دوشنبه ۰۷ آذرساعت ۰۵:۲۶Nov 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مناقشات»

آنا / اقتصاد ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۲:۳۰   + ۲۹ سایت دیگر  
مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر گفت: کشتیرانی دریای خزر طی 7 ماهه سال جاری در بخش حمل کالا های مربوط به کریدور های شمال - جنوب نسبت به سال گذشته افزایش 350 درصدی را تجربه کرده است.
ایفنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – اختلافات تجاری شدید بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا در جهت مخالف همبستگی و حمایت آمریکا و اروپا از اوکراین در برابر تهاجم روسیه به وجود آمده است ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
وزرای کشور اتحادیه اروپا شب گذشته نتوانستند در نشست بحران پناهندگان بر مناقشات بین اعضاء غلبه کنند و این نشست بدون دست یافتن به توافقی پایان یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۶:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که کمیسیون اروپایی پیشنهاد جدیدی برای مهار قیمت انرژی ارائه کرده است، اما در آستانه تشکیل نشست وزرای اروپایی همچنان اختلافاتی برای ایده تعیین سقف قیمت گاز بین اعضاء وجود دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۰:۵۴    
رئیس جمهور قزاقستان در نشست شورای امنیت جمعی سازمان پیمان امنیت جمعی با اشاره به درگیرهای اخیر در منطقه بر لزوم جستجوی راه هایی برای حل و فصل مسالمت آمیز این اختلافات تأکید کرد
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۷:۵۲    
سخنگوی طالبان با تاکید بر اینکه کشورش مخالف درگیری های مرزی با کشورهای همسایه است از پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک برای حل مناقشات مرزی دو کشور افغانستان و پاکستان سخن گفت.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۰:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
برقراری صلح و آرامش بخشی از مضامین همیشگی رویدادهای ورزشی در سطح بین المللی بوده است. حفظ فاصله ورزش با سیاست زدگی و مناقشات حاکم بر فضای عمومی کشورها خط قرمز این رقابت ها بوده است ...
می متالز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۴:۰۶    
می متالز - امروز فولاد در جهان تغییرات زیادی داشت، بخشی از زنجیره فولاد در هند برداشته شد و از سوی دیگر مناقشات دو کشور چین و استرالیا در حال حل شدن است که می تواند بر عرضه و تقاضای این محصول تاثیر گذارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
دولت فرانسه بدون ارائه دلیلی اعلام کرد که حدود 44 نفر از پناهندگان اخیرا نجات یافته از دریای مدیترانه که بعد از مناقشات با ایتالیا به فرانسه آمدند به سرعت اخراج و به کشورهای مبدا بازگردانده می شوند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۰۶:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
دنیای فوتبال شاید از بدو تولد تا به امروز هرگز نتوانسته از اقتصاد یا سیاست یا حتی فرهنگ جدا باشد و جام جهانی که مهمترین آوردگاه این رشته جذاب است بهترین محل برای عرضه مناقشات سیاسی تلقی شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
جمهوری چک که ریاست دوره ای بر اتحادیه اروپا را بر عهده دارد از بی نتیجه ماندن مذاکرات بین پارلمان اتحادیه اروپا و کشورهای عضو درباره بودجه میلیاردی سال آینده این تشکل به دلیل برخی اختلاف نظرها خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
اخیرا مناقشات بین فرانسه و ایتالیا بر سر مسئله پذیرش پناهندگان نجات یافته از دریای مدیترانه بالا گرفته و منجر به تیره و تار شدن مناسبات بین این دو کشور اروپایی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۱:۴۶   + ۱۷ سایت دیگر  
نخست وزیر گرجستان در دیدار سفیر جدید ایران با اشاره به نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران در صلح و امنیت منطقه ای، حل مناقشات کشورهای منطقه را عامل ثبات و زمینه ساز توسعه و رفاه کشورها خواند.
روزنامه صبح اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۰۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم افزایش مالیات بر دخانیات در لایحه بودجه 1402، گفت: درخواست ما از دولت این است که در لایحه بودجه 1402 بحث کارشناسی شده افزایش مالیات دخانیات دیده شود چون در سنوات قبلی این اتفاق نمی افتاد و مذاکرات و مناقشات به هدف مشخص نمی رسید.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۱۲:۳۲   + ۲۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با ادعای ادامه تهدید ایران علیه همسایگان از حمایت واشنگتن از باکو خبر داد.
