شنبه ۲۶ خردادساعت ۱۵:۲۰Jun 2024 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرکز بهداشت خوزستان»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۴:۱۰    
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: سازمان جهانی بهداشت شش راهکار کاهش تقاضای دخانیات را در اجرای اهم مفاد کنوانسیون کنترل دخانیات اعلام کرده است و کشور های جهان را بر اساس عملکردشان در اجرای این راهکارها، هر دو سال یکبار رتبه بندی می کند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۴:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه همه بیماری های تیروییدی قابل درمان هستند، گفت: اختلالات تیروئید می تواند موجب تولید کم و یا زیاد هورمون های تیروکسین و تری ید و تیرونین شود و به همین دلیل کم کاری و پرکاری تیروئید ایجاد می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۲:۰۷    
مدیر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد مرکز بهداشت خوزستان گفت: فقدان ناگهانی و غم انگیز رئیس جمهور و همراهان ایشان، شوک و اندوه عمیقی را در ملت ایران ایجاد کرده و توجه به سلامت روان و یاری رساندن به یکدیگر از اهمیت بالایی برخوردار است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۳:۱۳    
کارشناس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیر واگیر مرکز بهداشت خوزستان گفت: فعالیت بدنی و ورزش در پیشگیری و کنترل فشار خون بالا و ارتقای سلامتی نقش دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۲:۲۸    
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: فشار خون بیماری بی علامت و، اما قابل کنترل است و به عنوان قاتل خاموش شناخته می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۱:۴۷    
معاون اجرایی مرکز بهداشت خوزستان گفت: آزمایشگاه کنترل کیفیت آب در شهرستان کرخه افتتاح شد.
اقتصاد آنلاین / بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۰۰   + ۱۹ سایت دیگر  
تعداد قابل ملاحظه ای از مبتلایان به پرفشاری خون، در نتیجه عوارض حاصل از بیماری جان خود را از دست می دهند. در واقع فشار خون یکی از بی علامت ترین عوامل خطرساز است که به عنوان یک عامل زمینه ساز یا به عنوان یک بیماری مستقل، همواره مورد توجه متخصصان بوده است.
خوزنیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون اجرایی مرکز بهداشت خوزستان گفت: باید حداکثر ظرف دوهفته مشکلات صیدون در حوزه دندانپزشکی رفع شود و اعتبار یک دستگاه رادیوگرافی دندانپزشکی نیز به این شهرستان اختصاص داده شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۴:۱۳   + ۲۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کارشناس ارشد گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان گفت: تغییرات ساده در سبک زندگی مانند کاهش مصرف چربی و نمک رژیم غذایی و فعالیت بدنی منظم موجب کاهش سطح چربی (کلسترول) و فشارخون می شود و می توان احتمال بروز بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت و بیماری های عروق کرونر قلب را کاهش داد.
