جمعه ۱۹ خردادساعت ۱۸:۵۴Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون سیاست خارجی»

فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد بدون شک تحقق دیپلماسی اقتصادی در گرو پیوستن به پیمان های چندجانبه بین المللی است زیرا می تواند ویژگی هایی مانند مبادله بدون دلار، عدم توجه به تحریم های غرب و غیره را برای کشورمان رقم بزند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد هر چه میزان فعالیت های مشترک اقتصادی بین المللی و دوجانبه ایران با دیگر کشورها افزایش یابد، کاستی ها و دغدغه های ناشی از تحریم ها و محدودیت ها نیز کاهش می یابد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت روز آفریقا عصر روز یکشنبه 7 خرداد در باشگاه دیپلماتیک و با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی و جمعی از سفرا و روسای نمایندگی های خارجی مقیم تهران برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد توانمندی دریایی و کشتیرانی ایران می تواند ظرفیت خوبی برای صادرات تولیدات مشترک تهران و کاراکاس باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری اسلامی مبتنی بر رعایت حداکثری حقوق بشر و مولفه های بشردوستانه اقدام به موضوع تبادل زندانیان یا آزادی متخلفان فرانسوی کرده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: اکنون که فرصت رفع برخی سوءتفاهم ها و ادعاهای بی اساس میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی وجود دارد، غربی ها تلاش می کنند از هر طریقی جلوی دستیابی کشورمان به این مهم را بگیرند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: سوریه امروزه در دوران بازسازی به سر می برد لذا نیاز به شکل گیری همکاری های چندبعدی و چندجانبه است و کشورهای عضو نشست آستانه می توانند این مهم را محقق کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: امروزه بخشی از داعش در افغانستان هستند و فعالیت های متعددی انجام می دهند که برای کشورهای منطقه خطرآفرین است لذا ضرورت دارد هر چه سریع تر اوضاع این کشور سامان یابد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۱:۰۴    
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد امروزه تکمیل کریدور تجاری شمال-جنوب با محوریت بندر چابهار بوده و این موضوع برای ایران و هند دارای اهمیت است لذا این کشور در چابهار سرمایه گذاری های زیادی انجام داده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: قانونگذاران آمریکایی باید حواسشان باشد که انرژی دنیا در منطقه غرب آسیا تامین می شود لذا توقیف نفتکش های ایرانی می تواند بازار انرژی دنیا را دچار چالش جدی کند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۳:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: تهران و مسکو اعتقاد دارند می توان با برگزاری گفتگوهای سیاسی به تنش ها و اختلافات میان آنکارا و دمشق پایان داد و در این راستا نشست های متعددی در سطوح سیاسی و غیره برگزار شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۳:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای تجاوز به یمن بر اهمیت راه حل سیاسی تاکید کرد و برگزاری گفتگوهای سیاسی را یکی از مولفه های مهم برون رفت یمن از بحران یاد شده دانست.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۷:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد دیپلماسی پارلمانی می تواند به عنوان مکمل در کنار فعالیت های وزارت امور خارجه به تحقق دیپلماسی فعال در آمریکای لاتین کمک شایانی کند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: همکاری های مشترک ایران و پاکستان در حوزه های مختلف مانند نظامی، دفاعی، امنیتی و غیره می تواند بر تامین صلح و امنیت پایدار منطقه تاثیرگذار باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس برگزاری سالانه نشست پنج کشور دریای خزر را ضروری دانست و گفت: پیشنهاد می شود شورای کشورهای حاشیه خزر ایجاد شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اظهارات سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان نشان می دهد ایران اهل گفتگو بوده اما متاسفانه کشورهای غربی از جمله اروپا و ایالات متحده موجب از بین رفتن برجام شدند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد جمهوری اسلامی زمینه ساز شکل گیری نظم نوینی در غرب آسیا است لذا کشورها به دنبال توسعه مناسبات در عرصه های مختلف هستند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد امروزه در منطقه شاهد تغییرات اساسی هستیم و دنیا متوجه شده کشوری مانند ایران به عنوان یک قدرت در معادلات منطقه ای و بین المللی اثرگذار