یکشنبه ۲۷ خردادساعت ۰۰:۳۹Jun 2024 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تفسیر قرآن کریم»

ایکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه قزوین در جلسه تفسیر قرآن کریم به شرح نام های روز قیامت در قرآن اعم از یوم الجمع و یوم الفصل پرداخت.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۵:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیر مرکز مرکز امور قرآنی آستان قدس رضوی از برگزاری دوره های آموزشی عمومی و تخصصی تفسیر و تدبر قرآن کریم در مشهد و سطح کشور خبر داد و گفت: در سال 1402، نزدیک به 2 هزار نفر از آموزش های عمومی و تخصصی تفسیر و تدبر قرآن این مرکز بهره مند شده اند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مرکز امور قرآنی آستان قدس رضوی گفت: جلسات تفسیر قرآن کریم حجت الاسلام و المسلمین استاد محسن قرائتی به صورت آنلاین هر هفته روزهای پنج شنبه از کانال آپارات مرکز امور قرآنی آستان قدس رضوی پخش می شود.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در قزوین در جلسه تفسیر قرآن کریم به بیان سختی های روز قیامت پرداخت و گفت: قیامت حالتی است که هر کسی آن کاری را که انجام داده است شفاف و واضح مشاهده می کند، یعنی اعمالش مجسم می شوند.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۶:۴۱    
نماینده ولی فقیه در استان قزوین در جلسه تفسیر قرآن کریم به بیان علت سوگندهای پی درپی در آیات قرآن پرداخت.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران با اشاره به اجرای طرح صعود گفت: در استان 114 مسجد دارای پایگاه قرآنی هستند که به صورت هفتگی برنامه تلاوت مجلسی و تفسیر قرآن کریم برگزار می کنند که قرار است در این طرح فعالیت این پایگاه ها را گسترده تر و تقویت کنیم.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۲۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
چهاردهمین شماره مسابقه تفسیر قرآن کریم با عنوان فهم نور 2 از سوی اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت استان یزد منتشر شد.
اقتصاد آنلاین / ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۰:۰۰   + ۲۱ سایت دیگر  
سید ابراهیم رییسی، روز گذشته در حادثه سقوط بالگرد به شهادت رسیدند.در این مقاله به بررسی زندگینامه ابراهیم رئیسی و سوابق سیاسی ایشان خواهیم پرداخت.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۰:۵۸    
نشست مجازی تاثیر وقایع تاریخ اسلام بر تفسیر قرآن کریم با سخنرانی حجت الاسلام محسن الویری برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه قزوین در جلسه تفسیر قرآن کریم با تبیین معنا و مفهوم ذکر در سوره مرسلات گفت: ذکر به عنوان وجه مشترک همه بندگان خدا و همه موجودات عالم هستی است.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدرس تفسیر قرآن با بیان اینکه طبق آیه 11 سوره فصلت انتظار خدا از ما این است به دلیل اینکه به ما عقل داده به اصل مطلب توجه کنیم، گفت: انسان به حکم عقلی که به او داده شده وقتی مطلبی را می شنود باید به درستی و نادرستی آن توجه کند ...
معاونت امور استان ها   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، برنامه تفسیر قرآن کریم با هدف آشنایی با مفاهیم قرآنی، تقویت انس با قرآن، ترویج سبک زندگی قرآنی دوشنبه ها پیش از اذان ظهر ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - رئیس اجلاسیه ششم کنگره بین المللی اندیشه های قرآنی امام خامنه ای مقام معظم رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب بیش از 50 سال در تفسیر قرآن کریم تدبر کرده و نظرات بدیع و نوآورانه ای در این خصوص دارند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۹:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
همزمان با آیین پاسداشت مقام استاد دانشگاه علامه طباطبائی، مراسم تقدیر از نیم قرن تلاش و شخصیت علمی و تبلیغی حجت الاسلام محسن قرائتی؛ استاد تفسیر قرآن کریم و رئیس ستاد اقامه نماز برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مجلدات 71، 72 و 73 تفسیر تسنیم برای نمایشگاه کتاب امسال آماده و منتشر شده است. انتشار دوره 80 جلدی تفسیر قرآن کریم آیت الله جوادی آملی تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه قزوین در جلسه تفسیر قرآن کریم ضمن تفسیر سوره مرسلات به بیان معنای ظاهری و باطنی آیات پرداخت.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
یک مدرس تفسیر قرآن کریم با اشاره به آیه 11 سوره فصلت خدا به آسمان و زمین گفت با میل یا با اکراه تحت اختیار من قرار بگیرید، آن دو (آسمان و زمین) گفتند با میل و اختیار می آییم گفت: این آیه نشان می دهد آسمان و زمین اختیار و فهم دارند و این تصور که ما انسان ها فقط فهم، درک و شعور داریم ...
