سه شنبه ۲۹ خردادساعت ۰۴:۵۸Jun 2024 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ضد سرطان»

ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۰۹:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
مهندسان دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو، ربات های میکروسکوپی، موسوم به میکروربات ، را ساخته اند که قادر به حرکت در بدن بوده و از طریق ریه ها می تواند داروهای ضد سرطان را مستقیم به تومورهای متاستاز شده تحویل دهند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۰۷:۰۵   + ۲۵ سایت دیگر  
مصرف ماهی های کوچک خطر مرگ ومیر ناشی از سرطان را کاهش می دهند.
سلام نو / نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۱۲:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
ویتامین ها نقش مهمی در سلامت بدن دارند و شاید برای شما جالب باشد که بدانید که مصرف این ویتامین ها موجب پیشگیری از ابتلا به سرطان می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مهندسان دانشگاه کالیفرنیا روبات های میکروسکوپی ساخته اند که قادر به حرکت در بدن بوده و از طریق ریه ها می تواند داروهای ضد سرطان را مستقیم به تومورهای متاستاز شده تحویل دهند.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۰۸:۱۱    
خبرهایی با محتوای علم و فناوری آن هم در حوزه پزشکی که ارتباطی مستقیم با سلامت مردم دارد، برای همه ما خوشایند است.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۰:۱۹    
5داروی ضد سرطان که بازار مصرف آن تا پیش از این با واردات 8میلیون دلاری تامین می شد، با همت متخصصان ایرانی به تولید داخلی رسید. سیدپرویز فتاح، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در مراسم رونمایی از 5داروی ضد سرطان گروه سلامت و دارویی برکت در این باره گفت ...
آوای رشت   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، با اشاره به تولید پنج قلم داروی ضد سرطان بومی، گفت: اکنون این داروها بومی شده و ایرانی شده و در داروخانه ها عرضه می شود و طبق برآوردها تا 50 درصد نیاز کشور را برطرف می کند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۱:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از 5 داروی ضد سرطان و قارچ گروه دارویی برکت، با حضور سید پرویز فتاح رییس ستاداجرایی فرمان حضرت امام (ره) در شهر صنعتی رشت برگذار شد.
آوای رشت   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۱:۳۱    
5 داروی ضد سرطان با حضور پرویز فتاح رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در رشت رونمایی شد. منبع
آوای رشت   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۰:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
رشت _ استاندار گیلان با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم در تأمین داروهای خاص گفت: خوداتکایی در صنعت دارو راهبرد مهم و اساسی دولت سیزدهم است. به گزارش خبرنگار مهر ...
آوای رشت   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
رشت_ رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از صرفه جویی ارزی 8 میلیون دلاری در بخش دارو خبر داد و گفت: بومی سازی داروهای سرطانی پاسخ کوبنده به تحریم ها است. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رشت- ایرنا - پنج داروی ضد سرطان ایبروتینیب ، اسیمرتینیب ، انزالوتامید ، کپسوفانژین و الاپاریب در گروه سلامت و دارویی برکت با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و استاندار گیلان رونمایی شدند.
اقتصاد آنلاین / خبر فوری   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۱:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
با حضور رئیس ستاد فرمان اجرایی امام و استاندار گیلان در رشت، از پنج داروی ضد سرطان گروه سلامت و دارویی برکت رونمایی شد.
اروتک   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۹:۱۱    
بر اساس یک مطالعه جدید، استفاده از دوزهای بسیار پایین اشعه ایکس برای فعال کردن ترکیباتی که درخشش ایجاد کرده و رادیکال های آزاد ضدسرطان تولید می کنند، رشد تومور مغزی را متوقف و زمان بقا را دو برابر می کند. نکته مهم این است که سلول های سالم تحت تاثیر قرار نمی گیرند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
رییس ستاد اجرای فرمان امام گفت : این دارو های ضد سرطانی می توانند 50 درصد نیاز دارویی کشور را برطرف کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۸:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
بر اساس اعلام ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در مراسمی از 5 داروی درمان سرطان توسط گروه سلامت و دارویی برکت رونمایی شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۸:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، با اشاره به تولید پنج قلم داروی ضد سرطان بومی، گفت: اکنون این داروها بومی شده و ایرانی شده و در داروخانه ها عرضه می شود و طبق برآوردها تا 50 درصد نیاز کشور را برطرف می کند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۸:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - پنج داروی ضد سرطان در 10 ذر در گروه سلامت و دارویی برکت امروز پنجشنبه با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و استاندار گیلان رونمایی شد.
