دوشنبه ۲۹ شهریورساعت ۰۷:۰۱Sep 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مناقشات»

روزنامه گل   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۴:۰۴    
فرهاد مجیدی در اوج نقل وانتقالات استقلال راهی امارات شد تا این رفتار او دستمایه مناقشات زیادی شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معضل قحطی نه تنها با گذشت سال ها کاهش نیافته بلکه مناقشات و درگیری ها، تغییرات اقلیمی، مشکلات اقتصادی و بحران کرونا دست به دست هم داده اند تا بخشهایی از آفریقا، خاورمیانه،جنوب آسیا، آمریکای مرکزی و اروپای شرقی را در صدر مناطق درگیر با معضل گرسنگی و قحطی در جهان در سال 2020 قرار دهند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۷:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
دکتر سید جلال ابراهیمی در یادداشتی نوشت: هم اکنون ارزش صادراتی ایران به ارمنستان در پنج ماه گذشته شش درصد از سهم صادرات ایران است که این امر در نتیجه مناقشات قره باغ است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۵:۲۱    
مناقشات بین انگلیس و اتحادیه اروپا درباره پروتکل موسوم به ایرلند شمالی دوباره بالا گرفته و لندن بروکسل را تهدید کرده در صورت لزوم تعلیق بخش هایی از توافق را مد نظر قرار خواهد داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
گزارش شده که سفیر چین در آمریکا به مقام های این کشور تاکید کرده اگر تنش های اقتصادی بین دو طرف را نتوان به صورت دیپلماتیک حل و فصل کرد، بهتر است که آمریکا ساکت بماند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۲۲:۲۷    
صدر اعظم آلمان در سفر به لهستان بر لزوم حل مناقشات بین کمیسیون اروپایی و این کشور از طریق مذاکره تاکید کرده و با موضع جبهه گیری و رویارویی و شکایت که کمیسیون اروپایی آن را علیه ورشو در پیش گرفته مخالفت کرد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۲۱:۳۱    
حاج حیدر رحیم پورازغدی گرچه خود کسوت روحانیت را رها کرده بود، ولی آبشخور فکری خود را به جریان اساتید خود متصل نگاه داشته و برای فهم دین مبتنی بر عقل درون دینی و اجتهاد روزآمد تلاش می کرد ...
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۸:۰۶   + ۳۸ سایت دیگر  
به گزارش بانکداری الکترونیک به نقل از بلومبرگ، پس از چندین هفته تنش زایی، جو بایدن- رییس جمهور آمریکا- در گفتگوی تلفنی با شی جین پینگ- همتای چینی- بر ضرورت تداوم گفتگوها بین دو طرف تاکید کرد ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - یکی از ستون نویسان آمریکایی، می گوید که خروج تحقیرآمیز آمریکا از افغانستان نشان دهنده شکست نهاد سیاست خارجی آمریکا در پیش بینی و سیاست گذاری است و اکنون شکست سیاست خارجی دیگری برای این کشور در آسیا به چشم می خورد. ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم و همچنین نماینده ویژه دولت در امور افغانستان در سال 77 با اشاره به تحولات جاری در افغانستان و روندی که گروه طالبان در تسخیر این کشور در پیش گرفته، به تشریح رویکرد دیپلماتیک ایران درباره این تحولات پرداخت.
هاژه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۷:۵۸    
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، بدنبال مناقشات طولانی و بدون نتیجه تاکسی اینترنتی ماکسیم و شهرداری، فرمانداری شهرستان مهاباد با دادن مهلتی 2 هفته ای خواستار امضای قرارداد برای تعیین تکلیف قطعی و نهایی مشکلات شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۵:۱۳    
در پی اعلام اتحادیه رانندگان قطار آلمان برای برگزاری سومین دور اعتصاب ها در عرض چند هفته اخیر در اعتراض به دستمزدها، حزب چپ آلمان از صدراعظم خواست شخصاً برای حل این مناقشات و جلوگیری از اعتصاب مجدد اقدام کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۰۶:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
احتمال بازگشایی حضوری مدارس از آبان ماه، کرونا، کسری بودجه و ثبات بازار موضوع بحث سران قوا، سرنوشت FATF همچنان مبهم، نشست دلار 28 هزار تومانی در بازار خودرو، هفت نکته در باب توصیه های راهبردی رهبر انقلاب به دولتمردان، تکرار خاموشی؛ وسط کرونا؟ پایان باز کنفرانس منطقه ای بغداد ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۲۳:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا: خبرگزاری رویترز در گزارشی درباره نشست بغداد تصریح کرد که هدف اصلی دولت عراق از برگزاری این نشست بهبود روابط میان ایران و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس، به ویژه عربستان است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۰:۵۲    
رئیس جمهوری روسیه تأکید کرد که کشورش قصد ندارد در مسائل داخلی افغانستان و مناقشات مسلحانه "همه علیه همه" در این کشور دخالتی کند، ولی روند اوضاع را زیر نظر داشته و با متحدانش در پیمان امنیت جمعی فعالانه همکاری خواهد کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۰:۴۷    
فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران گفت: در مناقشات 44 روزه آذربایجان و ارمنستان امنیت کامل در مرزهای ما حاکم بود.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۹:۲۰   + ۱۸ سایت دیگر  
این اولین بار نیست که دادگاه های عالی استانی در چین حکم به مختومه اعلام شدن مناقشات مربوط به ارزهای دیجیتالی می دهند.