حوزه   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۷:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس مرکز آموزش های غیرحضوری حوزه های علمیه خواهران گفت: مرکز آموزش های غیرحضوری نیز برای سال تحصیلی 1403-1404، در سه رشته فقه و اصول، تفسیر قرآن کریم و تاریخ اسلام نام نویسی و طلبه خواهر پذیرش می کند.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۲۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
جانشین فرمانده سپاه ناحیه خرمشهر از اجرای جلسات قرآنی تفسیر قرآن کریم در مساجد این شهرستان خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه قزوین در جلسه تفسیر قرآن کریم گفت: خدای متعال در سوره مرسلات به باد، فرشتگان، سرعت حرکت و طوفانی بودنشان سوگند یاد می کند، در عملیات وعده صادق، موشک هایی که ابرها را می شکافتند و پراکنده می کردند و با سرعت و شتاب می رفتند، تحقق معنای آیات سوره مرسلات بود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مرکز امور قرآنی آستان قدس رضوی دوره مهارتی بیان تفسیر قرآن کریم را ویژه خواهران دارای مدرک کارشناسی در رشته های الهیات و معارف اسلامی یا سطح 2 حوزه علمیه برگزار می کند.
این نوعی استعمار است که ما کارگری را در ابتدای شغل خود جذب کنیم و پس از 30 سال هم به همان صورت کارگری آنها را بازنشست کنیم؛ ما باید همه کارگران را توانمند کنیم تا بتوانیم افراد را به پیشرفت برسانیم.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدرس تفسیر قرآن کریم گفت: به نظر می رسد مقاومت جانانه مردم فلسطین براساس آیه 139 سوره آل عمران وَلَا تَهِنُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ به خاطر احساس برتری است که دارند، برتری به خاطر مدد، کمک و برکت ایمان به قرآن، نه به معنای کبر ...
معاونت امور استان ها   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۰۸:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، در برنامه "تفسیر نور" حجت الاسلام و المسلمین ناصری نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهر یزد به تفسیر قرآن کریم با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی ، روسای سازمان ها و مدیران کل می پردازند. ...
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۰:۲۲    
نماینده ولی فقیه در قزوین با شرح کلمه صبر و شکیبایی در قرآن گفت: خدای متعال در سوره عصر از صبر صحبت می کند، چون اگر کسی محکم پای حق بایستد آن قدر قضایا برای او پیش خواهد آمد که اگر صبر در کارش نباشد شکست خواهد خورد، وقتی کسی در راه خدا آمد، باید استقامت داشته باشد و مرد میدان باشد.
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، جلسه هم اندیشی توسعه همکاری ها در زمینه ترویج معارف قرآن ، نماز و مهدویت در کودکستان ها با حضور رئیس و معاونان سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک و جمعی از معاونین و مدیران ستاد اقامه نماز ، ستاد تفسیر قرآن کریم و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) در روز دوشنبه ...
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدرس تفسیر قرآن کریم با تفسیر آیات پنجم تا هشتم سوره فصلت گفت: در آیه ششم این سوره می خوانیم قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِثْلُکُمْ یُوحَیٰ إِلَیَّ أَنَّمَا إِلَٰهُکُمْ إِلَٰهٌ وَاحِدٌ فَاسْتَقِیمُوا إِلَیْهِ وَاسْتَغْفِرُوهُ ۗ وَوَیْلٌ لِلْمُشْرِکِینَ بشر در زبان عربی چند معنا دارد در زبان فارسی به ...
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۵:۴۲    
شفقنا- استاد اخلاق و تفسیر قرآن کریم حوزه علمیه یزد درگذشت. به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید محمد موسوی زاده که در استان یزد، اردکان و میبد در حوزه ودانشگاه نسبت به تعلیم معارف اهل بیت (ع)، اخلاق و تفسیر قران مجید در کرسی خطابه، تدریس وتالیف بسیار موفق بود، به دیار باقی شتافت. ...
