سه شنبه ۲۹ خردادساعت ۰۰:۲۶Jun 2024 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سومالی»

همشهری   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۳:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
شبکه ان بی سی نیوز گزارش داد که ارتش آمریکا ماه گذشته سرکرده داعش در سومالی را هدف قرار داده اما اینکه او در این حمله کشته شده یا نه هنوز مشخص نیست.
اقتصاد آنلاین / آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۲۲:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
شبکه خبری ان بی سی گزارش داد ایالات متحده رهبر جهانی داعش در سومالی را هدف قرار داده، اما از کشته شدن او در این حمله مطمئن نیست.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۸:۴۲    
فرارو- "هیئت کوبا به مردم رودزیای جنوبی* و جنوب غربی آفریقا که توسط اقلیت های استعمارگر سفیدپوست سرکوب شده اند درود می فرستد. به مردم باسوتلند، بچوانالند، سوازیلند، سومالی لند فرانسه، اعراب فلسطین، عدن و تحت الحمایه ها، عمان و به همه مردم در تضاد با امپریالیسم و استعمار ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۴:۳۸    
اتیوپی از عدم دریافت درخواست رسمی برای خروج نظامیانش از سومالی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۷:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
ساکنان محلی و مسئولان پزشکی در سومالی از کشته و زخمی شدن 210 نفر در نتیجه درگیری میان 2 قبیله در مرکز این کشور خبر می دهند.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- ساکنان محلی و مسئولان پزشکی در سومالی از کشته و زخمی شدن بیش از 200 نفر در نتیجه درگیری میان قبایل در مرکز این کشور خبر می دهند. به گزارش شفقنا ...
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
اولین تیم بسکتبال دختران در سومالی لند را ببینید؛ جایی که هنوز کشور نیست. زنان و دختران جوان سومالی لند می خواهند راه دیگری را برای کمک به رسمیت یافتن این منطقه و تبدیل شدن به 55 امین کشور آفریقا امتحان کنند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: دولت فدرال سومالی از کشته شدن 47 تروریست وابسته به گروه الشباب در مرکز این کشور خبر داد.
روز نو   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۲۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
جوانی با دختر عمو و دختر عمه اش در یک روز ازدواج کرد تا بنا به گفته ی خود به رؤیای کودکی اش رنگ واقعیت ببخشد. این ازدواج عجیب جنجال زیادی در فضای مجازی سومالی برانگیخته است.
نواندیش   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۱۰:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
مجموع عمومی سازمان ملل 5 عضو جدید غیر دائم را برای شورای امنیت برای دوره 26-2025 انتخاب کرد. به گزارش تسنیم، آناتولی روز پنجشنبه گزارش داد که سومالی، پاکستان، پاناما، یونان و دانمارک در انتخابات در مجمع عمومی برای راهیابی به عنوان عضو غیر دائم در شورای امنیت پیروز شدند. ...
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۰۹:۳۳   + ۲۳ سایت دیگر  
مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز پنج شنبه دانمارک، یونان، پاکستان، پاناما و سومالی را به عنوان اعضای جدید شورای امنیت سازمان ملل که همواره 15 عضو دارد، پذیرفت. مدت عضویت این کشور ها در این شورا 2 سال خواهد بود و از اول ژانویه 2025 میلادی آغاز خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۰۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
هنگام رای گیری که به طور مخفی در مجمع عمومی سازمان ملل انجام می شود، دانمارک با 184 رای، پاناما 183 رای، پاکستان 182 رای، یونان 182 رای و سومالی 179 رای انتخاب شدند.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۲۱:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
مجمع عمومی سازمان ملل کشور های پاکستان، پاناما، سومالی، یونان و دانمارک را بعنوان 5 عضو جدید غیردائم شورای امنیت این نهاد بین المللی برای یک دوره دو ساله انتخاب کرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
وزیر حمل و نقل اتیوپی توافقنامه این کشور با مقامات سومالی لند را برای تصویب و فراهم شدن بسترهای قانونی اجرای آن به پالمان اتیوپی تقدیم کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی رئیس جمهور سومالی از خروج نظامیان اتیوپی از سومالی تا پایان سال جاری میلادی خبر داد.
