سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۱۶:۴۱Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قلیان»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس از توقیف 532 چشمه قلیان در هفته ملی بدون دخانیات از مراکز عرضه کننده قلیان خبر داد.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۶:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
قلیان و قلیان کشی یکی از تفریحات رایج ایرانی های زمان قاجار بود؛ پولدار و بی پول و جوان و پیر هم نداشت. همه قلیان می کشیدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۱۹    
رئیس گروه بهداشت محیط و کار شبکه بهداشت و درمان دشتستان می گوید: مصرف کنندگان قلیان آن را کم خطرتر از سیگار می دانند در حالی که تنباکو یکی از مضرترین انواع دخانیات است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
شنیدن نوای قُل قُل قلیان در فضای قهوه خانه ها، سواحل، تفرجگاه ها و محافل خانوادگی و گرایش جوانان به کشیدن آن بدون توجه به ضرری که می تواند برای سلامتی آن ها به دنبال داشته باشد به بلایی خاموش تبدیل شده که به جان بوشهری ها به خصوص جوانان افتاده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات و کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مصرف کنندگان قلیان جدا از دریافت مقادیر زیادی دود، برابر سه لیتر مونوکسیدکربن هم وارد ریه های خود می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر خواننده ای که سال ها پیش فوت شده، آهنگ جدید می خواند یا ویدئویی از ونگوگ در وسط قهوه خانه ای ایرانی که قلیان می کشد، اینها 2 مورد از ده ها موارد وایرال شده از نمایش قابلیت های هوش مصنوعی در فضای مجازی است که قدرت این فناوری را به شکل عجیبی به رخ همگان می کشد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
دکتر سیدکاظم غفاریان گفت : افراد سیگاری 22 درصد بیشتر از سایرین مبتلا به سرطان می شوند؛ آمار نشان می دهد مصرف سیگار در سطح جامعه کاهش یافته ولی مصرف قلیان افزایش می یابد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد گفت: با هجوم کافه داران و عرضه کنندگان قلیان و ایجاد درگیری 2 نفر از کارشناسان بهداشت بویراحمد آسیب دیدند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات دانشگاه شهید بهشتی گفت: مهمترین نقش خانواده ها این است که حداقل در سنین نوجوانی و جوانی فرزندان خود، سیگار و قلیان مصرف نکنند و استفاده از قلیان را به عنوان یک تفریح و سرگرمی ندانند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شبکه بهداشت شهرستان بویراحمد ازجمع آوری وامحاء 179 قلیان درهفته جهانی بدون دخانیات خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۵:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
یاسوج_ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: فروش دخانیات به افراد زیر 18 سال ممنوع است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۵:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج_ سرپرست مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد گفت: 12 مرکز متخلف عرضه قلیان در بویراحمد پلمب شد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۱۲    
8خردادماه مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری بندرعباس مدعی شد که در طرح جمع آوری قلیان از نوار ساحلی، 300 قلیان جمع آوری و معدوم شدند. این در حالی است تنها پس از 48 ساعت، شمار زیادی از عرضه کنندگان قلیان در ساحل بندرعباس به فعالیت خود مشغول اند و خبری از قلیان های شکسته نیست! ...
