چهارشنبه ۰۲ اسفندساعت ۱۸:۲۵Feb 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ائتلاف سعودی»

اقتصاد آنلاین / جماران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۱:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
توماس جونو در این باره می گوید: حوثی ها احساس غرور می کنند، زیرا نه تنها از سال ها بمباران عربستان سعودی جان سالم به در برده اند، بلکه بسیار قوی تر هم ظاهر شده اند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۰۸:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
یکی از نکاتی که برخی ناظران و تحلیلگران مسائل راهبردی به آن به نحو ویژه ای پرداخته اند این است که انصار الله یمن ثابت کرده هرگاه با یک جنگ و درگیری رو به رو شود، به دلیل سرمایه و عقبه اجتماعی غنی خود ...
کیهان   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۲۲:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
سه سال پیش در جریان جنگ ائتلاف سعودی با مردم یمن بود که محمد البخیتی عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن در مصاحبه با شبکه الجزیره گفت: سید حسن نصرالله، سید مقاومت است؛ او اولین کسی است که هیبت اسرائیل را شکست و آن را سر جایش نشاند. و ما ملت یمن خواهیم بود که قدس را آزاد خواهیم کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۲۲ - ۱۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل گفت: بیشتر مراکز و اماکنی که مورد حمله انگلیسی ها و آمریکایی ها قرار گرفت در جنگ هفت ساله ی ائتلاف سعودی بار ها مورد حمله قرار گرفته بود، حملات آمریکایی ها هیچ دستاورد نظامی نداشت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۰/۲۲ - ۰۸:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
کانال مهر : پایگاه مورد هدف آمریکا در نزدیکی صنعا از سال 2015، 15 بار مورد حمله قرار گرفته بود و سه بار توسط ائتلاف سعودی تخریب شده بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ - ۱۲:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
جنگ هشت ساله ائتلاف سعودی ضد یمن آمار گسترده تلفات و خسارات ضد غیر نظامیان این کشور به جای گذاشته که یک مرکز حقوق بشری به بررسی آن پرداخته است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۰۷:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
[عبدالباسط انصاری] 25مارس 2015 که سعودی ها به همراه متحدان منطقه ای خود در عملیاتی تحت عنوان طوفان قاطعیت به دولت تازه کار انصارالله حمله کردند، هیچ تحلیلگری گمان نمی کرد این گروه توانایی بیش از 8سال مقاومت در مقابل ائتلاف سعودی و فشارها و تحریم های آمریکا و اروپا را داشته باشد ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۳:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
هنگامی که بمب افکن های ائتلاف سعودی ششم فروردین 1394 خورشیدی حمله بی امان خود به زیرساخت های یمن را آغاز کردند، خوش بین ترین کارشناسان نظامی حد مقاومت یمنی ها را نهایتاً یک ماه پیش بینی می کردند. این عملیات که نام طوفان قاطعیت را بر خود داشت، مورد حمایت اغلب قدرت های غربی خصوصاً آمریکایی ها بود ...
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۵:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
فاش نیوز - پس از تسلط انصارالله یمن در سال 2014 بر صنعا، معادلات ژئوپلیتیکی دنیا تغییر کرد و محور مقاومت بر یک تنگه راهبردی دنیا اشراف عملیاتی پیدا کرد. حمله ائتلاف سعودی به یمن در سال 2015 با حمایت امریکا و اسرائیل برای برهم زدن این معادله بود که البته به نتیجه نرسید. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۱۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
دولت صنعا آمادگی خود را برای آزادی اسیران سعودی و سودانی اعلام کرد، مشروط بر اینکه بخشی از یک قرارداد مبادله ای باشد و نیروهای دولت وابسته به ائتلاف سعودی را شامل شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۰۹:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیته امور اسرای یمن از آمادگی صنعاء برای آغاز روند فراگیر تبادل تمام اسرا با ائتلاف متجاوز سعودی و سنگ اندازی های این ائتلاف در مسیر آزادی اسرا خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
رهبر انصارالله یمن خاطر نشان کرد: بر ایستادن خود در کنار ملت فلسطین و محور مقاومت و تلاش برای آزادسازی فلسطین و مسجدالاقصی تاکید می کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت بهداشت یمن از شهید و زخمی شدن بیش از 2 هزار غیرنظامی یمنی در جریان حملات ائتلاف سعودی از زمان اعلام آتش بس در سال گذشته تاکنون خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی جنبش انصارالله یمن در واکنش به کشته شدن دو نظامی بحرینی در مجاورت مرزهای یمن تاکید کرد که ائتلاف سعودی همچنان به تخلفات مرزی خود ادامه می دهد و طی یک ماه 12 سرباز یمنی نیز در مرزها کشته شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی سیاسی یمن، بر فوریت پایان دادن به محاصره این کشور تاکید کرده و خواستار آغاز اقدامات اعتمادساز در ابعاد انسانی و اقتصادی از سوی ائتلاف سعودی شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
