دوشنبه ۰۷ فروردینساعت ۲۰:۳۶Mar 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نانو»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۳:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
چهار شرکت فعال در حوزه داروسازی مکمل های دارویی و تغذیه ای بر پایه نانو را تولید و به بازار عرضه کرده اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
سازمان دامپزشکی کشور به منظور بهره برداری از فناوری نانو برای چهارمین سال متوالی تفاهم نامه همکاری خود را با ستاد توسعه فناوری نانو تمدید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۲:۱۵    
تیمی از پژوهشگران درصدد حذف محدودیت های حرارتی نانو مواد پیشرفته و تأثیر مستقیم آن ها بر سامانه های دارورسانی، الکترونیکی، سفر های فضایی و سایر کاربرد ها هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
محققان یک شیوه موسوم به اریگامی آر ان ای ابداع کرده اند که امکان طراحی ساختار های نانو آر ان ای مصنوعی را ایجاد می کند و می تواند به طراحی مولکولی برای کاربرد های پزشکی آینده کمک کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
گروهی از محققان مهندسی مکانیک از یک رویکرد جدید مبتنی بر بلورین سازی پروتئین برای تولید دارو های بیولوژیک استفاده کرده اند که می تواند به کاهش هزینه تولید این نوع دارو ها بخصوص در کشور های در حال توسعه کمک کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
متخصصان یک شرکت دانش بنیان با بهره گیری از فناوری نانو روغن موتوری ساختند که نسبت به محصولات دیگر بهره وری بیشتر دارد و خردگی های جزیی موتور را ترمیم می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۱۶    
دو شرکت واکسن سازی برای ساخت و تجاری سازی نانو واکسنی برای مقابله با ویروس EBV وارد همکاری مشترک شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۷:۱۰    
پژوهشگران نشان دادند که گرافن دارای موج هایی سطحی در مقیاس نانو بوده که می تواند تقسیم هیدروژن را کاتالیز کند و هم کارایی شبیه به کاتالیزور های مبتنی بر فلز داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۷:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران نانوساختاری حاوی چارچوب های آلی فلزی حاوی اتم های منفرد ساختند که با کمک تابش نور خورشید، تجزیه دی اکسیدکربن را انجام می دهد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۶:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
دکتر حمید امیدوار در گفت وگو با ایران اکونومیست، با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ای با یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه پتروشیمی، افزود: این همکاری در راستای ایجاد شرکت های دانش بنیان در مجموعه پژوهشگاه مواد و انرژی بوده است. ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۳:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
دانشمندان موفق به طراحی یک نانو ساختار کربنی فوق سبک با استحکام بیشتر از الماس شدند!
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۲۰    
متخصصان یک شرکت دانش بنیان موفق شدند، با استفاده از نانو موادِ نقره، لوح های فشرده را، پوشش دهی و محصولی با کیفیتِ بالاتر تولید کنند.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ستاد فناوری نانو در سال های اخیر همیشه ارتباط خوبی با رسانه ها برای توضیح فعالیت های خود و پاسخگویی به نقدها و پرسش ها داشته است و با نگاهی به عملکرد اجرایی آن هم می توان فهمید برنامه مدونی برای فعالیت های خود دارد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو، اسناد بالادستی حوزه فناوری نانو در ایران را شامل دو سند راهبردی شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله سند 10 ساله سوم و یک سند مصوب هیئت دولت دانست که باعث تثبیت جایگاه نانویی ایران در جهان شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۰۲    
دانشمندان برای مقابله با باکتری های مقاوم در برابر دارو، تلاش دارند تا از باکتریوفاژ ها و نانوذرات استفاده کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
گروهی از پژوهشگران استرالیایی در حال ساخت سامانه ای بر اساس هوش مصنوعی و فناوری نانو هستند که تنها در موارد مورد نیاز ، انسولین را آزاد می کند و گلوکز را با اطمینان بیشتری کنترل می کند .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۴:۰۳    
مهندسان ایرانی در شهرستان آشتیان برای نخستین بار در کشور چراغ خودرو با فناوری ریز پردازه نانو ساختند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۴۴    
بهبود فرآیند جذب و ثبات رنگی رنگزاهای طبیعی بر روی نخ ابریشمی مورد استفاده در بافت یک قالی دست بافت در کرسی ترویجی بهبود جذب رنگزای طبیعی نخ ابریشمی با استفاده از نانو ساختار بتاسایکلودکسترین مورد ارزیابی قرار گرفت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
دوازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو، بزرگ ترین رقابت علمی با موضوع علم وفناوری و با هدف آموزش، رقابت و کسب و کار، تابستان امسال در سه مرحله برگزار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی نانو دانشگاه تهران، وبینار "نانوذرات مغناطیسی، میسل ها و کاربرد آن ها در دارورسانی" را برگزار می کند.
