چهارشنبه ۰۹ اسفندساعت ۱۵:۰۹Feb 2024 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دهانه رحم»

زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۲۰:۱۳    
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر به صورت روتین غربالگری سرطان سینه، سرطان کولورکتال یا سرطان روده و سرطان سرویکس یا سرطان دهانه رحم در نظام شبکه کشور در حال انجام است ...
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۲:۴۸    
ساعت 24- معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر به صورت روتین غربالگری سرطان سینه، سرطان کولورکتال یا سرطان روده و سرطان سرویکس یا سرطان دهانه رحم در نظام شبکه کشور در حال انجام است.
سلام نو / بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۹:۳۳   + ۱۸ سایت دیگر  
البته احتمالا در سال آینده در صورت لزوم نیز پویش غربالگری سرطان های شایع را مانند آنچه در پویش غربالگری فشار خون بالا انجام دادیم، راه اندازی خواهیم کرد. اما در حال حاضر چنین برنامه ای در دستور کار نداریم.
آفتاب یزد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۱:۴۳    
آفتاب یزد- نجمه حمزه نیا: کیست نابوتین یکی از کیست های رایج در بین خانم ها است که در دهانه رحم بروز می کند و به روش های مختلفی قابل درمان است. هر کسی که سرویکس (دهانه رحم) دارد می تواند به کیست نابوتین مبتلا شود؛ موضوعی که قابل جلوگیری نیست. با این حال احتمال بروز این کیست ها بین دوران [...]
ایتنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۶:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
ایتنا - تعداد زیادی از زنان به انجام تست های سالانه اهمیت نمی دهند و حتی بسیاری از آنان پروسه پزشکی خود را کامل انجام نمی دهند.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۲۰:۰۹    
همشهری آنلاین نوشت: زنان به دلیل شرایط خاص و پیچیده ی دستگاه تناسلی، در معرض انواع عارضه ها و بیماری های این دستگاه هستند که یکی از مهم ترین آنها بیماری های مربوط به دهانه رحم ازجمله سرطان دهانه رحم است ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۱:۱۱   + ۲۰ سایت دیگر  
ویروس HPV که در میان مردم به زگیل تناسلی شناخته می شود نیز یکی از شایع ترین عفونت های تناسلی است که از راه تماس جنسی منتقل می شود و بسیاری از زنان را درگیر خود می کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
غربالگری سرطان های پستان، دهانه رحم و روده بزرگ به صورت رایگان در مراکز خدمات جامع سلامت استان یزد انجام می شود.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۷:۵۲    
تحرک اسپرم یکی ازشاخص های بسیار مهم و کلیدی سلامت اسپرم و باروری مردان است. تحرک رو به جلوی اسپرم از عوامل مهم توانایی لقاح با تخمک است. اسپرم پس از ورود به واژن و عبور از دهانه رحم وارد رحم شده
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۴:۳۷   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، محمدرضا سهرابی با بیان اینکه پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان را یکی از اولویت های بخش سلامت است، اظهار کرد: در واحدهای بهداشتی ضمن آموزش خود مراقبتی، غربالگری سه سرطان شایع پستان، روده بزرگ و دهانه رحم انجام می شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
عمل نادر تراکلکتومی در بیمارستان قائم (عج) مشهد در بیمار مبتلا به سرطان دهانه رحم در بیمارستان قائم (عج) مشهد با موفقیت انجام شد.
سرپرست واحد آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشت گفت: در راستای اجرای برنامه خود مراقبتی سازمانی و نیازسنجی آموزشی در ادارات، جلسه آموزشی سرطان های سینه، دهانه رحم و روده بزرگ در محل مرکز خدمات بهزیستی مثبت زندگی فسا برگزار شد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۰:۱۷   + ۲۸ سایت دیگر  
HPV (ویروس پاپیلومای انسانی) در حال حاضر به عنوان عامل سرطان دهانه رحم شناخته شده است، و تحقیقات قبلی نشان داده است که عفونت HPV ممکن است در گرفتگی عروق نقش داشته باشد.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۸:۵۷    
انتشار خبر درگذشت یک بازیگر هندی در شبکه اجتماعی و رسانه های رسمی، بحث برانگیز شد. خبری که واقعی نبود و تنها می خواست توجه کاربران را به سرطان دهانه رحم جلب کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان "خوشاب" گفت: 2 هزار تست غربالگری سرطان دهانه رحم در سال جاری در این شهرستان خراسان رضوی انجام شد که در نتیجه آن 23 فرد مشکوک به وجود این بیماری و نیازمند پیگیری شناخته شدند.
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۸:۱۷    
ساعت 24- سرطان دهانه رحم چهارمین سرطان شایع در میان زنان در جهان است. به گزارش دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت، سالانه 1200 تا 1400 مورد جدید ابتلا به سرطان دهانه رحم در ایران ثبت می شود.