استانداری گیلان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۷:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
آلبوم عکس مرتبط همزمان با سفر پرویز فتاح رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به گیلان و با همراهی استاندار گیلان از پنج داروی ضد سرطان گروه سلامت و دارویی برکت در شرکت سبحان آنکولوژی رونمایی شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۵:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رشت _ از 5 داروی ضد سرطان گروه سلامت و دارویی برکت با حضور پرویز فتاح رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در رشت رونمایی شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۱:۲۳    
متخصصان روس موفق به ساخت واکسنی جدید برای مقابله با انواع سرطان شدند که از آن به عنوان انقلابی در درمان سرطان یاد می شود.
اقتصاد ایران: مسئول آموزش همگانی انستیتو تغذیه، در ارتباط با خواص توت فرنگی و همچنین احتیاط در خوردن این میوه، نکاتی را متذکر شد.
ایتنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۰۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ایتنا - سرطان ریه مهم ترین عامل مرگ ومیر ناشی از سرطان در سراسر جهان است. حالا آزمایش یک داروی جدید ضدسرطان در مرکز سرطان پیتر کالوم در ملبورن نشان داده که 60 درصد بیماران مبتلا به این سرطان رایج پنج سال پس از درمان با این دارو همچنان زنده بوده اند و بیماری آن ها پیشرفت نکرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۰۳:۳۵    
متخصصین روس موفق به ساخت واکسنی جدید برای مقابله با انواع سرطان شدند که از آن به عنوان انقلابی در درمان سرطان یاد می شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۲۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
وقتی نوع خاصی از مولکول های حاوی اکسیژن می توانند آزادانه در بدن حرکت کنند، موجب ایجاد نوعی آسیب اکسیداتیو و در نتیجه تشکیل رادیکال های آزاد می شوند، اما وقتی در اثر تغذیه نامناسب یا قرار گرفتن در معرض سموم مختلف یا عوامل دیگر، سطح آنتی اکسیدان ها در بدن کمتر از رادیکال های آزاد شود ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۷:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک شرکت کانادایی برای توسعه روش های درمانی مبتنی بر ام آر. ان .ای (mRNA) وارد همکاری با مرکز تحقیقات سرطان انتاریو شده است. شرکت پروویدنس تراپیوتیکس صاحب پلتفرم نانوذرات لیپیدی و ام آر. ان .ای است که می توان از آنها در توسعه واکسن و دارو استفاده کرد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۸:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
کنگر از آن دست سبزی های کوهی است که با آن غذاهای پرطرفداری از جمله خورش و آش درست می کنند. این غذاها به دلیل وجود کنگر، فصلی هستند چون این سبزی در بهار و تا اوایل تابستان برداشت می شود.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24- آزمایش یک داروی جدید ضد سرطان ریه که به شکل قرص است، در بازه 5 ساله نشان داد 60 درصد بیماران مبتلا به نوع معمول این بیماری همچنان زنده هستند و بیماری پیشرفت نکرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۰۹:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
آزمایش یک داروی جدید ضد سرطان ریه که به شکل قرص است، در بازه 5 ساله نشان داد 60 درصد بیماران مبتلا به نوع معمول این بیماری همچنان زنده هستند و بیماری پیشرفت نکرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۶:۱۸    
دانشمندان در ترکیه موفق به ارائه یک مدل جدید دارویی برای درمان سرطان تخمدان شدند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۰۸:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان در دیدار نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و سرپرست دانشکده علوم پزشکی شهرستان چابهار مشکلات حوزه بهداشت و درمان در جنوب استان بررسی شد.
صبای سلامت   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۴:۴۵    
به گزارش صبای سلامت-خارخاسک برای کاهش کلسترول مفید است که کاهش آن برای کاهش ریسک سکته قلبی لازم است. این گیاه همچنین عملکرد قوی در کاهش قند خون و فشار خون دارد. از طرفی خارخاسک ناراحتی های قلبی مانند آنژین را نیز درمان می کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۱ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
نخستین واکسن ضد سلول های سرطانی که برای پیشگیری از عود سرطان در یک بیمار تولید شده است، نخستین بار امروز در بیمارستانی در شهر بیرمنگهام، تزریق شد.
الف   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۶:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
در صورتی که نمک دریا در کارخانه های صنعتی به طور بهداشتی تصفیه و فلزات سنگین و مواد معدنی اضافی آن گرفته شود، بی ضرر خواهد بود اما این اقدام به تنهایی کافی نیست و برای جبران کمبود ید لازم است که در نهایت املاح ید نیز به نمک اضافه شود و در حقیقت این روند تصفیه و افزودن ید ...
