دوشنبه ۰۴ مردادساعت ۰۰:۰۷Jul 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بوکوحرام»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۰:۲۶    
منابع محلی به نقل از پلیس اعلام کردند 8 سرباز کامرونی در درگیری با تروریست های بوکوحرام در منطقه ساگمه کشته شدند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۹:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از اسپوتنیک، حمله عناصر بوکوحرام به پایگاهی نظامی در کامرون، به کشته شدن دست کم هفت نظامی این کشور منجر شد. این حمله در منطقه ساگم در منتهی الیه شمالی کامرون و در مجاورت مرز نیجریه رخ داده و فرمانده پایگاه نیز یکی از قربانیان است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۹:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
پلیس کامرون خبر داد، تروریست های بوکوحرام در شمال این کشور آفریقایی حداقل هشت نظامی کامرون را کشته و چند نفر دیگر را زخمی کردند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۲۲:۳۴    
جمعی از عناصر گروه تروریستی بوکوحرام در نیجریه، چند هفته پس از هلاکت سرکرده شان، به گروه رقیبِ داعش در استان آفریقای غربی (ISWAP) پیوسته اند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۰۸:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
جمعی از شبه نظامیان گروه نیجریه ای بوکوحرام چند هفته پس از کشته شدن رهبرشان با گروه رقیب تحت عنوان " داعش در استان آفریقای غربی" (ISWAP) بیعت کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۰۴:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اعضای گروه بوکوحرام چند هفته پس از کشته شدن رهبر این گروه با شاخه گروه تروریستی داعش در غرب آفریقا پیمان بستند.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۱۵:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
ابی حمزه القرشی، سخنگوی گروه تروریستی داعش در پیام صوتی خود خواستار قیام این گروه تروریستی علیه جنبش حماس به خاطر رابطه اش با "ایران" شد. گروه تروریستی داعش پیشتر بیانیه های متعددی علیه جنبش حماس صادر کرد و این جنبش را مرتد توصیف کرد. ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۱۵:۳۰   + ۱۷ سایت دیگر  
سخنگوی داعش در ادامه اظهارات حدوداً 38 دقیقه ای خود به صورت غیرمستقیم به کشته شدن ابی بکر شیکاو، یکی از سرکرده های بوکوحرام واکنش نشان داد. وی در ادامه گفت که کشته شدن فتنه خوارج را به شاخه داعش در غرب آفریقا تبریک می گوید.
سخنگوی داعش در ادامه سخنان ضبط شده و 38 دقیقه ای خود به کشته شدن سرکرده بوکوحرام ابوبکر شیکاو واکنش نشان داد و گفت، کشته شدن فتنه خوارج را به شاخه داعش در غرب آفریقا تبریک می گوید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۱۴:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در نیجریه از این کشور خواسته تا حامیان و تامین کنندگان مالی گروه تروریستی بوکوحرام را شناسایی کرده و راهی برای خاتمه دادن به خشونت و فعالیتهای تروریستی در آنجا بیابند.
جنوب نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۳:۰۴   + ۱۷ سایت دیگر  
نکته قابل تأمل آن که دوره مأموریت شرکلیف در نیجریه نقطه اوج فعالیت های گروه تروریستی بوکوحرام نیز محسوب می شود. در آن روزها این گروه شورشی-سلفی دست به کشتار و گروگان گیری های سریالی در شهرهای مختلف کشور نیجریه می زند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۰:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
در پی مرگ رهبر بوکوحرام و پیوستن اعضای آن به داعش، این گروه تروریستی تهدید کرده که شهرهای مهم در غرب آفریقا را تحت کنترل خود در می آورد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۰۳:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
باکورا مودو سرکرده جدید گروهک تروریستی بوکوحرام در یک فیلم ویدئویی کوتاه به زبان عربی با تأیید خبر هلاکت ابوبکر شکائو سرکرده پیشین این گروهک در درگیریهای ماه مه، از سرکردگان شاخه های نظامی وابسته خواست تا همچنان به این گروهک وفادار بمانند. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۲:۱۷   + ۱۵ سایت دیگر  
گروه تروریستی بوکو حرام در نیجریه با تأیید کشته شدن سرکرده خود در درگیری با داعش در غرب آفریقا، جانشینی برای او تعیین کرد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۱:۵۶   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: گروه تروریستی نیجریایی بوکوحرام مرگ "ابوبکر شیکاو"، سرکرده تاریخی خود را در درگیری با گروه تروریستی داعش در غرب آفریقا تایید کرد. این موضوع را اخیرا چند منبع نیز منتشر کردند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۰:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس جمهوری نیجریه اذعان کرد که در پایان دادن به ناامنی در کشور و مقابله با بوکوحرام شکست خورده؛ وعده ای که در 2015 و در زمان پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرده بود.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۲۲:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