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۰۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مدرس تفسیر قرآن کریم گفت: براساس آیه چهارم سوره فصلت اکثر مخاطبان به این کتاب الهی گوش فرا نمی دهند و چون روی برمی گرداند دیگر از حقیقت حرف شنوی ندارند، به گفته قرآن کسی که این کتاب را نپذیرد نسبت به حقیقت زیر بار نخواهد رفت.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۲۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
شیخ محمد القطری، روحانی بحرینی تأکید کرد که در ماه مبارک رمضان اقبال به مساجد و جلسات تفسیر قرآن کریم در بحرین افزایش می یابد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
دریکی از جلسات تفسیر قرآن کریم که به مناسبت ماه مبارک رمضان در مسجد ماسور با حضورحجت الاسلام والمسلمین شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، اهالی این منطقه از مدیرکل آموزش و پرورش لرستان درخواست تجهیزات ورزشی برای دانش آموزان در مدارس را داشتند . ...
سینا رسانه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۳:۱۱    
به همت واحد فرهنگی شبکه و مرکز قرآن و عترت نهاد رهبری در دانشگاه، جلسه تفسیر قرآن کریم در ستاد شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر برگزار شد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۷:۵۶    
حوزه / رئیس اداره اتباع و امورمهاجرین خراسان رضوی با بیان اینکه اساتید و نخبگان قرآنی می توانند با ترجمه، تفسیر قرآن کریم نجات دهنده بشر باشند، گفت: باید با قرآن کریم زندگی کنیم، در هر شغل و جایگاهی که قرار داریم توجه به قرآن را فراموش نکنیم.
همزمان با ماه مبارک رمضان و شب های قدر، جلسه تفسیر قرآن کریم در کتابخانه عمومی شیخ شهاب الدین اهری برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در قزوین با بیان ویژگی های اهالی ذکر گفت: اهل ذکر بودن باید آدم را اهل کند، یعنی معلوم باشد که آدم آخرتش را به دنیا نمی فروشد، دینش را با مقام و منزلت معامله نمی کند و همه جا پای کار خداست.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۹:۱۲    
همدان-مراسم جزء خوانی و تفسیر قرآن کریم به مناسبت ماه مبارک رمضان با حضور مسئولین، کارکنان و سربازان در سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۴:۳۶    
مدیر کانون تخصصی شهید اشرفی اصفهانی مسجد جامع کرمانشاه گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان محفل جزءخوانی و تفسیر قرآن کریم ویژه بانوان در این مسجد در حال برگزاری است.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه قزوین در جلسه تفسیر قرآن کریم به بیان فضیلت ذکر در رسیدن به حیات طیبه پرداخت.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۲۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
جلسه تفسیر قرآن کریم با محوریت سوره مبارکه بقره با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در لرستان به مناسبت ماه مبارک رمضان هر روز ظهر در مسجد صاحب الزمان(عج) محله ماسور خرم آباد در حال برگزاری است.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۰۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در قزوین گفت: امیرالمؤمنین(ع) فرمودند ذکر خدا را سهوی نگویید، هوشمندانه ذکر بگویید، ذکر به معنای یاد کردن است، ذکری که هوشمندی در آن نباشد فایده ای ندارد، باید در موقع ذکر تمام هوش و حواسمان را به کار بگیریم ...
راه ملت   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۰۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
در این ایام معنوی، برنامه های متنوعی با محوریت تلاوت و تفسیر قرآن کریم در سراسر استان در حال برگزاری است که شور و حال معنوی خاصی به جامعه بخشیده است.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۲۱:۱۹    
حوزه/نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در تفسیر قرآن کریم به موضوع گناهانی پرداخت که نه قابل بخشش هستند و نه قابل جبران.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۷:۲۲    
نماینده ولی فقیه در استان قزوین در جلسه تفسیر قرآن کریم به شرح ذکر به عنوان یکی از مهم ترین عوامل پیدایش حیات طیبه پرداخت.
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۳:۳۲    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، سلسله جلسات بیان آموزه هایی از قرآن کریم با حضور نماینده ولی فقیه در استان و حجت الاسلام والمسلمین چراغی در مسجد صاحب الزمان (عج) شهرستان خرم اباد در تاریخ پانزدهم فروردین ماه برگزار شد. ...
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۲:۰۲    
نماینده ولی فقیه در قزوین با بیان اینکه ذکر و یاد خدا یکی از مواردی است که حیات طیبه را برای انسان به ارمغان می آورد، گفت: خدای متعال در آیه دوم سوره انفال می فرماید مؤمن حقیقی کسی است که وقتی نام و یاد خدا به میان آمد قلبش بلرزد.