جمعه ۱۸ آذرساعت ۰۶:۲۹Dec 2022 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سرمازدگی»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۹:۰۹   + ۱۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران گفت: شاهد رونق صادرات محصول کیوی و مرکبات مازندران هستیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۴:۳۴    
سمنان- همزمان با ورود سامانه کم فشار از سمت غرب کشور به استان سمنان شاهد کاهش مجدد دمای هوا تا شش درجه در هشت شهرستان استان خواهیم بود و این موضوع احتمال سرمازدگی را افزایش داده است.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۶:۲۱    
جلال آل احمد در جایی از کتاب غرب زدگی اش می نویسد: غرب زدگی می گویم همچون وبازدگی و اگر به مذاق خوشایند نیست، بگوییم همچون سرمازدگی یا گرمازدگی. اما نه، دست کم چیزی است در حدود سن زدگی .. ...
گفتارنو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۳:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
رییس مرکز پیش بینی اداره هواشناسی استان کرمان گفت: از فردا سامانه بارشی وارد استان کرمان می شود . به گزارش باشگاه خبرنگاران، حمیده حبیبی با اعلام اینکه هم اکنون آسمان استان کرمان کمی ابری تا نیمه ابری است، گفت: امروز به تدریج شاهد افزایش ابر خواهیم بود. ...
کرمان نو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۲۲:۱۱    
شوری بیش از اندازه، خشک شدن چاه ها و افزایش دمای هوا بر چالش های موجود رفسنجان افزوده است. فقط مشکل سرمازدگی نیست که سال گذشته بیش از 90 درصد تولید این شهرستان را تحت الشعاع قرارداد ...
تیتر20   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۸:۴۸    
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به خسارت 200 هزار میلیارد تومانی سرمازدگی محصولات کشاورزی از ضرورت چاره اندیشی دانش بنیان ها خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۷:۰۱    
یکی از اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: امسال بیمه خسارت سیل و سرمازدگی حدود 6 هزار میلیارد تومان است که در آینده به 2 برابر افزایش خواهد یافت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۶:۲۵    
هرساله با رسیدن فصل بهار و شروع سرمای بهاره مشکل اساسی باغداران گردو نیز شروع می شود بله درست متوجه شدید مشکل جدی باغداران گردو سرمازدگی بهاره جوانه و برگ های درختان گردو می باشد باغداران با باغداری سنتی و کشت گردو های محلی هر ساله از سال اوری درختان سربه فلک کشیده خود رنج می برند شرکت رویال نهال ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۹:۵۷    
با توجه به نفوذ هوای سرد، برودت هوا و یخبندان، کشاورزان باید از تاسیسات کشاورزی و تولیدات خود مواظبت کنند تا دچار خسارت نشوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۱:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون جهاد کشاورزی آذربایجان غربی هشدار داد: از امشب 4 تا 6 درجه دمای هوای استان سردتر می شود کشاورزان برای کاهش خسارت های احتمالی تدبیر کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۰۹:۵۱    
مشهد- تغییرات اقلیمی از جمله گرما و سرمازدگی باغات انار حالا تأثیر خود را بر روی تولید این محصول نشان داده به گونه ای که صادرات آن به کره جنوبی به عنوان بزرگ ترین خریدار این محصول متوقف شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۸:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت اقتصاد را مکلف کرده ایم که بخشی از فروش اموال مازاد دستگاه های اجرایی را در اختیار صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار دهند و 10 هزار میلیارد تومان نیز برای بخش سرمازدگی اختصاص داده شده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از سی ان ان، موراویتسکی شنبه در سفر به کی یف تصریح کرد: روسیه در تلاش برای شکست اوکراین، به تخریب زیرساخت های حیاتی این کشور روی آورده است. ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۰:۱۵    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهریار از زیر کشت گلابی رفتن 171 هکتار از اراضی باغی توسط کشاورزان گفت: در جهت الگوی کشت، عدم سرمازدگی و صرفه اقتصادی دو محصول گلابی و بِه در شهریار به اجرا درآمد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۱:۵۳    
آیا تا کنون به فکر سرمایه گذاری یا احداث باغ گردو بوده اید؟ آیا درختان گردویی که کشت کرده اید دچارسرما زدگی می شوند یا محصول زیادی تولید نمی کنند؟ یا اینکه پابلند هستند ودر هنگام برداشت محصول با مشکل مواجه می شوید به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی امروزه مشکل 80 درصد باغداران گردو مشکل سرمازدگی ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - سرمازدگی در سال های اخیر خسارت های سنگینی به باغداران گردو در جنوب استان اردبیل وارد کرده است ، برای جلوگیری از تداوم این وضعیت چند سالی است که اجرای طرح سرشاخه کاری در دستور کار متولیان و باغداران منطقه قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۲:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
مهندسان یکی از شرکت های خلاق بعد از طراحی و ساخت پهپادهای سمپاش برای مزارع مسطح و ناهموار، موفق به عرضه "ماژول گرده افشان" به منظور انجام فرایند لقاح مصنوعی در باغات و پهپاد مه پاش گرمایی شدند.
