شنبه ۰۸ آذرساعت ۱۸:۲۶Nov 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مگس میوه»

باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۲۳:۳۲    
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان از آلوده شدن یک هزار و 700 هکتار از باغ های استان به آفت مگس میوه مدیترانه ای خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر از شکار 640 مگس میوه مدیترانه ای در باغات این شهرستان خبر داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۱:۱۸    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بردسیر گفت: تیم کارشناسان مرکز خدمات گلزار این شهرستان با نصب تله های زرد شاهد ورود این مهمان ناخوانده در باغات منطقه بوده و با آموزش کشاورزان وارائه راهکارهای مناسب اقدامات لازم را در خصوص مهار و نابودی این آفت مخرب انجام دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۲۲:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به سلامت مرکبات مازندران گفت: هیچ نگرانی در ارتباط با خسارت آفت مگس میوه روی محصول مرکبات امسال مازندران نداریم.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۵:۰۸    
ساری- شهیدی فر، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به شروع فصل برداشت مرکبات گفت: بازار مرکبات در حال حاضر خوب بوده و آفت مگس میوه در استان مدیریت شده است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۲۳:۵۶    
لایکا نخستین سگ فضانورد جهان به شمار می رود که سوار بر اسپوتنیک-2 مرزهای زمین را پشت سر گذاشت اما حیوانات دیگری از مگس میوه و گربه گرفته تا سگ و عنکبوت نیز به فضا فرستاده شده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۲:۰۹    
جیرفت - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از ردیابی و مبارزه با آفت مگس میوه مدیترانه ای در سطح 6 هزار و 200 هکتار از باغ های این منطقه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی بندرگز گفت: متاسفانه کم توجهی برخی باغداران بندرگزی به آفت مگس میوه مدیترانه ای زحمات کنترل این آفت را هدر می دهد و موجب بروز خسارت به مرکبات می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۴:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مگس میوه مدیترانه ای از آغاز برداشت مرکبات تاکنون 500 میلیون تومان به باغداران مازندرانی خسارت وارد کرده است.
برترین خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۷:۴۰    
معاون فرماندار شهرستان محمودآباد گفت: اطلاع رسانی، آموزش و ترویج باغداران باید مورد توجه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قرار گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس جهادکشاورزی عنبرآباد گفت: مگس میوه مدیترانه ای تهدیدی جدی و با خسارات زیاد علیه باغات مرکبات عنبرآباد است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: درحال حاضر شرایط باغ های مرکبات مازندران در بحث کنترل آفت مگس میوه نسبتا مطلوب است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۷:۳۳    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک گفت: در مناطق بنه یکه و جوزم این شهرستان به منظور ردیابی آفت قرنطینه ای مگس میوه مدیترانه ای تعدادی تله فرمونی در درختان میزبان آفت انواع آلو، انجیر و... نصب شد که خوشبختانه موردی مشاهده نشده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حوزه استحفاظی قصردشت از کنترل و مبارزه با آفت مگس میوه مدیترانه ای در باغ های قصردشت خبرداد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران از ردیابی مگس میوه مدیترانه ای در 71 هزار و 652 هکتار از باغ های مازندران در نیمه اول امسال خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۳۲    
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران: باغداران با رعایت کردن اصول مبارزه با مگس مدیترانه ای می توانند از خسارت این آفت بر محصول جلوگیری کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی بابل از شناسایی و ردیابی آفت مگس میوه درباغ های این شهرستان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- شیخ علی، کارشناس مسئول واحد گیاه پزشکی مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان از آغاز عملیات مبارزه با مگس میوه مدیترانه ای در شهرستان های اصفهان، خمینی شهر، کاشان، برخوار و شهرضا خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: مگس میوه مدیترانه ای در سه هزار و 710 هکتار از باغ های ساری ردیابی شد.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۰۲    
مدیر جهادکشاورزی شهرستان سوادکوه با اشاره به تفاهم نامه زراعت چوب در سوادکوه از شناسایی مگس میوه مدیترانه ای در 12 هکتار از باغ های سوادکوه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۶:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی شهرستان سوادکوه با اشاره به تفاهم نامه زراعت چوب در سوادکوه از شناسایی مگس میوه مدیترانه ای در 12 هکتار از باغ های سوادکوه خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: یکی از آفات مهم باغات مرکبات به ویژه نارنگی پیش رس، آفت مگس میوه مدیترانه است که مهم ترین میزبان آن هلو، شلیل و انواع مرکبات است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۱۲    
باغداران مازندرانی برای پیشگیری از آفت مگس میوه در باغ های خود اقدام کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تیموری گفت :پنج محموله بار میوه انبه وارداتی از پاکستان آلوده به آفت قرنطینه ای مگس میوه بود شناسایی و از ورود آن به سیستان و بلوچستان جلوگیری شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: در نیمه اول سال جاری 5 محموله بار میوه انبه وارداتی از سوی کشور پاکستان که پس از بررسی در مرکز قرنطینه گیاهی میرجاوه ،آلوده به آفت قرنطینه ای مگس میوه شناسایی و از ورود آن به استان جلوگیری شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: موثرترین راه پیشگیری از آفت مگس میوه مدیترانه ای برداشت میوه های رسیده است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران،دانش آموز مازندران با ارائه طرحی که در آن به تولید داروئی اشاره شده که منجر به کاهش التهاب ریه در درمان کرونا می شود را روی میز مسئولان و متولیان بهداشتی کشور قرار داده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان در رابطه با کنترل آفت مگس میوه مدیترانه ای در باغ های گلستان نکاتی را ارائه داد.
