سه شنبه ۲۵ خردادساعت ۲۱:۰۸Jun 2021 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مگس میوه»

میزان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۹:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - روزنامه خراسان نوشت: مغناطیس انسانی ، به توانایی مورد ادعای برخی از اشخاص اطلاق می شود که در آن، اجسام جذب پوست بدن آن ها می شود. این ویژگی که به تازگی و با تزریق واکسن کرونا مورد توجه عموم قرار گرفته سوالاتی را مطرح کرده که در ادامه به مطالعاتی که درباره آن انجام شده است اشاره ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
مسئول حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی مرودشت از نصب تله و فرمون به منظور ردیابی آفت مگس میوه مدیترانه ای در 23 هکتار از باغ های میوه شهرستان مرودشت خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۵:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو هیات علمی بخش تحقیقات حشره شناسی کشاورزی موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور توصیه کرد: برای مدیریت مگس میوه مدیترانه ای در باغات مرکبات، کشاورزان باید میوه های آلوده را در عمق 50 سانتیمتری خاک انهدام کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: اگر توصیه ها و هشدارها جدی گرفته نشود آفت مگس میوه باغداران را غافلگیر خواهد کرد که باید مورد توجه قرار گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد بر لزوم اقدامات پیشگیرانه برای کنترل و کاهش جمعیت مگس میوه مدیترانه ای تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۳:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران بر لزوم برداشت نارنج باقیمانده روی درختان برای پیشگیری از خسارت و کاهش جمعیت مگس میوه مدیترانه ای و مدیریت مطلوب آفت تاکید کرد.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی آمل از ردیابی مگس میوه مدیترانه ای در 2 هزار و. 700 هکتار باغ های این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد از شکار 4 هزار و 200 مگس میوه مدیترانه ای در باغ های این شهرستان خبر داد.
زومیت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۰۰    
شرکتی بریتانیایی در حال اصلاح ژنتیکی مگس های دارای تومورهای انسانی است که امکان اجرای کارآزمایی داروی اختصاصی برای هر بیمار را فراهم می کند.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۰:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
برای نخستین بار در کشور با حضور کیخسرو چنگلوایی رئیس سازمان حفظ نباتات کشور خطوط تولید 2 فرآورده آفت کش و پروتئینی بیولوژیک کشاورزی در منطقه گلدشت کرج راه اندازی شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری از ردیابی آفت مگس مدیترانه ای در6800 هکتار از باغ های این شهرستان از ابتدای امسال خبر داد .
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۲۲:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
مردم نیوز :محققان دانشگاه کونکوردیا کانادا با آزمایش بر روی مگس میوه دریافتند ملاتونین، هورمونی که معمولاً با تنظیم خواب و بیداری مرتبط است، باعث کاهش کیست می شود. این یافته ممکن است در نحوه درمان برخی بیماری های کلیوی تأثیر بگذارد و نیاز به پیوند کلیه را کاهش دهد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۵:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - بی اعتنایی کم سابقه شهروندان و دستگاه های متولی در برداشت میوه نارنج درختان حاشیه خیابان ها و کوچه پس کوچه های شهری مازندران این روزها تبدیل به نگرانی جهاد کشاورزی شده و کارشناسان این مجموعه هشدار می دهند که نارنج های برداشت نشده به کانون ماندگاری مگس میوه مدیترانه ای تبدیل می شوند.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۲:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
سلامت نیوز : متخصصان رژیم غذایی معتقدند که عدم مصرف مواد قندی می تواند به کاهش وزن و بهبود سلامت کمک کند اما نتایج تحقیق جدید محققان ژاپنی نشان می دهد که بدن ما از موادی مانند گلوکز برای بهبود عملکرد خود استفاده می کند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران روسیه و سوئیس در یک بررسی مشترک، نانوپوشش هایی ابداع کرده اند که با الهام از ساختار قرنیه مگس میوه ساخته شده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۰۹:۲۵    
مدیر حفظ نباتات جهادکشاورزی گلستان گفت: باغداران برای کنترل آفت مگس میوه مدیترانه ای مرکبات باقی مانده را از باغ های خود جمع آوری کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۴:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی مازندران با بیان اینکه بسیاری از آفات و مشکلاتی که برای صادرات میوه در استان مازندران وجود داشت اکنون این مشکل رفع شده است، گفت: امسال موفقیت خوبی در کنترل آفاتی مانند مگس میوه داشتیم که نتیجه هم افزایی بین محققان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۲:۰۱    
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران بر لزوم برداشت مرکبات باقیمانده روی درختان را برای پیشگیری از خسارت و کاهش جمعیت مگس میوه مدیترانه ای تاکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی بهشهر از ردیابی آفت مگس میوه مدیترانه ای در دوهزار و 758هکتار باغات این شهرستان در پاییز امسال خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مگس میوه در 3000 هکتار از باغات شهرستان نوشهر ردیابی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران بر لزوم برداشت نارنج برای پیشگیری از خسارت و کاهش جمعیت مگس میوه مدیترانه ای تاکید کرد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۱۱:۵۲    
مدیر حفظ نباتات این سازمان گفت: انجام مبارزه زراعی در فصل سرما شامل شخم سطحی و پابیل کردن باغها، باغچه ها و حیاط منازل به منظور از بین بردن شفیره های آفت و یخ اب زمستانه از راهکارهای موثر در کاهش جمعیت آفت مگس میوه مدیترانه ای است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان گفت: مگس میوه مدیترانه تهدیدی بالقوه برای باغات انار منطقه سیاب کوهدشت است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۲۳:۳۲    
