دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۲۰:۳۵Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعاء»

ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که این کشور برای حفاظت از منابع طبیعی خود در برابر سرقت و غارت به ویژه توسط نیروهای ائتلاف عربی و مزدوران آن تلاش می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۲۱:۳۸   + ۳۱ سایت دیگر  
سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که دشمن پیش از این صنعاء و سایر استان های یمن را بمباران می کرد؛ ولی امروز یمن می تواند به هر حمله ای با چندین موشک و پهپاد پاسخ دهد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۸:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن در این باره اعلام کرد که مرگ بیش از 5000 بیمار مبتلا به نارسایی کلیه در مناطق تحت کنترل صنعاء را تهدید می کند، چراکه داروی مورد نیاز این بیماران در نتیجه محاصره یمن درحال تمام شدن است. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۷:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در سخنانی به غارتگران منابع نفتی کشورش هشدار داد چنانچه به بنادر یمن نزدیک شوند با عملیات نظامی ارتش این کشور مواجه خواهند شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۸:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در واکنش به تلاش های ائتلاف متجاوز عربی برای سرقت نفت این کشور و هشدارهای صنعاء در این باره گفت که در صورت تکرار این اقدامات بدون هشدار قبلی کشتی های غارتگر منابع یمن هدف قرار خواهند گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۰:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
پایگاه خبری المسیره یمن در خصوص معادله صنعاء در صیانت از ثروت ملت یمن تاکید کرد: دورانی که غربی ها خطوط قرمز را در منطقه و جهان تحمیل می کردند، به سر آمده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۵:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
نخست وزیر دولت نجات ملی یمن درباره تلاش ناکام روز گذشته یک نفتکش خارجی برای غارت دو میلیون بشکه نفت این کشور گفت که ارتش یمن دیگر هشدار نمی دهد، بلکه این بار نفتکش ها را مستقیما خواهد زد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
یک مقام آگاه در نیرو های صنعاء از برگزاری جلسه محرمانه اماراتی صهیونیستی برای توزیع نقش ها در اشغالگری جزایر یمن خبر داد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن(وابسته به صنعاء) اعلام کرد که نزدیک به 39 درصد از نوزان تازه متولد شده در این کشور، نارس هستند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ وب سایت الخبر الیمنی به نقل از دکتر نجیب القباطی مشاور وزارت بهداشت دولت صنعاء گفت شروع جنگ در سال 2015 ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
خانواده مهاجر یمنی در کنفرانسی مطبوعاتی در صنعاء اعلام کردند فرزندشان به دست نیرو های امنیتی سعودی به طرز وحشیانه ای مورد شکنجه قرار گرفته و به قتل رسیده است.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۰۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
یک هیئت سعودی برای مذکره در رابطه با نحوه از سرگیری مجدد آتش بس در جنگی که خود علیه مردم یمن آغاز کرده بود، به صنعاء سفر و با رهبران انصار الله به گفتگو پرداخت.
سلام نو / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۲۳:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
یک هیئت سعودی برای مذکره در رابطه با نحوه از سرگیری مجدد آتش بس در جنگی که خود علیه مردم یمن آغاز کرده بود، به صنعاء سفر و با رهبران انصار الله به گفتگو پرداخت.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۶:۰۴    
کارگاه آموزشی حمایت از زنان از دیدگاه دین اسلام به همت ریاست عمومی امور وحمایت حقوق زنان وزارت حقوق بشر در صنعاء برگزار گردید.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۰۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
أحمد حامد رئیس دفتر ریاست جمهوری دولت صنعاء خطاب به مزدوران تحت حمایت سعودی و امارات گفت شما در هتل های مجلل ریاض و ابوظبی نشسته اید و برای مردم یمن و آزادی آنان اشک تمساح می ریزید.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۲۱:۳۵    
تهران-ایرنا- الاخبار نوشت، دولت صنعاء امروز از موضع قدرت و بازدارندگی با متجاوزان به این کشور مذاکره می کند و در صورت تعلل آنها در پاسخگویی به خواسته های انسانی ملت یمن طی سه مرحله و با هدف قرار دادن عربستان و امارات متجاوزان را ناگزیر به کنار گذاشتن گزینه جنگ خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۲:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
وزارت حقوق بشر دولت نجات ملی یمن مستقر در صنعاء در بیانیه ای جنایاتی را که رژیم آل سعود به وسیله نیروهای گارد مرزی در حق مهاجران اتیوپیایی مرتکب می شود، محکوم کرد.
