پنجشنبه ۰۳ خردادساعت ۱۲:۲۵May 2024 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بودجه عمومی»

کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۹:۲۰    
سرویس عراق و اقلیم کردستان-باسم الغریباوی، نماینده استان واسط و عضوکمیسیون نفت و منابع طبیعی مجلس عراق، از پرداخت مبالغی توسط دولت فدرال به اقلیم کردستان بدون پایبندی اربیل به مواد قانون بودجه عمومی عراق که آن را ملزم به واگذاری درآمدهای نفتی به بغداد می کند، انتقاد کرد.
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۲۲:۰۴   + ۳۹ سایت دیگر  
باهنر اظهار کرد: در مجمع تشخیص مصلحت نظام بارها گفته ایم دورانی که دولت ها نفت بفروشند و کشور را توسعه دهند، تمام شده و چند ناترازی جدی در کشور داریم که مهمترین آن ها ناترازی انرژی، بودجه عمومی دولت و بانک هاست.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۹:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
روز گذشته صنف لوازم آرایشی و بهداشتی و عطریجات به علت مشکلات درون صنفی و عدم اطلاع رسانی کامل در خصوص مالیات بر ارزش افزوده که از سال گذشته ایجاد شد، اعتراض کردند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۵:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران در واکنش به گزارش حسابرسی تفریغ بودجه سال 1401 شهرداری تهران گفت: 41 همت از بودجه 91 همتی شهرداری که با بودجه عمومی جمع می شود، بی حسابرسی است.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پی بروز نارضایتی مردم از تصمیم عجیب وزارت راه و شهرسازی مبنی بر اخذ هزینه مشاعات از متقاضیان مسکن ملی به خبرنگار رکنا گفت: پیشنهاد می کنیم دولت از بودجه عمومی استفاده کند.
ایران اکونا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۷:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
- اخبار بین الملل - به گزارش ایران اکونا به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، دولت اردوغان به منظور گذار از بحران اقتصادی بی سابقه در ترکیه، یک بسته اقتصادی ویژه ارائه داده که تحت عنوان بسته صرفه جویی در بودجه عمومی شناخته می شود اما رسانه ها و محافل اقتصادی ترکیه ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۶:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، محمد رئیس زاده با اشاره به مشکلات دوران دستیاری پزشکی اظهار کرد: تاکنون نگاه به دستیاران پزشکی این بوده که رزیدنت، یک دانشجو است و باید به او حق الزحمه دانشجویی پرداخت شود اما ضرورت دارد که دوران دستیاری به شغل تبدیل شود و به رزیدنت ها به عنوان یک کارمند نگاه شود و پرداخت حقوق ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
سهم درآمدهای پایدار بودجه از 44.9 درصد در سال 1400 به 51.8 درصد در سال 1402 و 59.4 درصد در لایحه بودجه سال 1403 افزایش یافته و در مقابل سهم درآمدهای نفتی از کل بودجه عمومی در لایحه بودجه امسال به 22.7 درصد کاهش یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مجلس گفت: در بودجه عمومی سال 1403، 50 درصدی از بودجه از طریق دریافت مالیات تامین می شود که این میزان در سال گذشته 20 درصد بود.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۰:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
روزبه کردونی گفت: نظام مالیاتی در بودجه عمومی دولت مکانیزم بازتوزیعی مشخصی ندارد لذا مهم است که توضیح داده شود در آمدهای مالیاتی 4 برابری در سالیان گذشته و بیش از هزار و صد میلیارد تومانی در آمد مالیاتی در 1403 که 35% آن مربوط به مالیات اشخاص حقوقی و ٪36 مربوط به مالیات بر کالاها و خدمات ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۵:۱۲   + ۲۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: امسال حدود پنج میلیارد دلار برای واردات بنزین و گازوئیل پیش بینی شده که بخش زیادی از درآمدهای کشور را از بودجه عمومی کشور به خود اختصاص می دهد و این مبلغ از جیب همه مردم می رود و این درحالی است که نزدیک 50 درصد خانوارهای کشور حتی یک دستگاه خودرو هم ندارند.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۷:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد نوشت: دیگر زیر مجموعه سازمان تبلیغات، ستاد اقامه نماز است؛ این ستاد 98 میلیارد تومان بودجه عمومی دارد و 200 میلیارد تومان نیز بودجه اختصاصی. گسترش فرهنگ اقامه نماز محل هزینه کرد این 200 میلیارد تومان پیش بینی شده است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان از اختصاص یک هزار و 400 میلیارد برای آموزش و پرورش استان کرمان در سفر استانی رئیس جمهور خبر داد و گفت: سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی در دولت سیزدهم رشد قابل توجهی داشته است.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۴:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز؛ بر اساس بودجه 1403، وزارت آموزش و پرورش با احتساب ردیف های متفرقه اعمال نشده در مجموع 278 هزار میلیارد تومان بودجه دارد؛ رقمی که نشان می دهد این وزارتخانه سهمی معادل 9.83 درصد از منابع بودجه عمومی کشور دارد. ...
