چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۷:۴۴Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ائتلاف عربی»

خبرگزاری مهر   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی نیروهای مسلح یمن در هشتمین سالگرد تجاوز ائتلاف عربی به این کشور با اشاره به قدرت پدافندی نیروی هوایی یمن بار دیگر از رهگیری و سرنگونی موفق یک پهپاد نظامی متجاوزین خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
حدود هشت سال از حملات ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به کشور فقیر یمن می گذرد؛ بزرگترین فاجعه حقوق بشری که در صورت تداوم، شمار قربانیان آن تا سال 2030 از مرز یک میلیون نفر خواهد گذشت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۲:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
مسؤول بخش حقوقی در کمیته اسیران در صنعاء اعلام کرد که دولت نجات در صنعاء آماده اجرای توافق اسیران با ائتلاف عربی بر اساس "همه مقابل همه" است. وی شایعه ها درمورد مخالفت صنعاء با این ابتکارعمل را تکذیب کرد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۱:۰۱    
شفقنا-روزنامه عبری زبان هاآرتص ضمن هشدار نسبت به نتایج عادی سازی روابط میان عربستان و ایران اعلام کرد: این توافق زمینه را برای برقراری روابط گسترده تر میان ایران و کشورهای بزرگ منطقه ای از جمله مصر باز می کند. ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
فرارو- رویای اسرائیل برای تشکیل ائتلاف عربی علیه ایران روز جمعه با انتشار خبر میانجیگری چین برای احیای روابط دیپلماتیک بین ایران و عربستان با شکست همراه شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده نیروهای حمایت از ائتلاف عربی با یکی از اعضای شورای ریاستی دولت مستعفی یمن آخرین تحولات عملیات نظامی ائتلاف را مورد بررسی قرار داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
جنبش انصارالله یمن بار دیگر گفت، انگلیس و آمریکا به مانع تراشی در حل پرونده انسانی می پردازند درحالیکه برای ائتلاف عربی شرط گذاشته این پرونده را در اولویت قرار دهد.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۰:۴۱    
رهبر انصارالله خبر داد که با وساطت عمان مذاکراتی برای آتش بس در یمن جریان دارد و افزود که ائتلاف عربی در پی وقت کشی در این مذاکرات است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
وزارت بهداشت یمن اعلام کرد که درمان پیامدهای روانی و بهداشتی محاصره و تجاوز ائتلاف عربی به یمن به 20 سال زمان نیاز دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
انصارالله یمن اعلام کرد عربستان به عنوان کشوری که ائتلاف عربی را رهبری می کند از پرونده انسانی به عنوان ورقی جهت دستیابی به منافع سیاسی استفاده می کند و این کشور را نه میانجی که یکی از طرف های درگیر در جنگ یمن دانست و تهدید کرد، عملیات نظامی خود را از سر می گیرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۲۰:۱۸    
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: ابتکار برقراری آتش بس موجب شد کمی از آلام مردم یمن کاهش یابد، اما متاسفانه متجاوزان عربی بارها این آتش بس را شکستند و به این سرزمین حمله کردند که نقض تعهد بین المللی محسوب می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۰:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
در حمله توپخانه ای ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان به استان صعده یمن دو تن کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
وبسایت "اینتلیجنس آنلاین" به نقش عمان در یمن و ناراحتی ریاض از بابت این مساله پرداخت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۳:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
یکی از اعضای مجلس شورای انصارالله یمن فاش کرد که رایزنی های اخیر بین ائتلاف عربی و این جنبش به راه حل هایی پیرامون اکثر پرونده های مورد اختلاف رسیده است و به زودی اطلاعیه ای در مورد جزئیات توافق های انجام شده و آتش بس منتشر خواهد شد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۱:۴۷   + ۱۸ سایت دیگر  
این ادعا در حالی مطرح شده است که عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین 1394 با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
هیئت عمان در سفرش به صنعا که روز یکشنبه به پایان رسید به همگرایی دیدگاه های انصارالله و ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در چارچوب تلاش ها برای حل جنگ یمن دست یافت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۰:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
یکی از رهبران و عضو هیئت مذاکره کننده انصارالله به ائتلاف عربی توصیه کرد تهدیدات صنعا را جدی گرفته و تکلیف خود را مشخص کند یا جنگ را انتخاب کند یا صلح واقعی را.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم خمین در مجلس گفت: تجاوز ائتلاف عربی به یمن اقدامی خلاف قوانین و منشور سازمان ملل متحد محسوب می شود زیرا در فصل اول این منشور به وضوح بر حفظ صلح و امنیت بین المللی تاکید شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۱۲:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
شرکت نفت یمن اعلام کرد، ائتلاف متجاوز عربی چهار کشتی حامل سوخت را با وجود بازرسی متوقف کرده و مانع از ورود آن به بندر حدیده شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۱۰:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
جنبش انصارالله یمن بار دیگر درباره پیامدهای هرگونه اقدامات اقتصادی ائتلاف عربی به رهبری عربستان علیه مردم یمن هشدار داد و تاکید کرد که این اقدامات پیامدهای بزرگی برای این ائتلاف خواهد داشت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۶ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
جنبش انصارالله یمن ضمن هشدار درباره پیامدهای مخالفت با شروطش برای برقراری صلح و توقف جنگ، آمریکا، انگلیس و ائتلاف عربی را به ممانعت از برقراری صلح در یمن و استانداردهای دوگانه متهم کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۰۹:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
انصارالله یمن بر پرداخت حقوق کارمندان از سوی دولت و رفع محدودیت های اعمال شده توسط ائتلاف عربی به رهبری عربستان بر گذرگاه های تحت کنترل انصارالله برای تمدید آتش بس سازمان ملل که در اوایل ماه اکتبر به پایان رسید، تاکید کرد.
