یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۱۵:۰۳Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «غلات»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که روسیه پول زیادی از محل صادرات غلات در غیاب اوکراین در بازار جهانی به دست می آورد.
ایفنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- گندم به سمت بدترین زیان سه ماهه در 14 سال گذشته رو به رو شد، زیرا برداشت های عظیم در بخش هایی از نیمکره شمالی تنش های جاری در دریای سیاه پس از فروپاشی توافق غلات را خنثی کرد. ...
بهداشت نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اهمیت نوشیدن آب کافی، خواب کافی، خوردن میوه و سبزیجات و غلات کامل (سبوسدار) (مانند گندم، برنج، جو و ذرت) در سلامتی همیشه مورد تاءکید قرار گرفته است.
زمانیان در دیدار با هیئت عالی رتبه آکادمی علوم کشاورزی یانان چین : زمانیان در دیدار با هیئت عالی رتبه آکادمی علوم کشاورزی یانان چین از به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر، محمد زمانیان ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۷:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا وارد شهر بندری اودسا در اوکراین شده و بر ضرورت ازسرگیری صادرات غلات اوکراین تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رومانی در حال انتقال پدافند هوایی خود به روستاهای نزدیک رود دانوب در نزدیکی اوکراین است، جایی که پهپادهای روسیه در آن تأسیسات غلات اوکراین را هدف می گیرند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۴:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - مقامات اروپایی گفتند سیاست های کمیسیون اروپا به تشدید درگیری بین ورشو و کیف در ارتباط با بحث بر سر واردات غلات از اوکراین به اتحادیه اروپا منجر شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۷:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- مدیر کل بنادر و دریانوردی امیرآباد با اظهار این که سالانه 42 میلیون تن مازاد غلات در کشوری های cis وجود دارد، گفت: امسال بیش از یک میلیون و 500 هزارتن غلات از طریق این بندر وارد شد که حدود 80 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۳:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
روزنامه ایران: برنج یکی از مهم ترین غلات مصرفی جهان است که توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان مصرف می شود و ایران نیز از این موضوع مستثنی نیست به طوری که این محصول یکی از کالاهای اساسی و مهم سبد خانوار ایرانی محسوب می شود و از دیرباز جایگاه ویژه ای داشته است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
رییس دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی تهران، گفت: در تولید بذر غلات به خودکفایی رسیده ایم اما در تولید بذر هیبرید وابستگی زیادی داریم که به همت دانش بنیان ها، دانشگاه ها و همراهی بخش خصوصی کشور تا چهار ساب آینده در تولید بذور هیبرید سبزی و صیفی به خودکفایی خواهد رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد_ معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: با اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها میزان تولید غلات در استان 18 درصد و حبوبات 12 درصد افزایش عملکرد در واحد سطح یافت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه سه شنبه شب گفت که آمریکا با ایجاد یک شبه حکومت کُردی در سوریه، نفت و غلات این کشور را به سرقت می برد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۹:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز سه شنبه اعلام کرد که ترکیه، روسیه و قطر درحال انجام گفت وگوهای دیپلماتیک تلفنی برای اطمینان حاصل کردن از رسیدن غلات روسی به کشورهای آفریقایی هستند.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
در فهرست صبحانه کودکان باید مواد غذایی مانند لبنیات، سبزیجات، میوه ها و غلات استفاده کرد. تخم مرغ و انواع مغزیجات هم تأمین کننده پروتئین در صبحانه کودکان هستند.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
