دوشنبه ۱۰ آذرساعت ۲۱:۴۹Nov 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سومالی»

ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
از پیام رهبر انقلاب و رئیس جمهوری درپی شهادت دانشمند برجسته هسته ای کشورمان شهید فخری زاده ...تا سیل در سومالی . ببنید ، بشنوید و نشر دهید
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری رویترز به تازگی مدعی شده که صدور ویزای جدید برای شهروندان 13 کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران، سوریه و سومالی توسط دولت امارات متحده عربی متوقف شده و از این پس رسیدگی به درخواست های جدید ویزای کار و گردشگری برای اتباع این 13 کشور که خارج از امارات هستند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست وزارت دفاع آمریکا در سفری غیرمنتظره به سومالی رفت که این نخستین سفر وی در این سمت به یک کشور شرق آفریقا محسوب می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۸:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
سفر رئیس پنتاگون به سومالی در حالی رخ داد که احتمال می رود طی روزهای آتی شاهد کاهش نظامیان آمریکایی در این کشور آفریقایی باشیم.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۲:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
اداره مهاجرت امارات در بحبوحه عادی سازی با رژیم صهیونیستی طی بخشنامه ای صدور روادید برای شهروندان 13 کشور عمدتاً مسلمان از جمله ایران، عراق، سوریه و سومالی را متوقف کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
یک مامور آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا اخیرا در جریان عملیاتی در سومالی کشته شد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۹:۳۲    
شفقنا-شبکه سی ان ان گزارش دادکه یک افسر اطلاعاتی آمریکا آخر هفته گذشته در سومالی کشته شده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از آرتی عربی، یک مقام سابق آمریکایی به این شبکه گفته است: این افسر ابتدا در جریان یک عملیات جنگی مجروح شده و سپس براثر شدت جراحات وارده جان باخته است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
یک افسر اطلاعاتی آمریکا در عملیاتی نظامی در سومالی کشته شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۰:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
یک روزنامه آمریکایی از کشته شدن یکی از افسران اطلاعاتی آمریکا در سومالی خبر داد- واقعه ای که هفته گذشته اتفاق افتاد ولی اکنون رسانه ای شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۹:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
منابع خبری آمریکایی از کشته شدن یک افسر اطلاعاتی این کشور در سومالی خبر دادند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۶:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شبکه سی ان ان بامداد پنجشنبه گزارش داد که یک افسر سازمان سیا هفته گذشته در سومالی کشته شد.
پایان تیتر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۰:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
امارات متحده عربی صدور ویزا جدید برای شهروندان 13 کشور عمدتا مسلمان به شمول ایران ، ترکیه، سوریه، لبنان، افغانستان، لیبی، یمن و سومالی را متوقف کرده است.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۷:۱۵    
امارات عربی متحده از هفته گذشته 18 نوامبر (28 آبان) صدور ویزای جدید برای شهروندان 13 کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران، سوریه و سومالی را متوقف کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۶:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
منابع سومالیایی از حمله تروریستی عناصر گروه تروریستی الشباب به خانه یک شهروند سومالی و وقوع انفجار در جاده منتهی به موگادیشو پایتخت این کشور خبر دادند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
امارات صدور ویزا برای شهروندان 13 کشور اسلامی از جمله ایران، افغانستان و پاکستان را متوقف کرده است و به شهروندان سومالی و سوریه نیز ویزا نمی دهد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۱۸   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین المل خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز ادعا کرده طبق سندی که از سوی یک پارک تجاری دولتی منتشر شده، امارات عربی متحده صدور روادید جدید برای شهروندان 13 کشور با اکثریت جمعیت مسلمان از جمله ایران، سوریه و سومالی را متوقف کرده است. ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۱۲   + ۳۲ سایت دیگر  
