سه شنبه ۳۰ دیساعت ۰۰:۳۹Jan 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آنفولانزای فوق حاد»

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خرمدره با تاکید بر ضرورت اهتمام جدی در زمینه پیشگیری از شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در مرغداری ها گفت: اگر در راستای جلوگیری از شیوع این بیماری اقدامی صورت نگیرد، مشکلات بسیاری را در پی خواهد داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره دامپزشکی لالی گفت: جلسه توجیهی با مسئولان فنی و مرغداران این شهرستان به منظور پیشگیری و مراقبت های فعال و غیرفعال آنفلوانزای فوق حاد پرندگان برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۲:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
معاون بهداشتی و پیشگیری دامپزشکی کل کشور گفت: ویروس هایی که جز خانواده H محسوب می شوند به صورت بالقوه قابلیت انتقال به انسان را دارند، اما خوشبختانه طی سالیان اخیر موردی از انتقال بیماری فوق حاد پرندگان در انسان گزارش نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۸:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
این روزها، در دنیایی موازی، پرنده ها هم مشغول جدال با ویروس هستند. هر سال بیش از چهار میلیون قطعه پرنده با شروع فصل سرما به 620 نقطه آبگیر ایران مهاجرت می کنند. اما ویروس با دنیای این پرنده های مهاجر چه کرده است؟ در گزارش نگار اکبری ببینید.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۸:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
نقیبی، معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در ایران از نوع H5N8 است که به طور ذاتی موردی از آن در انسان دیده نشده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۷:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
زیستگاه های آبی شهرستان خوسف برای شناسایی موارد احتمالی آنفولانزای فوق حاد پرندگان پایش می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه با اشاره به 12 هزار مورد بازدید از سایت های استان در راستای کنترل بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان گفت : خوشبختانه تا به امروز هیچ مورد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده است .
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان همدان گفت: تاکنون موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان همدان مشاهده نشده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۷:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها - سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان با بیان اینکه هیچ موردی از ابتلا به آنفولانزای فوق حاد پرندگان در اردستان مشاهده نشد، گفت: به منظور جلوگیری از ابتلا به این بیماری مبادی ورودی و خروجی کنترل می شوند
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار بوئین میاندشت گفت: برای جلوگیری و مقابله با بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان هرگونه جابجایی دام و طیور بدون اخذ مجوز ممنوع است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۳۴    
بیرجند- اصغر زاده، مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی از مهار شش کانون آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد و گفت: در راستای جلوگیری از انتشار ویروس، طیور واکسینه می شوند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
شریفی گفت: طی 10 روز گذشته 2 واحد مرغ تخم گذار درگیر آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان خوسف شناسایی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۲:۵۱    
سومین مرحله پایش بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان توسط اداره حفاظت محیط زیست شوشتر اجرا شد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۲۱:۰۱    
مدیرکل دامپزشکی استان یزد: مرغداران در صورت مشاهده هرگونه تلفات سریع مراتب را به دامپزشکی استان یزد گزارش دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۲۰:۳۱    
آنفولانزای فوق حاد پرندگان، بیماری ویروسی که بین انسان و دام مشترک است و با کاهش دمای هوا احتمال شیوع آن بیشتر می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
آنفولانزای پرندگان پس از دو سال دوباره به اصفهان نزدیک شده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان جنوبی ، دکتر سید بهمن نقیبی معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با حضور در اداره کل دامپزشکی استان با همکاران خود در خراسان جنوبی دیدار و گفتگو کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: امکان شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کرمانشاه وجود دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی بهبهان از برگزاری کارگاه آموزشی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با حضور مسئولان واحد های مرغداری در این شهرستان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۳:۵۵    
بیرجند- اصغرزاده، مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با اشاره به شناسایی سه کانون آلودگی آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان گفت: متاسفانه مجبور شدیم 300 هزار قطعه مرغ تخم گذار را معدوم کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۲:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل گفت: تیم های واکنش سریع پیشگیری، کنترل و مهار بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان تجهیز شدند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۲:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (پنجشنبه) در مراسم بهره برداری از طرح های کلان ملی و کارخانه های نوآوری با اشاره به توضیحاتی درخصوص تولید واکسن تب برفکی و آنفولانزای فوق حاد پرندگان، اظهار کرد: ساخت این واکسن یک کار تحقیقاتی و مداوم است ...
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۰:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس، واکسن تب برفکی و آنفولانزای فوق حاد پرندگان رونمایی شد.
