سه شنبه ۳۱ فروردینساعت ۱۰:۵۷Apr 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعاء»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۳:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
یک وبگاه یمنی با اشاره به این که، صنعاء اخیرا، بر روی هدف قرار دادن تاسیسات شرکت نفتی آرامکو در عمق خاک سعودی متمرکز شده و دیگر تنها به هدف قرار دادن تاسیسات نظامی سعودی ها بسنده نمی کند، به بررسی اهداف این امر پرداخت.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۱:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
فارس: منابع خبری، امروز (شنبه)، درباره آخرین تحولات میدانی در استان مأرب گزارش دادند که روند عملیات های نظامی در این استان به گونه ای پیش می رود که پس از پیشروی ارتش و کمیته های مردمی یمن به سمت پایگاه نظامی صحن الجن و تسلط بر رشته های کوه های البلق القبلی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر اجرایی شرکت نفت یمن اعلام کرد، اظهارات اخیر فرستاده سازمان ملل در شورای امنیت و اینکه وی گفت اگر موارد خاصی امضا شود بعد از آن با ورود تمامی کشتی ها به بندر الحدیده و بازگشایی فرودگاه صنعاء موافقت می شود، تاکیدی بر مشارکت سازمان ملل در دزدی کشتی های سوخت رسانی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۰:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو شورای عالی سیاسی یمن در واکنش به بیانیه شورای امنیت سازمان ملل، این شورا را مسئول درد و رنج ملت یمن برای ششمین سال متوالی دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۱:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
منابع خبری گزارش دادند که ارتش و کمیته های مردمی یمن طی 24 ساعت گذشته با پیشروی از سمت شمال غرب و غرب استان مأرب توانسته اند به مقر وزارت دفاع دولت مستعفی یمن نزدیک شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۵:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
علی رغم اعلام دولت مستعفی یمن درباره اجازه به چند کشتی نفتی برای ورود به بندر الحدیده در غرب یمن، وزارت نفت صنعاء ضمن تکذیب این خبر، اعلام کرد که کشتی ها همچنان تحت توقیف ائتلاف سعودی هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
شرکت نفت یمن در صنعاء ورود نفت کش جدید حامل فرآورده های نفتی از میان کشتی های توقیف شده توسط ائتلاف سعودی به بندر الحدیده را تکذیب کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۸:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
مذاکره کننده ارشد هیأت دولت نجات ملی یمن از دیدار با وزیر خارجه عمان در مسقط خبر داد.
روزان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، روزنامه الأخبار لبنان در یادداشتی درباره تحولات درگیری ها در استان مأرب یمن نوشت: عربستان احساس کرده است که تمامی امور در مأرب در حال خارج شدن از کنترل و تسلطش است و به همین منظور روی یک طرح جدید کار می کند که پایه و اساس آن توافقنامه استکهلم درباره شهر حدیده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
تحرکات میدانی در جنوب یمن نشان داد، القاعده یمن به ابزاری در دست دولت سعودی برای حمله به مواضع دولت صنعاء و همچنین شبه نظامیان همسو با امارات تبدیل شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
پس از ناموفق بودن طرح فرستاده های آمریکا و سازمان ملل برای برقراری آتش بس در یمن بویژه در استان مأرب، منابع خبری گزارش دادند که فرستاده سوئد طرحی مبتنی بر توافق استکهلم برای آتش بس در مأرب ارائه کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۲۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیته ملی امور اسرای دولت نجات ملی یمن بر آمادگی صنعاء برای مبادله کامل اسرا تاکید کرد و گفت ائتلاف سعودی خواهان مبادله گزینشی اسراست.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۶:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
کارگران یمنی و کارکنان شرکت نفت و سایر موسسات خدماتی یمن پس از دو سال درخواست برای لغو محاصره و ورود نفت کش ها به بنادر یمن، در مقابل ساختمان سازمان ملل در صنعاء تظاهرات گسترده ای برگزار کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۵:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
شمار زیادی از مردم یمن، امروز مقابل دفتر سازمان ملل در صنعاء در اعتراض به محاصره اقتصادی و دزدی دریایی ائتلاف آمریکایی - سعودی و انفعال سازمان ملل در قبال این جنایت، تجمع کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزارت کشور دولت نجات ملی یمن مستقر در صنعاء از فوت سرتیپ سلطان زابن از فرماندهان شاخص این کشور بر اثر ابتلا به بیماری صعب العلاج خبر داد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۲۱:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
فارس: حسن ایرلو سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن ، امروز (دوشنبه)، با هشام شرف وزیر امور خارجه یمن در صنعاء دیدار و گفت و گو کرد. به گزارش شبکه المسیره ، دو طرف در این دیدار درباره راه های توسعه روابط دوجانبه ایران و یمن و پیشبرد آن را بویژه در زمینه بهداشت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۵:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
منابع آگاه نظامی از تداوم عقب نشینی یکی از قبایل مهم متحد با ائتلاف سعودی از جبهه های نبرد با نیروهای صنعاء خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۴:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
منابع آگاه می گویند که ائتلاف سعودی به منظور توقف پیشروی های ارتش و کمیته های مردمی یمن در جبهه مأرب و جلوگیری از آزادسازی آن، به دنبال قتل عام آوارگان این استان و استفاده از آن به عنوان یک اهرم فشار بر نیروهای صنعاء است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۳:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن در صنعاء تاکید کرد که اگر ائتلاف سعودی بخواهد به حماقت خود در تجاوز علیه یمن ادامه دهد راهبرد موسوم به درد بزرگ به اجرا گذاشته می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۰:۵۴   + ۱۹ سایت دیگر  
وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن با بیان اینکه قدرت نظامی صنعاء قابل قیاس با 6 سال قبل نیست، گفت که بانک اهدافی زیادی در عمق خاک عربستان در اختیار داریم .
