دوشنبه ۰۲ خردادساعت ۰۰:۱۱May 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توفان»

همشهری   ۶ دقیقه پیش    
وضعیت امروز بسیاری از شهرهای خاورمیانه تنها محدود به تکرار صحنه های آخرالزمانی نظیر نارنجی رنگ شدن آسمان هایی که پیش تر آبی بودند، نیست. پشت این تصاویر عجیب، افزایش شدید مراجعات بیمارستانی است ...
نخست وزیری عراق فردا (دوشنبه) را به علت بدی آب و هوا (توفان گرد و غبار) تعطیل اعلام کرد. همزمان اعلام شدکه تمام پروازهای روز دوشنبه عراق هم لغو شده است.
توفان گرد و خاک که از اواخر وقت شنبه در منطقه سیستان آغاز شده، امروز مدارس را به تعطیلی کشاند و تردد در محورها را مختل کرد، این توفان تا فردا عصر در شهرهای شمالی سیستان ادامه دارد.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
بغداد- ایرنا- موج جدید توفان خاک که گفته می شود شدیدتر از امواج قبلی است و شاید چند روز ادامه یابد، مردم عراق را به شدت نگران کرده است.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه طبق اعلام سازمان هواشناسی توفان شن در محورهای شرقی استان تا روز سه شنبه ادامه دارد از اعمال ممنوعیت های تردد مقطعی برای خودروها در محورهای مذکور خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۲:۵۶    
وزش توفان شدید که از شب گذشته در منطقه سیستان شروع به وزیدن کرده است موجب خسارت به زیرساخت ها و شبکه های توزیع برق در شهرستان هیرمند شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۲:۴۰    
تهران – ایرنا – 33 نفر در 16 منطقه ایالت بیهار هند بر اثر توفان، رعد و برق و بارندگی های شدید جان خود را از دست دادند.
الف   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۲:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
وزش توفان همراه با گرد و خاک از شب گذشته در شمال استان سیستان و بلوچستان شروع شده است. برازنده سرپرست فرمانداری شهرستان هیرمند: ادارات و مدارس شهرستان به جز ادارات خدمات رسان تعطیل است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۱:۰۳   + ۳۰ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه سرعت وزش بادهای 120 روزه در ایستگاه فرودگاهی زابل دیشب به 126 کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل از آن شعاع دید افقی در این شهر را هم اکنون به 300 متر کاهش داده است.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۰:۴۹   + ۱۷ سایت دیگر  
دیشب در ایستگاه فرودگاهی زابل بیشینه سرعت باد به 126 کیلومتر بر ساعت هم رسید که در 38 سال گذشته بی سابقه بوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۹:۱۰   + ۱۹ سایت دیگر  
وزش توفان همراه با گرد و خاک از شب گذشته در شمال سیستان و بلوچستان شروع شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۸:۲۵    
توفان با سرعت 84 کیلومتر در ساعت سبزوار را در نوردید.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
یزد- ایرنا - کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی یزد سرعت وزش توفان گرد و خاک، شنبه شب در شهر یزد این استان را 83، میبد 80 و ندوشن را 68 کیلومتر بر ساعت اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۰:۰۶    
رییس پلیس راه استان اصفهان در خصوص تردد در محور خور به طبس به دلیل توفان شدید هشدار داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۲۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی اعلام کرد: در اثر وقوع 2پدیده توفان گردوخاک و مه گرفتگی طی امروز شنبه، دید افقی در برخی جاده های اصلی خراسان رضوی کاهش یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۲۱:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- رییس اداره هواشناسی سبزوار گفت: باد شدید و توفان با سرعت 84کیلومتر در ساعت، عصر شنبه سبزوار و برخی مناطق اطراف آن را درنوردید.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۷:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی یزد گفت: بر اساس نقشه های پیش یابی از روز دوشنبه دوم خرداد تا سه شنبه هفته جاری با فعالیت موج جوی، وزش باد نسبتاً شدید تا شدید بعضاً با گردوخاک در استان پیش بینی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۶:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان از ورود توده گردوخاک به استان از عصر امروز و کاهش کیفیت هوا در مناطق شمالی و مرکزی اصفهان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس الگوی نقشه های پیش یابی هواشناسی احتمال وقوع توفان و گرد و خاک در خراسان جنوبی وجود دارد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. بلندترین تاب جهان در دبی که حسی شبیه به کایت سواری دارد معایب دورکاری و کار از خانه از اعتراض دامداران قبرسی تا توفان ریزگرد در شهر منامه کلیسای سیار با کشیش هدیه ویژه رئیسی به والدین چهارقلوهای سلماسی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۰۹:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: توفان و خیزش گرد و خاک تا سه شنبه در اکثر مناطق استان اصفهان پیش بینی شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