گروه جامعه: امارات متحده عربی برای مدتی صدور روادید برای 13 کشور با اکثریت مسلمان از جمله ایران را متوقف کرد. طبق سندی که یک منطقه تجاری دولتی امارات متحده عربی ارائه کرده است، این کشور صدور روادید برای شهروندان 13 کشور را که اکثرا مسلمان هستند از جمله ایران، سوریه و سومالی متوقف کرده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۴:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
مشاور رئیس جمهوری ترکیه اظهار کرد: ائتلاف عربی در یمن تنها در تعمیق بحران موفق شده در حالی که آنکارا نمونه هایی را ارائه کرده که در سطح برقراری صلح در چندین منطقه از جهان الگو و قابل استناد هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
منابع سومالیایی از وقوع انفجاری در مسیر کاروان نظامی اتحادیه آفریقا در موگادیشو پایتخت سومالی خبر دادند.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۴:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
در پی یک حمله انتحاری در رستورانی حوالی آکادمی پلیس در موگادیشو، پایتخت این کشور 5 نفر کشته شدند. به گزارش فرارو، این انفجار ساعات ظهر که جمعیت زیادی در رستوران بودند، صورت گرفته است. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۵:۴۳    
کارشناس مسائل بین الملل گفت: رئیس جمهوری فعلی آمریکا به دنبال آن است تا یک سرزمین سوخته برای دولت آینده به جا بگذارد و بخش اعظمی از این موضوع به دستورات اخیرش در حوزه سیاست خارجی مربوط است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۲۲:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز سه شنبه شب گزارش داد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ممکن است بزودی فرمان خروج تقریبا همه نیروهای آمریکایی از سومالی را صادر کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۲۲:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
یک رسانه غربی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که رئیس جمهور آمریکا احتمالاً به زودی فرمان بازگشت یا جابجایی تقریباً کل نظامیان آمریکایی مستقر در سومالی را صادر خواهد کرد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۲۲:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: تعدادی از مقامات آمریکایی خبر دادند که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قصد دارد تمامی نیروهای آمریکایی را از سومالی خارج کند. خبرگزاری رویترز با نقل این خبر نوشت که این اقدام ترامپ در راستای طرح کاهش نیروهای آمریکایی در خارج از کشور است. ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
یک سخنگوی پلیس سومالی امروز از وقوع عملیات انتحاری در پایتخت این کشور خبر داد که بر اثر آن 14 نفر کشته و زخمی شدند. به گزارش شیعه پرس به نقل از خبرگزاری رویترز، سخنگوی پلیس سومالی امروز سه شنبه از وقوع عملیات انتحاری در موگادیشو پایتخت سومالی با دست کم 6 کشته خبر داد. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۷:۲۲    
انفجار در موگادیشو، پایتخت سومالی به کشته شدن دستکم دو تن انجامید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۷:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
منابع سومالیایی از وقوع انفجار انتحاری در یک رستوران در موگادیشو پایتخت سومالی و کشته شدن پنج نفر خبر دادند.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۶:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
یک عامل انتحاری خود را در رستورانی در منطقه ای در موگادیشو پایتخت سومالی منفجر کرد که در اثر آن، چند نفر کشته یا زخمی شدند.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
منابع خبری از کشته شدن حداقل دو نفر در بمب گذاری انتحاری در سومالی خبر دادند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۳:۵۵    
مقامات سومالی از دستگیری سه تن از سرکرده های الشباب در جنوب این کشور خبر داد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۳:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
براساس گزارش های متعدد پنتاگون برای اجرای دستور احتمالی ترامپ برای خارج ساختن هزاران سرباز آمریکایی از عراق و افغانستان تا قبل از 20 ژانویه آماده می شود.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۰:۱۲    
نیروهای محافظ سومالی در گزارشی اعلام کردند که در درگیریهای کنونی در مرز اریتره با منطقه تیگرای در شمال اتیوپی، طرفهای درگیر تسلیحات و بمب افکنهای سنگین بکار می برند. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۲۲:۴۵    
خبرگزاری میزان-یک مسئول محلی در موگادیشو سومالی به دنبال انفجار بمب دست ساز در مسیر خودروی این مقام مسئول زخمی شد. دو محافظ این فرد نیز در این حمله کشته شدند. انتهای پیام/
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۵:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
منابع سومالیایی گزارش دادند که وزیر گردشگری این کشور از عملیات ترور جان به در برد و سه محافظ شخصی او در این عملیات کشته شدند.
