شنبه ۰۹ بهمنساعت ۱۴:۴۹Jan 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرکز بهداشت خوزستان»

ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: تبدیل 10 شهرستان خوزستان به رنگ زرد آغازی برای رنگ بندی های نارنجی و قرمز است که در آینده نزدیک دچار آن خواهیم شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۸:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: 54 درصد افراد در خوزستان در دریافت نوبت سوم واکسن کرونا تاخیر دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
رییس مرکز بهداشت خوزستان : متوسط پوشش دوز اول واکسیناسیون در جمعیت هدف خوزستان 84 درصد، نوبت دوم 70 درصد، نوبت سوم 17 درصد است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان با ابراز نگرانی از روند کند واکسیناسیون در این استان گفت: استان خوزستان در زمینه واکسیناسیون کرونا در همه بخش ها چند درصد از متوسط کشوری عقب تر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۳:۴۱    
رئیس مرکز بهداشت خوزستان : 30 بیمار مشکوک به کرونا بدون اجرای محدودیت ها از مرز شلمچه وارد کشور شده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت خوزستان: نقاهتگاه در مرز های چذابه و شلمچه ایجاد می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۹:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان از ورود 32 مورد آلوده و مشکوک به کرونا از طریق مرزهای شلمچه و چذابه به استان خوزستان خبر داد و گفت:در هفته گذشته 30 مورد آلوده از مرز شلمچه و 2 مورد دیگر از مرز چذابه وارد کشور شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۶:۴۱    
رییس مرکز بهداشت خوزستان : با توجه به اینکه موارد انتشار بیماری ناشی از اُمیکرون بسیار بیشتر از دلتا است، اگر موج در خوزستان رخ دهد با هر اتفاقی میزان میر و میر بالا خواهد رفت .
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۲۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مرکز بهداشت خوزستان در اطلاعیه ای با هشدار تشکیل توده غلیظ گرد و خاک روی کشور عراق و تاثیر آن بر مناطق استان خوزستان، توصیه هایی برای حفظ سلامت شهروندان ارائه کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر پیشگیری از بیماری های مرکز بهداشت خوزستان گفت: بیماری سالک به صورت بومی است و در 18 استان کشورمان به ویژه خوزستان شناسایی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: طبق آخرین گزارش هفته اخیر، 80 درصد نمونه های مثبت بررسی شده در خوزستان، از نوع اُمیکرون هستند و باید گفت این ویروس در استان غالب شده و در چرخه طبیعت ما وجود دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۸:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان از احتمال وقوع موج جدید کرونا در این استان تا اواخر بهمن ماه خبر داد و گفت: تنها راه برای جلوگیری از موج بیماری بالا بردن پوشش واکسیناسیون است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۰۷:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: تاخیر در تزریق نوبت دوم واکسن کرونا در این استان حدود 15 درصد و تاخیر در نوبت سوم 57 درصد است که نگران کننده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۷:۵۰    
رئیس مرکز بهداشت خوزستان : متوسط پوشش دُز اول83.6 درصد، دز دوم 68.8 درصد و دز سوم واکسن در خوزستان 16 درصد است
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۴:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان کاهش واکسیناسیون کرونا را در استان نگران کننده دانست و گفت: مجموع واکسن های دُز اول، دوم و سوم تزریق شده در خوزستان در هفته منتهی به 24 دی، نسبت به هفته پیش از آن، 11 درصد کاهش یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۵:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
رییس مرکز بهداشت خوزستان : چند مورد ابتلا به اُمیکرون در شهر های پرجمعیت خوزستان شناسایی شده است .
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۸:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: 87 درصد جمعیت جامعه هدف در خوزستان تاکنون دُز سوم واکسن کرونای خود را دریافت نکرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۲۲:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: اکنون افراد بالای 5 سال هم باید واکسن بزنند و برخی کشور ها این مهم را آغاز کرده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۶:۰۶    
رییس مرکز بهداشت خوزستان : برای مقابله با گسترش سویه امیکرون مردم باید همچنان دستورالعملهای بهداشتی را رعایت کنند .