بحرین دوشنبه شب تأیید کرد که 2 تن از نظامیان این کشور در قالب ائتلاف سعودی در مرز یمن و عربستان کشته شدند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی سیاسی یمن بر لزوم پایان فوری محاصره یمن توسط ائتلاف سعودی و اتخاذ تدابیر مربوط به اعتمادسازی در بعد انسانی و اقتصادی تأکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۹:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- منابع پزشکی یمن از حمله توپخانه ای ائتلاف سعودی به مناطق مرزی یمن در استان صعده خبر دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
وزیر نفت و فلزات دولت نجات ملی یمن خسارات واردشده به بخش نفت این کشور بر اثر حمله ائتلاف سعودی را بیش از 123 میلیارد دلار اعلام کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
نخست وزیر دولت نجات ملی یمن، در سخنانی با اشاره به میانجیگری صادقانه عمان، پایان جنگ را به ائتلاف سعودی منوط دانست.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن هم ماه میلادی گذشته ائتلاف سعودی را تهدید کرد و گفت، در صورتی که میانجیگری عمان میان انصارالله و عربستان تحولات مثبتی نداشته باشد، این جنبش پروژه نیوم را در عربستان مورد هدف قرار می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی سیاسی یمن ضمن یادآوری پیام هشدارآمیز نخست درباره سلاحی علیه اهداف دریایی، تأکید کرد، پیام دوم به ائتلاف سعودی این است که صنعاء قادر است هر نقطه ای را در کشورهای متجاوز با موشک هدف قرار دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۰:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
کمیته بین المللی صلیب سرخ بدون اشاره به حملات ائتلاف سعودی علیه مدارس در یمن نسبت به اوضاع وخیم آموزش در این کشور و بازماندن بیش از 2 میلیون کودک یمنی از تحصیل هشدار داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۷:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مانور نظامی تیپ هشتم حفاظت ریاست جمهوری وابسته به وزارت دفاع در دولت صنعا تحت عنوان تولد نور با هدف ارسال پیام به ائتلاف سعودی مبنی بر آمادگی کامل برای دفاع از یمن و حاکمیت آن برگزار شد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۰:۳۶    
شماری از مقامات یمن در واکنش به تصمیم برنامه جهانی غذا برای کاهش کمک به یمن، تاکید کردند که این برنامه دارای اهداف سیاسی به نفع تجاوزات آمریکا و عربستان است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
طی ماه اوت در نتیجه انفجار بمب های خوشه ای و بقایای تجهیزات نظامی ائتلاف سعودی در تعدادی از استان های یمن، 12 غیرنظامی کشته و 25 نفر دیگر زخمی شدند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۲۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی سیاسی یمن در تازه ترین سخنان خود با هشدار به متجاوزان گفته است که اگر مسائل اصلی حل نشود راه حل نهایی با موشک و پهپاد خواهد بود. اوضاع بشردوستانه و بحران انسانی در یمن همچنان حل نشده باقی مانده است ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
منابع محلی در شهر عدن اعلام کردند، نیروهای ائتلاف سعودی به معترضان در میدان المنصوره در مرکز شهر عدن حمله کرده و 17 معترض....
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۲۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
منابع یمنی از انفجار بمب به جا مانده از مزدوران ائتلاف سعودی در استان الحدیده و شهادت یک غیرنظامی و زخمی شدن دو نفر از اعضای خانواده او خبر دادند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۹:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
مزدوران ائتلاف سعودی در ادامه تجاوزات علیه یمن، بار دیگر منطقه ای در تعز را هدف حمله قرار دادند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
رسانه یمنی اعلام کرد که بر اثر حمله توپخانه ای ائتلاف سعودی، سه شهروند یمنی به شهادت رسیدند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۲۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
اهالی مناطق جنوبی یمن با برگزاری تظاهرات گسترده علیه ائتلاف متجاوز، خواهان خروج متجاوزان و مزدوران شان به دلیل شرایط اسفناک بحران انرژی و برق شدند. جنوب یمن که در اشغال نیروهای ائتلاف نظامی سعودی- اماراتی است با بحران بی سابقه برق و انرژی رو به روست ...
