چهارشنبه ۰۹ اسفندساعت ۱۳:۵۷Feb 2024 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بهبود تغذیه جامعه»

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: اختلال رشد مهم ترین معیار ورود به این طرح است و در صورتی که کودک جزو 5 دهک اول باشد ماهانه یک میلیون تومان و برای دهک درآمدی 6 و 7 ماهانه 600 هزارتومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۳:۴۴    
گروه سلامت: مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن تاکید بر تاثیر مصرف ماست در تقویت سیستم ایمنی، گفت: ماست منبع غنی کلسیم، فسفر، پتاسیم، ویتامین آ ، ویتامین ب 2 و ویتامین ب 12، است ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت و با توجه به اهمیت نقش تغذیه در سلامت باروری، کارشناسان تغذیه مراکز بهداشتی، آموزش هایی را در این خصوص به زوجین جوان ارائه می دهند.
سینا رسانه   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۱:۵۱    
به همت واحد سلامت خانواده و بهبود تغذیه جامعه و همکاری واحد آموزش بهداشت همایش پویش تغذیه سالم در محل سالن همایش شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۲۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: طی سال های گذشته 2 هزار کارشناس تغذیه جذب سیستم بهداشت ودرمان شده است که از آن می توان به عنوان یک موفقیت نام برد.
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۵:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
سه هزار نفر از پژوهشگران کشور در نخستین کنگره بین المللی انجمن علمی تغذیه ایران درباره آخرین یافته های علم تغذیه، چالش های پیش روی آن به تبادل نظر پرداختند ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۶:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرگروه بهبود تغذیه جامعه در معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از اجرای کامل طرح مکمل یاری دانش آموزان خبر داد و گفت: این طرح باهدف ارتقای سلامت در تمام مدارس متوسطه اول و دوم پسر و دختر تحت پوشش دانشگاه انجام شده است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۱۱:۵۱    
تابناک با تو – داشتن قد بلند یکی از تمایلات کودکان و والدینشان است. باید توجه داشت که علاوه بر ژنتیک که در قد نقش بسزایی دارد تغذیه نیز از عوامل تاثیر گذاردیگر بر روی روند رشد قدی است. مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: توصیه می شود برای افزایش قد کودکان مواد مغذی [...]
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۷:۴۲    
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: براساس نظر اجماعی پزشکان متخصص و موسسه موضوع شناسی فقهی، بیماران دچار فشار خون بالا در صورتی می توانند روزه بگیرند که فشار خون آنها تحت کنترل باشد، یعنی فشار(سیستولیک) کمتر از 140 میلیمتر جیوه و فشار(دیاستولیک) کمتر از 80 میلیمتر جیوه باشد.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۶:۰۲    
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت بر اهمیت مصرف شیر و فرآورده های لبنی در تامین کلسیم بدن تاکید کرد و گفت: شیر یک میان وعده بسیار مغذی برای افزایش یادگیری و رشد بهتر دانش آموزان است.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با هشدار نسبت به مصرف زیاد نمک در ایرانی ها، در عین حال ضمن تاکید بر لزوم مصرف نمک یددار، نسبت به عوارض جبران ناپذیر نمک هایی تحت عنوان سنگ نمک، نمک دریا، نمک صورتی و ... هشدار داد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت از خرما به عنوان بهترین ماده غذایی برای تامین تدریجی قند خون یاد کرد و گفت: خرما منبع خوبی از مواد مغذی، قند، فیبر و پتاسیم است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه سلامت:مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن تاکید بر تاثیر مصرف ماست در تقویت سیستم ایمنی گفت: ماست منبع غنی کلسیم، فسفر و پتاسیم است.به گزارش همشهری آنلاین ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۸:۴۶    
نتایج مطالعات نشان می دهد که مصرف ماست عملکرد سیستم ایمنی را از طریق وجود باکتری ها طی مکانیسم هایی در روده بهبود می بخشد. مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن تاکید بر تاثیر مصرف ماست در تقویت سیستم ایمنی، گفت: ماست منبع غنی کلسیم، پتاسیم، ویتامین آ ، ویتامین ب 2 ، ویتامین ب 12 [...]
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۰:۰۰    
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، مبحث کمبود ویتامین D در کشور را مانند دنیا جدی خواند و گفت: از محققان کشور تقاضا می کنیم تا تحقیقاتی در این زمینه انجام دهند تا مشخص شود علت شیوع بالای کمبود ویتامین D در کشور با وجود اینکه ایران کشوری چهار فصل و آفتاب خیز است، چیست؟
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن تاکید بر تاثیر مصرف ماست در تقویت سیستم ایمنی، گفت: ماست منبع غنی کلسیم، پتاسیم، ویتامین آ ، ویتامین ب 2 ، ویتامین ب 12 و فسفر است. به گزارش ایرنا از وزارت بهداشت: احمد اسماعیل زاده روز شنبه در ششمین روز از هفته [...]
