پنجشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۸:۲۶Dec 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سرمازدگی»

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر ، به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 5، مهدی احمدمهرابی اظهار کرد: عملیات هرس زمستانه درختان و هرس فرم درختچه های معابر و بوستان های منطقه آغاز شده است و درختانی که احتمال سرمازدگی آنها وجود داشت هرس شده اند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۶:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
کشاورزان معتقدند بیمه آنطور که باید، آنها را حمایت نمی کند و در مواقع سیل و سرمازدگی عملا در کنارشان نیست.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: در سال های اخیر مشکلات متعدد منجر به عقب افتادن ایران از رقبا در بازار پسته شده است. این وضعیت از سال گذشته به دلیل خشکسالی، سرمازدگی و گرمازدگی تشدید شده است؛ طوری که تولید و صادرات پسته در سال گذشته در ایران نصف شد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۵:۲۴    
آیا زمان آن نرسیده که دور کشاورزی و باغداری سنتی را خط بکشید و وارد دوره جدیدی از باغداری نوین شوید؟ آیا درختان گردوی شما دیگر باردهی ندارند و باغداری برای شما به جای سودآوری ...
فرادید   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۰:۴۰    
شرکت کنندگان در نمایش واقعی بازی مرکب با عنوان Squid Game: The Challenge نتفلیکس پس از ساعت ها گرفتار شدن در موقعیت های استرس زا در محیط بسیار سرد دچار هیپوترمی (سرمازدگی) و آسیب عصبی شدند. این موضوع این مجموعه را با انتقادهایی مواجه کرده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۸:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به هشدار سرمازدگی و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی، کشاورزان توصیه های هواشناسی را جدی بگیرند.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۶:۲۵   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا نوشت:شرکت کنندگان درام مسابقه بازی مرکب ، نتفلیکس و تهیه کنندگان را پس از ادعای اینکه در طول فیلم برداری دچار جراحت شدند به پیگرد قانونی تهدید کردند. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۱:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
خرم آباد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: سرمازدگی مهمترین عامل خرابی کنتورهای مشترکان مناطق سردسیر است که هرگونه خسارت و خرابی براثر سهل انگاری در این خصوص برعهده مشترکان می باشد.
فردای کرمان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۰۸:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
طرح هایی از مناطق مختلف کشور دریافت کرده ایم | جذب سرمایه را در رویدادهای آتی انجام می دهیم
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۰:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست دولت در بند ب تبصره 5 لایحه بودجه ذیل حوادث غیر مترقبه مبلغ 6 همت را برای صندوق بیمه محصولات کشاورزی در نظر گرفته است. همچنین 2 میلیارد یورو کمک بلاعوض را به منظور کمک به به اسیب دیدگان حوادث زلزله، سیل، سرمازدگی و.... در نظر گرفته است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۹:۲۹    
روزنامه ایران: فصل برداشت محصول تاکستان های ملایر در حالی به پایان رسید که سرمای بهار امسال باعث سرمازدگی گسترده در تاکستان ها شد و در نهایت با خسارت 70 درصدی تاکستان ها میزان تولید انگور را از 24 تن در هکتار به حدود 9 تن در هکتار رساند ...
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۵:۱۵   + ۱۷ سایت دیگر  
یک کولبر در ارتفاعات مرز ترکیه به دلیل سرمازدگی جان خود را از دست داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۰۸:۱۵    
مدیرکل هواشناسی استان قزوین از صدور هشدار هواشناسی کشاورزی خبر داد و گفت: با توجه به نفوذ توده هوای سرد از امروز سه شنبه تا چهارشنبه اول آذر، خطر سرمازدگی محصولات کشاورزی را تهدید می کند و به کشاورزان توصیه می شود هرچه زودتر محصول چغندرقند خود را برداشت کنند تا گرفتار سرمازدگی محصولاتشان نشوند.
ندای برخوار   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۰۹:۰۸    
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به افزایش غلظت آلاینده ها از شنبه گفت: روز پنجشنبه، جمعه و شنبه بعد از عبور جریان ناپایدار هوا، شرایط انباشت آلاینده ها برای استان پیش بینی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی جغتای گفت: گرما و خشکسالی در کنار سرمازدگی مزارع در سال گذشته موجب کاهش 50 درصدی تولید و برداشت زعفران در این شهرستان خراسان رضوی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۰:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران البرز با اشاره به هشدار اداره کل هواشناسی در خصوص ورود سامانه سرد بارشی به استان از کشاورزان و باغداران خواست تمهیدات لازم برا رای پیشگیری از خسارات به محصولات کشاورزی و باغ ها به عمل آورند.
