پنجشنبه ۰۲ بهمنساعت ۰۵:۱۵Jan 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «علامه طباطبایی»

سفیر افلاک   ۱۰ ساعت پیش    
ساعدپور نوشت: مؤمنین و انقلابیون اصیل در رأس مقام معظم رهبری امام خامنه ای علاقه وافری به علامه مصباح داشته و قدر ایشان را می دانستند، ایشان فرمودند: آیت الله مصباح جای خالی علامه طباطبایی و شهید مطهری را پرکرده اند.
استاد بازنشسته فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی و رئیس انجمن فلسفه دین نیز در یادداشتی به سخنرانی اخیر عبدالکریم سروش درباره قدرت و دین پاسخ داد: سالیان متمادی است آقای سروش از عناصر دین، اسلام، جامعه، حکومت، معرفت، رؤیا، صراط و شریعت نقاشی هایی متفاوت ترسیم می کند که بسیاری از مردم ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۴:۲۳    
نخستین شماره نشریه دانشجویی لوکئوم ؛ گاهنامه انجمن علمی دانشجویی برنامه ریزی اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی منتشر شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۶:۴۱    
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: غیر از اینکه بگوییم اکثریت مردم باید نظر دهند، هیچ راهی برای انتخاب ولی فقیه وجود ندارد، بنایراین مردم باید اصل حکومت را تشکیل دهند و آیات و روایات زیادی هم در این زمینه وجود دارد.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
هادی خانیکی- استاد دانشگاه علامه طباطبایی ساعت 5 بعدازظهر یکشنبه بود که کلاس مجازی درس ارتباطات و توسعه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد دانشگاه علامه طباطبایی را تمام کردم و حسب عادت سراغ خبرها و شبکه ها رفتم ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
پادکست نوای نو به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از سوی دانشگاه علامه طباطبایی تولید و منتشر شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۲:۴۰    
انجمن علمی روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی با همکاری انجمن های علمی علوم سیاسی دانشگاه های فردوسی مشهد و بین المللی امام خمینی (ره)، نشست سیاست خارجی بریتانیا پس از برگزیت را برگزار می کند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۰:۱۱    
مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری علامه طباطبایی از اهدای یک عدد تبلت به دانش آموز نیازمند در آئین عزاداری حضرت فاطمه زهرا (س) خبر داد و گفت: این مراسم معنوی به همت خیرین زمینه گام های خیرخواهانه شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۸:۰۱    
دبیر انجمن علمی روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی معتقد است: نهادها و ارگان های مختلف کشور خود را بی نیاز از ارتباط با دانشگاه و به ویژه انجمن علمی و دانشجویان می بینند ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۶:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
یک مترجم، پژوهشگر و دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه علامه طباطبایی به6 ماه کار اجباری با کودکان دارای معلولیت ذهنی محکوم شده است. بر اساس حکم صادره از سوی شعبه 26دادگاه انقلاب تهران، وی هفته اول دی ماه سال جاری به 4 سال حبس تعزیری، 2 سال محرومیت از فعالیت های اجتماعی و سیاسی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۱:۴۵    
کانون فرهنگی خیریه دانشگاه علامه طباطبایی با همکاری کانون خیریه دانشگاه تهران، کمک های نقدی جهت تهیه ماسک برای کودکان کار صبح رویش جمع آوری می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۱:۴۴    
مراسم اختتامیه نهمین و دهمین جشنواره دانشگاهی حرکت و ماراتن علمی کووید 19برگزار شد و انجمن علمی روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی پنج عنوان برتر این جشنواره را به خود اختصاص داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۰:۲۵    
کانون آسیب شناسی اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی و کانون خیریه، نشست آسیب شناسی کودکان کار و نقش سمن ها و نهادهای خیریه را برگزار می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناس رسانه و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اهمیت گفت وگو و مفاهمه در جامعه گفت: اگر خواسته باشیم در مورد همه مسائل ایران، علت نرسیدن به درک و دریافتی مشترک را به یک عامل فرو بکاهیم آن عامل، ناتوانی در گفت وگوست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۸:۴۸    
کانون هلال احمر دانشگاه علامه طباطبایی کارگاه کمک های اولیه برگزار می کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۶:۴۰    
استاد حقوق دانشگاه علامه طباطبایی گفت: از 94 مورد عفوی که رئیس جمهوری آمریکا اعطا کرده، 89 درصد مربوط به افرادی است که با وی رابطه شخصی داشتند یا از نظر سیاسی به او کمک کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۱:۰۰    
انجمن علمی روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی با همکاری موسسه آینده پژوهی جهان اسلام، نشست دموکراسی خواهی در خاورمیانه را برگزار می کند.
