پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۱۴:۳۴May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «چغندرقند»

ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال بر اساس قرارداد های منعقد شده با چغندرکاران ، بیش از34 هزار هکتار از اراضی زراعی استان زیر کشت محصول چغندر قند می رود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۱:۱۰    
پیش بینی امسال بیش از 400 هزار تن چغندرقند از مزارع فارس برداشت شود.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۸:۳۲    
مرصاد نیوز: برداشت محصول چغندر قند از سطح اراضی کشاورزی شهرستان سرپل ذهاب آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
قصرشیرین - ایرنا - رییس جهاد کشاورزی سرپل ذهاب گفت: برداشت چغندرقند از سطح یک هزار و 172 هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت که به دلیل کاهش 40 درصدی بارش ها در سال زراعی جاری (پاییز و زمستان 99) و چند مرحله سرما و یخبندان پارسال 126 هزار و 168 هکتار از مزارع گندم، جو، کلزا و چغندرقند استان دچار خسارت و کاهش تولید به مقدار 630 هزار تن شد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۹:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
غلامحسین بهمنی دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکر از آرامش فعلی بازار شکر خبر داد و گفت: هم اکنون شکر تولید داخل در کارخانه های نیشکر وجود دارد که این امر در کنار ذخایر بازرگانی دولتی منجر به آرامش بازار شده است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۳:۱۵    
لرستان- صالحیان، مدیر زراعت جهاد کشاورزی لرستان گفت: افزایش 2 برابری قیمت چغندر قند سبب شد سطح زیر کشت آن در لرستان حدود 800 هکتار افزایش یابد.
ریواس جنوب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ریواس جنوب ، اشرف مسعودمقام در گفت وگو با روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، سطح زیر کشت چغندرقند در این استان را 60 هکتار، اعلام کرد و گفت: با راه اندازی کارخانه قند و افزایش بازار مصرف، کشاورزان آمادگی کاشت چغندرقند در سطوح بیشتر را دارند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
در سال زراعی جاری سطح زیر کشت چغندر قند بهاره در استان کرمانشاه 16 درصد افزایش داشته است.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۹:۳۷    
در 6 ماهه سال مالی جاری می توان به افزایش مقادیر فروش محصولات اصلی و تحقق سود ناخالص از فروش محصولات اصلی نظیر شکر استحصالی از چغندرقند اشاره داشت.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۸:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
مجری طرح چغندر وزارت جهاد کشاورزی گفت: طرح خرید تضمینی چغندر قند در کشور آغاز شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۷:۴۰    
ایسنا/کرمانشاه مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از آغاز برداشت چغندرقند پاییزه در مزارع مناطق گرمسیر استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
پیش بینی می شود بیش از 13 هزار تن چغندر قند در شادگان برداشت شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
قزوین- ایرنا- مدیر زراعت جهادکشاورزی استان قزوین گفت: 983 هکتار از مزارع کشاورزی این استان از ابتدای فصل زارعی جاری به زیر کشت چغندر قند رفت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفت: برداشت محصول چغندرقند از سطح 200 هکتار از زمین های زیر کشت این شهرستان آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۹:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
قصرشیرین - ایرنا - رییس جهاد کشاورزی قصرشیرین گفت: برداشت محصول چغندرقند از سطح 100 هکتار از مزارع زیرکشت این شهرستان آغاز شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان یک عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: چغندر قند غنی از ویتامین های ضروری، مواد معدنی و ترکیبات گیاهی مفید است که برخی از آن ها دارای خواص دارویی است.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۴:۲۰    
مرصاد نیوز: مدیر کشاورزی کارخانه قند اسلام آبادغرب گفت: به کشاورزان طرف قرارداد به ازاء هر هکتار قرارداد مبلغ ده میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود که وصول آن نیز بر عهده کارخانه قند است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۰۹:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به این که تا پایان اردیبهشت ماه جاری 7500 هکتار از زمین های زراعی استان زیر کشت چغندر قند می رود، گفت: پیش بینی می شود از این سطح 400 هزار تن محصول برداشت شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۰۸:۰۷    
با نزدیک شدن به فصل برداشت محصولات کشت پاییزه مقدمات لازم برای خرید تضمینی گندم، جو، کلزا و چغندرقند در استان فراهم شده است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۴:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز کشت چغندر قند در اراضی کشاورزی این استان اظهار داشت:2 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به کشت چغندرقند اختصاص یافت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
دزفول - ایرنا - رئیس کارگروه کشت چغندرقند استان خوزستان سطح زیر کشت مزارع چغندرقند در شهرستان های دزفول ، اندیمشک ، شوش و شوشتر را بیش از 19 هزار هکتار عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود یک میلیون و 100 هزار تن محصول از این مزارع برداشت شود.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از کاشت بیش از 1600 هکتار چغندر قند بهاره در اراضی شرکت کشت و صنعت مغان خبر داد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۸:۳۶   + ۱۹ سایت دیگر  
مجری طرح چغندر وزارت جهاد کشاورزی گفت: به دلیل افزایش بیش از 100 درصدی قیمت خرید چغندرقند، کشت این محصول در سال زراعی جاری با استقبال بیشتری از سوی کشاورزان مواجه شده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۳:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: 30 درصد سوخت تشویقی به رانندگان حمل چغندرقند از مبدأ شهرهای شمالی استان تخصیص داده شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
یک محقق بیماری شناسی گیاهی در خصوص شیوع بیماری پوسیدگی باکتریایی ریشه چغندرقند در استان کرمانشاه هشدار داد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۴:۴۱   + ۲۲ سایت دیگر  
مجری طرح چغندرقند وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: 1.1 میلیون تن چغندرقند پاییزه در سال زراعی جاری در کشور تولید شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، پیمان حصادی با اعلام این مطلب به خبر نگار ما گفت: برآورد می کنیم از این میزان تولید چغندرقند پاییزه ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۵:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی خوزستان با بیان اینکه برداشت چغندر قند کشت پاییزه در استان شروع شده گفت: پیش بینی می شود بیش از 1.2میلیون تن چغندر قند از سطح 19 هزار هکتار از زمین های کشاورزی خوزستان برداشت شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
دزفول - ایرنا - برداشت محصول چغندرقند از سطح 12هزار هکتار از زمینهای کشاورزی شهرستان شوش در شمال خوزستان آغاز شد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از آغاز برداشت چغندرقند پاییزه از مزارع استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۳:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
کشت چغندرقند در شهرستان اقلید آغاز شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
گرگان- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گلستان گفت: با توجه به کاهش رطوبت خاک و کاهش بارندگی ها، کشاورزان گلستانی در اولین فرصت مزارع گندم، جو، کلزا و چغندرقند خود را آبیاری کنند.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قزوین؛ عباس رسولی سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قزوین اعلام کرد؛ در سال 1399 مقدار 500 تن کود ازته جهت کشت و برداشت محصول چغندرقند در استان قزوین توزیع شده است ...
