سه شنبه ۳۱ فروردینساعت ۱۱:۱۹Apr 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آنفلوانزای فوق حاد»

ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رصد، تشخیص و مهار یک کانون بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور بومی روستای عسگر آباد تپه شهرستان ارومیه استان آذربایجان غربی انجام شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۲:۰۸    
ایسنا/کرمان مدیرکل دامپزشکی استان کرمان گفت: ممیزی واحدهای مرغداری و پیگیری رفع نواقص بهداشتی آنها در جهت افزایش امنیت زیستی واحدهای مرغداری و پیشگیری از بروز بیماری های خطرناک پرندگان مانند آنفولانزا فوق حاد پرندگان در سال گذشته صورت گرفت که خوشبختانه سال 99 نیز مانند سال های گذشته ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۴:۵۲    
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل دامپزشکی استان با تاکید بر اطلاع رسانی گسترده نکات بهداشتی به تمامی مرغداران استان و روستاییان از طریق ارسال هزاران پیامک، تاکید کرد: اگر مرغداران و روستاییان عزیز نکات بهداشتی را به خوبی رعایت کنند، با بحران این بیماری مواجه نخواهیم شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۰۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی گفت: از ابتدای مهر تاکنون 63 کانون گرفتار آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شده و یک میلیون و 200 هزار قطعه طیور معدوم شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۱:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - ورود ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به خراسان جنوبی در زمستان سال جاری اگرچه دور از انتظار بود و شیوع آن در واحدهای تولیدی مهار شد اما پیامدهای این بیماری و هشدار برای شروع مجدد باقی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان فامنین از اجرای طرح تشدید پایش و مراقبت بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در فامنین خبر داد و گفت: کنترل و جلوگیری از انتشار ویروس بیماری آنفلوآنزای فوق پرندگان در گرو تشخیص سریع این بیماری در اولین کانون است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۶:۳۲    
تیموری گفت: در راستای کمک به معیشت خانواری که در عملیات معدوم سازی و مهار بیماری آنفلوانزای فوق حاد طیور در شهرستان سرخس با اکیپ واکنش سریع شبکه دامپزشکی همکاری کردند، 500 کیلو تخم مرغ رایگان توزیع شد.
زرک   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۳:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از قرنطینه شدن کانون بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در منطقه سراب چنگایی خرم آباد، خبر داد. به گزارش پایگاه خبری زرک ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۹:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: متاسفانه طی روزهای اخیر در منطقه سراب چنگایی چند مورد تلفات پرندگان بر اثر آنفلوانزای فوق حاد پرندگان گزارش شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۷:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور کاملاً تحت کنترل است، گفت: با این حال برای جلوگیری از هرگونه انتقال از حیوان به انسان 3 اقدام اجرایی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۳:۳۸    
بیرجند - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: 21 روز از شناسایی آخرین کانون آلوده به ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی می گذرد و این ویروس در استان مهار و کنترل شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۳:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
پس از گذشت 21 روز از شناسایی آخرین کانون آلوده به ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی، مهار ویروس در استان اعلام شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۳:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: کانون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در خرم آباد شناسایی و پس از معدوم سازی پرندگان، قرنطینه شد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۱:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه کشاورزی: حضور پرندگان زمستان گذران مبتلا به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در برخی استان ها، متولیان دامپزشکی، بهداشتی و محیط زیست را در زمینه شیوع این بیماری در بین پرندگان بومی و واحدهای مرغداری نگران کرده است. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۱۴    
اقتصاد ایران: بیرجند- مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی از مهار آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد و گفت: تاکنون یک میلیارد و 800 میلیون تومان غرامت به واحدهای خسارت دیده پرداخت شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۰۵    
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: بیش از 90 درصد مرغ های تخم گذار و نیمچه گوشتی خراسان جنوبی در برابر ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان واکسینه شدند.
پیام خاوران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: تاکنون یش از 90 درصد مرغ های تخم گذار و نیمچه گوشتی خراسان جنوبی علیه ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان واکسینه شدند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
کانون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان خرم آباد پس از شناسایی و نمونه برداری، توسط اداره کل دامپزشکی لرستان معدوم سازی شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۷:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- همزمان با فصل سرما و شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در چند نقطه از آذربایجان غربی و مرگ تعدادی از پرندگان، احتمال سرایت ویروس علاوه بر طیور بومی و صنعتی این استان می تواند جان شهروندان را نیز با تهدید مواجه کند که اقدامات پیشگیرانه باید در این خصوص انجام گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۳:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا- رییس اداره طیور دامپزشکی لرستان گفت: یک کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در منطقه سراب چنگایی محدوده شهرک "باباعباس" خرم آباد شناسایی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۱:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی با اشاره به مشاهده آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در ایالت هرات افغانستان، خواستار هوشیاری هرچه بیشتر مرغداران و روستاییان به ویژه در نوار مرز شرقی و رعایت اقدامات و الزامات پیشگیرانه بهداشتی در این زمینه شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۸:۰۱    
گروه استان ها- بسیاری از بیماری های واگیردار شیوع یافته در میان انسان ها منشأ حیوانی داشته و این مهم از دیرباز یکی از مشکلات بشر در حوزه سلامت بوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۶:۰۶    
غرامت بیمه به واحد های خسارت دیده از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی 110 میلیارد ریال برآورد شد.
