یکشنبه ۰۳ مردادساعت ۱۱:۲۸Jul 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سالمند»

آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۶:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ فارس نوشت: مدتهاست که درباره سالمند شدن جمعیت کشور طی سال های آتی و نهایتا تا 30 سال آینده خبر می رسد. کارشناسان جمعیتی به صورت مکرر از پدیده سالمندی کشور با وضعیت پیش رو در زمینه ازدواج و فرزندآوری و نرخ جایگزینی جمعیت صحبت می کنند. ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۲۹    
مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان گفت: تاکنون 61 درصد سالمند در اصفهان واکسن کرونا را دریافت کرده اند و برای رسیدن به ایمنی مطلوب در برابر کرونا مسیر طولانی است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۷:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
اداره سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز اعلام کرده است که جمعیت سالمند کشور به سمت الگوی زنانه حرکت می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۵:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس دانشکده علوم پزشکی خوی گفت: تاکنون 31 هزار شهروند خویی بالای 60 سال واکسن کرونا را دریافت کرده اند که این روند با سرعت ادامه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۸:۰۱    
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت : با واکسیناسیون افراد سالمند علیه کرونا، میزان بستری ها در بین این افراد کاهش یافته است ولی شاهد افزایش بستری جوانان هستیم.
زیمد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۱:۱۶    
سختی یا آسانی دوران سالمندی کاملا بستگی به فرد دارد. اینکه این دوران به چه نحوی و با چه شرایطی سپری شود. در این دوران تغییرات بسیاری در انسان ایجاد می شود. بدن فرد سالمند توانایی انجام بسیاری از کارها را ندارد و نمی تواند همانند دوران جوانی فعالیت داشته باشد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۷:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
جهانسیر بابیان اینکه 40 درصد معلولان استان تحت حمایت بهزیستی شاهرود هستند، گفت: از این میزان 175 سالمند و معلول شاهرود از مراکز توان بخشی استفاده می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۹:۰۵    
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک گفت: با تلاش همکاران شبکه و با تدابیری که اتخاذ شده تا با امروز نزدیک به 43 درصد جمعیت سالمند شهرستان واکسن کرونا دریافت کردند.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۷:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی رادیو صبا ، برنامه زنده "عصر صبا "که با رویکرد طنز به موضوعات اجتماعی و فرهنگی روز جامعه می پردازد روز سه شنبه 29 تیر به موضوع پیر شدن کشور اختصاص می یابد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: نسبت جمعیت سالمند به جمعیت کل استان 10.64 درصد است، به عبارتی از هر یکصد نفر جمعیت حدود11 نفر در گروه سالمندان قرار می گیرند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۴:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر بهاباد گفت: طرح کاروان سلامت با هدف غربالگری و بهداشت خانواده های سالمند در روستاهای بخش آسفیچ شامل کمکوئیه ، حسین آباد، جنت و حاجی آباد این شهرستان توسط داوطلبان خانه هلال روستای ده جمال اجرا شد .
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
دهقان گفت: 650 معلول ضایعه نخاعی در سطح استان گلستان داریم و این افراد علاوه بر دریافت مستمری ماهانه هزینه حق پرستاری و لوازم بهداشتی را دریافت می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
نحوی نژاد گفت: دهکده بازنشستگان با هدف ارائه خدمات درمانی، فرهنگی و هنری به افراد سالمند در کنار توریسم سلامت به زودی در استان راه اندازی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۷:۵۰    
تصاویر نیم صفحه نخست روزنامه های استان قم، امروز دوشنبه 28 تیر ماه 1400 را مشاهده کنید.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مسئول اورژانس اجتماعی گلپایگان گفت: سال گذشته تقریباً 200 نفر از خدمات اورژانس اجتماعی گلپایگان بهره مند شدند که 70 درصد مراجعات مربوط به کودک آزاری، همسر آزاری، سالمند آزاری و خودکشی بوده است.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۷:۴۱    
آمار بهزیستی گویای این مسئله است که از هر سه نفر یک نفر دچار اختلال روانی است و کرمانی که پیش از این از کودک آزاری رنج می برد، حالا سالمند آزاری را هم در کنار خود جای داده.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
قبادی دانا گفت:800دستگاه اکسیژن ساز در 18 استان توزیع شده است و 200 دستگاه نیز پس از ترخیص از گمرک توزیع خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۳:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: هفته گذشته 800 دستگاه اکسیژن ساز توسط صندوق جمعیت ملل متحد تهیه و به سازمان بهزیستی تحویل داده شد و قرار است 200 دستگاه دیگر که در گمرک وجود دارد ترخیص شود و در اختیار بهزیستی قرار گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۳:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: ماهانه 155 میلیارد تومان برای نگهداری و پرستاری صد هزار معلول، سالمند و بیماران مزمن روان در مراکز شبانه روزی و منازل پرداخت می شود که در کمتر کشوری چنین خدمتی ارائه می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۱:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
یک پژوهشگر حوزه جمعیت گفت: بسیاری از کشورها مسیر رسیدن از 10درصد به 30درصد سالمندی را قریب به یک قرن طی کردند، اما ما این مسیر را در حدود 30 سال طی می کنیم و این به آن معناست که رکورد سالمندشدن به نام ایران ثبت خواهد شد!
