شنبه ۱۵ آذرساعت ۰۶:۴۱Dec 2020 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آنفلوانزای فوق حاد»

خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور صنعتی و تالابهای استان آذربایجان غربی مشاهده نشده است.
دیار آفتاب   ۹ ساعت پیش    
سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی ظهر امروز به همراه مدیران مربوطه از آخرین وضعیت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان بازدید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۱۵:۲۴    
مدیرکل دامپزشکی آدربایجان غربی گفت: طرح پایش آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سراسر استان درحال انجام است و اکیپ های واکنش سریع دامپزشکی آمادگی کامل به منظور مواجهه با هرگونه وقوع بیماری احتمالی را دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۱۰:۱۰    
گروه استان ها مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی با بیان اینکه شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از اواخر آبان در تالاب تایید شد گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مراکز پرورش طیور استان مرکزی گزارش نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۰۷:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور صنعتی و تالابهای این استان در طی پایش های مختلف و نمونه برداریها مشاهده نشده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۲۰:۳۲    
ایسنا/اردبیل مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل از منفی شدن 45 هزار تست گرفته شده از پرندگان در ارتباط با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان اردبیل خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بر لزوم توجه به اصل خود مراقبتی در مقابل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تأکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۶:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
بیشترین تلفات آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تالاب میقان اراک مربوط به غاز های خاکستری است.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۴:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: بذر واکسن بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور تولید شده است و تاکنون سه شرکت بخش خصوصی مجوز تولید واکسن این بیماری را گرفته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۴:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: به دنبال بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان، تاکنون 970 لاشه جمع آوری و به صورت اصولی دفن شده است.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۳:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان گلستان با اشاره به استمرار پایش واحدهای پرورش طیور و زیستگاه های پرندگان آبزی وحشی این استان گفت: تاکنون موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در گلستان مشاهده نشده است . ...
حادثه 24   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
حادثه 24 - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: از 30 آبان ماه وجود آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان تایید و موردی از آنفلوانزا در دیگر تالاب های استان مرکزی مشاهده نشده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت: پایش مستمر زیستگاه های آبی و خشکی شهرستان به منظور بررسی بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، انجام شد.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۰:۴۳   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان دامپزشکی خواستار حذف تمام گله های مرغ تخم گذار تجاری با سن بالای70 هفته و بالاتر به منظور کاهش تراکم واحدهای مرغداری جهت جلوگیری از شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شد.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۷:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
دکتر سهراب عاقبتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پایش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور بومی و صنعتی گیلان و با همکاری محیط زیست در “تالاب ها و زیستگاه های پرندگان” استان در حال اجرا است. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۷:۴۸    
اقتصاد ایران: همدان-فصل سرما ومشاهده مواردمثبت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان های همجوار همدان احتمال سرایت این ویروس به طیور همدان را گوشزد و بر لزوم آمادگی مقابله با کانون های احتمالی تاکید می کند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۵:۳۰    
خبرگزاری میزان- روز گذشته محیط بانان حین گشت زنی در نزدیکی تالاب آلاگل واقع در شهرستان گنبد کاووس، با سه شکارچی پرنده مواجه شدند. این شکارچیان متخلف، محیط بانان را به شلیک گلوله تهدید کرده و تلفن های همراه محیط بانانی که در حال تصویربرداری از آنها بودند را گرفتند ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۰۹:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی اتحادیه مرغداران میهن با اشاره به شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور گفت: ازابتدای سال تا کنون هزینه هر دز واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان افزایش حدود 6 برابری داشته است ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۲۰:۱۴    
ملارد(پانا)- آنفلوآنزای پرندگان، بیماری تنفسی، واگیردار ویروسی طیور اهلی، صنعتی و سایر پرندگان است که به وسیله ویروس های تیپ A آنفلوآنزای پرندگان ایجاد می شود. ...
سازمان نظام دامپزشکی   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۶:۵۵    
تعداد 3 کانون بیماری در حیات وحش استان های مرکزی، اردبیل و مازندران شناسایی و اقدامات مرتبط با مهار و مختومه کردن آنها در جریان است. به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، بر اساس عملیات انجام گرفته رصد و پایش برنامه ملی کنترل، پیشگیری بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مازندران گفت: اگر از فعالیت غیرقانونی بازار پرندگان فریدونکنار جلوگیری و بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مهار نشود و بیماری در ماکیان و طیور بومی و مرغداری ها بروز کند، فاجعه زیست محیطی- اقتصادی پیش خواهد آمد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۱:۰۶    
رئیس شبکه دامپزشکی نیشابور از تشکیل ستاد پیشگیری از بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان با هدف هماهنگی، پیشگیری و جلوگیری از انتشار بیماری آنفلوانزای پرندگان در محل فرمانداری این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمان گفت: بانک اطلاعاتی مناطق پرخطر این استان از نظر شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تهیه شده و این نقاط در دست نظارت، مراقبت و پایش مستمر قرار دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۹:۴۲    
قزوین - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی قزوین گفت: تاکنون موردی از ابتلای پرندگان مهاجر و طیور واحدهای صنعتی استان به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده و گزارش نشده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۴:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
مدیر کل دامپزشکی خوزستان ضمن اشاره به آغاز فصل سرما و مهاجرت پرندگان وحشی و آزاد، از پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در زیستگاه های خوزستان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۱:۰۳    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: لاشه ی یک قطعه مرغابی وحشی مشکوک به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به اداره دامپزشکی مهاباد منتقل شد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی دامپزشکی مازندران بر اساس اطلاعیه شماره یک سازمان دامپزشکی کشور، استان مازندران یکی از 3 کانون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان معرفی شد. ...
