پنجشنبه ۱۰ فروردینساعت ۱۲:۱۱Mar 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خشخاش»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۸:۱۳    
از وقوع زلزله مهیب در افغانستان تا تخریب صدها هکتار زمین کشت خشخاش در بادغیس از سوی طالبان؛ از جمله اخبار مهم در هفته گذشته بوده که می توانید در این پادکست ملاحظه بفرمائید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
وزارت کشور حکومت افغانستان اعلام کرد مزارع کشت خشخاش در 6 ولایت این کشور تخریب شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۸:۵۰   + ۳۴ سایت دیگر  
اسکندر مومنی گفت: طبق گزارش دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد، سطح زیر کشت خشخاش در افغانستان 32 درصد افزایش یافته و پیش سازهای شیمیایی به یک تجارت دو سویه تبدیل شده است.
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
علی رغم مباحث مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر کشت گسترده خشخاش در کشور، وزارت جهاد کشاورزی این مساله را به شدت تکذیب و عنوان کرد که کشت خشخاش ممنوع است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۰:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس می گوید اینکه آقای گل محمدی نمی آید تبدیل به یک بهانه شده است. اینهمه سال آمده و پنج بازی نیامده است. فکر می کنم این مته به خشخاش گذاشتن است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
وزارت کشور حکومت کنونی افغانستان اعلام کرد در سال جاری بیش از 3600 هکتار محصول کشت مواد مخدر در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان را تخریب کرده است.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
با گذشت 18 ماه از تسلط دوباره امارت اسلامی بر افغانستان و در حالی که در این مدت، طالبان مدعی بوده که عزم بر مبارزه با کشت خشخاش و تولید و تجارت مواد مخدر دارد و آوریل 2022 هم رهبر طالبان، با صدور فرمانی، هرگونه فعالیت منجر به تجارت مواد در داخل این کشور را جرم و مشمول مجازات اعلام کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۸:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
سردار میرحیدری گفت محدودیت در تولید کشت خشخاش موجب افزایش تولید مواد مخدر صنعتی و کشفیات این ماده مخدر شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
سازمان ملل متحد هشدار داد کشت خشخاش در میانمار پس از کودتای نظامی فوریه 2021 به شدت افزایش یافته است.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
ملا هیبت الله آخوندزاده رهبر طالبان در 4 آوریل 2022 فرمانی صادر کرد که کشت، خرید و فروش مواد مخدر را در سراسر افغانستان ممنوع کرد. به دنبال این دستور، ظاهراً طالبان یک سلسله تدابیر را برای جلوگیری از کشت خشخاش در چندین منطقه به ویژه در منطقه جنوب که معلوم است مواد مخدر زیادی در آنجا تولید می شود ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
افغانستان بزرگترین تولید کننده گیاه خشخاش و مواد مخدر هروئین و تریاک در جهان است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۷:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، افغانستان به عنوان بزرگترین تولیدکننده و قطب جهانی در بحث تولید مواد مخدر شناخته می شود؛ در سال 1399 ناصر اصلانی - معاون وقت مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه باموادمخدر اعلام کرد که در حال حاضر بیشترین تولید کشور افغانستان تریاک و مواد استحصالی از آن (هروئین ...
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۱:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
سپیده مُعافی، بازیگر ایرانی آمریکایی در مراسم هشتادمین دوره جوایز گلدن گلوب در حالی که لباسی با نماد گل خشخاش برتن کرده بود،مدعی شدکه این لباس نماد شکوفایی ایران در انقلاب است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
در شرایطی که از خوانندگان خواسته می شود کنسرت بگذارند و اکثر دلسوزان فرهنگ و هنر کشور، نگران برگزاری و وضع کیفی و کمی جشنواره فیلم فجر هستند و جامعه به امید و نشاط نیاز دارد و سینما هم در حال احتضار است، مته به خشخاش گذاشتن های ساترا، فارغ از تخلف کردن یا نکردن پلتفرم ها، چه سودی برای جامعه دارد؟
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۸:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: با توجه به افزایش بیش از 3 برابری ارزش موادمخدر و گردش مالی ایجاد شده در بین کشاورزان افغانی بیم این وجود دارد که گرایش این کشاورزان به تولید و کشت گیاه خشخاش و شاهدانه افزایش یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۰۸:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
رییس پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا گفت: در 9 ماهه سال جاری، 14 هزار و 600 میلیارد تومان به بنیان مالی قاچاقچیان ضربه وارد شده است.