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
علی محمد زاده گفت: سالمند عزیز و فرزانه است ولی هزینه دارد، کشورهای ثروتمند مانند ژاپن در هزینه های سالمندان مانده اند. اگر نتوانیم این مسئله را حل کنیم چیزی از فرهنگ، تمدن و پیشرفت کشور باقی نخواهد ماند. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۶:۲۷   + ۱۸ سایت دیگر  
فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: از مردم خواهش می کنم رعایت کنند، وقتی کسی به فکرشان نیست خودشان باید رعایت کنند و بدانند که موج پنجم به مراتب از سایر موج ها مبتلایان و تلفات بیشتری دارد و خطرناک تر است.
رانکوه نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رییس بهزیستی املش گفت:در سال گذشته 30میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغال برای 67نفر از جامعه هدف پرداخت گردید
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۲:۵۷    
شفقنا- عربستان سعودی روز شنبه رسماً موسم حج را کلید می زند اما این دومین سال است که حج با شیوع کرونا بسیار محدود برگزار خواهد شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا ...
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
محسن قمصری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون برای چهار هزار و 158 نفر از سالمندان بالای 60 سال نوبت اول واکسن کرونا و برای 969 سالمند بالای 60 سال آران و بیدگلی نوبت دوم واکسن کرونا تزریق شده است. ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۰:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون سلامت سالمندی مجلس بابیان اینکه این مجلس به دنبال ارتقا وضعیت زندگی افراد دارای معلولیت است، از نبود الزامات قانونی به عنوان عاملی در جهت استنکاف دستگاه ها از اجرای قوانین حمایتی در این حوزه یاد کرد. ...
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۰۹:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
به نظر من راه رفتن معمولی فایده ندارد. همچنین معتقدم ورزش بهتر از دارویی است که آیا به بدنشان بسازد یا نه؟ علاوه بر این با ورزش کردن احساس سالمندی نمی کنند.
زیمد   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۰۴:۱۶    
استخدام پرستار سالمند در دوران سالمندی اهمیت زیادی پیدا می کند. دوران سالمندی یکی از برهه های زمانی در زندگی هر فردی است. طبق آمار محققان این دوران از سن 65 سالگی آغاز می شود، در این زمان است که فرد با از دست دادن توانایی جسمانی خود متوجه افزایش سن و و ورود به دوران سالمندی می شود ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق حسن رحیم پور ازغدی در توئیتی نوشت: جمعیت ایران تا 30 سال آینده دوباره به زیر30 میلیون نفر باز خواهد گشت. پیش بینی سازمان ملل با توجه به کاهش بی سابقه نرخ باروری در ایران، آنست که جمعیت ایران به یک سوم کاهش خواهد یافت که نیمی از آنان سالمند خواهند بود ...
اول فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۴:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اول فارس ، فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان گفت: حضور و اقدام مشاوره ای به موقع پلیس، مانع از خودکشی یک مرد سالمند و باعث بازگشت وی به زندگی شد . ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - مسوول دبیر خانه مناسب سازی و شورای سالمندان بهزیستی اداره کل بهزیستی اصفهان از پیوستن این خطه به شبکه شهرهای دوستدار سالمند در جهان تا اواخر ماه جاری خبر داد.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۸:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
وحید قبادی دانا معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در گفت وگوی زنده تلویزیونی گفت:وظیفه سازمان بهزیستی ایجاد شرایط زندگی بهتر برای همه مردم است، اما گروه ها خاصی بیشتر از همه مخاطب این سازمان هستند مانند افراد دارای معلولیت، زنان ...
