چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۹:۵۹Oct 2020 28

جدیدترین‌های «سرمازدگی»

تحلیل بازار   ۱ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
اهواز- نظری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با تاکید بر اینکه سرمازدگی و صادرات گوجه فرنگی باعث افزایش قیمت این محصول در بازار شده است، گفت: قیمت پیاز به دلیل صادرات این محصول در بازار افزایش داشته است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۱۱    
سرمازدگی محصولات کشاورزی و هشدار نسبت به وقوع این پدیده این روزها و با کاهش تدریجی دما زنگ خطری برای کشاورزان است بویژه آنها که از بیمه محصولات تولیدی خود غافل می شوند.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان گفت: در اثر کاهش دما در روزهای 22 و 23 مهر ماه 1399 در مناظق زیدآباد و گلستان و هماشهر (سعادت آباد) وحومه سیرجان سرمازدگی به محصولات زراعی و باغی خسارت وارد کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۵۱   + ۲۸ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی نسبت به افزایش آلودگی در چهار کلانشهر کشور و احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی سه استان هشدار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها نبود دستگاه چاپر برای برداشت محصول ذرت علوفه ای در زنجان سبب خسارت سرمازدگی به این محصول در برخی نقاط استان شده و این در حالی است که جهاد کشاورزی توان تهیه ماشین آلات مورد نیاز برای کشاورزان را ندارد و کشاورزان زنجانی کلافه شده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
سرمازدگی بین 20 تا 80 درصد مزارع ذرت علوفه ای استان را ازبین برد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۹:۰۵    
2 هکتار از تاکستان های بخش صمصامی در شهرستان کوهرنگ دچار سرمازدگی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۵:۰۵   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: سرمازدگی بر کیفیت گوجه فرنگی ها اثر گذاشته است و همین امر موجب شده تا عراق از ورود این محصول جلوگیری کند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۱۱    
عباسی آخرین تاریخ کشت چغندرقند را 15 آبان ماه اعلام کرد و گفت: پس از پایان زمان کشت این محصول، احتمال سرمازدگی و کاهش عملکرد وجود دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها-رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان گفت: سرمازدگی محصولات در هفته های گذشته سبب گرانی گوجه فرنگی در همدان شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان-مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: سرمازدگی و کاهش گلدهی درختان به ویژه در بهار امسال از عوامل موثر در کاهش محصول باغات انار اصفهان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۳:۲۶    
افت شدید دما در بیضا باعث خسارت به محصولات کشاورزی شد
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان-مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: با توجه به تهدیدات نباتی و دامی لازم است کشاورزان و دامداران اصفهانی نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
شیراز(پانا)-کارشناس زراعت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از بروز خسارت سرما به 1570 هکتار از مزارع ذرت علوفه ای در این شهرستان خبر داد. غلامعلی بوذرجمهر با اشاره به کاهش دما در چند روز گذشته در این شهرستان افزود: مزارع ذرت علوفه ای حدود 20 تا 50 درصد خسارت دیده اند. ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۰۷    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان مدیر استان اقای فریدون صفایی بیان نمود : برداشت ارزن در 520 هکتار از مزارع شهرستان شهرضا آغاز شده است. صفایی افزود: سرمازدگی هفته گذشته باعث خساراتی به مزارع شده که توصیه شد کشاورزان سریعا اقدام به برداشت کنند ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
جوکار با اشاره به تولید بخاری برای جلوگیری از سرمازدگی درختان توسط یک مخترع جهرمی، گفت: تا کنون 600 هکتار از باغات کل کشور تحت پوشش این بخاری باغی قرار گرفته است.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ، هرساله با سرد شدن هوا شاهد کمبود و افزایش قیمت گوجه و پیاز در سطح استان همدان هستیم، موضوعی که امسال هم همچنان پابرجاست، به همین منظور گفتگویی با رضا البرزی، رییس اتحادیه میوه و تره باراستان همدان صورت گرفت. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
قلم/اصفهان_ مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: سرمازدگی گوجه فرنگی چالش عمده سمیرم است.
99/07/29 برداشت ارزن از مزارع شهرستان شهرضا آغاز شد. به گزارش روابط عمومی شهرستان ، رییس اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرضا گفت: برداشت ارزن در 520 هکتار از مزارع آغاز شده است ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: باوجود پیش بینی، اعلام پیش آگاهی و توصیه های فنی ارائه شده به منظور پیشگیری و آمادگی در مقابل سرمازدگی؛ در روزهای اخیر خسارتی بالغ بر 236 میلیارد تومانی به محصولات زراعی و باغی وارد شده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۱۰    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه گفت: در پی وقوع سرمازدگی زودهنگام پاییزه در اواخر مهرماه سال جاری، 2000هکتار از مزارع ذرت بخش صوغان به میزان 80 درصد دچار خسارت سرمازدگی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۳۱    
برای پیشگیری از سرمازدگی باغ ها و محصولات باغی،در کنار توصیه به برداشت سریعتر محصولات،توصیه به محلول پاشی،بهداشت باغی و بیمه باغ ها شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۹:۲۳    
یزد - ایرنا- سرمای بی موقع کام کشاورزان شهرستان خاتم را تلخ کرد و محصول کنجد آنان را به یغما برد، سطح زیرکشت این محصول در سال جاری یک هزار هکتار بوده که سرمای زودرس موجب شد تا کشاورزان به برداشت زودتر از موعد آن اقدام کنند.عکاس: شهلا حیدری
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و تره بار یزد گفت: سرمازدگی گوجه فرنگی، گرانی آن را در پی داشت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
شهرکرد – ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی کیار چهارمحال و بختیاری با اشاره به سرمای زودرس گفت: افت دما در چند روز گذشته به 200 هکتار از تاکستان های این شهرستان خسارت وارد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
افت دما در چند روز گذشته به مزارع و تاکستان های ایزدخواست خسارت وارد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
افت دما باعث خسارت شدید به مزارع شهرستان کوار شد.