هانا خبر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۳:۰۱    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: امسال به دلیل سرمازدگی باغات، تولید گردو در کردستان 6 هزار تُن کاهش داشته است.
برترین ها / روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۰۲:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
هنوز بیش از یک ماه تا آغاز زمستان فاصله باقی است و در همین دو ماه گذشته از پائیز هم ایران، فصل سردی را تجربه نکرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۰۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند- خشکسالی و سرمازدگی موجب شده انار خراسان جنوبی بازار صادراتی خود را از دست بدهد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۰۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
نمد از صنایع دستی زیبا استان چهارمحال و بختیاری است که فواید فراوانی در بسیاری از زمینه ها دارد. نمد تشکیل یافته از پشم میش است و به علت طبیعی بودن و بافت خاص آن، علاوه بر زیرانداز، به عنوان تن پوش، برای جلوگیری از بسیاری از بیماری های ناشی از سرمازدگی مفید تلقی می شود.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۰۹:۴۸    
شهرداری منطقه17 با توجه به سرد شدن تدریجی هوا و احتمال سرمازدگی گیاهان، به ویژه حفظ جان درختان گرمسیری خیابان شهید رادمردان، که عمری بیش از30 سال دارند، با جدیت وارد میدان شده و با به کارگیری روش هایی نو برای حفظ و نگهداشت اینگونه گیاهان خاص تلاش می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۳:۰۰    
امروزه مشکل بسیاری از باغداران گردو سرمازدگی بهاره، گل ها و جوانه های گردو می باشد این موضوع چنان مهم می باشد که بسیاری از باغداران از پرورش درخت گردو دلسرد شده اند چرا که این معضل سبب سال آوری درختان گردو شده است و باغدار نمی تواند همه ساله محصول برداشت کند در صورت برداشت هم ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۰:۲۴    
کرمان - رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی کرمان به کشاورزان استان نسبت به احتمال سرمازدگی هشدار داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۵:۵۲    
کرمان - رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی کرمان از کاهش دما در استان کرمان خبر داد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۱:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
امدادگران و نجاتگران هلال احمر آذربایجان غربی بیش از 12 ساعت پیمایش در شرایط صعب العبور کوهستان میرداوود را به جان خریده بودند تا به فرد مصدومی که دچار سرمازدگی شده بود، برسند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۱۱:۳۹    
سمنان- موانع وام فرزندآوری، مسکن ملی در ایوانکی، راهکارهای مقابله با سرمازدگی، آبونمان تلفن ثابت و ... از مهمترین تولیدات بازار در هفته ای که گذشت هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۰۸:۵۲    
مدیرکل هواشناسی استان سمنان ضمن اعلام هشدار زرد برای این استان، گفت: احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی در نواحی کوهستانی و سردسیر وجود دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۰۰:۰۱    
سمنان- همزمان با فرارسیدن موج سرمازدگی در استان سمنان بار دیگر موضوع راهکارهای مقابله با این پدیده جوی، بحث روز کشاورزان و دامداران استان است استانی که سال ها است از سرمازدگی متضرر می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۶:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - مدیر جهاد کشاورزی بافت از کاهش تولید گردو به دلیل خشکسالی و سرمازدگی در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی کرمان ضمن هشدار در خصوص سرمازدگی محصولات کشاورزی گفت: کشاورزان باید تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی برای مناطق سردسیر و کوهستانی سرما و یخبندان پیش بینی کرد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۰۹:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
محمدباقر هنربر، روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا با بیان اینکه اولین مخاطره استان زلزله است، افزود: سیل، خشکسالی، حوادث جاده ای، رانش زمین، آتش سوزی مراتع، جنگل ها، واحدهای تولیدی و صنعتی و ساختمان ها، گرد و غبار، بیابان زایی و سرمازدگی درختان از دیگر مخاطرات اولویت دار شناسایی و [...]