جنگ اوکراین، ریزگردها، سگ های سورتمه ران، بحران سوخت در سریلانکا و اعتراض دامداران قبرسی
جام جم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۲:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
حزب ا... و جنبش امل نیز جایگاه خود را در پارلمان حفظ کردند. به این ترتیب، مسیحیان لبنانی نیز در مجموع، رأی به گفتمان مقاومت و جریان های حامی حزب ا... دادند. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ایران در محاصره سد های کشور های همسایه درآمده است و در این میان شاید وضعیت استان های شرقی از همه وخیم تر باشد و بحران آب و توفان نمک به موج مهاجرت از این مناطق دامن زده است ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۸:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- ریزگردها و گرد و غبار، هوای استان ایلام را در وضعیتی وخیم قرار داد و 300 ایلامی را روانه بیمارستان کرد. به گزارش شفقنا به نقل از تسنیم، بر اثر توفان عظیم گرد وغباری که در بیابان های کشور عراق به پا خواست با توجه به 430کیلومتر مرز مشترک این کشور با استان ایلام و بروز وزش باد در جهت موافق ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۲۲:۰۷    
هرازگاهی باد و توفان همراه با گرد و خاک شهرها را دربرمی گیرد. تهرانی ها هم با این مشکل روبه رو شده اند که آخرین نمونه اش حدود یکماه پیش بود. این باد تنفس را برای خیلی ها با مشکل مواجه کرد و نیروهای اورژانس را به حالت آماده باش درآورد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۲۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
بغداد- ایرنا- توفان دو روزه و کم سابقه خاک در عراق که تا ظهر امروز (سه شنبه) ادامه یافت براساس اعلام وزارت بهداشت و محیط زیست باعث بستری شدن چهار هزار نفر در بیمارستان ها و مراکز درمانی در سراسر کشور شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- خطیب زاده گسترش ناتو را عامل شرایط کنونی در اوکراین دانست، افزایش قیمت مواد غذایی در انگلیس، توفان شن در عربستان، اعلام رکود در اقتصاد آمریکا از سوی ایلان ماسک و بر حذر داشتن رقبا از جنگ داخلی از سوی حزب الله؛ مهمترین عناوین خبری بین الملل ایرنا در چند ساعت گذشته بوده است.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۳:۵۵    
تا دلتان بخواهد رضا صفایی پور این کار را خوب انجام می داد و با آن جنم و جذابیت و به عنوان نقش منفی فیلم ها، سوهان روح ما تماشاگران و قهرمان های قصه بود ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۳:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
توفان گردوغبار و بحران آلودگی هوا در منطقه همسایگان ایران، باعث تعطیلی مراکز آموزشی و اداری در چند کشور شد. طبق گزارش خبرگزاری رسمی دولت عراق واع ، محمد جابر العطا استاندار بغداد امروز از تعلیق ساعات رسمی کار مدارس به دلیل توفان گرد و غبار خبر داد ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
توفان گردوغبار در منطقه، پدیده اَبَرماه خونین، همه گیری کرونا در کره شمالی و اعتراضات سالروز "نکبت" در فلسطین
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۲:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – سازمان دفاع مدنی عربستان شب گذشته با صدور بیانیه ای در صفحه شخصی این سازمان در شبکه اجتماعی توئیتر درباره وزش طوفان شن در این کشور هشدار داد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۰:۵۶    
بررسی توفان های گردوغبار سال 1401نشان می دهد، سدسازی ترکیه در مسیر دجله و فرات، عراق و سوریه را به کانون انتشار ریزگرد خاورمیانه تبدیل کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
استانها - ایرنا - حجم متراکمی از ریزگرد در موج جدید توفان غبار که از یکشنبه گذشته آسمان بغداد پایتخت عراق را آجری کرده و دید افقی را به طرز کم سابقه ای کاهش داد دوشنبه وارد کشور شد و در نهایت تا لحظه انتشار این خبر، مدارس و ادارات پایتخت و 8 استان عمدتا غربی کشور را به تعطیلی کشاند.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
سیدمحمد فخار- روزنامه نگار مهیب ترین توفان گردوغبار سال2022خاورمیانه، دیروز همزمان در سوریه و عراق آغاز شد و دامنه آن به سرعت به مرزهای غربی کشور رسید. شدت ریزگردهایی که دیروز وارد کشور شد نیز تا آن حد بالا بود که مدارس استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، آذربایجان غربی و زنجان را تعطیل کرد. ...