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: جابجایی محصول چغندرقند از استان نیازمند روزانه 2200 کامیون است . به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان، غلامعباس بهرامی نیا، در نشست ویدئو کنفرانسی هماهنگی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۱:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
گرگان- مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: کشت چغندرقند و شالی در گلستان سبب نابودی آبخوان ها می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۳:۱۰    
اردبیل- حصادی، مجری طرح چغندر قند کشور گفت: میزان نیاز شکر کشور سالانه بیش از دو میلیون تن است که بخشی از این نیاز بازار در داخل تولید و مابقی نیز از طریق واردات تامین می شود.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۰:۱۸    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قزوین؛ نخستین جلسه فنی کشت محصول چغندرقند در سال زراعی 1400-1399 با حضور پیمان حصادی مجری طرح کشت چغندرقند کشور، مجید اسماعیلی معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون حمل و نقل جاده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: برای امسال کاشت یک میلیون و 300 هزار تن چغندرقند در 5 شهر این استان پیش بینی شد.
سبلان ما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۷:۴۶    
به گزارش سبلان ما ، پیمان حصادی مجری طرح چغندرقند کشور روز سه شنبه در بازدید از مزارع شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: با کمی همت و تلاش و کوشش شبانه روزی می توان این شرکت را با مدیریت صحیح به دوران اوج خود برگرداند. ...
حامیان ولایت   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۵:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به افزایش تولید بذر غنی شده گندم در کشور از پیش بینی این وزارتخانه برای خرید بیشتر گندم، کلزا و چغندرقند خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۴:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- مجری طرح کشت چغندرقند کشور گفت: چغندرقند نخستین محصول کشاورزی بود که با افزایش قیمت خرید تضمینی آن در کمیته 7 نفره به ریاست وزیر جهادکشاورزی موافقت شد و نرخ آن به کیلویی 1247 تومان رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۶:۲۵    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تربت جام گفت: از اواخر اسفند ماه تاکنون بیش از 800 هکتار چغندرقند بهاره در اراضی زراعی تربت جام کشت شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
با حضور نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی و مجری طرح چغندرقند وزارت جهاد کشاورزی مشکلات چغندرکاران تربت حیدریه بررسی شد
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۱:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: در مجموع وضعیت بارش استان در شش ماهه نخست سال آبی جاری نسبت به بلندمدت 27 درصد کاهش را نشان می دهد و بر همین اساس آورد رودخانه ها و تغذیه آبخوان ها نیز کاهش شدید داشته است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۸:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی طی سفر به خوزستان از مزارع شهرستان های دزفول و شوش بازدید و وضعیت این مزارع را مطلوب ارزیابی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: کشت بهاره چغندرقند در مزارع کشاورزی این استان آغاز شده است و بر اساس برنامه کشت در سال جاری 2 هزار و 800 هکتار از مزارع کشاورزی استان به زیرکشت چغندرقند می رود.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۰:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
سومین برنامه راهبردی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند تدوین و امسال به اجرا در می آید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، معاون برنامه ریزی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن اعلام این مطلب افزود ...
خبرنما   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار ایرنا در آخرین نشست شورای کشاورزی خوزستان در سال جاری که چهارشنبه با محور برداشت محصولات کشاورزی استان در سرسرای اداری استانداری برگزار شد هماهنگی لازم برای برداشت بهنگام محصولات کشاورزی خوزستان به خصوص چغندرقند که ضریب فسادپذیری بالایی دارند انجام شد ...
روزنامه اصفهان امروز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۰:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس ضمن تأکید بر لزوم حمایت بیش از پیش وزارت جهاد از کشاورزان گفت: متأسفانه قیمت های چغندرقند و دانه های روغنی شورای قیمت گذاری توسط رئیس جمهور لغو شده است.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۹:۴۲   + ۱۷ سایت دیگر  
نیازهای تحقیقاتی برای تحقق برنامه افزایش 40 هزار هکتاری کشت پاییزه چغندرقند، ظرف حداکثر هشت سال آینده تعیین می شود.