پنجشنبه ۰۷ مهرساعت ۱۹:۵۴Sep 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سربیشه»

ایکنا   ۴ ساعت پیش    
عروسک های بومی پروژه بین المللی ترسیب کربن محدوده سربیشه نمونه ای از عروسک های دست ساز است که یادآور لالایی ها، شعرهای قدیمی و خاطرات زندگی روستایی و عشایری است. حال موزه ای به پاس این فرهنگ زندگی روستایی و عشایری برپا شده تا زندگی گذشتگان را یادمان نرود ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۲:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی سواحل شمالی کشور تا روز پنجشنبه (هفتم مهر ماه) با روند نسبی افزایش دما روبرو خواهد بود. تهران -اقتصادبرتر – 05 مهر 1401 ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۲:۴۳    
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس گفت: پیگیری هایی برای اخذ اعتبارات سفر استانی ریاست جمهوری به استان خراسان جنوبی صورت گرفته و امیدوارم سریعا این موضوع انجام گیرد.
مراکز کانون در شهرستان سربیشه و مرکز شماره سه بیرجند کارگاه آموزشی کودکان ونوجوانان با سوانح و حوادث برگزار کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۰:۴۷    
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس گفت: پیگیری هایی در این 2 سال اخیر برای رفع مشکل زیرساخت های شهرک های صنعتی نهبندان و سربیشه صورت پذیرفته بود که اخیرا نیز این موضوع با جدیت دنبال شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۲۰:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: فرآیند صدور مجوزهای کسب و کار و دوگانگی ها مردم را اذیت می کند که باید برای تسهیل این مهم چاره اندیشی اساسی شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۸:۰۷    
حدود 10 سال است که اهالی نازدشت سربیشه برای مقاوم سازی خانه هایشان از مسئولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی درخواست زمین دارند و اینک مسئولان خبر از تحقق این خواسته چند ساله می دهند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۰:۰۶    
مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سربیشه از آغاز به کار اولین روز بازار تخصصی صنایع دستی استان با عنوان جمعه بازار هنر در شهر مود شهرستان سربیشه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۱:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
در شبانه روز گذشته سربیشه با کمینه دمای 6 درجه سلسیوس بالای صفر خنک ترین شهر کشور گزارش شد.
سازمان هواشناسی کشور سردترین ایستگاه کشور طی شبانه روز گذشته را شهرستان سربیشه واقع در استان خراسان جنوبی دمای 5.8 درجه اعلام کرد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
جعفری از برگزاری جشنواره ملی زرشک در پنج شهرستان قاین، زیرکوه، بیرجند، درمیان و سربیشه در بازه زمانی 21 تا 27 مهرماه جاری خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سربیشه از سرعت گرفتن اجرای طرح های گردشگری شهرستان خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۸:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
لکزایی گفت: شهرستان سربیشه جهت اجرای طرح خرید توافقی زرشک نیازمند اعتباری بالغ بر پنج میلیارد تومان است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۳:۳۴    
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس در توئیتی افتخارآفرینی نوجوانان خراسان جنوبی در جشنواره خوارزمی را تبریک گفت.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان شبکه دامپزشکی شهرستان سربیشه بر محموله های جوجه صادراتی به کشور افغانستان نظارت می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
در شبانه روز گذشته 4 بیمار جدید کرونایی در شهرستانهای بیرجند، سربیشه و فردوس شناسایی شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
38 میلیارد تومان از اعتبارات ملی برای تکمیل زیرساخت های جاده ای نهبندان و سربیشه اختصاص یافت.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۱:۱۶    
مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سربیشه از استفاده از ظرفیت واحدهای تولیدی برتر در گسترش زیرساخت های گردشگری شهرستان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۰۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند- شهرهایی چون نهبندان، طبس و سربیشه اقلیم مناسبی برای تولید زیتون دارند که در صورت توجه به حوزه فرآوری موجب رونق اقتصادی این شهرستان ها خواهد شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۰۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
نخعی تکمیل زیرساخت های ارتباطی، حمل و نقل، برق و انرژی را مطالبه اصلی مردم از ریاست جمهوری عنوان کرد و گفت: تصویب طرح توسعه نهبندان و سربیشه متاسفانه طولانی و تاکنون بازخوردی نداشته ایم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر جهاد کشاورزی از خروج بیش از 2300 تن شیر از ابتدای سال به صورت خام از شهرستان خبر داد و گفت: کمبود صنایع تبدیلی از دلایل مهم این امر است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۰۸:۳۲   + ۱۶ سایت دیگر  
نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها نسبت به کاهش سن اعتیاد دانش آموزان این استان اظهار نگرانی کرد و گفت:اینکه سن اعتیاد در بین دانش آموزان پایین آمده است جای نگرانی دارد. قبلا بیشتر دانش آموزان دوره متوسط دوم درگیر بودند اما در حال حاضر دانش آموزان دوره ابتدایی هم درگیر شده اند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۴:۰۹    
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در توئیتی افتخارآفرینی ورزشکاران رشته پرورش اندام نهبندانی را تبریک گفت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۸:۳۸   + ۱۵ سایت دیگر  
بیرجند- ایرنا- استاندار خراسان جنوبی گفت: مجوز گمرک تخصصی مرز ماهیرود شهرستان سربیشه برای واردات ماشین آلات راه سازی و معدنی به استان اخذ شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم نهبندان و سربیشه درمجلس شورای اسلامی در توئیتی مطرح کرد؛ مردم جهان هیچ گاه خیانت ها و اقدامات غیرانسانی استعمار پیر را از یاد نمی برند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۱۸ - ۱۳:۴۰    
زهرا و فاطمه 2 خواهر روشن دل قرآنی از شهرستان سربیشه خراسان جنوبی هستند که در رشته حفظ پنج و 10 جزو موفق به شرکت در چهل و پنجمین دوره استانی مسابقات قرآن کریم شده و معتقدند قرآن شفا بوده و حفظ آن آسان است.