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن تاکید بر تاثیر مصرف ماست در تقویت سیستم ایمنی، گفت: ماست منبع غنی کلسیم، فسفر، پتاسیم، ویتامین آ ، ویتامین ب 2 و ویتامین ب 12، است.
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در سیزهمین پویش ملی سلامت، اطلاع رسانی تغذیه سالم با اعلام این که مصرف لبنیات از کوتاه قدی کودکان پیشگیری می کند، گفت: داشتن قد بلند یکی از تمایلات کودکان و والدینشان است ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۳:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
گروه علمی:م خونی از جمله عوارض مهم فقر آهن است. این بیماری در کشور ما ایران، به طور ویژه در میان زنان شیوع نسبتا بالایی داشته و طبق آمار ارایه شده توسط دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، 50 درصد زنان 15 تا 49 ساله کشور به درجات مختلف کم خونی مبتلا بوده و 34 درصد از آنان کمبود شدید آهن دارند. ...
زندگی آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۰۰:۰۳    
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نبود غلات کامل در برنامه غذایی ایرانیان را از عوامل اصلی ابتلا به بیماری دیابت عنوان کرد و گفت: در نان و غلات کامل علاوه بر فیبر و سبوس
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت یکی از راهکارهای کاهش فشار خون را مصرف روزانه لبنیات عنوان کرد و گفت: محصولات لبنی سرشار از مواد مغذی از جمله پروتئین با کیفیت بالا، کلسیم، منیزیم و فسفر هستند که ممکن است به کاهش فشار خون و کاهش خطر ابتلا به پرفشاری خون کمک کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس- ایرنا- رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: 36.5 درصد زنان میانسال (29 تا 59 سال) استان درگیر چاقی و 37.3 درصد درگیر اضافه وزن هستند که این عدد در آقایان به ترتیب 18.5 و 38.4 درصد است.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه مصرف لبنیات خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد، گفت: دلیل کاهش ابتلا به این سرطان با مصرف لبنیات، این است که محصولات لبنی حاوی کلسیم، ویتامین D، لیپیدهای شیر و پروبیوتیک هایی هستند که می توانند از بروز سرطان روده بزرگ جلوگیری کنند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۸:۵۴    
اقتصادنیوز: کاهش میزان مصرف لبنیات سال هاست که لابه لای خبرها دیده می شود و در هنوز روی همان پاشنه می چرخد. سرانه مصرف این محصولات طی یک دهه اخیر کاهش یافته و هفته پیش هم مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت خبر داد که میزان مصرف این محصولات در ایران به صورت میانگین به اندازه یک واحد در روز ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۸:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه یک لیوان شیر 13 ماده مغذی ضروری را برای رشد و یادگیری کودکان به ارمغان می آورد، گفت: شیر یک میان وعده بسیار مغذی برای افزایش یادگیری و رشد بهتر دانش آموزان است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرفوری : مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت مصرف لبنیات در کاهش خطرات ابتلا به پوکی استخوان، گفت: لبنیات کم چرب خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می دهد.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت بر اهمیت مصرف شیر و فرآورده های لبنی در تامین کلسیم بدن تاکید کرد و گفت: شیر یک میان وعده بسیار مغذی برای افزایش یادگیری و رشد بهتر دانش آموزان است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۰۹:۵۱    
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت بر لزوم مصرف روزانه دو لیوان شیر تاکید کرد و گفت: مصرف لبنیات بیشتر به خواب بهتر کمک می کند. احمد اسماعیل زاده، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه کمبود خواب با بسیاری از پیامدهای منفی سلامت جسمی و روانی مرتبط است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۰۸:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت مصرف لبنیات در کاهش خطرات ابتلا به پوکی استخوان، گفت: لبنیات کم چرب خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می دهد.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت مصرف لبنیات در کاهش خطرات ابتلا به پوکی استخوان، گفت: لبنیات کم چرب خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می دهد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۰۹:۱۵    
به گزارش خبرنگار مهر، مصرف نمک به صورت مستقیم با عارضه خطرناک پرفشاری خون همراه است که همین مشکل می تواند منجر به بروز بیماری های مرگبار شود. شاید مهم ترین عارضه ناشی از پرفشاری خون، بیماری قلبی باشد که همچنان در صدر علل مرگ و میر ایرانی ها قرار دارد ...
