چهارشنبه ۰۹ فروردینساعت ۰۷:۴۹Mar 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «باغدار»

رکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
رکنا: در کشور شرق آسیایی، رباتی اختراع شده است که دیگر نیازی به حضور باغدار در گلخانه اش نیست!
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
باغدار مهریزی با طرحی ابتکاری، قسمتی از باغ خود را از سرمای امسال نجات داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: خرید مرکبات با قیمت مناسب و در زمان مناسب اتفاق نیفتاد و باغداران متضرر شدند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۴۴    
کتاب بنیادی از دانایی و وارستگی ؛ تاریخ شفاهی بنیاد دانشگاهی فردوسی به قلم علی باغدار دلگشا منتشر شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۱:۵۸    
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار پایتخت معتقد است؛ قیمت میوه شب عید بالا است و در حال حاضر شاهد تفاوت زیاد قیمت خرید میوه از سر مزرعه تا بازار هستیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۶:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
ساری- نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس گفت: مرکباتی که کیلویی سه هزار تومان از باغدار خریداری شد در سورتینگ ها و توسط واسطه ها تا 18 هزار تومان فروخته می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۰۵    
زمانی که سرمایه گذار می خواهد تمامی سرمایه و اندوخته خود را برای احداث باغ گردو هزینه کند، به دنبال بهترین نهال گردو است تا مطمئن شود باغ احداث شده به صورت کاملا تضمینی حداقل تا 70 الی 100 سال برای باغدار باردهی اقتصادی خواهد داشت ...
صبح قزوین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۴۶    
باغدار پیشکسوت قزوینی گفت: کاشت درختان دیرگل ده باتوجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی استان قزوین و عدم برخورداری از منابع کافی آب توصیه می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
یکی از بهترین روش های درآمدزایی از زمین های بایر، کم آب و آهکی احداث باغ بادام می باشد. بادام درختی بسیار کم توقع بوده و مقاومت بسیار بالایی در مقابل آفات، بیماری ها و زمین های سنگلاخی دارد که این ویژگی های برتر سبب کاهش هزینه های باغدار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۹:۲۹    
گنبدکاووس- کشاورز، باغدار و دامدار نمونه اهل گنبد کاووس با احداث سامانه استحصال آب باران در بخش هفت گنبدکاووس، توانسته زراعت خود را سرپا نگه دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
آیا می دانید که مهم ترین و موثرترین عامل در فرآیند احداث باغ که سبب چندین برابر کردن سرمایه باغدار می شود انتخاب نهالی می باشد که محصول آن جز خشکباری محسوب شود!
برترین ها / خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۱:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
اگرچه فاصله محله کن تا طولانی ترین خیابان خاورمیانه زیاد است؛ اما چنارهای خوش قد و بالای خیابان ولیعصر (عج) ریشه در تاریخ کن دارند و تبار و اصل و نژادشان را باید در این محله قدیمی تهران جستجو کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
گرگان_ خاری، یک باغدار گلستانی با بیان اینکه بد عهدی جهاد کشاورزی استان در خرید میوه شب عید باعث خسارت زیادی به باغداران شد، گفت: دولت با اعلام خرید میوه نوروز، امید واهی به کشاورز داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۳:۱۰    
گرگان_ آهنگر، باغدار گلستانی ضمن انتقاد از تعلل دولت نسبت به خرید میوه شب عید از باغداران گلستانی، گفت: اگر دولت خرید نکند باغداران مجبور به فروش محصول به دلالان آن هم با قیمت پائین می شوند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
گرگان_ ملاحی، باغدار گلستانی با بیان اینکه نرخ میوه در بازار توسط دلالان تعیین می شود، گفت: نبود اتحادیه باعث جولان دلالان در بازار میوه شده و باغداران به ناچار قیمت پیشنهادی واسطه ها را می پذیرند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ساری- زارعی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: نرخ مرکبات در شورای قیمت گذاری شش هزار تومان تعیین شد درحالی که اکنون چهار هزار تومان از باغدار خریداری می شود.
