سه شنبه ۰۸ فروردینساعت ۰۴:۳۸Mar 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سلول های سرطانی»

عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۳:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
بهداشت نیوز نوشت: بیماری سرطان استخوان از زمان تکثیر سلول های استخوانی به سرعت رشد کرده و شروع به تجزیه کردن استخوان می کند. سلول های سرطانی همچنین می توانند از استخوان جدا شده و به استخوان های دیگر یا سایر ارگان های بدن سفر کنند و به عنوان تومورهای ثانویه به رشد خود ادامه دهند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۱:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
همشهری آنلاین : سیب توانایی های ضد سرطان قوی دارد که بدن را از شر سلول های سرطانی ایمن نگه می دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
دانشمندان دریافتند که با از کار انداختن ژن مخصوص، می توان مقاومت سلول های سرطانی را نسبت به شیمی درمانی کاهش داد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۰:۲۲    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی به گزارش پارسینه، دانشمندان آلمانی فواید روزه داری را به اثبات علمی رسانده اند. بر این اساس روزه دشمن سلول های سرطانی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۲:۴۲    
بسیاری از دانشمندان سعی دارند واکسن هایی را ابداع کنند که سلول های سرطانی را از بین می برند اما برخی از دانشمندان در حال آزمایش واکسن هایی هستند که ممکن است بتوانند از ابتلا به سرطان جلوگیری کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان توانست دستگاه کمک جراح سرطان را برای شناسایی سلول های سرطانی در هنگام عمل اختراع کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۸:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
روش های درمانی مختلفی برروی میتوکندری ها از جمله مسدود کردن منبع غذایی آن ها برای مهار تولید انرژی، از بین بردن آن ها با ترکیبی از دارو ها و یا استفاده از خروجی آنها، مورد هدف قرار گرفته است.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۴۴   + ۳۱ سایت دیگر  
ایسنا به نقل از ویفروم نوشت: فقط اندکی ورزش می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۷:۰۳    
در اینفوگرافی زیر خواص هل و تاثیر آن بر قند خون و سلول های سرطانی را مشاهده کنید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
"فرونشست" مثل چربی خون یا پیشرفت سلول های سرطانی در بدن است که وقتی به سطحی از گستردگی رسید، دیگر نمی توان اقدامی در جهت کنترل آن انجام داد. برای مهار آن در بهترین حالت بین 5 تا 10 سال زمان است.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۱:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
دانشمندان در روشی تازه توانسته اند یک باکتری روده را به گونه ای مهندسی کنند که بتواند سلول های سرطانی را شناسایی و نابود کند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۳۶    
تومورهای سرطانی در فرار از پاسخ ایمنی بدن مهارت ویژه ای دارند و روند درمان را سخت می کنند، اما محققان یک باکتری معمولی روده را مهندسی کرده اند که از درون تومورهای سرطانی را جستجو می کند و از بین می برد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار اردبیل گفت: دستگاه تخصصی شناسایی و آنالیز سلول های سرطانی (فلوسایتومتری) با مشارکت خیران اردبیلی راه اندازی شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۲۰   + ۵۶ سایت دیگر  
دانشمندان طی تحقیقات خود تعدادی نمونه سلول تی را از افراد متعلق به گروه های مذکور گرفته و آنها را برای شناسایی و هدف قرار دادن سلول های سرطانی مجددا مهندسی ژنتیکی کردند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
دستگاه تخصصی فلوسایتومتری یا شناسایی و آنالیز سلول های سرطانی با همت و هزینه خیران طی آئینی با حضور مسئولان در بنیاد خیریه شمیم مهر استان اردبیل راه اندازی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
گروهی از محققان دریافتند؛ نیمی از بیماران مبتلا به کارسینوم کبدی (شایع ترین نوع سرطان کبد) یک مولکول RNA به نام نیهکول (Nihcole) تولید می کنند، که عمدتا در تهاجمی ترین تومور ها یافت می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۴:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
محققان کشور در یک مقاله بین المللی به بررسی و معرفی بیشتر مسیر های پیام رسان مشترک در تکوین سرطان کبد پرداختند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۰:۱۰    
محققان کشور در یک مقاله بین الملی به بررسی و معرفی بیشتر مسیر های پیام رسان مشترک در تکوین سرطان کبد پرداختند تا پیشرفت های درمانی در این زمینه به روزتر شود.
