یکشنبه ۰۶ خردادساعت ۱۵:۱۳May 2024 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دستمزد کارگر»

زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۴:۰۹    
اکونگار نوشت: مزد ساعتی چیست؟ به ازای ساعت هایی که وقت کارگر در اختیار کارفرما است، دستمزد کارگر محاسبه و پرداخت خواهد شد. اگر کارگر و کارفرما با مزد ساعتی توافق به همکاری کنند، در قرارداد آن ها باید ساعت های کار به صورت، روزانه، هفتگی و ماهانه مشخص شود. توجه کنید که اگر ساعت کار بیشتر از [...]
اقتصاد آنلاین / حیات   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۲:۵۰   + ۳۸ سایت دیگر  
اگر ساعت کار بیشتر از روزی 8 ساعت و 44 ساعت در هفته باشد، باید مابقی آن ساعت ها به صورت اضافه کاری با کارگر محاسبه شود.
اطلاع با ما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
نحوه محاسبه دستمزد روزانه برای کارگاه هایی که حقوق روزانه ثابتی برای انها تعیین نشده است به صورت فرمول زیر می باشد...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۳:۴۰    
دبیر اجرایی خانه کارگر شهرستان کرج نسبت به دستمزد و شرایط فعلی کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی، گلایه کرد و گفت: دستمزد کارگر 35 درصد افزایش یافت و باعث شد قدرت خرید کارگران و بازنشستگان نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش پیدا کند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۱:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- در سه سالی که از آغاز به کار دولت سیزدهم می گذرد حداقل حقوق کارگران نسبت به دولت قبل افزایش 170 درصدی را تجربه کرده است. در این دولت حداقل دستمزد کارگران به طور میانگین سالانه 40 درصد رشد داشته است.
مشهد-ایرنا- معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جمع افزایش تورم در سه سال گذشته 126 درصد بوده اما در همین مدت مجموع افزایش دستمزد کارگران به عدد 119.4 درصد رسیده است و تقریبا این 2 عدد در کنار هم افزایش یافته اند و رویکرد دولت نیز از بین بردن شکاف بین دستمزد و تورم بوده است.
آهن نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۱:۵۳    
یک تولیدکننده میلگرد معتقد است با توجه به هزینه اکسید و ضایعات شمش، حمل و نقل، نرخ بهره بانکی، خرید و نگهداری تجهیزات، تورم، حقوق و دستمزد کارگر و توزیع عادلانه سود در زنجیره فولاد، افزایش 5 درصد مارجین محصولات انتهایی صنعت فولادی باید اجرا شود.
اکونگار   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۲۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
این روزها که شرایط اقتصادی کشور با توجه به مناقشات سیاسی آشفته تر از قبل به نظر می رسد و ارزش پول ملی هر روز کاهش پیدا می کند، وضعیت معیشتی قشر عظیمی از افراد جامعه دستخوش تحولاتی ناخوشایند شده است.
اکونگار   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۵:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
یک فعال کارگری گفت: ماده 41 قانون کار در خصوص تعیین مزد کارگران است؛ در این ماده، تعیین حداقل دستمزد کارگر بر عهده شورای عالی کار قرار داده شده است. این شورا در یک فرآیند سه جانبه گرایانه باید بین کارگر، کارفرما و دولت یک وفاقی را ایجاد کند و متناسب با نرخ تورم و سبد معیشت کارگران، مزد تعیین شود ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۲۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
از سال 1396 تا به حال، حقوق حداقل کارگران ایرانی نسبت به دلار با کاهش بی سابقه ای روبرو شده است.
