چهارشنبه ۰۵ آذرساعت ۰۶:۴۱Nov 2020 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تربیت کودک»

ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۶:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
کارگاه کودکی در بستر طیبات به همت مدرسه قرآن و عترت (ع) دانشگاه تهران و با محوریت کتاب تربیت کودک با رویکرد طیب گزینی برگزار می شود.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
حوزه حضرت خدیجه (س) شهرستان جاجرم با ابتکارهایی که در حوزه های مختلف ترویج گفتمان ولایت در حوزه زن و خانواده، تقویت هویت زن مسلمان، تربیت کودک انقلابی، اشتغال زایی و ... داشته موفق به کسب مقام برتری جشنواره مالک اشتر کشور شده است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۲:۴۵    
احمدرضا محسنی، مبدع طرح های آموزش قرآن به کودکان، ضمن بیان اینکه امروز زمینه آموزش و تربیت کودک قرآنی در کل کشور فراهم است و باید کارشناسان دست به دست هم بدهند و به یک نظر واحد در این زمینه برسند گفت: مسئولان و متولیان این حوزه نباید تنها به دنبال سیستماتیک عمل کردن باشند ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۱۷    
فصل اول تربیت کودک دوره تربیتی برنا ویژه والدین و مربیان با موضوع تربیت نسلی برای آینده توسط حجت الاسلام سیدعلیرضا تراشیون برگزار می شود.
عیار آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۱۴    
سکولاریسم طیف وسیعی از رویه ها را شامل می شود و سکولاریسم تربیتی یکی از مؤثرترین و ناآشکارترین آن ها است. پرداخت صوری به آموزه های دینی، عدم توجه و حتی مخالفت با انتقال مفاهیم دینی، مغایرت قطعی برخی برنامه های موجود با نگاه تربیتی اسلام همگی از نمودهای متنوع رسوخ سکولاریسم تربیتی می باشد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۳:۰۷    
معیار های دلالان برای فروش نوزاد در فضای مجازی کافی است تا در شبکه های اجتماعی دلالان را شناسایی کرده و از آن ها تقاضای خرید نوزاد کنید، خواهید دید که در ابتدا از شما می خواهند که مدارک خود را از این باب که متأهل هستید، برایشان ارسال کنید ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۶:۵۴   + ۴۱ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران نوشت: تا چند دهه گذشته زوج هایی که صاحب فرزند نمی شدند، برای چشیدن طعم فرزندداری اقدام به سرپرستی گرفتن یک کودک بی سرپرست از شیرخوارگاه ها و مراکز مربوط به نگهداری از کودکان بی سرپرست می کردند و آن طور که دلشان می خواست؛ نسبت به تربیت کودک اقدام می کردند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۲۰:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
جدول زمانی آموزش تلویزیونی دروس دانش آموزان برای روز شنبه 24 آبان 99 اعلام شد. شبکه آموزش: آموزش درس تربیت بدنی ساعت 7.45 تا 8 فنی و حرفه ای و کاردانش: ساعت 8 تا 8.30 حسابداری تکمیلی - رشته حسابداری مالی - پایه 11 شاخه فنی و حرفه ای ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۰۹:۰۵    
دوران کودکی در تشکیل شخصیت فرد اصلی مهم است که با نادیده گرفتن آن بسیاری از خشونت ها و نابسامانی های انسانی حاصل می شود که با راه و روشی درست برای تربیت کودک باید عمل کرد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۱:۳۱    
بچه شما در آغوش شما، در مدرسه شما، در کتابخانه کانون و جلوی روی شماست و شما برای او فکرهایی، آینده ای و امیدواری ای دارید. ناگهان مشاهده می کنید دسترسی یک نفر که حداقل بیگانه است- شما با این بچه خویشاوندید، شما معلمش، پدرش ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: تربیت کودک با هوش بالا یکی از دغدغه های مهم والدین به شمار میرود که در این مطلب 40 نکته کاربردی و مفید برای رسیدن به این هدف را آورده ایم.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۸:۳۱    
داشتن شجاعت برای هر فردی مهم و حائز اهمیت است و اغلب والدین علاقه مند هستند که کودکی شجاع و جسور داشته باشند، روش های مناسبی برای تربیت کودک شجاع وجود دارد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۱:۱۵    
تنبیه به عملی گفته می شود که باعث می شود کودک پس از آن رفتار نامناسب خود را ترک کند. پس اگر ما تنبیه را اعمال کردیم و رفتار کودک بدتر شد بنابراین روش تنبیه مناسب نبوده و باید آن را عوض کنیم.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۸:۱۷    
در این که والدین اولین و بزرگترین الگوی فرزندانشان هستند هیچ شکی نیست بر این اساس هر کدام از رفتار والدین بخشی از این مهم را تشکیل می دهد که این مطلب مختص تربیت کودک مقاوم و مصمم است.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۲۱:۴۵    
مدیردفتر مرکزی حراست در آیین تکریم و معارفه مسوول حراست کانون مازندران، ماموریت اصلی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان را تربیت کودک در مسیر انسانیت عنوان کرد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) -سیما فردوسی از چالش های خطرناک ترس در کودکان و تاثیر رفتار والدین بر میزان اضطراب فرزندان می گوید. به گزارش شهروند، شاید برای چالش مرگبار مومو بهترین تعبیر این باشد که اصلا مومو را خانواده ها می سازند ...
میگنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۸:۱۳    
شاید برای چالش مرگبار مومو بهترین تعبیر این باشد که اصلا مومو را خانواده ها می سازند، در واقع والدین و اساسا کسانی که نقش مستقیمی در تربیت کودک دارند همگی در باور پذیری ترس در کودکان مقصرند ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۹:۱۲    
روی سخن در نوشتار حاضر متوجه پدران و مادرانی است که در راه تربیت فرزندان دلبند خود به عنوان یک وظیفه ذاتی، نقش آفرینی می کنند. و تکلیف سترگ تربیت نسل های آینده جامعه را بر دوش دارد.
عیار آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۴۳    
مراکز تربیت کودکی که سعی دارند آموزه های اسلامی را در تربیت کودک موردتوجه قرار دهند، با نگرانی هایی مواجه اند. یکی از این نگرانی ها، مسئله اختلاط جنسیتی است که هم درباره متربیان و هم درباره مربیان مطرح می شود. این مسئله از منظر اثرات مثبت و منفی تربیتی و روانی قابل بررسی است.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
تأثیرگذارترین افراد در زندگی و سرنوشت هر کودکی، والدین او هستند. معمولا بیشتر از نقش، مسئولیت و اهمیت مادر در تربیت کودک سخن گفته می شود و کم تر پیش می آید اهمیت پدر و تأثیر او در زندگی فرزندان بررسی شود.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
پیامبر(ص) در حدیثی درباره تربیت فرزندان فرمود: مَنْ کَانَ عِنْدَهُ صَبِیٌ فَلْیَتَصَابَ لَه؛ هرکس کودکی دارد، باید با او کودکانه رفتار کند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۳۹    
عضو هیئت علمی گروه حقوق دانشگاه اصفهان گفت: تنبیه بدنی کودک توسط والدین، مربی و سرپرست کودک قانونی نیست و تعریفی از اینکه چه اندازه ای از تربیت بدنی حد مجاز است و یا موارد این چنینی وجود ندارد و والدین نیز آموزشی در زمینه تربیت کودک نمی بینند.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۵۳    
کودک شاد، دنیای شادتری می سازد و این روزها تمام مردم دنیا به جهان شادتری نیاز دارند. به مناسبت روز جهانی کودک، سراغ 5 راهکار طلایی رفته ایم که باعث شادی در کودکی و بزرگ سالی فرزند شما می شود. این راهکارها بر اساس نتایج تحقیقات علمی به دست آمده اند و معتبر هستند. 1٫ کودک شاد به شادی شما
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
باید از دوران کودکی روی خوش بین شدن کودکان کار کنیم زیرا نوع نگرش مثبت به فرد انرژی می دهد و استعدادهای پنهان را فرا می خواند.
روابط عمومی مرکز خدمات حوزه های علمیه استان قم به اطلاع می رساند، معاونت خانواده و امور فرهنگی این مرکز در نظر دارد کارگاهی آموزشی با موضوع تربیت و بازی ویژه طلاب و روحانیون استان و خانواده های آنان برگزار نماید. ...
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۴۸    
آموزش و تربیت کودک همیشه از دغدغه های پدر و مادرهاست. برخلاف گذشته این روزها کمتر پدر و مادری را پیدا می کنید که در مقابل رفتار نادرست فرزندش بگوید: بچه است خب ایرادی ندارد . بلکه والدین امروز از همان بد تولد به دنبال بالابردن اطلاعات خود در زمینه آموزش فرزندشان هستند. اما اینکه دقیقا از چه
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
برای تربیت بچه باید مدام روی حرف و نظر خود بمانید. این مسئله را باید پدرها هم رعایت کنند و مدام همزمان با مادر در مسیر تربیت بچه پیش بروند. این که پدر یک حرفی بزند و مادر چیز دیگری بگوید صرفا سبب آشفتگی بچه میشود و نمی فهمد قانون خانه چیست.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ متخصص روان شناسی گفت: کودکان علاوه بر اثرپذیری از سمت والدین، از سوی مربیان خود نیز اثر می پذیرند و باید دقت شود که هم مربیان محترم و هم والدین گرامی نسبت به یکدیگر احترام بگذارند.
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۹:۵۸   + ۵۳ سایت دیگر  
جدول زمانبندی کلاس های مدرسه تلویزیونی ایران به شرح زیر است: شبکه آموزش : آموزش درس تربیت بدنی ساعت 7:45 تا 8 فنی و حرفه ای و کاردانش ساعت 8 تا 8:30 عربی رشته مشترک پایه 10 فنی و حرفه ای و کار و دانش ساعت8:30 تا 9 دانش فنی تخصصی رشته شبکه و نرم افزار -پایه 12 -فنی و حرفه ای ...