رهیاب   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: در صورت بروز پدیده گردوخاک و رخداد وضعیت هشدار نارنجی، هم استانی ها رعایت موارد بهداشتی و ایمنی زیر را به منظور حفظ سلامت خود و اطرافیان مدنظر داشته باشند
خوزنیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۲۳:۲۲    
کارشناس مسئول سلامت روان مرکز بهداشت خوزستان گفت: تامین سه نیاز بنیادی روانی لازمه یک شخصیت سالم در دختران و رشد و خودشکوفایی آنهاست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۷:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس مسئول سلامت روان مرکز بهداشت خوزستان گفت: تامین سه نیاز بنیادی روانی لازمه یک شخصیت سالم در دختران و رشد و خودشکوفایی آنهاست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت خوزستان گفت: آسم یکی از شایع ترین بیماری های مزمن غیرواگیر و عامل مرگ سالانه بیش از 450 هزار نفر در جهان است.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۲۰:۰۴    
مدیر گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به افزایش میزان چاقی شکمی، گفت: چاقی شکمی علاوه بر ناخوشایند بودن ظاهر، با افزایش خطر بیماری های قلبی - عروقی، دیابت، کبد چرب، بیماری های تنفسی و برخی سرطان ها می تواند موجب مرگ زودرس شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۳:۵۸   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کارشناس گروه بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به نقش تغذیه در تشدید یا بهبود علائم آسم، گفت: کاهش مصرف سبزیجات و میوه ها و افزایش مصرف غذاهای فرآوری شده موجب افزایش شیوع آسم می شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۳:۲۹   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرگروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به تاثیر مصرف نان کامل در سلامت انسان، گفت: بر اساس پژوهش های انجام شده، افرادی که از نان های کامل استفاده می کنند کمتر در معرض ابتلا به سرطان های معده، سینه، خون و پروستات قرار دارند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۹:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به وقوع پدیده گرد و غبار، توصیه هایی برای حفظ سلامت شهروندان ارائه داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: بخش قابل توجهی از پروتئین، نیمی از انرژی مورد نیاز روزانه بدن و همچنین انواع ویتامین های گروه B، آهن و فیبر غذایی از نان تامین می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۲:۴۷    
معاون اجرایی مرکز بهداشت خوزستان گفت: بهورزان خط مقدم ارائه خدمات بهداشتی در روستا های استان هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: جمعیت به خصوص جمعیت جوان از اصلی ترین مولفه های قدرت هر کشور و به تعبیری ثروت واقعی هر کشور بوده ، در اقتدار ملی نقش بسزایی دارد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۱:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه در 10 سال اخیر موردی از انتقال محلی بیماری مالاریا در استان خوزستان مشاهده نشده است، از حذف این بیماری در استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به اینکه سقط خود به خودی جنین به معنای خاتمه یافتن خودبه خود بارداری قبل از 22 هفته درغیاب معیارهای طبی انتخابی یا اقدامات جراحی برای پایان دادن به بارداری است، عوامل تاثیر گذار بر این مساله را تشریح کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۱:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
معاون اجرایی مرکز بهداشت خوزستان از اجرای طرح تشدید کنترل کیفی آب آشامیدنی و مواد غذایی در بیش از 50 هزار مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: روابط سالم و انسانی میان اعضای خانواده به خصوص رابطه والدین و فرزندان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و خانواده سالم و منسجم، محور سلامتی است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کارشناس مسئول سلامت روان مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به تحمیل هزینه های سنگین به خانواده ها در پی بروز اختلالات روان پزشکی گفت: دو سوم افراد مبتلا به اختلالات روان پزشکی، از مداخلات بهداشتی درمانی بهره مند نمی شوند یا خدماتی دریافت می کنند که کیفیت مطلوب ندارند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۰:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به اجرای طرح کشوری وارنیش فلورایدتراپی گفت: این طرح در سال تحصیلی 1403- 1402 در سطح دانشگاه علوم پزشکی اهواز اجرا و تاکنون 76 هزار و 328 نفر از دانش آموزان روستایی زیر پوشش قرار گرفتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۱:۵۳    
مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان از معدوم سازی 31 تن و 345 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته در استان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۲۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
اهواز- رییس مرکز بهداشت خوزستان از ارائه بیش از 28 میلیون و 800 هزار فقره درمانی در خوزستان در سال 1402 خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۰۸:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: واکسیناسیون عامل مهمی در حفظ جان و سلامت انسان ها در برابر بیماری های عفونی محسوب می شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون اجرایی مرکز بهداشت خوزستان از اختصاص تجهیزات سنجش مواد خوراکی و آشامیدنی به مراکز بهداشت شهرستان ها خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرگروه پیشگیری از بیماری های واگیر مرکز بهداشت خوزستان راهکار های مقابله با بیماری مالاریا و پیشگیری از ابتلا به آن را تشریح کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۸:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرگروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان گفت: روزه داری این فرصت را به بدن می دهد که چربی های ذخیره شده، مصرف شوند و پس از پایان ایام روزه داری چربی های تازه و مناسب جایگزین آن ها شود اما نداشتن تعادل و تنوع در برنامه غذایی و داشتن رژیم پرچرب ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۲۲:۱۳    
