دوشنبه ۰۸ خردادساعت ۱۹:۵۰May 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «چغندرقند»

ایرسا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۳:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
ایرسا-رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه طی گزارشی از پیش بینی تولید 80هزار تن چغندرقند پاییزه از مزارع مناطق گرمسیری استان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- پیش بینی می شود بیش از 110 هزار تن محصول از مزارع چغندرقند گلستان برداشت و تحویل کارخانجات قند شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
اهواز- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان گفت: برداشت چغندر قند پاییزه در استان به 240 هزار تن رسید.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۵:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: روزانه 2 هزار و 100 کامیون برای حمل چغندرقند برداشت شده از سطح مزارع استان مورد نیاز است.
رئیس اداره حمل و نقل کالا اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان با اشاره به شرایط خوب کشت برخی محصولات نظیر سیب زمینی و چغندرقند در استان، گفت: از نظر تناژ این دو محصول مشابه هم هستند و برای حمل و نقل آنها به همت و تلاش مضاعف از سال قبل شرکتها نیاز داریم.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۵:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
مجری طرح گیاهان قندی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه نرخ مصوب خرید تضمینی هر کیلوگرم چغندرقند 2 هزار و 800 تومان تعیین شده است، گفت: با توجه به افزایش هزینه های تولید، اصلاح نرخ چغندرقند امری اجتناب ناپذیر است، زیرا در غیر این صورت تولید با مشکل جدی روبرو می شد. ...
نبض بورس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
چندی پیش، علیرضا عباسی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مجبوریم قیمت شکر را گران کنیم تا سطح زیر کشت چغندرقند کاهش نیابد و امروز این امر محقق گردید. قیمت شکر چقدر شد و کدام نمادهای قندی افشا زدند؟
مدار اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۲:۰۱    
شرکت کشت و صنعت جوین خبر داد که نرخ مواد اولیه چغندر پائیزه در سال مالی جاری 27020 ریال اعلام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون از برداشت چغندرقند پاییزه در سطح 500 هکتار از مزارع این شهرستان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۴:۰۲    
در شرایطی که بازاری به ارزش 6میلیارد دلار برای شکر با پایه چغندرقند در 2023 برآورد شده، فائو می گوید حدود 70 درصد بازار جهانی به شکر قهوه ای اختصاص دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۵:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
اهواز- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به آغاز برداشت چغندرقند در استان گفت: پیش بینی شده که بیش از 900 هزار تن چغندر قند در خوزستان برداشت بشود.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۹:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از پیش بینی برداشت بیش از 977 هزار تن چغندرقند پاییزه در استان خبر داد. تورج نوروزی با اشاره به آغاز برداشت چغندر در خوزستان اظهار کرد: از حدود یک هفته گذشته عملیات برداشت چغندرقند پاییزه در استان آغاز شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۸:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از پیش بینی برداشت بیش از 977 هزار تن چغندرقند پاییزه در استان خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۹:۳۲   + ۲۲ سایت دیگر  
رییس اتحادیه سوپرمارکت داران گفت: قیمت شکر دولتی 23 هزار و 230 تومان است اما در حال حاضر شرکت بازرگانی دولتی شکر با نرخ دولتی در بازار عرضه نکرده است و شکر دولتی در بازار موجود نیست.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: شرکت قند پیرانشهر از افزایش 33 درصدی نرخ هر کیلو چغندرقند و تحویل 20 و 2 کیلو تفاله و قند یا شکر در قبال چغندرقند تحویلی به کشاورزان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۹:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
چغندرقند بهاره با عیار 16 درصد 2800 تومان و چغندر قند پاییزه با عیار 15 درصد 2702 تومان از کشاورزان خریداری می شود.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۲۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
برمبنای تصمیم شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی، در سال جاری کشاورزان می توانند، هر کیلوگرم چغندرقند را 2 هزار و 700 تا 2 هزار و 800 تومان به دولت بفروشند. با توجه به رشد قیمت چغندر به زودی دولت میزان افزایش قیمت شکر را نیز اعلام می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
پیش بینی شده است 7 هزار تن چغندرقند در شهرستان مُهر برداشت شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
مسئول طرح گیاهان و محصولات قندی وزارت جهاد کشاورزی در کرمانشاه از افزایش قیمت محصول چغندرقند خبر داد
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۴:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
نرخ جدید خرید تضمینی چغندر قند تعیین شد و قیمت شکر هم متناسب با این قیمت به زودی اعلام می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۴:۵۰    
معاون جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به آغاز کشت نشای چغندرقند گفت: در سال گذشته بیش از 170 تن چغندرقند به روش کشت نشایی کشت شد.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۴:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
بسته سیاست حمایتی محصول چغندرقند از سوی وزارت جهاد کشاورزی به منظور ایجاد انگیزه در کشاورزان و تعادل بخشی در الگوی تولید، با لحاظ هزینه حمل در قیمت، اصلاح و قیمت نهایی خرید تضمینی این محصول اعلام شد. ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۷:۴۱   + ۴۱ سایت دیگر  
بسته سیاست حمایتی محصول چغندرقند از سوی وزارت جهاد کشاورزی به منظور ایجاد انگیزه در کشاورزان و تعادل بخشی در الگوی تولید، با لحاظ هزینه حمل در قیمت، اصلاح و قیمت نهایی خرید تضمینی این محصول اعلام شد. ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۲:۱۰   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیر امور مشترکان شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان گفت: تاکنون قرارداد تامین آب برای کشت انواع محصولات زمستانه و بهاره در بیش از 47 هزار هکتار اراضی کشاورزی توسط شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی، منعقد شده است. ...