معدن نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۵:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -بی تردید یکی از دغدغه های هر کشور خصوصا در بعد امنیت ملی تغییر و دگرگونی نظامات سیاسی در مرزهای پیرامونی آن است. ایران در حوزه های ژئوپلتیک پیرامونی خویش شامل حوزه آسیای مرکزی، حوزه قفقاز، حوزه غرب ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۰۹:۱۰    
مادامی که تمام مرزهای افغانستان و تاجیکستان در اختیار نیروهای طالبان قرار گرفته است، وقوع مناقشات و تحرکات جدید در مرز با قرقیزستان تنها می تواند آسیب پذیری در مناطق جنوبی را تشدید کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۰۸:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل اسبق میز خاورمیانه در وزارت خارجه به خبرآنلاین گفت:کانون مناقشات ایران و آمریکا و ایران و عربستان است. در بغداد می خواهند با متوازن کردن روابط بین این کشور ها، عراق را از وضعیت فعلی خارج کنند تا به جایی برسند که هیچ کدام از این کشورها از ابزار عراق برای پیشبرد اهدافشان استفاده نکنند.
در پی اوجگیری مناقشات و درگیری های مسلحانه داخلی در افغانستان، معصومه ابتکار طی مکاتباتی با وزیر امور خارجه و وزیر کشور خواهان توجه به زنان و کودکان پناهجوی افغان و نیز زنان ایرانی مزدوج با مردان افغان شد. ایجاد شده در تاریخ: سهشنبه 19 مرداد 1400 - 21:59 ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۰۰:۰۲    
جاناتان ای. هیلمان محقق ارشد مرکز CSIS ترجمه: محمدحسین باقی در اوایل دهه 90، مقام های روسی و چینی کار بر روی حل و فصل مناقشات مرزی دیرپا را آغاز کردند. این روند به شدت کند پیش می رفت ...
تجارت امروز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۰۸:۱۱    
فعالان بازارهای مختلف پی برده اند که بازار مسکن با توجه به وضعیت مناقشات برجامی همچنان ظرفیت افزایش قیمت دارد و به همین خاطر تصمیم گرفتند سرمایه خود را از بورس خارج کرده و روانه بازار مسکن کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۱۳:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
وزیر دادگستری لهستان در پی تشدید مناقشات با بروکسل بر سر مسئله حاکمیت قانون اتحادیه اروپا و به ویژه دادگاه عالی اروپایی را متهم به باچ خواهی کرده و تاکید کرد: نباید عضویت در اتحادیه اروپا به هر قیمتی از جمله کنار گذاشتن استقلال حفظ شود.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۷:۱۵   + ۱۶ سایت دیگر  
شرق نوشت: دولت سیزدهم که به پایان برسد همه به خانه های خود بازمی گردند؛ اصلاح طلبان دیگر در هیچ نهاد انتخابی و انتصابی حضور نخواهند داشت و دولتی ها هم با کارنامه ای پرحرف وحدیث کنار می روند تا شاهد چگونگی عصر اصولگرایان باشیم؛ عصری که تا اینجای کار در مجلس مناقشات بسیاری به وجود آورده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۲۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
تعدادی از قانونگذاران آمریکایی با امضای لایحه ای خواستار خاتمه یافتن جنگ میان دو کره و احداث کانالی ارتباطی میان واشنگتن و پیونگ یانگ شدند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۶:۰۹    
انجمن علمی روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی، کتاب جنگ ترکیبی: چگونگی مناقشات در قرن معاصر را نقد و بررسی می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
مهر : همزمان با تشدید مناقشات بین باکو و ایروان در هفته های اخیر، وزارت دفاع ارمنستان مدعی حمله شبانه ارتش جمهوری آذربایجان به منطقه ای در شمال شرقی مرز مشترک میان دو کشور شد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- همزمان با تشدید مناقشات بین باکو و ایروان در هفته های اخیر، وزارت دفاع ارمنستان مدعی حمله شبانه ارتش جمهوری آذربایجان به منطقه ای در شمال شرقی مرز مشترک میان دو کشور شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
قزوین -ایرنا- مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت:سیاسی کاری، نقطه ضعف و آسیب در کارنامه فعالیت شوراها است و باید در دوره جدید مدیریت شهری از اعمال سلایق و مناقشات سیاسی پرهیز شود.
