یکشنبه ۰۹ آذرساعت ۰۶:۱۳Nov 2020 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «میانمار»

آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
در حالیکه پاپ پیش از این درباره اقلیت مسلمان روهینگیایی که از میانمار گریخته اند و یا کشته شدن های ایزدی ها به دست نیروهای داعش در عراق سخن گفته بود اما نخستین بار است که از اویغورها نام می برد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۷:۲۸    
تهران – ایرنا – در حالی که شیوع کرونا تغییراتی در فعالیت های مختلف اجتماعی و اقتصادی پدید آورده است، تجربه کشورهای آسیایی مانند مالزی، ژاپن، سنگاپور، کره جنوبی و میانمار ثابت می کند که انتخابات در شرایط کرونا امکان پذیر، اما دشوار است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۶:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – دفتر نخست وزیری انگلیس روز جمعه گزارش داد که بوریس جانسون در تماس تلفنی با آنگ سان سوچی مشاور عالی دولت میانمار و رهبر حزب اتحاد ملی برای دمکراسی که به تازگی در انتخابات پارلمانی پیروز شد، نسبت به بحران مسلمانان روهینگیا ابراز نگرانی کرد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۹:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
این تصویر زیبا در حیات وحش میانمار توسط عکاس حیات وحش Lynn Bo Bo به ثبت رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۵:۱۸    
زمین لرزه ای به بزرگی پنج و یک دهم به مقیاس ریشتر روز شنبه میانمار را لرزاند.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه بین الملل: حزب حاکم "لیگ ملی برای دموکراسی" به رهبری آنگ سان سوچی با اکثریت قاطع در انتخابات میانمار به پیروزی رسید. حمایت از او برغم افزایش نابرابری در درآمدها و تداوم جنگ بین ارتش و چندین گروه اقلیت ادامه داشت. منتقدان دولت هنوز در زندان هستند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۶:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- حزب حاکم اتحاد ملی برای دموکراسی وابسته به آنگ سان سو چی با کسب اکثریت آرا پیروز انتخابات پارلمانی میانمار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۰:۵۰    
حزب حاکم این کشور به رهبری آنگ سان سوچی کرسی های کافی پارلمان را برای تشکیل دولت آینده میانمار از آن خود کرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
پیروزی دو نماینده مسلمان در انتخابات میانمار جالب توجه بود. با این همه عقیده بر این است که حضور این دو نماینده علی رغم بی نظیر بودن موفقیت آنها در این انتخابات، ضامنی برای تغییر وضعیت مسلمانان میانمار نیست، به خصوص اینکه این دو نفر از حزب حاکم اتحادیه ملی برای دموکراسی هستند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۲۰:۴۳    
یک نامزد مسلمان توانست به پارلمان میانمار راه پیدا کند تا از حقوق اقلیت ها دفاع کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
حزب اپوزیسیون میانمار تحت حمایت ارتش امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که انتخابات اخیر را به رسمیت نمی شناسد و به مقام ها تاکید کرد تا یک رای گیری دیگر برگزار کنند.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۱:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
طبیعت پاییزی لندن/ رویترز دعا در داخل کلیسایی در شهر ایروان ارمنستان/ رویترز استقبال از بازگشت "ایوو مورالس" رییس جمهوری سابق بولیوی از تبعید یک ساله به کشورش/ رویترز شادمانی حامیان حزب حاکم "لیگ ملی برای دموکراسی" میانمار از پیروزی در انتخابات سراسری/ یانگون/ رویترز ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۵:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
دولت امارات امروز (سه شنبه) از برقراری روابط دیپلماتیک با میانمار خبر داد.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۱:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
ویرانی هزاران خانه در اثر توفان "اتا" در گواتمالا/ رویترز اعتراضات شبانه مخالفان حکومت گرجستان علیه نتایج انتخابات پارلمانی / تفلیس/ رویترز امدادرسانی به سیلزدگان(توفان اتا) در هندوراس/ رویترز و خبرگزاری فرانسه ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
