سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۰۹:۵۶Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان»

برترین ها / ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن در استان های دیگر به وجود آورده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۹:۲۱    
شکار پرندگان زمستان گذران به دلیل شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب های مازندران ممنوع شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۹:۱۱    
شکار پرندگان زمستان گذران به دلیل شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب های مازندران ممنوع شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۹:۰۲    
شکار پرندگان زمستان گذران به دلیل شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب های مازندران ممنوع شد.
سازمان نظام دامپزشکی   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۶:۵۵    
تعداد 3 کانون بیماری در حیات وحش استان های مرکزی، اردبیل و مازندران شناسایی و اقدامات مرتبط با مهار و مختومه کردن آنها در جریان است. به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، بر اساس عملیات انجام گرفته رصد و پایش برنامه ملی کنترل، پیشگیری بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر مراقبت های مستمر برای پیشگیری از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، از توقیف وانت های غیرمجاز توزیع مرغ تخمگذار در شهر یاسوج در این ارتباط خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۳:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- مدیرکل دامپزشکی استان همدان گفت: هیچ موردی از ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در این استان مشاهده و یا گزارش نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۱:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - معاون فنی حفاظت محیط زیست لرستان گفت: هرگونه شکار در حریم تالاب و آبگیرهای استان به منظور پیشگیری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ممنوع است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: تاکنون 401 قطعه از لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده اند، از تالاب میقان اراک جمع آوری شده است. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۹:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
فاتحی نیا مدیرکل دامپزشکی استان یزد از انجام اقدامات لازم برای مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان یزد خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۵:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس آزمایشگاه های مرجع کشوری آنفلوآنزا با اشاره به اخبار منتشر شده درخصوص مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در بخش هایی از کشور، گفت: ویروس آنفلوآنزای میان پرندگان هنوز به انسان ها سرایت نکرده است، ویروس در صورتی می تواند به انسان منتقل شود که تغییراتی در آن به وجود آید.
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۷:۳۳   + ۱۸ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت:بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان فقط محدود به حیات وحش بوده و این بیماری در هیچ یک از واحدهای صنعتی گوشتی، مرغ مادر گوشتی و تخم گذار، مرغ اجداد و نیمچه گوشتی گزارش نشده است. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۶:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس بهداشت و مدیر بیماری های طیور اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی نسبت به جلوگیری از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان با توجه به قرارگیری در فصل سرما هشدار داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۵:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون سلامت دامپزشکی خراسان رضوی بر واکسیناسیون طیور و بیمه واحدهای مرغ تخم گذار، مرغ گوشتی و پرورش دهندگان بوقلمون در مقابل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۵:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: تاکنون موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در زیستگاه های استان مشاهده نشده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۴:۴۴    
ایسنا/خراسان شمالی رئیس اداره بهداشت بیماری های طیور و زنبور عسل اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: تاکنون هیچ نشانه ای از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این استان مشاهده نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۱:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: 401 لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
با شیوع ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان اراک، تاکنون 401 لاشه از پرندگان این تالاب به دلیل ابتلا به بیماری آنفلوآنزا جمع آوری و معدوم شده است، این در حالی است که هم اکنون بیش از 16 هزار پرنده مهاجر در این تالاب حضور دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
اصفهان-مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: اگرچه هنوز اصفهان درگیر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نشده اما کوچکترین غفلتی می تواند فاجعه ای نظیر کرونا را رقم زند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان زنجان، محمدباقر حاج کاظمی گفت: پایش های مداوم، مراقبت و کنترل بیماری آنفلوآنزای پرندگان توسط اداره کل دامپزشکی استان زنجان انجام شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
صنعت طیور استان مرکزی، پاک از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان است.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۸:۴۷   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست از مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مرکزی، اردبیل و مازندران خبر داد و گفت که تلف شدن پرندگان در این سه استان به دلیل شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به تایید سازمان دامپزشکی رسیده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۳:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل دامپزشکی خوزستان با تاکید بر ادامه مراقبت به منظور جلوگیری از بروز و انتقال آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در زیستگاه های استان، گفت: امسال با توجه به شیوع نسبتا وسیع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد در کشورهای مختلف از جمله کشورهای مجاور ایران ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۷:۵۳    
گرگان - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی گلستان با اشاره به استمرار پایش واحدهای پرورش طیور و زیستگاه های پرندگان آبزی وحشی این استان گفت که تاکنون موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در گلستان مشاهده نشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۷:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه امکان استفاده از قایق وجود ندارد جمع آوری لاشه ها به سختی در حال انجام است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۵:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی گفت: تا عصر روز گذشته 350 لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از سطح تالاب میقان اراک جمع آوری شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۳:۱۸    
معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست همدان با بیان اینکه تا کنون هیچ مورد مثبتی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان دیده نشده است گفت: تلفات در تالاب آق گل به صورت گسترده نبوده و تمامی موارد با رعایت پروتکل های بهداشتی بررسی و نمونه برداری شده و خوشبختانه هیچ مورد مثبتی کشف نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۳۱    
کرمان - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در برخی مناطق کشور، نسبت به ورود افراد به عرصه های محیط زیست و شکار حیوانات و پرندگان به دلیل احتمال شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان هشدار داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرکل دامپزشکی استان همدان با تأکید بر اینکه همدان از نظر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان پاک است، گفت: تلف شدن پرندگان در تالاب آق گل به علت آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نبوده و استان همدان فعلاً از این نظر پاک است.
