شنبه ۰۱ آبانساعت ۱۲:۰۷Oct 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سرمازدگی»

رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: امروز وزش باد در برخی مناطق و روند کاهش دما در استان پیش بینی می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- بر اساس اعلام کارشناسان هواشناسی خراسان شمالی از اواخر دیروز هوای استان 10 تا 12 درجه کاهش یافته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرکل هواشناسی استان زنجان گفت: با سردتر شدن هوای این استان، پیش بینی می شود محصولات کشاورزی و باغی دچار سرمازدگی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۸:۲۲   + ۱۸ سایت دیگر  
با نفوذ هوای سرد از اوایل وقت فردا، در سه استان شرقی از جمله کرمان، سرمازدگی، محصولات کشاورزی را تهدید می کند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۵:۴۱    
هواشناسی استان اصفهان با توجه به ماندگاری توده هوای سرد و کاهش دما به زیرصفر در خصوص احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی هشدار داد. بنابراعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان با کاهش نسبی دما بین 4 تا 6 درجه سانتی گراد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : ساخت گلخانه ها برای تولید محصولات کشاورزی به دلیل امکان کنترل عامل های تاثیرگذار بر محیط همچون، تغییرهای دمایی، جلوگیری از پدیده های سرمازدگی و گرمازدگی، استفاده بهینه از منابع آب و خاک، امکان کاربرد مناسب کود و سم ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۵:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - اداره کل هواشناسی استان اصفهان نسبت به کاهش دمای هوا و احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی از امروز تا اوایل هفته آینده در این استان هشدار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۳:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: با توجه به هشدار زرد رنگ هواشناسی با کاهش دما در آخر هفته مواجه خواهیم بود که توصیه می شود کشاورزان در راستای جلوگیری از سرمازدگی محصولات خود اقدام کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۸:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: باتوجه به وقوع دو عامل خشکسالی و سرمازدگی بهاره در استان میزان برداشت محصول گردو از باغات حدود 30 درصد کاهش پیدا کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۰:۲۷    
دنیای اقتصاد: وضعیت خشکسالی و سرمازدگی محصولات کشاورزان در سال های اخیر، سبب شده برای استفاده بهینه از منابع آب و خاک، ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان، افزایش درآمد در واحد سطح، تنوع کشت، کنترل آفات و بیماری ها و سایر عوامل مثل توفان، باران و خشکسالی گسترش کشت گلخانه ای مورد تاکید قرار گیرد ...
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۲:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی مرودشت از آغاز فعالیت دفاتر و کارگزاران بیمه محصولات کشاورزی در این شهرستان خبر داد و گفت: بهره برداران تا پایان آذر امسال باید نسبت به بیمه محصولات زراعی و باغی خود اقدام کنند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۵:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
هواشناسی زنجان نسبت به کاهش دمای استان به زیر صفر و سرمازدگی محصولات کشاورزی هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۱    
اداره کل هواشناسی استان قزوین اعلام کرد روز های پنجشنبه و جمعه روند کاهش دما سرعت می گیرد و کشاورزان مراقب سرمازدگی محصولاتشان باشند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرکل هواشناسی استان زنجان، گفت: از امروز /دوشنبه 26 مهر ماه جاری/ تا صبح جمعه /30 مهر ماه/ میزان دمای زنجان با کاهش محسوس مواجه می شود و سرمازدگی محصولات کشاورزی محتمل است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۶:۰۶    
همدان- امسال برداشت گردو در شهرستان های استان همدان با توجه به کاهش بارندگی و سرمازدگی نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۱۶    
زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی هوا اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: هوای زنجان از فردا /دوشنبه 26 مهرماه/ رو به سردی خواهد گذاشت و این وضعیت جوی محصولات کشاورزی و باغی استان را در شرایط تهدید سرمازدگی قرار می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها- این روزها فصل برداشت زرشک در خراسان جنوبی است و در حالی که کرونا سخت بر این محصول اثر گذاشته و کاهش قیمت شدید آن را در دو سال اخیر در پی داشته سرمای زودتر از موعد نیز یک درد دیگر بر درد کشاورزان این استان افزود و به محصولشان خسارت زد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: برای جبران خسارت های سرما به کشاورزان، پیگیری های ویژه ای انجام می شود و این موضوع به طور خاص در دستور کار معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری قرار گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
استاندار خراسان جنوبی قول پیگیری جبران خسارت های ناشی از سرمازدگی را به کشاورزان شهرستان سربیشه داد .
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران گفت: زرشک کاران از آنجایی که نگران سرمازدگی محصول خود هستند زودتر از زمان واقعی آن را برداشت می کند همین مسئله پای دلال ها را وسط می کشاند و در نهایت این دلال است که قیمت فروش را تعیین می کند. ...
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
این روزها در باغ های گردوی طالقان صدایی آشنا به گوش می رسد که نشان از سنت دیرینه گردو چینی دارد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: درخواست پرداخت هرچه زودتر و کافی غرامت بیمه گذاران و کشاورزان خسارت دیده از سرمازدگی ، سیل و خشکسالی مطالبه اصلی سازمان جهادکشاورزی است.
