چهارشنبه ۲۶ خردادساعت ۱۴:۴۸Jun 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان حفظ نباتات»

سازمان حفظ نباتات کشور به کشاورزان در مورد مبارزه به موقع با آفات به دلیل خشکسالی در سال زراعی جاری و جلو گیری از خسارت ها هشدار داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر پیش آگاهی سازمان حفظ نباتات کشور در گفت و کو با خبرنگار ما اظهار داشت: امسال به دلیل شرایط خشکسالی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: از آبان سال گذشته تاکنون در مجموع 19 هزار هکتار عملیات مبارزه با آفت ملخ صحرایی انجام شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۱:۳۹   + ۱۷ سایت دیگر  
سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: تاکنون در سطح بیش از 4 میلیون هکتار از مزارع کشور با علف های هرز مبارزه شده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور با تاکید بر اینکه درباره حمله موش ها به باغات برخی مناطق کشور بزرگنمایی شده است، افزود: تغییرات اکوسیستم جمعیت جوندگان را افزایش داده است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۰:۳۵    
کارشناسان سازمان حفظ نباتات و مؤسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور از باغات زردآلوی روستاهای مروک و دو دختران شهرستان دورود بازدید کردند.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۷:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه در سطحی بالغ بر 19هزار و 173 هکتار مبارزه با آفت ملخ صحرایی انجام شده است، گفت: درحال حاضر وضع ملخ صحرایی در کشور آرام است. ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۳:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: در سال زراعی جاری در سطح بیش از 534 هزار هکتار با بیماری های گندم و جو مبارزه شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۱:۲۴    
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور از افزایش 30 درصدی آفت سن در مزارع گندم کشور خبر داد و دلیل آن را تغییرات اقلیم دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۴:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سابق سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه به معنای واقعی کشاورزی باید محور توسعه باشد گفت: بخش کشاورزی باید به حدی قوی باشد که بتواند در انتخاب رئیس جمهور آینده تاثیر گذارد و این مقام توسط کشاورزان انتخاب شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۲:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از مبارزه با آفات ملخ صحرایی در 15 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در سال زراعی جاری خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۲۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: بنابر آخرین آمار تاکنون در 15 هزار هکتار زمین، مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی صورت گرفته است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۰:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور از آرام گرفتن ملخ های صحرایی مهاجم خبر داد و گفت: 16 استان درگیر انواع مختلفی از ملخ های بومی شده اند که در بین آن ها؛ ملخ های مراکشی، ایتالیایی و شاخک بلند اوارویستا دیده می شود.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۲۰:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: تاکنون دو موج هجوم ملخ های صحرایی به کشور با تمهیدات صورت گرفته مهار شده و خسارتی برای مزارع کشور به همراه نداشته است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۷:۵۴    
نشست مشترک رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با سفیر برزیل در تهران با هدف آشنایی دوجانبه و تبادل نظر در خصوص مسائل مرتبط با حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی (تجارت محصولات گیاهی) برگزار شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: بنابر آخرین آمار 84 هزار هکتار مبارزه علیه آفت ملخ بومی در 14 استان کشور صورت گرفته است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور گفت: در حال حاضر در برخی از استان ها از جمله گیلان، زنجان و قزوین پوره ملخ های مراکشی بالدار شده و درحال پرواز به سمت باغات و مزارع سبز هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۵:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه احتمال ریزش ملخ صحرایی در استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان در هفته های آتی بالا است، گفت: با آفت ملخ صحرایی تا کنون در سطحی بیش از 14 هزار هکتار مبارزه شده است.