بستک نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش بستک نیوز ، رئیس اداره محیط زیست شهرستان بستک گفت: تاکنون موردی از تلفات پرندگان مهاجر کنار آبزی و آبزی مشاهده نشده است.محمدرضا دهقانی افزود: پایش ماهانه آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان پرندگان درشهرستان بستک به طور مستمر درحال انجام است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۸:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: پرندگان وحشی مهاجر که هم اکنون در تالاب های استان زمستان گذرانی می کنند، می توانند به عنوان مخزن و ناقل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان باشند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه جامعه: مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان کشور گفت: تعداد تلفات پرندگان به دلیل ابتلا به این بیماری زیاد نبوده است اما اکنون آمار دقیقی از تلفات ندارم ...
برترین ها / همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۱:۴۲   + ۴۳ سایت دیگر  
ایسنا: مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان کشور گفت: تعداد تلفات پرندگان به دلیل ابتلا به این بیماری زیاد نبوده است اما اکنون آمار دقیقی از تلفات ندارم. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۱:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
251 لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان هفته نخست آذر از نواحی اطراف تالاب میقان اراک جمع آوری شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
251 لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان اراک جمع آوری شد.
برترین ها / خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۸:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
امیر موسوی، کارشناس ارشد مسائل استراتژیک طی یادداشتی در شماره امروز روزنامه ایران نوشت: پیروزی جو بایدن ، کاندیدای حزب دموکرات امریکا در صحنه انتخابات ریاست جمهوری این کشور بیش از همه برای متحدان عربی دولت امریکا گران تمام شده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۷:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
قزوین – استاندار قزوین گفت: نه تنها هیچ کانونی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان وجود ندارد بلکه آمادگی لازم برای مقابله با این بیماری نیز در استان به طور کامل وجود دارد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۶:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
همدان - رسولی؛ مدیرکل دامپزشکی استان همدان با بیان اینکه همدان از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان پاک است، گفت: احتمال بروز این بیماری وجود دارد و مردم باید موارد مشکوک و تلفات را به دامپزشکی اطلاع دهند تا بررسی ها صورت گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۵:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
تالاب میقان که در 8 کیلومتری کلانشهر اراک واقع شده زیستگاه 208 گونه پرنده است و سالانه 90 گونه پرنده مهاجر وارد این تالاب می شود. از هفته گذشته با مشاهده بی حالی پرندگان از نوع غاز خاکستری، پایش ها تشدید شده و نخستین لاشه روز جمعه گذشته مشاهده و تحویل دامپزشکی شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - اداره کل دامپزشکی استان اردبیل وجود بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب سد میل مغان را تایید کرد و از ساکنان منطقه خواست تا مراقب شیوع این بیماری از پرندگان مهاجر به طیور و ماکیان خود باشند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
تالاب میقان در 5 کیلومتری کلانشهر اراک واقع شده و همواره به عنوان جاذبه طبیعی و گردشگری و قطبی برای پرنده نگری در مرکز کشور مطرح بوده است، اما زمستان ها در کنار مهاجرت پرندگان به این زیستگاه بیم شیوع بیماری هایی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا- مدیرکل دامپزشکی یزد با بیان اینکه تاکنون موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده است از مردم خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را به این نهاد و یا شبکه های دامپزشکی 10 شهرستان گزارش کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۷    
جمع آوری 45 لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از تالاب میقان ویدئو / باز هم آنفلوانزای پرندگان در میقان
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - با کشف لاشه های مشکوک از روزهای گذشته در تالاب میقان اراک، زنگ خطر بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این تالاب به صدا درآمده است. بنابر اعلام محیط زیست استان مرکزی تردد در تالاب میقان اراک تا اطلاع ثانوی ممنوع است و تیم های پایش در سطح تالاب مستقر شده اند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
زهرا رفیعی- خبرنگار نشانه های بی حالی در غاز خاکستری مهاجر در تالاب میقان همان کابوسی است که ستادهای پیشگیری و کنترل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سراسر کشور از آن بیمناک بودند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۱:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
ایرنا - اراک - تالاب میقان اراک به دلیل قرار گرفتن در مسیر پرندگان مهاجر هر ساله شاهد حضور هزاران پرنده است و امسال از شهریور ماه به دلیل مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور روسیه و قزاقستان پایش تالاب توسط محیط زیست برای جمع آوری تلفات احتمالی و دفن آنها آغاز شده و صید و شکار ممنوع است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۱:۱۰    
ایرنا - اراک - تالاب میقان اراک به دلیل قرار گرفتن در مسیر پرندگان مهاجر هر ساله شاهد حضور هزاران پرنده است و امسال از شهریور ماه به دلیل مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور روسیه و قزاقستان پایش تالاب توسط محیط زیست برای جمع آوری تلفات احتمالی و دفن آنها آغاز شده و صید و شکار ممنوع است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۶:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست آذربایجان غربی گفت: تاکنون موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در زیستگاه های آبی استان مشاهده نشده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: 45 لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
رضا میرزایی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با تایید شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان گفت: تاکنون 500 هکتار از تالاب پایش و 45 لاشه پرنده دفن شده است.