دوشنبه ۰۷ فروردینساعت ۲۳:۴۰Mar 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دهانه رحم»

نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
شما کم کم به نیمه بارداری خود نزدیک می شوید. پزشک ممکن است برای بررسی طول دهانه رحم و محل جفت در این دوران برایتان سونوگرافی واژینال تجویز کند. این مقاله به شما کمک می کند تا در مورد هفته 17 تا 20 بارداری بیشتر بدانید.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۶:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد:تقریباً یک مورد از هر پنج تشخیص سرطان دهانه رحم در زنان 65 سال و بالاتر رخ می دهد و اکثر موارد تشخیص داده شده مربوط به سرطان دهانه رحم در مراحل پایانی است ...
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۴:۱۰    
سوزاک عفونت ناشی از باکتری است که از طریق رابطه جنسی انتقال می یابد و هم آقایان و هم خانم ها را آلوده می سازد. این باکتری اغلب مجرای ادرار، رکتوم یا حلق را تحت تأثیر قرار می دهد؛ و در خانم ها می تواند دهانه رحم را نیز آلوده کند.
نی نی بان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
آیا تا به حال اسم عمل leep را شنیده اید؟ LEEP، کوتاه شده روش جراحی با حلقه الکتریکی است که برای برداشتن بافت غیرطبیعی در سطح دهانه رحم استفاده می شود. با این حال، خیلی چیز های بیشتری هستند که باید درباره این جراحی بدانید. پس روی این مقاله کلیک کنید تا ببینید عمل leep چیست و برای چه انجام می شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۳۱    
با توجه به شیوع زگیل تناسلی چه خطراتی برای جوانان دختر و یا پسر وجود دارد؟ چه گروههایی بیشتر در معرض خطر هستند. امروزه با توجه افزایش روابط های جنسی در بین انسانها که به سنین پایین تر هم کشیده شده است، خطرات انتقال زگیل تناسلی بیشتر مورد بحث است ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
پاپ اسمیر بهترین روش برای تشخیص زودهنگام و درمان سرطان دهانه رحم است آزمایش پاپ اسمیر با هدف بررسی سرطان دهانه رحم انجام می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۹:۴۰    
آزمایشات نشان داد که واکسن جدید برای سرطان دهانه رحم، تومور ها را تا 80 درصد کاهش می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از اجرای برنامه غربالگری برای سه سرطان شایع کولورکتال، سینه و دهانه رحم به صورت رایگان در تمام مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی چهارمحال و بختیاری خبر داد.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۵۵    
این تست قابلیت این را دارد که انواع عفونت ها از جمله عفونت hpv را هم شناسایی کند. اما معمولاً در اکثر موارد این تست به منظور غربالگری سرطان دهانه رحم انجام می شو د. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از اجرای برنامه غربالگری برای سه سرطان شایع کولورکتال، سینه و دهانه رحم به صورت رایگان در تمام مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی چهارمحال و بختیاری خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: خدمات غربالگری سرطان های روده بزرگ، پستان و دهانه رحم برای گروه های سنی هدف به صورت رایگان انجام می شود.
برترین ها / شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۱:۲۸   + ۲۴ سایت دیگر  
سالانه هزاران مورد ابتلا به سرطان در ایران و میلیون ها مورد در جهان رخ می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۹:۲۵    
متخصصان در دهمین کنگره بین المللی سرطان های زنان ایران از کاهش سن ابتلا به سرطان رحم در بین زنان ایرانی و ضرورت واکسیناسیون خبر دادند.
اکو فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۱:۲۵   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ورود واکسن HPV برای پیشگیری از ابتلا به سرطان دهانه رحم در زنان ایرانی به برنامه واکسیناسیون کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی یک متخصص رادیوتراپی انکولوژی گفت: از جمله سرطان هایی که امکان غربالگری و تشخیص زودرس آن ها وجود دارد، سرطان سینه و سرطان دهانه رحم در زنان، سرطان پروستات در مردان، سرطان دستگاه گوارش و سرطان های کولورکتال است.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۹:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
کیست های نابوتین خطرناک نیستند و نمی تواند علامت سرطان دهانه رحم باشند. همچنین این نوع کیست خوش خیم بوده و سرطانی نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
دهمین کنگره بین المللی سرطان های زنان ایران با حضور اساتید و متخصصین داخلی و خارجی برگزار شد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۴:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
ابتلا به سرطان دهانه رحم 99 درصد با ویروس HPV مرتبط است، هنوز واکسن این ویروس در واکسیناسیون ملی پذیرفته نشده و زنان مجبورند آن را با قیمت آزاد در حدود 2 میلیون تومان از داروخانه ها تهیه کنند.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مطالعات نشان داده اند که واکسن HPV بیش از 70 درصد و در برخی موارد بیش از 90 درصد موثر است و می تواند از بروز سرطان دهانه رحم پیشگیری کند، اما با توجه به نگرانی هایی که درباره عوارض این واکسن وجود دارد، مطالعات باید در سطح ملی هم انجام شود و براساس نیازهای ملی در مورد آن تصمیم گیری شود.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۵:۴۸    
می دانستید سرطان تخمدان پنجمین سرطان شایع و مرگ آفرین در زنان است. در میان تمام سرطان های دستگاه تناسلی در زنان ( که بافت های رحم، تخمدان و دهانه رحم را درگیر می کند) سرطان تخمدان بیشترین خطر مرگ را دارد.این سرطان به معنی رشد توده سرطانی در تخمدان ها می باشد. ...