یک پزشک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۷:۱۳    
توسعه باغ بادام یا راه اندازی باغ جدید، مستلزم داشتن دانش کافی درباره درختان بادام، خرید نهال های باکیفیت بادام، اصول صحیح آبیاری و کوددهی آنها و ... می باشد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۳:۳۰    
یک باغدار در رباط کریمی، نخستین بار با کاشت گل نرگس، علاوه بر رونق کسب و کار خود، برای افراد دیگر هم شغل ایجاد کرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۷:۰۸    
بابل- بافکار، باغدار روستای گردروبادر درختان 20 ساله مرکبات خود را به دلیل پایین بودن قیمت میوه و محصول قطع کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۶:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه سراسری باغبانی ایران گفت: هر چند قیمت خرید میوه از باغداران برای تامین ذخایر شب عید بالا نیست، اما تورم هزینه های مترتب از جمله بالا رفتن هزینه حمل و نقل، کارگری و سبد، قیمت در بازار مصرف را بالا می برد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/البرز معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی گفت: در جهان از پرورش دهندگان زنبور عسل دعوت رسمی می شود تا در باغات مستقر شوند و به ازای هر کلنی مبلغ خاصی از طرف باغدار و مزرعه دار پرداخت می شود ولی در کشور ما چنین فرهنگی هنوز وجود ندارد و بسیاری از اوقات با بی مهری باغداران در این زمینه ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۵۳    
گرگان- رایجی، باغدار گفت: با توجه به اعلام دولت برای خرید میوه تنظیم بازار از باغداران، کشاورزان روستای ول افرا دو هزار تن مرکبات در سردخانه قراردادند اما مدیران گلستانی اکنون تمایلی به خرید ندارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین از ابعاد مختلف پرونده پایمال شدن حقوق باغداران تاکستانی خبر داد و گفت: رئیس قوه قضائیه برای اعاده دادرسی این پرونده ورود کرده است.
فودنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رستمی، باغدار گلستانی با بیان اینکه قیمت پرتقال در بازار چندین برابر مبلغی است که از باغدار خریده می شود، افزود: این نشان می دهد که سود حاصل از فروش مرکبات عاید دلال و خسارت نصیب باغدار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۷:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: باوجود اینکه در بحث مرکبات قیمت تضمینی اعلام شده که دست کم کیلویی 6هزار تومان باشد ولی درحال حاضر دارند مرکبات را از باغدار کیلویی 4هزار تومان خریداری می کنند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۲۱:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمدی لائینی گفت: متاسفانه کشاورز، دامدار و باغدار استان در رابطه با توزیع و صادرات با مشکلاتی مواجه اند که برای رفع این مشکلات باید به سمت مدیریت مصرف آب و احیای الگوی کشت برویم.
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۹:۱۳    
باغدار نمونه بروجردی با تلاش و پشتکاری که دارد از هر هکتار باغ بیش از 130 تن سیب برداشت می کند و محصولات با کیفیت به کشورهای هند و روسیه صادر می شود.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۱:۵۴    
امسال باغداران مرکبات با مشکلاتی مواجه اند که عمده ترین آن نبود نظارت سازمان تعاون روستایی است، امسال تنظیم بازار میوه های نوروزی به اتحادیه ها واگذار شده است، اما اتحادیه ها برای خرید ارزان تر میوه باغدار تعلل می کنند و باغدار مجبور به فروش میوه تا یک دهم قیمت بازار به دلال است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۰۸:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
امسال باغداران مرکبات با مشکلاتی مواجهند که عمده ترین آنها نبود نظارت سازمان تعاون روستایی است. امسال تنظیم بازار میوه های نوروزی به اتحادیه ها واگذار شده است؛ اما اتحادیه ها برای خرید ارزان تر میوه باغدار تعلل می کنند و باغدار مجبور به فروش میوه تا یک دهم قیمت بازار به دلال است.
هورگان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۸:۰۵    
علی اصغر خیرخواه به عنوان باغدار نمونه استان در پرداخت زکات مستحبی مورد تقدیر قرار گرفت.
