سه شنبه ۳۰ شهریورساعت ۰۱:۲۸Sep 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اریتره»

ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
آمریکا و اتحادیه اروپا نسبت به استقرار نیروهای اریتره در اقلیم تیگرای اتیوپی در دوره اخیر هشدار دادند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
وزارت خزانه داری آمریکا رئیس ستاد ارتش اریتره را به خاطر دست داشتن در نقض حقوق بشر در درگیری های اقلیم تیگرای تحریم کرد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۷:۰۹    
وزارت امور خارجه آمریکا به نقل از آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه این کشور روز دوشنبه اعلام کرد ما از اریتره می خواهیم نیروهای خود را از اتیوپی خارج کند. وزارت خارجه آمریکا از همه طرف های درگیر خواسته است برای دستیابی به آتش بس و پایان دادن به نقض حقوق بشر مذاکره کنند. آمریکا همچنین [...]
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۳:۳۱    
نیویورک - ایرنا – وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن رئیس ستاد نیروهای دفاعی اریتره را به دلیل نقض حقوق بشر در اتیوپی، تحریم می کند.
شبکه ورزشی لحظه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۲:۲۲    
مربی تیم ملی دوچرخه سواری آلمان به خاطر توهین به دو ورزشکار اریتره ای، از بازی های المپیک توکیو اخراج شد. به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه پاتریک موستر مربی تیم دوچرخه سواری آلمان که در جریان رقابت های ماده جاده المپیک توکیو از واژه “شترسوار” برای دوچرخه سواران اریتره ای استفاده کرده بود ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۱:۰۹   + ۱۸ سایت دیگر  
جعفر محمدی در عصر ایران نوشت: کیمیا علیزاده، هر چند پدیده المپیک توکیو نبود، اما مهم ترین سوژه روز دوم المپیک برای ایرانی ها شد. او که در المپیک قبلی در رشته تکواندو برای ایران مدال برنز آورد، امسال اما در قالب تیم پناهندگان به المپیک رسید و دست برقضا ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
شورشیان تیگرای اعلام کردند موافقت با آتش بس، مشروط به عقب نشینی نیرو های اریتره از این منطقه است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۰۹:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از رویترز، جبهه آزادی مردمی تیگرای که از دوشنبه گذشته کنترل این منطقه از اتیوپی را در اختیار گرفته می گوید تنها به شرطی حاضر به مذاکره درباب پیشنهاد آتش بس دولت مرکزی است که شاهد عقب نشینی نظامیان اریتره و همچنین نیروهایی باشد که از منطقه همجوار امهارا آمده اند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۰۰:۰۹    
دنیای اقتصاد : در یک چرخش اساسی در جنگ داخلی هشت ماهه اتیوپی در منطقه تیگرای در شمال این کشور، جنگجویان تیگرایی، دوشنبه شب پس از عقب نشینی نیروهای دولت اتیوپی، وارد مرکز شهر شدند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۱۶:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری رویترز اعلام کرد، پس از گذشت چند روز از دستاوردهایی که جبهه آزادسازی مردمی تیگرای کسب کرد، نیروهای اریتره دیگر در شهرک شایر در اقلیم تیگرای حضور ندارند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
سفیر اتیوپی در سازمان ملل اعلام کرد، دولت اتیوپی پیش انتظار دارد نیروهای اریتره از اقلیم تیگرای به زودی خارج شوند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه نیروهای اریتره را به استفاده از سلاح گرسنگی علیه ساکنان اقلیم تیگرای اتیوپی متهم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
اریتره در نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد تأکید کرد که دولت آمریکا با حمایت از درگیری و بی ثباتی در منطقه تیگرای به شعله ور شدن جنگ در این منطقه دامن می زند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه اریتره، دولت های آمریکا را به حمایت 20 ساله از جنبش آزادی بخش مردمی تیگرای متهم کرد و گفت: مقصر دانستن دولت اریتره بابت جنگ های کنونی در منطقه تیگرای اتیوپی، نادرست و بی پایه و اساس است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
شاهدان و ساکنین محلی مدعی هستند، در تازه ترین خشونت ها در منطقه جنگ زده تیگرای، سربازان اریتره سه هفته پیش جان 19 غیرنظامی را در روستایی در نزدیکی یک کلیسا در این منطقه گرفتند.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در بیانیه ای عقب نشینی نیروهای اریتره و اتیوپی را از منطقه مورد مناقشه تیگرای در اریتره خواستار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۰۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا از نیرو های اتیوپی و اریتره خواست تنش ها در منطقه تیگرای را کاهش دهند.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۵:۵۰    
قلم | qalamna.ir : گروه بین الملل: ایالات متحده در واکنش به ادامه مناقشه نظامی در منطقه تیگرای، گروهی از مقام های سیاسی و نظامی اتیوپی و اریتره را از ورود به این کشور منع کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
آمریکا قصد دارد در موضوع درگیری های منطقه تیگرای، برای مقامات اریتره و اتیوپی محدودیت صدور روادید اعمال کند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۷:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
با کناره گیری تیم ملی فوتبال کره شمالی از رقابت های انتخابی جام جهانی 2022، وضعیت مبهمی پیش روی تیم ملی فوتبال ایران قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
در پی تحقیقات جامع منتشر شده از سوی شبکه خبری سی.ان.ان درباره مانع تراشی سربازان اریتره برای ارسال کمک به گرسنگان و زخمی های تیگرای اتیوپی، آمریکا دو کشور را بابت تخلف سربازانشان در توقف کمک رسانی به این منطقه جنگ زده محکوم کرد.
