شنبه ۱۳ خردادساعت ۰۷:۴۲Jun 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان حفظ نباتات»

وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: فناوری هسته ای روشی راهبردی و علمی در افزایش کیفیت و سلامت محصولات کشاورزی است که باید تلاش شود به درستی از آن بهره گرفته شود. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: مرحله دوم عملیات سم پاشی عمومی شبانه درختان شهر به وسیله یکی از سموم کنه کش مورد تأیید سازمان حفظ نباتات، در خردادماه بر اساس شرایط آب و هوایی و شدت فعالیت آفات انجام می شود.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۰۳    
مدیر کل دفتر پیش آگاهی و کنترل عوامل خسارت زای سازمان حفظ نباتات با اشاره به خسارت سنگین آفت کرم گلوگاه انار به این محصول، تاج تراشی را یکی از روش های مناسب برای کنترل این آفت معرفی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به بارش های بالاتر از نرمال در عربستان و شرق آفریقا، احتمال ورود ملخ صحرایی به کشور وجود دارد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور تاکید کرد: دبیرخانه روتردام باید در سازمان ایجاد شود و مصوبات و سایر امور و همکاری در چهارچوب کنوانسیون روتردام به جد پیگیری شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۵۶   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور تاکید کرد: دبیرخانه روتردام باید در سازمان ایجاد شود و مصوبات و سایر امور و همکاری در چهارچوب کنوانسیون روتردام به جد پیگیری شود.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور تاکید کرد: دبیرخانه روتردام باید در سازمان ایجاد شود و مصوبات و سایر امور و همکاری در چهارچوب کنوانسیون روتردام به جد پیگیری شود. ...
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۸:۰۲    
مدیر تدوین ضوابط، استانداردها و برنامه های کنترل معاونت قرنطینه سازمان حفظ نباتات گفت: فائو امسال در خصوص سوسک حنایی خرما هشدار داده و نیاز است باغداران مراقب این آفت و همچنین مگس میوه باشند.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۴:۵۵    
رئیس بخش گیاهپزشکی موسسه تحقیقات پنبه کشور گفت: در این موسسه مطالعه و آماده سازی سه فرمولاسیون مختلف گوگرد در راستای کاهش جمعیت آفات و عوامل بیماری زا برای گیاه پنبه انجام شده و امسال هر سه آن ها در آستانه ثبت در سازمان حفظ نباتات قرار می گیرد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۰۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر آفت کش های سازمان حفظ نباتات کشورگفت: در دو ماهه اخیر سال جاری در حوزه آفت کش های آماده مصرف تعداد 142 مجوز با وزنی حدود هزار و 87 تن صادر شده و در ماده موثره تکنیکال نیز در این بازه زمانی حدود 193 مجوز با وزن هزار و 447 تن، صادر شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۲۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور در بازدید از مزارع غلات مهاباد اعلام کرد: مبارزه با سن غلات مزارع در 28 استان کشورآغاز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۴:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
تفاهم نامه سه جانبه همکاری میان سازمان های انرژی اتمی ایران، سازمان حفظ نباتات کشور و موسسه تحقیقات گیاه پزشکی با هدف تحقق اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور منطبق با سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران و نیز گسترش استفاده از فناوری هسته ای در حوزه کشاورزی منعقد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۷:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با استفاده از فناوریهای هسته ای می توان بخشی از نگرانی ها دربخش خساراتهای بخش کشاورزی و حفظ امنیت غذایی جامعه را برطرف کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۵:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری سه جانبه در زمینه استفاده از فناوری هسته ای در حوزه کشاورزی و تامین امنیت غذایی با حضور مهندس اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، توسط دکتر بختیاری مدیرعامل شرکت توسعه فناوری پلاسما ...
