چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۱۸:۱۱Oct 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «باغدار»

ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شیروان گفت: یک باغدار این شهرستان خراسان شمالی در سال جاری موفق به برداشت 300 تن سیب درختی از هر هکتار شدکه 18 برابر بیشر از میانگین استانی است.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
افرادی ناشناس، اقدام به قطع 800 درخت گلابی باغدار آزادشهری کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۰۰    
گروه استان ها- استان سمنان از جمله استان هایی در کشور این که عملکرد بسیار خوبی در کاشت و برداشت محصول انار داشته و دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- یدالله فرج پور، باغدار اهل هادی شهر در آذربایجان شرقی است که با تولید سالانه 20 تن پسته در هر هکتار ، علاوه بر شکستن رکورد تولید این محصول در کشور، هر سال در فصل برداشت برای 800 نفر نیز شغل ایجاد می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۳۸    
سخن امروز در خصوص فصل برداشت میوه در باغات استان کهگیلویه و بویراحمد است و روی هم رفته در همه نقاط گرمسیری و سردسیری در حجم گسترده ای سیب و انگور و همچنین لیمو از باغات برداشت می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
باغدار بستان آبادی 3 هزار اصله درخت برای شجره طیبه زکات اختصاص داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۹:۲۶    
باغدار جوان سیوانی با تلاش و کوشش توانسته است در باغ کوچک خود برای اولین بار در این منطقه اقدام به گشت گیاه دارویی بادرنجبویه کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
این کشاورز سیروانی همه ساله در اقدامی نیکو و خداپسندانه محصول دسترنج خود را در اختیار نیازمندان قرار می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- این روزها فصل برداشت سیب پاییزه در شهرستان نهاوند است و حدود 7300 باغدار و بهره بردار در زمینه تولید سیب و محصولات باغی سخت مشغول فعالیت هستند تا قبل از بارندگی و سرما محصول خود را برداشت کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
باغدار مراغه ای با رعایت اصول فنی موفق شده است رکورد تولید سیب درختی را در آذربایجان شرقی بشکند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
66 باغدار این روزها در حال برداشت خرمالو در 33 هکتار از باغ های شهرستان عباس آباد هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۲۱:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر گفت: خرمای استان بوشهر به کام باغدار تلخ و به کام دلال شیرین است و سود وافر را دلالان می برند.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۳۶    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان، صالح محمدی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان از برداشت گردو در گیلان خبر داد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۸:۰۰    
گروه استان ها شهرستان تاکستان قزوین به عنوان دومین قطب تولید انگور در کشور محسوب می شود اما متاسفانه دلالان سودجو ظرفیت بالای تاکستان ها در جهش تولید و ارز آوری را به منفعت شخصی خود ترجیح داده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۴:۰۷    
سالانه از13هزار هکتار باغ گردوی لرستان21هزار تن گردو برداشت می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۶:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
همدان-برداشت گردو به شیوه سنتی در همدان در حالی هر سال موجب خسارت های جانی به کشاورزان و کارگران می شود که امسال نیز تاکنون علاوه بر مصدومیت 130 نفر در استان همدان مرگ یک نفر را رقم زده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: روز گذشته -یکشنبه 6 مهرماه- باغدار 35 ساله ای بر اثر سقوط از درخت گردو در روستای انجلاس از توابع شهرستان همدان جان باخت.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شهرستان خلیل آباد قطب تولید انگور در شرق کشور است با بیش از 10 هزار نفر باغدار که سالیانه 20 هزار تن انگور خود را روانه بازار های داخل و خارج می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۰:۵۱    