کاشف اسرار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۶:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
کاشف اسرار-مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی گیلان،گفت: تا کنون در 7 هزارو 500 هکنار از باغات زیتون گیلان ردیابی مگس مدیترانه ای برای مبارزه با این آفت انجام شده است. ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنکابن از ردیابی مگس میوه مدیترانه ای در 3 هزار و 800 هکتار از باغات این شهرستان در پنج ماهه نخست امسال خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: برای جلوگیری از خسارت مگس میوه مدیترانه ای و بالشک باغداران تمامی میوه هایی که از نظر فیزیولوژی رسیده باشند، نظیر سیب، گلابی، انجیر و نارنگی انشو پیش رس را برداشت کنند.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات از کنترل و مبارزه با مگس میوه مدیترانه ای در باغات میوه این شهرستان خبر داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی قائم شهر از برگزاری 5 دوره کلاس مجازی با موضوع "پیشگیری و کنترل آفت مگس میوه مدیترانه ای" در این شهرستان خبر داد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۰۹:۳۸    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد: بنا بر توصیه کارشناس فنی شرکت جناب آقای دکتر احسان پارسائیان جهت کنترل آفت مگس میوه مدیترانه در باغات انار استان یزد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۰۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مراقبت از نارنگی پیش رس برای جلوگیری از آفت کرم ساقه خوار و مگس میوه ضروری است.
اشکذر نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۲۰:۵۸    
طرح کنترل مگس میوه مدیترانه در بخش خضرآباد اجرا شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۰۷:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی آمل از ردیابی و پیش آگاهی مگس میوه مدیترانه ای در 987 هکتار از باغ های این شهرستان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان گفت: آفت مگس میوه ترانه ای اگر کنترل نشود صادرات استان را به خطر می اندازد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۰:۴۴    
مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد از شناسایی و ردیابی مگس میوه مدیترانه ای در 300 هکتار از باغ های این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۰:۳۳    
مگس مدیترانه ای میوه 4 میلی متری در هزار و 300 هکتار از باغ های جویبار ردیابی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۰۸:۴۶    
با نصب تله در 1300 هکتار باغ جویبار، مگس میوه مدیترانه ای ردیابی شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۲۱:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: ردیابی آفت مگس میوه مدیترانه ای در 17 ایستگاه و 18 هزار و 993 هکتار از باغ های این شهرستان انجام و تاکنون سه هزار و 314 عدد از این آفت شکار شد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۶:۴۳    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان حمید هزار جریبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان، با توجه یه شیوع خطر دوباره کرم قوزه پنبه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۰۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ردیابی و پایش آفات و بیماری های قرنطینه ای در مرودشت انجام شد
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
مگس میوه مدیترانه ای در 150 هکتار باغ محمودآباد ردیابی شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۶:۰۷    
انگار ویروس و آفت و بیماری ها قصد ندارند دست از سر مازندران بردارند. در حالیکه اکثر شهر های این استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، حالا سر و کله مگس میوه مدیترانه ای هم پیدا شده تا با هجوم به باغات میوه این استان، ترس از بین رفتن محصولات را به دل باغداران بیندازد ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۵:۵۵    
این پژوهش در بخش عصب شناسی مدرسه پزشکی هاروارد صورت گرفته است. در این بررسی تلاش شده تا با اصلاح ژن مگس ها از طریق مهندسی ژنتیکی بی خوابی، خوابیدن و تاثیرات آن بر روی آنان ارزیابی شود. نتایج این ارزیابی در ژورنال پزشکی Cell منتشر شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۰:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به مشاهده مگس میوه در باغات نارنگی پیش رس، گفت: شناسایی باغات گلابی، سیب و خرمالو در مناطق دشت و ارتباط مؤثر با باغداران برای انجام راه کارهای مبارزه با مگس میوه برای پیشگیری از خسارت ضروری است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۳:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: از آذرماه سال گذشته آفت مگس میوه مدیترانه ای در سطح 15 هکتار در روستای خرو شهرستان طبس مشاهده شده که این آفت 300 نوع میزبان دارد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
هنوز تب آفت ملخ صحرایی در استان فروکش نشده که رد پای آفت دیگری به نام مگس مدیترانه ای در باغات و اراضی کشاورزی استان خراسان جنوبی پیدا شد! وزوز مرگ بار مگس میوه خوار مدیترانه ای گوش کشاورزان و باغداران استان را می آزارد.