تیک   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۰۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
این فعال اقتصادی در نشستی که در کلاب هاوس خبرانلاین رد خصوص مساله اف ای تی اف برگزار شد ، گفت: متاسفانه برخی به جای پرداختن به اصل موضوع سراغ شگردهایی سیاسی می روند و درباره تقدم و تاخر موضوع صحبت می شود که اصلا اهمیت چندانی ندارد. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۰۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
پدرام سلطانی، نائب رییس پیشین اتاق بازرگانی تاکید کرد: عدم عضویت در اف ای تی اف نام ایران را کنار صحرای غربی و سودان جنوبی قرار داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
اولین نشست اقتصادی خبرآنلاین در خصوص موضوع اف ای تی اف در کلاب هاوس خبرگزاری خبرآنلاین برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
عبد الفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیت انتقالی سودان با ایسایاس آفورکی، رئیس جمهور اریتره دیدار و درباره روابط دوجانبه اریتره و سودان و مسایل منطقه گفتگو کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۰۹:۰۱    
آمریکا به عنوان یکی از کشور های نقض کننده حقوق بشر مدعی شده است خشونت در منطقه تیگرای را محکوم می کند و از اتحادیه آفریقا نیز خواست به حل اوضاع وخیم در آنجا کمک کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۰۸:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا از اتیوپی خواست خروج کامل و فوری نیروهای اریتره از منطقه تیگرای در این کشور را تضمین کند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۲۰:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
فارس: آمار رسمی منتشر شده در اروپا نشان می دهد 18292 کودک متقاضی پناهندگی در این قاره خلال سالهای 2018 تا 2020 مفقود شده اند. به نوشته روزنامه دیلی صباح آمار منتشر شده رسمی در آلمان نشان می دهد که بیشتر کودکان گم شده مراکشی، الجزایری، اریتره ای و گینه ای هستند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
اریتره درنامه ای به شورای امنیت سازمان ملل برای اولین بار به حضور نیرو های خود در منطقه تیگرای اتیوپی اذعان کرد و وعده داد این نیرو ها را خارج کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
اریتره در اقدامی که اولین اعتراف علنی این کشور به مشارکت در درگیری های تیگرای محسوب می شود، موافقت خود را با آغاز عقب نشینی نیروهایش از اقلیم تیگرای در اتیوپی به شورای امنیت اعلام کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۳:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
بعد از جلسه شورای امنیت که با محوریت تحولات منطقه تیگرای اتیوپی برگزار شد، آمریکا از نیروهای اریتره خواست تا به صورت فوری منطقه تیگرای را ترک کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل گفت که شواهدی مبنی بر عقب نشینی وعده داده شده نیروهای اریتره از منطقه تیگرای اتیوپی وجود ندارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رژیم صهیونیستی به محض ابراز تمایل واشنگتن در بازگشت به توافق هسته ای، به حدی از جنون و دستپاچگی رسید که بنی گانتز خواهان تحقیق درباره اطلاعات درز یافته درباره فعالیت های نظامی منسوب به اسرائیل علیه ایران شد که به هدف گیری اخیر تاسیسات نظنز و کشتی ایران در سواحل اریتره اشاره دارد.