حزب حاکم میانمار امروز دوشنبه پس از اعلام برتری بر پایه شمارش غیررسمی آرا در دومین انتخابات عمومی از زمان پایان حاکمیت سخت گیرانه نظامی، گفت که کرسی های کافی در پارلمان برای تشکیل دولت بعدی را به دست آورده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
حزب حاکم میانمار کرسی های کافی مجلس را برای تشکیل دولت بعدی بدست آورد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۳:۱۴    
تهران - ایرنا - انتخابات پارلمانی میانمار روز گذشته در حالی برگزار شد که بسیاری از مردم و اقلیت های قومی از جمله مسلمانان روهینگیا از حق رای محروم شده بودند و از سویی با توجه به ضربات کرونا بر اقتصاد این کشور، کارشناسان معتقدند قدرت حزب حاکم به ریاست "آنگ سان سوچی" در پارلمان کاهش خواهد یافت.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۱:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
جشن پیروزی طرفداران جو بایدن در اطراف کاخ سفید/ رویترز سیلاب توفان "اتا" در هندوراس/ SOPA مراسم آیینی هندوها در معبدی در شهر داکا بنگلادش/ شینهوا یک شعبه اخذ رای در انتخابات سراسری میانمار در شهر یانگون/ خبرگزاری فرانسه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۱:۳۵    
آنگ سان سوچی و حزب حامی وی در انتخابات پارلمانی یکشنبه در میانمار از بخت بالایی برخوردارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
انتخابات در میانمار امروز (یکشنبه) در حالی آغاز شده که حزب متعلق به رهبر دوفاکتوی این کشور به شدت به دنبال حفظ جایگاه خود است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
میانمار قرار است روز یکشنبه شاهد برگزاری انتخابات پارلمانی و استانی باشد که در آن حزب متعلق به رهبر دموکراسی خواه این کشور نیز به دنبال پیروزی و ماندن در قدرت است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان ملل خواستار آتش بس در میانمار پیش از برگزاری انتخابات روز یکشنبه در این کشور به منظور مقابله با گسترش بیشتر ویروس کرونا شده و نگرانی خود را از افزایش درگیری ها در استان راخین ابراز داشت چون صدها تن از مسلمانان روهینجایی نمی توانند به دلیل انکار شهروندیشان در این انتخابات شرکت کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان ملل، ابراز امیدواری کرد انتخابات پارلمانی میانمار به بازگشت آوارگان در امنیت و شایستگی کمک کند.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۲۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا شیعیان و محبان اهل بیت(ع) در شهر یانگون بزرگ ترین شهر میانمار به مناسبت روز 17 ربیع الاول سالروز میلاد رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، جشنی برگزار کردند.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۲۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
اگر بهترین روابط خارجی را با دنیا داشته باشیم تا زمانی که ذهنیت ها اصلاح نشود جایگاهی بهتر از آرژانتین و اکراین و مصر و میانمار در اقتصاد جهانی نخواهیم داشت. چه بسا رفع معضلات فوق، عرصه را بیش از پیش بر فعالان اقتصادی تنگ کند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۵:۲۰    
در آستانه انتخابات سراسری میانمار، تنش احزاب مخالف با دولت مستقر افزایش یافته و این احزاب دولت را به مماشات با مسلمانان متهم کرده اند، در حالیکه دولت این کشور به دلیل نقض حقوق اساسی مسلمانان روهینگیا بارها با محکومیت جهانی مواجه شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس ارتش میانمار گفت، دولت غیرنظامی این کشور اشتباهات غیرقابل قبولی را درست چند روز مانده به انتخابات پارلمانی روز یکشنبه مرتکب شده است.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۰۹:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
کارن ها قبیله ای هستند که در تپه هایی واقع در مرز میانمار تایلند زندگی می کردند. زنان کارنی که به گردن های بلندشان شهره اند، به دور گردن، ساعد و ساق خود حلقه های برنجی سنگین می بندند. ...
ابنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۰۲:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا جشن ولادت امیرالمومنین(ع) در حسینیه "محمد علی مازندرانی" در شهر "تانجی" در شرق میانمار برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که میانمار برای انتخابات عمومی هفته آینده آماده می شود، یک سیاستمدار اپوزیسیون در این کشور راه تازه ای برای ارتباط با رأی دهندگانی که با محدودیت های ناشی از ویروس کرونا مواجه هستند و انتقال پیام خود به آن ها، پیدا کرده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۰:۰۸    
29 سازمان جهانی غیر دولتی ارتش میانمار را به جنگ تبلیغاتی متهم و اعلام کردند: ارتش میانمار با فعالیت های تحریک آمیز به فتنه افکنی بین مسلمانان اراکان و سایر ساکنان این منطقه اقدام می کند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۴:۱۲    
29 نفر از مدافع حقوق مسلمانان روهینگیایی در سراسر جهان در بیانیه مشترکی اعلام کردند که مسلمانان تحت آزار و شکنجه خواهان همزیستی مسالمت آمیز با دیگر شهروندان در ایالت راخین هستند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۲:۲۶    
روایت مجتبی رضوانی کارگردان مستند زخمهای استوایی درباره مسلمانان میانمار امروز شنبه 10 آبان ماه از رادیو وحدت پخش می شود
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رهبر میانمار رای زودهنگام خود را برای انتخابات پارلمانی زودهنگام در "نایپیتاو"، پایتخت میانمار به صندوق انداخت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۲۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول گفت: فیلم کوتاه " از ما " ساخته سید مرتضی سبزقبا برای حضور در بخش مسابقه دومین جشنواره بین المللی فیلم One Step Film میانمار انتخاب شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
دفتر حقوق بشر سازمان ملل نگرانی شدید خود را از نقض حقوق بشر پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی نوامبر سال جاری میلادی در میانمار و حضور گروه های اقلیت از جمله روهینجاها ابراز کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۰۴    
گامبیا 500 سند حاوی مدارک جدید را برای محکومیت میانمار به اتهام کشتار مسلمانان روهینگیا به دیوان دادگستری بین المللی ارایه داد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
تصویری از فروش مارماهی به عنوان یک غذای رایج در شهر پانگون (پایتخت) میانمار را می بینید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۸:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
پکن-ایرنا-دولت کره جنوبی امروز جمعه اعلام کرد که به آوارگان روهینگایی از میانمار و کشورهایی که میزبان آنها هستند، 10 میلیون دلار کمک اختصاص می دهد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
یکی از دیپلمات های ارشد ترکیه تاکید کرد که بحران روهینگیا را می توان در زمره بزرگ ترین تراژدی ها در دوران مدرن به شمار آورد.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۰:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: به نقل از خبرگزاری آناتولی، یاووز سلیم کران معاون وزیر امور خارجه ترکیه امروز سه شنبه در نشست کمیته بررسی موارد نقض حقوق مسلمانان روهینگیا وابسته به سازمان همکاری اسلامی که در سطح وزرای امور خارجه اعضای این نهاد و از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد به موضوع نسل کشی در ایالت راخین اشاره ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
تایلند تمامی گذرگاه های مرزی با میانمار و استان شمالی خود را پس از آن بست که پنج تن در مرز به کرونا مبتلا شده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
کمیسیون اتحادیه انتخابات میانمار اعلام کرد، رای دهندگان 60 سال به بالا می توانند آرای خود را پیش از موعد برگزاری انتخابات پارلمانی به صندوق های رای بیندازند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۴۸    
دیده بان حقوق بشر در گزارشی اعلام کرد که میانمار حداقل در هشت سال گذشته سیاست آپارتاید را علیه 130 هزار مسلمان روهینگیایی گرفتار شده در اردوگاه های آوارگان در داخل ایالت راخین به کار گرفته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
دیده بان حقوق بشر از دولت میانمار خواست به بازداشت ظالمانه 130 هزار مسلمان روهینجایی در استان راخین که در اردوگاه های کثیف سکونت دارند و حقوقشان نقض می شود، پایان دهد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۷:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
آرمان ملی: نماینده چین در سازمان ملل در بیانیه ای مشترک از طرف 26 کشور به مجمع عمومی سازمان ملل از آمریکا به خاطر نقض حقوق بشر انتقاد کرده و ضمن درخواست برای لغو کامل و فوری تحریم های یک جانبه، از وجود تبعیض نژادی نهادینه شده ابراز نگرانی کرد. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۱۳    
حوزه/ سازمان "هیومن رایتس واچ" گفت: مسلمانان روهینگیایی که در اقلیم "اراکان" در غرب میانمار در اردوگاه بازداشتی، به سر می برند، در معرض آزار و اذیت و نقض گسترده حقوق خود قرار دارند.