دوشنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۰۵:۳۷May 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سرمازدگی»

کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۴۱    
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان از کاهش 5 درصدی برداشت گیلاس بر اثر خسارت تگرگ، سرمازدگی و باد و طوفان در استان کرمان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان از کاهش 5 درصدی برداشت گیلاس بر اثر خسارت تگرگ، سرمازدگی و باد و طوفان در استان کرمان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۵۴    
سرما زدگی به باغات و مزارع شهرستان بردسیر بیش از 6 هزار میلیارد ریال خسارت وارد کرده است
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۳۷    
کارگروه مدیریت بحران خشکسالی و سرمازدگی بخش کشاورزی استان تهران برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۵:۳۶    
سرمازدگی 67میلیارد تومان به محصولات باغی و زراعی شهرستان بردسکن خسارت وارد کرد.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: قیمت برخی نوبرانه های بازار میوه امسال با قیمت گوشت قرمز رقابت می کند. حالا بهای هرکیلوگرم انبه بین 170 تا 250 هزار تومان گزارش می شود و هر کیلوگرم زردآلو تا 150 هزار تومان فروخته می شود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا - رییس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان گفت: بر اساس آخرین برآوردهای انجام شده تاکنون بیش از 54 هزار میلیارد ریال خسارت ناشی از خشکسالی و سرمازدگی به بخش کشاورزی استان وارد شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اتحادیه بارفروشان مشهد از کمبود عرضه زردآلو به دلیل سرمازدگی باغات استان خبر داد و گفت: تولید زردآلو در استان امسال اصلا خوب نبود و سرمازدگی مانع تولید مطلوب باغداران شد. در نتیجه احتمال اینکه امسال با کاهش قیمت زردآلو مواجه شویم بسیار کم است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
طرح سرشاخه کاری درختان گردو با هدف بهبود عملکرد و افزایش کیفیت محصول و بهره وری در باغ های گردو اجرا می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۳:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: به دلیل سرمازدگی و وقوع توفان در اواخر اسفند پارسال و فروردین امسال میزان تولید زردآلو در این شهرستان که قطب تولید این محصول محسوب می شود، 50 درصد در مقایسه با سال زراعی گذشته کاهش یافته است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
مهدی رحمتی نژاد در گفت وگو با خبرنگار بحران ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: این تعداد حادثه طبیعی به صورت تقریبی شامل 953 مورد زلزله بیش از سه ریشتر، 499 مورد سیل، 680 مورد توفان، 73 مورد تگرگ منجر به خسارت، سه هزار و 646 مورد آتش سوزی، 196 مورد سرمازدگی و یخبندان، 13 [...]
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۰۰    
کرمان- کاهش ناگهانی دمای هوا باعث سرمازدگی و خسارت شدید محصول پسته استان کرمان شد و این مساله به پیکره اقتصاد استان آسیب جدی وارد می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
ارومیه – مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارومیه گفت: امسال بارش تگرگ، باران و سرمازدگی دو هزار و 400 میلیارد ریال به بخش کشاورزی خسارت زده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۸:۳۵   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: به دنبال سرمازدگی باغ ها و مزارع این شهرستان در شانزدهم فروردین ماه امسال مجموع خسارت وارده 488 میلیارد و 749 میلیون و 500 هزار تومان برآورد شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- "سرشاخه کاری" شیوه جدیدی از باغداری است که علاوه بر جوان سازی درختان موجب در امان ماندن از سرمازدگی بهاره در درختان مثمر می شود. این طرح برای نخستین بار در بوکان و با استفاده از اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه در حال اجراست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۹:۴۱    
به دلیل سرمای بهاره که طی سال های اخیر اتفاق افتاده، درختان زیادی دچار سرمازدگی شدند که گردو یکی از آنهاست. سرشاخه کاری یکی از راه های مقابله با سرمازدگی ست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۴۸    
خشکسالی و سرمازدگی امسال حدود 5 هزار و 500 میلیارد تومان به حوزه کشاورزی استان کردستان خسارت وارد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی گلستان از پیش بینی پرداخت 25 میلیارد ریال خسارت سرمازدگی به باغداران استان خبر داد.