موج   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی بردسکن بیان کرد: اکثر باغ های گردو در شهرستان بردسکن در مناطق سردسیر و کوهپایه ای قرار دارد و متاسفانه چند سالی است که محصول گردو دچار سرمازدگی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان از احتمال بروز سرمازدگی روز های آینده در باغ های استان خبر داد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
علی خداداد با اشاره به وضعیت استان سمنان در حوزه بحران گفت: خشکسالی و سرمازندگی مهمترین بحران های ایجاد شده در استان سمنان است و سیل و زلزله در جایگاه پایین تری برخوردار هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: حاکمیت هوای سرد به ویژه در مناطق شمال و غرب استان کرمان را داریم و احتمال سرمازدگی محصولات زراعی و باغی در این مناطق دور از انتظار نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت:امروز وزش باد نسبتا شدید و کاهش دما دربرخی مناطق استان پیش بینی می شود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۵:۳۵    
کارشناس هواشناسی استان اصفهان با اشاره به کاهش 2 درجه ای دما در اصفهان گفت: با توجه به کاهش دما، کشاورزان و باغ داران باید نسبت به برداشت محصولات زراعی و باغی خود اقدام کنند تا محصولاتشان دچار سرمازدگی نشود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۲۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
جذاب ترین و پربازدیدترین اخبار امروز یکشنبه 18 مهرماه سایت باشگاه خبرنگاران جوان کرمان را ببینید.
سلام مرودشت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۲:۰۲    
معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با اشاره به پیش بینی های اداره هواشناسی مبنی بر کاهش دمای در هفته پیش رو از احتمال خطر سرمازدگی مزارع گوجه فرنگی، ذرت، کلزا ، انار و غیره در این شهرستان خبر داد.به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت [...]
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۴:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرکل میوه های سردسیری معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی از کاهش 80 هزارتنی پسته ایرانی در سال 1400 نسبت به سال 99 خبرداد و گفت: تغییرات اقلیمی، خشکسالی ، عوامل جوی شامل سرمازدگی بهاره، کاهش بارندگی و افزایش بی سابقه دمای هوا در زمان تلقیح گل پسته علل کاهش تولید است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۹:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
مریم سلاجقه با اشاره به ادامه داشتن روند کاهشی دما تا پایان هفته، گفت: احتمال خسارت سرمازدگی در مناطق شمال و غرب استان کرمان وجود دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۹:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
باغداران فریب هوای صاف را نخورند، سرمای زودرس پاییزه، در کمین درختان باغ های فارس است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۲۰:۵۶    
نحوه نگهداری و مراقبت از گیاهان در فصول رشد و فعالیت، می تواند منجر به افزایش توان آن ها برای گذران فصل سرد شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۶:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: با توجه به پیش بینی های اداره کل هواشناسی از روز شنبه هفدهم مهرماه، در این استان، دمای هوا کاهش محسوسی بین 4 تا 8 درجه سانتی گراد دارد و محصولات زراعی و باغی در خطر سرمازدگی هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۶:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
هواشناسی در خصوص کاهش 5 تا 10 درجه ای دمای هوا و بروز سرمازدگی و یخبندان شبانه در خراسان جنوبی، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیر جهاد کشاورزی ارسنجان گفت: با توجه به کاهش محسوس دمای مناطق شرقی کشور از 15 تا 25 مهرماه احتمال سرمازدگی محصولات زراعی و باغی وجود دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل هواشناسی استان قزوین گفت: با توجه به نفوذ زبانه هوای پرفشار به استان قزوین از امشب هوای استان به شدت سرد شده و خطر سرمازدگی محصولات کشاورزی به ویژه صیفی جات را به شدت تهدید می کند.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۶:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
دانشمندان می گویند می توانند توضیح دهند چرا برخی مبتلایان به کرونا دچار ضایعات پوستی شبیه سرمازدگی در انگشتان پا و حتی دست می شوند. آن ها می گویند دو جزء سیستم ایمنی را که در ایجاد این عوارض پوستی نقش دارد مشخص کرده اند. ...
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۱:۵۴   + ۲۳ سایت دیگر  
متخصصان علوم پزشکی تلاش می کنند دریابند که چرا برخی از مبتلایان به کووید-19در قسمت شست پا و حتی انگشتان دیگر دچار ضایعاتی شبیه به سرمازدگی می شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
اراک- هواشناسی استان مرکزی با صدور اطلاعیه ای نسبت به کاهش محسوس دمای هوا و امکان خسارت به محصولات کشاورزی هشدار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۸:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی گفت: توصیه می شود فعالان بخش کشاورزی خراسان جنوبی تمهیدات لازم را برای کاهش خسارت ناشی از سرما و یخ بندان در نظر داشته باشند.
سیرجان نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
میزان برداشت پسته خشک در شهرستان سیرجان حدود 10500 تن برآورد می گردد . محمود آبادی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان گفت: حدود 42600 هکتار از سطح باغات شهرستان، زیر کشت پسته است . وی گفت: با توجه به کاهش شدید دما در ابتدای سال (16 و 17 فروردین 1400 )و سرمازدگی باغات در سطح [...]
هورگان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۵:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
هشدار به پسته کاران و انارکاران
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۱:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
قزوین- مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: با توجه به تجربیات سالیان گذشته در رویارویی با سیل، خشکسالی، آفت و سرمازدگی بهتر است کشاورزان و دامداران برای بیمه محصولات خود اقدام نمایند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان، گفت: با کاهش دمای هوای زنجان احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی و باغی در مناطق سردسیر این استان وجود دارد.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۰:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
همدان- قلمنا- مدیرجهاد کشاورزی شهرستان تویسرکان گفت: برداشت گردو در تویسرکان امسال با توجه به کاهش بارندگی و سرمازدگی نسبت به سال گذشته حدود 30 درصد کاهش یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
زنجان – ایرنا – کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: دمای هوا در این استان کاهش می یابد و در مناطق سردسیر احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی پیش بینی می شود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۷:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
سونا صرفی، روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: طی مدت یاد شده میزان دمای هوا در مناطق سردسیر این استان ازجمله خیرآباد می تواند به صفر درجه سانتیگراد نیز برسد که لازم است کشاورزان و باغداران منطقه، آمادگی لازم را داشته و تدابیر مناسب و مورد نیاز را به منظور جلوگیری از [...]