چهارشنبه ۱۳ اسفندساعت ۱۸:۳۴Mar 2021 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سرمازدگی»

ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۲۷    
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی گناباد از سرمازدگی 90 درصد محصول بادام و زردآلو سال آینده کشاورزان خبر داد و گفت: خسارت ناشی از این سرمازدگی 763 میلیارد ریال برآورد شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۲۵    
70 تا 80 درصد درختان بادام وزردآلو در بخش رخ که درپی گرمای اواخر بهمن به شکوفه نشسته بودند، با ورود جبهه هوای سرد و کاهش دمای هوا دچار سرمازدگی شدند.
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: عضو اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار اتمام نارنگی شمال و سرمازدگی نارنگی فسا و کازرون را علت اصلی گرانی این محصول در بازار اعلام کرد. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۰۳    
هم اکنون فصل گُل دهی درختان است و علاوه بر بادام، زردآلو و هلو که زود به گُل می نشیند، برخی دیگر از گونه های درختی استان نیز بسته به واقع شدن در مناطق گرمتر شکوفه داده اند ولی سرمای این ایام، خسارت هایی در پی داشته است.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۶:۵۹    
جلسه کارگروه تخصصی خشکسالی ، سرمازدگی و مخاطرات کشاورزی با هدف ارائه برنامه فنی و عملیاتی جهت کاهش اثرات مخاطره خشکسالی ، سرما ویخبندان ،ارائه گزارش معاونت تولیدات گیاهی در خصوص اثرات مخاطره خشکسالی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۳۱    
ایسنا/خراسان جنوبی رییس مدیریت بحران و مخاطرات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: پنج هزار هکتار از اراضی باغی و زراعی استان در طول سال زراعی جاری دچار سرمازدگی شده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- زمستان امسال در خراسان رضوی رمقی نداشت بطوری که از اوایل اسفند ماه درختان میوه به شکوفه نشسته و گل داده اند و این در حالی است که باغداران از کاهش ناگهانی دمای هوا، سرمازدگی و خسارت گسترده ناشی از آن به سردرختی ها بیمناک هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۸:۴۱    
کشاورزان و باغداران استان چهارمحال و بختیاری از اسفندماه، ساعات و روز هایی پر اضطرابی را سپری می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد: پدیده سرمازدگی درپنج شهرستان استان یزد به مدیریت بحران کشور اعلام شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. تبدیل تانک به گیتار برای جبران جنگ و ویرانی درگیری مسلحانه برای ربودن سگ های خواننده معروف! تصاویر باورنکردنی از مدفون شدن ماشین ها زیر برف سرمازدگی بی سابقه شکوفه های درختان در کرمان+عکس ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
بخشی از درختان بادام شهرستان کاشان که به دنبال گرمای اواخر بهمن ماه به شکوفه نشسته بودند، با ورودسامانه بارشی پایان هفته گذشته و کاهش محسوس دمای هوا دچار سرمازدگی شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند- رئیس اداره امور مخاطرات جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: پنج هزار هکتار از اراضی باغی و زراعی استان در طول سال زراعی جاری دچار سرمازدگی شده اند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۰۸    
همه دار و ندار علیرضا یک چمدان بود و چند دست لباس زمستانی و یک دفترچه کوچک تلفن. تصویر مجاهدانی را که در کوهستان ها سر و صورتشان را شال پیچ کرده بودند و گونه هایشان از شدت سرما، سرخ شده و خشکی زده بود دیده بودم. علیرضا اوایل که آمد خواستگاری، اثرات سرمازدگی روی پوست صورت و دست هایش بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه به علت نوسات دمایی سرما زدگی باغات دور از انتظار نیست، گفت: در سال زراعی 1397- 1398 سرمازدگی در برخی نقاط استان منجربه کاهش 50 درصدی تولید محصول شد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۰:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری دانشجو: با شروع آخرین ماه از فصل زمستان شاهد شکوفه های درختان بودیم که در روزهای اخیر زیر بار یخ و برف و سوز سرمای بی سابقه قرار گرفتند. تصویری از سرمازدگی بی سابقه در دهبکری کرمان را مشاهده می کنید.