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
معترضان یمنی در عدن علیه وخامت اوضاع معیشتی تظاهرات کردند . به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، شامگاه سه شنبه اعتراضات گسترده ای در شهر عدن در پی قطعی برق و وخامت اوضاع معیشتی برگزار شد . معترضان خواهان خروج ائتلاف سعودی از یمن شدند . ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۹:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
یمنی های ساکن عدن با برگزاری تظاهرات بی سابقه در مناطق مختلف خواهان بیرون رفتن ائتلاف سعودی اماراتی از کشورشان شدند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۰:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن خبر داد که در حال حاضر، مقدمات برای برگزاری مذاکرات آتی با ائتلاف سعودی-اماراتی و دولت معین عبدالملک در حال فراهم شدن است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۲۱:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
منابع یمنی از شهادت یک غیرنظامی در استان صعده و تداوم نقض آتش بس در الحدیده از سوی ائتلاف سعودی خبر دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۲۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن ممانعت ائتلاف سعودی از فعالیت عادی فرودگاه صنعا و برقراری پروازهای معمول در این فرودگاه را مایه ننگ جامعه بین الملل دانست.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۱:۵۰    
وزارت حقوق بشر یمن اعلام کرد که ائتلاف سعودی از آزاد کردن زندانیان در استان مارب خودداری می کند و انواع شکنجه های روحی و جسمی را علیه آنها انجام می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر یمن در امور دفاع و امنیت اعلام کرد که رهبر انصارالله یمن با پیام اخیر خود توپ را به زمین ائتلاف سعودی انداخت و باید این ائتلاف سریعا از آخرین فرصت استفاده کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۰۸:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
وزیر حقوق بشر دولت نجات ملی یمن از شهادت بیش از هشت هزار کودک یمنی در جریان حملات مستقیم ائتلاف سعودی علیه غیرنظامیان در این کشور از آغاز تجاوز ائتلاف تاکنون خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۲۱:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
وزیر حقوق بشر در دولت نجات ملی یمن خبر داد که از آغاز جنگ ائتلاف سعودی-اماراتی علیه یمن، تا به امروز، در جریان حملات نیروهای این ائتلاف، هشت هزار کودک یمنی جان خود را از دست داده اند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۱:۰۳    
در راهپیمایی گسترده روز گذشته در استان های مختلف یمن به مناسبت شهادت زید بن علی (ع)، بر پیروی از راه وی برای پیروزی بر ظالمان و ستمگران تاکید شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۱:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
رهبر جنبش انصارالله و انقلاب یمن در سخنانی با اشاره به رفتار زننده در غرب علیه مقدسات مسلمانان، نسبت به تداوم اشغال و محاصره مردم یمن هشدار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
مسئولان سیاسی و نظامی یمن که میزبان مشاور نظامی نماینده سازمان ملل در این کشور بودند، تأکید کردند که ائتلاف سعودی در صلح هیچ جدیتی ندارد، ولی گذر زمان هم به سود این ائتلاف نخواهد بود.
حیات   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۵:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
حمله توپخانه ای مجدد ارتش سعودی به منطقه مرزی شدا در استان صعده، باعث مجروح شدن 6شهروند یمنی شد. به گزارش گروه بین الملل حیات ؛ ائتلاف سعودی طی ساعات اولیه صبح امروز (جمعه، 4آگوست) بار دیگر منطقه مرزی شدا در یمن را با حملات توپخانه مورد هدف قرار دادند. ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۴:۳۵    
مرکز رسانه ای انصارالله تاکید کرد که مسدود کردن دسترسی یوتیوب به حساب های ملی، تلاشی عمدی از سوی دشمن، برای پنهان کردن جنایات خود علیه مردم یمن و تلاش آنها برای خاموش کردن صدای حقیقت و عدالت است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۶:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
باب المندب، این راهبردی ترین آبراه یمن بار دیگر شاهد تنش و درگیری میان شبه نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی با یکدیگر است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۰:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیته امور اسرای دولت نجات ملی یمن اعلام کرد، یک ماه پیش از این، صنعاء و دولت وابسته به ائتلاف سعودی در آستانه امضای توافقی برای انجام تبادل 1400 اسیر بودند؛ اما مزدوران مانع تراشی کردند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، عبدالقادر المرتضی رئیس کمیته اسرای دولت نجات ملی یمن از سنگ اندازی مزدوران در روند اجرای توافق برای مبادله 1400 اسیر خبر داد و افزود که آنها از پرونده اسرا، سوء استفاده می کنند و در مساله تبادل جدی نیستند. ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۷:۲۷    
تحولات جهان اسلام نوشت: مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی در جریان سفر امروز (8 مرداد ماه) خود به استان المحویت، با تاکید بر توسعه زرادخانه نظامی ارتش یمن در روزهای آتی گفت: “ان شاء الله در آینده نزدیک در برخی از جزایر یمن آزمایشاتی را انجام خواهیم داد.” ...