حوادث رکنا:شاخه خلافت اسلامی (داعش) در غرب آفریقا، رقیب بوکوحرام در این منطقه ضمن تأیید خبر مرگ رهبر این گروه می گوید قتل او به دستور مستقیم گروه خلافت اسلامی انجام شده است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۷:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، در پی حملات و درگیری های مسلحانه در ایالت های مختلف نیجریه از 31 می تا 6 ژوئن سال جاری 201 نفر کشته شدند. بر اساس اعلام این خبرگزاری، همچنین در حملات صورت گرفته طی این مدت، 137 تَن ربوده شده و شمار زیادی نیز مجروح شده اند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۶:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
کشته شدن رهبر گروه تروریستی بوکوحرام نیجریه، درخواست مغربی ها برای اخراج مدیر دفتر ارتباطات رژیم صهیونیستی از رباط، انتظار خارطوم از واشنگتن برای تحت فشار قرار دادن اتیوپی و پذیرفتن مسئولیت عملیات تروریستی لیبی توسط داعش از جمله اخبار آفریقاست.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۳:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
بوکوحرام یکی از گروه های مسلح و افراط گرای اسلامی است که تلاش می کند مناطق بیشتری را در نیجریه، در سیطره خود بگیرد و قرائت سختگیرانه خود از قوانین اسلامی را اجرا کند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۹:۵۵    
گروه تروریستی داعش در غرب آفریقا با انتشار یک فایل صوتی از هلاکت سرکرده گروه تروریستی بوکوحرام در نیجریه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۹:۰۵   + ۱۸ سایت دیگر  
شاخه داعش در غرب آفریقا از کشته شدن سرکرده گروه تروریستی بوکوحرام در نیجریه طی یک حادثه انفجار خبر داد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۸:۱۵   + ۲۳ سایت دیگر  
گروه تروریستی داعش در غرب آفریقا در یک فایل صوتی مرگ ابوبکر شیکاو، رهبر گروه "بوکو حرام" در نیجریه را تایید کرد. به گزارش ایسنا، شخصی که ادعا کرد "ابومصعب البرناوی"، رهبر به اصطلاح "ولایت آفریقای غربی" وابسته به داعش است ...
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۸:۰۷    
تروریست های موسوم به "گروه داعش در غرب آفریقا" اعلام کردند سرکرده گروه بوکوحرام در نیجریه مرده است.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۳:۴۰    
سرکرده داعش در غرب آفریقا از مرگ سرکرده بوکوحرام، خبر داد.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۶:۵۸   + ۲۱ سایت دیگر  
ایرنا: گروه تروریستی داعش در غرب آفریقا روز یکشنبه از مرگ سرکرده گروه تروریستی بوکوحرام نیجریه خبر داد. به نقل از خبرگزاری رویترز، ابو مصعب البرناوی سرکرده داعش در غرب آفریقا در فایل صوتی اعلام کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
گروه تروریستی داعش اعلام کرد ابوبکر شکائو سرکرده بوکوحرام هنگام منفجر کردن وسیله ای انفجاری حوالی روز 18 مه مرده است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۲۳:۵۵    
شفقنا- شاخه غرب آفریقای گروهک داعش از مرگ سرکرده گروهک بوکوحرام در نیجریه خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی، شاخه غرب آفریقای گروهک داعش در یک فایل صوتی خبر داده است که ابوبکر شیکاو سرکرده گروهک بوکوحرام در نیجریه جان خود را از دست داده است. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۰:۳۱    
وزارت دفاع نیجر از کشته شدن هشت تن از افراد نظامی و غیر نظامی بر اثر حمله گروه تروریستی بوکوحرام به شهر دیفا خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۰۳:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
وزارت دفاع نیجر اعلام کرد شورشیان گروه بوکو حرام با حمله به شهر بیابانی دیفا در جنوب شرقی این کشور، چهار نظامی و چهار غیرنظامی را کشتند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مقام های نیجریه از مقابله یگان های ارتش این کشور با حمله گسترده گروه تروریستی بوکوحرام به شهر دیفا در جنوب شرق نیجر خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۵:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
بیش از یک دهه، سرویس های امنیتی نیجریه و حامیان بین المللی آنها برای خاتمه دادن به سلطه وحشت بوکوحرام بر سر شمال شرقی نیجریه تلاش کرده و ناکام ماندند. حال ورود داعش معادلات را به هم میریزد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۵:۲۵    
خبرگزاری میزان – انتشار خبرهایی در مورد خودکشی ابوبکر شیکائو ، سرکرده گروه بوکوحرام ، سبب شده تا سرنوشت او همچنان یک معما باقی بماند. به گزارش وُرد نیوز و واشنگتن پست ، به تازگی خبری در مورد خودکشی ابوبکر شیکائو ، برای خودداری از دستگیر شدن توسط اعضای داعش در شمال شرق نیجریه منتشر شد. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۰:۰۱    