شهر بورس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۰۴:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
به گفته بسیاری از کشاورزان و بررسی های صورت گرفته امسال میزان تولید زعفران در استان خراسان جنوبی بسیار افت داشته است.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۵:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
اطلاعات آنلاین نوشت: 23 آبان وزش باد های سرد باعث قطعی برق برخی نواحی شد. بارش برف انبوه در استان اردبیل ارتباطات روستایی را مختل کرد. در زنجان کشاورزان از سرمازدگی محصولات خود نگران شدند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
تابستان 1402 و پس از پشت سر گذاشتن مشکلاتی که سرمازدگی در صدر آن قرار داشت، کشاورزان به فراوانی محصول پسته امیدوار بودند و بسیاری از وعده های مالی را به روزهای بعد از ایام برداشت موکول کرده بودند که ناگهان با افت قیمت در بازار داخلی و آشفتگی در بازار صادرات مواجه شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی خوشاب گفت: خسارات ناشی از خشکسالی، سرمازدگی و قطعی برق چاه های کشاورزی به باغ های پسته این شهرستان سه هزار میلیارد ریال خسارت وارد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۴:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی مراغه گفت: باغات سیب شهرستان در پی 2 مرحله سرمای دیرس بهاره، دچار خسارت شد و حجم تولید این محصول با کاهش محسوس نسبت به سال زراعی گذشته به 85 هزار تن رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
بیش 10 هزار هکتار از باغ های سیب مراغه دچار سرمازدگی شده اند و نیاز به حمایت دولتی دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۸:۱۸    
برای پیشگیری از سرمازدگی درختان میوه رعایت یک سری اقدامات ضروری است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۰۷:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
ارتفاع اقلیم و دمای مناسب، رطوبت نسبی هوا و مه آلودگی باغ های حاشیه رود ارس، خسارت سرمازدگی در این شهرستان را به حداقل رسانده و شرایط را برای توسعه کشت نهال انار در این منطقه مهیا کرده است.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۰۸:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
در نهایت یک آزمایش نشان داد که لمس یک ابر سیال کوانتومی چه حسی دارد؛فیزیکدانان یک کاوشگر مخصوص به اندازه انگشت را در ایزوتوپ هلیوم که فقط تا حدی روی صفر مطلق سرد شده بود فرو بردند و خواص فیزیکی آن را ثبت کردند.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۰۴:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
ارتفاع، اقلیم و دمای مناسب، رطوبت نسبی هوا و مه آلودگی باغ های حاشیه رود ارس، خسارت سرمازدگی در این شهرستان را به حداقل رسانده و شرایط را برای توسعه کشت نهال انار در این منطقه مهیا کرده است. ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۰۶:۰۳    
تینا مزدکی_ آنها می گویند این اولین بار است که ما برداشتی از احساس جهان کوانتومی می کنیم و هیچ کس در این فرایند مجبور نبود که دچار سرمازدگی وحشتناک شود یا آزمایشی را خراب کند. سامولی اوتی، فیزیکدان دانشگاه لنکستر در بریتانیا، که رهبری این تحقیق را بر عهده داشت، می گوید: از لحاظ عملی، ما پاسخ [...]
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۲:۵۱    
به گزارش زیرنویس، محمدباقر بی پروا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه همدان دارای رتبه اول تولید گردو در کشور است، افزود: براساس برآوردهای اولیه میزان تولید گردو در سال جاری بیش از 45 هزار تن پیش بینی شده بود ولی در اثر سرمازدگی در اکثر شهرستان ها حدود 22 هزار تن [...]
