جمعه ۱۵ اسفندساعت ۱۰:۲۵Mar 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «واردات نهاده»

خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۳:۲۴    
گروه استان ها - معاون وزارت صمت با بیان اینکه با این اوصاف مازاد بر نیاز کشور تولید مرغ داریم اما در شبکه ها دیده نمی شود، گفت: یا اعداد جوجه ریزی روی کاغذ با داخل مرغداری ها یکی نیست یا اینکه اتفاق دیگری می افتد که به نظر احتمال اول درست است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۲:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
شیراز- رئیس سازمان رعایت حقوق مصرف کننده کشور گفت: 90 درصد واردات نهاده های دامی بر عهده پشتیبانی امور دام است اما مانعی برای دیگران وجود ندارد و سال آینده نیز ارز دولتی تخصیص خواهد یافت.
راه امروز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۲۵    
میزان ارز تامین شده برای واردات نهاده های دامی از فرودین تا 7 اسفندماه، معادل 3 میلیارد و 592میلیون دلار اعلام شد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۲:۱۴    
دبیر کل انجمن ملی طیور ایران معتقد است افراد پلیدی بطور هدفمند به دنبال ضربه زدن به تولید صنعت مرغداری ایران هستند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۲:۱۴    
یک عضو اتاق بازرگانی معتقد است بدلیل نبود کشتی های غول پیکر برای حمل با تناژ بالا در دریای خزر، برای واردات نهاده های دامی نیازمند برنامه ریزی هستیم.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۱:۵۹    
یک کارشناس اقتصادی معتقد است که وجود انحصار موجب شده تا واردات نهاده های دامی از کشورهای همسایه بسیار مشکل شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۳۱   + ۲۲ سایت دیگر  
معاون سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت:این سازمان بارها از وزارت جهاد کشاورزی درخواست کرده که به تشکل های بخش کشاورزی کد معاملاتی و امکان واردات مستقیم نهاده های دامی داده شود اما وزارتخانه بر اساس سیاست های خود عمل می کند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه معتقد است ما در بحث تولید و واردات نهاده های دامی اسیر سوءمدیریت های مکرر و انحصارطلبی عده ای محدود هستیم. افراد دارای انحصار، بدبختانه در هیات وزیران و وزارت جهاد کشاورزی دارای نفوذ هستند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۰:۰۴   + ۲۳ سایت دیگر  
طی ماه های گذشته بازار مرغ با نوسانات شدید و افزایش قیمت بالایی مواجه شد، در این گزارش به بررسی علت گرانی قیمت مرغ در بازار می پردازیم.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس، با تغییر متولی واردات نهاده های دامی می تواند نظارت بهتر و دقیق تری داشته باشد و این کالای اساسی در شرایط بهتری در اختیار تولید کنندگان گوشت مرغ و قرمز قرار می گیرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات غیرنفتی اتاق تعاون ایران اظهار داشت: برزیل یکی از بزرگترین شرکای ما در حوزه تامین کالاهای اساسی و نهاده های دامی است و حتما افزایش واردات در این حوزه را نیز خواهیم داشت ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
در کشور ما، سالانه میلیاردها دلار برای واردات نهاده های کشاورزی و دامی هزینه می شود ولی می توان با اجرای طرح های دانش بنیان این هزینه ها را کاهش داد.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره اتحادیه پرورش مرغ گوشتی با بیان اینکه تعیین قیمت دستوری از سوی کارگروه تنظیم بازار منطقی نیست و مرغداران در حال زیان هستند، گفت: یارانه اختصاص یافته برای واردات نهاده ها به جیب عده ای واسطه می رود و به نفع مردم نیست.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره اتحادیه پرورش مرغ گوشتی با بیان اینکه تعیین قیمت دستوری از سوی کارگروه تنظیم بازار منطقی نیست و مرغداران در حال زیان هستند، گفت: یارانه اختصاص یافته برای واردات نهاده ها به جیب عده ای واسطه می رود و به نفع مردم نیست.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۹:۲۱   + ۳۶ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا ، علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص وضعیت افزایش قیمت مرغ و واردات نهاده های دامی، گفت: نهاده های دامی وارداتی مورد نیاز مرغداران به صورت مرتب از طریق سامانه بازارگاه تحویل وزارت جهاد کشاورزی می شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۲:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازرگانی تعاونی های کشاورزی ایران گفت: ارز 4200 تومانی برای واردات نهاده های دامی به جای این که در اختیار خود تشکل های تولیدی قرار گیرد به واسطه ها داده می شود و تشکل های تولید محلی از اعراب ندارند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۴۶    