ایران جیب   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۰۹:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
مصرف نمک در ایران 2 برابر میانگین جهانی است؛ از علایم مصرف زیاد نمک، عوارض خطرناک آن و ... گفتیم و با مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت درباره پویش جدید انتخاب همه: نمک کم گفت و گویی داشتیم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۰۸:۰۴   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: یک فرد سالم باید در طول روز بین 3 تا 5 گرم نمک مصرف کند که این مقدار فقط نمکی که ما به غذا اضافه می کنیم، نیست، بلکه از کل مواد غذایی که یک فرد در طول روز مصرف می کند، باید دریافت کند، اما بیشتر مردم از این موضوع آگاهی ندارند.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۰۵:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره مضرات مصرف نمک دریا و نمک های تصفیه نشده، گفت: نمک دریا و نمکهای تصفیه نشده موجب سرطان می شود.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۰۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که برخی شرکت ها نمک های رنگی را در بازار مواد غذایی عرضه می کنند، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت احمد اسماعیل زاده هشدار داد در مورد مصرف نمک رنگی یا سنگ نمک، فریب تبلیغات سودجویانه را نخورید.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۰۰:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
در حالی که برخی شرکت ها نمک های رنگی را در بازار مواد غذایی عرضه می کنند، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت احمد اسماعیل زاده هشدار داد در مورد مصرف نمک رنگی یا سنگ نمک، فریب تبلیغات سودجویانه را نخورید. ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۹:۲۵    
نمک رنگی می خورم تا فشارخونم بالا نیاید! این گفته احمدآقاست که در سوپر مارکت محل به دنبال چنین نمکی می گردد. مدت زمانی است که نمک های رنگی در بازار خرید مردم به وفور دیده می شود و تبلیغ چنین نمک هایی توسط برخی افراد صورت می گیرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۶:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت بر لزوم مصرف روزانه دو لیوان شیر تاکید کرد و گفت: مصرف لبنیات بیشتر به خواب بهتر کمک می کند.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت بر لزوم مصرف روزانه دو لیوان شیر تاکید کرد و گفت: مصرف لبنیات بیشتر به خواب بهتر کمک می کند.
عصر همدان   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه لبنیات خصوصا شیر دارای مواد مغذی مختلفی است که در تأمین سلامتی افراد نقش دارد، گفت: مصرف روزانه دو سهم از گروه غذایی ضروری است درحالی که مردم به مصرف این میزان لبنیات اهمیت نمی دهند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۱:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به شیوع چاقی در گروه سنی کودکان مدرسه ای، گفت: با وزارت آموزش و پرورش در حال برنامه ریزی هستیم که همانند برنامه واکسیناسیون دانش آموزان که در بدو ورود به مدرسه الزامی است، غربالگری چاقی و کوتاه قدی هم الزامی باشد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۰۹:۰۳   + ۲۹ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه اکثر موادغذایی نمک پنهان دارند، درباره مصرف نمک مازاد سر سفره ها هشدار داد و گفت: مردم سعی کنند ذائقه خود به طعم دهنده های سالم تر مانند آب لیمو یا نارنج عادت دهند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۰۶:۴۷   + ۲۹ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به شیوع چاقی در گروه سنی کودکان مدرسه ای، گفت: با وزارت آموزش و پرورش در حال برنامه ریزی هستیم که همانند برنامه واکسیناسیون دانش آموزان که در بدو ورود به مدرسه الزامی است، غربالگری چاقی و کوتاه قدی هم الزامی باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا : مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن هشدار درباره مصرف نمک های رنگی و سنگ نمک، گفت: مردم فریب تبلیغات سودجویان در مورد مصرف نمک رنگی یا سنگ نمک را نخورند.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن هشدار درخصوص مصرف نمک های رنگی و سنگ نمک، گفت: در مورد مصرف نمک رنگی یا سنگ نمک، فریب تبلیغات سودجویانه را نخورید.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با تاکید بر حذف نمکدان از سفره غذا، گفت: دفعات کمتر افزودن نمک به غذا، با کاهش خطر عوارض قلبی و عروقی مرتبط است.
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت وزارت بهداشت گفت: نمک ید دار تصفیه شده را به مقدار کم در آخر پخت به غذا اضافه کنید.
سلام نو   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۱۲:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، نسبت به استفاده زیاد از نمک در پخت نان هشدار داد.
سلام نو / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۱۰:۲۱   + ۳۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اظهار کرد: نیاز ما در کشور مصرف روزانه دو تا سه واحد لبنیات است. این نیاز در کودکان و افراد سالمندی که مبتلا به پوکی استخوان هستند و زنان باردار و شیرده اهمیت دو چندان دارد.