پنجشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۸:۲۶Dec 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مناقشات»

موسسه مطالعاتی تحریریه   ۲۳ دقیقه پیش    
حل نشدن مناقشات و اختلافات ارضی ونزوئلا و گویان بر سر منطقه اسکیبو به روش دپلماتیک، دولت کاراکاس را به برگزاری همه پرسی واداشت که ماحصل آن، حمایت اکثریت مطلق رای دهندگان از الحاق منطقه مورد مناقشه به کشورشان بود؛ موضوعی که به نوعی وحدت ملی را نیز رقم زد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رزمایش های مشترک کره جنوبی، ایالات متحده و ژاپن که ادعا می شود در پاسخ به برنامه موشکی و هسته ای کره شمالی برگزار شده، زمینه را برای بروز تنش در منطقه افزایش داده و دستیابی به راه حلی مسالمت آمیز برای مناقشات دو کره را دشوار کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
حدود چهار ماه بعد از تغییر و تحولات در نیجر رئیس شورای انتقالی این کشور آفریقای غربی در جریان تشدید مناقشات با اتحادیه اروپا خروج کشورش از توافق امنیتی با اتحادیه اروپا را اعلام کرد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۱:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رویا سلیمی نویسنده کتاب تماشای تماشاگر می گوید همواره ورود پدیده های جدید،به عالم هنر مناقشات بسیاری نیز به همراه داشته است و این کتاب سعی داشته است با رویکردی مخاطب شناسانه به این پدیده نوظهور در تئاتر ایران بپردازد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۷:۴۲   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشور گفت: از نقش قزاقستان در کمک به حل مناقشات منطقه ای از جمله در موضوع فرمت آستانه برای سوریه تشکر می کنم.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۶:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- به قول یک ضرب المثل آشنا مناقشات آکادمیک دقیقا به این دلیل بسیار شرورانه هستند که خطرات آن بسیار کم است. با این وجود، در یک نبرد علمی بر سر نابرابری خطرات بسیار بیش تر هستند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
در حالی اخیرا مناقشات بین رئیس جمهور اوکراین با رئیس ستاد کل ارتش این کشور بالا گرفته که این پرسش مطرح است که آیا با وجود محبوبیت بالای وی در بین شهروندان اوکراینی و مقامات نظامی غربی، زلنسکی جرات برکناری این ژنرال ارشد اوکراین را دارد؟
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۳:۲۷    
تهران- ایرنا- مقامات قرقیزستان و تاجیکستان، درباره مناقشات مرزی به توافقی دست یافتند که آنها را به تصمیم گیری نهایی نزدیک می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۲۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
یک رسانه غربی در مطلبی با اشاره به مناقشات فراوانی که همچنان بر سر مسئله بودجه بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود دارد و فرصت کمی که برای رفع آن وجود دارد این را خطری برای تداوم حمایت های مالی از اوکراین دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۲۲:۱۸    
رئیس جمهور برزیل که امروز به آلمان سفر کرده است در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان به مسائل مهم بین المللی از جمله جنگ اوکراین، مناقشات خاورمیانه و توافق شکست خورده مرکوسور پرداخت.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۲۱:۳۲    
وبسایت بوکاپو نوشت: دنیای سیاست همواره محل مناقشات بسیاری بوده است. همه ما تاکنون در بحث های سیاسی بسیاری شرکت کرده ایم و گاهی از دیگران شنیده ایم که به نظریه های سیاسی مختلفی وفادار بوده و خود را لیبرال، کمونیست، سوسیالیست یا چیزهایی دیگری از این دست می نامند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۷:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
یک رسانه سوئیسی در مطلبی با اشاره به احتمال روی کار آمدن ترامپ در سال 2024 در آمریکا و عواقب تشدید درگیری ها در اوکراین و مناقشات در غرب آسیا سالی جهنمی را در 2024 در انتظار غرب دانست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- استرالیا و فرانسه تلاش می کنند تا روابط خود را در سطح دوستانه پیش از مناقشات سال 2021 بازسازی کنند و در اولین گام روابط دفاعی اقیانوس آرام با فرانسه تقویت می شود.