فوت وفن   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۳:۱۷    
محققان پزشکی دانشگاه استنفورد در مطالعه ای جدید دریافتند تغییر سلول های سرطانی به سلاحی برای مبارزه با همان سرطان که سلول ها از آن منشا گرفته اند، ممکن است. ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۵:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل از مهار سلول های سرطانی مقاوم به دارو توسط محققان این دانشگاه خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
دانشمندان واکسن جدیدی را توسعه داده اند که در پاک سازی سرطان خون در موش ها موفق ظاهر شده است. این روش شامل برنامه ریزی مجدد سلول های سرطانی و تبدیل آن ها به سلول های ایمنی است تا به سیستم ایمنی بدن یاد دهد که چطور باید با بیماری مقابله کرد.
یک پزشک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
دانشمندان نوع جدیدی از واکسن سرطان ابداع کرده اند که نویدبخش از بین بردن سرطان خون در موش ها است. این روش شامل برنامه ریزی مجدد سلول های سرطانی به سلول های ایمنی است تا بتوانند به سیستم ایمنی بدن نحوه مبارزه با بیماری را آموزش دهند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۷:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
سلول های خون ساز سرطانی با تأثیر بر مغز استخوان، منبع سلول های بنیادی را برای تولید سلول های سرطانی خون در اختیار می گیرند
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۷:۰۶    
به گزارش سیناپرس همدان، تحقیقات جدید به رهبری موسسه تحقیقات پزشکی گاروان نشان می دهد که سلول های سرطانی یک تصادف ذاتی در توانایی پاسخ به شیمی درمانی دارند، که ابزار دیگری در زرادخانه مقاومت در برابر درمان است. ...
برترین ها / فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
پزشک رئیس جمهور آمریکا روز جمعه به وقت محلی اعلام کرد ضایعه پوستی که ماه گذشته از قفسه سینه جو بایدن برداشته شد، یک نوع شایع از سرطان پوست بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۰:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
پزشک کاخ سفید اعلام کرد، در ماه فوریه جاری میلادی یک ضایعه پوستی از قفسه سینه بایدن برداشته شد که یک "سرطان سلول پایه ای" - یک نوع شایع سرطان پوست - بود و نیازی به درمان بیشتر نیست.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۰:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
با تشخیص به موقع سرطان از روی نمونه خون می توان درمان را سریع تر آغاز کرد و امید بیشتری به بقای بیماران داشت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
این دستگاه می تواند سلول های سرطانی را در یک نمونه خون به راحتی و ارزان تشخیص دهد.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۱:۵۱    
محققان دانشگاه فناوری سیدنی دستگاه جدیدی ابداع کرده اند که می تواند سلول های سرطانی را از نمونه های خون شناسایی و آنالیز کند و پزشکان را قادر می سازد از جراحی های نمونه برداری تهاجمی اجتناب کنند و پیشرفت درمان را زیر نظر بگیرند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۹:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
گروهی از محققان با همکاری یک پژوهشگر ایرانی ابزاری ابداع کرده اند تا سلول های سرطانی سرگردان در جریان خون را ردیابی کند. این روش برای شناسایی سرطان کم تهاجمی تر است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۹:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
محققان دانشگاه فناوری سیدنی دستگاه جدیدی ابداع کرده اند که می تواند سلول های سرطانی را از نمونه های خون شناسایی و آنالیز کند و پزشکان را قادر می سازد از جراحی های نمونه برداری تهاجمی اجتناب کنند و پیشرفت درمان را زیر نظر بگیرند.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۷:۰۲    
محققان مکانیسمی را کشف کردند که توسط آن سلول های تومور در برابر شیمی درمانی در سرطان کولورکتال مقاوم می شوند. به گزارش سیناپرس همدان، شیمی درمانی مبتنی بر پلاتین که برای درمان سرطان کولورکتال پیشرفته استفاده می شود ...
شهرخوان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۱:۱۱    
لیموترش محصولی معجزه گر در نابودی سلول های سرطانی است و 10000 بار قوی تر از شیمی درمانی عمل می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
پژوهشگران سنگاپوری دریافتند که با استفاده از نانومواد دوبعدی دی سولفید مولیبدن و نوعی ویروس می توان درمان الکتروترمال برای از بین بردن سلول های سرطانی ارائه کرد.
شهرخوان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۰:۴۱    
همه سلول های سرطانی شبیه به هم نیست. سرطان ممکن است روی هر عضوی از بدن تاثیر بگذارد. سلول ها در یک قسمت از بدن جهش پیدا می کند و از کنترل خارج می شود و در قسمت های دیگر پخش می شود.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۴:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
سرطان سلول های کبدی، ششمین سرطان شایع و سومین دلیل مرگ بر اثر سرطان است. در این راستا پژوهشگران رویان به شناسایی و هدف قرار دادن مسیر های پیام رسانی که در تکوین کبد و سلول های سرطانی کبد درگیر پرداختند.