است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل- عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس گفت: خیانت به آرمان فلسطین توطئه طراحی شده از سوی استکبار جهانی بوده که به شکست منجر شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد افغانستان بازار هدف خوبی برای صادرات کالاهای ایرانی است و وجود 7 بازارچه مرزی مشترک یکی از مولفه های مهمی بوده که می تواند بر رشد و توسعه همکاری های مشترک اقتصادی تاثیر جدی بگذارد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: سران رژیم غاصب اسرائیل از طریق اجرای سیاست عادی سازی روابط یا همان طرح ابراهیم با کشورهای منطقه درصدد کسب مشروعیت در عرصه بین المللی بودند اما با شکست مواجه شدند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۰۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد رویکرد جمهوری آذربایجان در ارتباط با رژیم صهیونیستی عقلانی و منطقی نبوده و منافع و امنیت باکو و منطقه را تامین نمی کند زیرا این رژیم رو به نابودی و سقوط است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۲۲:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران (پانا) - وزیر امورخارجه کشورمان با رئیس کمیسیون روابط خارجی دومای روسیه دیدار کرد. حسین امیر عبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان در ادامه برنامه های سفرش به مسکو با لئونید اسلوتسکی رئیس کمیسیون روابط خارجی دوما و رئیس حزب لیبرال دموکرات دیدار کرد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۲۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: هیچکدام از طرف های برجامی به تعهداتشان عمل نکردند و منافع برجامی ایران را نادیده گرفتند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد بروزرسانی فهرست تحریمی انگلیس علیه نهاد مردمی سپاه صرفا اقدامی رسانه ای برای فریب افکار عمومی دنیا است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه استمرار آتش بس می تواند به فراهم شدن بستر حل و فصل بحران یمن کمک کند، گفت: برگزاری مذاکرات یمنی-یمنی و عدم دخالت بیگانگان در امور این کشور، تنها راهکار خروج یمن از بن بست فعلی است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت:متاسفانه کشورهای تروئیکای اروپایی اعم از فرانسه، آلمان و انگلیس در رابطه با اغتشاشات اخیر واکنش های خوبی نداشتند و اقدامات آنها سبب پررنگ شدن بی اعتمادی بیشتر شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد هیات حاکمه کنونی افغانستان در قبال مردم این سرزمین مسئولیت دارد لذا باید درصدد حل مشکلات شهروندانش باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: موضع گیری جوزپ بورل از جایگاه قدرت نیست بلکه بخاطر استیصال و سردرگمی است زیرا اروپایی ها اکنون در عرصه بین المللی تنها مانده اند و آمریکایی ها نیز از آنها حمایت نمی کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد استفاده از ارزهای ملی در معاملات تجاری می تواند تحریم ها و محدودیت های ظالمانه غربی ها را دور بزند و به نوعی این امر به مرور تبدیل به رویه ای خواهد شد که می تواند از تاثیرات منفی عدم دسترسی به سوئیفت و اینستکس بکاهد.
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: قدرت های بزرگ و نوظهور اقتصادی همچون ایران، روسیه و چین عضو پیمان های شانگهای و اوراسیا هستند که می توانند با اقدامات هماهنگ خود موازنه قدرت اقتصادی در دنیا را تغییر دهند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۸:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری اسلامی می تواند تامین کننده انرژی اعضای مجموعه بریکس و شانگهای باشد لذا از سوی کشورهای عضو مورد توجه قرار دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۰:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: مصوبه مجلس یازدهم در خصوص برجام سبب خروج دولت وقت از دیپلماسی التماسی شد و به نوعی نمایش اقتدار ملت ایران و بازگرداندن مسیر گفتگوها به مسیر درست بود.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
نگرانی آمریکا از کمک احتمالی چین به روسیه، استقبال کی یف از مواضع میانجیگرانه پکن، مخالفت ماکرون با تلاش برای شکست کامل روسیه، ترس ناتو از پیروزی روسیه در جنگ و واکنش مسکو به سخنان بربوک درباره چرخش 360 درجه ای روسیه، از مهمترین اخبار جدید جنگ هستند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۵:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