تازه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
نهادهای مذهبی جمهوری اسلامی در آفریقای جنوبی، یک سهم دیگر هم در بودجه دارند؛ مجمع جهانی اهل بیت که در جدول 7 رقمی معادل 282 میلیارد تومان بودجه عمومی و اختصاصی دارد، در جدول 1-7 نیز برای مرکز اسلامی آفریقای جنوبی بودجه ای معادل 6 میلیارد تومان دارد.
فرهیختگان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۰۹:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
بررسی جداول بودجه سال جاری نشان می دهد رقم بودجه متفرقه حدود 249 همت خواهد بود که این مقدار هرچند با حالت ایده آل فاصله زیادی دارد اما سهم آن از بودجه عمومی دولت حدود 9. 7 درصد است، رقمی که کمترین سهم از بودجه عمومی در دو دهه اخیر را دارد.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۸:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش سرویس اقتصاد کلان جهان صنعت نیوز، بررسی بخش دوم لایحه بودجه 1403 در حوزه آموزش و پرورش توسط مرکز پژوهش های مجلس نشان می دهد. که کل بودجه وزارت آموزش و پرورش با احتساب ردیف های متفرقه اعمال نشده. در مجموع 278 هزار میلیارد تومان است. که این به معنای سهم 9 ...
براساس گزارشی که در سال 1401توسط سازمان ملی بهره وری منتشر شد، شاخص بهره وری شرکت های دولتی در سال های 13991398، به طور متوسط سالانه 20 واحد درصد کاهش یافته است. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بررسی سهم هر یک از صندوق های بازنشستگی از بودجه عمومی کشور نشان می دهد، بودجه مصوب صندوق بازنشستگی کشوری برای سال 1402 به میزان 253.47 هزار میلیارد تومان بوده که با احتساب کمک 207 هزار میلیارد تومانی دولت در قانون بودجه همان سال ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۹:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون سیاست ورزی مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به کاهش بودجه آموزش و پرورش در 1403 گفت: در صورتی که قرار بود سهم بودجه آموزش و پرورش از کل بودجه عمومی به 15 درصد نزدیک شود؛ اما حالا باید دغدغه کم تر نشدن آن را داشت.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - کمک دولت به صندوق های بازنشستگی در یک دهه گذشته روند صعودی داشته به طوری که در سال جاری به رقم بی سابقه 483 هزار میلیارد ریال رسید؛ اکنون پرسش خدمات گیرندگان صندوق ها این است که چرا باید صندوق هایی که با حق بیمه پرداختی بیمه شدگان اداره می شدند، به بودجه عمومی کشور نیازمند باشند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۰۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد – ایرنا – نماینده مردم شهرکرد، بن، سامان و فرخشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت تقویت زیرساخت های فرهنگی گفت: ارتقای سهم فرهنگ از بودجه عمومی کشور از نیم به سه درصد از مهمترین دستاوردهای مجلس یازدهم بود.