صدای ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۳:۳۲   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران،حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه یکشنبه 12 آذرماه در نشست مطبوعاتی مشترک با سید بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن خیرمقدم به همتای عمانی گفت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۳:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
بعد از حمله با چاقوی روز گذشته در نزدیکی برج ایفل فرانسه که منجر به کشته شدن یک تبعه آلمانی و مجروحیت چندین نفر شد بار دیگر نگرانی ها درباره موج جدید خشونت ها در این کشور بخصوص در سایه مناقشات غرب آسیا افزایش پیدا کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
دولت جدید اسپانیا به رهبری پدرو سانچز که برای تشکیل دولت جدید به توافق با احزاب جدایی طلب تن داد برای اولین بار میانجی گری بین المللی در سوئیس درباره حل مناقشات با جدایی طلبان کاتالونیا را پذیرفته و مذاکرات محرمانه را آغاز کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - در حالی که حدود 11 ماه به نیمه آبان 1403 و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده، تحولات داخلی و تاثیرگذاری مناقشات خارجی سایه سنگینی بر سرنوشت انتخابات 2024 انداخته و بدبینی نسبت به پیروزی دوباره جو بایدن را دستکم در مقطع کنونی افزایش داده است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۹:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
ترکیه و یونان که هر دو از اعضای اتحاد نظامی ناتو هستند، از سال ها پیش اختلاف هایی دارند و چندین بار تا مرز درگیری نظامی پیش رفته اند. این مناقشات از مسائلی مانند اختلافات مالکیت ارضی خصوصاً در دریای اژه، تقسیم قبرس به دو بخش ترک نشین و یونانی نشین و همچنین تحدید حدود دریایی ناشی می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۴:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
مخالفت مجارستان با طرح های اتحادیه اروپا در قبال اوکراین بار دیگر بحث ها درباره آزادی پول های بلوکه شده بروکسل برای این کشور که به دلیل نقض حاکمیت قانون از طرف بوداپست مسدود شده را داغ کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۲۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سازمان امنیت داخلی آلمان در حالی درباره افزایش بی سابقه خطر ترور در این کشور در سایه مناقشات غرب آسیا هشدار داده که نهادهای امنیتی در این کشور امروز دو مظنون به اقدام تروریستی به بازارچه کریسمسی را دستگیر کرده و این حمله تروریستی را خنثی کردند.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
حشمت الله فلاحت پیشه، در گفت وگو با ستاره صبح: ستاره صبح-پیام فیض: کشورهای منطقه و غربی به دنبال راه حلی برای آتش بس پایدار در جنگ هستند. با توجه به اینکه آتش بس برای دو روز دیگر تمدید شده به نظر می آید تلاش های دیپلماتیک جواب داده است. دراین ارتباط قطر ابراز امیدواری کرده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
کشور نیجر در جریان مناقشات با اتحادیه اروپا بعد از کودتای نظامی در این کشور از لغو قانون ضد مهاجرت توافق شده با اتحادیه اروپا که بروکسل برای مهار هجوم مهاجران با این کشور منعقد کرده بود خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
اعتراض آتن به نگهداری مجسمه های پارنتون متعلق به یونان در موزه بریتانیا خشم دولت انگلیس را برانگیخته و در جریان این مناقشات دیدار نخست وزیر یونان و همتای انگلیسی وی که برای امروز (سه شنبه) برنامه ریزی شده بود لغو شد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۲:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: لایحه بودجه سال 1403 اکنون به یکی از مهمترین محل های مناقشات در میان اخبار روز های اخیر تبدیل شده است و این لایحه نیز در نهایت به شکلی تنظیم شده که دولت عمده تمرکز خود را بر درآمد های پایدار بگذارد ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۰:۵۲   + ۳۰ سایت دیگر  
رکنا سیاسی : شیخ دیپلمات مهره کلیدی نظام برای حل و فصل مناقشات حساس بین المللی است. در نتیجه حتی ردصلاحیتش بیش از اینکه برای روحانی هزینه باشد، برای ردصلاحیت کنندگان هزینه خواهد داشت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۰:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
توقف بشردوستانه جنگ در غزه در حال اتمام است. برخی معتقدند صرفاً حرکت های دیپلماتیک از سوی مسئولان دستگاه دیپلماسی مؤثر نخواهد بود و برای حل مناقشات 75 ساله حتماً باید چاشنی دیپلماسی اقتصادی وارد شود تا بتوان با آن رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
هزاران نفر در برلین در تظاهراتی در محکومیت جنگ اسرائیل علیه نوار غزه و مواضع دولت آلمان در قبال این مناقشات اعتراض کرده و همچنین ارسال تسلیحات برای اوکراین را محکوم کردند.