روز نو   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۶:۰۳   + ۲۴ سایت دیگر  
سال گذشته تولید پسته در ایران تحت تاثیر عوامل محیطی مانند سرمازدگی کاهش داشت و حدود 110 هزار تن پسته از باغات کشور برداشت شد امسال اما شاهد افزایش میزان تولید این محصول بوده ایم و تولید به 210 هزار تن رسیده است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود_ کارگاه آموزشی راهکار های کاهش خسارت سرمازدگی و تگرگ در محصولات کشاورزی در شاهرود برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی، کشاورزان در جهت مقابله با سرمازدگی محصولات در نواحی سرد تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ - ۱۳:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: سرشاخه کاری موجب می شود سرشاخه هایی که دچار سرمازدگی شده اند با سرشاخه های جدید جایگزین و مشکل سرمازدگی درختان گردو رفع شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۱۰:۳۹    
در پی سرمازدگی بهاره امسال برداشت گردو در شهرستان فریدونشهر 80 درصد کاهش یافته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۱۰:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه امسال 279 هزار تن از محصولات باغی استان همدان به علت سرمازدگی از بین رفت، گفت: تاکنون 576 هزار و 651 تن محصول باغی در استان همدان برداشت شده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست جهاد کشاورزی کاشان با بیان اینکه امسال 500 تن گردو از باغات برداشت شد که به دلیل سرمازدگی نسبت به سال گذشته بیش از 35 درصد کاهش داشته است، گفت: برداشت گردو از اوایل شهریورماه آغاز شد و تا اواخر ماه ادامه داشت.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به صدور دو هشدار هواشناسی از رشد ابرهای همرفتی و رگبار پراکنده، رعدوبرق و وزش تندبادهای لحظه ای، کاهش دو تا پنج درجه دما و احتمال سرمازدگی نقطه ای موقت در برخی مناطق مستعد در استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کاهش دمای شبانه می تواند در مناطق سرسیر و کوهستانی منجر به سرمازدگی بعضی محصولات کشاورزی حساس شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۳:۵۳    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، سرمازدگی دومین عامل خسارت زای بلایای طبیعی است که خسارت 41 هزار میلیارد تومان در سال 1401 داشته است؛ این در حالی است که محققان کشورمان برای مبارزه با سرمازدگی دستاوردهای ارزشمندی دارند که یا ما از آن اطلاعی نداریم یا تازه به آن دست یافته اند و بزودی به ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۰:۳۱    
در پی سرمازدگی بهاره امسال برداشت بادام را در شهرستان فریدونشهر 70 درصد کاهش یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۲۱ - ۱۱:۰۹    
استاندار همدان از کشاورزان خواست برای جلوگیری از خسارت های سرمازدگی محصولات باغی خود را بیمه کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۲۱ - ۰۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
استاندار همدان با بیان اینکه به منظور حفاظت از خسارت سرمازدگی اجرای طرح فراز در تمام تاکستان های استان ضروری است، گفت: سالانه بیش از 420 هزار تن انواع انگور در استان همدان تولید می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۱ - ۰۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از کاهش یک سومی تولید انگور در استان خبر داد و گفت: تولید این محصول بدلیل خشکسالی و سرمازدگی از 180 هزار تُن به 60 هزار تُن در سالجاری رسید.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۲۰ - ۰۲:۴۰    
روزنامه ایران: استان کرمان با تولید 70 درصد پسته کشور، سهم قابل توجهی در سبد صادراتی این محصول به سراسر جهان داشته و همه ساله ارزآوری قابل توجهی را نصیب کشور می کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۲۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل هواشناسی استان سمنان از کشاورزان خواست با توجه به اعلام هشدار نارنجی از خسارت های سرمازدگی پیشگیری کنند .
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۱۳:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرکل هواشناسی استان زنجان گفت: دمای هوای استان به خصوص در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در مناطق سردسیر استان به صفر درجه می رسد.
خلخالیم   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۲۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی خلخال از کاهش 40 درصدی محصول گردوی تولید شده به دلیل سرمازدگی و خشکسالی در این شهرستان خبر داد. حسن نورمحمدی در گفتگو با خلخالیم گفت: تولید سالانه گردوی خلخال به طور میانگین سه هزار و 500 تن است که امسال با توجه به سرمازدگی و خشکسالی محصول گردوی امسال به 2 هزار و 500 تن رسید ...
برترین ها / چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۰:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
اصغری، کارشناس هواشناسی گفت :شب های نسبتا خنکی پیش روی ما است. ب
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۶:۲۴    
سمنان- بسیاری از کشاورزان استان سمنان به واسطه مخاطرات طبیعی مانند سیلاب، تگرگ و سرمازدگی نتوانسته اند تسهیلات خودشان را پرداخت کنند در نتیجه امروز به تولیدگر مشکل دار بدهکار به بانک، تبدیل شده اند.
اهر خبر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۰۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
شهرستان اهر در سال آبی 402-1401 انواع بلایای طبیعی را از سرمازدگی تا تگرگ، بادهای گرم و سیلاب متحمل شد و بسیاری از بهره برداران این خطه دچار خسارت شدند اما متاسفانه بنابر اعلام مسئولان، تاکنون نتوانستند غرامت های خود را از صندوق بیمه کشاورزی دریافت کنند.