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۵۷    
رسانه های صهیونیستی خبر دادند به یک کشتی ایرانی که با یک نهاد ارتش همکاری می کرد در دریای سرخ و در نزدیکی سواحل اریتره حمله شده است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۰:۰۶    
برخی منابع سعودی و صهیونیستی مدعی سانحه برای یک کشتی ایرانی در نزدیکی سواحل اریتره دریای سرخ شدند.
برترین ها / رکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۲:۵۷   + ۴۱ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: برخی منابع از سانحه برای کشتی ایران ساویز در دریای سرخ خبر می دهند. بنابر این گزارش طبق اطلاعات کسب شده گفته می شود که این سانحه به دلیل انفجار مین های چسبان در بدنه کشتی رخ داده است. شناور به وسیله بمب های چسبان دچار انفجار در بدنه شده است. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۲:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
یک کشتی تجاری ایرانی به نام ساویز امشب (سه شنبه) هدف حمله در بین آب های یمن و اریتره در دریای سرخ قرار گرفت.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۲:۰۳    
شفقنا- روزنامه اسرائیلی روزالم پست مدعی شد: یک کشتی تجاری ایرانی به نام ساویز امشب (سه شنبه) هدف حمله در بین آب های یمن و اریتره در دریای سرخ قرار گرفت. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۴:۱۵    
دولت اتیوپی اعلام کرد نیرو های اریتره از تیگرای خارج شدند و حفاظت اتیوپی در دست نیرو های دفاع ملی این کشور است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مقامات اتیوپی اعلام کردند، نیروهای اریتره که در کنار نیروهای اتیوپی در جنگ علیه رهبران متواری اقلیم می جنگیدند، خروج از اقلیم تیگرای را شروع کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
گروه هفت کشور صنعتی بزرگ از نیروهای اریتره خواستند عقب نشینی فوری، بدون قید و شرط و قابل تاییدی از اقلیم تیگرای واقع در شمال این کشور داشته باشند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۰۹:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
نخست وزیر اتیوپی از موافقت اریتره با خارج کردن نیروهایش از اقلیم تیگرای اتیوپی خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۲:۲۲    
نخست وزیر اتیوپی امروز -جمعه- از موافقت اریتره با خروج نیروهای این کشور از مرزهای اتیوپی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۱:۴۰    
نخست وزیر اتیوپی با درخواست آمریکا برای برقراری یک طرفه آتش بس در منطقه مورد مناقشه تیگرای با اریتره مخالفت کرد.
مرکز بین المللی مطالعات صلح   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۰:۲۴    
شاخ آفریقا از حیث جغرافیایی چهار کشور سومالی، اتیوپی، اریتره و جیبوتی را درون خود دارد. اهمیت این منطقه براساس موقعیت ژئوپلیتیک و ژئواستراتژیکی که دارد موجب شده تا به محلی برای رقابت های منطقه ای و بین المللی تبدیل شود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – اتحادیه اروپا روز دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که چندین مقام میانمار، چین، کره شمالی، لیبی، روسیه، سودان جنوبی و اریتره و همچنین چهار نهاد را در فهرست تحریم های حقوق بشری اتحادیه قرار داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۲۳:۵۰    
وزیر امور خارجه آمریکا گفت مناقشات تیگره به پاکسازی نژادی مبدل شده است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۱:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
فارس: تصاویر ماهواره ای حاکی از اقدام امارات در احداث یک پایگاه نظامی هوایی در جزیره یمن ی میون واقع در تنگه استراتژیک باب المندب است. پایگاه خبری شبکه الجزیره با انتشار یک گزارش تحقیقی در این خصوص نوشت که ساخت وسازهای جدید امارات در جزیره میون همزمان با برچیدن پایگاه نظامی عصب در اریتره است و ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۷:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
منابع خبری از اقدام امارات در انتقال تجهیزات و تسلیحات نظامی خود از پایگاه نظامیش در کشور آفریقایی اریتره به یمن و مرزهای مصر و لیبی خبر داد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
جوبا پایتخت سودان جنوبی امروز (شنبه) در حالی میزبان گفت وگوی سه جانبه به همراه رهبران اریتره و اتیوپی است که این دو کشور از دو دهه پیش با یکدیگر اختلاف های اساسی دارند.