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر پایش و تحلیل خطر سازمان حفظ نباتات کشور از نخیلات خرمشهر بازدید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۲۳:۴۸   + ۱۲ سایت دیگر  
آستارا- رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به ظرفیت های آستارا در حوزه صادرات محصولات کشاورزی کشور، گفت: تقویت امکانات و تجهیزات جهت نظارت بر صادرات محصولات کشاورزی در آستارا ضرورت دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۷:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به ظرفیت های آستارا به عنوان یکی از دروازه های مرزی مهم صادرات محصولات کشاورزی ایران، گفت: بخش مهمی از صادرات کشاورزی ایران از مرزهای آستارا عبور می کند و در این رابطه تقویت امکانات و تجهیزات جهت نظارت بر صادرات محصولات کشاورزی ضرورت دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به بارش های بالاتر از نرمال در شرق آفریقا و شبه جزیره عربستان، احتمال حمله ملخ صحرایی به کشور وجود دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۰:۳۲    
نفیسه زمانی نژاد : مرجوع شدن بخشی از محصولات کشاورزی صادراتی در سال گذشته به دلیل عدم رعایت استانداردهای استفاده از سموم از موضوعات خبرسازی بود که حساسیت زیادی را نسبت به سلامت این نوع از محصولات در مقاصد صادراتی و همچنین در داخل کشور به وجود آورده بود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۹:۱۱    
با پیگیری های رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان برای اولین بار مجوز واردات گیاه ِلوئی با نام محلی خولک با رعایت شرایط قرنطینه ای از سوی سازمان حفظ نباتات کشور صادر شد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۰:۳۹    
مدیر کل مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی گفت: پیش بینی می شود با توجه به سطح زیر کشت گندم امسال در حدود 2.5 میلیون هکتار مبارزه با سن گندم انجام شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۲۲:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
با پیگیری های سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان برای اولین بار مجوز واردات گیاه لوئی با نام محلی خولک با رعایت شرایط قرنطینه ای از سوی سازمان حفظ نباتات کشور صادر شد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۸:۴۳    
مدیر کل دفتر پیش آگاهی و کنترل عوامل خسارت زای سازمان حفظ نباتات گفت: روش های نوینی در پیش آگاهی عوامل خسارت زا در کشور در حال توسعه است. این سازمان به دنبال هوشمندسازی پیش آگاهی آفات است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۱:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی آبادان گفت با توجه به هشدار سازمان حفظ نباتات کشور بر احتمال حمله ملخ صحرایی از نیمه اردیبهشت ماه در استان های جنوبی 4 گروه پایش ملخ صحرایی در این شهرستان فعال شده اند.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۱:۰۴   + ۲۳ سایت دیگر  
دفتر آفت کش های سازمان حفظ نباتات کشور بر توزیع به موقع آفت کش های مورد نیاز استان ها، توسط تولید کنندگان و وارد کنندگان سموم کشور تاکید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور، مدیرکل دفتر آفت کش های سازمان حفظ نباتات کشور ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۰۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
با بیش از 2 میلیون هکتار علف های هرز در اراضی کشاورزی کشور در سال زراعی جاری مبارزه شد. تیتربرتر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، اکبر آهنگران، مدیرکل دفتر پیش آگاهی و کنترل عوامل خسارت زا سازمان حفظ نباتات کشور با بیان این که بیش از 2 میلیون هکتار مبارزه با علف های هرز در اراضی کشاورزی کشور در سال ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۳:۱۶   + ۱۸ سایت دیگر  
بیش از 2 میلیون هکتار مبارزه با علف های هرز در اراضی کشاورزی کشور در سال زراعی جاری انجام شده است . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر پیش آگاهی و کنترل عوامل خسارت زا سازمان حفظ نباتات کشور با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۰۹:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: با توجه به هشدارها 140 گروه پایش ملخ صحرایی در استان فعال شده است. ناجی شهیب زاده با اشاره به هشدار سازمان حفظ نباتات کشور در خصوص حضور ملخ های صحرایی اظهار کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر پیش آگاهی و کنترل عوامل خسارت زا سازمان حفظ نباتات کشور گفت: کشاورزان برای مبارزه بیشتر با آفت های گندم به خصوص بیماری زنگ زرد شایسته است از قارچ کش های بادوام تر استفاده کنند.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۵:۰۹   + ۲۶ سایت دیگر  
مبارزه با بیماری های گندم تاکنون در سطح 400 هزار هکتار توسط کشاورزان صورت گرفته که حدود 15 درصد از آن مربوط به بیماری زنگ زرد است . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۱:۵۶    
به گفته رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در پی درخواست های مکرر سازمان های جهاد کشاورزی استان ها،مهلت ثبت محصولات باغی در سامانه سماک تمدید شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۲۱:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
بنابر هشدار سازمان حفظ نباتات کشور و پیش بینی فائو، احتمال حمله ملخ از نیمه اردبیهشت در استان های جنوبی کشور وجود دارد.
مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور هشدار داد: بر اساس پیش بینی فائو، با توجه به بارندگی ها در شبه جزیره عربستان احتمال هجوم ملخ صحرایی به ایران در اردیبهشت ماه امسال وجود دارد؛ بنابراین نیازمند اعتبارات و امکانات جهت مبارزه با این آفت هستیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۲۰:۳۲    
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور آخرین مهلت ثبت نام محصولات باغی در سامانه سماک را بیستم فروردین اعلام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۶:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
سازمان حفظ نباتات کشور آخرین مهلت ثبت محصولات باغی در سامانه سماک را بیستم فروردین اعلام کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۰:۳۴   + ۳۳ سایت دیگر  
سازمان حفظ نباتات کشور، آخرین مهلت ثبت نام محصولات باغی را در سامانه سماک بیستم فروردین ماه اعلام کرد.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۲۰:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
مجوز برای صادرات سیب و پرتقال از سوی معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی صادر شد. به گزارش روند بازار به نقل از خبرگزاری فارس ، معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در نامه ای از سازمان حفظ نباتات کشور خواست تا محدودیت صادرات سیب برداشته شده و صادرات ادامه یابد. ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۴:۰۱   + ۲۸ سایت دیگر  
معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از رفع ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال از تمامی گمرکات کشور خبر داد. به گزارش تسنیم، محسن شیراوند معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به رنجبر اقدم سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور تاکید کرد باید اقدامات لازم برای صدور گواهی بهداشتی و قرنطینه ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۲:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور بر آمادگی ایران برای اجرای پروژه های مشترک با فائو در راستای پایش و مدیریت ملخ صحرایی و انجام بررسی کارایی روش های نوین کنترل ملخ های بومی در مناطق مختلف کشور تاکید کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرکل دفتر پیش آگاهی و کنترل عوامل خسارت زای سازمان حفظ نباتات کشور گفت: فعلا در کشور رقم گندم با مقاومت 100 درصدی به بیماری برگی "زنگ زرد" وجود ندارد و این آفت تهدیدی بالقوه برای همه مزارع محسوب می شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روز یکشنبه ایران اکونومیست ، سید جواد ساداتی نژاد طی حکمی حسین رنجبراقدم را به سمت رئیس سازمان حفظ نباتات کشور منصوب کرد. در بخشی از این حکم آمده است؛ انتظار است با بهره گیری از توان نیروهای متخصص و متعهد آن سازمان و نقش آن در ارتقای سلامت عمومی جامعه ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۳۷   + ۱۶ سایت دیگر  
طی حکمی از سوی وزیر جهاد کشاورزی، "حسین رنجبراقدم" به سمت رئیس سازمان حفظ نباتات کشور منصوب شد . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، در بخشی از این حکم آمده است؛ انتظار است با بهره گیری از توان نیروهای متخصص و متعهد آن سازمان و نقش آن در ارتقای سلامت عمومی جامعه ...
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: تولید محصول سالم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید در این خصوص از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود. به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از صدا و سیما، حسین رنجبراقدم با بیان این که سلامت محصولات کشاورزی که از وظایف سازمان حفظ نباتات است ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۷:۳۱   + ۲۴ سایت دیگر  
رییس سازمان حفظ نباتات کشور، افزایش امنیت و اقتدار غذایی مطابق با استانداردهای موجود را از مهمترین وظایف وزارت جهاد کشاورزی دانست و گفت: تولید محصول سالم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید در این خصوص از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۵:۴۱    
مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: بنا به هشدار های سازمان جهانی فائو و سازمان حفظ نباتات کشور احتمال حمله ملخ صحرایی مهاجر به کشور در اردیبهشت ماه سال آینده وجود دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۲:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: بنا به هشدارهای سازمان جهانی فائو و سازمان حفظ نباتات کشور احتمال حمله ملخ صحرایی مهاجر به کشور در اردیبهشت ماه سال آینده وجود دارد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
این روزها پیاز به نماد گرانی در اقتصاد ایران تبدیل شده است. سیاست های دولت نیز به محرکی برای افزایش قیمت پیاز تبدیل شده است. اخیراً وزارت جهاد کشاورزی به سازمان حفظ نباتات کشور نامه ای ارسال کرده که نشان می دهد به رغم واردات پیاز، صادرات آن همچنان پابرجاست ...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۳:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: آخرین مهلت ثبت نام تولیدکنندگان محصولات باغی و جالیزی جهت اخذ کد شناسه (QR code) در سامانه سماک تا 15 اسفندماه تعیین شده که داشتن این کد شرط عرضه محصولات کشاورزی به بازارهای داخلی و خارجی است.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تابا، این نمایشگاه امروز چهارشنبه (سوم اسفندماه) با حضور معاون وزیر کشاورزی و سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور، معاون اقتصادی استانداری خوزستان و جمعی از مسئولین استانی افتتاح شد. ...
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۹:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: شناسنامه دار کردن محصولات در راستای رصد و نظارت بر سلامت تولیدات کشاورزی یکی از اقدامات مهم و موثر وزارت جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم است. ...