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۶:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
امضای اخیر طرح "برنامه هماهنگ سازی" بین چشم انداز 2030 عربستان سعودی با پروژه ابتکار عمل کمربند و جاده چین نمادی از تغییر بازی است. آن چه تهران را بیش تر آزار می دهد آن است که عربستان سعودی و ائتلاف عربی حیاتی ترین الگوی استراتژی های منطقه ای چین در منطقه غرب آسیا و آفریقا خواهند بود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، "عبدالله النعمی" عضو دفتر سیاسی گروه انصارالله یمن در حساب توئیتری اش نوشت: امارات فکر می کند زرنگ است و اشغال برخی از استان ها و جزایر یمن و تحویل آن به نیروهای اسرائیلی، انگلیسی و آمریکایی برای این کشور ارمغانی از موشک های بالستیک و پهپاد را به ارمغان خواهد آورد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۰۹:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
شرکت نفت یمن اعلام کرد، ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان دو فروند کشتی سوخت جدید را توقیف کرده و مانع رسیدن آنها به بندر حدیده شد.
افق نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۲۱:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان 2 کشتی حامل سوخت یمن را توقیف کرد.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۲۱:۴۵    
سید محمد امین آبادی عربستان همراه با امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت در 6 فروردین سال 1394 با تشکیل یک ائتلاف عربی ، تجاوز نظامی خود به کشور یمن را آغاز کرد. این جنگ با اجماع معنی دار و یک ائتلاف طبیعی بین آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی و حتی گروه های تروریستی سلفی تکفیری آغاز شد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۲۰:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
ایرنا : ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان 2 کشتی حامل سوخت یمن را توقیف کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۱۱:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
یمن شاهد تحرکات نظامی متقابل جنبش انصارالله و ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان در منطقه ساحلی غربی استان تعز، نزدیک به کریدور ناوبری بین المللی باب المندب است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۰۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
ائتلاف عربی عراق – اردن – مصر که از دولت عادل عبدالمهدی شکل گرفت به یکی از محورهای جدی در سیاست خارجی منطقه ای بغداد طی این سال ها بدل شده است که در دولت مصطفی الکاظمی هم ادامه داشت و به تبع آن در دولت محمد شیاع السودانی هم پی گرفته خواهد شد. ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۰۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- صندوق کودکان سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد که از زمان آغاز درگیری ها در یمن، بیش از یازده هزار کودک کشته و زخمی شده اند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الحره، یونیسف در تازه ترین گزارش خود که امروز(دوشنبه) صادر کرده ...