سینا رسانه   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۷:۳۳    
گروه غیرواگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، به مناسبت هفته ملی مبارزه با سرطان، جلسه آموزشی در خصوص سرطان دهانه رحم (HPV) را برگزار کرد.
وقت صبح   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۲۲:۳۹    
وقت صبح -پونام پاندی بازیگر بالیوودی اخیرا با انتشار ویدیویی در اینستاگرام به طرفداران اطلاع داد مرگ خود را جلع کرده بود!! به گزارش گروه ترجمه وقت صبح، پونام پاندی، ستاره بالیوودی، مرگ خود را جعل کرد تا آگاهی عمومی در مورد سرطان دهانه رحم را افزایش دهد. ...
رویداد 24   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۷:۲۷    
سرطان دهانه رحم چهارمین سرطان شایع در زنان دنیاست و تقریبا دلیل اصلی ابتلا به این سرطان ویروس HPV، زگیل تناسلی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۳:۵۷   + ۱۷ سایت دیگر  
سرطان دهانه رحم چهارمین سرطان شایع در میان زنان در جهان است. به گزارش دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت، سالانه 1200 تا 1400 مورد جدید ابتلا به سرطان دهانه رحم در ایران ثبت می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۱:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
مطالعات نشان داده اند واکسن اچ پی وی (ویروس پاپیلومای انسانی) می تواند موارد ابتلا به سرطان دهانه رحم را تا 90 درصد کاهش دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۱:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد: کلیه زنان 30 تا 55 سال می توانند برای تشخیص زودرس سرطان دهانه رحم به واحد های بهداشتی مراجعه کنند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۲۰:۰۲    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، دکتر عسکری رئیس بیمارستان سیدالشهدای اصفهان برنامه غربالگری این بیمارستان را در مورد سه بیماری سرطان پستان و روده بزرگ و دهانه رحم عنوان کرد و افزود: در مابقی موارد هم دستورالعمل برای ما صادر شده و موظف هستیم که پیگیر علائم باشیم و ارجاع انجام شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۶:۱۰    
رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه: غربالگری سرطان های پستان، دهانه رحم و روده بزرگ به صورت رایگان در مراکز خدمات جامع سلامت انجام می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۵:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه گفت: غربالگری سرطان های پستان، دهانه رحم و روده بزرگ به صورت رایگان در مراکز خدمات جامع سلامت انجام می شود.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۵:۰۰    
عضو هیات علمی ئانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: سرطان دهانه رحم سومین سرطان شایع زنان در کل دنیا بوده و جزء سرطان های خطرناک در زنان محسوب می شود. انجام تست های غربالگری و اقدامات پیشگیری می تواند از بروز این سرطان در زنان جلوگیری کند. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۰۹:۴۸    
یک مطالعه جدید نشان می دهد با وجود پیشرفت های پزشکی که به گفته کارشناسان، سرطان دهانه رحم را قابل پیشگیری کرده است، در مناطق کم درآمد ایالات متحده، زنان رشد قابل توجهی را در ابتلا و مرگ ناشی از این بیماری تجربه می کنند.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۱۷:۴۸    
سرطان دهانه رحم بعد از سرطان سینه یکی از شایع ترین بیماری ها و سرطان ها در بین زنان است . این بیماری که به عنوان یک عارضه خطرناک و سخت شناخته می شود ، درست مانند بسیاری دیگر از سرطان ها نوع خوش خیم و بدخیم دارد . همان طور که مشخص است این بیماری با تقسیم و تولید نامتعارف سلول های رحمی آغاز می شود ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اگر ویروس HPV درمان نشود احتمال بروز زگیل تناسلی، سرطان دهانه رحم یا مقعد زیاد خواهد شد. از همین رو تزریق واکسن گارداسیل (Gardasil) یک راه مؤثر برای پیشگیری از زگیل تناسلی از شایع ترین عفونت های دستگاه تناسلی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
یک عارضه جدی برای بانوان، سرطان دهانه رحم است. بانوان برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری باید فواصل آزمایش را جدی بگیرند، اما هنوز هستند افرادی که هیچ آگاهی از این بیماری ندارند و راه های پیشگیری از آن را نمی دانند.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۰۸:۵۰    
واکسن گارداسیل که چندین سال است تولید شده و عمر زیادی ندارد می تواند از بیماری های خطرناکی نظیر زگیل تناسلی و انواع سرطان ها از جمله سرطان دهانه رحم پیشگیری نماید.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - ۱۸:۲۷    
پاپ اسمیر آزمایشی برای غربالگری و تشخیص سرطان دهانه رحم است.
وقت صبح   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
بسیاری از عفونت های HPV که در طول رابطه جنسی منتقل می شوند بی ضرر هستند و تعداد کمی از انواع HPV می تواند باعث تغییراتی در سلول های شما شود. این تغییرات می تواند باعث ایجاد برخی از انواع سرطان مثل سرطان دهانه رحم شود ...
