پنجشنبه ۰۶ اردیبهشتساعت ۰۲:۳۰Apr 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «چغندرقند»

تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۳:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
وزارت جهاد کشاورزی، باید نرخ جدید چغندرقند و شکر را همزمان اعلام میکرد تا خللی در بازار شکر ایجاد نشود. تعلل بیشتر این موضوع باعث کاهش عرضه و افزایش قیمت در بازار شکر خواهد شد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۲:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دزفول گفت: برداشت محصول چغندرقند از سطح 5185 هکتار از مزارع کشاورزی شهرستان آغاز شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۱:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
اهواز- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان گفت: از زمان آغاز برداشت چغندرقند در استان تاکنون به میزان 59 هزار و 800 تن چغندرقند برداشت شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۲۲:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
اهواز- سرپرست معاونت تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان گفت: پیش بینی شده امسال یک میلیون و 300 هزار تن چغندر قند در استان برداشت شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۴:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان از ابتدای فصل برداشت تاکنون 536 هزار و 521 تن گندم، کلزا و چغندرقند از کشاورزان استان خریداری شده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۱:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا - مشاور وزیر و مجری طرح گیاهان قندی وزارت جهاد کشاورزی در بازدید از مزارع چغندرقند دزفول گفت: با توجه به میزان بارندگی، دمای هوا و رطوبت خاک طبق نظر کارشناسان، امسال برداشت چغندرقند 25 تا 30 روز زودتر انجام شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیر جهادکشاورزی شهرستان نهاوند گفت: امسال بیش از 3000 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به کشت چغندرقند اختصاص یافته که نسبت به مدت مشابه پارسال 20 درصد کاهش داشته است.
پایگاه خبری 361   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۶:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مصوبه شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی در خصوص قیمت تضمینی چغندر قند بهاره و پاییزه با لحاظ هزینه حمل برای سال 1403-1402 ابلاغ شد.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۷:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
قیمت خرید تضمینی چغندرقند بهاره برای سال جدید 3 هزار و 800 تومان اعلام شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: 7 شرکت قندی بورسی و فرابورسی مجوز افزایش 40 درصدی نرخ چغندرقند را از شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات کشاورزی گرفتند.
طلا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۱:۰۳   + ۱۶ سایت دیگر  
شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی قیمت خرید تضمینی چغندر قند بهاره و پاییزه را اعلام کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۳:۳۰   + ۳۶ سایت دیگر  
شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی قیمت هر کیلوگرم چغندرقند بهاره عیار 16 درصد را 3 هزار و 930 تومان و برای هر کیلوگرم چغندرقند پاییزه عیار 15 درصد را 3 هزار و 800 تومان تعیین کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۳:۴۰    
کشت چغندرقند نشایی که نقش مهمی در صرفه جویی آب دارد، برای سومین سال متوالی در گستره 35 هکتار در زمین های کشاورزی جلگه رخ به عنوان قطب تولید این محصول در استان خراسان رضوی آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۲۰:۰۳   + ۲۳ سایت دیگر  
اهواز-ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به آغاز برداشت چغندرقند در استان گفت: پیش بینی می شود حدود یک میلیون و 250 هزار تن محصول چغندرقند از سطح مزارع خوزستان برداشت شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۲:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت: برداشت چغندرقند از مزارع این شهرستان آغاز شده و پیش بینی می شود بیش از 335 هزار تن محصول برداشت شود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۰:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: سال گذشته 2 میلیون و 796 هزار تن گندم، کلزا و چغندرقند از کشاورزان خوزستانی خریداری شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
کشت چغندرقند نشایی برای سومین سال متوالی، در سال زارعی جاری در مساحت 35 هکتار از زمین های کشاورزی بخش رخ تربت حیدریه آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۲:۲۳    