پارسینه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۰۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
نام بیماری سرطان در ذهن عامه مردم با شیمی درمانی پیوند خورده است و اغلب مردم شیمی درمانی را تنها راه حل درمان سرطان می دانند؛ اما شیمی درمانی چیست و چه کاربردی دارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۳:۴۰    
بسیاری از میوه ها و سبزی ها دارای آنتی اکسیدان هایی هستند که خاصیت ضدسرطانی دارند. لوبیا سبز دارای میزان بالایی کلروفیل هستند که به آنها خاصیت ضدسرطان بودن بخشیده است.
عصر خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۵:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
چای مزایای خارق العاده ای دارد که هرگز در دیگر نوشیدنی های گیاهی یافت نخواهد شد: 1. ضد سرطان بر اساس یک تحقیق در سال 2015، چای سیاه توانایی مرگ و نابودی سلول های سرطانی در روده بزرگ انسان را دارد. 2. بهبود سلامت قلب و عروق ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۵:۱۱   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرآنلاین نوشت: سبزیجاتی که به کاهش وزن کمک می کنند، عبارتند از: 1) سبزیجات چلیپایی سبزیجات چلیپایی، مانند کلم بروکلی، گل کلم، کلم پیچ و کلم بروکسل، سرشار از مواد مغذی هستند و علاوه بر اینکه فواید ضد سرطان دارند، یک گزینه مناسب برای کمک به کاهش وزن هستند زیرا کالری کم، فیبر بالا و مواد [...]
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد گفت: در حوزه تولید دارو های ضد سرطان و داروی بیماران خاص، دانشمندان ایرانی وارد عمل شده و گام های موثری برداشته اند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۲:۰۰    
هیچ ماده غذایی به تنهایی نمی تواند ریسک ابتلا به سرطان را کاهش دهد ولی ترکیب مناسبی از مواد غذایی گوناگون حاوی ویتامین ها و مواد معدنی، می تواند این خطر را تا حد زیادی کاهش دهد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۸:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، انجیر داغ سلول های سرطانی را از بین می برد. 2 تا 3 دانه انجیر را به صورت نازک در یک فنجان برش دهید و آب داغ را به آن اضافه کنید تا آب قلیایی شود. اگر روزانه آن را بنوشید برای همه خوب است. انجیر داغ مواد ضد سرطان را آزاد [...]
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اطلاعات آنلاین به نقل از دیلی میل، با واکسن های شخصی سازی شده بها فناوری mRNA،علیه کشنده ترین سرطان ها تا سال 2030 انتظار می رود وارد یک عصر رنسانس سرطان شویم ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۴:۱۲    
ایلنا : برای زیبایی ، جوانی ، تناسب اندام و ده ها گزینه ی تیک خورده ی سلامتی دیگر آب گوجه فرنگی بنوشید.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - معاون اقتصادی سازمان انرژی اتمی گفت: اینکه در بحث داروهای ضد سرطان بی نیاز از کمک کشورهای دیگر هستیم بحثی است که باید به آن بالید و شاید خیلی از مردم کشور هم از این موضوع اطلاعی نداشته باشند.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۰۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
پیروی از رژیمی ضد سرطان برای پیشگیری از خطر ابتلا به آن مهم است . به عنوان مثال ، خوردن حداقل وعده میوه و سبزیجات در روز به علاوه غذایی سالم و مناسب به پیشگیری از سرطان کمک بزرگی خواهد کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۰۵:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
خبر آنلاین : میوه ها به خاطر طعم طبیعی شیرین و رنگ های درخشان و همچنین مواد مغذی که دارند مورد علاقۀ ما هستند. در واقع، برخی از مواد مغذی که خیلی از مردم دنیا کمتر مصرف می کنند، مانند پتاسیم و ویتامین C در بسیاری از میوه ها یافت می شود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۵:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : فلفل دلمه ای منبع عالی ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها است. خوردن آن ها ممکن است چندین فواید سلامتی از جمله کاهش التهاب، کاهش خطر بیماری، بهبود سلامت ایمنی و بهبود سلامت چشم را به همراه داشته باشد.
اولین واکسن سفارشی مبتنی بر فن آوری ام آران ای برای بیماران مبتلا به ملانوما، کشنده ترین سرطان پوست در بریتانیا آزمایش شد .
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۰۲:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
متفورمین دارویی است که برای کنترل دیابت نوع2 در حد وسیعی استفاده می شود. اما اخیرا محققان دریافتند، این دارو ویژگی های ضدسرطان هم دارد. محققان دانشگاه هلسینکی در فنلاند، در بررسی های خود دریافتند، متفورمین سلول های سیستم ایمنی بدن، به ویژه سلول های دندریتیک را فعال می کند ...