پنجشنبه ۳۱ خردادساعت ۰۹:۴۲Jun 2024 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آمونیاک»

خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
خیلی ها می گویند که سوخت آینده هیدروژن است، چراکه از سوختن آن فقط بخارآب منتشر می شود. ژاپن مهم ترین کشوری است که روی توسعه این سوخت، سرمایه گذاری کرده؛ ولی فنلاند سوخت بهتری را کشف کرده که موتور علمی تخیلی چهارزمانه را با آمونیاک به حرکت درمی آورد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۱:۵۰    
بجنورد- ایرنا- اجرای طرح انتقال پساب بجنورد به پتروشیمی خراسان با هدف استفاده بهینه از منابع آبی، بهره برداری از طرح بازیافت آمونیاک پساب پتروشیمی خراسان با هدف حفاظت از آب ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۲۲:۵۸   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس از افزایش ظرفیت 100 هزار بشکه ای این مجتمع پالایشگاهی در تصفیه انواع فرآورده های نفتی همسو با حفظ محیط زیست خبر داد. علیرضا جعفرپور با بیان اینکه طرح آمونیاک در گذر انرژی جهان اهمیت ویژه ای دارد و آینده انرژی جهان به سمت تأمین انرژی خورشیدی می رود ...
چند ثانیه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۳:۵۴    
فرماندار یزد: آتش سوزی مخزن آمونیاک در شهرک صنعتی یزد تا این ساعت، تلفات جانی و مصدوم نداشته است. حادثه در بخش سردخانه مواد غذایی کارخانه طراوت رخ داده است. هنوز دلیل این آتش سوزی مشخص نشده است.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۸:۴۲    
نحوه استفاده از زئولیت در آکواریوم از آنجا که آکواریوم ها در دو نوع آب شیرین و آب شور گروه بندی می شوند، زئولیت استفاده شده نیز باید متناسب با نوع آب مصرفی انتخاب شود. توجه به این نکته ضروری است که زئولیت آکواریوم ظرفیت جذب نامحدود ندارد. یعنی پس از مدتی باید تعویض یا شارژ گردد ...
صدای بورس   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
شفاف سازی در خصوص گزارش تولید شرکت شلرد منتشر شد.
شانا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۰۹:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
معاون تولید پالایشگاه ستاره خلیج فارس از آغاز پروژه تولید آمونیاک سبز در این پالایشگاه خبر داد و گفت: این پروژه با سرمایه گذاری 230 میلیون دلار به ارزآوری 100 میلیون دلاری در سال و افزایش سود 10درصدی سالانه پالایشگاه منجر می شود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- یک دستگاه تانکر عراقی حامل آمونیاک با یک دستگاه تانکر از خراسان جنوبی شهرستان بیرجند در جاده کرندغرب به سرپل ذهاب در حوزه استحفاظی شهرستان دالاهو در غرب کرمانشاه برخورد کرده و تانکر عراقی دچار آتش سوزی شد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۴:۵۳    
تانکر عراقی حامل آمونیاک درمسیر سرپل ذهاب طعمه حریق شد
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۴:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
طبق گزارش کدال فروش داخلی پتروشیمی شیراز در اردیبهشت 75931 تن به ارزش یک هزار و 60 میلیارد تومان بوده؛ حال آنکه فروش این واحد در فروردین 85960 تن به ارزش 899 میلیارد و 415 میلیون تومان بوده است.
تجارت گردان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۵:۵۵   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پتروشیمی ارومیه با اشاره به طرح ریزی و اجرای پروژه های با مقیاس بزرگتر گفت: اجرای پروژه های اوره و آمونیاک ویا PVC ضمن جلوگیری از خام فروشی، ارزش افزوده بسیار خوبی را برای استان به ارمغان خواهد آورد.