اخبار رسمی   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۵:۰۳    
سه شنبه 01/12/02 ، (اخبار رسمی) : شیمی درمانی یکی از روش های درمان رایج برای سرطان است. از داروهای شیمی درمانی برای از نابود کردن سلول های سرطانی استفاده می کند. ممکن است با سایر درمان های سرطان مانند پرتودرمانی یا جراحی همراه شود
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۰:۳۳    
درمان آنتی بادی فعال شده با نور می تواند راه را برای درمان هدفمند جدید سلول های سرطانی هموار کند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۷:۲۱    
شفقنا- دانشمندان تکه هایی از DNA را شناسایی کرده اند که به گفته آنها، مانند یک باند از شروها در راه کمک به گسترش سرطان عمل می کنند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از گاردین ...
زندگی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۸:۳۹    
سرطان سینه پس از سرطان پوست دومین بیماری شایع در میان زنان است. سرطان سینه به معنای رشد سلول های سرطانی در بافت سینه است که هم می تواند در مجاری شیری و هم در غدد سینه اتفاق بیافتد
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۲۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ، محققان در دانشگاه ساسکس انگلیس از فناوری هوش مصنوعی به منظور شناسایی ژن های مهم برای بقای سلول های سرطانی استفاده کرده اند که این اقدام می تواند به ارائه درمان های شخصی سازی شده برای بیماران سرطانی کمک کند. ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۲۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس یافته های یک مطالعه جدید، محققان از فناوری هوش مصنوعی (AI) برای شناسایی ژن های حیاتی برای بقای سلول های سرطانی استفاده کرده اند که این امر می تواند به ارائه درمان های شخصی بیماران سرطانی کمک کند. ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۲:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
زمانی که سلول ها در بخشی از بدن به شکل کنترل نشده ای شروع به تکثیر می کنند، فرد مبتلا به سرطان شده است. سلول های سرطانی از روند طبیعی تقسیم و رشد سلول ها خارج می شوند. در یک جاندار سالم، همیشه بین میزان تقسیم سلول، مرگ طبیعی سلول و تمایز، تعادل وجود دارد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
جفت های DNA، پس از اتصال به miRNA، از هم گسسته و ترکیب می شوند و زنجیره های طولانی تری از DNA تشکیل می دهند که پاسخ ایمنی را فعال می کنند. این پاسخ نه تنها سلول های سرطانی را از بین برد، بلکه از ادامه رشد سرطانی نیز جلوگیری کرد ...
فرادید   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۲:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
دی ان ای تولیدی مصنوعی به شکل سنجاق سر با میکرو آر ان ای در سلول های سرطانی تراکنش انجام می دهد و به این ترتیب یک پاسخ ایمنی را فعال می کند. این شیوه در تست های آزمایشگاهی به طور موثری سلول های سرطانی گردن رحم (cervical) و سینه در انسان و همچنین سلول های بدخیم سرطان پوست در موش ها را هدف قرار داد و ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۹:۰۲    
به گزارش سیناپرس همدان، محققان دانشگاه ساسکس از فناوری هوش مصنوعی (AI) برای تجزیه و تحلیل انواع مختلف سلول های سرطانی برای درک وابستگی های مختلف ژنی و شناسایی ژن هایی که برای بقای سلول حیاتی هستند، استفاده می کنند ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۹:۵۰    
دانشمندان ساختار سه بعدی فسفوئینوزیتید 3-کیناز آلفا (PI3Kα)، پروتئینی که اغلب در سلول های سرطانی جهش می یابد، در مجموعه ای از سه مقاله منتشر شده در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم نشان داده اند ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۹:۱۸    
ایمونوتراپی، درمانی است که سلول های ایمنی را برای حمله به تومورها تحریک می کند و موفقیت زیادی در درمان بسیاری از سرطان ها نشان داده است، اما در درمان سرطان ریه، موثر نبوده است. محققان دانشگاه MIT در مطالعه جدیدی، علت این مسئله را روشن کرده اند. ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۳:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
محققان دانشگاه کینگز کالج لندن، ابزار جدیدی را برای پیش بینی اثرات رژیم های غذایی مختلف بر سلول های سرطانی و سلول های سالم موش، طراحی کرده اند. یافته های تحقیقاتی می توانند درک ما را از ارتباط بین رژیم های غذایی و بیماری بهبود بخشند. ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۳:۲۰    
محققان یک ایمونوتراپی جدید مبتنی بر سلول T ایجاد کرده اند که به طور انتخابی سلول های سرطانی را هدف قرار می دهد و یک سایتوکین ضد سرطان قوی را به ویژه در هنگام مواجهه با تومور تولید می کند. این درمان به طور موثر ملانوم و سرطان لوزالمعده را در موش ها با حداقل عوارض جانبی از بین برد ...