فرادید   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۵:۵۸    
محققان نشان دادند، افراد سالمند می توانند با تمرین کردن درست مثل افراد جوان چند کار را به طور همزمان انجام دهند. محققان که 36 نفر را در سنین بین 71 تا 80 سال ردیابی کردند، دریافتند این افراد بعد از 1000 جلسه تمرین می توانند حتی بهتر از افراد بسیار جوان تر از خود عمل کنند.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۵:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
میزان مرگ و میر در افراد سالمند به نسبت کاهش پیدا کرده است ولی افرادی که در رده های سنی پایین تر و در گروه میانسالان و افرادی که درگیر بیماری های دیابت و فشار و خون هستند کماکان بیش از سایرین در معرض خطر هستند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۹:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران از آغاز تزریق واکسن کرونا به افراد 68 سال به بالا از امروز در این شهرستان خبر داد و گفت: پنج هزارو 608 سالمند بالای 68 سال در گچساران وجود دارد.
یافته   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۹:۳۴    
چاپ ایمیل توضیحات بخش: یادداشت مجموعه : اجتماعی وجود بیش از 13 میلیون جوان مجرد بالای 27 سال در پسران و 25 سال در دختران در کشور، کاهش جمعیت جوان کشور در دهه گذشته از 23 میلیون و 700 هزار نفر به 17 میلیون و 817 نفر و افزایش جمعیت سالمند در کشور، ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۷:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
یزد-ایرنا- رییس بهزیستی تفت گفت: پس از فومن استان گیلان، تفت استان یزد دومین شهرستان سالمند کشور محسوب می شود که این امر توجه بیشتر مسئولان را می طلبد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان بهزیستی کشور، ابراهیم کاظمی مومن سرائی افزود: به هر حال اینکه در خیابان های شهری اتومبیل های چند صد میلیونی تردد کنند اما یک فرد معلول و یا حتی سالمند امکان گذر از پیاده رو آن خیابان را نداشته باشد ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۴:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
فرشته روح افزا عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: طبق پیش بینی سازمان ملل با توجه به نرخ باروری در ایران، جمعیت آینده به یک سوم می رسد که نیمی از آن سالمند هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در فراخوان جدید افراد سالمند 65 تا 70 سال میتوانند با ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir نسبت به دریافت واکسن خود اقدام کنند.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۱:۳۴    
علائم، درمان و دلایل آب مروارید؛ آب مروارید به آرامی شکل می گیرد و در نهایت به جایی می رسد که در بینایی اختلال ایجاد می کند. احتمالا هر دو چشم شما دچار آب مروارید خواهد شد، اما معمولا این اتفاق برای هر دو چشم به طور همزمان رخ نمی دهد. آب مروارید در افراد سالمند شایع است.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: شمار شاغلان در آلمان که سن بازنشستگی را پشت سر گذاشته اند مدام رو به افزایش است و بین آنها افراد بالای 80 ساله هم هست. بسیاری از شاغلان سالمند آلمان به کارهایی اشتغال دارند که چندان پرطرفدار هم نیستند. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
صحنه های تلخ نشستن بعضی از هموطنان سالمند در حاشیه های خیابانها مناظر اهانت آمیزی خلق می کند که مغایر با شئونات فرهنگی و ملی ما ایرانیان می باشد.آنهم در کشوری که کل جمعیت آن کمتر از یک استان از کشورماست
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: 9 درصد جمعیت کشور سالمند هستند که در 1430 به 33 درصد می رسند
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس- واکسیناسیون افراد بالای 60 سال از هفته گذشته در استان هرمزگان آغاز شده است و 2 هزار و 70 نفر در بشاگرد واکسن کووبرکت دریافت کردند.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۲:۳۲    
منافع استفاده از تخت بیمار مکانیکی و برقی برای سالمندان از جمله موارد بسیار مهم در مورد نگه داری از سالمندان می باشد. یکی از دغدغه های بسیار مهم بسیاری از خانواده ها عدم تحرک سالمند و جاخواب شدن او می باشد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۱:۴۵    
شفقنا- استرالیا اولین مرگ کرونایی خود را در سال 2021 ثبت کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، اولین مرگ کرونایی استرالیا در ایالت نیوساوث ولز ثبت شد. قربانی یک زن سالمند بوده است. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- در یک رخداد عجیب، یک زن سالمند بلژیکی به طور همزمان به دو سویه کووید19 دچار شده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ محققان بلژیکی می گویند یک بانوی 90 ساله همزمان به نسخه آلفا و نسخه بتای کووید19 دچار شده است ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
حسین مروتی گفت: اگر جامعه سالمند آینده خود را تصور کنیم تصویری افسرده کننده به ذهن می آید بطوریکه ما را ناراحت می کند، یعنی دیگر شادابی جامعه امروز را نخواهیم داشت.