معاون اجرایی مرکز بهداشت خوزستان از راه اندازی سردخانه نگهداری واکسن در مرکز بهداشت غرب اهواز خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۴:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کارشناس ارشد گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان چگونگی تغذیه بیماران مبتلا به پرفشاری خون و بیماران قلبی و کلیوی در زمان روزه داری را تشریح کرد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۳:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: 665 مورد سندروم بیماری های واگیر از 25 اسفند ماه سال 1402 تا کنون شناسایی و مراقبت و اقدامات لازم برای موارد مشکوک انجام شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۱:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کارشناس ارشد گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه کودکان در سفر باید با همه گروه های مواد غذایی تغذیه شوند، گفت: تا جایی که امکان دارد زمان خواب و خوردن کودک را باید به گونه ای تنظیم کنید که کودک در آخر سفر گرسنه و خسته نباشد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۲۲:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان از معدوم سازی 15 هزار و 977 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته از ابتدای اجرای طرح نوروزی تاکنون خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۳:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه بهتر است در سفرهای نوروزی تا حد امکان غذا را خودتان آماده کنید، گفت: غذایی که برای بین راه تهیه می شود نباید آبکی باشد، زیرا غذاهای آبکی مانند انواع خورش ها، سریع تر فاسد می شوند و میکروب ها و باکتری ها در فضای مایع ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۱۴:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کارشناس ارشد گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان گفت: توصیه می شود در وعده افطار، شروع افطار سالمندان با شیر گرم، آب گرم یا چای کم رنگ تازه دم باشد و از مصرف آب سرد، شربت یا نوشابه همراه با افطار بپرهیزند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۰۸:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کارشناس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه در روزه داری مادر باردار باید به سن بارداری، وضعیت سلامتی مادر به خصوص سلامتی گوارشی، مزاج و توده بدنی توجه شود، گفت: در صورت وجود رطوبت زیاد و مواد زائد در معده ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۱:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کارشناس ارشد گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان گفت: توصیه می شود در طول ماه مبارک رمضان حتما در برنامه غذایی کودکان روزه دار مواد غذایی از شش گروه اصلی مواد غذایی شامل گروه نان و غلات، میوه ها، سبزی ها، گوشت و تخم مرغ، حبوبات و مغز دانه ها و گروه شیر و لبنیات گنجانده و استفاده شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: در تعطیلات نوروز، 18 مرکز خدمات جامع سلامت در نقاط مختلف استان فعال خواهند بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۳:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کارشناس ارشد گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان گفت: روزه داری برای بیماران دیابتی نوع 2 که دیابت آنان به وسیله رژیم غذایی کنترل می شود، مفید است اما افرادی که برای کنترل دیابت خود از قرص استفاده می کنند، اگر در طول روز علائم افت قند خون داشته باشند باید روزه خود را فورا افطار کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۲:۴۰    
کارشناس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت خوزستان نکات طلایی برای روزه داری افراد مبتلا به دیابت را تشریح کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۵:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون اجرایی مرکز بهداشت خوزستان گفت: 5 میلیون و 900 هزار واحد مکمل دارویی در استان تامین و توزیع شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان گفت: عادت های غلط در ماه مبارک رمضان باعث افزایش وزن در افراد می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۵ - ۱۲:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: در تعطیلات نوروز خدمات مراقبتی به مادران باردار در استان ارائه می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۴:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کارشناس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت خوزستان با تاکید بر لزوم رعایت اصول تغذیه در ماه مبارک رمضان، گفت: باید افطار و شام هم زمان و یا حداکثر با چند دقیقه فاصله ...
تابناک خوزستان   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۶:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به خطرات آتش بازی در چهارشنبه سوری بر لزوم آموزش و آگاه سازی کودکان و نوجوانان توسط خانواده ها تاکید کرد.
موج   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۳:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
رییس مرکز بهداشت خوزستان توصیه های بهداشتی برای حفظ سلامتی زائران راهیان نور را تشریح کرد.