فاخته نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۱۷    
1401-12-24 10:58 فاخته - انجمن صنفی مدیران مراکز دانش بنیان ایران با مجوز رسمی وزارت کشور از سال 1394 در حوزه امنیت غذایی، صنعت، کشاورزی ، نانو و سایر فعالیت و کسب و کارهای بین رشته ای بر اساس استاندارد های جهانی با محوریت خلاقیت ...
صنایع   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
زنجیر چرخ نانو (جوراب چرخ) با قیمت 1,980,000 تومان در صدر لیست قیمت زنجیر چرخ در بازار قرار گرفت.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۴۵    
گروهی از پژوهشگران گروه شیمی واحد ایلام دانشگاه آزاد موفق به تولید محصولات سیلیکاهای مزوپورس شده اند؛ محصولاتی که کاربرد زیادی در صنایع نفت و گاز و بتن دارد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
محققان در مرکز فناوری نانو ساینس دانشگاه مرکزی فلوریدا نوعی رنگ جدید ابداع کرده اند که در آن هیچ رنگدانه ای وجود ندارد. همچنین این رنگ بسیار سبک است.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
مواد ساخته شده از گره هایی که کوچکتر از موی انسان هستند، به طور غیرعادی سخت و محکم می شوند
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پارک علم فناوری استان قزوین گفت: جمهوری اسلامی ایران بعد از پیروزی انقلاب و با تلاش و پشتکار نخبگان ایرانی به چهارمین کشور پیشرفته جهان در زمینه تولیدات فناوری نانو تبدیل شده و امروزه بیش از هزار دستگاه و محصول فناوری را ساخته و به بیش از 40 کشور پیشرفته دنیا صادر می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران، نانو ژنراتوری ساختند که درون آن آب ریخته می شود، سپس با تکان دادن ظرف، الکتریسیته برای تامین انرژی 100 چراغ ال ای دی تولید می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
ستاد توسعه فناوری نانو 5 حوزه پرطرفدار خارجی ها که منجر به صادرات محصولات نانویی شدند را اعلام کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۹:۳۲   + ۷۳ سایت دیگر  
تحریم های شدید، ایران را متوجه توانایی ها و نیرو های درونی خود کرد و در همین مدت تحریم ها، زمینه پیشرفت های بسیاری برای ایران فراهم شد و کشور ما توانست در زمینه های مختلف از جمله علم و فناوری ، پزشکی و بیولوژیک ، هوا-فضا ، هسته ای و نانو به پیشرفت های شگفت آوری دست یابد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۰۷    
رنگ استخری کشسان نانو، بهترین عایق رطوبتی نانو جهت ضد آب سازی استخر می باشد. این محصول مانع نشتی و نفوذ آب استخر می شود. در این نوشته، به ویژگی ها، مزایا، کاربرد و نحوه اجرای آن اشاره می کنیم تا شما با داشتن اطلاعات کافی، اقدام به خرید این محصول فوق العاده کنید.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
استفاده از فناوری نانو حباب در کشت توت فرنگی باعث رساندن مواد مغذی به گیاه و سالم ماندن ریشه می شود و در نهایت رشد بهتر گیاه و افزایش کیفیت محصول نهایی را شاهد خواهیم بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۱:۵۹    
مدیر کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری های معاونت علمی ، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت :روند صادراتی شدن شرکت ها در حوزه ،نانو فناوری و دانش بنیان بسیار سخت و فرسایشی است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
محققان مولکول های RNA را طراحی کرده اند که به صورت مستطیل های نانویی، استوانه ای و ماهواره ای در می آید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
بنیاد علوم پاکستان (PSF) برای حمایت از دانشمندان و پژوهشگران در توسعه و تجاری سازی محصولات در زمینه های فناوری نانو، مواد و هوش مصنوعی تحت برنامه تحقیقاتی رقابتی، کمک هزینه تحقیقاتی را در نظر گرفته است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، یکی از شرکت های فناور که به صورت تخصصی در زمینه تولید و توسعه محصولات دانش محور در حوزه خودرو فعالیت دارد، مایع خنک کننده رادیاتور خودرو حاوی نانو مواد تولید کرده است که به تعدیل دمای موتور کمک شایانی می کند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۸:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: تاکنون شرکتهای دانش بنیان با صنایع مختلفی پروژه مشترک تعریف کرده اند که بر اساس آمار حدود 400 پروژه موفق را به کارفرماها و شرکای صنعتی خود تحویل داده اند.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۸:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
