سه شنبه ۲۷ مهرساعت ۱۹:۰۷Oct 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «الجزایر»

شبستان   ۲ ساعت پیش    
رئیس مجلس اعلای الجزایر گفت: بیشترین خطری که ملت های مسلمان را تهدید می کند، تفکر صهیونیستی نژادپرستانه ای است که بر جامعه مسیحیت سایه افکنده است.
تقریب   ۲ ساعت پیش    
اندیشمند دینی الجزایر اظهار داشت: کسانی که به ایدئولوژی توسعه طلبانه افتخار می کنند، نماینده اسلام نیستند؛ فتح اسلامی همانا دعوت به عقلانیت و موعظه نیکو و دعوت با زبان نرم و خوش است و این مسأله در بسیاری از کشورهای جهان اسلام متاسفانه صورت نپذیرفته است.
خانم ها عسلاوی، رئیس آکادمی ملی زنان الجزایر و زغار، فعال فرهنگی و اجتماعی زنان در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان بر لزوم گسترش همکاری های مشترک فرهنگی و اجتماعی دو کشور تأکید کردند. ...
تقریب   ۷ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس مجلس اعلای اسلامی الجزایر تأکید کرد: بیشترین خطری که ملت های مسلمان را تهدید می کند، تفکر صهیونیستی نژادپرستانه ای است که بر جامعه مسیحیت سایه افکنده است.
نشست مشترک بین اندیشمندان مسلمان و فعالان مطبوعاتی ایران و الجزایر برگزار و از اقدامات ارزشمند جمهوری اسلامی ایران در دفاع از دین مبین اسلام و پیامبر اکرم(ص) قدردانی به عمل آمد. ...
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
منابع خبری عبری از تلاش رژیم صهیونیستی برای برقراری روابط دیپلماتیک میان این رژیم و کومور (مجمع الجزایر قمر) خبر دادند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - روز 17 اکتبر سال 1961 یکی از روز های سیاه در تاریخ فرانسه به شمار می رود. در حالی که الجزایر به روز های پایانی جنگ خود برای استقلال نزدیک می شد، پلیس فرانسه برگی دیگر از خشونت های استعماری این کشور را رقم زد. ...
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۲۱    
یکی از کاربران فضای مجازی در واکنش به اعتراف فرانسوی ها به قتل عام مردم الجزایر و عذرخواهی رئیس جمهور این کشور به خاطر کشتار الجزایری ها، توئیتی را منتشر کرد.
راه امروز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
به تازگی امانوئل ماکرون، رئیس جمهور الجزایر وجود ملت الجزایر قبل از استعمار فرانسه را زیر سوال برد و نخبگان حاکم در الجزایر را به این امر متهم کرد که باعث کینه توزی علیه فرانسه می شوند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
دادگاه الجزایر حکم 10 سال حبس لازم الاجرا برای نخست وزیر اسبق این کشور در پرونده مونتاژ و واردات خودروهای شرکت سوفاک را تایید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مشاور رئیس جمهور الجزائر در بیانیه ای اعلام کرد که فرانسوی ها سیاست نابودی و ویرانی را علیه ملت و دولت الجزایر اعمال کردند.
جهت پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۰۰    
فرانسوی ها 60 سال پیش مردم الجزایر را به طرز فجیعی قتل عام کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۰۱    
ورود سرلشکر باقری به مسکو، تبعات خطرناک کشتار بیروت، برگ سیاه تاریخ استعمار فرانسه در الجزایر و بازگشت بشار اسد به صحنه جهانی، از مهم ترین خبر ها در 14 ساعت گذشته بود.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۲:۰۴   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور فرانسه سرانجام به قتل عام شهروندان الجزایری در پاریس در 60 سال قبل اعتراف کرد و گفت، آن جنایت نابخشودنی است. در تظاهراتی که 17 اکتبر1961 (25 مهر 1340 ) از سوی مخالفان و معترضان حاکمیت فرانسه بر الجزایر در پاریس برگزار شد، نیروهای پلیس با حمله به معترضان آنها را به خاک و خون کشیدند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۰:۳۱    
در سالگرد کشتار هزاران الجزایری در پاریس، رئیس مجلس الجزایر گفت حوادث 17 اکتبر1961، لکه ننگی بر پیشانی استعمارگران فرانسوی بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۱۰    
کودک فلسطینی اهل قدس بر حق زندگی آزادانه کودکان فلسطینی در خاک خود تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور الجزایر تأکید کرد که این کشور با پرونده های مربوط به استعمارگری فرانسه در الجزایر بدون اغماض یا کوتاه آمدن از حق خود برخورد می کند.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۱:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
ایرنا: رییس جمهوری فرانسه به مناسبت شصتمین سالگرد اعتراضات سال 1961 الجزایری ها در پاریس، برخورد خشن پلیس با معترضان را یک "جنایت نابخشودنی" توصیف کرد. به نقل از "رویترز"، ده ها سال بود که مقامات فرانسوی ابعاد ضد انسانی اعتراضات پاریس در سال 1961 را پنهان می کردند. ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۱:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
امانوئل مکرون روز شنبه در مراسم بزرگداشت کشتار قربانیان 60 سال پیش معترضان مخالف با حاکمیت این کشور بر الجزایر حاضر شد. این نخستین بار است که یک رئیس جمهور فرانسه در چنین مراسمی شرکت می کند. وی اذعان کرد که ده ها معترض کشته شده و اجساد آن ها به رودخانه سن انداخته شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه الجزایر اعلام کرد که پس از مذاکراتی، بررسی پذیرش رژیم صهیونیستی به عنوان عضو ناظر اتحادیه آفریقا به اجلاس ماه فوریه موکول شد.