تازه نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۳:۵۸   + ۶۷ سایت دیگر  
وزیر کار دولت سیزدهم می گوید قانون گفته حقوق کارگران با توجه به تورم باشد نگفته عین تورم باشد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۰:۰۹    
از سال 1396 به این سو، حداقل دستمزد کارگر ایرانی نسبت به دلار کاهش بی سابقه ای را تجربه کرده است. در سال 1403، اگر فرض بگیریم که قیمت دلار حدود 61 هزار تومان بماند، تنها 6 دلار نسبت به سال قبل حقوق ها بیشتر شده است.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۱۶:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
رکنا:فعال کارگری تصریح کرد: دولتی که مدعی بود قرار است نرخ تورم را طی دو سال به نصف کاهش دهد، اکنون با گذشت سه سال تنها وعده کاهش تورم را به بهای فریز کردن مزد کارگران می دهد. واقعیت این است که دولت کمر تورم را نشکست و تنها کمر کارگران و بازنشستگان زیر این تورم شکسته است.
اقتصاد آنلاین / تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۲۳:۱۱   + ۳۲ سایت دیگر  
از سال 1396 به این سو، حداقل دستمزد کارگر ایرانی نسبت به دلار کاهش بی سابقه ای را تجربه کرده است.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۵:۱۵    
حوزه/ نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: تعیین دستمزد کارگر باید واقع بینانه و مطابق با معیاری که قانون تعیین کرده است باشد.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۴:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
این اختلاف فاحش بین حداقل دستمزد و سبد معیشت، باعث شده است که بسیاری از کارگران در زیر خط فقر زندگی کنند. در حال حاضر، سبد حداقل معیشت برای یک خانوار 3.3 نفری در تهران حدود 18 میلیون تومان است. اما حداقل دستمزد یک کارگر در سال 1403 حدود 7 میلیون تومان است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۵ - ۱۲:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
حقوق کارگر ایرانی، با اختلافی فاحش کمترین دستمزد در میان کشورهای منطقه است. اگر با قیمت دلار آزاد حساب کنیم، حداقل دستمزد کارگر ایرانی بسیار پایین تر از حقوق کارگران کشورهای منطقه است.
شهر بورس   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۶:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
اگر با قیمت دلار آزاد حساب کنیم، حداقل دستمزد کارگر ایرانی بسیار پایین تر از حقوق کارگران کشورهای منطقه است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۲:۵۸    
اگر با قیمت دلار آزاد حساب کنیم، حداقل دستمزد کارگر ایرانی بسیار پایین تر از حقوق کارگران کشور های منطقه است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۱:۳۵    
اگر با قیمت دلار آزاد حساب کنیم، حداقل دستمزد کارگر ایرانی بسیار پایین تر از حقوق کارگران کشورهای منطقه است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۰:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
مقایسه نرخ حداقل دستمزد کارگران در ایران و کشورهای منطقه؛ همه چند برابر ایران!
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: در طی سال های گذشته باروی کار آمدن هر دولتی اگر چه ایده ها، طرح و برنامه های متعددی برای حل مشکلات کارگران مطرح شده اما آنچه که در عمل دیده می شود اینست که هنوز حقوق کارگران معیشت آن را تامین نمی کند و بسیاری از قوانین حمایتی وضع شده در این حوزه هنوز بر روی زمین مانده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۳:۴۵   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره به سهم دستمزد در قیمت تمام شده محصول، معتقد است که افزایش مزد به افزایش تورم منجر نمی شود و این موضوع در دنیا ثابت شده است ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۰۰:۲۱   + ۴۵ سایت دیگر  
داوود منظور، رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: آنچه مبنای پیشنهاد و تصمیم دولت برای افزایش حقوق و دستمزد است، تورم انتظاری سال آینده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۸:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
یک اقتصاددان می گوید: امروز نمی توان قیمت بنزین را افزایش داد به امید اینکه با اجرایی شدن پروژه های بلند مدت ساخت پالایشگاه ها، میزان افزایش عرضه، به کاهش قیمت بنزین منجر شود. با این وصف تلاش می شود تا در کوتاه مدت معضل بنزین هم به لحاظ قیمت و هم از نظر میزان مصرف حل شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۷:۲۴   + ۲۰ سایت دیگر  
رییس کل سازمان نظام پزشکی ایران، بر واقعی شدن تعرفه ها به منظور کاهش پرداختی از جیب مردم تاکید کرد.