آنا / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۰۹:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
خبر ها حاکی از آن است که آمریکا برای آنکه پرونده یمن را تحت مدیریت خود بگیرد، در مسیر تمدید آتش بس میان ریاض و صنعاء کارشکنی می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با هشدار صنعاء به آمریکا درباره سرقت نفت یمن، سخنگوی نیروهای مسلح این کشور از خنثی کردن یک عملیات قاچاق نفت در بندر قنا در ساحل جنوبی یمن خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن، اظهارات سفیر آمریکا در داخل اراضی اشغالی این کشور را تحریک آشکار احساسات یمنی ها دانست و آنها را محکوم کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
شرکت نفتی کاوالی کانادا اخیرا به کارمندان و کارکنان خود در استان حضرموت یمن اعلام کرده که دیگر قادر به فعالیت در این استان و استخراج نفت نیست و باید به خانه هایشان برگردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۰۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی سیاسی یمن از سران کشورهای عضو اتحادیه عرب که در نشست الجزایر شرکت می کنند، خواست تا برای پایان دادن به تجاوزات و لغو محاصره اقدام کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۲۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن با بیان اینکه صنعاء خواستار بازگشایی کامل فرودگاه، بندرگاهها و ورود کشتیهای نفتی و گازی است، گفت که باید از درآمدهای نفتی، اعتبار مالی برای کارکنان دولت در نظر گرفته شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۰۰:۵۳    
فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در یمن از گفت وگو با رئیس هیأت مذاکرات دولت نجات ملی این کشور درباره آتش بس در یمن خبر داد.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۷:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
منابع سیاسی یمنی از وجود طرح و ابتکار جدیدی برای رسیدن به یک آتش بس طولانی مدت میان دولت صنعاء و ائتلاف سعودی خبر دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۱۳:۳۴    
دولت نجات ملی یمن با صدور بیانیه ای اقدام تروریستی در شیراز را به شدت محکوم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۱۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
در پی حادثه تروریستی در حرم شاهچراغ، وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن با صدور بیانیه ای با ایران ابراز همدردی و همبستگی کرد.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۱۸:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
سیدمحمد امین آبادی اشاره 2772 روز از آغاز حمله عربستان به یمن می گذرد. جنگی که قرار بود دو هفته ای با تصرف صنعاء پایتخت و نابودی انصارالله و بازگرداندن عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن به قدرت به سرانجام برسد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۱۵:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
دولت نجات ملی یمن به شرطی با صادرات گاز موافقت کرد که قیمت آن برابر قیمت جهانی باشد و درآمدهای حاصل از فروش گاز به پرداخت حقوق کارمندان و خدمات عمومی کشور اختصاص یابد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۲۰:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- برخی منابع خبری از بسته شدن بندر المُکلّا استان حضرت موت واقع در شرق یمن به دلیل ترس از انجام حملات پهپادی صنعاء خبر دادند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۲۱:۳۹    
شفقنا- همزمان با پیشروی نیروهای ارتش و انصارالله یمن در مناطق جنوب یمن و مناطق تحت کنترل المجلس الانتقالی الجنوبی (شورای انتقالی یمن و همسو با امارات که داعیه جدایی طلبی دارد) مقامات این گروه اعلام کرده اند که در هیچ عملیاتی علیه صنعاء که ائتلاف سعودی ترتیب دهد، شرکت نخواهند کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۲۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزیر امور خارجه یمن ادامه اعمال تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی علیه ملت بی دفاع فلسطین به ویژه در قدس و اطراف آن را محکوم کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۲۳:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا : ضیف الله الشامی وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن در گفت وگو با شبکه المیادین اعلام کرد صنعاء اجازه نخواهد داد گاز یمن به اروپا یا هر کشور دیگری برود چراکه خودِ مردم یمن از بحران گاز رنج می برند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