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دامپزشکی مازندران گفت: وضعیت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان زمستان گذران در تمامی زیستگاه های پرندگان در استان رصدو پایش می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۲:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس محیط زیست گفت: شهروندان باید از خرید گوشت پرندگان مهاجر که در بازار های محلی به فروش می رسند، خودداری کنند. سارا رسولی کارشناس محیط زیست در گفت و گو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۶:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با تاکید براینکه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور صنعتی مشاهده نشده است، گفت: گوشت مرغ و تخم مرغ عرضه شده در بازار کاملا سالم است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۶:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: با وجود تایید تلفات شماری از پرندگان مهاجر در تالاب میقان اراک به دلیل ابتلا به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، موردی از این بیماری در بین طیور صنعتی و سنتی، پرنده فروشی ها و کشتارگاه های این استان گزارش نشده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۶:۰۰    
نشست کمیته استانی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان استان، با هدف بحث و تبادل نظر و اتخاذ تمهیدات امنیت زیستی و قرنطینه ای و جمع بندی نقطه نظرات فنی، بررسی چالش ها و موضوعات پیرامون کنترل و پیشگیری از رخداد بیماری آنفلوانزای فوق حاد در سطح استان با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در محل ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۴:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سازمان دامپزشکی کشور ضمن هشدار از تولیدکنندگان طیور صنعتی و بومی درخواست کرد تا با بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، هرگونه تلفات غیرمتعارف را به اداره های دامپزشکی استان ها اعلام کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
استانها- ایرنا- همزمان با فصل سرما و شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سه استان کشور و مرگ تعدادی از پرندگان، احتمال سرایت ویروس به طیور روستایی و صنعتی دور از ذهن نیست از این رو پایش مستمر تالاب ها و ضرورت آمادگی کامل برای مقابله با کانون های احتمالی بیش از پیش احساس می شود.
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۲:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
قائدرحمت، معاون محیط زیست لرستان گفت: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در 3 استان مشاهده شده است، بنابراین لازم است مردم از تردد در کنار تالاب های لرستان خودداری کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۳۱    
کرمان - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در برخی مناطق کشور، نسبت به ورود افراد به عرصه های محیط زیست و شکار حیوانات و پرندگان به دلیل احتمال شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان هشدار داد.
صبح قزوین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان قزوین گفت: فصل مهاجرت پرندگان و فصل سرما همیشه جزو فصل های مهم و خطرناک از لحاظ شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان محسوب می شود؛ اما با تمهیدات انجام شده نگرانی از واحدهای صنعتی نداریم و بیشترین نگرانی ما مربوط به روستاها و حیات وحش است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۴۱    
ساری- مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: گزارشی مبنی بر آلودگی صنعت طیور استان به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ارائه نشده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل دامپزشکی مازندران با بیان اینکه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بین پرندگان مهاجر ووحشی در استان تایید شده است از مردم خواست از شکار و صید و مصرف گوشت این پرندگان خودداری کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست مازندران با تایید آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مهاجر در مازندران گفت: تاکنون تلفاتی ناشی از این بیماری مشاهده نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۸:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: پرندگان وحشی مهاجر که هم اکنون در تالاب های استان زمستان گذرانی می کنند، می توانند به عنوان مخزن و ناقل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۷:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها - در شرایطی که ویروس منحوس کرونا مناسبات مردم را به مشکل انداخته، شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نگرانی جدیدی را برای دامداران استان نیز به همراه آورده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۸:۰۲    
جذابترین اخبار منتشر شده در گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان مورخ جمعه هفتم آذرماه را مشاهده می کنید.
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۵:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
محسن شانقی مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: هنوز مورد انسانی آنفلوانزا فوق حاد پرندگان در هیچ کجای دنیا گزارش نشده است ولی به هر حال کسانی که با پرندگان سر و کار دارند باید با جدی گرفتن مباحث امنیت زیستی، هر گونه تماس پرندگان خود با پرندگان دیگر(کلاغ، گنجشک و پرنده های مهاجر) را جلوگیری کنند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۳:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
حسین رضوانی گفت: براساس اطلاعیه سازمان دامپزشکی کشور، استان مازندران یکی از 3 کانون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان معرفی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۳:۴۶    
مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به مشاهده بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حیات وحش تالاب سد میل مغان نسبت به بروز و شیوع این بیماری در طیور صنعتی و سنتی هشدار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۳:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی بر اهمیت شناسایی سریع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در پرندگان مهاجر و وحشی تاکید کرد و استمرار جدی و روزانه رصد و پایش سدها، حاشیه رودخانه ها و تالاب ها را خواستار شد.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۲:۳۷   + ۱۸ سایت دیگر  
سلامت نیوز : شیوع آنفلوانزای پرندگان در تالاب بین المللی میقان برای بار دوم طی سال های گذشته گزارش شده است، برخی تحقیقات جهانی از علل انتقال این بیماری و ارتباط آن با پشه ها گمانه زنی هایی کرده اند. ...
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۲:۱۷    
مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: براساس اطلاعیه سازمان دامپزشکی کشور، استان مازندران یکی از 3 کانون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان معرفی شد.