دوشنبه ۰۳ اردیبهشتساعت ۲۳:۰۰Apr 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشاورزان گلستانی»

ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۹:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی گلستان با اعلام اینکه کشاورزان گلستانی امسال بذر یارانه ای پنبه دریافت می کنند در مورد نحوه دریافت بذر توضیح داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- فرمانده سپاه نینوا گلستان گفت: کشاورزان گلستانی معتقدند همان گونه که گندم استان از کیفیت بالایی برخوردار است باید آن را با قیمت مناسب تر از کشاورزان گلستانی خریداری کنند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۴:۴۷    
کمتر از چند هفته دیگر بخشی از محصولات کشاورزان گلستانی به موعد برداشت می رسند و دستگاه های متولی از هم اکنون خود را برای حمل و نقل، خرید و ذخیره سازی محصولاتی مانند جو، گندم، کلزا و سیب زمینی آماده کرده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
تاکنون 350 میلیارد تومان خسارت به کشاورزان گلستانی که اراضی خود را بیمه کرده بودند پرداخت شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۷:۰۶    
گرگان- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گلستان گفت: سرمایه در گردش از سوی بانک ها جدی گرفته نمی شود و کشاورزان با جیب خالی به سمت کشت می روند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۳:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان با اشاره به آغاز کشت بهاره از اردیبهشت در گلستان گفت: همه تمهیدات لازم برای توزیع کود بهاره اندیشیده شده و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۰۴:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
با توجه به استقبال کشاورزان گلستانی از کشت کلزا، امسال کشت کلزا در استان گلستان در سطح 74 هزار هکتار تعیین شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۳:۲۴    
برخی کشاورزان گلستانی از ماه ها قبل از فرارسیدن ماه رمضان در تدارک سفره افطاری هم استانی ها هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۰:۱۰    
شهروند خبرنگار ما با ارسال پیامی از بدقولی صندوق بیمه در پرداخت خسارت به کشاورزان گندمکار گلستانی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۲۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: کشاورزان گلستانی در مصرف کود سفید برای مزارع گندم،احتیاط کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۹:۰۰    
مدیر زراعت جهاد کشاورزی جهاد کشاورزی گلستان با توجه به رصد بیماری های غلات و دانه های روغنی در استان، به کشاورزان توصیه هایی کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۰۸:۴۷    
گرگان- میرکریمی، مدیر فنی شرکت پیشگامان کشت پایدار گفت: به دنبال صدور اخطار هواشناسی در خصوص کاهش افت دما، زارعان به توصیه های کارشناسان کشاورزی برای جلوگیری از هر گونه خسارت توجه کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - گرگان : مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان گفت: 70 درصد کود های یارانه ای در قالب یارانه و حمایت دولت پرداخت می شود و کشاورز تنها 30 درصد بهای آن را می پردازد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۸:۲۶    
گرگان- مدیر شرکت خدماتی کشاورزی گلستان گفت: پیمانکاران و کشاورزان گلستانی به سمپاشی با قارچ کش ها اقدام کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۲۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: در سال زراعی 1402- 1401، سه هزار و 440 میلیارد ریال غرامت به کشاورزان گلستانی پرداخت شده که میزان عمده آن را خسارات ناشی از خشکسالی تشکیل می دهد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۱:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
گرگان- ضیائی، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان از کشاورزان گلستانی خواست مراقب اپیدمی شدن بیماری زنگ زرد باشند و فعلا از دادن کود سرم ازته به مزارع گندم بپرهیزند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۰:۰۱    
گرگان- ایرنا- تغییر اقلیم و افزایش دمای هوا، کشاورزان گلستانی را در سال زراعی جاری با چالش جدید افزایش آفات و بیماری های گیاهی مواجه کرده و بنا به گفته کارشناسان، اگر اقدامات پیشگیرانه از سوی کشاورزان انجام نشود خسارت وارده به مزارع استان غیرقابل جبران خواهد بود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۰۹:۳۲    
بیش از 90 درصد آب گلستان در بخش کشاورزی مصرف می شود و 90 درصد مساحت استان دچار خشک سالی شده است. کاهش مصرف آب یکی دیگر از مزایای توسعه کشت های گلخانه ای است و در این شرایط دولت باید اقدماتی انجام دهد که کشاورزان گلستانی به سمت کشت گلخانه ای بروند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۲۱:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
گرگان- مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان از توزیع بیش از 89 هزار تن کود شیمیایی در بین کشاورزان استان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۰۹:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان رئیس اداره ساماندهی و مدیریت امور اراضی جهاد کشاورزی گلستان، حدنگاری و صدور اسناد مالکیت برای اراضی کشاورزی را از ضرورت های تولید پایدار و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی برشمرد و افزود: سنددار کردن اراضی کشاورزی در راستای تعیین تکلیف اراضی فاقد سند رسمی انجام می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۱ - ۱۰:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گلستان با اشاره به شرایط آب و هوایی نیمه دوم سال جاری و افزایش 3.7 درجه حرارت دمایی این استان شمالی نسبت به دوره بلندمدت و سال قبل و نیز رطوبت کافی خاک، از کشاورزان خواست در مدیریت مزارع و زراعت پاییزه خود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۲۰:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گلستان با اشاره به رشد زودرس محصولات کشت پاییزه در استان توصیه های مهمی به کشاورزان کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی گلستان از برداشت بیش از 90 درصد پنبه اراضی گلستان خبر داد و گفت: کشاورزان گلستانی تا امروز 19 هزار تُن وِش پنبه به مراکز خرید در این استان تحویل داده اند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: در سال جاری 80 هزار تن بذر گندم به منظور توزیع بین کشاورزان گلستانی در نظر گرفته شده که تاکنون بیش از 33 هزار تن آن در اختیار گندمکاران قرار گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۱۵:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