مشهد فوری   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
محسن ساربان، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در گفت وگو با مشهد فوری گفت: در زمستان به بالغ بر 46 هزار از باغات هسته دار خسارت جدی 20 تا 100 درصدی وارد شد. خراسان رضوی رتبه پنجم وضعیت خشکسالی را در کشور دارد ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: کرمان - رئیس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان گفت: تاکنون حدود 10 هزار میلیارد تومان محصولات کشاورزی در حوزه باغات استان کرمان بر اثر سرمازدگی از بین رفته است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۷:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
اورژانس البرز از نجات یک مرد 50 ساله که در ارتفاعات روستای مهران دچار سرمازدگی شده بود خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۷:۱۵    
سرما که از راه می رسد غم کشاورزان هم شروع می شود و با خود می گویند اگر باغمان را سرما بزند چه کنیم؟ و این دردی است که هر سال باغداران اضطراب آن را به دوش می کشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره بحران سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از خسارت سرمازدگی تا 50 درصدی باغات و تا 100 درصدی مزارع استان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۴۵    
زنجان- رحمان نیا، سرپرست اداره کل هواشناسی زنجان گفت: دمای هوا در استان از امروز روند کاهش داشته و در برخی از مناطق دمای هوای به زیر صفر می رسد و احتمال سرمازدگی محصولات زراعی و باغی وجود دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۴۱    
ایسنا/یزد مدیر کل مدیریت بحران استان یزد گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 35 هزار میلیارد ریال خسارت بر اثر سرمازدگی به بخش کساورزی استان وارد شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - سرپرست گروه پیش بینی و پیش آگاهی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: با توجه به احتمال رخداد کمینه دمای صفر و زیر صفر در مناطق سردسیر استان، بهتر است محصولات زراعی حساس به سرما در برابر سرمازدگی محافظت شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی، گفت: تعویض تاج درختان گردوی بومی مساوی با افزایش راندمان باغات گردوی منطقه است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی دامغان با اشاره به سرمای هوا در زمستان گذشته و بهار امسال، گفت: اقدام های پیشگیرانه باغداران باعث شد هیچ گونه سرمازدگی محصول پسته در شهرستان گزارش نشود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۹:۰۳    
معاون بهبود تولیدات گیاهان سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: کمبود بارش و ناهنجاری های دمایی و سرمازدگی های مقطعی در فصل زراعی جاری باعث ایجاد خسارات در زمین های دیم و آبی استان خراسان شمالی شده است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر یحیی دشتی رحمت آبادی تولیدکننده و مدیر شرکت دانش بنیان در زمینه گیاه پزشکی درمورد شرکتهای دانش بنیان، تولید و حمایتها با برنامه گفتگوی علمی مصاحبه کرد. ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۳:۰۴    
اولین جلسه کارگروه تخصصی خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات بخش کشاورزی و ستاد بیمه با حضور دکتر یوسفی رییس سازمان جهاد کشاورزی، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی، معاون بهبود تولیدات گیاهی، معاون خدمات بیمه ای مدیریت شعب بانک کشاورزی، مدیران کل دستگاههای وابسته ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنداب گفت:بازدید میدانی و برآورد خسارت سرمازدگی در سطح باغات شهرستان صورت گرفته و طبق آخرین برآوردها بیش از 450 میلیارد ریال خسارت به محصولات زراعی و باغی کشاورزان خنداب وارد شده است.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۸:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
شفیعیان گفت: خشکسالی های اخیر، افت سفره های آب زیرزمینی، عارضه زوال مرکبات، سرمازدگی و غیره کشاورزان منطقه را با چالش هایی روبرو کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۲۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خسارت سرمازدگی به بیش از 30 هزارتن محصول پسته در رفسنجان و انار گفت: بانک ها و همه ادارات مربوط به حوزه کشاورزی باید کشاورزان را حمایت و امورشان را تسهیل کنند.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تاکستان گفت: باغ های انگور این شهرستان به منظور برآورد خسارت سرمازدگی مورد بازدید کارشناسی قرار گرفت و هشت هزار و 430 هکتار تعیین خسارت شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۲۰:۴۹    
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد: خسارت سرمازدگی به کشاورزان حدود سه هزارو 500 میلیارد تومان بود که برای جبران خسارت پیگیر هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۲۰:۲۱    
کشاورزان ابرکوهی امسال درحالی مشغول برداشت محصول آلوچه از باغ های خود هستند که سرمازدگی دلخوشی برای آنان نگذاشته است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۵:۲۴    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر استان سمنان از بارش تگرگ در شهرستان شاهرود خبر داد مهندس افضلی با اعلام این مطلب افزودند: ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۵:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که همواره یکی از راهکارهای کاهش خسارت از قبل مسائلی هم چون سرمازدگی و گرمازدگی بیمه کردن محصولات کشاورزی محسوب می شود اما کشاورزان و باغداران گلستانی به دلیل عدم تعهد بیمه در مقابل خسارت های وارد شده به محصولات رغبت چندانی برای بیمه محصولات خود ندارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۱:۴۱    
با اجرای موفقیت آمیز طرح پژوهشی با سرمازدگی تعدادی از باغات انار ساوه مقابله شد.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۰:۴۸    
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: سرمازدگی امسال باعث کاهش تولید گل محمدی از گلستان های استان کرمان به میزان 4 هزار و 500 تن محصول شده است.
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۰:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار تهران گفت: سطح محدودی از مزارع کشت پسته در کرمان، فروردین امسال دچار سرمازدگی شده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۰:۲۵    
اقتصاد ایران: شهرکرد- سرمازدگی شدید در چهارمحال و بختیاری موجب از بین رفتن شکوفه های درختان میوه شد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۵:۵۷    
امسال سه هزار درخت گردو در همدان پیوند می شوند. این طرح در تولید یکنواخت محصول و جلوگیری از سرمازدگی نقش دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
سرمازدگی اخیر 160 میلیارد ریال به محصولات زراعی و باغی در شهرستان کیار خسارت وارد کرده است.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۱:۳۷    
سرمازدگی فروردین ماه سال جاری 450 میلیار ریال خسارت به کشاورزان خنداب وارد کرده است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۴:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیمارستان 313 تختخوابی شهریار در سال 1400 به بهره برداری می رسد از پرداخت خسارت سرمازدگی محصولات کشاورزی شهرستان های شهریار، ملارد و شهرقدس خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- خراسان شمالی با داشتن 344 هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی همه ساله با حوادث مختلف طبیعی بویژه سرمازدگی مواجه است که این وضعیت موجب افزایش ایجاد واحدهای گلخانه ای به میزان هفت برابر از سال 92 تاکنون در استان شده است.
هانا خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۲۳:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه کارگزاران بیمه محصولات کشاورزی در حال ارزیابی خسارت وارده ناشی از وقوع سرمازدگی در باغات و مزارع استان هستند اعلام کرد که در اثر وقوع سرمازدگی بالغ بر 5 هزار و 600 میلیارد ریال به باغات و مزارع استان خسارت وارد شده است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۲۱:۴۸   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان این که در سال زراعی جاری 2330 هکتار از اراضی استان زیر کشت کلزا رفته است، گفت: اگر محصول موجود براثر عوامل سرمازدگی ، تگرگ و آفات آسیب نبیند با احتساب تولید میانگین 1 ...