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۲:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
اکوایران در گزارشی نوشت: دامنه اثرگذاری بودجه عمومی چنان وسیع است که شاید نتوان ساحتی از جامعه را نام برد که تحت تاثیر این نوع از سیاست گذاری قرار نداشته باشد. بودجه عمومی می تواند به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم بر نرخ فقر اثر بگذارد.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۴:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
اکوایران: طبق گزارش منشتر شده از مرکز پژوش های مجلس، حدود 25 هزار میلیارد تومان از بودجه عمومی کشور برای دستگاه های رسانه ای در نظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته 59 درصد افزایش داشته است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
خزانه دار کل کشور اعلام کرده است که دولت در سه سال اخیر از اختیار قانونی استفاده می کند که به جای استفاده از 3 درصد بودجه عمومی در قالب تنخواه، از پول های رسوبی در بانک مرکزی استفاده می کند.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش سرویس نفت و پتروشیمی جهان صنعت نیوز ؛ از بودجه سال 96 که مصوبه ای تحت عنوان قیر تهاتری به بودجه عمومی کشور اضافه شد و حتی در مقطعی قیر رایگان هم نامیده شد، تا کنون نزدیک 45 هزار میلیارد تومان به پیمانکاران 6 دستگاه دولتی اختصاص یافته است ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۰:۵۵   + ۴۱ سایت دیگر  
گزارش دیوان محاسبات کشور از عملکرد هدفمندی یارانه ها تا پایان سال 1402، حاکی از انحراف در عدم تحقق 31 درصدی منابع پیش بینی شده هدفمندی یارانه ها است. دیوان محاسبات کشور تاکید دارد که به منظور مدیریت کارا و اثربخش یارانه ها، منابع و مصارف هدفمندی در سرجمع بودجه عمومی دولت لحاظ شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۵:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون علمی رئیس جمهور گفت: در قالب برنامه شرکت های پیشرو، 100 شرکت فناور درنظر گرفته شده اند که درنهایت تا پایان سال 1403 حداقل 10 شرکت به عنوان شرکت های غزال معرفی می شوند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۰۹:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی اصفهان گفت: دولت در راستای کاهش صادرات نفت و درآمدهای ارزی کشور، اقدام به آزادسازی نرخ انرژی و ایجاد پایه های جدید مالیاتی کرده است تا بتواند درآمدهای بودجه عمومی کشور را تأمین کند ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۲:۱۱   + ۲۵ سایت دیگر  
با وجود افزایش فقر در جامعه دولت امکانات کمتری برای سیاست گذاری در جهت کاهش فقر در اختیار دارد.بر این اساس شاخص سرانه حقیقی بودجه عمومی، در سال 1403 به سطح سال 1390 خواهد رسید. ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۱:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
در تبصره هدفمندی یارانه ها حدود 600 هزار میلیارد تومان مصارف حمایتی لحاظ گردیده است. به گزارش صبح ساحل، سیاست های حمایتی به عنوان نزدیک ترین لبه مقابله با فقر در بودجه عمومی نسبت به سال گذشته رشد اسمی پیدا کرده اند ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۰۸:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - حمایت دولت از صندوق های بازنشستگی در سال 1403 درحالی ادامه دارد که سهم این صندوق ها از بودجه عمومی کشور به 16 درصد افزایش خواهد یافت.
روز پلاس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۲۳:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
اعتبارات حوزه رسانه در لایحه بودجه سال 1403 نسبت به قانون سال 1402، 59 درصد افزایش یافته است. این درحالی است که از مجموع اعتبارات حوزه رسانه در سال 1403، حدود 98 درصد به سازمان صدا و سیما اختصاص یافته است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رکوردداران دریافت بودجه عمومی مشخص شدند؛ وزارتخانه هایی که بیشترین مصارف دستگاه های دولتی در سال 1403 را به نام خود ثبت کرده اند. این وزارتخانه ها کدام اند و کدام مصارف و هزینه ها، این دستگاه را در راس پرخرج های دولت نشانده است؟
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مرکز آمار ایتالیا (ISTAT) جدیدترین گزارش خود پیرامون کسری بودجه عمومی و دیگر شاخص های کلان اقتصاد ایتالیا در پایان سال 2023 را به کمیسیون مشترک بودجه مجلس سنا و مجلس نمایندگان ایتالیا ارائه نمود. ...
بررسی ها نشان می دهد درآمدهای مالیاتی پیشبینی شده در سال 1403 حدود 44 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و بیشترین میزان این افزایش از ناحیه مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی و مالیات بر کالاها و خدمات بوده است.