زندگی آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۰۸:۴۷    
واکسن گارداسیل در واقع برای پیشگیری از بروز زگیل های تناسلی و به دنبال آن پیشگیری از ایجاد سرطان دهانه رحم تزریق می شود. فردی که این واکسن را تزریق می کند بدنش در مقابل ویروس HPV مقاوم
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۰۶:۰۵    
واکسن گارداسیل (Gardasil) یک داروی موثر برای پیشگیری از زگیل تناسلی از شایع ترین عفونت های دستگاه تناسلی است. اگر ویروس HPV درمان نشود احتمال بروز زگیل تناسلی، سرطان دهانه رحم یا مقعد زیاد خواهد شد. از همین رو دانشمندان استفاده از آمپول گارداسین را توصیه می کنند.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۳:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
تست HPV و پاپ اسمیر می تواند به پیشگیری از سرطان دهانه رحم یا تشخیص زودهنگام آن کمک کند. انجام این تست برای تشخیص ویروس پاپیلومای انسانی است که می تواند باعث تغییرات سلولی در دهانه رحم شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۹:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
متخصص داخلی دانشگاه علوم پزشکی گفت: برخی علایم دیابت به صورت ویژه در خانم ها دیده می شود مانند عفونت قارچی دهانه رحم که با درد، ترشح و خارش همراه است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۱ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
زخم دهانه رحم بسیار شایع است. تخمین زده شده است که بیش از نیمی از زنان بالغ در طول زندگی خود حداقل یک بار دچار سرویسیت شده اند.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۱۳:۰۱    
تست پاپ اسمیر یکی از مهم ترین آزمایش های غربالگری برای پیشگیری و تشخیص سرطان دهانه رحم است که بهتر است به صورت منظم زنان آن را انجام دهند.
وقت صبح   ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۱۸:۰۲    
به گزارش وقت صبح ، تصویری بسیار ناراحت کننده از کالین دوهرست مادر خوانده آنشرلی قبل فوتش منتشر شد. کالین دوهرست یک هنرپیشه اهل کانادا بود. او دارای دو فرزند بود و در 67 سالگی در اثر سرطان دهانه رحم درگذشت. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۱۷:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد مشهد، با اشاره به اهمیت واکسیناسیون HPV در پیشگیری از ابتلا به سرطان های دهانه رحم گفت: این واکسن باید به برنامه واکسیناسیون کشوری بپیوندد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۷ - ۱۰:۱۴    
ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یک بیماری مقاربتی است که دارای سویه های زیادی است و برخی از آنها باعث ایجاد زگیل تناسلی می شوند و برخی دیگر می توانند منجر به سرطان دهانه رحم در زنان شوند.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۱۰:۱۱    
آیا برای شما هم سئوال است که باید برای زایمان طبیعی چقدر پیاده روی کنید و می خواهید بدانید تاثیر پیاده روی در باز شدن دهانه رحم چیست؟ پس این مقاله را مطالعه کنید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۰۹:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/البرز یک پزشک متخصص زنان و زایمان گفت: سرطان دهانه رحم سومین سرطان شایع زنان در کل دنیا بوده و جزء سرطان های خطرناک در زنان محسوب می شود. انجام تست های غربالگری و اقدامات پیشگیری می تواند از بروز این سرطان در زنان جلوگیری کند.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - ۰۸:۵۲    
عفونت دهانه رحم یکی از مشکلات رایج در میان زنان است و شناسایی به موقع آن می تواند سلامت فرد را تضمین کند. در این مقاله بیشتر درباره نشانه ها و روش های تشخیص عفونت دهانه رحم صحبت خواهیم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۱۲:۴۲    
یک کارشناس مامایی درباره زمان مناسب برای تست تشخیص سرطان دهانه رحم و علائم آن توضیحاتی را ارائه داد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
پزشک جراح کلیه و مجاری ادراری با اشاره به اینکه ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یکی از شایع ترین عفونت های دستگاه تولید مثل است که معمولاً از طریق رابطه جنسی منتقل شده و موجب سرطان دهانه رحم می شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۸:۵۵   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ویروس HPV در ایران نگران کننده نیست؛ در عین حال توضیحاتی درخصوص میزان بروز سرطان دهانه رحم در کشور ارائه داد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۱:۴۱   + ۲۹ سایت دیگر  
سپهر غرب، گروه ریحانه آفرینش: رئیس مرکز تحقیقات بیماری عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به راه های انتقال ویروس HPV، این عفونت را مهم ترین عامل بروز سرطان دهانه رحم و چهارمین سرطان شایع زنان در دنیا دانست.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۱:۵۱   + ۳۱ سایت دیگر  
عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا با اشاره به اینکه سقط مکرر یکی از عارضه هایی است که با آسیب های جسمی و روانی به مادر همراه است، "سرکلاژ" یا دوختن دهانه رحم را یکی از راه های پیشگیری از بروز سقط معرفی کرد.