اقتصاد آنلاین / صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۳۷   + ۲۰ سایت دیگر  
وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد این کشور یک قرارداد سه ساله برای خرید 11 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی با جمهوری آذربایجان منعقد کرده و پیشرفت قابل توجهی در تامین بیشتر گاز طبیعی داشته است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
وزیر خارجه الجزائر ضمن ابراز تأسف از اصرار برخی کشور ها برای عضویت رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا گفت: این موضوع در جلسه آتی سران بررسی خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
الجزایر هر ساله یاد و خاطره کشتار هفدهم اکتبر 1961 را گرامی می دارد. روزی که یادآور رفتار کشور استعمارگر فرانسه در سرکوب معترضان الجزایری و انداختن آنها به داخل رود سن در پاریس است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
امانوئل ماکرون قرار است تبدیل به اولین رئیس جمهوری فرانسه شود که در یک مراسم یادبود قربانیان کشتار 60 سال پیش معترضان مخالف با حاکمیت فرانسه بر الجزایر از سوی نیروهای پلیس شهر پاریس شرکت می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه الجزایر اعلام کرد که وزرای خارجه اتحادیه آفریقا در نشست فوریه آتی خود موضوع عضویت رژیم صهیونیستی در این اتحادیه را بررسی خواهند کرد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رمان نویسنده اثر یاسمینا خضراء که زندگی نامه خودنوشت این نویسنده الجزایری است منتشر شد. مولی السهول نام اصلی نویسنده این کتاب است؛ نویسنده ای که داستان هایش را برای فرار از سانسور با نام مستعار به چاپ می رساند و در این کتاب علاوه بر نوشتن سرگذشت خود ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
مقامات الجزایر اعلام کردند، اعترافات، اسناد و مدارک کشف شده از جنبش جدایی طلب"ماک" (MAK) از وجود ارتباط میان این جنبش با رژیم صهیونیستی و مراکش پرده برداشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
پلیس الجزایر 17 تن از اعضای یک گروهک جدایی طلب را که گفته می شود با کمک اسرائیل در حال طراحی یک حمله مسلحانه بودند، بازداشت کرد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۹:۰۵    
شفقنا- تلویزیون الجزایر شب گذشته از خنثی سازی توطئه رژیم صهیونیستی در داخل این کشور خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از القدس العربی، این تلویزیون در خبری اعلام کرد: توطئه یک شبکه تروریستی جدایی طلب که با حمایت رژیم صهیونیستی و یک کشور در شمال آفریقا برنامه ریزی شده بود، خنثی شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۲۳:۳۵    
مقامات الجزایر از ناکام گذاشتم طرح اجرای علملیات مسلحانه خبر دادند که قرار بود با کمک رژیم صهیونیستی و یک کشور آفریقایی انجام شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۲۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- منابع خبری روز چهارشنبه گزارش دادند، نیروهای امنیتی الجزایر توانستند یک توطئه تروریستی را که از سوی رژیم صهیونیستی حمایت شده بود، خنثی کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۹:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
منابع رسمی الجزایر اعلام کردند که نیروهای امنیتی این کشور موفق شده اند یک توطئه را که از حمایت رژیم صهیونیستی برخوردار بوده، در خاک الجزایر خنثی کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۹:۰۷    
تلویزیون الجزایر از خنثی شدن یک توطئه در این کشور که با کمک رژیم صهیونیستی و یکی از کشورهای واقع در شمال آفریقا طراحی شده بود، خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۸:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
منابع رسمی الجزایر اعلام کردند که نیروهای امنیتی این کشور موفق شده اند یک توطئه را که از حمایت رژیم صهیونیستی برخوردار بوده، در خاک الجزایر خنثی کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
به دنبال تنش میان الجزایر و فرانسه پس از کاهش سهمیه ویزای اختصاص یافته به شهروندان الجزایری، وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد که پاریس به حاکمیت الجزایر احترام می گذارد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- برادر رییس جمهور پیشین الجزایر به دو سال زندان محکوم شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ سعید بوتفلیقه برادر قدرتمند رییس جمهور سابق – عبدالعزیز بوتفلیقه- به دلیل جلوگیری از اجرای قانون به دو سال حبس محکوم شده است. عبدالعزیز بوتفلیقه در ماه سپتامبر در سن 84 سالگی درگذشت ...
