دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۲۱:۱۸Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان»

ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۲۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - سرپرست حفاظت محیط زیست درمیان گفت: سد رزه به عنوان زیستگاه پرندگان مهاجر در این شهرستان به منظور بررسی موارد احتمالی بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان پایش شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا - سنندج - مراسم تجلیل از کارمندان نمونه سال 1399 اداره دامپزشکی استان کردستان که همگی در راستای مبارزه باشیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان سالی پرتلاش را سپری کردند روز پنجشنبه در سالن کنفرانس اداره کل برگزار شد.(عکاس: سیدمصلح پیرخضرانیان)
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۷:۵۹    
اراک - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی، واکسیناسیون طیور علیه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را از جمله راه های مقابله با این بیماری عنوان کرد و گفت: 100 درصد واحدهای مرغ تخم گذار، پرورش بوقلمون و پرورش مرغ مادر استان امسال علیه این بیماری ایمن سازی شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها استاندار خراسان جنوبی گفت: با اقدامات صورت گرفته ضمن مهار آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نیاز بازار تأمین شد و این ظرفیت وجود دارد که مازاد تولید را به دیگر مناطق ارسال کنیم و در بحث تأمین تخم مرغ در استان نیز مشکلی نداریم.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۲۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از ممنوع بودن شکار هرگونه پرنده مهاجر آبزی، کنار آبزی و وحشی در این استان خبر داد و گفت: برخورد قانونی با متخلفان شکار پرندگان مهاجر و وحشی تشدید می شود. ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: رئیس اداره دامپزشکی شهرستان فامنین از اجرای طرح تشدید پایش و مراقبت بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در فامنین خبر داد و گفت: کنترل و جلوگیری از انتشار ویروس بیماری آنفلوآنزای فوق پرندگان در گرو تشخیص سریع این بیماری در نخستین کانون است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۴:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برای مقابله با بروز و شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تمام پرندگان مرکز قرنطینه و بازپروری حیات وحش پردیسان واکسینه شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۷:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - شناسایی یک کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرک "باباعباس" خرم آباد ، ورود دومین محموله از واکسن کرونا به استان و پرداخت تسهیلات ازدواج از مهمترین وقایع هفته گذشته در لرستان بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۳:۰۹    
ایسنا/خراسان جنوبی رئیس دامپزشکی قاینات اظهار کرد: واحدهای مرغ تخمگذار قاین، پس از بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی و مهار آن، اصلاح ساختار ممیزی شد.
وارک نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: لرستان میزبان مهمترین تالاب های کوهستانی غرب کشور است
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۳:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان با اشاره به صدا درآمدن زنگ خطر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان گفت: در این راستا منطقه سراب چنگایی قرنطینه شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۷:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: کانون بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در منطقه "سراب چنگایی" خرم آباد پس از مشاهده مرگ چند پرنده طی چند روز اخیر، بلافاصله قرنطینه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۷:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور کاملاً تحت کنترل است، گفت: با این حال برای جلوگیری از هرگونه انتقال از حیوان به انسان 3 اقدام اجرایی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۶:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: 7 کارگر یک مرغداری در روسیه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را ماکیان بیمار گرفته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۰۴    
سرپرست اداره کل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تا به حال مورد خاصی از ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده است، گفت: تالاب های استان با هدف جلوگیری از بروز تلفات احتمالی به صورت مستمر رصد می شود.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۳۸    
روند واکسیناسیون باغ پرندگان لویزان آغاز شده است و در این طرح ویژه 8000 قطعه پرنده با بیش از 150 گونه علیه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان واکسینه می شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۷:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور از مهار ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: با تلاش شبانه روزی کارکنان دامپزشکی پس از 21 روز می توانیم عملیات مهار و مخروبه سازی ویروس را اعلام کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۱:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خرم آباد شناسایی و پس از معدوم سازی پرندگان، قرنطینه شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
گزارش روسیه از ابتلای 7 کارگر مرغداری به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان احتمال انتقال این بیماری از حیوان به انسان را بیشتر کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۸:۱۲    
گروه استان ها مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی از پرداخت یک میلیارد تومان غرامت به واحدهای تولیدی استان در پی شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود این واحدها 20 اسفند به چرخه تولید بازگردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۸:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
خرم آباد- مدیرکل دامپزشکی لرستان از شناسایی یک کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خرم آباد خبر داد.