در بیانیه پایانی این همایش که توسط رقیه سادات موسوی فعال جبهه مقاومت قرائت شد، پیشنهادات 13 گانه ای برای محکومیت هر نوع رفتار غیرانسانی با زنان به ویژه خشونت های سازمان یافته که شامل خشونت در مناقشات مسلحانه، آزار زنان و کوچاندن اجباری زنان فلسطینی و خانواده هایشان از سرزمین شان می شود ارائه شد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۳:۵۱   + ۱۷ سایت دیگر  
با هر تحلیلی، چند صباحی دیگر، گرد و غبار مناقشات سیاسی کنار خواهد رفت اما لحظه لحظه ی حوادث جگرسوز غزه ثبت و ضبط خواهد بود. نقش رهبران و نخبگان و جوانان در این صحنه هاست که مورد استناد آیندگان و قضاوت تاریخی واقع خواهد شد.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۳:۰۵    
سرویس عراق و اقلیم کردستان_ بافل جلال طالبانی، رهبر اتحادیه میهنی کردستان در دیدار با یک هیئت نظامی بلندپایه انگلیس اعلام کرد: تلاش اتحادیه میهنی برای برقراری ثبات در اقلیم کردستان و عراق است تا به عرصه ای برای حل مناقشات سیاسی تبدیل نشود.
اتاق خبر 24   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۲۲:۰۳    
روابط اقتصادی آمریکا و چین مدتهاست محل مناقشات جدی در میان این دو ابرقدرت اقتصادی جهان می باشد. حجم این مناقشات در دوران هایی همانند دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ تا حدی است که از آن به جنگ تجاری تعبیر شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیر کشور آلمان در سخنانی درباره تشدید شکاف های اجتماعی در جامعه آلمان و افزایش خطر تروریسم در سایه تشدید مناقشات در غرب آسیا هشدار داده است.
مازنی نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
پرونده ثبت جهانی منظر طبیعی تاریخی رامسر هر سال ابعاد تازه ای به خود می گیرد و هربار در تعقیب ناکامی هایش می توان ردِ پای مداخلات غیرکارشناسی را به وضوح مشاهده کرد. نتیجه این مناقشات و دور باطل تاکنون چیزی جز بلاتکلیفی باغ و پرونده ثبت جهانی نبود ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۲:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: همه ساله در آستانه سالروز تصویب قانون کار، بسیاری از فعالان کارگری و کارفرمایی بر سر تفسیر و تغییر این قانون مناقشات و جدل هایی را در فضای اجتماعی و در میانه میدان رسانه و افکار عمومی انجام می دهند و هرکدام برمبنای آن دیدگاه و منافعی که نمایندگی می کنند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۰۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
یک رسانه غربی در مطلبی به بارز شدن ناتوانی و عدم اتحاد اروپا در جریان جنگ اوکراین و مناقشات در غرب آسیا اشاره کرد.
ایستنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۳:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
مایکروسافت با ادغام بینگ و ChatGPT قصد داشت سلطه ی گوگل را در بازار جست وجو از بین ببرد؛ اما هنوز تا تحقق این رؤیا فاصله ی زیادی دارد. اگرچه مایکروسافت انتظار داشت کاربران هنگام جست وجو با لپ تاپ و گوشی خود بینگ را به عنوان نخستین انتخاب در نظر بگیرند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۰۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
برگزاری اعتراضات گسترده حامی فلسطینیان در انگلیس و اختلاف بین دولت و پلیس لندن درباره نحوه برخورد با این اعتراضات منجر به یک بحران سیاسی در انگلیس شده است.