دولت   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۱:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: علی رغم اینکه طالبان ممنوعیت کشت خشخاش را اعلام کرده است اما براساس اعلام رسمیسازمان ملل، سطح زیرکشت موادمخدر در افغانستان حدود 16 درصد افزایش داشته و این نشان می دهد که باید تلاش ها گسترده ترشود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۰:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش 16 درصدی تولید مواد مخدر در افغانستان برخلاف ممنوعیت کشت خشخاش طی یک سال اخیر خبر داد و گفت: مستندات داریم که برخی از هواپیماهای ناتو، قاچاق رسمی مواد مخدر می کردند.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
کشت خشخاش در سال 2022 در افغانستان افزایش یافته و قیمت تریاک نیز پس از ممنوعیت کشت این گیاه توسط طالبان، سه برابر شده است.در این گزارش آمده بود که درآمد کشاورزان افغان از راه فروش تریاک از 425 میلیون دلار در سال 2021 به 1.4 میلیارد دلار در سال 2022 افزایش یافته است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- بهناز جلالی پور : 5 هزار معدن متروکه و غیرفعال قرار است از سوی وزارت صمت برای فعال سازی واگذار شود. فعال سازی معادنی که برخی از فعالان محیط زیست آنها را مخرب توصیف می کنند ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
در حالی که با روی کار آمدن طالبان دستور ضربتی ممنوعیت کشت خشخاش در افغانستان صادر شد، آمار افزایش 30 درصدی کشت خشخاش و رشد سه برابری درآمد طالبان از فروش تریاک حکایت دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۵:۲۴    
سیگار اعلام کرد: طالبان تخریب کشتزارهای کوکنار را آغاز کرده اند اما مانع کشت خشخاش توسط دهقانان نشده اند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۵:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
دفتر مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل می گوید از زمان به قدرت رسیدن دوباره طالبان کشت خشخاش در افغانستان در سال جاری بیش از 30 درصد افزایش یافته و درآمد محصولات آن هم سه برابر شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۵:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
دفتر مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد که کشت تریاک در افغانستان افزایش یافته و قیمت این محصول نیز تا 3 برابر افزایش یافته است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- دفتر مواد مخدر سازمان ملل متحد امروز(سه شنبه) در اولین گزارش خود درباره مسئله مواد مخدر در افغانستان پس از قدرت گیری طالبان، از افزایش کشت خشخاش در این کشور در سال جاری خبر داد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
فایننشال تایمز گفت: افزایش قیمت مواد مخدر سبب شده است تا کشاورزان انگیزه بیشتری برای کاشت خشخاش پیدا کنند.
کرج رسا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۰۸:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس البرز ، سردار عباسعلی محمدیانروز چهارشنبه اظهار داشت: بیش از 22 تن انواع مواد مخدر سال گذشته در این استان کشف و ضبط شد. ...
برترین ها / چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۲:۰۵   + ۱۹ سایت دیگر  
آقای راسل اما چه گفته که به تعریف عدالت نزدیک تر است؟ او رک و پوست کنده و صاف و روشن می گوید: "عدالت، عبارت از هر چیزی است که اکثریت مردم آن را عادلانه بدانند."
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۶:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون اول نخست وزیر دولت موقت طالبان مدعی شده است که طی سال گذشته از کشت و قاچاق مواد مخدر در افغانستان جلوگیری شده است.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۴:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
ملا عبدالحق همکار معاون مبارزه با مواد مخدر وزارت داخلی طالبان گفت که کشت خشخاش درافغانستان به صفر رسیده و در یک سال گذشته نیز بیش از 78 هکتار از کشتزار این ماده مخدر تخریب شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۸:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه طالبان که افغانستان را به سرزمین خشخاش تبدیل کرده بود و سال هاست که بخش اعظمی از تولید ناخالص داخلی این کشور از تجارت افیون تامین می شود، از اوایل سال جاری برای کشت خشخاش مجازات تعیین کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۴:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان با بیان اینکه با اقدام اخیر طالبان در افغانستان و ادعای ممنوع شدن کشت خشخاش در آن کشور میزان تولید و ورود مواد مخدر صنعتی و روان گردان ها به کشور افزایش یافته ...