الف   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۵:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
در روزهای پایانی بهمن ماه، با افزایش دما شاهد به شکوفه نشستن درختان بادام در شهرستان سامان استان چهارمحال و بختیاری بودیم. اما این شکوفه های زودرس با بارش برف جامه سپید بر تن کردند. بارش برف و کاهش دما موجب سرمازدگی و بروز خسارت قابل توجه به کشاورزان این منطقه می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۳:۱۶    
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه: بیش از سه هزار هکتار باغات ابرکوه در معرض خطر سرمازدگی قرار دارند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
اعضای مجمع نمایندگان استان کرمان در سرکشی به حوزه های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه های انتخابیه برگزار کردند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۱:۰۳    
ساری- مولایی، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به احتمال خسارت ناشی از سرمازدگی و یخبندان در باغات استان، استفاده از پلارها در باغات را برای کاهش خسارت سرمازدگی ضروری دانست.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۰:۵۱    
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: سرمازدگی در استان قزوین در سال گذشته بیش از 1900 میلیارد تومان به کشاورزان خسارت وارد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۶:۰۴    
گروه استان ها مدیرکل هواشناسی استان قزوین گفت: به علت سردی 6 تا 11 درجه ای هوا خطر سرمازدگی در 2 روز آینده باغات، گلخانه ها و مرغداری های استان قزوین را تهدید می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۵۵    
با توجه به هشدار هواشناسی درباره کاهش 10 تا 12 درجه ای دما مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی برای جلوگیری از سرمازدگی باغ ها توصیه هایی کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
گروه استان ها-معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال پنجه زنی بدون پوشش برف و احتمال سرمازدگی محصول گندم آبی، در میزان تولید گندم استان تاثیرگزار شده و با طغیان آفت سن و سایر عوامل بیماری زا در مزارع مواجه خواهیم بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد پژوهشگر و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی استان یزد با اشاره به نوسانات دمایی این روزهای کشور و به ویژه یزد به کشاورزان در رابطه با جلوگیری از خسارت سرمازدگی درختان توصیه هایی ارائه کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۳:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
مشهد - سازمان هواشناسی خراسان رضوی با صدور هشدار سطح نارنجی نسبت به احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی، گلخانه ای و باغ های استان هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۰:۲۵    
جهاد کشاورزی خراسان رضوی نسبت به سرمازدگی احتمالی باغات به باغداران استان هشدار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- هواشناسی گلستان درباره نفوذ سامانه سرد و بارشی به استان هشدار سطح نارنجی صادر کرده که منجر به بارش برف، کولاک و یخبندان در برخی مناطق می شود و باغداران نیز در زمان فعالیت این سامانه باید محصولات خود را در برابر سرمازدگی محافظت کنند.
کلام تازه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۲۹    
کلام تازه | کارشناسان استان از مزارع کلزا شهرستان بازدید و میزان سرمازدگی مزارع این شهرستان را مورد بررسی قرار دادند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در خصوص ورود سامانه جوی جدید به این استان و کاهش چشمگیر دما و احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی هشدار داد.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۲۹   + ۷۹ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: معاون بازرگانی داخلی وزرات صمت گفت: تاخیر در حمل به دلیل بارش های اخیر و همچنین سرمازدگی برخی میوه ها در استان های فارس و کرمان از دیگر دلایل افزایش قیمت میوه در بازار است.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
خلیج فارس: شاید فکر کنید یخ زدن بینی صرفاً یک علامت سرمازدگی باشد، اما ممکن است همیشه هم اینگونه نباشد، چون در هوای گرم هم امکان تجربه ی این حالت وجود دارد. یخ زدن بینی ممکن است نشان دهنده ی آن باشد که بدن تان به توجه بیشتری نیاز دارد.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورز ی استان اردبیل تصریح کرد: هرس دیر هنگام باعث تاخیر در شکوفایی گل ها و هم چنین کاهش خسارت سرمازدگی می شود
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۳۵    
رئیس اتحادیه میوه و تره بار کاشان گفت: بالا رفتن قیمت به دو علت صادرات و کمبود میوه، سرمازدگی و آفت زدگی در برخی مناطق است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۲۵    
کارشناس باغ های سردسیری جهادکشاورزی کرمان گفت: با توجه به گل دهی زود درختان در بهمن ماه بیش از 20 هزار هکتار باغ در خطر سرمازدگی قرار دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۲۱    
کارشناسان به باغداران توصیه می کنند هر چه سریعتر باغات خود را با مواد ریز مغذی در برابر سرما زدگی مقاوم کنند .