روزان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۰:۵۴   + ۱۷ سایت دیگر  
اسماعیل نجار در گفت وگو با ایسنا ، درباره ورود ملخ ها به برخی از استان ها در نیمه جنوبی کشور و خسارات آنها به بخش کشاورزی و باغی گفت: در این زمینه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفظ نباتات دارای مسئولیت هستند، اما با توجه به درخواستی که از سازمان مدیریت بحران کشور شد، جلسه ای در این خصوص تشکیل دادیم ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۱:۵۹    
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: 75 هزار هکتار از نخلستان های کشور به آفت چوبخوار دچار شده اند که درصورت عدم مقابله بیشتر می شود.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۵:۳۳    
مشاور وزیرجهاد و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: 75 هزار هکتار از نخلستان های کشور به آفت چوب خوار دچار شده اند که تا 40 درصد به آنها خسارت می زند و ملخ ها اکنون در 4 استان هستند احتمالا به 7 استان دیگر هم می روند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مشاور وزیرجهاد و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: 75 هزار هکتار از نخلستان های کشور به آفت چوب خوار دچار شده اند که تا 40 درصد به آنها خسارت می زند و ملخ ها اکنون در 4 استان هستند احتمالا به 7 استان دیگر هم می روند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۷:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل مبارزه با آفات سازمان حفظ نباتات گفت: تاکنون در 500 هکتار از اراضی تهران مبارزه با ملخ بومی صورت گرفته که این ملخ ها ارتباطی به ملخ صحرایی ندارند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : در شرایطی که استان های مختلف کشور با وضعیت وخیم کرونایی دست به گریبان هستند، معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور از حمله ملخ ها به 8 استان گیلان، زنجان، قزوین، کردستان، تهران، اردبیل، آذربایجان غربی و گلستان خبر داد. این موضوع سوژه انتشار کارتونی از مهدی عزیزی در خبرآنلاین شد.
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
در شرایطی که استان های مختلف کشور با وضعیت وخیم کرونایی دست به گریبان هستند، معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور از حمله ملخ ها به 8 استان گیلان، زنجان، قزوین، کردستان، تهران، اردبیل، آذربایجان غربی و گلستان خبر داد. این موضوع سوژه انتشار کارتونی از مهدی عزیزی شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۵:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات گفت: سطح مبارزه با ملخ صحرایی در سال 1400 در سه استان خوزستان، بوشهر و ایلام حدود 13 هزار و420 هکتار است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور گفت: سطح مبارزه با آفت ملخ بومی در سال 1400 در حدود 55000 هکتار گزارش شده است و هم اکنون 8 استان درگیر مبارزه با این نوع آفت هستند.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۰:۱۱    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز ، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز از بازدید مزارع گندم و جو در شهرستان نظرآباد خبر داد ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۵:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
سعید معین مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور درباره آخرین جزئیات مبارزه با ملخ صحرایی اظهار کرد...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۵:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: از آبان سال گذشته تاکنون در مجموع در بیش از 12 هزار و 800 هکتار عملیات مبارزه با آفت ملخ صحرایی انجام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی گفت:کنترل پوره سن در مزارع آبی و مناطق کوهپایه ای از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۳:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
زاهدان (پانا) - مدیر جهاد کشاورزی خاش گفت کشت پنبه امسال بعد از پنج دهه ممنوعیت در سطح 50 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان آغاز شد. شیرزاد کمالی در گفت وگو با پانا اظهار کرد: مجوز کشت پنبه در این شهرستان توسط سازمان حفظ نباتات کشور صادر شده است.ر ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش سیستان وبلوچستان گفت : با توجه به مجوز سازمان حفظ نباتات کشور مبنی بر کشت مجدد پنبه در سیستان و بلوچستان، کشت پایلوت پنبه بعد از پنج دهه ممنوعیت در بخش مرکزی شهرستان آغاز گردید.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۳:۵۰   + ۱۹ سایت دیگر  