شعار سال   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۰:۱۸    
هزینه ساخت و ساز بستگی تام به قیمت زمین، هزینه مصالح و مزد کارگر ، هزینه عوارض و مجوزها و الگوهای ساخت دارد. در کشور تورمی نظیر ایران،نباید انتظار کاهش قیمت زمین، مصالح و دستمزد کارگر را داشت، اما می توان با طرح های مبتنی بر تهیه زمین با هزینه نزدیک به صفر( همانند مسکن مهر، مسکن ملی و .. ...
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۸:۵۴   + ۳۷ سایت دیگر  
هر وقت صحبت از افزایش دستمزد می شود، کارفرمایان فریاد برمی آورند که اگر چنین شود ورشکست می شویم یا مجبوریم بنگاه های اقتصادی را تعطیل کنیم. به گزارش شرق، حسین راغفر، استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا، در این باره گفت: طبیعی است که وقتی قیمت هر کالا یا خدماتی افزایش پیدا کند ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۱:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
مزد باید حداقل معاش کارگر را تامین کند. از دهه 60 به بعد به دلیل مسائلی مثل جنگ و تحریم، سبد معیشت خانوار از دستمزد عقب است؛ چون نرخ تورم با دستمزد کارگر متناسب سازی نشد و هیچ وقت به هم نرسیدند.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۴ - ۰۷:۵۷   + ۳۲ سایت دیگر  
حداقل دستمزد کارگر در ایران به قدری پایین است که در اغلب مواقع کفاف رفت و برگشت به محل کار و وعده غذایی حین کار آنها را نمی دهد و به عبارتی آن قدر برانگیزاننده نیست که بتواند حتی ارزان ترین نیروی کار دنیا را حفظ کند، آن وقت شاهد درخواست نیروی کار از کشورهای دیگری هستیم که [...]
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۸:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره اتحادیه نانوایان استان بوشهر گفت: ترمیم قیمت نان در بوشهر بخشی از مابه التفاوت دستمزد کارگر نانوایی از سال 1400 تا 1402 است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۱۶:۵۱    
معاون ارتباط با صنعت و تجاری سازی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی در این خصوص عنوان می کند، امروز بسیاری از صنایع به دنبال نیروی تحصیل کرده نیستند افرادی با مهارت می خواهند که در مدت کوتاه آموزشی، مهارت های لازم را کسب کنند ...
اقتصاد آنلاین / سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۲۲:۰۳   + ۴۹ سایت دیگر  
یک فعال حوزه کار گفت: حداقل دستمزد بر اساس خط فقر نسبی نه مطلق برای کلان شهرها باید 25 میلیون تومان و برای شهرستان ها نباید کمتر از 20 میلیون تومان باشد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۷ - ۱۱:۰۴    
اسباب کشی یکی از خسته کننده ترین کارهایی است که توسط افراد متخصص باید صورت گیرد و البته درآمد بالایی هم دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۲:۴۹   + ۴۷ سایت دیگر  
تسنیم : مرکز آمار ایران متوسط دستمزد کارگران روزمزدی در بخش باغبانی و کشاورزی در سال جاری را حدود 400 هزار تومان در روز اعلام کرد.
اقتصاد آنلاین / روز نو   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۰:۲۵   + ۱۴ سایت دیگر  
دولت سیزدهم در بودجه سال آینده خود و در بخش حقوق و دستمزد، حقوق کارکنان دولت را 18 درصد و بازنشستگان را 20 درصد نسبت به امسال افزایش داده است؛ با توجه به تجربه سال های گذشته می توان تخمین زد دستمزد کارگران نیز در محدوده 20 درصد افزایش پیدا کند.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۹:۵۵   + ۶۷ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان تهران با بیان اینکه مصوبه ای برای افزایش قیمت انواع نان صادر نشده است همچنین از بررسی این موضوع در شورای قیمت گذاری استان خبر داد.