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رییس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: حوادث طبیعی در 10 سال گذشته بیش از 42 هزار و 107 میلیارد ریال به کشاورزان استان خسارت زد که بیشترین میزان مربوط به سرمازدگی است.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۲۰    
جایگزینی محصولات دیگر به جای خیار در گلخانه ها نیز مزید بر افزایش قیمت شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رییس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: بخشی از درختان بادام استان که به دنبال گرمای اواخر بهمن ماه به شکوفه نشسته بودند، با ورود جبهه بارشی پایان هفته گذشته و کاهش محسوس دمای هوا دچار سرمازدگی شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- خبرگزاری آسوشیتدپرس از افزایش پیدا شدن اجساد شهروندان آمریکایی به ویژه در تگزاس خبر داد که به دلیل سرمازدگی ناشی از قطعی برق جان خود را از دست داده اند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۶:۵۶    
یزد- خیارسبز گلخانه ای عمده ترین محصول صادراتی شهرستان اشکذر محسوب می شود اما طبق گفته گلخانه داران غفلت مسئولان و سرمازدگی محصول سبب افزایش قیمت این محصول و کاهش تولید در زمستان 99 شده است.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۶:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
موج جدید بارشی از امروز وارد استان می شود و تا روز دوشنبه فعال است و بارش برف حاصل فعالیت آن خواهد بود که جنوب و مرکز استان را بیشتر تحت تاثیر قرار خواهد داد.
رانکوه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۲:۵۸    
مدیر جهاد کشاورزی املش گفت: کشاورزان و گلخانه داران تمهیدات لازم را برای جلوگیری از سرمازدگی در باغ ها و مزارع اتخاذ کنند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۶:۵۳    
جلال آل احمد حدود شصت سال پیش و در کتاب غرب زدگی خود می نویسد: "غرب زدگی می گویم همچون وبازدگی و اگربه مذاق خوشایند نیست، بگوییم همچون سرمازدگی یا گرمازدگی. اما نه، دست کم چیزی است در حدود سن زدگی". ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۳۵    
بجنورد- نامور، رئیس مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از خسارت میلیاردی سرمازدگی به بخش کشاورزی خراسان شمالی خبر داد.
برترین ها / حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: شکوفه های زیبای بهاری که تقریباً از 10 روز پیش، چهره بهاری به شهرهای مختلف استان یزد بخشیده اند، طراوت و تازگی را برای دیار کویری یزد به ارمغان آورده اند اما در کنار همه این زیبایی ها، نگرانی و تشویش باغداران از سرمازدگی این درختان و بی ثمر ماندن آنها را نمی توان نادیده گرفت.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
خلیج فارس: مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با کاهش 6 تا 19 درجه ای دما کشاورزان مراقب محصولات کشاورزی شان باشند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۱:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: بهار زودرس در این استان که به دلیل گرمای زمستانه روی داده، ممکن است با تغییرات جوی پیش رو خطر سرمازدگی باغ ها و کاهش تولید محصولات باغی و کشاورزی را به دنبال داشته باشد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۹:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
رسول جلیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل کاهش بارندگی ها نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته احتمال وقوع خسارت سرمازدگی و خشکسالی در برخی محصولات زراعی و باغی استان وجود دارد و از کشاورزان و بهره برداران استان درخواست می شود قبل از اتمام این مهلت با مراجعه به کارگزاران [...]
برترین ها / گیل خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۴۸   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: باز شدن زود هنگام شکوفه های درختان در زمستان یکی از نشانه های بر هم خوردن چرخه های طبیعی در زمین است. کاهش بارندگی و گرم شدن هوا باعث می شود که درختان زودهنگام از خواب زمستانی بیدار شوند و شکوفه بدهند. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
نصف جهان: مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از خسارت 150 میلیارد تومانی سرمازدگی به محصولات کشاورزی این استان در سال جاری خبر داد. منصور شیشه فروش با بیان اینکه با توجه به پیش بینی های هواشناسی از عصر امروز در مناطق غرب و جنوب استان اصفهان بارش باران و برف و کاهش دما را خواهیم داشت ...