رادیو فرهنگ   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
در این که کودک ذاتاً پژوهش گر، کنجکاو و پرسش گر است شکی نیست، پرسش های کودکانه سرآغاز پروژه هایی برای یادگیری است اما تربیت باید مستمر باشد و در زمینه ی پژوهش، باید آن شعله ی کنجکاوی کودک در خانواده ها خاموش نشود، پس در برنامه خشت اول راه های داشتن کودکی پژوهشگر بررسی می شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۴:۳۱    
بیرجند- در حوزه آموزش های پیش از دبستان به عنوان یکی از مهم ترین دوره های تربیتی مشکلات عدیده ای وجود دارد که مهمترین آن نبود نظام واحد آموزشی بر مبنای دیدگاه اسلامی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
مریم جوزی معلم مقطع ابتدایی استان زنجان با شرکت در جشنواره تولید محتوای الکترونیکی سال تحصیلی 99-98 موفق به کسب رتبه اول در رشته تربیت کودک شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۳:۲۴    
اگر نمی دانید که با کودک پرخاشگر خود چگونه رفتار کنید و یا از برخی رفتارهای کودک خود برای آینده ی او هراس دارید با ما در این مطلب همراه باشید.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۰۷    
برای تربیت و پرورش کودک باید با توجه به سن او رفتار کنید و اگر می خواهید کودکی نایغه پرورش دهید ابتدا روی عزت نفس کودک کار کنید.
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۲۲:۳۳    
مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(سلام الله علیها) مشگین شهر به تبیین تربیت اسلامی پرداخت و گفت: تربیت کودک در محیط دینی تزلزل اعتقادی در بزرگسالی را می کاهد.
پیک هشت رود   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۹:۰۵    
دوره مجازی تکنیک های تربیت کودک به همت فضای مجازی سپاه ناحیه هشترود برگزار می شود.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
تربیت کودک نقش مهمی در شخصیت و آینده کودک دارد و سبب رشد فکری او می شود.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۹:۰۶    
در زمینه تربیت کودک همراه با کلماتی مانند لطفاً و متشکرم ، کلمه مهم دیگری نیز وجود دارد که کودک شما باید آن را یاد بگیرد و آن کلمه، متأسفم است. آموزش مفهوم معذرت خواهی کردن، از یاد دادن دو کلمه دیگر (لطفاً و متشکرم) سخت تر است، زیرا.. ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۲۳:۵۵    
شاید تربیت کودک مهربان دغدغه بسیاری از والدین باشد، به خصوص والدینی که کودک پرخاشگر و لجباز دارند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۳:۵۱    
بدون شک همه ما از اهمیت بالای جنبه های مختلف رشد و تربیت کودک آشنا هستیم و نیاز به توجه و حضور در کنار کودک را به خوبی می دانیم.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
تربیت کودکان برعهده خانواده است و کوچک ترین نوع رفتار خانواده در تربیت کودک نقش دارد مثل تنبیه یا داد زدن بر سر کودک، از عوامل تاثیر گذار بر تربیت کودک اند.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
اگر روی کودکان کار کنیم می توانیم از آنها یک فرمانده بسازیم، همه ما دوست داریم کودک رئیس داشته باشیم.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۹:۱۰    
امسال از لحاظ روش های مراقبت از فرزندان، سال منحصر به فردی بوده است.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۱:۲۷    
نادانسته حرفهایی می زنید که اثرات بسیار بدی در تربیت کودک دارد ، آنچه که نباید به فرزندتان بگویید شاید حرفهایی است که شما مدام تکرارشان می کنید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۰:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
یک روانشناس گفت: تنبیه هایی مانند کتک زدن، محروم کردن و تخریب شخصیت کودکان دیگر منسوخ شده اند و برای برقراری نظم در آنان وسیله موثری نیستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۱:۰۵    
از بارداری تا حدود شش سالگی، دوران طلائی رشد و پرورش کودکان محسوب می شود. عملکرد شما در این دوران، تأثیر مستقیمی در رشد و سلامت جسمی و ذهنی کودکتان دارد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
جلسه بررسی وضعیت مهد کودک ها و پیش دبستانی ها به ریاست دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حضور وزیر آموزش وپرورش و معاونین و رئیس سازمان بهزیستی در تاریخ 1399/06/05 در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
جلسه بررسی وضعیت مهد کودک ها و پیش دبستانی ها به ریاست دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حضور وزیر آموزش وپرورش و معاونین و رئیس سازمان بهزیستی در تاریخ 1399/06/05 در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
اخبار رسمی   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۷:۴۶    
چهارشنبه 99/6/05 ، اصفهان , (اخبار رسمی) : تربیت کودک و بزرگ کردن او یکی از سخت ترین کارهایی است که والدین با آن مواجهند و در فرهنگ ها و کشورهای مختلف روش های متفاوتی برای این کار وجود دارد.
عیار آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۰۲:۱۴    
در شرایط کنونی و با ارتقای شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه ایران، تربیت فرزندان به یکی از اصلی ترین دغدغه های خانواده ها بدل شده است. در همین راستا، تلاش های پراکنده برای ارائه مدل تربیت اسلامی کودک صورت گرفته ...