شما نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
فروش اوره و آمونیاک از محصولات بنیادین پتروشیمی پردیس که در نیمه دوم سال گذشته رشد 27 درصدی فروش بیش از یک میلیون تن نسبت به سال 1401 داشته است در دومین ماه از سال جهش تولید با مشارکت مردمی برای اولین بار از ابتدای راه اندازی تاکنون موفق شد تا رکورد تولید را با رقم بالای 300 هزار تن به ثبت برساند.
رویش زاگرس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۲۳:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
رویش زاگرس : با تلاش متخصصان داخلی، طرح بازوهای بارگیری آمونیاک مایع در پتروشیمی مسجدسلیمان به بهره برداری رسید. به گزارش خبرگزاری پایگاه خبری رویش زاگرس، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان گفت : در سال جهش تولید با مشارکت مردم و در راستای تعهد به توسعه پایدار و نوآوری ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
با تلاش متخصصان داخلی، طرح بازوهای بارگیری آمونیاک مایع در پتروشیمی مسجدسلیمان به بهره برداری رسید.
جمشیدی گفت: امسال شاهد تولید اوره پتروشیمی هنگام خواهیم بود، امیدواریم شاهد افتتاح فاز اول آن باشیم و بلافاصله به بحث تولید اوره وارد بشویم ولی تا واحد اوره مجموعه راه اندازی بشود، فروش آمونیاک را در بازارهای صادراتی ادامه می دهیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۹:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
گروهی از محققان ایرانی در استرالیا حسگری ارزان قیمت برای ردیابی آمونیاک ابداع کرده اند که در ماسک قرار می گیرد و می تواند به تشخیص غیرتهاجمی پزشکی این گاز کمک کند.
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۴:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
فروش اوره و آمونیاک از محصولات بنیادین پتروشیمی پردیس در 6 ماه انتهایی سال گذشته افزایش یافته است.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۳:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
با تعویض این کاتالیست، تولید واحد آمونیاک به 100 درصد افزایش پیدا می کند و این نوید را می دهد که واحد اوره نیز که در حال حاضر با تولید 85 درصد در مدار قرار دارد، افزایش تولید داشته باشد.
شانا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۲:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پتروشیمی هنگام با اعلام عملیاتی بودن واحد آمونیاک و آمادگی کامل برای بهره برداری رسمی فاز نخست اعلام کرد: پیش بینی می شود این شرکت سالانه به طور میانگین 300 تا 500 میلیون دلار فروش داشته باشد.
فکر اقتصادی   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۱:۳۷   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پتروشیمی هنگام، ضمن تشکر و قدردانی از اعضای محترم هیئت مدیره، مدیران عامل گذشته و مدیران ارشد شرکت در راستای خدمات ارزنده ای که برای این طرح به ارمغان آورده اند، گفت: واحد آمونیاک در آینده نزدیک توسط رئیس جمهور محترم افتتاح خواهد شد و پس از آن و به زودی شاهد تولید اوره خواهیم بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۰:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
سیروز کبدی پیشرفته می تواند سطوح آمونیاک در خون را به سطوح خطرناکی برساند، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که نخوردن گوشت می تواند به معکوس کردن آن کمک کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۳:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
معاون تولید پالایشگاه ستاره خلیج فارس از برنامه این شرکت برای تولید آمونیاک سبز تا 3 سال آینده خبر داد و گفت: در پالایشگاه ستاره خلیج فارس آمونیاک تولیدی از هیدروژن مازاد در پالایشگاه که به واسطه فرایند ریفورمینگ در تولید بنزین به دست می آید، تولید
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۷:۵۹    
گل بابایی معاون تولید پالایشگاه ستاره خلیج فارس با اشاره به برنامه تولید آمونیاک سبز از گاز فلرینگ این پالایشگاه، گفت: با اجرای طرح تولید آمونیاک، مشعل سوزی ستاره خلیج فارس صفر خواهد شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۶:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: پتروشیمی پردیس با تولید اوره و آمونیاک ارزآوری قابل توجهی برای کشور داشته است که باید این مسیر با حمایت ادامه پیدا کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
جمشیدی مدیرعامل پتروشیمی هنگام گفت:فصل پاییز و زمستان مهم ترین زمان برای فروش اوره پتروشیمی محسوب می شود. قطعی گاز در این روزها باعث از دست رفتن بازارهای صادراتی ما و تصاحب آن توسط رقبای ما می شود.
ایتنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۰۱:۱۸   + ۱۸ سایت دیگر  
ایتنا - بر اساس پژوهشی که به تازگی منتشر شده است، گیاهخواری حتی در حد یک وعده غذای روزانه می تواند میزان آمونیاک مضر را در بزرگسالانی که کبدشان در اثر سیروز آسیب دائمی دیده است پایین بیاورد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۱۱:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: واحد تولید آمونیاک سبز به عنوان سوخت دوستدار محیط زیست در بندرعباس احداث می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۵:۲۲    
بوشهر- میری لواسانی مدیرعامل پتروشیمی پردیس از تولید 5 میلیون تن اوره و آمونیاک و صادرات 855 میلیون دلاری پتروشیمی پردیس خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۰۹:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل پتروشیمی پردیس گفت: پتروشیمی پردیس با یک و نیم درصد از تولید آمونیاک و اوره دنیا توانسته به عنوان بزرگترین تولیدکننده اوره و آمونیاک خاورمیانه و دومین در دنیا نقش مهمی در ارز آوری کشور داشته باشد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۵:۱۰   + ۳۰ سایت دیگر  
مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: واحد تولید آمونیاک سبز به عنوان سوخت دوستدار محیط زیست در بندرعباس احداث می شود. علیرضا جعفر پور با اشاره به حرکت کشورهای پیشرفته برای بهره گیری از انرژی های پاک در صنایع افزود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۴:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
در جلسه راهبری طرح های سرمایه گذاری آذربایجان غربی روند سرمایهگذاری درطرحهای تولید پارچه جین و کتان و توسعه پتروشیمی ارومیه در حوزه تولید اوره و آمونیاک بررسی شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
در شرایطی که دانشمندان برای مقابله با گرمایش جهانی به گسترش خودروهای الکتریکی بر پایه باتری یا پیل سوختی می اندیشند، تویوتا با رونمایی از موتو پاک آمونیاک سوز، راه حل دردسترس تری را پیشنهاد داده است.
هرمزگان امروز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۰۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش صبح دریانیوز، علیرضا جعفرپور بروجنی با اشاره به اینکه روز جهانی زمین پاک هر ساله در 22 آوریل مصادف با 2 اردیبهشت در تمام دنیا برگزار می شود، افزود: دنیا برای تامین انرژی و سوخت به سمت استفاده از انرژی های سبز می رود. ...
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۱:۵۳    
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: طرح اوره و آمونیاک زنجان با توجه به حمایت های شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای حل برخی مشکلات، با بیش از 53 درصد پیشرفت در مسیر ساخت و تکمیل قرار گرفته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۲۳:۱۷    
مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس با اشاره به حرکت کشورهای پیشرفته برای استفاده از انرژی های پاک، از احداث واحد تولید آمونیاک در بندرعباس خبر داد.
جهان نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۹:۳۶    
کربنات آمونیوم با نام های تجاری و آزمایشگاهی مثل سال فرار، نمک هارتشورن، آمونیاک نانوایی شناخته می شود. دمای ذوب این ماده 58 سانتیگراید و دمای جوش این ماده 20 سانتی گراد است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۱:۲۶    
در حال حاضر چندین کاتالیست نانویی برای تولید صنعتی آمونیاک ارائه شده است که با کاهش دما و فشار مورد نیاز، هزینه تولید را کاهش داده اند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۰۹:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
در حال حاضر چندین کاتالیست نانویی برای تولید صنعتی آمونیاک ارائه شده است که با کاهش دما و فشار مورد نیاز، هزینه تولید را کاهش داده اند.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۳:۵۲    
در دنیای مدرن آرایش و زیبایی، رنگ مو نقش مهمی در تغییر و افزایش زیبایی ظاهری ایفا می کند. اما این تغییر زیبایی باید با حفظ سلامت مو و پوست سر همراه باشد. رنگ موهای بدون آمونیاک، به عنوان جایگزینی سالم تر برای رنگ های معمولی که حاوی آمونیاک هستند، مورد توجه قرار گرفته اند ...