در جدیدترین پیشرفت در مواد نانو و میکرومعماری، مهندسان ماده جدیدی ساخته اند که از گره های میکرومقیاس به هم پیوسته متعدد ساخته شده است. به گزارش سیناپرس، گره ها مواد را به مراتب سخت تر از موادی با ساختار مشابه اما بدون گره هستند، می کنند ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
محققان با بهره مندی از فناوری نانو و فرمولاسیون جوهر گرافن موفق به تولید پوشاکی شده اند که می تواند رطوبت بدن فرد استفاده کننده را متناسب با وضعیت و شرایطی که در آن قرار دارد، تنظیم کند. این خبری خوشحال کننده برای ورزشکاران و کارگران در شرایط آب و هوایی نامناسب می تواند باشد. ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۳:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
بیش از 42 هزار خدمت از سوی کریدور فناوری تا بازار ارائه شد تا شرکت های دانش بنیان و فناوران بتوانند برای تجاری سازی محصولات و خدمات خود مسیر هموارتری را طی کنند. ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
محصول نانواملسیون، آزمایشگاه فن آوری نانو (گرایش اولتراسونیک) وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات حائز رتبه دانش بنیان از معاونت علمی ریاست جمهوری شد. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
محصول نانواملسیون، آزمایشگاه فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات حائز رتبه دانش بنیان از معاونت علمی ریاست جمهوری شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
پژوهشگران کشور درباره ساخت و طراحی زخم پوش های نانو لیفی حاوی نانو فیبریل های کیتوسان-روی سنتز شده به عنوان جایگزین زیستی پوست برای ترمیم زخم گام برداشتند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: عایق های حرارتی نانو باعث حفظ محیط زیست و کاهش مصرف انرژی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
ستاد توسعه فناوری نانو اعلام کرد : کشورهای لبنان، ترکیه، عراق، پاکستان، گرجستان و افغانستان، 6 کشوری هستند که از محصولات نانوی ایرانی در حوزه های مختلف استفاده کرده اند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۲:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
یک لیزر را روی قطره خون، مخاط یا پساب بتابانید، از نور منعکس شده می توان برای شناسایی باکتری های موجود در نمونه استفاده کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۶:۰۰    
عماد احمدوند دبیر ستاد ویژۀ فناوری نانوفناوری محصولات نانویی تأثیر زیادی در کنترل بیماری کرونا داشت، دانشمندان ایرانی نانو دارویی ساختند که تزریق های 700 دلاری را به تزریق 1 میلیون تومانی تبدیل کرد.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۰:۵۷    
مبل شویی در منزل با دستگاه و مواد شوینده نانو با عالی ترین کیفیت و ارزان ترین قیمت در محل به صورت تخصصی و با ضمانت توسط استادکار های آموزش دیده انجام می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
محققان حوزه رباتیک نرم با یک نوآوری در زمینه روکش عایق در مقیاس نانو یک ماده رسانای نرم جدید ابداع کرده اند که خصوصیات الکتریکی باثباتی حتی در زمان تغییر شکل دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۲:۴۰    
دبیر گروه ترویج ستاد توسعه فناوری نانو بر ضرورت ترویج و تسهیل بکارگیری فناوری نانو در صنایع تاکید کرد.
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۶:۱۰    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، عماد احمدوند دبیر ستاد ویژه توسعه نانو در برنامه ایران امروز به آخرین وضعیت نانو در کشور اشاره کرد و گفت:برنامه نانو در ایران، برنامه ای مستمر است و شکل مقطعی ندارد و طی این سال ها، طبق برنامه مصوب شورای انقلاب فرهنگی پیش رفته است. ...