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - اتاق بازرگانی کرمان خبری به نقل از رییس این تشکل فرستاده و ضمن اعلام خسارت 20 هزارمیلیارد تومانی پسته کاران کرمان در نتیجه سرمازدگی و دیگر عوامل، اعلام کرده که انجمن بیمه استان را به همت سایر دست اندرکاران تشکیل داده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۰:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: بعد از سرمازدگی و حذف باغات انار تقریباً این محصول بازارهای مناسب خود را در کشورهای خاور دور به ویژه ژاپن و کره جنوبی از دست داد و الان تنها به کشورهای اطراف ترکمنستان و روسیه صادر می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۰۸:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رئیس اتاق کرمان با اشاره به خسارت بیش از 90 درصدی سرمازدگی به محصول پسته امسال که معادل 20 هزار میلیارد تومان (10 درصد اقتصاد استان) است، گفت: نبود بیمه های بازرگانی آسیب زیادی به خسارت دیدگان وارد کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۱۳:۴۰    
برای کاشت نهال در مناطق سردسیر باید بسیار دقت کرد تا یک نهال مناسب با شرایط آب و هوایی سردسیر و کوهستانی انتخاب شود. با اینکار دیگر خیال شما از بابت سرمازدگی و تلفات راحت خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۲۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
نظامیان فرانسوی که در رومانی و در جبهه شرقی ناتو حضور دارند از شرایط بسیار سخت خود گلایه کرده و بر اساس گفته نمایندگان پارلمان فرانسه، این نظامیان از گرسنگی، سرمازدگی و حشرات در رومانی رنج می برند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۰:۲۵    
سمنان- هواشناسی اعلام کرد در هفته پیش رو، شاهد کاهش محسوس دما در سراسر استان سمنان خواهیم بود تا حدی که امکان سرمازدگی درختان نیز وجود دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی کرمان گفت: نخستین بارش باران پاییزی که بامداد امروز در استان کرمان آغاز شده همچنان در مناطق مختلف ادامه دارد.
گفتارنو   ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ - ۱۴:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پیش بینی اداره هواشناسی استان کرمان گفت: در روز جمعه بارش برای اکثر مناطق استان کرمان پیش بینی می شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران، فهیمه راستی با اعلام اینکه هم اکنون آسمان استان کرمان صاف تا کمی ابری است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۱۰:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس اداره هواشناسی استان کرمان گفت: برای امروز وزش باد و گردوخاک در شرق و شمال و از فردا بارش باران در سطح استان پیش بینی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۰۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان همدان گفت: با کاهش دمای هوا طی چند روز اخیر خطر سرمازدگی برای محصولات باقی مانده روی زمین و انبار های سیب زمینی در استان وجود دارد.
نائب رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی و رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق ایران از کاهش چشمگیر تولید مرکبات به دلیل سرمازدگی در استان های شمالی کشور طی سال جاری خبر داد.
صدای زرند   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون خدمات بیمه ای کشاورزی بانک کشاورزی کرمان دربارۀ علت تاخیر در پرداخت جبران خسارات ناشی از سرمازدگی گفت: بازدیدها برای برآورد میزان خسارت های امسال از باغات خسارت دیده استان کرمان انجام شده و در این زمینه عملیات پایش و ارزیابی طی دوره ای انجام می گیرد تا خسارت ها به صورت دقیق و بر اساس منابع ...
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۲۳:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدحسن نامی چهارشنبه شب در دیدار با آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری طی سخنانی با اشاره به حادثه خیز بودن ایران اظهار داشت: تاکنون 56 بحران و سوانح در کشور رخ داده که زلزله، سیلاب، آتش سوزی، فرونشست زمین، ریزگردها ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۱۲:۴۶    
یکی از روش های سرمایه گذاری طولانی مدت در زمینه کشاورزی کاشت و احداث باغ گردو می باشد. اما شاید فکر می کنید در همه مناطق به خصوص مناطق سردسیر و کوهستانی نمی توانید گردو کشت کنید ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۰۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
کرمان - فصل برداشت گردو در کرمان به عنوان دومین قطب تولید این محصول در کشور در حالی آغاز شده که بسیاری از باغ ها هیچ محصولی ندارند.
کاروانسرای راور   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری کاروانسرا راور؛ محمدرضا پورابراهیمی در نشست شورای هماهنگی بانک ها گفت: نه خسارت سیل و نه خسارت سرمازدگی به کشاورزان پرداخت نشده، این درحالی است که متوسط برداشت محصول پسته امسال کمتر از 10 درصد سنوات قبل است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۴:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - طایی؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سمیرم گفت: در نیمه دوم فروردین امسال با کاهش دما و سرما روبرو شدیم و بسیاری از باغات سیب دچار مشکل شدند.