دیجیاتو   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۲۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
در ژوئیه سال گذشته، خودروساز چینی جی ای سی (GAC) اعلام کرد که با تویوتا برای استفاده از آمونیاک به عنوان جایگزینی برای سوخت های فسیلی همکاری کرده است. این شرکت چینی با موفقیت یک موتور درون سوز را با استفاده از این ماده شیمیایی بدون کربن روشن کرده است. ...
تجارت گردان   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۱۱:۲۱   + ۲۶ سایت دیگر  
چندی پس از به تولید رسیدن واحد آمونیاک شرکت پتروشیمی هنگام و صادرات این محصول از طریق اسکله اختصاصی این شرکت پس از 17 سال و در نتیجه مدیریت ابتکاری مدیرعامل جوان این مجموعه، هفته آینده پیش راه اندازی واحد اوره رسما کلید خواهد خورد.
بورس نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۰:۰۳    
شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه از توقف تولید خبر داد.
تجارت گردان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۱:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
گسترش فناوری خوارزمی در کنفرانس تخصصی آمونیاک و متانول که در شهر کازان روسیه برگزار شد، حضوری پررنگ و تاثیرگذار داشت.
شهر بورس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
شرکت کود شیمیایی اوره لردگان (شلرد) از توقف فعالیت های بخش آمونیاک دلیل نشتی یکی از مبدل ها خبر داد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل صمت استان اظهار کرد: عمده کالاهای صادراتی استان در سال گذشته شامل محصولات پتروشیمی (اوره، آمونیاک ملامین)، محصولات فولادی، سیمان، شمش آلومینیوم، فوم طرح دار و ابزارهای طرح دار پلی استایرن، رب گوجه فرنگی، گرانول لاستیک، کف پوش، اسید سیتریک و مصنوعات آلومینیوم است.
دنیای خودرو   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۰:۴۷    
هیدرازین هیدرات (HH) یک مایع بی رنگ ، بخور کننده و روغنی با بوی آمونیاک است.
پول نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: محصول تولیدی ما به عنوان منبع نیتروژن غیر پروتئینی موجب آزاد سازی اوره در سیرابی شده و از انباشتگی آمونیاک کاسته و موجب بهبود کیفت شیر دام می شود.
شانا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۵:۴۷   + ۴۰ سایت دیگر  
متخصصان داخلی به همت شرکت پتروشیمی شیراز موفق به بومی سازی دانش فنی ساخت توری های کاتالیست پلاتین-رودیوم راکتور اکسیداسیون آمونیاک واحد اسید نیتریک شدند که افزون بر تضمین استمرار تولید این محصول و بی نیازی کشور از وابستگی به منابع خارجی ...
شباویز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۲۲:۵۸    
کلنگ زنی طرح های شاخصی همچون مینی پالایشگاه دهدشت، پتروپالایشگاه گچساران، پتروشیمی اوره و آمونیاک چرام و آغاز عملیات اجرایی طرح بیواتانول باشت چشم انداز روشنی برای اشتغال و افزایش تولید برای سال جدید (1403) در کهگیلویه و بویراحمد ترسیم کرده است.
صبح خرد   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
پتروشیمی اوره و آمونیاک به عنوان پتروشیمی دوم دهدشت در دشت آهوی بین چرام و دهدشت که قرار بود در سفر دوم کلنگ زنی شود بنا به دلایل فنی از دستور کار خارج شد که مجدد با پیگیری های انجام شده عملیات اجرایی این پروژه مهم به زودی آغاز خواهد شد.