شفقنا- فرمانده کل ارتش نیجریه در یک سانحه هوایی کشته شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ سخنگوی نیروهای مسلح نیجریه اعلام کرد سپهبد ابراهیم آتاهیرو در یک سانحه هوایی در شمال این کشور جان خود را از دست داده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۰۳:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
وال استریت ژونال نوشت ابوبکر شکائو برای اینکه به دست گروه های رقیب نیافتد، هنگام مقابله با آنان با استفاده از کمربند انتحاری به زندگی اش پایان داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۰۲:۱۶   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پس از آنکه وال استریت ژورنال روز جمعه گزارش داد که رهبر گروه تروریستی بوکوحرام خودکشی کرده و کشته شده است، ارتش نیجریه اعلام کرد، در حال انجام تحقیقات در مورد این ادعا است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۲۲:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
یورو نیوز: ابوبکر شکائو، رهبر گروه اسلام گرای افراطی بوکو حرام نیجریه روز چهارشنبه در جریان جنگ با داعش و در زمانی که با همقطارانش در محاصره ستیزه جویان دولت اسلامی درآمده بود، اقدام به خودکشی کرده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۰۹:۴۳   + ۱۵ سایت دیگر  
مقام های اطلاعاتی نیجریه ادعا کردند که رهبر گروه شبه نظامی بوکوحرام در پی بالا گرفتن درگیری بین شبه نظامیان تحت امرش با تروریست های وابسته به داعش یا کشته و یا به شدت زخمی شده است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۷:۰۵    
شفقنا- خبرگزاری فرانسه از زخمی شدن سرکرده گروه تروریستی بوکوحرام خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، این خبرگزاری اعلام کرد: رهبر بوکوحرام به شدت زخمی شده است. انتهای پیام شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۷:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
15 نفر از عناصر گروهک تکفیری- تروریستی بوکوحرام در ایالت بورنو واقع در نیجریه به هلاکت رسیدند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
این همان داعش، بوکوحرام و القاعده است که فجایع می آفریند و شیعه را که راه و رسم علم و معرفت را جایگزین خونریزی می کند هدف خود قرار داده است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۱:۴۷    
یک مسئول محلی در نیجریه، از تسلط گروه تروریستی بوکوحرام بر بخش هایی از ایالت نیجر در شمال کشور نیجریه خبر داد.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۴:۰۸    
یک کاروان نظامیان نیجریه در شمال شرق این کشور هدف حمله ترویست های بوکوحرام قرار گرفت.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نیروی هوایی ارتش نیجریه با حمله به کاروان گروه تروریستی بوکوحرام مانع از حمله آنها به یک شهر مسلمان نشین در شمال غرب این کشور شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۲۰:۳۹    
یک رسانه عرب زبان در یادداشتی نوشت که نبود رئیس جمهوری مقتول چاد بر ثبات کشورش و حتی ثبات منطقه ساحل که گروه بوکوحرام در حال گسترش نفوذ خود در این منطقه بوده و در آن ویرانی به بار می آورد، تأثیر خواهد گذاشت ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۷:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه بین الملل: ژانویه دو سالِ گذشته، وقتی مریمِ 16 ساله برای آوردنِ آب از چادرش در اردوگاهِ آوارگانِ داخلیِ مدیناتو در ایالتِ شمال شرقی بُرنو در نیجریه خارج شد، زنی میانسال به نامِ خاله کی کی به سراغش رفت ...
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۳:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مسئولان کشور قسم جلاله می خورند که از وضعیت معیشتی مردم با خبرند. شاید هم با خبر باشند، اما با خبر بودنشان مثل خبردار بودن مثلاً یک روس از اسارت دختران نیجریه ای توسط اعضای بوکوحرام است! یعنی فقط چیزی را شنیده اند اما درد و رنج ناشی از آن را مطلقاً حس نمی کنند!
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۹:۵۶    
ارتش نیجر از کشته شدن چهار نظامی و زخمی شدن 3 تن دیگر در حمله تروریست های بوکوحرام به جنوب شرقی این کشور خبر داد.
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۷:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، آیت الله دکتر سید مصطفی محقق داماد، در نشست مجازی نوروزی کانون همبستگی یزدی تباران با موضوع گفت وگوی ادیان ، ضمن بیان این مطالب اظهار کرد: جهان معاصر از خشونت دینی بیزار است، جهان معاصر از آنان که به نام دین خشونت می کنند، آسیب دیده و متنفر شده است ...
پرس شیعه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۷:۳۶    
نیروی هوایی نیجریه ادعای بوکوحرام درباره ساقط کردن یک فروند جنگنده را رد کرد. به گزارش شیعه پرس به نقل از اسپوتنیک، نیروی هوایی نیجریه امروز شنبه ادعای گروه تروریستی بوکوحرام را درباره ساقط کردن یک فروند جنگنده ارتش این کشور تکذیب کرد. ...