زرک   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره طیور دامپزشکی لرستان از شناسایی یک کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در منطقه سراب چنگایی محدوده شهرک باباعباس خرم آباد خبر داد. به گزارش پایگاه خبری زرک ؛ عزیزاله نورالهی روز شنبه به رسانه ها اعلام کرد: در ادامه رصد و پایش آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون سلامت اداره کل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری با اعلام این موضوع که موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در چهارمحال و بختیاری گزارش نشده است، گفت: ورود عامل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از طریق جابجایی و مهاجرت پرندگان وحشی به داخل کشور اتفاق می افتد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۸:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/فارس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان یک بیماری ویروسی، با قدرت انتشار و آلوده کنندگی و کشندگی بالاست و علاوه بر پرندگان، در خوک و انسان هم ایجاد بیماری می کند. بیماری زایی بالا، شروع ناگهانی و مرگ و میر بالا، از مشخصه های ویروس عامل این بیماری خطرناک است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۶:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس اداره طیور دامپزشکی لرستان با اشاره به شناسایی نخستین کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خرم آباد، گفت: یک کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان روز جمعه در منطقه سراب چنگایی محدوده شهرک باباعباس خرم آباد شناسایی و 265 قطعه پرنده آلوده معدوم شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان - مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: تاکنون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان اصفهان گزارش نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی نسبت به شیوع و انتقال آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از استان هرات افغانستان هشدار داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: با توجه به فصل مهاجرت و فرود پرندگان مهاجر در آبگیرهای این استان، رصد وضعیت آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان با همکاری دامپزشکی به طور مداوم در طول سال انجام می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۱۹    
گروه استان ها مدیر کل دامپزشکی استان زنجان با اشاره به عدم وجود آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان گفت: حضور دوره گرد ها و خرید و فروش پرندگان، نگرانی از بابت انتقال ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را بیشتر می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۷:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی فرماندار سرخس گفت: در پی شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در یکی از روستاهای سرخس اقدامات لازم، به موقع انجام شد و این بیماری مهار شده و در حال حاضر شرایط تحت کنترل است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۶:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
شیوع آنفلوآنزای فوق حادپرندگان در شهرهای مرزی افغانستان با ایران باعث نگرانی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۳:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
با معدوم سازی یک کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در بوکان، زنگ خطر شیوع این بیماری در آذربایجان غربی نواخته شد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
استان ها – ایرنا – حضور پرندگان زمستان گذران مبتلا به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در برخی استان ها، متولیان دامپزشکی ، بهداشتی و محیط زیست را در زمینه شیوع این بیماری در بین پرندگان بومی و واحدهای مرغداری نگران کرده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۵:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
2 کانون جدید بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان سقز استان کردستان شناسایی و طیور آن پس از تایید آزمایش ها بلافاصله معدوم شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها مدیرکل اداره دامپزشکی استان اصفهان از عدم وجود آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد و گفت: این موضوع به معنای عدم وجود ویروس نیست چرا که ویروس در طبیعت وجود دارد و منتظر کوچک ترین اشتباه راهبردی پرورش دهندگان است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: جهاد کشاورزی در حال انجام مراحل نهایی اقدامات لازم برای جبران خسارت به واحدهای درگیر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان است که با تایید مسئولین و پیگیری های لازم در راستای جذب اعتبارات انجام خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در روزهای پایانی قرنطینه بسیاری از تولیدکنندگان مرغ و تخم مرغ استان هستیم و با این تفاسیر تلاش مضاعفی برای تامین گوشت و تخم مرغ هم استانی های عزیز صورت گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: کارشناسان این دستگاه، زیستگاه ها و برکه های آبی استان قزوین را به منظور بررسی وضعیت بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان پایش کردند.
رانکوه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۲۸    
رئیس شبکه دامپزشکی املش گفت: تاکنون موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در میان پرندگان مهاجر و بومی شهرستان مشاهده نشده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: با توجه به مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان دنیا و کشور مردم از مصرف مرغ زنده اجتناب کنند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه جامعه: اداره کل دامپزشکی استان با صدور اطلاعیه ای رعایت نکات بهداشتی در مرغداری ها را خواستار شد و هشدار داد: با توجه به شناسایی نخستین مورد مثبت بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سال 99 در طیور بومی اطراف تبریز ضروری است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس شبکه دامپزشکی سقز گفت: راه های انتقال بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از پرنده های زنده است و خرید مرغ زنده که هیچگونه نظارت بهداشتی بر کشتار آن نمی شود خطرناک است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: در اجرای عملیات رصد و پایش برنامه ملی کنترل و پیشگیری بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، پنج کانون شیوع بیماری در استان شناسایی و مهار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۷:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - روسیه اعلام کرد هفت نفر از کارگران یک مرغداری در جنوب این کشور مبتلا به نوع جدید آنفلوانزای پرندگان شده اند و ویروس H5N8 باعث این بیماری شده است. این برای نخستین بار درجهان است که این ویروس به انسان منتقل شده است.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۷:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از وضعیت پایش بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در حیات وحش استان خبر داد و گفت: تاکنون مورد مشکوکی از شیوع این بیماری در حیات وحش استان گزارش نشده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل دامپزشکی آذربایجان غربی با اشاره به مشاهده کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جمعیت طیور استان های همجوار به مرغداران استان توصیه کرد که هوشیار بوده و به اقدامات پیشگیرانه در این زمینه توجه لازم داشته باشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: احتمال بسیار بالای شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور صنعتی، سنتی و بومی استان وجود دارد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون سلامت اداره دامپزشکی خراسان رضوی با بیان اینکه در واحدهای صنعتی استان شیوع آنفلوآنزای پرندگان را نداشتیم، گفت: فقط یک مورد آنفلوآنزای روستایی در هفته گذشته در یک واحد مرغداری روستایی که از جاده اصلی فاصله داشت رخ داد که حدود 700 تا 800 طیور آن بلافاصله معدوم شدند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان به پایش بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در حیات وحش این شهرستان اشاره کرد و گفت: مورد مشکوکی از شیوع این بیماری در حیات وحش تالاب شادگان گزارش نشده است.