رسا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۳:۴۰    
عضو شورای عالی حوزه های علمیه تأکید کرد که آیت الله مصباح یزدی عمر خود را در راه سازماندهی مجموعه معارف قرآن کریم سپری کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۱:۵۸    
حوزه/ همانطور که علامه طباطبایی می فرمایند: زندگی انبیای الهی هیئة التوحید فی الفعل است (نمایش توحید معقول در مرتبه فعل محسوس)، ان شاء الله آقای حاتمی کیا نیز بتوانند در به صحنه آوردن حقایق قدسی توحید عظیم این نبی اولوالعزم الهی به صحنه محسوس رسانه ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۸:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- شاگرد آیت الله مصباح یزدی گفت: آیت الله مصباح یزدی خلأ وجود شخصیت هایی مانند شهید مطهری و علامه طباطبایی را برطرف کرده بود اما متأسفانه هجمه سنگین تبلیغاتی دشمن آیت الله مصباح یزدی را تنها یک چهره سیاسی معرفی کرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۷:۴۲    
مراسم دعا و عزاداری شهادت حضرت فاطمه(س) همراه با قرائت قاری ممتاز قرآن از سوی واحد فعالیت های دینی و قرآنی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۷:۰۷    
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: امیدواریم بتوانیم الگویی نوین برای مراودات بین دانشگاه های علوم پزشکی و علوم انسانی تعریف کنیم.
سالم خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۶:۲۷    
سالم خبر: عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: سوبسید دارو یا ارز 4200 تومانی به رغم ادعای حامیان آن به هیچ وجه به مصرف کننده ی نیازمند و بیماران دهک های پایین جامعه اصابت نمی کند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۶:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
شفقنا- تولیت دارالقرآن علامه طباطبایی گفت: رد پای تفکر بودایی و هندویی در عالم اسلام از زمان مامون است و این جریانات انحرافی می تواند در سریال حضرت معصومه (س) مورد توجه قرار گیرد. ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۵۷    
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز، جایگاه کتاب به ریو به ری گشتی میان استادان و دانشجویان را تشریح کرد و گفت: این کتاب جزء منابع درسی مورد استفاده در بیشتر دانشگاه ها ازجمله علامه طباطبایی تهران است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۳۳    
انجمن علمی دانشجویی مشاوره و گروه مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی با همکاری انجمن مشاوران ایران، وبینار مروری بر مبانی اضطراب و درمان آن در درمان های پویشی تجربه ای را برگزار کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به ضرورت همگرایی دانشگاه های وزارت علوم و وزارت بهداشت و ایجاد علوم بین رشته ای، گسترش همکاری این دانشگاه با دانشگاه علامه طباطبایی را یک مدل موفق تعاملی اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
مرحوم آیت الله مصباح یزدی از جمله کسانی بودند که برای تمامی آرا و اندیشه های خود، ادله قوی فلسفی و دینی داشتند که این سبک و سیاق ایشان مورد تمجید موافقان و مخالفان بود.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۰:۰۱    
شفقنا – علامه طباطبایی در ذیل آیه سوم سوره مبارکه مومنون به بررسی مفهوم لغو پرداخته اند. به گزارش شفقنا در این بخش از تفسیر المیزان آمده است: والّذین هم عن اللغو معرضون مراد از لغو و اعراض از لغو در آیه شریفه ...
اتاق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر، اقتصاد ایران وضعیت نامتعادل و روزهای سختی را می گذراند؛ تحریم و تبعات ناشی از شیوع ویروس کرونا این وضعیت را بدتر کرده است. در این شرایط اقتصاد ایران چه راهی در پیش دارد؟ محمدقلی یوسفی می گوید ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: تلاش برای منع استفاده ایران از انرژی صلح آمیز هسته ای و ترور هدفمند دانشمندان هسته ای ایران ناقض حق توسعه و تعیین سرنوشت اقتصادی ایران است.
جامعه الزهرا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
جلسه دفاع از پایان نامه سطح سه با موضوع بررسی تطبیقی آراء علامه طباطبایی و علامه جعفری درباره انسان متعالی در جامعه الزهرا علیهاالسلام برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۱:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی بر ضرورت ورود به مباحث بین رشته ای توسط انجمن های علمی دانشجویی تاکید کرد و گفت: انجمن های علمی، مکمل کلاس های درس هستند و اگر پویا باشند بسیاری از خلاءها و محدودیت های کلاس های درس را پر خواهند کرد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۸:۴۶    
رئیس سابق سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و استاد دانشگاه علامه طباطبایی در چهارمین نشست از سلسله نشست های تبیین مکتب سلیمانی گفت: حیات و شهادت شهید سلیمانی عامل وحدت جبهه های مقاومت شد.
عطنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۰:۱۳    
تمدن ایران و چین اشتراکات فراوانی با یکدیگر دارند و برای حفظ این اشتراکات، ارتباطات فرهنگی و علمی باید برقرار باشد. به گزارش عطنا نشست ایران و چین فهم تمدن های مسیر جادهٔ ابریشم از دوران باستان تا امروز با همکاری دانشگاهای چین و ایران و مدیریت همکاری بین المللی و مرکز انفورماتیک دانشگاه علامه ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۲۱:۲۵    
نشست بازشناسی سبک زندگی رضوی از سوی واحد فعالیت های دینی و قرآنی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شود.
تیک   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۵:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
ما در جایی قرار گرفته ایم که می تواند ترجیحات مادی ما را بیشتر کند و ما به درون خودمان تبعید شویم. البته ما می توانیم به کمک ارتباطات از این تبعیدگاه نجات پیدا کنیم ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۲:۰۱    
انجمن علمی دانشجویی تکنولوژی آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی با همکاری گروه مهارت های آکادمیک، مباحثه علمی با عنوان هر سوالی داری بپرس را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
جلسه نقد و بررسی فیلم زندگی زیباست به همت کمیته مطالعات پیرامونی کانون ایرانشهر و کانون فیلم و عکس دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
عطنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۲۲:۱۳    
متخصصان و سیاست گذاران، آموزش غیرحضوری را مورد ارزیابی قرار دادند. به گزارش عطنا ، نشست تخصصی ارزیابی آموزش غیرحضوری از نگاه متخصصان و سیاست گذاران آموزش به میزبانی دانشگاه علامه طباطبایی در جهت حل مشکلات کشور با محور مسئله آموزش و سامانه شاد روز دوشنبه 15 دی برگزار شد. ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۲۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
مراسم افتتاحیه پنجمین هفته علمی تمدن نوین اسلامی عصر امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی، عضو هیأت علمی دانشگاه شهید مطهری و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، سیدجلال دهقانی فیروزآبادی، معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی و نیز حجت الاسلام والمسلمین رضا غلامی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- استاد ارتباطات اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی تهران گفت: توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی از ابتدا بر اساس نظریه و قانون ایجاد نشده و ناخواسته در جایگاه قدرتمندی قرار گرفته اند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۷:۱۰    
به همت بسیج دانشجویی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی (ره)، شماره دهمین نشریه دانشجویی حنیفا منتشر شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- قائم مقام شبکه رادیویی جوان گفت: رهبر معظم انقلاب بارها در سخنان خود نسبت به آیت الله محمدتقی مصباح یزدی به عنوان شخصیتی دارای علم و بصیرت و صفا ارادت خاصی داشته اند و در بیانات مختلف، ایشان را جایگزین علامه طباطبایی و شهید مطهری در زمان ما خطاب کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۰:۴۳    
اتاق هنر و مهارت کانون ها با همکاری کانون گویندگی و اجرای دانشگاه علامه طباطبایی کارگاه آموزشی گویندگی خبر برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۹:۲۰    
واحد کانون های فرهنگی، هنری ادبی، اجتماعی و مذهبی دانشگاه علامه طباطبایی پنجمین جشنواره بزرگ رویش دانشگاهی را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۹:۱۶    
شماره پنجم نشریه دوپامین ویژه نامه کودک و نوجوان؛ ماهنامه انجمن علمی دانشجویی روانشناسی دانشگاه علامه طباطبایی منتشر شد.
فرهنگ سدید   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۳:۲۸    
استاد فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی با تشریح فهم های مختلف در فهم دین به نقد فهم تاریخ انگارانه مستشرقین پرداخت و گفت: سروش گرفتار فهم تاریخی انگارانه است که اجازه دیدن گوهر دین را نمی دهد.
اقتصاد تهران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۲:۴۰   + ۲۵ سایت دیگر  
اقتصادتهران: استاد اقتصاد با بیان این که نمی توان با دلارهای نفتی به دروازه های تمدن بزرگ رسید، گفت: توسعه، کالای خارجی نیست بلکه باید از ظرفیت های داخلی برای توسعه استفاده شود. ...