شنبه ۰۲ تیرساعت ۱۵:۴۸Jun 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بارش های بهاره»

ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی معاون فنی و اجرایی جهاد کشاورزی ساوه با اشاره به قرار گرفتن ساوه در سه اقلیم آب و هوایی گرم و خشک در بخش مرکزی، معتدل در دشت لوئین و سرد و کوهستانی در بخش نوبران گفت: در بخش مرکزی متاسفانه میزان بارش ها چندان تعریفی نداشت و با وجود سهم 50 درصدی این بخش از میزان بارش ها ...
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۰۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور ضمن اعلام احتمال وقوع آتش سوزی های گسترده در مراتع، اقدامات ضروری برای مدیریت بحران هایی از این دست را تبیین کرد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۰۰:۰۷    
بارش های بهاره امسال به دلیل فاز ال نینو بوده است و در ماه های آینده هم وارد فاز لانینو می شویم.
تازه نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۶:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
بارش های بهاره امسال به دلیل فاز ال نینو بوده، در ماه های آینده وارد فاز لانینو می شویم.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی از افزایش 94 درصدی میزان بارش های بهاره در استان خبر داد.
اتحاد خبر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
اتحادخبر: مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از ردیابی آفت ملخ صحرایی در استان خبر داد.احمد سبحانی اظهار کرد: با توجه به طغیان ملخ صحرایی در استان طی سال های 1397 تا 1400 ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۲:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با بیان اینکه بارش های بهاره موجب مستعد شدن منابع طبیعی استان برای آتش سوزی شده است بر اهمیت پیشگیری از وقوع اینگونه حوادث در مناطق جنگلی و مرتعی تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با تأکید بر اینکه اثر مثبت بارش های بهاره برای بهره برداران منابع طبیعی مشهود است، گفت: بارش های فصل بهار بخش عمده ای از بندهای آبخیزداری استان را سیراب و قسمتی هم سرریز کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مسئول واحد پیش بینی هواشناسی استان مرکزی از افزایش 15 درصدی بارش های بهاره و کاهش 7 درصدی مجموع بارش های سال زراعی جاری نسبت به بلند مدت خبر داد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۸:۵۹   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: بارندگی های بهاری امسال در استان مرکزی بر مزارع گندم و جو با کشت آبی تاثیر خوبی داشت و تداوم بارندگی در اردیبهشت ماه نیز شرایط را مطلوب تر کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۷:۵۶    
بجنورد-ایرنا- بارش های بهاره امسال شرایط مناسبی را در تالاب ها و آبگیرهای خراسان شمالی برای میزبانی از پرندگان مهاجر فراهم کرده است و هزاران قطعه لک لک به همراه سایر پرندگان در مسیر مهاجرت به زیستگاه به ضیافت رودخانه اترک می نشینند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : حجم بارش های بهاره منجر به بهبود وضعیت منابع آبی شده است. با این وجود جدا از اهمیت میزان و زمان بارش ها و تاثیری که بر فرآیند کشت و آبیاری در استان های مختلف دارد، آمارها نشان می دهد 10استان همچنان با کم بارشی روبه رو هستند ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۴:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از افزایش تولید گل محمدی با بارش های بهاره امسال خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: بارش های بهاره امسال موجب شد تا تالاب های استان مخصوصاً تالاب های فصلی در وضعیت مطلوبی باقی بمانند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۶:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
آفت زنگ زرد با توجه به بارش های بهاره 45 هزار هکتار از گندمزار های خراسان شمالی را درگیر کرده است و مسئولان جهاد کشاورزی با همه امکانات با این بیماری در حال مبارزه هستند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
بعد از اخبار منفی و مایوس کننده ای که طی سال های اخیر در مورد دریاچه ارومیه منتشر شد و از خشک شدن و مرگ آن خبر می داد، بالاخره بارش های بهاره 1403 این اکوسیستم را از وضعیت بحرانی خارج کرده و این روزها ورود آب از سدها و باران های وقت و بی وقت اما چشمگیر ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۱:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی از تقویت سامانه بارشی در راستان از پنجشنبه تا اوایل هفته آینده خبرداد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۸:۱۲    
ایسنا/مرکزی سرپرست شرکت سهامی آب منطقه ای مرکزی گفت: بارش جمعی استان از ابتدای سال آبی( اول مهر 1402 ) تا صبح پنجم اردیبهشت ماه 1403 برابر با 237 میلیمتر شد که نسبت به بارندگی مدت مشابه در دوره آماری دراز مدت 1.30 درصد کاهش نشان می دهد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۱:۴۱    
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. تصاویری وهم آور و هولناک از وضعیت آب وهوای آمریکا با 100 میلیون تومان در این نقطه تهران خانه رهن کنید! شگرد متفاوت احمدی نژاد برای دست ندادن با زنان اقدام جالب لرستانی ها، محسن کیایی را شگفت زده کرد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۱:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
در زمان حاضر با وجود 31 میلیارد و 560 میلیون مترمکعب آب ذخیره شده در سدهای کشور، 64 درصد ظرفیت مخازن سدها پُر و 36 درصد این ظرفیت خالی است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۰:۳۱   + ۲۳ سایت دیگر  
در پی بارش های اخیر سد شهید قنبری آذربایجان غربی، سد جگین در هرمزگان، سد ایلام، سد های ماشکید علیا، خیرآباد، زیردان و پیشین در سیستان وبلوچستان، سد های آزاد و قشلاق در کردستان، سد رودبار لرستان و سد کوثر در کهگیلویه و بویراحمد به طور کامل پُر شدند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۹:۱۰    
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کردستان گفت: از امروز یکشنبه تا روز سه شنبه استان کردستان در دامنه فعالیت سامانه بارشی قرار دارد که موجب ابری و مه آلود شدن هوا، در بعضی ساعات رگبار باران و رعد و برق و در نقاط مستعد، بارش تگرگ می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۷:۴۵    
خراسان رضوی این هفته میزبان بارش های بهاره خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۷:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