عدم تأمین نهاده ها، هزینه زیاد سموم کشاورزی، تخصیص سهمیه ناکافی کود و قیمت کمرشکن ادوات کشاورزی از جمله مشکلاتی است که کشاورزان گلستانی با آن روبرو هستند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- رییس اداره پنبه و دانه های روغنی جهاد کشاورزی گلستان با اشاره به تغییر فیزیولوژی رشد گیاه بر اثر افزایش دما گفت: کشاورزان گلستانی برای جلوگیری از خسارت های ناشی از تغییر اقلیم، توصیه های فنی را بیش از پیش رعایت کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۱۲:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان از کشاورزان گلستانی خواست نسبت به دریافت سهمیه کود سرک اقدام کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۱۱:۰۱    
گرگان- علیپور، مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: کشاورزان می توانند با تشکیل شرکت تعاونی نسبت به یکپارچه سازی زمین های کشاورزی اقدام کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۲۲:۰۴    
علیرغم گذشت زمان طلایی کشت گندم هنوز تعدادی از کشاورزان گلستانی به ویژه در کردکوی و بندرگز به علت کمبود بذر با نرخ دولتی موفق به کشت این محصول نشده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان از توزیع بیش از 103 هزار تن کودشیمیایی در بین کشاورزان این استان طی سال جاری خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۲۰:۱۰    
25 تن بذر گندم دولتی برای کشت پاییزه کشاورزان گلستانی تهیه شده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - ۰۹:۲۶    
گلستان قطب تولیدات کشاورزی کشور به شمار می رود و انواع محصولات گندم، جو، پنبه، مرکبات، صیفی جات و... در این استان تولید می شود که تولیدکنندگان باید شناسه کیو آرکد داشته باشند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: کشاورزان نسبت به تهیه سند تک برگی برای زمین های کشاورزی خود اقدام کنند و دستگاه های متولی نیز از آن ها حمایت خواهند کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۱۵:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی جهاد کشاورزی گلستان گفت: 270 هزار تن بذر بین کشاورزان گلستانی برای کشت کلزا توزیع شد و کشاورزان در صورت مشاهده آفت با مشورت کارشناسان نسبت به کنترل آفت اقدام کنند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۰۹:۵۷    
گلستان از استان های پیشرو در اجرای طرح کشت قراردادی محصولات کشاورزی است و می تواند از این طریق دغدغه زارعان گلستانی را رفع کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۵:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
گرگان- مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان از تامین 400 تن کود نیترات آمونیوم سولفات گرانوله به سبد کودی یارانه ای کشاورزان گلستانی خبرداد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۸:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
گرگان- مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان گفت: تاکنون بیش از 9 هزار و684 تن کود پتاسه در بین کشاورزان گلستانی توزیع شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 16 درصد افزایش داشت.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۰:۲۴    
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان، گفت: با توجه به کیفیت بالای محصول گندم گلستان افزایش قیمت آن مطالبه به حق گندم کاران استان است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت: کود مصرفی کشاورزان گلستانی برای کشت پاییزه تا پایان امسال تامین و در مراکز موردنظر ذخیره شده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۴:۰۸    
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان گفت: از هجدهم اردیبهشت تا بیستم تیر سال جاری، 20 هزار و 354 تن کلزا در قالب خرید تضمینی از کشاورزان خریداری شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۲۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
با آغاز فصل کشت، مصرف سوخت کشاورزی نیز افزایش می یابد، اما کشاورزان می گویند: سهمیه های درنظر گرفته شده، کافی نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۶:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
گرگان- سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان از خریداری هزار و 381 تن سویا از کشاورزان گلستانی در استان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۰۹:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
چرخه مهم تولید محصولات زراعی با توجه به اقلیم حاکم بر کشور و شروع سال آبی از مهرماه با عنوان کشت پاییزه آغاز می شود. کشت پاییزه کشاورزی فرآیندی مهم و اثرگذار در تولیدات محصولات زراعی است و باید به دغدغه کشاورزان در این خصوص توجه داشت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۱۲:۲۰    
گرگان- ایری، نماینده حوزه انتخابیه غرب گلستان با اشاره به ضرورت افزایش اعتبارات مصروفی در حوزه جبران خسارات خشکسالی در این استان گفت: وام تبصره 16 ویژه کشاورزان گلستان 16 برابر افزایش یافت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۰۶:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
گرگان- مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان گفت: میزان استفاده کود فسفاته توسط کشاورزان گلستان 11 هزار و 746 تن بوده که نسبت به مدت مشابه (9 هزار و 644 تن)، 22 درصد رشد داشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۳:۲۵    
گرگان- مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان گفت: طی هفت ماه امسال 11 هزار و 746 تن کود فسفاته توسط کشاورزان گلستانی استفاده شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۲۲:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گلستان با اشاره به آغاز خرید تضمینی دانه روغنی سویا از پیش بینی برداشت حدود 13 هزار تُن دانه روغنی سویا در استان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان معاون مدیریت آب و خاک جهاد کشاورزی گلستان با اشاره به استقبال کشاورزان گلستانی از اجرای سیستم نوین آبیاری در خصوص شرایط استفاده از کمک بلاعوض دولت در اجرای این طرح توضیح داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۲۸ - ۱۴:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: استان گلستان به لحاظ این که یکی از مناطق مهم و استراتژیک امنیت غذایی کشور محسوب می شود 36 روز را در ارزیابی تامین امنیت غذایی کشور به خود اختصاص داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۲۰ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
امروز پنج شنبه 20 مهرماه در یک روز بارانی کشاورزان گلستانی به تدریج مهیای فصل کشت جدید می شوند.