نامه نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۶:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
وزیر امنیت داخلی دولت فدرال سومالی از آمادگی این کشور برای به عهده گرفتن وظایف امنیتی ازپس خروج نیروهای آفریقایی از سومالی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۳:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
در شرایطی که ترکیه در بحران اقتصادی به سر می برد، دولت اردوغان متعهد شده که در آنکارا و از جیب مردم، برای سومالی یک سفارتخانه بزرگ بسازد.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
خیریه قطر دو مسجد در پاکستان و سومالی را با حضور مسئولان دو کشور افتتاح کرد.
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
جنگ داخلی سومالی از مقاومت در برابر دیکتاتوری نظامی که توسط زیادباره از دهه 1980 رهبری می شد، شکل گرفت. از سال 1988 تا 1990، نیروهای مسلح سومالی با گروه های مختلف شورشی مسلح، از جمله جبهه دموکراتیک نجات سومالی در شمال شرق، جنبش ملی سومالی در شمال غرب ...
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۹:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
براساس فهرست منتشر شده توسط سازمان ملل، 6 کشور افغانستان، کومور، اکوادور، سائوتومه و پرنسیپ، سومالی و ونزوئلا در 2 سال گذشته حق عضویت سازمان ملل را نپرداخته اند.
شاخ آفریقا در حال تجربه موجی از تغییرات ژئوپلیتیک است. در تاریخ اول ژانویه 2024، اتیوپی، پرجمعیت ترین کشور محصور در خشکی جهان، توافقی مقدماتی را با سومالی لند امضا کرد که دسترسی مستقیم به دریای سرخ را برایش فراهم می کند ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۲۲:۵۶    
یونس قوام، پزشک و فرمانده تیم های واکنش سریع هلال احمر آذربایجان شرقی است که هنوز هم بعد از سال ها فعالیت در هلال احمر به ماموریت خود ادامه می دهد. او پزشکی است که از سوی جمعیت هلال احمر ایران به سومالی رفت و یکی از سخت ترین ماموریت های خود را اجرا کرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه با رئیس جمهوری سومالی درباره تقویت همکاری های امنیتی اطلاعاتی میان دو کشور گفت وگو کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۲۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
در پی جاری شدن سیل در مناطق مختلف سومالی 7 کودک جان خود را از دست دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۴:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
دولت موگادیشو از تسلیم شدن 100 تروریست وابسته به الشباب طی هفته های اخیر خبر داد.
دنیای معدن   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۰۷:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
دنیای معدن-هیئت های تجاری کشورهای مختلف از جمله نیجریه، اوگاندا ، سومالی ، پاکستان ، ارمنستان ، گرجستان وعراق با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان در اولین روز نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (2024 IRAN EXPO ) با مسئولین و کارشناسان حوزه بازرگانی این مجتمع عظیم صنعتی گفتگو و مذاکره ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۸:۱۹    
ارتش سومالی موفق شد طی عملیاتی منحصر به فرد 70 عضو گروه تروریستی الشباب در این کشور را به هلاکت برساند و شمار دیگری از این تروریست ها را نیز زخمی کند.
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۰:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
دانیال شمسیان، عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران می گوید: در حال حاضر فقط جیبوتی، سومالی و ایران هستند که یک روز تعطیل دارند. در سایر کشور های دنیا از جمله کشور ها مسلمان جمعه و شنبه را به عنوان روز تعطیل داریم و در دیگر کشور ها نیز شنبه و یکشنبه تعطیل هستند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۷:۰۷    
ارتش سومالی با انجام عملیاتی در جنوب این کشور 50 تروریست گروه الشباب را کشت و شماری دیگری را مجروح و اسیر کرد.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۲۳:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: اثرات خشکسالی های تاریخی اخیر سومالی به همراه تأثیر سیل های ناشی از پدیده آب و هوایی ال نینو به شیوع اسهال و وبا در این منطقه دامن زده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۶:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
دولت سومالی از کشته شدن دست کم 27 تن از عناصر تروریستی الشباب در جنوب این کشور خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۱:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
دولت سومالی از کشته شدن 50 تروریست وابسته به گروه الشباب در مرکز این کشور خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
چابک آنلاین : بانکداری در سومالی در دهه 1950 با تاسیس اولین بانک این کشور با نام بانک سومالی ، آغاز شد. این بانک به عنوان اولین بانک مرکزی و دولتی در سومالی فعالیت می کرد ...