سینا خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۵۵    
سیناخبر- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهرضا گفت: با توجه به کاهش دما تا 2درجه سانتی گراد زیرصفر درتاریخ های 20،21و22 مهرماه حدود500 هکتار از مزارع ذرت علوفه ای دشت پرزان دچارخسارت سرمازدگی شدید شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۳:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
80 درصد از مزارع ذرت علوفه ای شهرستان دهاقان در استان اصفهان دچار خسارت سرمازدگی شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۵۷    
اراک- کشاورزان و باغداران نتیجه یک سال کار و تلاششان را با چیدن محصولات و فروش آن می ببینند و خسارت ناشی از سرمازدگی تهدیدی برای اقتصاد آن ها در شرایط کنونی کشور است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز ترویج و خدمات جهاد کشاورزی بخش بسطام گفت: برداشت ذرت علوفه ای در شهرستان شاهرود استان سمنان آغاز شد.
شاخص نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
شاخص : مدیر کل مدیریت بحران استان با بیان اینکه اعتبارت استان بسیار محدود است، گفت: در سال های اخیر بیشترین خسارت را از سرمازدگی داشتیم که مبلغ 1900 میلیارد تومان بود.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۷:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: با توجه به شرایط دمایی، یخبندان و سرمازدگی به ویژه زمستان امسال کشاورزان نسبت به بیمه کردن باغات و محصولات کشاورزی خود اقدام کنند تا از حمایت های دولت بهره مند شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان این که 320 هزار بهره بردار در حوزه کشاورزی سطح استان فعالیت دارند، گفت: علی رغم وجود چالش هایی چون تحریم های ظالمانه، شیوع کرونا، سرمازدگی و.. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
سرمازدگی در سال های اخیر به غم بزرگ باغداران و کشاورزان شاهرودی تبدیل شده و کاهش خسارت ها در این بخش گویا بیش از همیشه، پول می خواهد؛ اما همه کشاورزی شاهرود، این اوضاع غم بار نیست.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
قلم/اصفهان_ مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه خسارت 100 میلیارد تومانی سرمازدگی به بخش کشاورزی استان اصفهان در سال زراعی گذشته گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۱۱    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان از پیشگیری سرمازدگی محصولات تا تسهیلات کشت دانه های روغنی سخن گفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- متخصص بیماری های پوست شهرستان فسا اعلام کرد: اگر افرادی بدون قرارگیری در هوای سرد که احتمال سرمازدگی آن ها را مطرح می کند دچار علائم سرمازدگی پوستی شدند بهتر است آزمایش کرونا انجام دهند؛ کرونا در برخی از بیماران با چنین علایمی مشاهده شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۸:۴۵    
سمنان- استاندار سمنان گفت: بیمه بخشی از خسارت سرمازدگی سال گذشته محصولات کشاورزی در سطح استان را پرداخت نکرده لذا لازم است که جهاد کشاورزی پیگیری های لازم را در این زمینه صورت دهد تا بتوانیم شاهد جبران خسارات کشاورزان باشیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی شاهرود گفت: امسال به دلیل خسارت ناشی از سرمازدگی و بارش تگرگ 70 درصد محصول انگور شهرستان شاهرود از بین رفته است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- زعفران کاران خراسان شمالی هر سال با مشکلات متعددی از جمله ارزان بودن قیمت زعفران، صادرات، سرمازدگی محصول و وجود دلالان دست وپنجه نرم می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: با توجه به سرمای زودرس پاییزه، کشاورزان باید از محلول اسید آمینه برای مقاوم کردن محصولات خود نسبت به سرما استفاده کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای ملی زیتون ایران با اشاره به اینکه سرمازدگی و تغییر شرایط آب و هوایی از جمله علل کاهش تولید زیتون در کشور در سال جاری بوده است، گفت: امسال تولید زیتون 45 درصد کاهش یافته است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۸:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هوا 6 درجه خنک می شود، گفت: احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان وجود دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۵:۱۲    
گروه استان ها - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه هر سال سرمازدگی به باغات استان وارد می کند گفت: بیمه باغات در این استان پیگیری می شود.
عصر شرق   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دماوند با بیان اینکه حدود 950هکتار باغات گردو در شهرستان دماوند وجود دارد که سال ها براثر سرمازدگی خسارت داشتند، گفت: متوسط سالانه برداشت گردو در شهرستان امسال حدود یکهزار و 750 تن است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سیب زمینی از جمله مهمترین تولیدات کشاورزی استان مرکزی، که کشت آن به خاطر مقاومت در برابر سرمازدگی و بازار خوب، همیشه مورد توجه کشاورزان این استان بوده است،کشاورزان شازندی هر ساله با شروع فصل پاییز اقدام به برداشت سیب زمینی میکنند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- سرپرست اداره تحقیقات هواشناسی کاربردی خراسان شمالی گفت: برای ابتدای هفته آینده، کاهش شدید دما در استان به ویژه در شهرهای شیروان، فاروج، راز و جرگلان پیش بینی می شود.