پنجشنبه ۰۷ اسفندساعت ۱۱:۱۹Feb 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «القاعده»

خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس تیم آشتی ملی فراگیر یمن و از رهبران ارشد انصارالله یمن اعلام کرد تروریست های تکفیری مأرب را اشغال و ساکنان اصلی را آواره کرده اند، آنگاه سازمان ملل با دفاع از این تروریست ها،رنج هزاران یمنی را نادیده می گیرد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
مقامات یمنی گفتند عناصر القاعده و داعش در مأرب تحت مدیریت یک افسر سعودی این استان را پایگاهی برای ارسال خودروهای بمب گذاری شده و جوخه های ترور به دیگر مناطق یمن قرار دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۵:۳۱    
یک تحلیلگر لبنانی آمریکایی معتقد است که آمریکا باعث ایجاد القاعده و طالبان در افغانستان شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران – ایرنا- تارنمای شبکه المسیره یمن نوشت: "رییس دفتر ریاست جمهوری یمن سه شنبه فاش کرد که عناصر القاعده و داعش استان مأرب را به عنوان پایگاهی برای حمله به سراسر یمن قرار داده اند."
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۲:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
مقامات یمنی گفتند عناصر القاعده و داعش در مأرب تحت مدیریت یک افسر سعودی این استان را پایگاهی برای ارسال خودروهای بمب گذاری شده و جوخه های ترور به دیگر مناطق یمن قرار دادند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
مردم نیوز : حدوداً یک سال قبل از به پایان رسیدن دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا طی مذاکراتی با سران طالبان عنوان کرد آمریکا نیروهایش را ظرف 16 ماه از افغانستان خارج می کند و در قبال آن طالبان هم باید متعهد شود ارتباط خود با القاعده را قطع کرده ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۰:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
یک منبع میدانی در گفت و گو با خبرگزاری روسی اسپوتنیک ، شامگاه امروز (دوشنبه)، از نزدیکی تسلط کامل ارتش و کمیته های مردمی یمن بر استان مأرب خبر داد. این منبع در ادامه افزود: پس از سیطره کامل بر تمام بلندهای مشرف بر شهر مأرب آن هم از تمامم جهت ها ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۱:۰۶    
برگزیده اخبار جالب و خواندنی بین الملل را در این بسته خبری بخوانید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
سرکرده القاعده در استان مأرب یمن خواهان پیوستن گرو ها به ائتلاف سعودی به منظور مقابله با انصارالله شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۶:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
سرکرده تروریست های القاعده در استان مأرب یمن، در فراخوانی از تمامی تروریست های یمنی خواست تا با ادعای دفاع از شریعت علیه ارتش و کمیته های مردمی یمن بجنگند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
یک سایت یمنی در یادداشتی در خصوص عملیات آزادسازی شهر و استان مأرب به دست ارتش یمن نوشت، ائتلاف سعودی هر چقدر اوباش در مأرب مستقر کند، سودی ندارد و این استان بزودی آزاد می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - درحالیکه طی روزهای گذشته عربستان با همراهی گروه تروریستی القاعده تمام تلاش خود برای عقب راندن ارتش و کمیته های مردمی یمن را به عمل آورده است، انصارالله در یک نبرد بی امان و حساب شده در آستانه فتح دروازه های مأرب قرار گرفته است تا قدم جدی دیگری برای ایجاد اتحاد میان مردم کشور بردارد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
نیروهای مقاومت یمن در حالی دستاوردهای میدانی بزرگی را در نبرد سرنوشت ساز مأرب محقق ساخته اند که تکفیری های داعش و القاعده دوشادوش مزدوران سعودی در این نبرد مشغول جنگ هستند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۸:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
نخست وزیر دولت صنعا اظهار کرد: کسانی که در مأرب می جنگند عناصر حزب اصلاح، القاعده و داعش و سلفی هایی هستند که تحت پوشش آمریکایی، سعودی و اماراتی یک جا جمع شده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در سخنانی تأکید کرد: تروریست های القاعده و داعش در مأرب یمن در کنار مزدوران سعودی می جنگند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۲۳    
شفقنا- عبدالعزیز بن حبتور نخست وزیر دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) در سخنانی گفت که ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان مأرب یا طیفی از تروریست ها در کنار عناصر ائتلاف سعودی می جنگند. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۸:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، سیدعطاالله مهاجرانی، وزیر اسبق اصلاحات و مقیم لندن در توییتر نوشت: پومپئو وزیر ناکام ترامپ که سیاست فشار حداکثرش به ضد تبدیل شد و این روز ها هرتصمیم تاکتیکی و کم ارزش بایدن، نشانی از شکستن استخوان ترامپ و پومپئو ست، می گوید: "حوثی ها تروریست هستند! و ایران از حوثی ها حمایت می کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۸:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