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: مسعود پایدار معاونت پیشگیری اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: 31 مه روز جهانی بدون دخانیات نام گذاری شده است. متأسفانه در ایران در سال 1401، 73 میلیارد نخ سیگار در ایران دود شده است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
درجه حرارت سیگار در نوک مشتعل مخروطی آن به 900 درجه سانتیگراد می رسد. به دلیل این حرارت زیاد تجزیه حرارتی رخ داده و ترکیبات مضری به وجود می آید.دود سیگار شامل دو بخش گازی و بخش ذره ای است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
روانشناس اجتماعی با بیان اینکه تولید کنندگان مواد دخانی در دنیا، کشورهای جهان سوم به ویژه زنان را هدف گرفته اند، توضیح داد: افزایش گرایش خانم ها به مقوله سیگار و قلیان بازار اقتصادی بزرگی ایجاد کرده که تولیدکنندگان به راحتی از آن نمی گذرند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۴۱    
شفقنا-استعمال دخانیات در اردن سالانه حدود 9 هزار نفر را به کام مرگ می کشاند و پیش بینی می شود در سایه گسترش این پدیده در انواع مختلف آن به ویژه سیگارهای الکترونیک و قلیان و عدم جدیت مقامات رسمی این کشور در بازخواست متخلفان برای ممانعت از استعمال دخانیات در اماکن عمومی، آمار مرگ ومیر افزایش یابد. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۲۱   + ۲۰ سایت دیگر  
درخصوص ارزش بازار دخانیات در ایران آمار های رسمی چندان در دسترس نیست و تنها آمار رسمی فقط آمار هزینه-درآمد مرکز آمار ایران است. طبق این آمارها، هر خانوار در روستا ها 697 و در شهر ها 653 هزار تومان برای سیگار هزینه کرده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رییس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: یک وعده استفاده از قلیان صد برابر مضرتر از استعمال 100 نخ سیگار است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
دادستان ایلام از پلمب 6 واحد قلیانی و ضبط 184 عدد قلیان خبر داد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۴۴   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، یک وعده استفاده از قلیان را صد برابر مضرتر از استعمال 100 نخ سیگار عنوان کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با بیان اینکه 25 درصد جامعه قلیان مصرف می کنند، گفت: دخانیات علت اصلی حدود 20 درصد سرطان هاست.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۵۹    
امروزه سیگارهای الکترونیکی مانند ویپ و اسنوس برای کنار گذاشتن سیگارهای سنتی محبوبیت زیادی در میان مردم پیدا کرده اند، در حالی که تحقیقات مختلف نشان می دهد: این نوع سیگارها نیز عوارضی مانند سیگارهای معمولی به دنبال دارد. ...
کارشناس بهداشت محیط علوم پزشکی قزوین با بیان اینکه براساس آخرین پیمایش ملی در تابستان 1400، قزوین در مصرف دخانیات در رتبه ششم قرار داشت، گفت: به طور کلی در مصرف دخانیات بالاتر از میانگین کشوری قرار داریم اما در مصرف قلیان در رتبه های پایین تری هستیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات دانشگاه شهید بهشتی گفت: مصرف سیگار در زنان ایرانی حدود یک هشتم کمتر از مردان است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک متخصص زنان و زایمان به تشریح خطرات مصرف سیگار و قلیان برای مادران باردار پرداخت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۶:۵۰    
مسئول واحد سلامت محیط و کار مرکز بهداشت زاهدان گفت: در بازدید از رستوران و تالارهای سطح شهر از ادامه فعالیت یک تالار عروسی و 2 رستوران در زاهدان به دلیل عرضه غیرقانونی قلیان جلوگیری به عمل آمد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۲:۴۱    
مضرات قلیان برای سلامتی را در این اینفوگرافیک ببینید./خبرفوری
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
یک متخصص قلب و عروق، با اشاره به رواج مصرف تفریحی قلیان در میان جوانان گفت: نیم ساعت قلیان کشیدن برابر مصرف 60 نخ سیگار است و همین مصرف تفریحی قلیان، آسیب های جبران ناپذیری برای سلامت افراد به دنبال خواهد داشت.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
متهم گفت: مرد بساطی به دختر مورد علاقه دوستم گفته بود سگش مزاحم کاسبی او است و همین موضوع باعث درگیری شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۷:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
دوئل مرگبار سیگار و قلیان برای مرگ انسان با هیچ کس شوخی ندارد؛ از نوزاد، کودک تا جوان و سالمند؛ همه در تیررس این مواد خطرناک قرار دارند. مواد دخانی همچون سیگار و قلیان از کف سر تا کف پای انسانها را هدف قرار می دهند و هر 4 ثانیه جان یک انسان را می گیرند!