سلامت نیوز / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۱۲:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم افزایش مالیات بر دخانیات در لایحه بودجه 1402، گفت: درخواست ما از دولت این است که در لایحه بودجه 1402 بحث کارشناسی شده افزایش مالیات دخانیات دیده شود چون در سنوات قبلی این اتفاق نمی افتاد و مذاکرات و مناقشات به هدف مشخص نمی رسید.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۹:۰۵    
امین الاسلام تهرانی چنان که رسانه ها و حتی مقامات فعلی و سابق رژیم آپارتاید اسرائیل بارها اذعان و اعتراف کرده اند، این رژیم زیر سایه تهدیدات سنگین حزب الله و سیدحسن نصرالله وادار به مذاکره با دولت لبنان شد، تا مسئله مناقشات مرزی دریایی بر سر میدان های گازی حل شود ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۷:۴۰   + ۵۲ سایت دیگر  
سرلشکر باقری با اشاره به موضوع ارسال پهپادهای ایرانی به کشور تاجیکستان خاطرنشان کرد: پهپادهای ابابیل 2 صرفا دارای قابلیت شناسایی می باشند و این گونه پهپادها مجهز به تسلیحات و تجهیزات تهاجمی نمی باشند و در درگیری مرزی بین جمهوری قرقیزستان با کشور تاجیکستان ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۰۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
صادرات از نیمه دوم سال 1400 نفسی تازه کشید و صادرکنندگان روزهایی را دیدند که پس از سه سال پیمان سپاری ارزی با شرایط سخت و زیان آور، توانستند دوباره کمر راست کنند و بتوانند به مسیر رشد و صعود آمارهای تجاری برگردند؛ هر چند که در ماههای پایانی نیمه نخست سال 1401 ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۰۶:۲۷   + ۲۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشت خود در روزنامه اعتماد به مساله مذاکرات لبنان و اسرائیل اشاره کرده است:
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۰۰:۴۶    
ایسنا : رحمن قهرمان پور، کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به مناقشات اروپا ، آمریکا و اوکراین با ایران بر سر پهپادهای استفاده شده روسیه در جنگ با اوکراین گفت: این مساله فراتر از چند پهپاد و جنگ میان دو کشور است ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۱:۵۲    
یک هفته بعد از توافق سران جمهوری آذربایجان و ارمنستان به پرهیز از خشونت در حل مناقشات منطقه ای، باکو بار دیگر طرف ارمنستانی را به نقض آتش بس متهم کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۰۹:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس مسایل بین الملل با اشاره به مناقشات اروپا و آمریکا و اوکراین با ایران بر سر پهپادهای استفاده شده روسیه در جنگ با اوکراین گفت: این مساله فراتر از چند پهپاد و جنگ میان دو کشور است ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
کمیته حقیقیت یاب ششم ژانویه که حمله طرفداران دونالد ترامپ به کنگره آمریکا در سال گذشته را بررسی می کند، به این رئیس جمهوری سابق آمریکا یک هفته فرصت داد تا اسناد درخواستی را ارائه کند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ - ۲۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
این روز ها دانشگاه ها بیش از همه جا صحنه مناقشات و چالش ها بین سلایق مختلف است. وجود تحرک اجتماعی در دانشگاه در ذات خود ارزشمند است، خصوصاً آنکه در چند سال اخیر فضای سیاسی اجتماعی دانشگاه به رکودی بی سابقه مبتلا شده بود و عملاً تحرک خاصی از این حیث در این محیط مشاهده نمی شد ...
پرسش   ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ - ۱۹:۵۳   + ۲۲ سایت دیگر  
گفت وگو بهترین راه برای حل مناقشات و منازعات است یعنی نباید ما از انجام آن سرباز بزنیم زیرا ممکن است پس از امتناع از گفت وگو شرایط سخت تر و غیرقابل پیش بینی شود. بنابراین باید از گفت وگو استقبال کنیم تا کار به رویارویی بیشتر کشیده نشود. با این حال عاملیت اصلی برای انجام گفت وگو در دست حاکمیت است ...
آنا / وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ - ۱۲:۳۰   + ۳۰ سایت دیگر  
در گزارش سالانه وزارت امور خارجه کشورمان آمده که دولت های آمریکا و پادشاهی انگلیس در داخل کشور های خود و همین طور در سایر کشورها، به طور مکرر و فاحش دچار نقض حقوق بشر هستند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ - ۱۶:۳۵    
نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان می گوید دولت جدید عراق یکی از آخرین فرصت ها برای حل وفصل مسائل بین اقلیم کردستان و بغداد است.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۰۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مصیب نعیمی، تحلیلگر حوزه قفقاز ایران از ابتدای مناقشات آذربایجان و ارمنستان به دنبال ایجاد همگرایی و تنش زدایی در روابط باکو و ایروان بوده و هست. ولی جریانی در عرصه رسانه و تبلیغات همواره عکس این موضوع را نشان می داد ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۳:۵۰    
رئیس جمهور روسیه که میزبان نشستی با حضور سران جمهوری آذربایجان و ارمنستان بود، به طور کلی از نتیجه گفتگو ها که به توافق برای عدم استفاده از زور برای حل مناقشات در قفقاز جنوبی منجر شد، ابراز رضایت کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۰۷:۲۱   + ۲۸ سایت دیگر  
حل و فصل و سازش درون کارگاهی معمولا یکی از راه های رسیدگی به مطالبات کارگران و حل مناقشات کارگاهی میان کارگر و کارفرما بوده است. در همین راستا معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستورالعمل سازش درون کارگاهی را ابلاغ کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۱۴:۴۴    
تصمیم دولت انگلیس برای برگزاری انتخابات مجدد در ایرلند شمالی به دلیل تداوم مناقشات برگزیتی بین احزاب پیروز در انتخابات، خشم مقامات این منطقه را برانگیخته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۵:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
