شنبه ۰۱ مهرساعت ۰۵:۲۸Sep 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حداقل حقوق کارگران»

خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۷:۴۵   + ۲۶ سایت دیگر  
نمایندگان کارگران به استناد ماده 41 قانون کار درخواست بازنگری در حداقل دستمزد را به شورای عالی کار ارسال کرده اند.
اقتصاد آنلاین / ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۴:۳۴   + ۳۹ سایت دیگر  
در حالی که نمایندگان کارگران در شورای عالی کار، خواستار بازنگری دستمزد بر اساس نرخ تورم و هزینه معیشت هستند، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز خواستار بازنگری در ساختار تعیین دستمزد در ایران شد.
خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تازه ترین اظهارنظر اعلام کرده است: اعضای شورای عالی کار می توانند درخواست بازنگری حداقل حقوق کارگران را داشته باشند. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۹:۳۳   + ۲۷ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تازه ترین اظهارنظر اعلام کرده است: اعضای شورای عالی کار می توانند درخواست بازنگری حداقل حقوق کارگران را داشته باشند.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۴:۱۱   + ۴۶ سایت دیگر  
سمیه گلپور، رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری، با اشاره به کاهش قدرت خرید کارگران و افزایش قیمت ها گفت: وزیرکار درباره درخواست کارگران برای بررسی مجدد مزد بیان کرده اند ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۸:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
علی حسین رعیتی فرد معاون روابط کار وزارت کار درباره چشم انداز بهبود حقوق و دستمزد کارگران گفت: اول شهریور جلسه شورای عالی کار با دستمزد کار مشخصی برگزارشد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر کار گفت: اعضای شورای عالی کار می توانند درخواست بازنگری حداقل حقوق کارگران را داشته باشند و در صورت درخواست در دستورکار قرار می گیرد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۰:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
وزیر کار گفت: اعضای شورای عالی کار می توانند درخواست بازنگری حداقل حقوق کارگران را داشته باشند و در صورت درخواست در دستورکار قرار می گیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۰:۰۰   + ۴۷ سایت دیگر  
وزیر کار گفت: اعضای شورای عالی کار می توانند درخواست بازنگری حداقل حقوق کارگران را داشته باشند و در صورت درخواست در دستورکار قرار می گیرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۸:۰۶   + ۲۰ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 4.5 میلیون نفر در سطح کشور می توانند بارور شوند اما نابارور هستند.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۲:۵۴    
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، با توجه به بند 1 صورتجلسه مورخ بیستم شهریور کمیسیون کارگری شهرستان در سال جاری، جلسه ای در راستای تشکیل کارگروهی جهت رصد و پایش رعایت حداقل حقوق کارگران در کارخانجات و واحدهای تولیدی با حضور ترومیده رئیس اداره تعاون ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۰۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو شورای عالی کار گفت: سه عضو نماینده کارگری در شورای عالی کار، درخواست برگزاری جلسه شورای عالی کار برای تجدیدنظر در حداقل حقوق کارگران با توجه به تورم شدند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۰۰:۵۱    
عضو شورای عالی کار گفت: سه عضو نماینده کارگری درخواست برگزاری جلسه شورای عالی کار برای تجدیدنظر در حداقل حقوق کارگران با توجه به تورم شدند.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۰:۳۱   + ۷۳ سایت دیگر  
آیت اسدی عضو شورای عالی کار گفت: سه عضو نماینده کارگری در شورای عالی کار، درخواست برگزاری جلسه شورای عالی کار برای تجدیدنظر در حداقل حقوق کارگران با توجه به تورم شدند.
برترین ها / الف   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۱:۲۷   + ۸۷ سایت دیگر  
سید صولت مرتضوی وزیر کار با اعلام "در صورتی که دستمزد کارمندان دوباره افزایش یابد، درباره بررسی مجدد دستمزد کارگران تشکیل جلسه می دهیم" گفت: عدد و رقم دستمزد برای حداقل بگیرها است, کارگران می توانند از قدرت چانه زنی استفاده کنند و حقوق بیشتری دریافت کنند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۹:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
صولت مرتضوی در آخرین اظهاراتش، ضمن تأکید بر اینکه برنامه ای برای ترمیم مزد در شورایعالی کار ندارد، گفته: ما حداقل حقوق کارگران را در شورایعالی کار تعیین کردیم؛ همان حداقل بگیر می تواند از قدرت چانه زنی استفاده کند و دستمزد بیشتری متناسب با تخصص خود دریافت کند.