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان از آلوده شدن یک هزار و 700 هکتار از باغ های استان به آفت مگس میوه مدیترانه ای خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر از شکار 640 مگس میوه مدیترانه ای در باغات این شهرستان خبر داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۱:۱۸    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بردسیر گفت: تیم کارشناسان مرکز خدمات گلزار این شهرستان با نصب تله های زرد شاهد ورود این مهمان ناخوانده در باغات منطقه بوده و با آموزش کشاورزان وارائه راهکارهای مناسب اقدامات لازم را در خصوص مهار و نابودی این آفت مخرب انجام دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۲۲:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به سلامت مرکبات مازندران گفت: هیچ نگرانی در ارتباط با خسارت آفت مگس میوه روی محصول مرکبات امسال مازندران نداریم.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۵:۰۸    
ساری- شهیدی فر، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به شروع فصل برداشت مرکبات گفت: بازار مرکبات در حال حاضر خوب بوده و آفت مگس میوه در استان مدیریت شده است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۲۳:۵۶    
لایکا نخستین سگ فضانورد جهان به شمار می رود که سوار بر اسپوتنیک-2 مرزهای زمین را پشت سر گذاشت اما حیوانات دیگری از مگس میوه و گربه گرفته تا سگ و عنکبوت نیز به فضا فرستاده شده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۲:۰۹    
جیرفت - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از ردیابی و مبارزه با آفت مگس میوه مدیترانه ای در سطح 6 هزار و 200 هکتار از باغ های این منطقه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی بندرگز گفت: متاسفانه کم توجهی برخی باغداران بندرگزی به آفت مگس میوه مدیترانه ای زحمات کنترل این آفت را هدر می دهد و موجب بروز خسارت به مرکبات می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۴:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مگس میوه مدیترانه ای از آغاز برداشت مرکبات تاکنون 500 میلیون تومان به باغداران مازندرانی خسارت وارد کرده است.
برترین خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۷:۴۰    
معاون فرماندار شهرستان محمودآباد گفت: اطلاع رسانی، آموزش و ترویج باغداران باید مورد توجه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قرار گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس جهادکشاورزی عنبرآباد گفت: مگس میوه مدیترانه ای تهدیدی جدی و با خسارات زیاد علیه باغات مرکبات عنبرآباد است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: درحال حاضر شرایط باغ های مرکبات مازندران در بحث کنترل آفت مگس میوه نسبتا مطلوب است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۷:۳۳    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک گفت: در مناطق بنه یکه و جوزم این شهرستان به منظور ردیابی آفت قرنطینه ای مگس میوه مدیترانه ای تعدادی تله فرمونی در درختان میزبان آفت انواع آلو، انجیر و... نصب شد که خوشبختانه موردی مشاهده نشده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حوزه استحفاظی قصردشت از کنترل و مبارزه با آفت مگس میوه مدیترانه ای در باغ های قصردشت خبرداد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران از ردیابی مگس میوه مدیترانه ای در 71 هزار و 652 هکتار از باغ های مازندران در نیمه اول امسال خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۳۲    
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران: باغداران با رعایت کردن اصول مبارزه با مگس مدیترانه ای می توانند از خسارت این آفت بر محصول جلوگیری کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی بابل از شناسایی و ردیابی آفت مگس میوه درباغ های این شهرستان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- شیخ علی، کارشناس مسئول واحد گیاه پزشکی مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان از آغاز عملیات مبارزه با مگس میوه مدیترانه ای در شهرستان های اصفهان، خمینی شهر، کاشان، برخوار و شهرضا خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: مگس میوه مدیترانه ای در سه هزار و 710 هکتار از باغ های ساری ردیابی شد.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۰۲    
مدیر جهادکشاورزی شهرستان سوادکوه با اشاره به تفاهم نامه زراعت چوب در سوادکوه از شناسایی مگس میوه مدیترانه ای در 12 هکتار از باغ های سوادکوه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۶:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی شهرستان سوادکوه با اشاره به تفاهم نامه زراعت چوب در سوادکوه از شناسایی مگس میوه مدیترانه ای در 12 هکتار از باغ های سوادکوه خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: یکی از آفات مهم باغات مرکبات به ویژه نارنگی پیش رس، آفت مگس میوه مدیترانه است که مهم ترین میزبان آن هلو، شلیل و انواع مرکبات است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۱۲    
باغداران مازندرانی برای پیشگیری از آفت مگس میوه در باغ های خود اقدام کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تیموری گفت :پنج محموله بار میوه انبه وارداتی از پاکستان آلوده به آفت قرنطینه ای مگس میوه بود شناسایی و از ورود آن به سیستان و بلوچستان جلوگیری شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: در نیمه اول سال جاری 5 محموله بار میوه انبه وارداتی از سوی کشور پاکستان که پس از بررسی در مرکز قرنطینه گیاهی میرجاوه ،آلوده به آفت قرنطینه ای مگس میوه شناسایی و از ورود آن به استان جلوگیری شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: موثرترین راه پیشگیری از آفت مگس میوه مدیترانه ای برداشت میوه های رسیده است.
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
شمال نیوز : دانش آموز مازندرانی با ارائه طرحی به شباهت های ژنتیکی انسان و مگس اشاره کرد و گفت: با بررسی مقالات متعددی به طرحی رسیدم که ارتباط مشخصی بین درمان کرونا و مگس میوه وجود دارد ....