شرکت واگن پارس در نخستین روز دهمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی قرارداد فروش 100 دستگاه واگن حمل غلات به شرکت پارسیان ریل شرق و 50 دستگاه واگن حمل بالاست با شرکت تجارت کوشش سپاهان به امضا رساند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح جهش تولید در دیمزارهای استان گفت: با اجرای این طرح میزان تولید غلات در استان 18 درصد و حبوبات 12 درصد افزایش عملکرد در واحد سطح یافت
به همت پژوهشگر بخش تحقیقات مرکز لرستان: چاپ مقاله علمی در زمینه غلات در مجله معتبر springer کشور آلمان به همت پژوهشگر بخش تحقیقات علوم زراعی و باغی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان مقاله علمی در زمینه غلات در مجله معتبر springer کشور آلمان منتشر شد. ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۰:۴۸   + ۳۲ سایت دیگر  
هضم صحیح غذا، سنگ بنای سلامتی است. زمانی که بدن شما مواد مغذی ضروری را جذب کرده و مواد زائد غذایی را به طور موثر دفع می کند، شما دارای یک سیستم گوارشی با عملکرد خوب هستید.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۹:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
به این اخبار توجه کنید؛ سه انفجار در انبارهای سیلوی غلات ایالت پارانا در کشور برزیل (پنجم مرداد 1402)، انفجار در سیلوی غلات بندر درینجه کشور ترکیه (16 مرداد 1402) و انفجار در سیلوی غلات شهر لاروشل کشور فرانسه (20 مرداد 1402) اخبار آتش سوزی میلیون ها هکتار جنگل قاره های آمریکا و اروپا از جمله ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: وزیر تأمین مصر، از مذاکرات کشورش با بانک تجاری ابوظبی امارات برای دریافت وام جهت تأمین مالی خرید گندم از قزاقستان خبر داد.به گزارش ایلنا،این گام ممکن است جایگزین ارزانی برای مصر در مقابل غلات وارد شده از روسیه باشد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
با بالا گرفتن یک مناقشه دیپلماتیک بر سر غلات، لهستان که یکی از نزدیک ترین متحدان اوکراین است، اعلام کرده که دیگر به این کشور سلاح ارسال نمی کند و نخست وزیر لهستان گفته؛ در عوض بر مسلح کردن خود با سلاح های مدرن تمرکز خواهد کرد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
گروه سلامت: برنج منبعی غنی از کربوهیدرات ها، منبع اصلی سوخت بدن است. کربوهیدرات ها می توانند شما را پرانرژی و سیر نگه دارند و برای سوخت رسانی در هنگام انجام تمرینات و ورزش مهم هستند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
دفتر نمایندگی روسیه در سازمان ملل از رایزنی مقامات ارشد وزارت خارجه این کشور و ترکیه درباره موضوعات مختلف از جمله قره باغ و سوریه خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
مقامات ارتش اوکراین امروز دوشنبه گفتند که بندر اودسا در جنوب در حملات شبانه روسیه خسارات قابل توجهی را متحمل شده است. این بندر یکی از زیرساخت های مهم صادرات غلات اوکراین به شمار می رود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
بیمه محصولات کشاورزی همزمان با آغاز سال زراعی جدید و فصل کشت پاییزی در خراسان جنوبی آغاز شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: وزیر امور خارجه روسیه در یک کنفرانس مطبوعاتی در حاشیه هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد تأکید کرد که تمام وعده هایی که به عنوان بخشی از قرارداد صادرات غلات به مسکو داده شد، دروغ بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۶:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
دیپلمات های ارشد روسیه و ترکیه درباره توافق غلات، تحولات قره باغ و سوریه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفتگو کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۰:۱۶    
کشت قراردادی برای حمایت از کشاورزان در فصل جدید، به صورت نمادین و نمونه در گرمه آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۱:۱۸    
یک مقام اوکراینی از احتمال توافق میان اوکراین و لهستان برای اجازه ترانزیت غلات خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۹:۵۲    
وزیرخارجه روسیه می گوید که اکثر کشورهای اتحادیه اروپا مشتاق خرید محصولات کی یف نیستند.
