سه شنبه ۰۸ فروردینساعت ۰۳:۰۷Mar 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شایع ترین سرطان»

فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
تحقیقات جدید نشان می دهد که این موضوع حتی اگر آن ها قبلاً سرطان سینه نداشته باشند هم درست است. کلی متکالف ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تورنتو کانادا، گفت: آنچه در مورد نتایج ما قابل توجه است این است که سرطان سینه و تخمدان شایع ترین سرطان هایی هستند که مشاهده می شوند و این نگران کننده است ...
تیک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۸:۴۱    
خودآزمایی یا معاینه پستان یک روش ساده و کاملاً ایمن برای تشخیص هرگونه تغییرات در بافت سینه و یکی از راه های تشخیص زودهنگام سرطان پستان در افراد است. این معاینه بدون هیچ هزینه ای در منزل قابل انجام است. خودآزمایی پستان شامل دو مرحله است: ...
ساوالان خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
سرطان روده یکی از شایع ترین سرطان های دنیاست و به تازگی بین افراد زیر 55 سال شیوع فراوانی داشته است اما با غربالگری می توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۰:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی چاقی، استفاده غیرعلمی و نابجا از درمان های جایگزین هورمونی، بی توجهی به بارداری بهنگام، ازدواج دیرهنگام، تغذیه نامناسب، کم تحرکی، مصرف غیرمنطقی استروژن و مصرف دخانیات را از جمله عوامل خطرعنوان کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۲:۲۷   + ۲۷ سایت دیگر  
رییس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در ایران 21.4 درصد مبتلایان سرطان پستان زیر 40 سال دارند درحالی که در دنیا این عدد حدود چهار درصد است بنابراین این موضوع نیازمند توجه است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۲۲:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
در بین شایع ترین سرطان های دنیا سرطان دهانه رحم رتبه چهارم را از نظر شیوع دارد. همچنین چهارمین عامل مرگ ناشی از سرطان در زنان همین بیماری است
عصر اترک   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۸:۵۲    
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: شایع ترین سرطان ها طبق آمار سال 97 در استان خراسان شمالی به ترتیب پستان، معده است که سرطان معده، رتبه دوم بروز در کشور را دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۲:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیماری های قلبی و عروقی، سوانح و حوادث و اختلالات روحی و روانی سه عامل مرگ و میر در استان است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۷:۴۴    
شایع ترین سرطان دستگاه گوارش در دنیا، سرطان روده بزرگ است؛ در زمینه تشخیص و پیشگیری از این بیماری با دکتر اعظم تیموری، متخصص بیماری های داخلی، فوق تخصص بیماری های گوارش و کبد و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت وگویی داشته باشیم. مدیر گروه سلامت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۰۸:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس آخرین آمار ها سرطان سینه شایع ترین سرطان در جمعیت زنان استان و میزان بروز آن اکنون 34 در 100 هزار است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۵:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی یک متخصص رادیوتراپی انکولوژی با اشاره به اینکه شایع ترین سرطان ها در جامعه جهانی سرطان ریه، پروستات و پستان است، گفت: اگرچه سرطان ریه در کشور ما شیوع کمتری دارد، در عوض سرطان های مخصوص کشور ما مثل سرطان مری و معده شیوع بالایی دارد و از متوسط جهانی بسیار بیشتر است.
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۴:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
کلینیک درمان سرطان پستان سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان در مرکز خدمات تخصصی پزشکی جهاد دانشگاهی در اهواز افتتاح خواهد شد. امروزه یکی از عوامل نگران کننده در ارتباط با سلامتی زنان، سرطان پستان است. در اکثر کشورهای دنیا سرطان پستان شایع ترین سرطان در زنان است. در ایران نیز سرطان پستان 21 ...
بویر نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۸:۰۲   + ۲۱ سایت دیگر  
بویرنیوز – رییس اداره کنترل و مقابله با سرطان وزارت بهداشت با اشاره به شایع ترین سرطان های کودکان، درباره برنامه این وزارتخانه در زمینه ادغام تشخیص زودهنگام سرطان های کودکان در نظام شبکه بهداشتی و درمانی ، توضیح داد. ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۰۹:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی همزمان با اجرای طرح غربالگری رایگان سرطان های شایع بانوان در بندر کنارک که به همت این پژوهشکده و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی انجام می شود تاکید کرد: در حال حاضر، سرطان پستان، فارغ از جنسیت ...
صدای زرند   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
دکتر زهرا فرهنمندی نیا فوق تخصص خون و آنکولوژی و عضو هیات مدیره موسسه خیریه کمک کرمان گفت: سرطان در کودکان درمان پذیر است و بیش از 70 درصد بیماری در کودکان درمان می شود.