مهاباد- ایرنا- معاون فنی جهاد کشاورزی مهاباد گفت: امسال یک هزار و 500 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت بهاره چغندرقند اختصاص یافته است که مشابه سال گذشته برآورد می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۲۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
یکهزار و 500 هکتار از زمینهای کشاورزی شهرستان مهاباد به کشت چغندرقند اختصاص یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۲۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
کشت بهاره در آذربایجان غربی با کشت محصول چغندرقند آغاز شده و امسال طبق الگوی کشت ابلاغی 30 هزار هکتار از اراضی زراعی به این محصول اختصاص می یابد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۱۱:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: کشت بهاره در استان با کاشت چغندر قند آغاز شد و امسال طبق الگوی کشت ابلاغی 30 هزار هکتار از اراضی زراعی به این محصول اختصاص می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: کشت چغندرقند به علت اینکه کشتی آب دوست نیست راهکار مناسبی برای کم آبی و صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۴:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
شاهرود - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی میامی گفت: براساس برآورد اولیه، سیلاب روز نخست سال نو خسارت 23 میلیارد و 360 میلیون ریالی به مزارع گندم، جو، یونجه و چغندرقند در بخش فرومد وارد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۲۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب از تولید بیش از 251 هزار تن محصول چغندرقند در شهرستان میاندوآب در سال زراعی گذشته خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۰:۰۱    
بجنورد- ایرنا- رییس جهاد کشاورزی شهرستان شیروان گفت: کشت بهاره چغندرقند در 650 هکتار از اراضی این شهرستان آغاز و تا خردادماه سال آینده ادامه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۷:۴۰    
کشت چغندرقند بهاره در 30 هزار هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۶:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
اهواز-ایرنا- مجری طرح چغندرقند کشور گفت: بهترین زمان برای برداشت این محصول پاییزه در خوزستان، 15 فروردین ماه است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - همزمان با سفر رییس جمهور به استان خوزستان، وزیر جهاد کشاورزی همراه با رییس سازمان جهادکشاورزی خوزستان روز جمعه با حضور در شهرستان دزفول از مزارع کشت ذرت دانه ای، واحد سورتینگ و بسته بندی مرکبات، مزارع چغندرقند پاییزه، گندم و کلزای کشت و صنعت شهید رجایی بازدید کردند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۱:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در سال زراعی جاری دو هزار هکتار زمین های کشاورزی این استان زیر کشت چغندر قند می رود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۷:۱۵    
کشت چغندر بهاره در آذربایجان غربی از 20 اسفند ماه آغاز خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۲۲:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال بیش از یک میلیون و 670 هزار تن چغندر قند از مزارع استان برداشت شده که حدود یک میلیون و 450 هزار تن از این محصول توسط کارخانه های قند استان خریداری شده است و مابقی به سایر مصارف از قبیل تازه خوری و دام رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۲۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: کشت چغندرقند بهاره در آذربایجان غربی از 20 ماه سال جاری با عقد قرارداد توسط کارخانه های قند استان آغاز می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۹:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - مجری طرح گیاهان قندی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تنها 55 درصد سطح اراضی چغندرقند کشور مجهز به سیستم های آبیاری نوین است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۸:۱۲    
علی اکبر قارزی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: سطح زیرکشت چغندرقند در شهرستان جوین طی سالجاری پنج هزار و 200 هکتار بود که با توجه به میانگین برداشت حدود 50 تن چغندر در هر هکتار، 260 هزار تن از این محصول تولید شد. وی ادامه داد: شهرستان جوین قطب تولید چغندرقند در [...]
به منظور تشریح مسائل مهم و کاربردی و نقش هر یک از عوامل تأثیر گذار بر عملکرد کمی و کیفی محصول چغندرقند، کارگاه آموزشی "مدیریت فنی مزارع چغندرقند و اصول مکانیزاسیون آن" در شهرستان میاندوآب برگزار شد
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ساعت 24- چغندرقند پخته شده که به آن لبو گفته می شود در زمستان یکی از بهترین گزینه ها برای تهیه انواع دسرها است. بسیاری از علاقه مندان همواره در پی پاسخ به این سوال هستند که چه کار کنیم تا لبوهای ما مثل لبوهای بازاری خوش رنگ و لعاب شود.