اقتصاد آنلاین / دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۰:۵۰   + ۳۳ سایت دیگر  
رییس جمهور با بیان اینکه ساخت واکسن تب برفکی یک کار تحقیقاتی و مداوم است، گفت: اینطور نیست که امروز یک چیزی ساخته شود و تا 10 سال دیگر در خط تولید ادامه یابد.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
محمد اصغرزاده مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی در گفت وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی، اظهار کرد: در خراسان جنوبی سه واحد مرغداری به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان آلوده شدند. مهار بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سه واحد مرغداری ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۵:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
بیرجند- رئیس اداره بهداشت دامپزشکی خراسان جنوبی از پایان عملیات معدوم سازی کانون های آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۴:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان، حدود یک ماه می شود که شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی پساب فاضلاب بیرجند را به منظور تغذیه سفره های آب زیرزمینی در رودخانه شاهرود رهاسازی کرده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۳:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی نسبت به خطر شیوع و پیشگیری از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خراسان رضوی هشدار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۸:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان تفت گفت: تمهیدات لازم برای مقابله با شیوع ویروس آنفولانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان تفت اتخاذ شده است.
ندای پیشوا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نشست بررسی وضعیت آنفولانزای فوق حاد پرندگان و تب برفکی در پیشوا برگزار شد/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا, نشست بررسی و پیشگیری از آنفولانزای فوق حاد پرندگان و تب برفکی به ریاست ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۰۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به شرایط فصلی، شبکه دامپزشکی چناران در خصوص بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان به مرغداران این شهرستان توصیه و هشدار های لازم را ارائه داد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۵:۲۷    
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه 2 واحد مرغداری در استان به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان آلوده شدند، گفت: هیچ تخم مرغ آلوده به این بیماری در بازار استان توزیع نشده است.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان تأکید کرد: مردم و مرغداران در صورت مشاهده موارد مشکوک به آنفولانزای پرندگان به فرمانداری ها و یا ادارات دامپزشکی شهرستان ها گزارش دهند. ...
عصر اترک   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۰:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
رضا رحیمی با اعلام اینکه خوشبختانه بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان به خراسان شمالی سرایت نکرده است، گفت: با این وجود، نگران سرایت این بیماری به استان هستیم که در همین راستا، به طور مستمر پایش محیطی را انجام می دهیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۴:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
اراک- مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: با توجه به کاهش آمار تلفات پرندگان مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان، باید گفت این بیماری در این منطقه مهار شده است.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۴:۳۶    
فرماندار گالیکش در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان بر لزوم منع شکار پرندگان برای پیشگیری و انتشار آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تأکید کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان گالیکش علی اصغر میرزایی فرماندار شهرستان در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان که بعدازظهر سه شنبه (2دی ماه) در سالن ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۱:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان با اشاره به اینکه بعضی از استان ها درگیر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان هستند، گفت: خرید کود مرغی از این استان ها و دپوی آن در اراضی کشاورزی استان همدان باعث انتقال بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۰۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، از جمع آوری 1215 لاشه پرنده مبتلا به آنفولانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۱:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
حجت الاسلام روحانی، رئیس جمهور از اقدامات انجام شده برای مهار و مختومه کردن رخدادهای بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان قدردانی کرد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در کشورهای همسایه و هم چنین تالاب های استان های شمالی کشور ، جلسه پیشگیری و مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان ملارد برگزارشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۴:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه گفت: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری خطرناک آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان، با فروش مرغ و جوجه زنده برخورد جدی خواهد شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۲:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
رضوانی ضمن تایید خبر مرگ قوی تالاب محمودآباد مازندران براثر ابتلا به آنفولانزای فوق حاد پرندگان، گفت: مردم در مصرف گوشت مرغ و تخم مرغ نگرانی نداشته باشند و این اقلام مصرفی رابه صورت بسته بندی و از مراکز مجاز زیر نظر دامپزشکی تهیه کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان بردسیر گفت: طرح پایش و مراقبت فعال شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با توجه به کاهش دمای هوا و احتمال شیوع این بیماری در فصل سرد سال برای طیور بومی و صنعتی در بردسیر آغاز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۲۱ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی با تاکید بر رعایت دستور العملهای بهداشتی ،ارائه گزارش هرگونه تلفات غیر عادی طیور را در پیشگیری از شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان ضروری خواند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۷:۱۶    
با توجه به کوچ پرندگان احتمال انتقال این ویروس آنفولانزای فوق حاد پرندگان از کشوری دیگر وجود دارد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۰۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سید بهمن نقیبی، معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور در خصوص بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مهاجر به میزان گفت: طی 10 روز گذشته و در بازه زمانی کوتاه بیماری در استان های مرکزی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور اداره کل دامپزشکی کرمانشاه گفت: دلیل اصلی آنفولانزای فوق حاد، پرندگان وحشی مهاجر هستند و خوشبختانه تاکنون موردی از این بیماری در استان دیده نشده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: باتوجه به شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد در پرندگان وحشی، از نزدیک شدن به پرندگان مهاجر خودداری شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۱:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از تداوم گشت های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۸:۲۲    
فرماندار فیروزکوه در کارگروه تخصصی آنفولانزای فوق حاد پرندگان شهرستان بر لزوم اطلاع رسانی در خصوص مخاطرات پرندگان مهاجر و انتشار ویروس آنفلوآنزا حاد پرندگان تاکید کرد.