کامران پیرزادی گفت: سازمان حفظ نباتات کشور به لرستان و اصفهان هشدارهایی را در خصوص حمله احتمالی ملخ های صحرایی داده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۰۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه مبارزه با هجوم ملخ با جدیت درحال انجام است، گفت: خطر هجوم ملخ از غرب کشور زیاد نیست بلکه از جنوب غربی کشور استان هایی همچون بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان در معرض این آسیب هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۲:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات با اشاره به اینکه امسال نسبت به سال گذشته در مدت مشابه مبارزه با آفت سن غلات 141 درصد افزایش یافته است، گفت: تاکنون 23 استان کشور درگیر این آفت شده اند.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با توجه به شرایط نامناسب در ایران ملخ های مهاجم صحرایی بعد از تغذیه برای تولید مثل زودتر ایران را ترک خواهند کرد، پس پیش بینی مواجه شدن با وضعیت طغیان را نداریم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۱:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خواستار اختصاص 10 میلیارد تومان اعتبار اضطراری از سوی سازمان حفظ نباتات کشور برای مقابله با آفات نباتی و طغیان ملخ های صحرایی در استان شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۴:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: از ابتدای بهمن ماه 99 تاکنون سطح مبارزه با سن گندم به 580 هزار هکتار رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 141 درصد افزایش داشته است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۲:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور بار دیگر نسبت به هجوم ملخ های صحرایی به باغات و مزارع هشدار داد و گفت: با توجه به دمای هوا و پوشش گیاهی ضعیف در استان خوزستان بدون شک در سنین بالاتر پوره های ملخ مهاجم صحرایی به هم متصل شده و تشکیل باند می دهند و برای تغذیه به مزارع و باغات سبز هجوم می برند.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۳:۰۳   + ۳۰ سایت دیگر  
از چهارم فروردین سال جاری تاکنون، بیش از 6300 هکتار مبارزه با آفت ملخ صحرایی انجام شده است . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۸:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور مهترین چالش های مرتبط با استفاده از آفت کش ها و باقیمانده سموم در کشور را کمبود منابع مالی لازم در جهاد کشاورزی جهت کنترل باقیمانده سموم و عدم آگاهی کشاورزان از نظر میزان و زمان استفاده از آن ها عنوان کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: بنابر آخرین آمار در سطح 6 هزار و 300 هکتار مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی صورت گرفته است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سعید معین در گفت وگو با میزان، در خصوص آخرین روند ورود ملخ های صحرایی به کشور، گفت: از 5 فروردین 1400 باتوجه به ورود ملخ های صحرایی حدود 6 هزار و 300 هکتار مبارزه با ملخ ها صورت گرفت که از این رقم بالغ بر 450 هکتار در ایلام ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۳۰   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات گفت: پیش بینی می شود در صورت عدم کنترل پوره های ملخ صحرایی در عربستان و شاخ آفریقا و مساعد شدن شرایط آب و هوایی، بارش باران، سبز شدن پوشش گیاهی و وجود رطوبت در مناطق کانونی ایران ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۲:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- رییس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به ایجاد هماهنگی جهت مبارزه با آفت ملخ در هرمزگان، گفت: با تجربه 2 ساله و امکانات و تجهیزاتی که فراهم شده است، اگر با ریزش مجدد آفت ملخ مواجه شویم اجازه نخواهیم داد که خسارتی به محصولات کشاورزی کشور وارد شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۷:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با توجه به انجام تخم ریزی دستجات ملخ های صحرایی ورودی به کشور، احتمال می رود اواخر فروردین با توجه به خشک بودن پوشش گیاهی در مناطق کانونی، پوره ها به هم ملحق شده و تشکیل باند دهند و برای تغذیه از پوشش گیاهی به مناطق سبز زراعت و باغات اطراف هجوم ببرند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۳:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت : طبق پیش بینی های فائو و کارشناسان سازمان حفظ نباتات کشور در نیمه اول فروردین سال جاری دستجات ملخ صحرایی از کشور عربستان وارد استان های بوشهر و خوزستان شد تا پایش و دیده بانی این آفت خطرناک بین المللی در مناطق جنوبی استان با شدت بیشتری ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: تاکنون 6 هزار و 200 هکتار مبارزه علیه آفت ملخ صورت گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۸:۱۶   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون سازمان حفظ نباتات کشور از مبارزه با سوسک سرخرطومی خرما در سطح 105 هزار هکتار از نخلستان های چهار استان خبر داد.