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۱۹    
به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در الجزایر، نورالدین ابولحیه، پژوهشگر و اندیشمند الجزایری در وبینار الگوی رضوی در دین داری و خرد ورزی شرکت کرد. ...
جلد سوم تفسیر موضوعی التنزیل و التأویل نوشته نورالدین ابولحیه، اندیشمند الجزایری تحت عنوان القرآن و تحریف الغالین چاپ و منتشر شد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۲۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن علمای مسلمان الجزایر در واکنش به اظهارات ماکرون در توجیه استعمار فرانسه، این کشور را عامل مصیبت های الجزایر توصیف کرد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
نتایج معکوس حضور آمریکا در قاره آفریقا و افزایش تنش ها میان فرانسه و الجزایر موضوعات برنامه آفریقا امروز شبکه پرس تی وی را تشکیل می دهد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری الجزایر ، روایتی رسمی از کشتار نزدیک به 4000 نمازگزار از سوی فرانسوی ها در دوران استعمار 1962-1830 را ارائه داد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مجتبی امانی در رابطه با اعترافات مکرون نسب به حمله به مردم لیبی به برنامه رویداد گفت: سوابق دخالت های فرانسه که آخرینِ آن در لیبی و الجزایر بوده، منجر به جنایات زیادی علیه مردم قاره افریقا شده است. ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۳۵    
خبرگزاری میزان - به دنبال نزاع دیپلماتیک بر سر ویزا و اظهار نظر های انتقادی پاریس در رابطه با الجزایر ، عبدالمجید تبون ، رئیس جمهور الجزایر خواستار احترام کامل از سوی فرانسه شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۰۳    
الجزایر با رد هرگونه میانجیگری به دولت رباط و همپیمان اسرائیلی آن درباره هرگونه تجاوز به خاک این کشور هشدار داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – " عبدالمجید تبون " رئیس جمهوری الجزایر در گفت وگوی مطبوعاتی تاکید کرد که کشورش به هیچ کشوری از جمله آمریکا اجازه برپایی پایگاه نظامی خارجی در خاک خود را نمی دهد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
رییس جمهور الجزایر یکشنبه شب در سخنانی گفت که فرانسه باید فراموش کند که الجزایر مستعمره بوده است.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۸:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
به دنبال ادامه تنش ها میان الجزایر و فرانسه پس از کاهش سهمیه ویزای اختصاص یافته به شهروندان الجزایری، رئیس جمهور الجزایر اعلام کرد که فرانسه باید فراموش کند که الجزایر مستعمره آنها بوده است. وی اعلام کرد که بازگشت سفیر این کشور به فرانسه "مشروط به احترام کامل پاریس به الجزایر است."
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - مهم ترین خبر ها و تحولات بین الملل در ساعات گذشته عبارتند از: * شمار تلفات و مبتلایان کرونا شمار مبتلایان ویروس کرونا در جهان به بیش از 238 میلیون و 652 هزار نفر رسیده و بیش از 4 میلیون و 867 هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۷:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور الجزایر روز یکشنبه تاکید کرد که کشورش هیچ گونه میانجیگری در حل تنش دیپلماتیک با مراکش را نمی پذیرد.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۶:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور الجزایر که در واکنش به اظهارات رئیس جمهور فرانسه علیه الجزایر، سفیر این کشور در پاریس را فراخوانده بود، تاکید کرد بازگشت سفیر، منوط به احترام فرانسه به الجزایر است.