با مردم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۶:۳۱    
این روزها افراد زیادی را می توان یافت که سعی دارند تا با یک رژیم غذایی مناسب به لاغری دست یابند. رژیم های سالم خوری بایستی مجموعه ویژگی های خاصی داشته باشند و از قوانین بسیار مهمی نیز تبعیت نمایند ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۸:۴۸    
خبرگزاری میزان - در 15 سپتامبر 2023 (24 شهریور)، سه کشور عضو اتحادیه اروپا در مرز اوکراین، یعنی لهستان، مجارستان و اسلواکی به طور یک جانبه واردات برخی محصولات کشاورزی اوکراین را محدود کردند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۱:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری پس از سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت دلیل اصلی خروج این کشور از توافق غلات این بوده که مشخص شد هر آنچه غرب به مسکو قول داده بود، دروغ بوده است.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
لوکاشنکو در نشست دولت گفت، واشنگتن به شرکای خود اجازه داده که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین را طرد کنند چون او به یک مزاحم تبدیل شده است . به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشاودی ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
دولت رومانی از تجهیز زیرساخت های لازم در بندر کونستانترا واقع در همسایگی اوکراین برای واردات و توزیع غلات اوکراینی به اروپا خبر داد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
یبوست به معنی سختی در دفع مدفوع یا دفع غیرطبیعی مدفوع است. تقریباً همه افراد در برهه ای از زندگی، به این وضعیت دچار می شوند. مصرف میوه های پر فیبر، پروبیوتیک ها، غلات کامل، حبوبات و بسیاری از مواد غذایی دیگر می تواند به کاهش و پیشگیری از یبوست کمک کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
اولین کشتی بزرگ حامل گندم از زمان خاتمه توافقنامه غلات، از بندری در اوکراین به حرکت درآمد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۳:۵۲   + ۱۷ سایت دیگر  
گروه سلامت: غذاهایی که به ذهن و بدن ما انرژی می دهد مهم هستند. اما بسیاری از فرآیندهایی که برای خوشمزه سازی و ماندگاری غذا استفاده می شوند، مواد مغذی غذاها را کاهش می دهند ...
برترین ها / روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۲:۲۹   + ۲۳ سایت دیگر  
رژیم غذایی سالم می تواند عفونت های ناشی از بیماری سل را تا 50 درصد کاهش دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۱:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
اعتماد آنلاین : رسانه ها از شکست سفر رئیس جمهور ترکیه به سوچی برای احیای توافقنامه فروش غلات سخن گفتند.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۹:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
یبوست به معنی سختی در دفع مدفوع یا دفع غیرطبیعی مدفوع است. تقریباً همه افراد در برهه ای از زندگی، به این وضعیت دچار می شوند.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۷:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
یبوست به معنی سختی در دفع مدفوع یا دفع غیرطبیعی مدفوع است.
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۲:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
فلوریان فیلیپو، رهبر حزب میهن پرستان فرانسه گفت: پاریس باید الگوی لهستان را دنبال کند و از ارسال تسلیحات به اوکراین دست بکشد چراکه کی یف به حصول راه حل مسالمت آمیز در رابطه با درگیری کنونی علاقه ای ندارد. ...
صبای سلامت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۸:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، در آستانه بازگشایی مدارس، گفت: دانش آموزان باید بدانند آنچه که می تواند نیازهای آنها را تأمین سازد، خوراکی های دارای ارزش غذایی است. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
اکوایران: روسیه عوارض صادراتی غلات را برای تاریخ 20 ام الی 26 ام ماه سپتامبر اعلام کرد. براساس اعلامیه جدید این کشور عوارض صادراتی گندم، ذرت را افزایش و جو برای کاهش داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
در ادامه تنش ها بین ورشو و کی یف، نخست وزیر لهستان اعلام کرد این کشور دیگر سلاحی به اوکراین نمی فرستد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان در کشور دستگاه سورتینگی ساخته اند که با دارا بودن دوربین های حساس توان تشخیص ابعادی کمتر از نیم میلیمتر مربع را برای عملیات جداسازی دارد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۸:۰۸   + ۴۶ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در آستانه بازگشایی مدارس با بیان این مطلب گفت: دانش آموزان باید بدانند آنچه که می تواند نیازهای آنها را تأمین سازد، موادی چون چیپس، غلات حجیم شده و سایر تنقلات کم ارزش غذایی نیستند ...
نسیم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۳۹    
با شکست تفاهم بر سر انتقال غلات اوکراین از مسیر دریای سیاه، تلاش هایی برای ارسال غلات از مسیرهای دیگر آغاز شد اما با واکنش روسیه همراه شد. روایتی از توافق غلات و نبرد برای تأمین غذا در دریای سرخ را ببینید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۴    
باشگاه خبرنگاران توانا_ حاصل تحقیقات به نژادی غلات در کشور رسیدن به ارقام سازگار با شرایط اقلیمی مختلف است. این امر باعث خود کفایی در تولید بذر و افزایش ضریب امنیت غذایی در کشور شده است.