سرطان روده از شایع ترین سرطان ها در میان زنان و مردان است و غربالگری های آن می تواند در تشخیص زودهنگام موثر باشد.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۹:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
محمد اسماعیل اکبری رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره شیوع سرطان در کشور گفت: سرطان یکی از بیماریهای آینده و فردای کشور است علت آن نیز این است که جمعیت ما به سمت سالمندی می رود و ما به دلیل سالمند شدن تعداد سرطان هایمان زیادتر از معمول می شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
به طور معمول استان اصفهان در سال های گذشته رتبه دوم یا سوم سرطان کشور را به خود اختصاص داده است، در حال حاضر شایع ترین سرطان ها در استان اصفهان سرطان سینه، پروستات، پوست، روده بزرگ و تیروئید است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۱۰    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از هرمزگان ، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جاسک بیان داشت: سرطان پستان، شایع ترین سرطان زنان در کل دنیا است و مرگ و میر بالایی را به خود اختصاص داده است. از این رو تشخیص به موقع و درمان بهنگام این سرطان از اهمیت بالایی برخوردار است. ...
تیتر ۱   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مژگان اسدی گفت: فرد می تواند در 50 سالگی با آزمایش خون PSA خود را مورد غربالگری سرطان پروستات قرار دهد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۷:۵۲    
مسئول ثبت و غربالگری سرطان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: به طور معمول استان اصفهان در سال های گذشته رتبه دوم یا سوم سرطان کشور را به خود اختصاص داده است، در حال حاضر شایع ترین سرطان ها در استان اصفهان سرطان پستان، پروستات، پوست، روده بزرگ و تیروئید است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مسئول ثبت و غربالگری سرطان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: به طور معمول استان اصفهان در سال های گذشته رتبه دوم یا سوم سرطان کشور را به خود اختصاص داده است، در حال حاضر شایع ترین سرطان ها در استان اصفهان سرطان پستان، پروستات، پوست، روده بزرگ و تیروئید است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۳:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: سرطان خون و پس از آن، تومور های مغزی، شایع ترین سرطان کودکان محسوب می شوند.
اعتبار نوین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۲:۳۱    
سرطان سینه یکی از شایع ترین سرطان هاست.ازعلائم اولیه این سرطان می توان به کاهش وزن بی دلیل اشاره کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۲۸   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا/البرز رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به اینکه از بروز 40 درصد سرطان ها می توان پیشگیری کرد، افزود: شایع ترین سرطان ها در استان البرز به ترتیب سرطان پستان، پروستات، کولورکتال (روده بزرگ)، معده و پوست (غیرملانوما) است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۶:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
سرطان تیروئید شایع ترین سرطان غدد درون ریز است که شیوع آن با میزان جذب ید ارتباط دارد. این در حالی است که سرطان تیروئید در زنان فراوانی بیشتری نسبت به مردان دارد و دومین سرطان شایع در زنان استان اصفهان است. سرطان تیروئید در کشور رتبه هشتم بروز در کل جمعیت و رتبه سوم در میان زنان را دارد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۸:۱۷   + ۲۵ سایت دیگر  
یک متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری: سرطان های پروستات، مثانه، کلیه و بیضه ها، به ترتیب؛ شایع ترین سرطان های دستگاه مجاری ادراری هستند.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۱:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه سرطان های پستان، پروستات، کولورکتال را از شایع ترین سرطان های جمعیت استان گیلان عنوان و تاکید کرد: پیشگیری و تشخیص زودهنگام از مؤثرترین راه ها برای مبارزه با سرطان و بهبود زندگی افراد مبتلا به این بیماری است.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۲:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس انجمن سرطان های زنان ایران با بیان اینکه مهم ترین عوامل مستعدکننده ابتلا به سرطان "دهانه رحم"، مصرف سیگار و داشتن رفتارهای جنسی پرخطر است؛ گفت: این نوع سرطان در صورت وجود برنامه غربالگری، قابل پیشگیری است.
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران، در مورد شایع ترین سرطان در کشور که هر 45 دقیقه یک زن را مبتلا می کند، توضیحاتی ارائه داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۸:۰۷   + ۲۸ سایت دیگر  
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران، در مورد شایع ترین سرطان در کشور که هر 45 دقیقه یک زن را مبتلا می کند، توضیحاتی ارائه داد.
برترین ها / طلا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۰۲:۴۸   + ۲۶ سایت دیگر  
سالانه صدها مورد ابتلا به سرطان در ایران و میلیون ها مورد در جهان رخ می دهد که در صورت تشخیص به موقع و زودهنگام بسیاری از آن ها، درمان شان آسان تر و امکان کنترل و بهبود کامل شان بسیار زیاد است.