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۷:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: پس از بررسی های لازم توسط آزمایشگاه انستیتوپاستور ایران، مواردی از اُمیکرون در چند شهر خوزستان تایید شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۶:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کارشناس بهداشت هوای مرکز بهداشت خوزستان بر لزوم استفاده از وسایل حفاظتی در شرایط آلودگی هوا تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۸:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت:شیوه نامه های بهداشتی در برخی مطب ها مناطقی از خوزستان همچون رامشیر، لالی، امیدیه، دشت آزادگان، هویزه، غرب اهواز، و شادگان رعایت نمی شود که نگران کننده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۱:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه استقبال مردم برای تزریق نوبت سوم واکسن کرونا چشمگیر است گفت: تاکنون 83.3 درصد جمعیت بالای 12 سال استان یک دُز، 67.8 درصد 2 دُز و 12.1 درصد سه نوبت واکسن را تزریق کرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۰۹:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به سرعت آهسته واکسیناسیون در این استان گفت: تاکنون حدود 83 درصد جمعیت افراد بالای 12 سال استان یک دُز واکسن زده اند و این روند به کندی پیش می رود.
کاوش خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۰۸:۳۶    
رییس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه سالانه حدود هشت هزار مورد حیوان گزیدگی در استان رخ می دهد که 95 درصد آنها سگ گزیدگی است گفت: موارد مشکوک به هاری در مراکز درمان پیشگیری هاری، واکسن و سرم این بیماری را دریافت می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۸:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان تهوع، استفراغ و کاهش اشتها از علایم سویه اُمیکرون کرونا هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۸:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه سالانه حدود هشت هزار مورد حیوان گزیدگی در استان رخ می دهد که 95 درصد آنها سگ گزیدگی است گفت: موارد مشکوک به هاری در مراکز درمان پیشگیری هاری، واکسن و سرم این بیماری را دریافت می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه خوزستان جزو استان های ناامن غذایی است، گفت: شاخص لاغری، نشان دهنده سوءتغذیه زمان حال است و نشان می دهد که کودکان در زمان کنونی تغذیه خوبی ندارند؛ بسیاری از این موارد می تواند تحت تاثیر عادات غذایی اشتباه باشد.
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ - ۱۰:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
دکتر سیدمحمد علوی رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: حدود 6 میلیون دز واکسن کرونا تاکنون به جامعه هدف در استان تزریق شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۷:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: تاکنون گزارشی از سویه اُمیکرون در خوزستان مشاهده نشده اما باید تصور کرد که این ویروس در استان وجود دارد لذا رعایت شیوه نامه های بهداشتی ضروری است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۰۷:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به تزریق پنج میلیون و 780 هزار دُز واکسن کرونا در این استان گفت: تاکنون بیش از 82 درصد جمعیت هدف خوزستان واکسینه شده اما تنها 63 درصد این جمعیت دُز دوم واکسن را دریافت کرده اند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۰:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کارشناس بهداشت هوای مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به آثار مواجهه با گرد و غبار بر سلامت گفت: افرادی که در دوره نقاهت و ریکاوری بیماری کووید - 19 هستند به دلیل درگیری سیستم تنفسی و قلبی شان در معرض خطر بیشتری از این آلاینده ها و عود علائم بیماری اند و نیاز به مراقبت بیشتر دارند.
معاون بهداشت علوم پزشکی اهواز گفت: قدرت انتقال اومیکرون سه تا پنج برابر دلتا و ابتلا به عفونت مجدد آن پنج برابر سویه های قبلی است بنابراین افرادی که به بیماری مبتلا شده بودند، غره نشوند و فکر نکنند که به بیماری مبتلا نمی شوند زیرا این افراد بیشتر به این سویه مبتلا می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه روند واکسیناسیون کرونا در شهرستان اندیکا که جمعیت روستایی بالایی دارد به کندی پیش می رود گفت: میزان واکسیناسیون در برخی شهرهای خوزستان از جمله شادگان، باوی و حمیدیه نیز پایین است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۲۶ - ۱۴:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: خراشیدگی در گلو، خستگی بسیار شدید، تعریق شبانه و سرفه خشک از بارزترین علائم سویه اُمیکرون است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: در طرح غربالگری شهید سلیمانی در این استان هفت هزار و 185 عضو فعال در قالب یک هزار و 986 تیم بهداشتی، بسیجی، هلال احمر و داوطلب مشارکت دارند.