هانا خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: کانون بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در بوکان طی کمتر از 24 ساعت توسط اکیپ های واکنش سریع شناسایی، مهار و مختومه شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۲:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: کانون بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در بوکان طی کمتر از 24 ساعت توسط اکیپ های واکنش سریع شناسایی، مهار و مختومه شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
سقز- مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: دو کانون جدید بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان سقز شناسایی و مهار شد.
اتلاف صدها قطعه پرنده در اثر شیوع آنفلوانزای فوق حاد در باغ تازه تاسیس پرندگان قم و سکوت چند روز نخست و سپس اظهارات متفاوت مسوولان، سوالات و حساسیت های زیادی در افکار عمومی قم ایجاد کرد که مسوولان شهرداری، دامپزشکی و محیط زیست قم در اقدامی شایسته برای روشنگری با اصحاب رسانه گردهم آمدند.
هانا خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۲:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: دو کانون جدید آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در جنوب استان معدوم شد
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۳۲   + ۱۶ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: کانون های جدید آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان های مهاباد و پیرانشهر در جنوب این استان معدوم شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به اینکه مرحله اول واکسیناسیون باغ پرندگان اصفهان انجام شده است، گفت: خوشبختانه تا این لحظه، ردپای بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور روستایی، بومی و صنعتی اصفهان دیده نشده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین: تا کنون هیچ موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در منابع آبی استان گزارش نشده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز، گفت: تاکنون گزارشی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حوزه حیات وحش استان نداشته ایم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: در اجرای عملیات رصد و پایش برنامه ملی کنترل و پیشگیری بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، پنج کانون شیوع بیماری در استان شناسایی و مهار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۲:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی گفت: نخستین مورد مثبت سال 99 بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان استان آذربایجان شرقی در طیور بومی اطراف تبریز مشاهده شد.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۱:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
رییس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه میزان تلفات آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان در سال جاری کاهش قابل توجهی یافته است، گفت: یک میلیون و 400 هزار قطعه طیور برای کنترل این بیماری معدوم شد که بخش عمده آن مربوط به پنهان کاری یک واحد مرغداری در خراسان جنوبی است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۹:۵۰    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان از پایش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حیات وحش شهرستان خبر داد و گفت : مورد مشکوکی از شیوع این بیماری در حیات وحش تالاب شادگان گزارش نشده است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
در یک مرغداری در هلند آنفولانزای حاد پرندگان مشاهده شد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۶:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
فارس: بیماری آنفلوآنزا ی حادپرندگان مدتی است به عنوان متهم گرانی مرغ و تخم مرغ در کشور معرفی می شود و می گویند بیماری تولید این محصولات پروتئینی را کم کرده اما سازمان دامپزشکی کشور معتقد است که بیماری مهار شده است. ...
فرارو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۶:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
اولین مورد مثبت ابتلا به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، لک لکی بود که در دریاچه زریبار مریوان تلف شده بود رصد و پایش بیماری قبل از شیوع آن و همزمان با اعلام مشاهده موارد مثبت در استان های همجوار در کردستان هم آغاز شد و در حال حاضر سه کانون قطعی و چهار کانون مشکوک شناسایی شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۶:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: احتمال بسیار بالای شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور صنعتی، سنتی و بومی استان وجود دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور صنعتی کشور مهار شده است، گفت: طبق آخرین آمارها یک میلیون و 400 هزار قطعه طیور در اثر بیماری آنفلوانزای پرندگان معدوم شده که بخش عمده آن مربوط به طیور صنعتی استان خراسان جنوبی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با بیان این که مشاهده ی یک مورد مثبت ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان، هشداری مهم نسبت به وجود این ویروس در منطقه است، گفت: نحوهی و چگونگی مقابله و مواجهه با ویروس است که نشان می دهد آیا با شیوع گسترده ی ویروس مواجه خواهیم شد یا نه.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - انتشار خبر مشاهده نخستین مورد از ابتلا به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تبریز، زنگ خطر شیوع این بیماری مرگبار برای صنعت 60 ساله مرغداری آذربایجان شرقی را به صدا درآورد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
شادگان- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان گفت: پایش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حیات وحش شادگان آغاز شده و تاکنون مورد مشکوکی از شیوع این بیماری گزارش نشده است.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۲۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
دیدار تیم های هنرمندان استقلالی و پرسپولیسی، مقابله با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و پیرمرد پینه دوز را در آلبوم قلم دوربین ببینید.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر 8 تیم اداره کل محیط زیست در حال کنترل و پایش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سیستان و بلوچستان هستند و محدودیت هایی برای پیشگیری از شیوع این بیماری در استان اعمال شده است.
اهر خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۱:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
اولین مورد مثبت از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در آذربایجانشرقی شناسایی شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا - سنندج - اقدامات دامپزشکی استان کردستان در راستای مقابله با شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در روستاهای شهرستان سقز (فیلم از سیدمصلح پیرخضرانیان)
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در باغ پرندگان قم ادامه فعالیت این مجموعه تفریحی را در هاله ای از ابهام قرار داده است.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۲:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تاخیر در گزارش دهی شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، وسعت شیوع ویروس را افزایش داد، گفت: در زمینه معدوم سازی واحدهای آلوده در کشور رکورد زده ایم.