وزیر بریتانیا در امور ایرلندشمالی تأکید کرد که به دلیل عدم توافق احزاب بر سر مناقشات برگزیتی و پایان مهلت مقرر برای رفع این اختلافات در ایرلندشمالی انتخابات مجدد در این منطقه را اعلام می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۰۶ - ۱۵:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه اعلام کرد مسکو هر اقدامی که برای حل و فصل مناقشات میان ایروان و باکو لازم باشد، انجام می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۱۳:۴۴    
ایرلند شمالی که ماه هاست به دلیل مناقشات بین احزاب پیروز در انتخابات پارلمانی بر سر پروتکل ایرلند شمالی و برگزیت دولت منطقه ای کارآمدی ندارد اگر تا روز جمعه این اختلافات را حل نکند در معرض انتخابات مجددی قرار می گیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۱۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
صدر اعظم آلمان که به آتن سفر کرده است در سخنانی از یونان در مناقشات ارضی با ترکیه حمایت کرده و گفت: این غیرقابل قبول است که یکی از شرکای ناتو حاکمیت طرف دیگر را زیر سوال ببرد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۱:۰۸    
به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، با وجود تاکید فیفا مبنی بر جدایی فوتبال از سیاست و تلاش این نهاد برای دور نگه داشتن فوتبال از مناسبات و مناقشات سیاسی و مستقل نگه داشتن این رشته محبوب ورزشی ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۲۰:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
فارس: وزیر امور خارجه ایران درباره اظهارات اخیر مقامات آمریکایی در خصوص مذاکرات احیای برجام گفت که سه روز پیش پیامی از آمریکا دریافت کردیم. حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه 30 مهر ماه) در جمع خبرنگاران اعزامی به ارمنستان گفت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۵:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
مناقشات بین دولت اتریش با ایالات بر سر هزینه های مالی برای اسکان پناهجویان در آستانه فصل سرما شرایط دشواری را برای پناهندگان در اتریش ایجاد کرده و آنها را چادرنشین کرده است.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۳:۰۲   + ۲۹ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه ایران درباره اظهارات اخیر مقامات آمریکایی در خصوص مذاکرات رفع تحریم ها گفت که سه روز پیش پیامی از آمریکا دریافت کردیم. به گزارش فارس ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۱۴:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
یک نشریه آلمانی در گزارشی پناهندگان را قربانی بازی های سیاسی و مناقشات مرزی یونان و ترکیه تحت حمایت های اتحادیه اروپا دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
کمیسیون اروپایی اعلام کرد که کمک های ساختاری میلیاردی برای لهستان را تا زمانی که این کشور مناقشات بر سر مسئله حاکمیت قانون و مسائل قضائی با بروکسل را رفع نکند مسدود می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۲۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
صدر اعظم آلمان بعد از مناقشات طولانی مدت در دولت ائتلافی اعلام کرد که سه نیروگاه هسته ای فعال آلمان بر خلاف برنامه ریزی های انجام شده در پایان سال متوقف نشده و تا آوریل 2023 در شبکه باقی می مانند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مقامات دولت ائتلافی آلمان در نشستی که در دفتر صدر اعظمی برگزار شد نتوانستند به توافقی بر سر مناقشات درباره تداوم و یا توقف فعالیت نیروگاه های هسته ای برای مقابله با بحران انرژی دست یابند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۰۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
اگرچه هر دوره و زمان و هر فعالیتی فراز و فرود، سختی و آسانی و روزهای تلخ و شیرین خود را دارد اما فعالان فضای کسب وکار ایران مدت هاست در سخت ترین شرایط فعالیت خود به سر می برند ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۷/۲۴ - ۱۳:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
روابط میان دو متحد قدیمی یعنی آمریکا و عربستان این روزهای بحرانی است و ریاض تصمیم به نادیده گرفتن خشم آمریکا برای نخستین بار گرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۲۴ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
اعتصاب کارکنان پالایشگاه ها در فرانسه با وجود فشارهای دولت برای حل مناقشات بین اتحادیه ها و شرکت های انرژی مهم فرانسوی بر سر دستمزدها همچنان ادامه دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۲۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
احزاب دولت ائتلافی راستگرای ایتالیا هنوز تشکیل نشده درگیر اختلافات و مناقشات داخلی برای تصاحب پست های آینده دولتی شده است.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۷/۲۲ - ۱۵:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
ادعاهای امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه مبنی بر استفاده روسیه از مناقشات قره باغ کوهستانی برای بی ثبات کردن قفقاز جنوبی، با واکنش مسکو همراه شد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امروز (جمعه) طی سخنرانی در نشست سازمان کشورهای مستقل همسود، با نادرست خواندن ادعاهای ماکرون ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۲۲ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
با وجود تلاش ها برای رفع مناقشات بر سر دستمزدها که به اعتصاب چند روزه بین کارکنان شرکت های انرژی فرانسه منجر شده ، اما همچنان همه اتحادیه ها برخی توافقات صورت گرفته را نپذیرفته و با ترک میز مذاکره از ادامه اعتصاب کارکنان خود خبر داده اند.