فرارو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۲:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
فرارو- تندباد با سرعت 80کیلومتر بر ساعت به همراه گرد و غبار، عصر امروز استان گلستان را درنوردید. محمود محمدقلی پور، رئیس اداره پیش بینی هواشناسی گلستان گفت: تندباد از ساعت 18 و 45 دقیقه امروز از غرب استان آغاز شد و به مرکز رسید. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
بغداد- ایرنا- توفان خاک بی سابقه امروز در حالی بخش اعظم عراق به ویژه مناطق جنوب و مرکز عراق خاستگاه تاریخی شیعیان را در نوردید که فضای سیاسی این کشور نیز وضعیت بهتری ندارد.
رسا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
توفان شدید عامل مرگ سه نفر در داکوتای جنوبی، مینه سوتا در آمریکا شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۵:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
هفت استان، امروز (دوشنبه، 16 می)، به دلیل بدی آب وهوا و توفان گرد و غبار تعطیل رسمی اعلام شده است که عبارتند از: بغداد، بابل، نجف اشرف، واسط، الدیوانیه، کرکوک و دیالی.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا_وزارت بهداشت عراق به دلیل بروز توفان های شدید گرد وخاک که این کشور را فرا می گیرد، وضعیت هشدار صادر کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الفرات نیوز، در بیانیه این وزارتخانه آمده است: همزمان با گزارشات هواشناسی و بروز پدیده گردو خاک در بغداد پایتخت عراق و بیشتر استانهای این کشور ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدتی است که عراق درگیر شرایط نامساعد جوی و طوفان های شن و گرد و غبار گردیده است.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۱:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
توفان گرد و غبار شدید، استانهای مختلف عراق را در هم نوردید و کلیه پروازهای بغداد و نجف اشرف تا اطلاع ثانوی متوقف شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۹:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
وزش توفان شدید گردوخاک در استان های بغداد باعث کاهش بسیار شدید دید در این مناطق شد و در برخی از استان ها مانند بغداد ادارات را تعطیل کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۸:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
در 20 سال اخیر و تداوم خشکسالی ها و رها نشدن آب از سد زیردان بیشتر هوتگ های پایین دست بر اثر توفان های گرد و خاک رسوب گرفته و نیازمند لایروبی فوری برای آبگیری مجدد هستند
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۸:۳۵    
وزش توفان در شمال سیستان و بلوچستان، بزرگسالان را خانه نشین و مدارس را به تعطیلی کشاند .
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۷:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
بغداد-ایرنا- حجم متراکمی از ریزگرد در موج جدید توفان غبار، آسمان بغداد را آجری رنگ کرده و دید افقی را به طرز کم سابقه ای کاهش داده است.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۷:۲۶   + ۳۷ سایت دیگر  
در حالی که طی هفته های گذشته، سد سازی ها بر رودهای مرزی دجله و فرات در کشور ترکیه، به عنوان یکی از مهم ترین دلایل خیزش توفان گرد و خاک در ایران اعلام شده بود، روز پنجشنبه، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه این نظر را که سدهای کشورش باعث ایجاد توفان های شن و گرد و غبار در ایران شده غیرعلمی دانست.
ورزش 3   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۵:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
طلسم شکنی بعد از 38 سال و فتح سوپر لیگ ترکیه بهانه ای برای یک جشن بزرگ در شهر ترابزون است که از هفته گذشته شروع شده و همچنان ادامه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
وزش توفان در روز های اخیر باعث بروز خسارت 400 میلیارد ریالی به باغات پسته و انار شهرستان مه ولات شده است.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۴:۵۹    
در ویدیو زیر شاهد تصاویر آخرالزمانی از توفان شن وحشتناک در شمال سیستان و بلوچستان خواهید بود.