سلام نو / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۰:۰۹   + ۲۴ سایت دیگر  
وزیر کار در خصوص افزایش دوباره حقوق کارگران گفت: طبق قانون فقط یک بار در سال امکان افزایش حقوق وجود دارد اما محدودیتی در خصوص پرداخت بیشتر حقوق وجود ندارد و کارگران می توانند با کارفرما چانه زنی کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۵:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت تلاش می کند با ابزارهای مختلف قدرت خرید کارگران را ترمیم کند.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۵:۳۵   + ۴۲ سایت دیگر  
افزایش حقوق کارگران در سال 1402. حداقل حقوق کارگران در سال 1402 معلوم شد. مجلس افزایش حقوق کارگران را تصویب کرد. افزایش حقوق کارگران همیشه کمتر از تورم جامعه بوده است. افزایش حقوق کارگران همیشه مورد بحث بوده است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۱:۵۳   + ۴۷ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: خانواده های ایرانی ترجیح می دهند روزهای تعطیل با هم به رستوران بروند و هفته کاری خود را به همراه خوردن یک غذا در محیطی خارج از منزل به پایان برسانند؛ اما این اقدام در حال تبدیل شدن به رویا شده است. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۱:۲۱   + ۳۵ سایت دیگر  
در این شرایط، تورم باعث افزایش قیمت دارایی ها شده است. در نتیجه این افزایش، قیمت یک دارایی مصرفی نظیر گوشی همراه یا یک قطعه از خودرو، به چند برابر حداقل حقوق کارگران رسیده و همین موضوع باعث شده سارقان، ریسک و عواقب سرقت را بپذیرند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۳:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
دولت کره جنوبی تصمیم گرفته که حداقل حقوق کارگران در این کشور برای سال آینده را فقط 2.5 درصد افزایش دهد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۴:۰۱    
افزایش حقوق کارگران در سال 1402. حداقل حقوق کارگران در سال 1402 معلوم شد. مجلس افزایش حقوق کارگران را تصویب کرد. افزایش حقوق کارگران همیشه کمتر از تورم جامعه بوده است. افزایش حقوق کارگران همیشه مورد بحث بوده است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۸:۵۶   + ۲۵ سایت دیگر  
دبیر کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور گفت: تمام تلاش مان را در شورای عالی کار برای افزایش حداقل حقوق کارگران انجام می دهیم.
اتاق نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۰:۲۳   + ۷۶ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر به نقل از جهان صنعت نیوز ، طی هفته های اخیر چند تن از اعضای شورای عالی کار طی نامه ای خطاب به وزیرکار خواستار برگزاری جلسه شورای عالی کار و اصلاح حقوق کارگران شدند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۱۷:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
دولت ترکیه از روز یک جولای نرخ حداقل حقوق پرداختی به کارگران در این کشور را 34 درصد افزایش داده است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
اعلام ماجرای افزایش حقوق کارگران امسال هم دقیقه نودی بود. در آخرین روز سال 1401 افزایش 27 درصدی حداقل حقوق کارگران مصوب شد و این رقم در سال نو لبخند را از لب کارگران برچید؛ چون حتی با افزایش 27 درصدی هم باز آنها از تورم جا می ماندند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- هدست اپل ویژن پرو از نظر خیلی ها دیوانگی به حساب می آید. لابد چون پیش خودشان فکر می کنند قیمت سه هزار و 500 دلاری ترسناک است و باعث می شود کمتر کسی سمت اپل ویژن پرو برود. به خصوص اینکه محصول جدید اپل ذاتا از قابلیت جابه جایی برخوردار نیست و باید آن را یک دستگاه خانگی دانست. ...
اقتصاد آنلاین / ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۵۳   + ۱۴ سایت دیگر  
درحالی که کارگران معتقدند دستمزد 1402 کفاف زندگی را نمی دهد, زمزمه هایی مبنی بر اجرای مزد منطقه ای از سوی برخی کارفرمایان و دولتی ها مطرح شده است که کارگران معتقدند مزد منطقه ای باید از حداقل حقوق بالاتر باشد.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۵:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
شورای عالی کار حداقل دستمزد کارگران در سال 1402 را با 27 درصد افزایش نسبت به سال 1401، به غیر از سایر مزایای مستمر 53،082،840 ریال تعیین کرد.
برترین ها / خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۵:۳۵   + ۱۰۰ سایت دیگر  
سیدصولت مرتضوی با اشاره به بسته های حمایتی این وزارتخانه برای جامعه هدف بازنشستگان و بیمه شدگان گفت: بالغ بر 14.5 میلیون بیمه شده اصلی داریم و شمار مجموع بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی به حدود شش میلیون نفر می رسد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۹:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس اخبار اخبار افزایش حقوق کارگران 1402 حداقل دستمزد کارگران در سال 1402 توسط شورای عالی کار روزانه مبلغ 1,769,428 ریال اعلام شد. با احتساب بن کارگری به مبلغ 11,000,000 ریال و حق مسکن به مبلغ 9,000,000 ریال ...