فرماندار قزوین با اشاره به اینکه هم اکنون هر قطعه از پازل باغستان دست یک ارگان بوده و هر یک نیز پیگیر مسایل خود هستند، گفت: علی رغم همه تلاش ها ما هنوز مشکلات زیادی در این حوزه داریم اما مدیریت واحد باعث می شود ما یک خط سیر دقیق را در این زمینه طی کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۲۰:۱۸    
کارشناس اقتصادی گفت: شهرداری در برخی استان های بزرگ میدان های میوه و تره بار ایجاد کرده که از طریق تنها یک واسطه میوه از باغدار خریداری و در میدان با قیمت مناسب تری عرضه می شود که نتیجه آن تعدیل قیمت و حذف دست های بعدی دلالان است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۱۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: وزیر جهاد کشاورزی برای حل مشکل باغدار های شمال برای فروش پرتقال به بازاریابی جدید اشاره کرد و گفت: با چین توافق هایی شده که بازاری بالای یک میلیاردی است تا مازاد محصولات کشاورزی به این کشور صادر شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۰۹:۰۵   + ۳۳ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی برای حل مشکل باغدار های شمال برای فروش پرتقال به بازاریابی جدید اشاره کرد و گفت: با چین توافق هایی شده که بازاری بالای یک میلیاردی است تا مازاد محصولات کشاورزی به این کشور صادر شود.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۰/۰۶ - ۲۰:۴۲    
در ادامه ویدئویی از خاطره زائر عراقی از عنایت امام رضا علیه السلام خواهید دید. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
گیل خبر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۲۳:۲۶    
وقتی یک کشاورز و باغدار اقدام به احداث باغ می کند با مشکلات خیلی زیادی رو به رو می شود. گاهی به تنهایی می تواند تمامی این مشکلات را حل کند، ولی گاهی اتفاق می افتد که حل کردن این مشکلات فراتر از حد توانایی و اطلاعات او بوده و مجبور است از مشاوره و راهنمایی متخصصین خاص خود کمک بگیرد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۲:۰۳    
یقینا یکی از آیتم های کلیدی برای راه اندازی یک باغ پر محصول، استفاده از نهال های مرغوب و با کیفیت است. یعنی یک باغدار برای این که بتواند با فروش میوه های باغ خود به حداکثر سود و درآمدزایی برسد باید نهالی را بکارد که سالم، قوی و در یک کلام پر محصول باشد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۱۸:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
قزوین- محصول زیتون در حالی که می تواند با فرآوری نقش آفرینی بیشتری در سبد غذایی خانوار داشته باشد، عدم نگاه مثبت دولت و باغداران باعث شده تا دسترنج باغدار به ارزان ترین شکل ممکن هدر برود.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمدی لائینی با تاکید براینکه در حکمرانی و قانونگذاری باید به مقتضیات بومی و محلی نیز توجه شود، گفت: نباید به بهانه محیط زیست جلوی ایجاد صنایع گرفته شود و محصولات باغی و کشاورزی روی دست کشاورز و باغدار بماند.باید نظام حکمرانی داشته باشیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۰:۴۸    
گرگان- سقر، یک باغدار گلستانی با بیان اینکه اناری که به صورت ارگانیک تهیه می شود طرفداران بیشتری دارد، گفت: استان های تهران و مازندران مشتری پروپا قرص انار گلستان هستند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- لطیفی، باغدار گلستانی با بیان این نکته که تولید مرکبات دیگر صرفه اقتصادی ندارد، گفت: پایین بودن قیمت خرید مرکبات در سال جاری به ضرر باغداران تمام شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران یک باغدار چالوسی با اشاره به افزایش هزینه های باغداری از جمله کود، برق، آب و مزد کارگر که سبب شد تا فعالیت در بخش کشاورزی مقرون به صرفه نباشد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
بی نظمی در صادرات مرکبات باعث شده است تا خریداران خارجی محصولشان را مستقیم از باغدار به ریال خریداری کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مهم ترین نگرانی های بیشتر باغدار ها و کشاورزان داشتن باغی با باردهی محصول زیاد است. تا بتوانند درآمد بیشتری کسب کنند و از ثمره یک سال کار سخت بهره ببرند.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۶:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
شما به عنوان یک کشاورز و باغدار که به دنبال احداث باغ گردو هستید باید اطلاعات علمی و کشاورزی خود را در این زمینه بالا ببرید. اگر این امکان برایتان وجود ندارد بهتر است از کمک، مشاوره و راهنمایی های افراد متخصصی استفاده کنید، که هم در این زمینه تحصیل کرده هستند ...
شمال نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
شمال نیوز: هواپیمای کارگو برای صادرات هوایی مرکبات در حالی در مازندران آماده پرواز شد که هنوز باغداران برای شناسنامه دارکردن تولیدات پای کار نیامدند.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۰:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
انتخاب نهال گردو و نهال بادام برای کاشت، یکی از بهترین تصمیماتی است که هر باغدار می تواند بگیرد. محصولاتی پر سود که خیلی زود رویای میلیونر شدن را محقق می کنند.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
یارانه جدید پاییزه رئیسی به همه سرپرستان | واریز 3 کارت اعتباری 30 ، 50 و 100 میلیون تومانی به همه سود اورترین و اقتصادی ترین نهال گردو ژنوتیپ رویال تیپ 7 است ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۰۹:۴۳    
رئیس سازمان چای در رابطه با نیاز داخل به چای، ارز دولتی را آفت تولید دانست و گفت: برای افزایش تولید و بهره وری نیاز به حمایت از کشاورز و باغدار داخلی برای بازگشت به چرخه تولید است.