عباس گلرو، عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس و رییس انجمن دوستی پارلمانی ایران و سوریه عصر روز سه شنبه با حضور در سفارت سوریه در تهران دفتر تسلیت زلزله زدگان این کشور را امضا کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۲۰:۱۸    
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: ابتکار برقراری آتش بس موجب شد کمی از آلام مردم یمن کاهش یابد، اما متاسفانه متجاوزان عربی بارها این آتش بس را شکستند و به این سرزمین حمله کردند که نقض تعهد بین المللی محسوب می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۹:۴۵    
نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: پیوستن ایران به مجموعه شانگهای نشان از عظم آسیایی ها به منظور ایجاد اتحاد در عرصه های سیاسی، اقتصادی، دفاعی و امنیتی دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۵:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: زندانیان زیادی به بهانه های واهی در زندان های آمریکا گرفتار شده اند که اگر پرونده آنها در مرجع و دادگاه های صالح مورد بررسی قرار بگیرد، بدون شک باید سریعا آزاد شوند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس دهم معتقد است که سادگی برخی تصمیمات باعث شد منافع برجامی ایران تحت الشعاع قرار بگیرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: حضور ایران در قاره آفریقا و توسعه همکاری با این کشورها می تواند خنثی کننده تحریم ها و محدودیت های ظالمانه غربی ها خصوصا ایالات متحده آمریکا باشد زیرا کاخ سفید در سیاست های اخیر خود همواره درصدد دامن زدن به دسیسه ایران هراسی است.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۹:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
30 سال از تأسیس اتحادیه اروپا می گذرد و در تمام این 30 سال رابطه ایران و این اتحادیه، بین عشق و نفرت در نوسان بوده است. به گزارش هم میهن، از فراخواندن سفیران کشور های اروپایی از تهران در ابتدای سال 1376 تا بازگشت همه آنان چندماه بعد ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
با نزدیک شدن به سال آخر دوره یازدهم مجلس و آینده نگری ها درباره انتخابات مجلس دوازدهم، اختلاف نظر ها و شکاف ها در مجلس یازدهم بیشتر شده و اظهارنظر هایی تند علیه یکدیگر از جمله رئیس مجلس اوج گرفته است. ...
میزان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۰۹:۲۷   + ۵۵ سایت دیگر  
دبیر ستاد حقوق بشر گفت که اعضای ستاد حقوق بشر برابر پیشنهاد این ستاد در جلسه مورخ 3 آبان ماه و تصویب شورایعالی امنیت ملی افزایش یافت. خبرگزاری میزان – کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۰۱:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
کاظم جلالی ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، با لئونید اسلوتسکی رئیس کمیسیون سیاست خارجی دومای دولتی روسیه دیدار و گفتگو کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۰۱:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
سفیر کشورمان در اتریش در دیدار با رینهولد لوپاتکا، رئیس کمیسیون اروپای پارلمان اتریش و نائب رئیس کمیسیون سیاست خارجی این پارلمان درباره موضوعات مشترک مورد علاقه مورد گفتگو کرد.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۱۴:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
حشمت الله فلاحت پیشه، نماینده سابق مجلس که در دوران ریاست خود بر کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی بار ها با مسئله پلن بی ایران در صورت شکست مذاکرات در دوره های مختلف آشناست، درباره این گزینه و راهکار های جلوگیری از روی میز قرار گرفتن آن ها توضیح داد. گفتگوی هم میهن با او را در ادامه می خوانید: ...
جماران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۸:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
در این جلسه یک ساعته که غلامعلی رجایی نیز حضور داشته پیرامون موضوعات مختلف سیاسی کشور صحبت شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۰۸:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: نفوذ بیشتر ایران در آفریقا بیانگر شکست سیاست منزوی کردن جمهوری اسلامی است که ایالات متحده به شدت درصدد آن است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۰۹:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: آلمانی ها با سیاست های ضدایرانی قطعا بازنده جدال اقتصادی خواهند بود و در آینده منطقه آسیا جایگاهی نخواهند داشت.
نماینده   ۱۴۰۱/۱۰/۰۶ - ۱۷:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد ایران در سایه تحریم ها در بسیاری از عرصه ها به خودکفایی دست یافته و این مهم نشان می دهد کشورمان توانسته دسیسه های دشمنان خصوصاً آمریکایی ها را خنثی کند.