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۰۰:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی نیروهای مسلح یمن از حملات پهپادی صنعاء به پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط واقع در جنوب عربستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۷:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن در صنعاء ضمن تاکید بر اینکه چانه زنی بر سر حقوق انسانی ملت یمن غیرممکن است، گفت که ائتلاف سعودی و مزدورانش اردوگاه های آوارگان مأرب را سنگر تروریست ها کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۶:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن ضمن رد قاطعانه ادعاها درباره ارتباط موضوع یمن با ایران، تأکید کرد که صنعاء آماده برقرار کردن صلح عادلانه است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۰:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
فارس: همزمان با با سقوط تعدادی از پادگان های راهبردی شمال غرب شهر مأرب و پیشروی نیروهای صنعاء در منطقه یادشده، منابع خبری گزارش می دهند که اگر این پیشروی ها تا چند ساعت آینده ادامه پیدا کند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی جنبش انصارالله که ریاست هیئت صنعاء در مذاکرات صلح یمن را بر عهده دارد، گفت که به اسم صلح با ما چانه زنی می کنند تا در ظلم آنها علیه ملت یمن شریک شویم .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۷:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
عضو ارشد جنبش انصارالله یمن ضمن تأکید بر اینکه گفت و گوها با طرف آمریکایی در مسقط به صورت مستقیم نبوده، خبر داد که صنعاء هنوز ابتکارعمل عربستان سعودی را به صورت رسمی دریافت نکرده است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۶:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
فارس: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن امروز (سه شنبه) توانستند چند منطقه دیگر در حومه غربی و شمال غربی شهر مأرب را به کنترل خود در آورند و به سمت شهر پیشروی کنند. ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۲:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
یک مقام ارشد جنبش انصار الله یمن تاکید کرد که پیشنهادهای آمریکا برای حل بحران یمن هنوز در سطح مطلوب و واقعی نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
منابع خبری با بیان اینکه دولت مستعفی یمن شروط صنعاء را برای نشان دادن حسن نیت نپذیرفته، خبر دادند که ارتش و کمیته های مردمی یمن توانسته اند در جبهه های غربی و شمال غربی استان مأرب چند موضع راهبردی را به دست بگیرند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۲۱:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
فارس: رئیس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن در صنعاء گفت که هیچ راه حل عادلانه ای در خصوص موضوع انسانی در یمن ایجاد نشده است. به گزارش پایگاه خبری المسیره ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۲:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
آمریکا و سازمان ملل پذیرفته اند که طبق شروط دولت صنعاء، مسائل حقوق بشری و انسانی را از امور نظامی و سیاسی جدا کنند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۲۲:۴۸    
شفقنا- یک عضو هیأت مذاکره کننده دولت صنعاء گفت که نماینده آمریکا و سازمان ملل پذیرفته اند که مسأله رفع محاصره را جدای از امور سیاسی و نظامی پیگیری کنند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۲۲:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
الجزیره به نقل از منابع آگاه گفت که جنبش انصار الله در دیدار امروز خود با فرستاده های آمریکا و سازمان ملل گشایش بی قید و شرط فرودگاه صنعاء و بندر الحدیده را خواستار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۲۰:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
دبیر کل شورای عالی هماهنگی امور بشردوستانه در صنعاء تاکید کرد که سازمان ملل طی شش سال تجاوز ائتلاف سعودی علیه یمن، هیچ اقدام جدی برای توقف تجاوز و محاصره علیه یمن انجام نداده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۹:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
فضای گفت وگوها در مسقط برای پایان دادن به جنگ شش ساله مثبت به نظر می رسد و هیأت سازمان ملل و نماینده آمریکا شروط دولت صنعاء را به اطلاع سعودی ها رسانده اند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۲:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
وزیر نفت دولت صنعاء اعلام کرد، کنترل ائتلاف عربی تحت امر عربستان بر بخش نفت، این کشور را از 75 درصد از منابع مالی بودجه خود محروم کرده و مبالغ به دست آمده از فروش نفت یمن به بانک الاهلی در عربستان انتقال داده شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
هیأت های آمریکایی، سوئدی و نماینده سازمان ملل گفت وگوهای فشرده ای در پایتخت عمان با نماینده دولت صنعاء انجام دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۲۲:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی نیروهای مسلح یمن با برشمردن ارتقای بی نظیر قدرت موشکی و پهپادی صنعاء طی شش سال گذشته از تجاوز ائتلاف سعودی به یمن گفت که در صورت ادامه تجاوز و محاصره، امسال بیش تر از همه 6 سال گذشته علیه دشمن عملیات انجام خواهیم داد.