با مردم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۰:۴۲    
اسباب کشی از مهم ترین فرایندهایی است که افراد باید برای جابجایی وسایل خود به خانه جدید انجام دهند. این کار توسط خودروهای باری و کارگرانی حرفه ای انجام می شود که در حمل بار تخصص داشته و می توانند به شکل صحیح وسایل شما را جابجا کنند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: در مصوبه تعیین دستمزد کارگران در سال 1402 تاکید شد که اگر حقوق کارمندان افزایش یابد، باید دستمزد کارگران هم ترمیم شود؛ اما حالا دولت زیر بار این موضوع نمی رود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۶:۴۱    
بجنورد- ایرنا- کمبود آب، افزایش هزینه های حمل و گرانی دستمزد کارگر از دغدغه های اصلی چغندرکاران خراسان شمالی محسوب می شود و این مشکلات موجب کاهش برداشت این محصول در استان شده است.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۲:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرآنلاین نوشت: ماشین 100میلیاردتومانی که حاصل یک رانت، یک ناز شست و یک دستخوشاست. آن هم در جامعه ای که خط فقر در پایتختش بر اساس روایت های حاکمیتی به 30 میلیون تومان رسیده و دستمزد کارگر در آن 8میلیون و 600هزار تومان در بهترین حالتش است! ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۴ - ۱۶:۳۷   + ۲۵ سایت دیگر  
رسول گرگیج فعال کارگری گفت: سبد هزینه معیشت در سالجاری 13 میلیون تومان در کمیته مزد کشور تعیین شد و این درحالی است که یک کارگر 8 میلیون تومان حقوق دریافت می کند. امروزه کارگران در حداقل هزینه های زندگی خود با این حقوق مانده اند.
اقتصاد آنلاین / ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۲۲   + ۶۹ سایت دیگر  
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تاکنون جلسه ای برای اصلاح مصوبه دستمزد کارگران تشکیل نشده، از احتمال برگزاری نشست شورای عالی کار در هفته آینده خبر داد و هرگونه بازنگری در مصوبه حداقل مزد کارگران را منوط به تصمیم گیری درباره افزایش حقوق کارمندان در میانه سال دانست.
صدای زرند   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۹:۴۹    
بر اساس اعلام اتاق اصناف شهرستان زرند و با توجه به شروع فصل برداشت پسته، دستمزد کارگر پسته چین مرد روزانه حداکثر مبلغ 400 هزار تومان و دستمزد کارگر پسته چین زن روزانه حداکثر 350 هزار تومان در سال جاری تعیین شد.
گفتارنو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۴:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان نرخ مربوط به برداشت و فرآوری پسته در شهرستان رفسنجان را اعلام کرد. به گزارش ایسنا، علی باقری ظهر امروز 19 شهریورماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس جلسه کمیته نظارت بر امور مربوط به برداشت و فرآوری پسته در شهرستان رفسنجان ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۰:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: وقتی پول یک پراید ساده، برابر با سه سال و چندماه دستمزد کارگر است، باید پرسید آقای وزیر برای چه کسی خودروهای خارجیِ چندین میلیارد تومانی وارد کرده است؟!به گزارش ایلنا، صبح دوشنبه (ششم شهریور) با حضور عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
معضل مسکن ناشی از چیست؟ آیا زمین گران است یا در ایران زمین برای ساخت مسکن کم است؟ آیا نهاده های تولید و مصالح ساختمانی با کمبود یا گرانی مواجه هستند؟ یا اینکه نرخ دستمزد کارگر و مهندس ساختمانی بالا است؟ برخی کارشناسان یا محافل رسانه ای طی سال های اخیر همواره تلاش کرده اند تا با تقلیل معضل مسکن در ...
برترین ها / صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۲۱:۱۴   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی تهران: از سال 1400 دستمزد کارگرها گران شده است اما قیمت نان زیاد نشده است. 90 درصد هزینه های نانوایی از بازار آزاد تامین می شود.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۰:۵۳   + ۵۵ سایت دیگر  
توفیقی تاکید می کند: با قیمت های فعلی، کارگران نمی توانند پروتئین و ویتامین مصرف کنند. فقط مصرف کننده نشاسته و روغن هستند که البته نان هم گران شده است و نشاسته هم دیگر ارزان نیست!