دوشنبه ۰۵ آبانساعت ۰۳:۰۳Oct 2020 26

جدیدترین‌های «مرکز بهداشت خوزستان»

رئیس مرکز بهداشت خوزستان کم تحرکی را عامل بسیاری از بیماری ها دانست و گفت: 96 درصد زنان و 83 درصد از مرد ان فعالیت فیزیکی کافی ندارند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۲۲    
اهواز – ایرنا – رییس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه جنسیت از عوامل ابتلا به فشار خون بالا محسوب می شود گفت: فشار خون بالا تا سن 45 سالگی در مردان شایع تر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به افزایش بیماران بدحال نسبت به گذشته گفت: برای کنترل کرونا نیاز به هماهنگی بین بخشی و مشارکت مردمی است؛ دانشگاه علوم پزشکی به تنهایی قادر به کنترل بیماری نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: بی تحرکی و نشستن طولانی مدت به ویژه در دوران شیوع کرونا سلامت بانوان را به خطر می اندازد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۹:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرگروه بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت خوزستان گفت: از حدود 40 سالگی به بعد تراکم استخوان در هر دو جنس، یک تا 5 درصد در سال کاهش می یابد و این روند تا پایان عمر ادامه خواهد داشت؛ عواملی مانند نمایه توده بدن، مصرف سیگار و الکل، بی حرکتی و تغذیه نامناسب در تسریع این روند مؤثر هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس مرکز بهداشت خوزستان :ظرفیت تخت های بیمارستانی و تخت های ICU تکمیل شده است .
کاوش خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۱۴    
رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: از هر 10 بیمار بستری در آی سی یو پنج نفر جان خود را از دست می دهند و از هر 10 بیمار اینتوبه که لوله ی دستگاه تنفسی برای آن ها وصل می شود 9 نفر فوت می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا- رییس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به لزوم افزایش سواد سلامت در میان مردم، مسئولان و رسانه ها در مواجهه با کرونا گفت: افزایش سواد سلامت اجتماعی باعث کاهش بیماری کرونا در جامعه می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به وضعیت بیماری کووید – 19 در خوزستان، از افزایش تعداد بیماران بحرانی نسبت به بیماران بستری خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس مرکز بهداشت خوزستان جزئیات اجرای طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" در استان خوزستان را تشریح کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: میزان استفاده از ماسک به طور متوسط در خوزستان به کمتر از 50 درصد رسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: افراد دیالیزی و مبتلا به اچ آی وی از جمله گروه های جمعیتی مورد هدف غربالگری و تجویز درمان پیشگیرانه سل نهفته در برنامه کشوری کنترل سل هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۰۳    
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: تغذیه و نوع مواد مصرفی در دوران اپیدمی کرونا نقش بسزایی در حفظ سلامت و تقویت سیستم دفاعی بدن دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۵۶    
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: این روز ها استان حال خوشی ندارد و موارد بیماری افزایش داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: سواد سلامت در ابعاد سلامت جسمانی، روانی و اجتماعی ومعنوی قابل تعریف است که متاسفانه در بعد سواد سلامت اجتماعی یا همان مسئولیت پذیری کم رنگ شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: استفاده از ظرفیت مشارکت های مردمی و توان بخش خصوصی از اولویت های بهداشت در کنترل کرونا است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه برخی سازمان ها و ادارات و اماکن عمومی همکاری قابل قبولی در زمینه اجرای اقدامات پیشگیرانه ندارند، گفت: در شرایط قرمز کرونا تجمعات، پارک ها، مدارس، دانشگاه ها و آموزشگاه ها باید تعطیل باشند و به جز مشاغل مهم و حیاتی نیز دیگر مشاغل باید تعطیل شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۴:۳۵    
ایسنا/خوزستان رئیس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه 4.7 درصد کودکان زیر پنج سال خوزستان مبتلا به اضافه وزن و چاقی هستند، گفت: با توجه به شیوع کرونا و شرایط در خانه ماندن، احتمالاً در آینده این آمار اضافه وزن و چاقی بالاتر هم برود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۶:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه متوسط سن مرگ و میر در مبتلایان کرونا نیز کاهش یافته است، گفت: در گذشته میانگین موارد مرگ و میر ناشی از کرونا ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: قرار است برای افرادی که هنگام خروج از منزل برای مقابله با کرونا ماسک نمی زنند مجازات و یا جریمه تعیین شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: از کل موارد مثبت مبتلا به کرونا در خوزستان، 5 درصد سالمند هستند و همچنین 33.3 درصد از مجموع موارد فوت بر اثر کرونا در خوزستان سالمندان بوده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: مادران مبتلا به کرونا یا مشکوک ، حین شیردهی به نوزاد باید نکات بهداشتی مناسب مثل استفاده از ماسک را رعایت کنند تا از احتمال انتشار قطرات حاوی کرونا به شیرخوار کاسته شود.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۵:۰۲    
خوزستان - رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: طلاب و روحانیان حوزه علمیه بعنوان گروهی که مستقیما با آحاد مردم در ارتباط هستند می توانند در حفظ و ارتقاء سلامت بسیار مؤثر باشند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: سالمندان لازم است هنگام بیرون رفتن از خانه و سفر کردن در زمان کرونا نکاتی را رعایت کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۲۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس مرکز بهداشت خوزستان بر لزوم نمونه گیری از همه مراجعه کنندگان با بیماری اسهال و موارد تماس آن ها برای رصد موارد احتمالی التور در استان خوزستان تاکید کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی در خوزستان 43 درصد از کل مرگ ها را به خود اختصاص داده است؛ اکثر این مرگ ها ناشی از بیماری های عروق کرونر قلب یا سکته مغزی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: اگر رفتارها را تغییر ندهیم و میزان رعایت همه دستورالعمل ها یعنی استفاده از ماسک، شستشوی مرتب دست ها و ضدعفونی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی به 95 درصد نرسد، کارها بی نتیجه خواهد بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: مطالعه اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نشان می دهد میزان استفاده از ماسک در شهر اهواز برای پیشگیری و مقابله با کرونا به طور متوسط حدود 48 درصد و فاصله گذاری اجتماعی 15 تا 16 درصد است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۲۱:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون فنی مرکز بهداشت خوزستان از آغاز مکمل یاری با مگادوز ویتامین A از پنجم مهرماه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۰۳    
سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: افرادی که دارای سابقه ابتلا به آنفولانزا هستند واکسینه شوند چراکه ابتلا همزمان به کرونا و آنفولانزا در این افراد خطرناک است .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۲:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – سرپرست مرکزبهداشت خوزستان گفت: برای پیشگیری از آنفلوآنزا و کرونا و هر نوع بیماری ویروسی سه اصل نسخه شفا شامل شست و شوی دست ها با آب و صابون، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک باید رعایت شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – سرپرست مرکز بهداشت خوزستان در خصوص اجرای دستورالعمل های بهداشتی و نظارت بر سلامت انتخابات توسط بهداشت توضیح داد و توصیه های لازم را به مردم ارائه داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۱:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان سرپرست مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به رصد شرایط مدارس گفت: در صورتی که انتقال بیماری نگران کننده شود آموزش را به سمت غیرحضوری سوق می دهیم و حضور دانش آموزان در مدارس کمتر می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۲۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان سرپرست مدیریت سلامت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت خوزستان از استفاده 61 درصدی از مواد گندزدایی در مدارس، استفاده 78 درصدی از ماسک توسط دانش آموزان و رعایت 71 درصدی فاصله گذاری اجتماعی در مدارس خوزستان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان گفت: در دوران نقاهت، اشتهای بیمار افزایش می یابد و این زمان، بهترین فرصت برای جبران کمبود آب و الکترولیت ها، ویتامین ها، پروتئین و انرژی موردنیاز بدن است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا – سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: همه مردم نیاز به دریافت واکسن آنفلوآنزا ندارند و تزریق این واکسن برای افراد در معرض خطر و با شرایط خاص توصیه می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۱۶:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: پیش بینی عواقب تصمیم به بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی، دهشتناک است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۴:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: نارس بودن و ناهنجاری های سرشتی(مادرزادی) مهمترین علل منجر به فوت نوزادان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۶:۲۲    
گروه استان ها-رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: میزان نیاز به ماسک در استان در دهه اول محرم به سبب شرجی و حضور عزاداران در فضای باز، بالغ بر ده میلیون عدد ماسک است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۲۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: یکی از مشکلات که در بهداشت و درمان با آن مواجه هستیم حیوان گزیدگی و در راس آنها سگ گزیدگی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۳:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: مردم نباید به علت ترس از خطر ابتلا به کرونا معاینات و دریافت خدمات پزشکی خود را به تاخیر بیندازند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۳:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان در خصوص حفظ و نظارت بر اصول بهداشتی در زمان برگزاری آزمون کنکور توسط کارشناسان بهداشتی توضیحاتی ارایه و توصیه های لازم را به دانش آموزان گوشزد کرد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۲۱:۵۴    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان ، نشست ستاد استانی مدیریت کرونا امروز شنبه 25 مرداد ماه با حضور غلامرضا شریعتی استاندار و جمعی از مسئولان مربوطه در استانداری خوزستان برگزار شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۸:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: در حال حاضر استان خوزستان از نظر انتشار عفونت در وضعیت خوبی است اما حفظ این وضعیت و رسیدن به وضعیت سبز، منوط به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و مصوبات ستاد کرونا است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۰۸:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه خوردن غذای حجیم باعث خواب آلودگی و خستگی می شود، به داوطلبان کنکور توصیه کرد تعداد وعده های غذایی را افزایش دهند اما این وعده های غذایی، سبک باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها-رئیس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به اینکه هنوز واکسن و درمان قطعی برای کرونا، وجود ندارد، گفت: برای پیشگیری از ابتلا به کرونا باید از استراتژی "شفا" یعنی رعایت شستشوی مرتب دست ها، فاصله گزاری و استفاده از ماسک ضروری است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۲۳:۴۲    
اهواز رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: کلمه شفا استراتژی فعلی مبارزه با ویروس کرونا است؛ (ش) یعنی شستشوی دست ها، (ف) یعنی رعایت فاصله گذاری و (آ) به معنای استفاده کردن از ماسک است.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
گروه جامعه:رئیس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به قرمز بودن استان های هم جوار خوزستان، گفت: وضعیت فعلی کرونای خوزستان شکننده است. سید محمد علوی درباره این خبر اظهار کرد: پیک اول کرونا را به سختی پشت سر گذاشتیم و اکنون در وضعیت قابل قبولی هستیم ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: غفلت از رعایت پروتکل های بهداشتی، باعث بازگشت سهمگین تر کرونا نسبت به گذشته می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۲۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان سرپرست مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به اعلام ممنوعیت مراسم زنجیرزنی و سینه زنی دسته جات، گفت: هیات ها در محدوده خود می توانند مراسم را برگزار کنند و برگزاری مراسم نخل گردانی و علم رقصانی که در برخی شهرها انجام می شود نیز ممنوع شده است.