اخبار رسیده از جبهه مأرب حاکی از آن است که نیروهای مقاومت یمن به سمت گذرگاه شرقی این شهر و گذرگاه مرزی با عربستان سعودی در حرکت هستند.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مقام های امنیتی افغانستان می گویند که حدود ده هزار شورشی خارجی مربوط گروه های مختلف از جمله حدود 300 عضو شبکه القاعده در افغانستان فعال هستند. به گزارش شیعه پرس به نقل از بی بی سی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ریاست امنیت ملی افغانستان از حضور ده هزار جنگجوی خارجی از جمله افراد شبکه القاعده در این کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس هیات نظارت بر طالبان در سازمان ملل در گزارشی از ادامه روابط نزدیک طالبان افغانستان با شبکه القاعده، به رغم قول آن به آمریکا برای توقف همکاری با گروه های تروریست خبر داد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا افغانستان- رسانه های امریکایی گزارش دادند که طالبان با وجود تعهد به امریکا مبنی بر قطع رابطه با القاعده، هنوز روابط نزدیک خود با گروه های تروریستی را حفظ کرده اند. طبق این گزارش، 200 تا 500 جنگجوی گروه القاعده در 11 استان افغانستان حضور دارند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در نشست ساحل (پنج کشور آفریقایی با موضوع مبارزه با تروریسم) گفت، باید سر القاعده را در ساحل برید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
کابل - ایرنا - سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرده است گسترش ویروس کرونا باعث افزایش تهدیدهای داعش و القاعده در افغانستان شده است .
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۹:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
مردم نیوز : طالبان؛ خاطراتی از سفر به افغانستان در زمان طالبان و گفت و گو با سران حکومت، اثر جدید وحید خضاب مترجم کتاب های پرفروش از افغانستان تا لندنستان و تو زودتر بکش به زودی توسط انتشارات شهیدکاظمی منتشر می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۰:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
تهران– ایرنا –فرانسه در تلاش برای کاهش فشار بر نیروهای ارتش خود در ساحل قاره آفریقا دوشنبه هفته جاری به همراه پنج کشور هم پیمانش در این منطقه، برای بررسی شورش شبه نظامیان تکفیری وابسته به القاعده نشستی برگزار می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
بررسی تازه ترین تحولات میدانی در جبهه مأرب بیانگر پیشروی های نیروهای مقاومت از یک سو و دست و پا زدن ائتلاف سعودی برای استفاده از عناصر القاعده در این محور از سوی دیگر است.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۲۲:۵۰    
حمله تروریست ها وابسته به القاعده به مواضع نیروهای ارتش مالی در مرکز این کشور، دستکم 20 کشته برجا گذاشت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۷:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
حمله عناصر گروهک نزدیک به القاعده در جمهوری مالی، ده ها کشته و زخمی برجای گذاشت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۳:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - خالد باطرفی سرکرده شاخه گروه القاعده در یمن روز پنجشنبه فیلم ویدئوئی جدیدی را از خود منتشر کرد که به نظر می رسد هدف آن تکذیب کردن گزارش سازمان ملل متحد درباره بازداشتش درماه اکتبر گذشته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
پس از آنکه تشکیلات تروریستی القاعده ویدیویی از سرکرده خود در حال صحبت از ماجرای حمله ماه گذشته معترضان به ساختمان کنگره آمریکا منتشر کرد، یک سایت آمریکایی و دو چهره از قبایل یمن درباره صحت گزارش های سازمان ملل از بازداشت سرکرده القاعده در شبه جزیره عرب در اکتبر ابراز تردید کردند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- رهبر القاعده یمن با وجود اعلام دستگیری در یک ویدئوی کوتاه ظاهر شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ خالد بطرفی رهبر القاعده در شبه جزیره عربستان در یک ویدئو ظاهر شده است. این درحالی است که سازمان ملل دو هفته پیش اعلام کرده بود او مدت ها پیش بازداشت شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۱:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
همزمان با انتشار ویدئویی از سرکرده سازمان تروریستی القاعده در یمن که سازمان ملل اخیرا از دستگیری او خبر داد، یک وبگاه متخصص در امور گروه های تندرو و دو مقام قبیله ای یمنی از احتمال اشتباه سازمان در دستگیری وی خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۴:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
در پی انتشار گزارش اخیر سازمان ملل درباره طالبان، وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد این گروه هنوز هم با شبکه القاعده و سایر گروه های تروریستی روابط محکم و نزدیکی دارد.
ابنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: اسلام دعوت خود را برای همه مردم دنیا آورده است. شهید قاسم سلیمانی نه تنها شیعیان را نجات می داد، بلکه مسیحیان را هم در عراق نجات داد. از سوی دیگر نگاه فرقه ای و قبیله ای در نهایت موجب ظهور تکفیر و خشونت است ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۶:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
در این شماره از بستۀ اخبار بین الملل ایسنا خبرهایی از نشست مشترک آمریکا، بریتانیا، فرانسه و آلمان درباره ایران، تازه ترین مجدد تحولات میانمار پس از کودتا، هشدار سازمان ملل متحد نسبت به حملات داعش و القاعده و چند خبر دیگر را مرور می کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۸:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - کمیته بین المللی مجازات القاعده و داعش وابسته به شورای امنیت سازمان ملل متحد گزارش کرد که بیشترین شمار تروریست های داعش در کشور عراق حضور دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
سازمان ملل در گزارشی از احتمال حملات گسترده گروه های تروریستی به محض رفع محدودیت های کرونایی خبر داده است.
شوشان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۵:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
شوشان - دکتر یاور شاه ولی کارشناس ارشد علوم سیاسی و دانشجوی دکترای روابط بین المللی: در لابلای اخبار روز گذشته جهان علاوه بر سخنان بایدن در ساختمان وزارت خارجه آمریکا که تا حدود زیادی پیش بینی می شد به همین سبک وسیاق سخن بگوید یک خبر عجیب دیگر بر روی آنتن خبرگزاریها رفت و آن سخنان سرتاسر دروغ ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۵:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
در یک گزارش سازمان ملل گفته شده که گروه های تروریستی القاعده و داعش در دوران همه گیری کرونا در حال سازماندهی حملات تروریستی هستند تا بعد از پایان محدودیت ها آن ها را اجرا کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۴:۱۵    
سازمان ملل طی گزارشی اعلام کرد که گروه های تروریستی داعش و القاعده ممکن است پس از برداشته شدن محدودیت های کرونا دست به موجی از حملات از پیش برنامه ریزی شده بزنند.
جماران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۳:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ در مدت اخیر برافراشته شدن پرچم گروه تروریستی داعش در مناطقی از استان های سلیمانیه و حلبچه در اقلیم کردستان عراق خبرساز شد. برافرشته شدن پرچم داعش در یکی از روستاهای شهرستان سیدصادق استان سلیمانیه به نام برده رش، نیروهای امنیتی این منطقه را به تکاپو واداشت ...
برترین ها / انتخاب   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۱:۰۸   + ۵۶ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: در مدت اخیر برافراشته شدن پرچم گروه تروریستی داعش در مناطقی از استان های سلیمانیه و حلبچه در اقلیم کردستان عراق خبر ساز شد. برافرشته شدن پرچم داعش در یکی از روستاهای شهرستان سید صادق استان سلیمانیه به نام برده رش، نیروهای امنیتی این منطقه را به تکاپو واداشت ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۹:۴۲   + ۱۹ سایت دیگر  
سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد که سرکرده شاخه سازمان تروریستی القاعده در یمن بازداشت و معاون وی کشته شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
وزیر مشاور عربستان در امور خارجه تاکید کرد که سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا پیرامون سیاست خارجه این کشور در منطقه، تاکیدی بر پایبندی واشنگتن برای همکاری با دوستان و همپیمانان جهت حل نزاع ها داشت.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۰:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
سی ان ان : خالد باطرفی ، سرکرده القاعده در شبه جزیره عربستان ماه اکتبر در عملیاتی در المهره یمن بازداشت شد. بازداشت وی به منزله گنجینه ای از اطلاعات برای سازمان های مبارزه با تروریسم در سراسر جهان است. سازمان ملل بامداد دیروز اعلام کرد، باطرفی چند ماه پیش در یمن بازداشت شد ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
وزیر مشاور در امور خارجه عربستان مدعی شد که کشورش با تروریستها مبارزه می کند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۰:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – سازمان ملل متحد بامداد جمعه در گزارشی اعلام کرد: سرکرده شاخه القاعده در یمن دستگیر شده است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
سازمان ملل از بازداشت سرکرده القاعده در یمن و هلاکت معاون وی خبر داد.