چهارشنبه ۰۱ اردیبهشتساعت ۰۷:۰۵Apr 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بهبود تغذیه جامعه»

پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۱:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
پریسا ترابی مدیر برنامه تغذیه بالینی دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه نوشیدن آب و مایعات به مقدار کافی به جلوگیری از کم آبی بدن کمک می کند، اظهار کرد: آب رسانی به بدن، در سلامت فرد و پیشگیری از یبوست بسیار موثر است. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
داشتن برنامه غذایی مناسب در ماه رمضان باعث می شود روزه داران از سلامت کامل برخوردار باشند، سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف نشود و خطر ابتلا به بیماری ها در آنها کاهش یابد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۱۴   + ۱۵ سایت دیگر  
توجه روزه داران به انواع گروه های غذایی قابل استفاده در وعده های افطار و سحر می تواند عملکرد سیستم ایمنی بدن را کنترل کند. در این اینفوگرافیک که بر اساس داده های دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت تهیه شده است، به گروه های مختلف مواد غذایی اشاره شده که باید تا حد امکان در سه وعده سحر ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۲۰:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مصرف زیاد قند، نمک و چربی موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود، به روزه داران توصیه کرد، از خوردن مواد غذایی شیرین در وعده سحری پرهیز کنند.
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه مصرف مواد غذایی شیرین در وعده سحری توصیه نمی شود، گفت: مصرف بامیه و زولبیا که دارای مقادیر زیادی قند و چربی، اسیدهای چرب اشباع و ترانس هستند، در وعده افطار بسیار محدود شود.
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، در ارتباط با تغذیه نوجوانان روزه دار در ماه مبارک رمضان نکاتی را متذکر شد.
اقتصاد ایران: مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، گفت: پیروی از یک برنامه غذایی صحیح در ایام ماه مبارک رمضان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۸:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: خطر مصرف شیرینی تنها وجود قند و شکر در آن نیست بلکه روغن های جامد به کار رفته در تهیه و پخت آن نیز بسیار برای بدن مضر است.
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۳:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه پیروی از یک برنامه غذایی صحیح در ایام ماه مبارک رمضان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: برای پیشگیری از پیشرفت سریع عفونت های ویروسی و تامین ویتامین B12 توصیه می شود از منابع پروتئین های حیوانی از جمله گوشت قرمز، ماهی و ماکیان ...
مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، نکاتی را درباره تغذیه در این ماه و نیز روزه داری افراد مبتلا به کرونا ارایه داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی کردستان گفت: بیماران مبتلا به کرونا نباید روزه بگیرند و بهبود یافتگانی که توانایی بدنی خود را به دست آورده اند با اجازه پزشک معالج می توانند روزه بگیرند.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۳:۲۶   + ۳۴ سایت دیگر  
ایسنا: رعایت اصول صحیح تغذیه تاثیر مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با عفونت ها به ویژه بیماری کووید 19 دارد. با رعایت تعادل و تنوع در برنامه غذایی روزانه و با استفاده از گروه های غذایی و جایگزین های آنها، انرژی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۱:۰۲   + ۲۳ سایت دیگر  
با شروع ماه مبارک رمضان و همزمان با شیوع ویروس کرونا تقویت سیستم ایمنی بدن یکی از مهم ترین کارها در این ماه به حساب می آید. در این اینفوگرافیک که بر اساس توصیه های دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت تهیه شده، به چند توصیه غذایی برای این روزه داران جهت تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: مصرف آب و مایعات کافی در فاصله افطار تا سحر از نکات ضروری برای حفظ سلامت کلیه ها در ماه مبارک رمضان است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: کمبود مواد مغذی و ویتامین هایی مانند C و A و D و تضعیف سیستم ایمنی بدن احتمال ابتلا به بیماری ها به ویژه ویروس کرونا را افزایش می دهد.