باغدار نمونه کرمانشاهی با برداشت سالانه ده تن زیتون توانسته برای 15 نفر شغل ایجاد کند.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از تامین و توزیع 85تن کود کشاورزی از نوع اوره در شهرستان آمل در 6 ماهه سال جاری برای باغداران خبرداد. مجید سلطانی با اعلام این مطلب افزود: ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی کیار، از انجام عملیات کیل گیری انگور به منظور معرفی باغدار نمونه در این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۲۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- هشتمین مسابقه خوشه برتر انگور عصر پنجشنبه با حضور 65 کشاورز در شهرستان ملایر برگزار و چهار باغدار به عنوان برتر شناخته شدند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
با توجه به اهمیت خرید نهال با کیفیت که میتواند برای یک کشاورز و باغدار بسیار مهم باشد و با کاشت بهترین نهال گردو و بادام به سود زیاد برسد، اطلاعاتی در این رابطه میخواهیم در اختیار شما قرار دهیم که بسیار حائز اهمیت است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۸:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
فصل مرکبات و برداشت نوبرانه های باغی در راه است اما باغداران که دغدغه فروش محصول را دارند از خود می پرسند آیا وضعیت امسال نیز همانند پارسال خواهد بود؟
شیرازه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۴:۰۵    
استهبان بزرگترین انجیرستان دیم دنیا را دارد و این روزها مردم زحمتکش این دیار در حال برداشت انجیر هستند. در همین راستا مصاحبه ای را با مهندس اعیان منش مدیریت جهادکشاورزی استهبان، انجام داده ایم که مشروح کامل این مصاحبه در متن آورده شده است.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
باغدار خندابی گفت: یکی از مشکلات کشاورزان خنداب عدم وجود صنایع تبدیلی در شهرستان است که موجب شده سالانه کشاورزان حاصل دسترنج خود را بدون بهره ای به فروش برسانند و همچنین قسمت عمده ای از محصولات کشاورزی منطقه به ضایعات تبدیل می شود.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- هفته گذشته بود که یک باغدار، خرسی را که به انگور های باغش واقع در حاشیه منطقه حفاظت شده قرخود دستبرد زده بود به ضرب گلوله کشت. لاشه این خرس نر جمعه شب گذشته در باغات حاشیه منطقه حفاظت شده قرخود در نزدیکی روستای کاستان استان خراسان شمالی مشاهده شد ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
علی دیانتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تولید این محصول در مقایسه با پارسال افزایش نداشته است اظهار داشت: انگور جزو محصولات کم توقع با فرآوری آسان بوده و باغدار می تواند با فرآوری آن، محصول تولیدی خود را مدیریت کند. وی افزود: با توجه به کاهش نزولات جوی و اجرای [...]
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۶:۰۹    
انگور به عنوان یکی از محصولات داری سطح کشت فراوان در خراسان شمالی از نگاه باغداران مظلوم واقع شده و متولیان کشاورزی در استان نسبت به باغداران این محصول حمایت های لازم را ندارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۷:۴۸    
باغدار نمونه ملاردی موفق شد با استفاده از روش کاشت داربستی، میزان انگور تولیدی در هکتار را 50 درصد افزایش دهد.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بهمن مرادی یکی از جوانان باغدار روستای ایوند شهرستان خنداب با دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی وارد عرصه داربستی کردن بوته های انگور شده ضمن افزایش سه برابری تولید در مصرف آب نیز 90 درصد صرفه جویی داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۹:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
باغدار صومعه سرایی که در ورودی باغ خود به سمت 2 نفر تیراندازی کرده بود دستگیر شد.
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۲:۳۹    
از جمله مسائل و مشکلات متداولی که کشاورزان و باغداران کشورمان در طول سالیان گذشته با آن دست و پنجه نرم کرده اند و هنوز برای رهایی از آن تدبیری اندیشیده نشده است ...
شاینا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۰:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
با اتمام پخش سریال وقت صبح هم تلویزیونی ستایش از امروز بر روی آنتن با ما آذری شبکه سحر است. به گزارش شاینا؛ دراین سریال 41 قسمتی خواهیم دید که حشمت فردوس برای بازیابی اعتبار از دست رفته اش به واسطه نوه اش محمد به ستایش نزدیک شده و در خانه او ساکن می شود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین شورای فنی میراث فرهنگی شورایی است که برای باغستان تصمیم گیری می کند و تلاش دارد که باغستان را حفظ کند اما در قانون حضور باغدار در شورای فنی در نظر گرفته نشده و باغستان را فارغ از باغدار دیده است ...