روزنامه وقایع اتفاقیه   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
تصاویری از حضور گسترده یمنی ها در راهپیمایی روز ملی مقاوت در صنعاء را مشاهده می کنید.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۹:۵۶    
شفقنا- صنعاء و شهرهای بزرگ یمن امروز (جمعه) شاهد راهپیمایی بزرگ در سالروز آغاز تهاجم به این کشور بود. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، ساکنان شهرهای استان های صنعاء، صعده، الجوف، عمران، الحدیده، المحویت ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۸:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از المیادین، امروز جای جای یمن از صنعاء گرفته تا صعده و الحدیده شاهد برگزاری تظاهرات به مناسبت روز ملی مقاومت بوده است. در همین ارتباط، شبکه خبری المسیره گزارش داد که هزاران نفر از مردم یمن بعد از ظهر امروز در شهرها و مناطق مختلف این کشور از [...]
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۵:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
فارس: محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن و از رهبران جنبش انصارالله خبر داد که صنعاء رسما هیچ طرحی از عربستان سعودی دریافت نکرده است. الحوثی به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت که این طرح، فقط در رسانه ها اعلام شد و اگر جدیتی در این زمینه در کار بود، ابتدا به صنعاء ارسال می شد. ...
پرس شیعه   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۴:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
یک مقام یمنی اعلام کرد که حملات مستقیم ائتلاف متجاوز سعودی به فرودگاه بین المللی صنعاء بیش از 150 میلیون دلار خسارت به این فرودگاه وارد کرده است. به گزارش شیعه پرس به نقل از المسیره ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۴:۰۵    
ایده طرح آتش بس سعودی به دولت نجات ملی و انصارالله موضوع تازه ای نیست که آن را یک تحول راهبردی در میدان یمن به شمار آورد. به علاوه اینکه ریاض همواره در طول سال های تجاوز نشان داده است که به هیچ وجه به آنچه در این باره می گوید پایبند نیست.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۳:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
فارس: محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن و رئیس هیأت مذاکره کننده دولت صنعاء در صفحه توئیتر خود، هرگونه وابسته کردن روند مذاکرات به رفع محاصره را رد کرد. ...
پرس شیعه   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
سفیر ایران در یمن با اشاره به طرح ادعایی اخیر عربستان سعودی برای برقراری آتش بس در یمن، گفت: ابتکار سعودی در یمن ادامه جنگ و ارتکاب جنایات جنگی است و نه پایان جنگ. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۰:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیر فرودگاه بین المللی صنعاء تأکید کرد که ائتلاف متجاوز سعودی تاکنون با حملات مستقیم به این فرودگاه و تعطیلی آن بیش از سه و نیم میلیارد دلار خسارت وارد کرده است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۰۱:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
فارس: حسن ایرلو سفیر جمهوری اسلامی ایران در صنعاء بامداد امروز (چهارشنبه) چهارم فروردین ماه در توئیتی با اشاره به ابتکار اخیر عربستان سعودی درباره یمن نوشت: ابتکار سعودی در یمن پروژه جنگ دائم و ادامه اشغال و جنایات جنگی است و پایان جنگ نیست. وی یادآور شد: ابتکار واقعی یعنی: ...
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۰۹:۵۹   + ۱۵ سایت دیگر  
تنها ساعاتی پس از ادعای مقامات سعودی مبنی بر تمایلشان برای پایان جنگ یمن جنگنده های ائتلاف به رهبری عربستان فرودگاه صنعاء را هدف حمله قرار دادند.