خبر دیشموک   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۲۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک، دوره آموزشی ترویجی کشاورزان بخش دیشموک با حضور مسئول نظارت بیمه کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، مسئول بنیاد علوی دیشموک و مسئول جهاد کشاورزی دیشموک در مسجد روستای سربیشه برگزار شد. ...
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۲۰:۴۸    
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه افتتاحیه شبکه بهسازی، اصلاح، احداث و کاهش تلفات انرژی روستای سربیشه به مناسبت هفته دولت و با حضور فرماندار گچساران و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد با اعتراض اهالی روستا سربیشه مواجه شد
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۷:۲۳    
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس گفت: با تلاش های انجام شده در روزهای اخیر کلنگ احداث پست 400 کیلو ولت نهبندان به زمین زده شد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۱:۳۲    
به مناسبت هفته دولت کارشناسان شبکه دامپزشکی شهرستان سربیشه در رزمایش محرومیت زدایی عاشورا که با همت بسیج ناحیه شهرستان برگزار شد حضور فعال داشتند
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس در توئیتی کسب عنوان برتر در هفدمین "جشنواره شهید رجائی" را به استاندار خراسان جنوبی تبریک گفت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۰۸:۵۵    
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر جهاد کشاورزی سربیشه از پیش بینی تولید 8000 تن ذرت علوفه ای در شهرستان در راستای کاهش نگرانی دامداران برای تامین علوفه خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۸:۰۴    
مسئول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سربیشه گفت: در آستانه شروع سفرهای زیارتی ایام اربعین حسینی، بازدید از مساجد و نمازخانه های بین راهی سطح راه های شهرستان صورت گرفت.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۳:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سربیشه از آغاز مرمت مرحله دوم قلعه تاریخی روستای برکوه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۰۸:۰۵    
پارسال به دلیل نبود ناوگان، ذرت علوفه ای در سربیشه دچار سرمازدگی شد، اما امسال با تأمین دستگاه چاپر، کار برداشت این محصول آغاز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۲۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
برداشت ذرت علوفه ای از 200 هکتار از مزارع شهرستان سربیشه آغاز شد .
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۰۹:۳۵    
در بسته خبرهای ورزشی خاورستان خبرهای متنوعی از کسب مدال طلا و نقره بانوان دارتر در رقابت های مختلف کشوری، برگزاری رقابت های فوتسال در فردوس،حضور قهرمانان ووشو در اردوی تیم ملی و اولین دوره داوری درجه سه فوتسال در سربیشه وجود دارد.
ایثار   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۲۱:۳۲    
به مناسبت روز تعاون مسئولین شهرستان سربیشه با حضور در گلزار مطهر شهدا تجدید میثاق بستند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها، گفت: پارچه "برک" در شهر مود شهرستان سربیشه که از کرک و موی بز تهیه می شود باید به ثبت ملی برسد چرا که این سنت دیرینه مردم این منطقه است و ممکن است کم کم به دست فراموشی سپرده شود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ - ۱۴:۳۷    
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس گفت: با تلاش های انجام شده چندین طرح عمرانی و آبرسانی در هفته دولت در حوزه انتخابیه به بهره برداری رسید.
شرکت توانیر   ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ - ۱۳:۵۷    
پروژه احداث شبکه فشار متوسط، نصب ترانس و توسعه شبکه فشار ضعیف در شهر مرزی درح به مناسبت هفته دولت و با حضور نماینده مردم شریف شهرستان های سربیشه و نهبندان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرماندار سربیشه، مدیر توزیع نیروی برق و جمعی دیگر از مسئولان شهرستانی به بهره برداری رسید. ...
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
به مناسبت هفته دولت با حضور معاون عمرانی استاندار، فرماندار گچساران و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، گلزار شهداء روستای سربیشه غبارروبی و عطر افشانی شد
همزمان با هفته دولت آئین افتتاحیه پروژه روکش آسفالت محور مواصلاتی نوغاب - دستگرد شهرستان سربیشه انجام شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۱۶:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - پروژه تامین برق روستای چاه عسکری (بیدمشک) سربیشه به نمایندگی از 9 پروژه برق این شهرستان به مناسبت هفته دولت با حضور استاندار خراسان جنوبی افتتاح شد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۱۰:۵۴    
واکسیناسیون طیور بومی منطقه دامداری عشایری نازدشت شهرستان سربیشه علیه بیماری نیوکاسل بصورت کاملا رایگان توسط اکیپ های فنی این شبکه انجام گرفته است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۴:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
مراسم گرامیداشت روز نهبندان ویژه بیست و سومین سالروز سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به نهبندان در هفتم شهریور 1378، با حضور استاندار خراسان جنوبی، نماینده مردم شهرستان های سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان و مردم برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۳:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
مجتمع آبرسانی افضل آباد نهبندان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار خراسان جنوبی و نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس همزمان با هفته دولت به بهره برداری رسید.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر رهبر معظم انقلاب به جنوب خراسان در سال 1378 گفت: سفر معظم له به شهرستان نهبندان منشا اثرات و برکات فراوانی بوده که یکی از آنها تصویب طرح توسعه نهبندان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی از جذب کمتر از 50 درصد اعتبارات طرح توسعه نهبندان خبر داد.