سلام نو / یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۷:۲۳   + ۲۴ سایت دیگر  
با توجه وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه و تمرکز دولت بر درآمدهای مالیاتی در سال جدید پیش بینی می شود که دولت در بخش افزایش حقوق در بودجه سال 1402 با موانعی مواجه شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۶:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
حداقل حقوق یک کارگر با دو فرزند حدود هشت میلیون و پانصد هزار تومان است. یارانه و حداقل حقوق 75 درصد از سبد معیشتی را پوشش می دهد. امسال و سال گذشته بالاترین نرخ پوشش سبد معیشتی را داشتیم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۴:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
نگاهی به حداقل حقوق در کشورهای مختلف دنیا نشان می دهد لوکزامبورگ بهشت کارگران است. استرالیا، بریتانیا و آمریکا جزو دیگر کشورهایی هستند که حداقل حقوق کارگران در آن ها بالاست.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۲۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
حجت الله فرزانی، اقتصاددان در گفت وگو با ستاره صبح تشریح کرد: ستاره صبح، فائزه صدر: افزایش حقوق و دستمزد یکی از خواسته های جامعه کارگری است. کارگران خواهان افزایش حقوق خود با توجه به نرخ تورم و وضعیت معیشتی هستند ...
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۱:۰۹   + ۳۰ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در 2 سال گذشته با هدف بهبود وضعیت معیشتی بیش از 85 درصد به حداقل حقوق کارگران اضافه و تلاش شده که شکاف موجود در این خصوص کم شود.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۹:۴۱    
برخی از اقتصاددانان معتقدند که نگه داشتن نرخ تورم زیر 30 درصد در سال جاری بسیار دشوار بوده و اگر هم اتفاق بیفتد، کاملاً موقتی است. این در حالی است که حداقل حقوق کارگران با افزایش 27 درصدی به حدود 5 میلیون و 300 هزار تومان رسیده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل تامین اجتماعی استان خراسان شمالی گفت: در مناطق شهری به ازای هر متر مربع 4 درصد حداقل حقوق ماهیانه کارگران برای بیمه تعیین شده و در مناطق روستایی به ازای هر متر مربع 1 درصد حداقل حقوق کارگران در سال 1402 حساب می شود.
تلنگر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۶:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
پس از کلی نظرات و انتقادات از سوی دولت و شورای عالی کار بالاخره میزان حقوق وزارت کار مشخص شد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۷:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
بر اساس ماده 41 قانون کار، شورای عالی کار هر ساله موظف است با توجه به اعلام نرخ تورم سالانه کشور، میزان حداقل حقوق کارگران مشخص و اعلام کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۰۹:۵۰    
بر اساس ماده 41 قانون کار، شورای عالی کار هر ساله موظف است با توجه به اعلام نرخ تورم سالانه کشور، میزان حداقل حقوق کارگران مشخص و اعلام کند.
ربیع   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۶:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
زهرا نصیری به گزارش پایگاه خبری ربیع ، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه هر سال با تعیین حداقل دستمزد در شورای عالی کار تبعاتی در جامعه کارگری و کارفرمایی ایجاد می شود اظهار داشت ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۱:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
به گفته فعالان کارگری؛ ارزش حداقل حقوق کارگران در ابتدای سال 1401 حدود 283 دلار بود که در اسفندماه ارزش آن به 122دلار رسیده است و حتی هم اکنون ارزش قدرت خرید کارگر حداقل بگیر به 118دلار کاهش پیدا کرده است
برترین ها / ایستا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۱۱:۰۴   + ۱۰۲ سایت دیگر  
عضو شورای عالی کار با اشاره به قانونی بودن مصوبه دستمزد 1402 گفت: اگر تورم از پیش بینی ها فراتر رود و یا دولت قصد ترمیم حقوق برای کارکنان خودش را داشته باشد جلسه شورای عالی کار مجدداً تشکیل و نسبت به اصلاح این مزد اقدام خواهد شد.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار آذربایجان شرقی گفت: رسیدن به رشد تولید بدونِ توجه به حداقل حقوق کارگران امکان پذیر نیست، چراکه کارگران اولین و مهم ترین عامل تولید هستند. دستمزدی که شورایعالی کار تعیین کرده لطمه به مهم ترین عامل تولید می زند و جلوی رشد تولید را می گیرد.
اقتصاد آنلاین / فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۰:۱۷   + ۳۳ سایت دیگر  
بخشنامه اجرای مصوبه افزایش 27 درصدی مزد 1402 کارگران از سوی وزارت کار ابلاغ شد.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۳:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از جهان صنعت، با تعیین افزایش حداقل حقوق کارگران برای سال 1402، این پرسش مطرح است که افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چگونه خواهد بود.