دولت نجات ملی یمن با هشدار به ائتلاف متجاوز سعودی اعلام کرد کشورهای عضو این ائتلاف به حقوق مردم یمن احترام گذاشته و نفت آنان را سرقت نکنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
به دنبال به پایان رسیدن آتش بس یمن و هشدارهای صنعاء به متجاوزان، یک رسانه آمریکایی متخصص در زمینه صنایع دفاعی از استقرار سامانه های پدافند هوایی رژیم صهیونیستی در امارات از بیم حملات تلافی جویانه یمن خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۱۱:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
منابع یمنی از ترور یک شخصیت باسابقه سیاسی یمنی در پایتخت این کشور خبر دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته ملی امور اسرا در دولت نجات ملی یمن گفت که توافقنامه باید به طور کامل اجرا شود و هیچ توافق یک طرفه ای به نفع عربستان سعودی قابل قبول نیست.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۴ - ۱۹:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- دولت نجات ملی یمن به مناسبت پنجاه ونهمین سالروز انقلاب 14 اکتبر جشنی را در صنعاء برگزار کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۲۴ - ۱۵:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
اعلام سفر رسمی یک هیئت سعودی به صنعاء برای مذاکره با جنبش انصارالله هر چند با محوریت اسرا، نشان می دهد که متجاوزان سعودی پس از هشت سال تجاوزات نظامی بیهوده توانستند به صنعاء برسند اما با هواپیمای غیرنظامی.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۱۶:۴۹    
وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن از امضای سند آشتی ملی توسط گروه های فلسطینی در الجزائر استقبال کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۱۵:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
منابع خبری از پایان سفر چهار روزه یک هیئت سعودی به صنعاء برای دیدار با مسئولان انصارالله یمن خبر دادند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۷/۲۲ - ۲۱:۱۵    
جشن و اجتماع بزرگ رسول الله (ص) در میدان ولی عصر(عج) تهران با حضور ملت ایران و امت برگزار شد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۲ - ۱۸:۲۰    
شفقنا- وزارت بهداشت دولت انصارالله در یمن اعلام کرد که 10 کودک مبتلا به سرطان خون در یک بیمارستان صنعاء جان باختند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ وزارت بهداشت دولت انصارالله در صنعاء در بیانیه ای رسمی اعلام کرد که 19 کودک 3 تا 15 ساله که در بیمارستان کویت صنعا به علت ابتلا به سرطان خون بستری هستند ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۲ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مسئولین یمنی روز گذشته یک نمایشگاه از آثار هنر نقاشی متعلق به هنرمندانی از جبهه مقاومت و کشور الجزائر را افتتاح کردند.
سلام نو / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۱۸:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
رئیس هیات مذاکره کننده یمن پایان آتش بس بین صنعا و نیروهای ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان را اعلام کرد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته ملی امور اسرا در دولت نجات ملی یمن اعلام کرد که یک هیئت فنی از عربستان به صنعا سفر کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۰۹:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیته ملی امور اسرا در دولت نجات ملی یمن از سفر یک هیأت سعودی به صنعاء و نیز سفر یک هیأت از صنعاء به ریاض خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۱۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رئیس شورای عالی سیاسی یمن در سخنانی تاکید کرد که دولت صنعاء پیشنهاد آتش بسی را که منتهی به مصادره حقوق یمنی ها شود، نخواهد پذیرفت.
رخداد جنوب   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۱۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
به عنوان بخشی از تدارکات ولادت پیامبر اکرم(ص) در صنعاء پایتخت یمن، یمنی ها در میدان سبعین گرد هم آمدند و با خودرو های خود که با چراغ سبز تزئین شده بودند، رژه رفتند.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۱۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
زنان یمنی با حضور در مراسم سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) در صنعاء به ساحت پیامبر اعظم ادای احترام کردند و بر تبعیت از سیره ایشان و اخلاق اسلامی تاکید کردند.
شفاف   ۱۴۰۱/۰۷/۱۴ - ۲۰:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد، در صورتی که محاصره لغو نشود، موشک های دریایی صنعاء به نبرد پایان خواهند داد و انصارالله این توانایی و جسارت را دارد که در صورت برآورده نشدن خواسته هایش تاسیسات نفتی عربستان و امارات را هدف قرار دهد.