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۲:۱۵   + ۲۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: این تصور که در قلیان به دلیل عبور دود از محفظه آب، اثرات سمی و مضر آن کاهش می یابد یک باور غلط است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه متاسفانه شرایط مصرف قلیان در استان کرمان مناسب نیست، گفت: در ایران یک چهارم آقایان و یک بیستم خانم ها سیگار مصرف می کنند و در مجموع 14 درصد مردم این مشکل را دارند.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت امور شهری شهرداری دزفول گفت: طرح ساماندهی وانت بارهای میوه فروش در خیابان ها و همچنین جمع آوری عرضه کنندگاه قلیان در بوستان های دزفول آغاز شد و تا ساماندهی کامل این شرایط ادامه دارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر شبکه بهداشت و درمان مهریز از پلمب یک واحد عرضه قلیان در این شهر خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری بندرعباس گفت: با عرضه کنندگان قلیان در ساحل شهر بندرعباس که سلامت مردم را به خطر بیاندازند، با جدیت برخورد می شود.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
سرفه و دفع خلط اولین نشانه های آسیب های ریه و بروز عوارض مصرف سیگار و قلیان است، گفت: با مشاهده این علائم سیگاری ها باید هرچه سریعتر و تا قبل از آنکه دیر شود مصرف سیگار و قلیان را ترک کند.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
سایر مطالعات نیز نشان دهنده دو برابر شدن شیوع مصرف دخانیات در پسران و دختران است. از نگاه وی قلیان دروازه شروع مصرف دخانیات و سیگار دروازه شروع مصرف مواد مخدر است. متأسفانه شیوع مصرف قلیان در خانم ها و نوجوانان در حال افزایش است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۶:۳۹    
دبیر طرح ملی پاد (پیشگیری از استعمال دخانیات دانش آموزان) گفت: جدی نبودنمان در اجرای برنامه های پیشگیری از شیوع مصرف سیگار و قلیان در بین نوجوانان را نمی شود با هیچ بهانه ای توجیه کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: مضرات استفاده از سیگار الکترونیکی کمتر از سیگار نیست.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۲۶    
یک متخصص مدیریت، پیشگیری و کنترل اعتیاد گفت: مصرف قلیان با انواع توتون های معطر با طعم هایی چون موز و سیب فقط برای فریب دادن مصرف کننده بوده و مساوی با مصرف سیگار است.
اقتصاد ایران: مدیر دفتر بیماری های غیرواگیر و سلامت روان سازمان بهداشت جهانی با اشاره به افزایش 57 درصدی مصرف قلیان در زنان گفت: فروش سیگار الکترونیکی طبق قانون ممنوع است.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۳:۴۲   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه سن شروع مصرف قلیان و سیگار در کشور به 13 تا 15 سالگی رسیده است، گفت: طبق آمار بیش از 20 درصد مردان و چهار درصد زنان بالای 15 سال در کشور مصرف روزانه سیگار دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۸:۳۷   + ۱۷ سایت دیگر  
سیگار و سایر مواد دخانی، عامل مستقیم و غیرمستقیم ابتلا به انواع سرطان ها و بیماری های مرگبار هستند؛ اما چرا همچنان شاهد سیر صعودی مصرف سیگار و قلیان در جامعه هستیم .
استانداری اردبیل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
دکتر عمران خسروی روز شنبه در مصاحبه با ایرنا اظهار کرد: چنانچه مصرف دخانیات در کشور کنترل نشود آمار مرگ و میر ناشی از مصرف سیگار به بیش از 200 هزار نفر در سال افزایش خواهد یافت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرنگار عربستانی به رونالدو در زمینه اعتیاد به قلیان هشدار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۵۱    
فرمانده انتظامی هندیجان از پلمب 3 واحد قهوه خانه و قلیان سرا و جمع آوری 131 جام قلیان در این شهرستان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۸:۱۳    
مسئول واحد سلامت محیط و کار مرکز بهداشت زاهدان گفت: توزیع بسته های آموزشی پیشگیری از دخانیات وهمچنین اقدام قانونی بامتصدیان اماکن و مراکزی که عرضه و تبلیغ دخانیات دارند از برنامه های هفته بدون دخانیات می باشد.
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۷:۲۹   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت گفت: مصرف قلیان در سال 1400 نسبت به سال 95 حدود 50 درصد در افراد بالای 18 سال افزایش پیدا کرده است.