موج   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۲:۲۷    
مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: بر اساس برنامه ابلاغی پیش بینی می شود در سال زراعی جاری بیش از دو هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیرکشت چغندر قند برود.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۱:۳۳   + ۲۶ سایت دیگر  
سطح کشت چغندرقند پاییزه برای نخستین بار از مرز 31 هزار هکتار گذشت . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی، مجری طرح گیاهان قندی وزارت جهاد کشاورزی با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت ...
به گزارش روابط عمومی موسسه، مراسم گردهمایی سالیانه برنامه ریزی تحقیقات چغندرقندبا حضور حصادی مجری طرح گیاهان قندی،طالقانی ریاست، رجبی معاونت پژوهش و فناوری وصادق زاده معاونت برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه تحقیقات چغندرقند، اعضای هیات علمی و روسای بخشهای ستاد و مراکز برگزار شد. ...
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در گام دوم نجات دریاچه ارومیه به مدیریت نرم اشاره شده و اصل بر این قرار گرفته که گونه های آب بر در منطقه حذف شوند و به نوعی الگوی کشت واقعی را توسط وزارت جهاد کشاورزی در حوضه آبخیز 5 میلیون هکتاری دریاچه ارومیه داشته باشیم.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۰:۳۶    
یکی از مهمترین خواص آب هویج بستنی این است که برای کسانی که طعم آب هویج را دوست ندارند به راحتی می توانند آن را بخورند و از فواید بن نظیر آب هویج بهره ببرند. مصرف چغندر قند یک رژیم غذایی محبوب و صد البته بسیار مفید برای افزایش پلاکت خون است. چغندرقند [...]
سلام نو / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۸:۴۶   + ۳۶ سایت دیگر  
یکی از مهمترین خواص آب هویج بستنی این است که برای کسانی که طعم آب هویج را دوست ندارند به راحتی می توانند آن را بخورند و از فواید بن نظیر آب هویج بهره ببرند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۱:۵۰    
قزوین - ایرنا - مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: سطح کشت چغندرقند در این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 34 درصد افزایش داشته است.
در راستای تحقق اهداف وزارت جهاد کشاورزی در تأمین شکر کشور؛ بازدید از مزارع چغندرقند پاییزه بخش خصوصی محققان مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد جهت ارزیابی وضعیت کشت مزارع چغندرقند پاییزه 500 هکتار از اراضی شرکت توسعه نیشکر و شرکت های هشت گانه تحت پوشش آن بازدید کرده که وضعیت رشد و نمو چغندرقند ...
کشت چغندرقند پاییزه در اراضی شهرستان گتوند؛ استفاده از سیستم آبیاری قطره ای در شرایط بحران آب و کاهش بارندگی ها محققان مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد در این پایش میدانی ضمن بررسی وضعیت رشد مزارع چغندرقند پاییزه شهرستان گتوند ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۴:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: 32 هزار تن چغندر قند در سال زراعی گذشته در مزارع کشاورزی این استان تولید شده است.
خبرنامه چغندرقند شماره 63 ویژه آبان ماه سال 1402 منتشر شد.علاقمندان می توانند جهت دانلود و مشاهده علاوه بر پیوند خبر در صفحه اصلی : http://sbsi.areeo.ac.ir به صفحه خبرنامه در بخش انتشارات صفحه اصلی وب سایت موسسه مراجعه فرمایند. ...
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۰:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
سپهرغرب- گروه خبر:مجری طرح گیاهان قندی وزارت جهاد کشاوری گفت: در حال حاضر 65 درصد مزارع چغندرقند زیر پوشش آبیاری کم فشار و پرفشار است و برنامه داریم که در چند سال آینده 100 درصد اراضی کشت چغندر به این سیستم های نوین آبیاری مجهز شوند.