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۳:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
دبیر شورای هماهنگی استان همچنین خواستار تقویت نظارت و بازرسی از قلیان سراها، عطاری ها و سایر اماکن عمومی شد و افزود: همانگونه که همگان بر این امر واقفند با اقدام اخیر طالبان در افغانستان و ادعای ممنوع شدن کشت خشخاش در آن کشور میزان تولید و ورود موادمخدر صتعتی و روان گردانها به کشور افزایش یافته است.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
در نتیجه حمله آمریکا به افغانستان و اشغال آن، کاشت خشخاش و تولید مواد مخدر در این کشور افزایش ده ها برابری یافت و 5 میلیون معتاد از میراث 20 سال حضور اشغالگران در افغانستان است. این بخشی از گزارش خبرگزاری رسمی چین است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۱۳:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/همدان استاندار همدان با بیان اینکه کشت هندوانه به مثابه کشت خشخاش است و باید ممنوع شود، اظهار کرد: توسعه کشت های گلخانه ای یکی از روش های مهم جلوگیری از کشت محصولات پرآب بر است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۱۵:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
تریاک از گیاه خشخاش به دست می آید و در تهیه ی انواع داروها نقش بسزایی دارد؛ مدت زمانی که تریاک در بدن شما باقی می ماند به نسبت دارویی که مصرف کرده اید متفاوت خواهد بود و اثرات جانبی مختلفی نیز از خود نشان می دهد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ - ۱۱:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
معاون دفتر آب و خاک سازمان محیط زیست با اشاره به تغییر اقلیم در مناطق زاگرس نسبت به انتقال آب در این شرایط هشدار داد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
احداث و تکمیل سد بخش آباد روی فراه رود توسط کشورهای مختلف برای افغانستان خلاف اصول بین الملل است. طبق گزارش ها، در بیست ودومین جلسه کمیسیون اقتصادی افغانستان به ریاست ملا برادر و با حضور نمایندگان وزارت آب و انرژی، وزارت دارایی و بانک مرکزی افغانستان و همچنین نمایندگانی از استان فراه ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
متاسفانه در سال های اخیر به دلیل کم کاری دولتی ها وضعیت مسکن بسیار آشفته بود و در چند ماه اخیر نیز همزمان با بالاتر رفتن نرخ اجاره بهای مسکن در استان کهگیلویه و بویراحمد بحرانی تر از سایر نقاط کشور شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۱۶:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه چین در دیدار با وزیر خارجه دولت موقت طالبان گفت با ممنوعیت کاشت خشخاش، پکن آماده است به کشاورزان افغان در زمینه معیشت جایگزین کمک کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۷:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
کشاورزان در ولایت ارزگان در جنوب افغانستان اعلام کردند که پسته به دلیل رشد در مناطق کم آب می تواند جایگزین مناسبی برای کشت خشخاش باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
باغداران ولایت ارزگان افغانستان در تلاش برای کشت جایگزین خشخاش می گویند: پسته می تواند جایگزین خوبی برای خشخاش باشد.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۱۶:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
به دلیل ممنوعیت کشت خشخاش در افغانستان قیمت تریاک در کشور شش برابر شده است اما مصرف مواد مخدر همچنان بالا است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۰۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
در ماه های اخیر ممنوعیت کشت خشخاش در افغانستان و همچنین صحبت های مطرح شده درباره تاثیر تریاک در درمان کرونا باعث گران شدن آن در ایران شده است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۲۳:۲۴   + ۳۱ سایت دیگر  
ملیحه محمودخواه| این روزها همه از گرانی ها می نالند حتی معتادها. خودشان می گویند همه چیز زیر سر طالبان است و ممنوعیت کشت خشخاش همان و گران شدن موادمخدر در ایران همان. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۶:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
بازرسی آمریکا در افغانستان گزارش داد که به رغم ممنوعیت مواد مخدر از سوی طالبان کشت این محصول در ولایت های جنوبی دز سال جاری افزایش یافته است.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ - ۱۳:۰۵   + ۲۲ سایت دیگر  
برای رسیدن به ولایت همجوار هلمند یکی دیگر از فقیرترین استان های افغانستان باید از بیابان ها، مزارع خشخاش و جاده هایی که از میان کوه ها می پیچند عبور کرد. در طول مسیر چندین روستا در فقر شدید قرار دارند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
معاون قضایی دادستان کل کشور به بیان عملکرد یک ساله معاونت قضایی در امر مبارزه با قاچاق و جرایم سازمان یافته سال 1400 پرداخت.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
اولین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان سیاهکل با حضور اعضاء و دبیر شورای هماهنگی استان و به ریاست بابائی فرماندار سیاهکل برگزار شد.