قم نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
قم نیوز: رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه مرغ با وزن بالا پیر محسوب می شود گفت: اینگونه مرغ ها دارای ارزش غذایی و پروتئین کمتری است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: مهمترین توصیه تغذیه ای برای سالمندان در روزهای کرونایی، مصرف غذاهای ساده و کم حجم است به طوری که تمامی نیازهای فرد به مواد مغذی تامین شود.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۰:۱۳   + ۵۴ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، در ارتباط با مصرف میوه و میوه های خشک در پاندمی کرونا، نکاتی را توضیح داد. زهرا عبداللهی، گفت: مصرف میوه و سبزی به خاطر دارا بودن مواد مغذی گوناگون از جمله ویتامین های A ، C ، B ، املاح معدنی آهن، منیزم ...
رادیو ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۰۹:۳۷    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکتر زهرا عبداللهی مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: مصرف نمک زیاد علاوه بر فشارخون بالا و بیماری های قلبی و عروقی، باعث تضعیف سیستم ایمنی و افزایش خطر ابتلا به کرونا می شود.
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۷:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
خارگ نیوز: مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت:کم آبی بدن ریسک ابتلا به کرونا را افزایش می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۲:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کم آبی بدن موجب می شود تا خطر ابتلای افراد به کرونا افزایش یابد لذا افراد روزی 6 تا هشت لیوان آب بنوشند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۰۹:۵۰   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، نسبت به افزایش وزن در ایام نوروز و احتمال ابتلا به کرونا در افراد چاق هشدار داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۲:۰۸   + ۳۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با تاکید بر مصرف میوه به جای شیرینی و شکلات، گفت: مصرف میوه و سبزی به دلیل دارا بودن مواد مغذی گوناگون از جمله ویتامین های A، C، B، املاح معدنی آهن، منیزم ...
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با تاکید بر مصرف بیمه به جای شیرینی و شکلات، گفت: مصرف میوه و سبزی به دلیل دارا بودن مواد مغذی گوناگون از جمله ویتامین های A ، C ، B ، املاح معدنی آهن، منیزم ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۰۷:۲۹    
مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: توصیه می شود افراد در تعطیلات نوروز، مواد غذایی مصرفی خود را هوشمندانه انتخاب کنند تا خطر ابتلا به بیماری های غیرواگیر دار و چاقی در آنها کاهش پیدا کند.
وقت صبح   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۰۹:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، بر ضرورت مصرف درست و اندازه آجیل و مغزها به منظور پیشگیری از بروز چاقی در ایام نوروز تاکید کرد. به گزارش وقت صبح به نقل از ایرنا؛ زهرا عبداللهی،مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در آستانه فرا رسیدن سال نو و تعطیلات نوروزی ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۰۷:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، بر ضرورت مصرف درست و اندازه آجیل و مغزها به منظور پیشگیری از بروز چاقی در ایام نوروز تاکید کرد. زهرا عبداللهی، در آستانه فرا رسیدن سال نو و تعطیلات نوروزی، توصیه های تغذیه ای را متذکر شد. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۰۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، بر ضرورت مصرف درست و اندازه آجیل و مغزها به منظور پیشگیری از بروز چاقی در ایام نوروز تاکید کرد.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن توصیه بر عدم مسافرت های غیرضروری در ایام نوروز و در شرایط کرونا، گفت: سعی کنید در سفرهای نوروزی یک غذای ساده در منزل آماده کنید و به همراه ببرید و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید.
تدبیر 24   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۱:۴۰    
رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با تاکید بر اهمیت خود مراقبتی در زمان شیوع بیماری کرونا گفت: تغذیه مناسب یکی از اصول مهم درخود مراقبتی به شمار می رود و در کمک به پیشگیری و همچنین در زمان بیماری و نقاهت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۰:۴۵    
رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با تاکید بر اهمیت خود مراقبتی در زمان شیوع بیماری کرونا گفت: تغذیه مناسب یکی از اصول مهم درخود مراقبتی به شمار می رود و در کمک به پیشگیری و همچنین در زمان بیماری و نقاهت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
برترین ها / دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۲:۰۷   + ۷۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه کم آبی بدن ریسک ابتلا به کرونا را افزایش می دهد، توصیه کرد: روزی 6 تا 8 لیوان آب بنوشید و هر روز سه ماده غذایی تقویت کننده سیستم ایمنی (سیر، زنجبیل و پیاز) را مصرف کنید. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۵:۴۹   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه ضمن تاکید بر ضرورت رعایت رژیم مناسب غذایی در تعطیلات نوروز گفت: احتمال ابتلای افراد چاق به کرونا و بیماری بیشتر است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه هر چقدر استفاده از مواد غذایی ناسالم بیشتر باشد سپر ایمنی بدن ضعیف تر شده و مستعد درگیری با ویروس کرونا می شود، گفت: در صورت ابتلا به کرونا شاهد سخت شدن بیماری ...