برترین ها / 55آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۴:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
هفته گذشته سعید خادمی که با اتهام "تبلیغ علیه شرع اسلام" در دادگاه انقلاب تهران حاضر شده بود، به گفته وکیلش به دلیل فشارهای روحی و از شدت اضطراب در جلسه رسیدگی سکته کرد و فوت شد. وکیل وی عنوان کرده بود که موکلش بی گناه بوده ولی جو دادگاه انقلاب به شدت ترسناک بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۷:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که جنگ اوکراین همچنان طولانی و پر هزینه شده کی یف نگران این است که متحدان غربی منابع مالی لازم برای حمایت از این کشور را در جریان حمایت ها از اسرائیل در جنگ غزه تمام کنند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۰۸:۲۲   + ۲۷ سایت دیگر  
اغلب ردصلاحیت ها مبتنی بر ماده 33 و 31 قانون جدید انتخابات است؛ قانونی که در زمان تصویب با انتقادات و اعتراضات فراوانی مواجه شد و بسیاری از کارشناسان اجرای آن را باعث شکل گیری مناقشات بسیاری دانستند. اما ماده 33 قانون جدید انتخابات که محور بسیاری از ردصلاحیت هاست، شامل 13 بند کلی و یک تبصره است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۶:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به مواضع بسیار سختگیرانه وزیر کشور انگلیس در قبال اعتراضات حامی فلسطینیان و رویایی وی با اتحادیه پلیس در جریان این مناقشات فشارها بر ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس برای برکناری وی بالا گرفته است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۳:۰۸    
مناقشات بر سر آینده دانشگاه های مذهبی در حوزه مسیحیت طی چند سال گذشته جنجال هایی به پا کرده است و لزوم بازنگری در خصوص محتوای درسی و میزان شهریه دریافتی توسط نهادهای آموزشی فعال در این حوزه توسط دانشجویان مطرح شده است.
برترین ها / رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۴:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
موضوع موتورسواری زنان در شهر هر چند وقت یکبار مورد مناقشه قرار میگیرد. این بار موضوع موتورسورای مانند تمام مناقشات زنان از پاییز سال گذشته و اعتراضات پس از درگذشت مهسا امنیتی، وارد سطح دیگری شده است؛ سطح مناقشه دائمی و روزمره همراه با انکار صورت مساله.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۰۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه ایران: تظاهرات ها در حمایت از مردم فلسطین در شرایطی در جهان همچنان ادامه دارد که رسانه های غربی، بنا بر دستور العملی که دولت های این کشورها اعلام کرده اند، به سانسور و کوچک نمایی این اعتراض ها دست می زنند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۱:۵۷    
تهران- ایرنا - وزیر امورخارجه چین گفت مناقشات دریایی باید از طریق مذاکره حل و فصل شود و درباره اردوگاه تقابل ها بدون اشاره به نام آمریکا و پیش از دیدار سران دو کشور هشدار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
یک رسانه غربی در مطلبی سفر اخیر وزیر خارجه آمریکا به منطقه برای حل مناقشات در غرب آسیا را به دلیل تمایل کم به همکاری با وی بی نتیجه و ناموفق دانست.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۱:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
این یک هفته بحث لژیونرها در فوتبال ایران خیلی داغ بود؛ داستانی که با ادعای مدیرعامل استقلال در مورد سابقه درخشان حضور جواد نکونام در اوساسونا آغاز شد، با انبوهی از مناقشات و یادآوری حضور ایرانی ها در دیگر تیم های اروپایی ادامه یافت و نهایتا به نخستین گل سردار آزمون با پیراهن رم ایتالیا ختم شد ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۰:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
در حالی که رئیس دیپلماسی اتحادیه اروپا اعتراف کرد که درگیری در خاورمیانه از هم اکنون بر حمایت کشورهای غربی از کی یف تأثیر گذاشته است، به عقیده یک مقام دومای روسیه، درگیری در اوکراین و اوضاع فلسطین با سیاست آمریکا و متحدانش ارتباط مستقیم دارد.