بارش های فروردین به بیش از 6 هزار هکتار مزارع استان اصفهان خسارت وارد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- بارش های بهاره در کهگیلویه و بویراحمد که نویدبخش سالی پربرکت برای کشاورزان بود، با سیل همراه شد و خسارات قابل توجهی به بخش کشاورزی استان وارد کرد. این سیل، بیش از 10 هزار میلیارد ریال خسارت به مزارع، باغات و تاسیسات کشاورزی وارد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۲۰:۰۵    
مدیرکل مدیریت بحران استان گفت: بارش های بهاره در کهگیلویه و بویراحمد بیش از هزار و 500 میلیارد تومان به بخش های مختلف کشاورزی اعم از شیلات، باغات و مزارع وارد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۳:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استان گفت: بارش های بهاره در کهگیلویه و بویراحمد بیش از هزار و 500 میلیارد تومان به بخش های مختلف کشاورزی اعم از شیلات، باغات و مزارع وارد کرد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۱:۵۵    
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: تا پایان هفته به طور متناوب در کرمان بارندگی داریم اما میزان آن شدید نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۷:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
از ابتدای سال آبی تاکنون 350 میلیمتر بارش در استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 9 درصد افزایش یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۰:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا- مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثرگفت: هم اینک سد کوثر گچساران بر اثر بارندگی های سیل آسای امسال( بهاره ) سرریز شد است.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در بارش های بهاره اخیر، همه پروژه های آبخیزداری استان آبگیری شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۰۹:۵۶    
یزد- رودخانه فصلی شیرکوه به دنبال بارش های بهاره طغیان کرد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۰۹:۲۵   + ۷۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به شدت گرفتن بارش ها در بعضی مناطق کشور طی روز یکشنبه، از بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر خبر داد.
تلنگر   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به شرایط جوی و پیش بینی سازمان هواشناسی سامانه بارشی جدیدی در شرف ورود به کشور مشاهده شده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۰۳ - ۰۳:۳۲    
اواخر سال گذشته بود که خبر هایی در مورد فعالیت ال نینو در ایران منتشر شد و بعد از آن بارش های بهاره و رگبار های تابستانه هشداری شد برای پاییز و زمستانی که روز های سختی برای آن پیش بینی کرده بودند
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۵:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
زنجان- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 195 هکتار از منابع طبیعی استان دچار آتش سوزی شده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۲:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس گروه توسعه هواشناسی کاربردی استان قزوین گفت: میزان بارش های بهاره قزوین در سال جاری نسبت به دوره بلند مدت 42.5 درصد کاهش داشت.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۱۳    
مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران با پیش بینی تابستانی گرم و خشک برای تهران ، اعلام کرد: برای سه ماه آینده دمای هوای یک تا 1.5 درجه بیش از نرمال و بارندگی ها در خوشبینانه ترین حالت در حدنرمال پیش بینی می شود که نمی تواند مساله کمبود و کاهش بارش انباشته شده را جبران کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۴۲   + ۳۶ سایت دیگر  
مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران با پیش بینی تابستانی گرم و خشک برای تهران ، اعلام کرد: برای سه ماه آینده دمای هوای یک تا 1.5 درجه بیش از نرمال و بارندگی ها در خوشبینانه ترین حالت در حدنرمال پیش بینی می شود که نمی تواند مساله کمبود و کاهش بارش انباشته شده را جبران کند.
سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار سطح زرد از ادامه بارش های بهاره و پیامدهای احتمالی آن در برخی استان ها خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی اعلام کرد: امروز رگبار و رعدوبرق با احتمال تگرگ و وزش باد شدید این مناطق را در برمی گیرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی در استان، گفت: از امروز 19 اردیبهشت ماه بارش های بهاره همراه با وزش باد در استان تشدید می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد_مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: وقوع بارش های بهاره به صورت نقطه ای برای همه قسمت های استان پیش بینی می شود، بر این اساس هشدار سطح نارنجی صادر شده است.
سلام نو / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۹:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: بارش های بهاره در 10 استان شدت می گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه خسارت بارش های شدید بهاره به بخش کشاورزی استان را 431 میلیارد تومان برآورد کرد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: بارش های بهاره در شهرستان حاجی آباد در شمال و بشاگرد در شرق این استان در روزهای اخیر و شب گذشته خسارتی نداشته است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۶:۱۹   + ۲۳ سایت دیگر  
آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عددی نشان می دهد که در روزهای پیش رو به ویژه ایام عید فطر برخی مناطق کشور جوی آرام خواهند داشت اما در برخی استان ها بارش باران همراه با رعدوبرق، وزش باد موقت و احتمالا تگرگ روی خواهد داد.
آناج   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۲:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: از روز پنجشنبه این هفته سامانه بارشی جدیدی وارد استان شده و موجب بارش باران می شود.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۴:۰۳    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: علی رغم اینکه در زمستان سال 1401 چند سامانه بارشی باران و برف داشتیم اما همچنان نسبت به سال گذشته و در بلند مدت با 35 درصد کاهش بارندگی در استان همراه هستیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
افت آب در دشت های چهارمحال و بختیاری تا 50 متر گزارش شده است.