سینا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۶:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
هپاتوبلاستوما شایع ترین سرطان کبد بدخیم است که اغلب، کودکان زیر 3 سال را تحت تاثیر قرار می دهد. محققان دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبرگ، در یک مطالعه جدید، با بررسی مدل موش هپاتوبلاستوما ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۴:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران ایرانی در یک تحقیق جالب، سم نوعی مار کبری را روی رده سلول های سرطانی آزمایش کرده و متوجه شده اند که این سم می تواند همانند داروهای شیمی درمانی استاندارد، تکثیر سلول های فوق را مهار کند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۴:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با اشاره به ابتلای 15 درصد مبتلایان دیابت به زخم پای دیابتی گفت: مرگ ومیر ناشی از زخم های مزمن معادل شایع ترین سرطان های زنان و مردان است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۱۶:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
طراوت فاخری به مناسبت هفته مبارزه با سرطان (11 تا 17 مهر) از سرطان سینه به عنوان یکی از شایع ترین سرطان ها در میان زنان یاد کرد و گفت: تقریبا از هر 8 تا 9 زن یک نفر مبتلا به این نوع سرطان است و این نوع سرطان شیوع بالایی دارد. ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۲۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش "پارسینه" به نقل از ایسنا : یک متخصص زنان و زایمان توصیه کرد که تمام زنان از سن 40 سال به بعد سالانه ماموگرافی و غربالگری سرطان سینه را انجام دهند. ...
زندگی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۱۳:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
بدن خانم ها پس از دوراه یائسگی دچار تغییرات زیادی می شود که برخی از این تغییرات زیاد خوشایند نیستند، از جمله اینکه گاهی ممکن است سرطان هایی بروز کند که در ادامه به شایع ترین سرطان های پس از یائسگی در بین خانم ها اشاره می کنیم
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۰۸:۵۶   + ۲۶ سایت دیگر  
محققان دانشگاه کمبریج در مطالعه اخیرشان از توسعه الگوریتمی که می تواند خطر سرطان پروستات را پیش بینی کند، خبر داده اند.
نی نی بان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۸:۲۲    
سرطان مثانه یکی از شایع ترین سرطان هاست و میزان بروز آن همچنان در حال افزایش است. این سرطان 3 درصد از سرطان های جدید را تشکیل می دهد و دومین سرطان شایع اورولوژی است.
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۲۰:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
پس از سرطان پوست، سرطان پروستات شایع ترین سرطان بین مردان در آمریکا به شمار می رود. طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا، محققان تخمین زده بودند که در سال 2017 حدود 161360 مورد جدید سرطان پروستات تشخیص داده می شود و از میان آن ها نزدیک به 26730 مرد در اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند!
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۲۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
سرطان سینه یکی از شایع ترین سرطان ها در بین زنان است و علائم هشداردهنده ای دارد که زنان باید به آن توجه کنند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۰:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- یک متخصص پوست در بیان انواع سرطان پوست، گفت: سرطان پوست انواع مختلفی دارد که شایع ترین آنها سرطان (کارسینوم) سلول های قاعده ای، سلول های سنگفرشی و ملانوم بدخیم است که در میان آنها سرطان سلول های قاعده ای شایع ترین آنها و می توان گفت که شایع ترین سرطان کل بدن است.
سینا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
تحقیقات جدید پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد که ژن های انسان، گزینه ای عالی برای غربالگری سرطان پروستات هستند. این تحقیقات شامل غربالگری 290 ژن بوده و می تواند ابزار مناسبی برای تخمین خطر ابتلا به این بیماری کشنده در اختیار پزشکان قرار دهد. ...
فرارو   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۰۹:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
آزمایش های بالینی واکسن های سرطان سینه که به تنهایی یا همراه با سایر درمان ها تجویز می شوند، در چند سال گذشته حدود 25 درصد افزایش یافته است. به گزارش باشگاه خبرنگاران، سرطان سینه در حال حاضر شایع ترین سرطان در جهان است. بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، در سال 2020، 2 ...
سینا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۱:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
محققان دانشگاه واشنگتن در مطالعه جدیدشان از توسعه یک واکسن تجربی خبر دادند که می تواند برای پیشگیری یا درمان یک نوع تهاجمی سرطان پستان مورد استفاده قرار گیرد و به طور ایمن یک پاسخ ایمنی در برابر یک محرک مهم رشد سرطان پستان ایجاد کند. ...
شایع ترین سرطان ها در زنان در خانه مهر بررسی می شود. سریال آتش سرد به کارگردانی رضا ابوفاضلی و تهیه کنندگی علی مهام این شب ها روی آنتن شبکه دو سیما قرار دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس پزشکی اعلام کرد: سرطان سینه شایع ترین سرطان بین زنان ایرانی است که بر اساس آمار وزارت بهداشت هر سال 17 هزار نفر به این بیماری مبتلا می شوند.
تبیان   ۱۴۰۱/۰۷/۲۹ - ۱۱:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
آیا می دانستید بیشتر از یک سوم افراد در زندگی خود به سرطان مبتلا می شوند؟ سرطان سینه، سرطان کولورکتال و سرطان ریه، سه نوع از شایع ترین سرطان ها در میان خانم ها و سرطان پروستات، سرطان ریه و سرطان کولورکتال نیز شایع ترین سرطان ها در میان آقایان است.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۱۲:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
نصر: یک پزشک و کارشناس گروه بیماری های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اهمیت تشخیص زودهنگام سرطان در اثرگذاری اقدامات درمانی و با یادآوری اینکه سرطان پستان از شایع ترین سرطان ها در جوامع مختلف منجمله ایران است ...