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۷:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
مسعود الماسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 22 هزار باغدار رودباری امیدوارند تا پایان آذر امسال با برداشت 18 هزار تن زیتون بیش از یک هزار و 440 میلیارد ریال درآمد کسب کنند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
باغدار روستای خیر آبادی میوه ای باغ خود را با ذکر صلوات به نیازمندان و بیماران کرونایی اهداء کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
باغدار مراغه 5 برابر میانگین باغداران استان در باغش آلوچه تولید کرد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۰۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
شهرستان بردسکن با 200 هکتار باغ های انجیر، قطب تولید انجیر خراسان رضوی محسوب می شود با وجود زحمات فراوان باغداران در طول یک سال زراعی اما متاسفانه در فصل برداشت به دلیل متناسب نبودن قیمت خرید انجیر توسط دلالان با قیمت تمام شده خستگی زحمات یک ساله بر تن باغدار زحمتکش می ماند و آن ها را برای ادامه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۷:۵۶    
باغدار قیروکارزینی با استفاده دو منظوره از استخر آب کشاورزی هم ماهی گرمابی پرورش میدهد و هم باغات خود را ابیاری می کند
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
حاج عابدی گفت: واسطه ها که نقشی در تولید ندارند با نرخ گذاری، سود های کلان می برند و این آسیبی جدی برای تولیدکننده و باغدار است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۱:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
باغدار خیّر آذرشهری زردآلو های باغ خود را به نیاز مندان این شهر اهداء کرد.
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۰۹:۳۴    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، 25 مرداد روز خانواده و تکریم بازنشستگان نامگذاری شده است. به همین مناسبت برنامه خانه و خانواده با حضور دکتر حمیدرضا بابامرادی روانشناس در مورد دوران بازنشستگی و حفظ کیفیت زندگی در آن دوران در کانون خانواده می گوید. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
باغدار نمونه استان چهارمحال و بختیاری گفت: کلکسیون میوه های سردسیری دنیا در 180 هکتار از باغات سامان کاشته و به بار نشسته شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۰۹:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
امروزه با توجه به اوضاع اقتصادی نا مناسب ، خرید نهال پر سود و با کیفیتی که بتواند برای کشاورز و باغدار سود زیادی در سال های ابتدایی به همراه داشته باشد بسیار حائز اهمیت است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۲:۵۰    
باغدار ساکن شهرستان باغملک با کشت گیاه درمانی رزماری در اطراف مرکباتش، علاوه بر افزایش تولید، برای عده ای هم شغل ایجاد کند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۱:۰۰    
عضو هیئت رئیسه اتحادیه بارفروشان تهران: قدرت مالی باغدار زمانی افزایش می یابد که تعاونی های روستایی یا ادارات جهاد کشاورزی از باغداران حمایت کنند یا محصولات آنها را به صورت تضمینی خریداری کنند. متاسفانه تعاونی های روستایی کار خاصی برای باغدار انجام نمی دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۲:۰۲    
کشاورزان رفسنجانی معتقدند، قوانین ارزی که مطرح می شود ریسک بالایی دارد و موجب لطمه به بازار پسته و در نهایت موجب نابودی باغدار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۰۹:۵۲    
رئیس اتاق تعاون ساوه و زرندیه از عمده مشکلات بخش کشاورزی را عدم سود مناسب باغدار و کشاورز در تولید محصول دانست و گفت: بیشترین سود نصیب دلالان و واسطه گران می شود، با ورود یک محصول به بازار بورس، سود خوبی نصیب تولید کننده محصول مرغوب و رونق صنایع تبدیلی، فرآوری و ... خواهد شد.