کاوش خبر   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس بهداشت هوای مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به خشکسالی پیش رو در سال 1400 -1401 در کنار پاندمی کرونا، گفت: این مساله نگرانی مردم ساکن در استان خوزستان برای رویارویی با گرد و غبار ا چندین برابر کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۰۷:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کارشناس بهداشت هوای مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به خشکسالی پیش رو در سال 1400 -1401 در کنار پاندمی کرونا، گفت: این مساله نگرانی مردم ساکن در استان خوزستان برای رویارویی با گرد و غبار ا چندین برابر کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۱۳:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: تزریق 2 دز واکسن کرونا به ویژه در واکسن های برکت و سینوفارم برای ایمنی در برابر سویه اومیکرون کافی نیست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۹ - ۱۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان نسبت به خطر ورود سویه اُمیکرون به کشور هشدار داد و گفت: سویه اُمیکرون بیشتر در افرادی بروز پیدا می کند که واکسن نزده اند لذا واکسیناسیون در پیشگیری از ابتلا به این ویروس موثر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۶:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس مرکز بهداشت خوزستان بر تزریق دز یادآور واکسن کرونا توسط گروههای هدف در استان تاکید کرد .
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۴:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
اهواز -ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به اینکه برخی شهرستان ها نسبت به تزریق دُز دوم واکسن تاخیر زیادی دارند گفت: اکنون 450 هزار نفر در خوزستان نسبت به دریافت دُز دوم تاخیر داشته و هنوز نوبت دوم واکسن خود را تزریق نکرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۴:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه میزان کشندگی و دیگر شاخص های ویروس کرونا در خوزستان کاهش یافته است گفت: با این حال نباید تصور کرد همه چیز تمام شده و دستورالعمل های بهداشتی را رها کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۷:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – رییس مرکز بهداشت خوزستان از شناسایی پنج مورد اچ آی وی مثبت در استان خبر داد و گفت: این تعداد بیمار در بازه زمانی 20 آبان تاکنون شناسایی شدند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۴:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرگروه بیماری های واگیر مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه کل موارد مبتلا به اچ آی وی در خوزستان 2 هزار و 909 مورد است، گفت: 20 درصد موارد HIV مثبت در خوزستان نیز زن و 80 درصد مرد هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۴:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان پوشش واکسیناسیون زنان باردار در استان را مناسب دانست و گفت: اگر بخواهیم از وقوع موج بعدی بیماری جلوگیری کنیم باید پوشش واکسیناسیون به 80 تا 85 درصد برسد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان از ثبت 9 هزار و 549 مورد مرگ ناشی از کرونا طی 22 ماه گذشته در خوزستان خبر داد و گفت: اکنون موارد فوت در استان کاهش یافته به گونه ای که در هفته گذشته تنها سه مورد مرگ ناشی از کرونا در این استان ثبت شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان گفت: مطلوبیت کدورت آب آشامیدنی در روستاهای شهرستان کارون از 45 درصد در پارسال به 27.7 درصد در امسال تاکنون کاهش یافته که نشان دهنده افزایش کدورت آب در این منطقه است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۰۷:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: احتمال خطر بروز موج جدید کرونا جدی است لذا همه افراد باید هر چه سریعتر نسبت به دریافت واکسن خود اقدام کنند.
رهیاب   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۰:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در خوزستان نگران کننده است. تقویت طرح شهید سلیمانی یکی از موثرترین راه ها برای جلوگیری از بیماری بوده لذا انتظار داریم که نسبت به این طرح اهتمام بیشتری شود.