تابناک خوزستان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۲۰:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
چغندرقند یکی از چند محصول استراتژیک غیرنیشکری صنعت نیشکر است که مهرماه سال گذشته برای اولین بار در اراضی آیشی کشت و صنعت نیشکر دهخدا کشت شد و اکنون فصل برداشت آن رسیده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۳:۰۱   + ۱۹ سایت دیگر  
اهواز - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دزفول گفت: برداشت چغندر قند پاییزه در شهرستان دزفول آغاز شده و تا تیرماه ادامه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: تا به امروز قرارداد کشت چغندرقند در یک هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان با کشاورزان منعقد شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۴:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: تا به امروز قرارداد کشت چغندرقند در یک هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان با کشاورزان منعقد شده است.
مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: کشت چغندرقند علوفه ای در سطح 150 هکتار از مزارع کشاورزی این استان در سال زراعی جاری آغاز شده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۵:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
در نقاط مختلف جهان، بر حسب شرایط آب وهوایی و امکانات طبیعی از دو محصول چغندرقند و نیشکر، شکر استحصال می شود. تولیدکننده های عمده شکر در جهان عبارتند از برزیل، هند، چین، تایلند و آمریکا که از میان آن ها برزیل و هند درمجموع حدود 40 درصد شکر جهان را تولید می کنند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۹:۴۰    
کشت مزرعه الگویی مقایسه ارقام چغندرقند (PVS) در مرکز بشاریات از توابع شهرستان آبیک برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۸:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه خود را رقیب بخش خصوصی نمی دانیم، گفت: مسکن پیشران اقتصاد و اشتغال کرمانشاه است.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مجری طرح چغندر قند در وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزارتخانه به دنبال این است که بر مبنای هزینه های تولید و نرخ سایر محصولاتی که قیمت تضمینی دارند، در سال جدید قیمت چغندرقند را متناسب با هزینه های تولید اصلاح کند.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۲۲:۰۴    
کشاورزان چغندرکار در ترکیه برای حداکثر نمودن سود خود راهی جز کشاورزی قراردادی ندارند. چون محصولات سالانه تولید می شوند و هیچ گزینه ای نیز جهت ذخیره سازی محصول وجود ندارد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
درحالی که در اجرای طرح الگوی کشت چغندرقند نیز به عنوان یکی از محصولات مورد تاکید وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد، آمار فائو نشان می دهد ایران در رتبه دوازدهم تولید این محصول جای دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۱:۲۶    
در نشستی در خصوص ابلاغ سطح کشت چغندرقند در شهرستان آوج مطابق طرح الگوی کشت تبادل نظر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۶:۲۲    
عضو هیأت مدیره انجمن صنایع قند ایران درباره چرایی استحصال شکر بیشتر از کشت کمتر نیشکر و چغندرقند در برخی از سال های دهه 90 به مهر گفت: در تولید شکر 3 عامل تأثیر دارد؛ تناژ (وزن) تولید چغندرقند و نیشکر، عیار و درصد قند این دو محصول و عامل سوم درصد خلوص آنهاست.
سروش رشیدی، کارشناس صنعت قند و شکر گفت: قیمت گذاری دستوری چغندر، از نقاط ضعف صنعت قند و شکر است که به کارخانه ها و کشاورزان آسیب بسیار وارد کرده و روحیه مطالبه گری کارخانجات را کاهش داده است. با توجه به تولید 1.5 میلیون تن شکر در کشور و نیاز داخلی حدود 2 ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۳۱    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تاکستان گفت: مناطق مستعد کشت چغندر قند در این شهرستان شناسایی و ارزیابی شده است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۵۲   + ۲۸ سایت دیگر  
مجری طرح گیاهان قندی وزارت جهاد کشاورزی بر ضرورت بازنگری، اصلاح و افزایش قیمت چغندرقند تاکید کرد و گفت: در تلاشیم تا در صورت اصلاح قیمت شکر، قیمت چغندرقند را نیز متناسب با سیر صعودی هزینه های تولید و بالا رفتن قیمت سایر محصولات رقیب، اصلاح و افزایش دهیم. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۷:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از آغاز کشت چغندرقند بهاره در استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۸:۴۳    
مسئول گیاهان صنعتی معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی از تدارک چهار هزار و 800 یونیت بذر چغندرقند برای کشت این محصول در سال 1402 در استان قزوین خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در کشت چغندرقند با هدف صرفه اقتصادی برای کشاورزان در سال 1402 باید میزان عملکرد آن به 80 تن در هکتار برسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۹:۴۶    
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: اینکه از حدود 570 هکتار کشت چغندر قند در استان قزوین فقط 26 هزار تن محصول تولید شده، نشان دهنده این است که راندمان کشت چغندرقند در استان قزوین بسیارپایین است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: کشت 2 هزار هکتار چغندر تا سال 1403 در مزارع استان هدف گذاری شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۵:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در سال جاری نزدیک یک میلیون و 700 هزار تن چغندرقند توسط کارخانه های قند استان خریداری و حدود 97 درصد از بهای چغندر کاران تاکنون پرداخت شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۷:۴۳   + ۱۹ سایت دیگر  
اهواز - معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان گفت: این استان مقام نخست تولید گندم و چغندرقند در فصل پائیز را در کشور دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- محمدی، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: کشت قراردادی چغندرقند در کشورهای آذربایجان و ازبکستان و ایجاد فروشگاه های زنجیره ای مغانه محقق گردید.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۴:۵۱    
با گذشت کمتر از یک روز از برگزاری اعتراضات ضد طرح بازنشستگی دولت فرانسه، امروز هم اعتصابات علیه این طرح در اکثر سایت های پالایشگاه شرکت توتال انرژی از سر گرفته شده است. ...