رسا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۸:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
گردش مالی خرید و فروش خودرو در یک سال معادل 60 درصد بودجه عمومی کشور است.
دادگاه عالی تجدیدنظر فرانسه، فرانسوا فیون نخست وزیر سابق این کشور را به طور قطعی مجرم شناخته شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۴:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، بیش از 200 روز از حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه گذشته و تل آویو در این مدت دچار خسارت های بی سابقه و گسترده ای شده است که در تمامی ابعاد نظامی، لجستیک و اقتصادی قابل بررسی است. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۰۸:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - بودجه دستگاه های اجرایی در لایحه بودجه 1403 شامل 77 درصد از کل بودجه عمومی است و این بخش از لایحه در مقایسه با قانون بودجه 1402 نزدیک به 29 درصد رشد داشته و به 2183 هزار میلیارد تومان رسیده است و در این میان 3.9 درصد از کل اعتبارات متعلق به قوه قضاییه است.
خبرورزشی   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۶:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
فروش دارایی ها فرمول ساده اما خطرناک دولت برای تأدیه بدهی ها یا تامین منابع بودجه عمومی است.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۲:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
ستاد امر به معروف و نهی از منکر، مجمع جهانی اهل بیت، مجمع جهانی تقریب مذاهب، اعزام جماعت های تقریبی، کمک به آستان ها، برگزاری سمینار ها و دوره های آموزشی مذاهب اسلامی تعدادی از ردیف های بودجه سالانه در بخش دین هستند که اعتبارات دولتی دریافت می کنند. ...
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۲:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس اجتماعی و فرهنگی جهان صنعت نیوز، مطابق قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، دولت مکلف است حداقل سه درصد از مجوزهای استخدامی ( رسمی، پیمانی، کارگری) دستگاه های دولتی و عمومی اعم از وزارتخانه ها، سازمان ها، مؤسسات ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بررسی های یک پژوهش نشان می دهد که با وجود کسری بودجه در سال های گذشته و تاثیر آن بر تورم، وابستگی صندوق های بازنشستگی به بودجه عمومی کشور ادامه دارد و سال به سال نیز بیشتر می شود. در حال حاضر 16درصد از بودجه عمومی کشور به صندوق های بازنشستگی اختصاص دارد ...
اقتصاد آنلاین / زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۰۸:۴۲   + ۲۲ سایت دیگر  
دولت در لایحه بودجه امسال، حدود 6347 هزار میلیارد تومان منابع برای خود پیش بینی کرده که بررسی جزئیات آن نشان می دهد درآمدهای دولت، واگذاری دارایی های سرمایه ای و واگذاری دارایی های مالی نسبت به سال قبل به ترتیب 55.7 درصد افزایش، 9.4 درصد کاهش و 34.1 درصد افزایش یافته است.
اقتصاد آنلاین / تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۱۱:۲۱   + ۳۸ سایت دیگر  
بخش دوم لایحه بودجه 1403 که از جمله مهم ترین نکات آن افزایش درآمدهای مالیاتی و کاهش درآمدهای نفتی است، نوزدهم فروردین در مجلس اعلام وصول شد و جلسات کمیسیون تلفیق هم برای بررسی جداول از 28 فروردین ماه شروع شده و پیش بینی می شود تکلیف بخش دوم لایحه بودجه سال جاری تا اواسط اردیبهشت ماه در مجلس شورای ...
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۰۸:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : رئیس سازمان برنامه وبودجه روز گذشته در نشست خبری مشترک خود با سخنگوی اقتصادی دولت، از پیش بینی 750هزار میلیارد تومان منابع برای پرداخت یارانه های نقدی و غیرنقدی در قالب هدفمندسازی یارانه ها، برای سال 1403 خبر داد. ...
منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره اینکه آیا طرح کالابرگ الکترونیکی ادامه دار می شود یا خیر توضیح داد.
موج   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ما در سال گذشته از جمع 2194 میلیارد تومان بودجه عمومی که پیش بینی شده بود 2143 هزار میلیارد تومان تحقق یافت. یعنی بودجه در سال گذشته حدود 95 درصد تحقق پیدا کرد. ما در بحث هزینه های جاری که بخشی از بودجه را تشکیل می دهد 99.2 درصد تحقق داشتیم.