برترین ها / نواندیش   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۰۹:۳۹   + ۳۱ سایت دیگر  
رییس اداره کنترل و مقابله با سرطان وزارت بهداشت درباره آخرین اقدامات در زمینه تزریق واکسن HPV در کشور توضیح داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیر گروه پیشگیری و کنترل بیماری های مرکز بهداشت استان کرمانشاه با اشاره به غربالگری و تست رایگان سرطان های سینه، دهانه رحم و روده بزرگ در استان، گفت: تاکنون 209 مورد سرطان سینه و 71 مورد سرطان روده بزرگ در مراحل اولیه تشخیص داده شده است.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۱:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، اکبر برندگی در گفت وگو با تسنیم درباره واکسن ایرانی سرطان دهانه رحم اظهار کرد: تولید واکسن سرطان دهانه رحم انجام شده است و در انتظار انجام مطالعات بالینی این واکسن هستیم و مجوز کمیته اخلاق در پژوهش، تا دو هفته آینده اخذ می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۰:۳۷   + ۲۴ سایت دیگر  
دبیر اجرایی دهمین کنگره بین المللی سرطان های زنان با اشاره به آمار بالای ابتلای زنان به سرطان در ایران نسبت به آمار جهانی، گفت: یکی از دلایلی که ما میزان خیلی بالاتری مبتلا به کانسر دهانه رحم داریم نبود واکسن های hpv در کشور است ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از هرمزگان ، دکترعبدالجبارذاکری گفت: 45436نفر از بانوان ازنظر ابتلا به سرطان دهانه رحم و 51073نفر از نظر ابتلا به سرطان پستان و 36358نفراز زنان و مردان ازنظر ابتلابه سرطان کولون مورد غربالگری قرار گرفته اند . ...
تبیان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۵:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
بسیاری از سرطان ها در گذشته معادل با مرگ بودند؛ اما اکنون باتوجه به انواع و اقسام شیوه های درمانی موجود، خیلی از سرطان ها قابل درمان اند و سرطان دهانه رحم یکی از این سرطان هاست و از زمانی که تست پاپ اسمیر برای تشخیص سرطان دهانه رحم مورداستفاده قرار می گیرد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان رئیس گروه بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت گلستان از ارائه خدمات تشخیص زودهنگام سه نوع سرطان پستان، روده بزرگ و سرطان دهانه رحم در مراکز جامع خدمات سلامت استان گلستان خبر داد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۲:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
یک فوق تخصص خون، سرطان و رادیوتراپی با اشاره به علائم ابتلا به سرطان های رحم و دهانه رحم، گفت: در مواردی هیچ کدام از عوامل خطرزا وجود ندارد اما افراد به سرطان مبتلا می شوند که هنوز دلیل آن شناخته نشده است.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۸:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
کف لگن اندام هایی مانند مجرای ادرار، مثانه، روده ها، راست روده، رحم، دهانه رحم و واژن را در خود جای داده است. همچنین شامل بافت های همبند مانند همسترینگ، فلکسور های لگن و دورکننده ها می شود. عضلات و بافت های کف لگن با هم به سلامت جنسی، تثبیت لگن، ادرار، حرکات روده و موارد دیگر کمک می کنند.
کیشوند   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۳:۰۱    
یک دوره کلاس آموزشی به مناسبت هفته ملی مبارزه با سرطان با موضوع:سرطان سینه و دهانه رحم ،در سالن شهید همت مرکز خدمات جامع سلامت بوعلی برگزار شد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
دبیر ثبت سرطان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص غربالگری و تشخیص زودرس سرطان ها گفت: این دانشگاه از چند سال پیش در خصوص غربالگری سه سرطان پستان، روده بزرگ و دهانه رحم اقدام کرده، به طوری که امروزه در کلیه مراکز بهداشتی شهری و روستایی استان این خدمات به صورت رایگان قابل ارائه به گروه هدف برنامه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس گروه مبارزه با بیماری های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سه سرطان شایع روده بزرگ، سینه و دهانه رحم را از اولویت های غربالگری و تشخیص زودهنگام معاونت بهداشت دانست.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۷:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
، سرطان دهانه رحم چهارمین سرطان شایع زنان و هفتمین سرطان شایع در بین هر دو جنس در جهان است؛ سرطان دهانه رحم مهم ترین علت مرگ ناشی از سرطان در کشورهای در حال توسعه به شمار می رود و در اکثر موارد در مراحل بسیار پیشرفته تشخیص داده می شود. عوامل خطر سرطان دهانه رحم و راه های پیشگیری از آن ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۶:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس گروه پیشگیری از بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی یزد: مراکز خدمات سلامت استان یزد آماده ارائه رایگان خدمات غربالگری و تشخیصی در زمینه سرطان های روده بزرگ، پستان و دهانه رحم هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۹:۲۶   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شبکه ملی خیرین حوزه سرطان، با اعلام افزایش آمار مبتلایان به سرطان های ویژه زنان از حمایت خیریه ها برای اجرای کامل طرح ملی واکسیناسیون سرطان دهانه رحم خبر داد.
مرصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۸:۱۱    
مرصاد نیوز: مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه نیز همزمان با سراسر کشور غربالگری سه سرطان پستان، دهانه رحم و روده بزرگ در پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت انجام می شود .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
غربالگری سه سرطان شایع پستان، روده بزرگ و دهانه رحم به صورت رایگان در مراکز خدمات جامع سلامت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در حال انجام است.
فوت وفن   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۵۷    
از هر 10 مرگ ناشی از سرطان دهانه رحم 9 مورد در کشورهای کم درآمد و با درآمد متوسط رخ می دهد و در کشورهای پردرآمد، احتمال واکسن زدن و غربالگری برای اقلیت ها کمتر است. در نتیجه، زنان سیاه پوست و اسپانیایی تبار در جاهایی چون آمریکای شمالی بسیار بیشتر به این بیماری مبتلا می شوند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
مسئول ثبت و غربالگری سرطان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: خدمات اولیه غربالگری سرطان های سینه، دهانه رحم و روده بزرگ رایگان ارائه می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت کرمانشاه گفت: در حال حاضر غربالگری سه نوع سرطان روده بزرگ، پستان و سرطان دهانه رحم را انجام می دهیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد یک فلوشیپ آنکولوژی و سرطان زنان گفت: در میان سرطان های مربوط به زنان یکی از سرطان هایی که خیلی قابل پیشگیری و قابل درمان است سرطان دهانه رحم است که علت به وجود آمدن آن یک نوع عفونت به نام پاپیلومای انسانی یا HPV است که 95 درصد در سرطان دهانه رحم تاثیر ...
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۲:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس انجمن سرطان های زنان ایران با بیان اینکه مهم ترین عوامل مستعدکننده ابتلا به سرطان "دهانه رحم"، مصرف سیگار و داشتن رفتارهای جنسی پرخطر است؛ گفت: این نوع سرطان در صورت وجود برنامه غربالگری، قابل پیشگیری است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۹:۴۸   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس انجمن سرطان های زنان ایران با تاکید بر اهمیت غربالگری و تشخیص زودرس سرطان ها به خصوص در جامعه زنان ایران، گفت: در بین زنان کشورهای در حال توسعه، سرطان دهانه رحم از علل مهم مرگ و میر زنان محسوب میشود و بعد از سرطان سینه، دارای بیشترین فراوانی است.
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
نخستین کیت تست خانگی سرطان دهانه رحم برای غربالگری ویروس پاپیلومای انسانی آماده شده و قرار است به طور آزمایشی در هندوستان مورد استفاده قرار گیرد. به گزارش سیناپرس ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۰:۰۶   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بیش از دو سوم سرطانهای منتسب به زنان(سرطان دهانه رحم و پستان) با مراجعه زودهنگام قابل درمان و کنترل است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۰:۳۲    
اگر سرطان دهانه رحم در مراحل قبل از تهاجمی شدن شناسایی شود درمان بسیار ساده ای دارد و اغلب با حفظ قدرت باروری بیمار می تواند انجام شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان یک کارشناس سلامت خانواده گفت: تشخیص زودهنگام سرطان دهانه رحم و درمان به موقع آن می تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری کند و غربالگری های منظم و دوره ای، یکی از موثرترین روش های تشخیص زود هنگام این بیماری است.
وقت صبح   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۰۶:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
گرچه سال ها طول کشید تا او ویژگی متفاوت خود را بپذیرد، حالا در 23 سالگی آن را جالب هم می داند. به گزارش وقت صبح به نقل از روزیاتو، یک زن انگلیسی که با دو واژن، دو رحم و دو دهانه رحم متولد شده، پس از آنکه در نوجوانی به ویژگی نادر خود پی برد ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۱:۲۵    
ترشحات واژن مایعی است که از غدد ریز واژن و دهانه رحم ترشح می شود. این مایع هر روز از واژن نشت می کند تا سلول ها و باقیمانده های زائد قدیمی را از بین ببرد و واژن و دستگاه تناسلی را تمیز و سالم نگه دارد.