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به بکارگیری 1600 کارشناس تغذیه در شبکه بهداشتی و درمانی، گفت: از مردم درخواست می کنم که اگر برای کنترل وزنشان به رژیم غذایی نیاز پیدا می کنند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۱:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، بر حذف یا کاهش مصرف روغن های خوراکی در طبخ غذای سالم تاکید کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۷:۴۰    
مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بایدها و نبایدهای تغذیه ای سلامت مردان در ایام کرونا را به مناسبت هفته ملی سلامت مردان تشریح کرد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه نوع تغذیه ی مردان در حفظ سلامت آن ها مؤثر است، بیان کرد: مردان با پیروی از یک برنامه غذایی درست ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، نسبت به عوارض مصرف غذاهای آماده و فست فودها در دوران قرنطینه خانگی هشدار داد.
صبح قزوین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی استان قزوین گفت: از نظر آماری علی رغم همه آموز ش ها و اطلاع رسانی که به مردم می شود، 63درصد قزوینی ها دچار اضافه وزن و چاقی هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۰:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، گفت: افزایش کلسترول خون از مهم ترین عوامل ابتلا به برخی سرطان ها، دیابت، بیماری های قلبی و عروقی است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۳:۱۹    
اقتصاد ایران: مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: سازمان ملی استاندارد هیچگونه تاییدیه ای به روغن مصرفی سه کاره نداده است و مورد تایید نیست.
جهانی پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۴۶   + ۴۴ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: سازمان ملی استاندارد هیچگونه تاییدیه ای به روغن مصرفی سه کاره نداده است و این عبارت که باعث القاء شبهه در کیفیت و مصرف برای مصرف کنندگان شده است، به هیج وجه مورد تایید نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۸:۴۰    
گرگان - ایرنا - رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: مردم این استان نسبت به میانگین کشوری از چاقی و اضافه وزن بیشتری برخوردار هستند که کم تحرکی و نداشتن آگاهی برای انتخاب غذاهای مفید و مناسب از مهمترین علل آن محسوب می شود.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مواد غذایی مفید برای پیشگیری از آسیب پذیری سیستم ایمنی بدن در مقابل ویروس کرونا و آلودگی هوا را تشریح کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۸:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: اگرچه رعایت الگوی غذایی سالم در شرایط عادی لازمه برخورداری از سلامت است، ولی در بحران هایی مانند کرونا، تبعیت از الگوی تغذیه ای سالم یکی از مهمترین و اساسی ترین عوامل تقویت سیستم ایمنی و حفظ سلامت محسوب می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۰:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: هوای آلوده حاوی ترکیبات اکسیدکننده و سمی است و بدن به ذرات موجود در این هوا واکنش التهابی نشان می دهد بنابراین استفاده از موادغذائی ضدالتهاب و ترکیبات آنتی اکسیدانی از این فعالیت ها جلوگیری می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۸:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: بیماران دیابتی در دوران ماندن در منزل، به دلیل کاهش تحرک، احتمال افزایش قند و در نتیجه افزایش ریسک ابتلا به کرونا را دارند، بنابراین نباید ورزش و تحرک بدنی در خانه را فراموش کنند.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۱:۱۵    
رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه یازدهمین بسیج ملی اطلاع رسانی تغذیه با شعار تغذیه سالم برای پیشگیری ازکرونا از 15دی آغاز شده خواستار توجه به تغذیه به عنوان یکی از راه های پیشگیری از ابتلا به کرونا شد.