فاش نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
فاش نیوز - سال ها از آن سالی که رفتیم گذشته است. در این مدت خیلی از خاطرات را فراموش کرده ایم و یا تغییراتی در ذهن مان ایجاد شده که اجازه نمی دهد به آن خاطرات دسترسی مناسبی داشته باشیم. شاید نیاز باشد خاطرات را مجدد با دیگران بازبینی کنیم ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
یک پژوهشگر در پیش نشست مهاجرت و ابعاد تمدنی آن در جهان معاصر اسلام گفت: سهم جهان اسلام (به ویژه کشورهای سوریه، افغانستان، سودان، سومالی و میانمار) در مسئله پناهجویان قابل توجه است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۵:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
برخی منابع خبری سومالیایی از فشار آمریکا بر این کشور برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خبر دادند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۷:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک گزارش سازمان ملل مدعی است گروه الشباب اوایل سال جاری میلادی در حمله به مقر سازمان ملل در سومالی از خمپاره های ساخت کره شمالی استفاده کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
دولت فدرال سومالی ضمن ابراز تأسف از اهانت به پیامبر اکرم (ص)، تأکید کرد که این قبیل اهانت ها به نفع گروه های افراطی در جهان است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۰۶    
آمریکا به شدت از تلاش برای ایجاد اخلال در روش های تأمین مالی غیرقانونی مورد استفاده گروه افراط گرای "الشباب" سومالی حمایت کرد. به گفته کارشناسان سازمان ملل، این گروه بیش از 21 میلیون دلاری را که سال گذشته صرف جنگنده ها، تسلیحات و اطلاعات کرد، به دست آورده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۲۱:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
مسلمانان سومالی با برگزاری تظاهراتی خشم و انزجار خود از هتاکی مقامات فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) را نشان دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۷:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
پلیس سومالی از کشته شدن یک مسئول محلی در حمله عناصر گروه تروریستی الشباب در پایتخت این کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
گزارشی منتشر شده حاکی از آن است که گروه شبه نظامی "الشباب" مستقر در سومالی، با استفاده از ارعاب و خشونت، به اندازه دولت این کشور درآمد کسب می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
آیت ا... هاشمی، قهرمان صلح بود. نه به تعبیر نگارنده که به اذعان بسیاری از روسای کشورهای اسلامی و سایر ممالک جهان. از سودان و سنگال و سومالی تا بوسنی و عراق و لبنان. از تاجیکستان و افغانستان و پاکستان تا ارمنستان و آذربایجان و کویت!
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - ارتش سومالی از انجام عملیاتی نظامی جدیدی علیه تروریست های الشباب در جنوب این کشور و کشته شدن 19 تن از عناصر این گروه تروریستی خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۵:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محمد حسین روبلی نخست وزیر جدید سومالی اعضای کابینه خود را معرفی کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۴:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
نخست وزیر سومالی اعلام کرد که کابینه جدید این کشور شامل 44 پست وزارتی را تشکیل داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۶:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور سومالی بر خلاف وعده انتخاباتی ترامپ، درخواستی را از آمریکا مطرح کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۶:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
یک منبع نظامی گزارش کرد که نیروهای ارتش سومالی در منطقه افجوی با عناصر الشباب درگیر شدند که به کشته شدن 13 سرباز ارتش سومالی انجامید.
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
اکوفارس: یورش تروریست های الشباب به نیروهای دولتی سومالی، به کشته شدن 13 نظامی این کشور منجر شد.