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۱:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه دولت صنعا اعلام کرد که در صورت عدم پرداخت حقوق کارمندان یمنی از سوی دولت دست نشانده ائتلاف عربی، اجازه صادرات نفت را نخواهد داد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، حسین العزی ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که این کشور برای حفاظت از منابع طبیعی خود در برابر سرقت و غارت به ویژه توسط نیروهای ائتلاف عربی و مزدوران آن تلاش می کند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۲:۱۰    
انصار الله یمن امروز -جمعه- از شهادت برادر رئیس شورای عالی سیاسی در پی مجروحیت در یکی از جبهه های نبرد با ائتلاف عربی به رهبری عربستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۹:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
جنبش انصارالله یمن با اعلام اینکه به آتش بس سازمان ملل که اوایل ماه اکتبر متوقف شده، پایبند است، ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان را به تدارک نظامی و انتقال تسلیحات به مناطق و جزایر یمن متهم کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۹:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
وزارت خارجه یمن در پیامی به جامعه بین المللی اعلام کرد که ائتلاف عربی از تمام سلاح های ممنوعه علیه ملت یمن استفاده کرده است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
آنچه این روزها در صحنه و گستره جغرافیایی یمن در حال روی دادن است را می توان به دو بخش مجزا اما همپوش تقسیم و تفکیک کرد؛ نخست، حمله پهبادی انصارالله به بندر قنا در استان شبوه و دوم، تشدید روند درگیری ها در مأرب میان مزدوران ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۰:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از سایت المسیره، عصام المتوکل، سخنگوی شرکت نفت یمن در توییتی نوشت، ائتلاف متجاوز عربی کشتی حامل سوخت "دیتونا" را توقیف کرد و با وجود انجام بازرسی اجباری در جیبوتی از ورود آن به بندر حدیده ممانعت کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۰:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان و آمریکا یک فروند کشتی حامل سوخت یمن را توقیف و مانع از ورود آن به بندر حدیده شد.
دین آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۱۱:۵۲    
دادستانی دولت وابسته به ائتلاف عربی حکم بازداشت محمد العامری شیخ سلفی مشهور یمنی را به اتهام اختلاس صادر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۰۹:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
وزیر دفاع دولت صنعا اعلام کرد که ائتلاف متجاوز عربی یا باید به شروط تمدید آتش بس پایبند باشد یا شاهد حملات کوبنده باشد.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن اعلام کرد، عملیات پهپادی صورت گرفته در بندر الضبه (واقع در شرق یمن) علیه کشتی که نفت یمن را غارت کرده بود، صرفا هشداری اولیه است. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۱۹:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شرکت نفت یمن اعلام کرد که ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان، یک نفتکش یمنی دیگر را توقیف کرده است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۰۹:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
در استمرار سیاست محدود کردن همکاری ها با ایران، محاصره منطقه ای ایران در قالب ائتلاف عربی عبری و غربی، به زودی شاهد تلاش برای تشکیل ائتلاف بین المللی علیه تهران خواهیم بود.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۴ - ۱۰:۵۱    
شفقنا-عضو شورای عالی سیاسی یمن به بیانیه شورای امنیت علیه دولت صنعا واکنش نشان داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از المیادین، انصارالله یمن امروز(پنج شنبه) در واکنش به مخالفت با پیشنهادش برای پرداخت حقوق کارمندان و لغو محدودیت های موجود در گذرگاهها در ازای تمدید آتش بس ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از شبکه خبری المسیره، عصام المتوکل، سخنگوی شرکت نفت یمن اظهار کرد: ائتلاف دشمن به رهبری آمریکا یک فروند کشتی سوخت را با وجود اینکه بازرسی شده و مجوزهای سازمان ملل برای ورود را دریافت کرده بود، توقیف کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۰۹:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
در پی اتمام آتش بس موقت میان ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان و جنبش انصارالله یمن، نیروهای مسلح وابسته به این جنبش اعلام کردند، به شرکت های نفتی فعال در عربستان و امارات فرصت می دهد تا این دو کشور را ترک کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۱:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
جنبش انصارالله یمن در آستانه پایان آتش بس شش ماهه سازمان ملل با تهدید شرکت های نفتی فعال در مناطق تحت کنترل دولت مستعفی اعلام کرد، تفاهمات با ائتلاف عربی پیرامون تمدید این آتش بس به نتیجه ای نرسید.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۲۲:۰۲    
سرویس خارجی- رسانه های غربی گزارش های متعددی از نقش کشورهای اروپایی در جنگ علیه مردم یمن را تهیه کرده اند و به تازگی یک روزنامه فرانسوی نقش پر رنگ پاریس در تامین سلاح برای کشورهای متجاوز علیه یمن را بررسی کرده است. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، عبد الوهاب الدرة، وزیر حمل و نقل دولت نجات ملی یمن وابسته به جنبش انصارالله در این کشور در گفتگو با شبکه خبری المسیره اظهار کرد: ائتلاف دشمن سال ها کار تعمیر کشتی (نفتکش صافر) را متوقف کرد ...