اقتصاد آنلاین / شفقنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا به چین بابت رویکرد تهاجمی اش در قبال منطقه هند و پاسیفیک هشدار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۶:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
دولت یازدهم که حل چالش های اقتصادی را از طریق حل مناقشات هسته ای بین ایران و غرب دنبال می کرد بنا به شواهد مختلف در رویکردی اشتباه سیاست شرق ستیزی را پیش گرفت که اخراج بی دلیل چینی ها از صنعت نفت ایران نمونه بارز آن بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
باشگاه بارسلونا و نیمار ستاره برزیلی پیشین این تیم برای پایان مناقشات دراز مدت دو طرف، به توافق رسیدند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
ترقی گفت: تیم حال حاضر مذاکره کننده ایران به بن بست رسیده است لذا دولت سیزدهم باید استراتژی جدیدی در خصوص مذاکرات و حل مناقشات بین المللی اتخاذ کند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۱۰   + ۴۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - سعید خطیب زاده با اشاره به تداوم درگیری های پراکنده مرزی میان نیرو های مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان، با ابراز تاسف از کشته و زخمی شدن افرادی از دو طرف، بر خویشتنداری طرفین و لزوم حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات مرزی دو کشور تاکید کرد. ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
یالات متحده آمریکا و آلمان به توافقی در مناقشات بر سر پروژه گازی نورد استریم 2 دست یافتند که تکمیل شدن این پروژه بدون تحریم های آمریکا را اجازه می دهد. این خبر را "ویکتوریا نولاند" معاون وزیر امور خارجه آمریکا، امروز (چهارشنبه) به کمیته روابط خارجی کنگره اعلام کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مرکز درمانی شهید هاشمی نژاد کهریزک، سالها است که به دلیل مناقشات سازمان های اوقاف و بهزیستی بر سر تولیت این مرکز، متروکه شده و مردم این منطقه از خدمات درمانی محروم هستند و اکنون توزیع نذورات قربانی در روز عید قربان موجب ازسرگیری این مناقشات شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر انگلیس از اتحادیه اروپا واقع نگری در حل مناقشات پسا برگزیت بر سر مسئله ایرلند شمالی را درخواست کرده و مسئله جبل الطارق هم بار دیگر به موضوعی مورد مناقشه بین طرفین تبدیل شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر پاکستان در دیدار با نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان گفت: فقط یک توافق با مذاکره باعث ایجاد صلح و ثبات پایدار در افغانستان می شود و تحمیل یک دولت با زور منجر به حل مناقشه نمی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا در دیدار با شاه اردن، ضمن گفت وگو درباره بحران سوریه، بر حمایت واشنگتن از راهکار دو دولتی برای پایان دادن به مناقشات فلسطین-اسرائیل تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
وزیر خارجه چین با تأکید بر لزوم تأسیس هرچه سریعتر دولت مستقل فلسطینی بر مبنای راهکار دو دولتی، طرحی چهاربندی را برای حل مناقشات بر سر فلسطین ارائه کرد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مناقشات و بحث های زیادی در مورد اینکه آیا تغییرات اقلیمی و گرم شدن بیش از حد هوا، در وقوع سیلاب های اخیر در اروپا نقش داشته است یا خیر، مطرح شده و می شوند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
پول در تمام اطوار و با تمام ابهتش، و با تمام مناقشات جهانی و مبنایی که طی سده های متمادی حولش شکل گرفته، و با تمام چالش ها و فرصت هایی که ایجاد می کند، بخش کوچکی از دارایی ماست.
آی تی رسان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۰۹:۲۸    
امروزه هر از گاهی شاهد شکایت کمپانی های مختلف از یکدیگر و ایجاد نبرد حقوقی میان آن ها در زمینه حق ثبت اختراعات هستیم. در واقع این شرکت ها یکدیگر را به نقض حقوق طرف مقابل متهم می کنند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۵:۲۳    
وزیر امور خارجه آلمان که از روز گذشته سفری سه روزه را به آمریکا آغاز کرده مذاکرات با واشنگتن برای حل مناقشات بر سر پروژه گازی نورد استریم 2 را در مسیر خوبی ارزیابی کرده و از درخواست آمریکا برای لغو حق انحصاری واکسن ها حمایت کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۱:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نیروهای تجزیه طلب و خشونت طلب با حمایت کشورهای فرامنطقه در سوریه همچنان در حال فعالیت هستند
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۰:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس کمیسیون صنایع اتاق ایران با برشمردن برخی چالش های اقتصادی پیش روی دولت سیزدهم، گفت: اقتصاد در فضای آرام می تواند مشکلات خودش را حل کند؛ یکی از مسائل مهم نیز حل مناقشات بین المللی همچون FATF است.
برترین ها / نواندیش   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۰۸:۳۶   + ۲۸ سایت دیگر  
روزنامه ایران با احمدتوکلی در باره مناقشات دوجناح سیاسی کشور مصاحبه ای انجام داده است. بخشهایی از اظهارات او را می خوانید: * درست است که خیلی ها صدای بلندی در دعواهای کشور دارند اما قاطبه نیروهای باتجربه و متنفذ سیاسی به این نتیجه رسیده اند که باید به سمت تعدیل اختلافات در داخل برویم و این ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۷:۳۲    
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: حل و فصل مناقشات و بحران های جاری در افغانستان در گرو گفتگو میان جناح های موجود این کشور است.