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۲:۰۵    
روزنامه کیهان در روز 21 فروردین 1357 در صفحه اول خود به موضوعاتی از جمله: - دولت تا 10 درصد بهره وام های مسکن را می پردازد - دولت عوامل اصلی تظاهرات و آشوب را مشخص می کند - زائران سرگردان ایرانی شب ها در خیابان ها دمشق می خوابند - کودتای خونین سومالی شکست خورد - داوطلبان نیمسال دوم باید در کنکور ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور سومالی با ولیعهد عربستان درباره گسترش همکاری های اقتصادی، نظامی و امنیتی گفت وگو کرد.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۱:۲۲    
رئیس جمهوری سومالی از نمایشگاه بین المللی و موزه سیره پیامبر (ص) و تمدن اسلامی در مدینه بازدید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۷:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
سومالی سفیر اتیوپی در این کشور را اخراج و دستور تعطیلی کنسولگری اتیوپی در سومالی لند و ایالت پانتلند را صادر کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۵:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مهر : سومالی اعلام کرد که سفیر اتیوپی را از این خاک این کشور اخراج کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
سومالی اعلام کرد که ضمن اخراج سفیر اتیوپی، دو کنسولگری این کشور را نیز در پانتلند و سومالی لند تعطیل کرده است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۵:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
آشوب در کشور جزیره ای هائیتی، در دریای کالائیب، در مدت اخیر به اوج رسیده و پایتخت این کشور حدود 12 میلیونی و عملاً در اختیار باندهای جنایتکار قرار گرفته و از دولت هائیتی خبری و نشانه ای از توان برقراری امنیت و ثبات نیست ...
طریق پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۰۱:۰۱    
مسلحین الشباب پس از این اقدام که با هدف سوء قصد به تجار کنیایی انجام شد به سومالی گریختند.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۲:۰۲    
کد خبر: 924199 / دیروز, 12:00 / جهان پیوستن سومالی به جامعه شرق افریقا مزیت های سیاسی و اقتصادی را برای این کشور فراهم کرده که می تواند به سیاستمداران این کشور کمک کند تا عادی سازی وضعیت سومالی در نظام بین الملل را در ادغام های منطقه ای پیگیری کند ...
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۲۱:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
33 نفر از ماهی گیران و ملوانان ایرانی که در سومالی زندانی بودند آزاد شده و از مسیر هوایی در حال بازگشت به کشورمان می باشند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به اعلام دولت سومالی، نیرو های امنیتی این کشور 16 مظنون را به ظن مشارکت در حمله مرگبار به هتل SYL در موگادیشو دستگیر کردند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۴:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
سفیر ایران در کنیا: 33 نفر از ماهیگیران و ملوانان ایرانی که در سومالی زندانی بودند آزاد شده و از مسیر هوایی در حال بازگشت به کشور هستند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۲:۴۶   + ۴۲ سایت دیگر  
علی غلام پور، سفیر ایران در کنیا به نقل از علی محمد عمر بالکاد، کفیل وزارت امور خارجه سومالی اعلام کرد 33 نفر از ماهیگیران و ملوانان ایرانی که در سومالی زندانی بودند آزاد شده و از مسیر هوایی در حال بازگشت به کشور هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۵:۱۳    
روزنامه فرانسوی لوموند در خبری اعلام کرد از چهار ماه پیش تاکنون 23 کشتی ماهیگیری و تجاری در خلیج عدن و اقیانوس هند هدف حمله دزدان دریایی قرار گرفته اند.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۲:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا_ارتش سومالی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که طی عملیاتی در اقلیم شبل پایین این کشور، 39 تن از اعضای گروه تروریستی الشباب کشته شدند. به گزارش شفقنا از خبرگزاری آناتولی در این بیانیه آمده است که این تروریست ها در عملیات هوایی در منطقه افگویه در شبل پایین کشته شده اند. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۴:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
بهبود تقاضای جهانی نفت به دلیل اختلالات در مسیرهای کشتیرانی، طرح اخذ مالیات از ثروتمندان در برنامه بودجه جدید آمریکا و بخشودگی بدهی سومالی از مهم ترین خبرهای اقتصادی آخرین هفته سال 1402 بوده اند.