سیاست توزیع دلار 4200 تومانی بین برخی واردکنندگان عمده نهاده های دامی، واردات را 50 درصد افزایش داده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی گفت: با ظرفیت های بالقوه و بالفعل وزارت دفاع، تدوین و اجرای برنامه کاهش وابستگی به واردات نهاده های دامی، پایه و کشاورزی را در دستور کار داریم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۴:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس هیئت مدیر انجمن صنفی گاوداران ایران گفت: با حمایت مجلس شورای اسلامی از دامپروران باید ارز 4200 تومانی واردات نهاده ها حذف و اجازه صادرات مازاد تولید شیرخشک، کره و خامه فراهم شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۶:۱۶    
مسعودی قائم مقام اتحادیه کارخانجات خوراک، دام طیور و آبزیان ایران معتقد است: ارز دولتی تخصیصی برای واردات نهاده های کشاورزی بر خلاف آنچه ادعا می شود به جیب دهک های بالای جامعه می رود و از سوی دیگر زمینه ای برای فروش نهاده ها در بازار آزاد توسط روسای تشکل ها و به تبع آن ثروتمند شدن این افراد مهیا ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۲:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
دریافت فایل جلال محمودزاده در مصاحبه با برنامه صبح وگفتگو با بیان اینکه کنجاله جو و سویای مورد نیاز کشور 19 میلیون تن در سال می باشد که 14 میلیون تن از طریق واردات تهیه می شود، گفت: رقم واردت چشمگیر است. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
متأسفانه با گذشت چندین دهه همچنان وزارت جهاد کشاورزی آمار دقیقی از واردات، تولید و میزان مصرف نهاده های دامی ندارد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
حذف ارز دولتی در واردات نهاده های تولید کننده خیار و کمبود عرضه در برابر تقاضا قیمت آن را به کیلویی حدود 20 هزار تومان افزایش داده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۳:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس جمهور با اشاره به وابستگی کشورمان به واردات نهاده های دامی گفت: وابستگی ایران به نهاده ها بسیار زیاد است که امیدواریم با تلاش وزارت جهاد کشاورزی در سال های آینده به خودکفایی در این محصولات برسیم.
میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۷:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمدرضا طلایی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در نشست خبری که به مناسبت ایام دهه فجر برگزار شد، اظهار کرد: پیش از انقلاب اسلامی ایران، کشاورزی کشور سنتی و معیشتی بود و یکی از بزرگترین واردکنندگان محصولات کشاورزی بودیم. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۹:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور گفت: واردات نهاده ها به صورت رسوبی در بنادر، با تشویق دولت انجام شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۶:۴۰    
مدیر جهاد کشاورزی کرج گفت: پرواز پهپادها در مزارع کشاورزی، انقلابی در بخش کشاورزی ایجاد خواهد کرد و با توسعه این فناوری، آینده کشاورزی دچار تغییر و تحولات مثبت خواهد شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۶:۴۹    
سوادکوه- درحالی سالانه ارز زیادی صرف واردات نهاده تخم چشم زده ماهی در ایران می شود که سرمایه گذاران پشت هفت خان های اداری سرگردان هستند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۶:۰۰    
رئیس اتحادیه دامداران خراسان رضوی گفت: اختصاص ارز 4200 تومانی به نهاده دامی نه تن ها به دامدار کمک نکرده، بلکه زمینه را برای دلال بازی برخی افراد نیز فراهم کرده است و ما خواستار حذف ارز دولتی و متعادل سازی بازار براساس عرضه و تقاضا هستیم.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۳:۴۶    
عسکری، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار کرد: دولت اکنون که قرار است نهاده های دامی را وارد کند این راه را ادامه دهد و نگذارد تامین این نهاده ها با مشکل بر بخورد.
روز نو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۰:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
این مرغدار فعال کشور حداکثر تخلف ممکن در این بازار را این دانست که واردکننده ارز را برای واردات نهاده گرفته باشد اما آن را وارد نکند!
پانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۹:۰۹    
تهران (پانا) – عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به وابستگی کشور به واردات بیش از 10 میلیارد دلاری نهاده های دامی می گوید پیش بینی ما این است که در سال 2030 این میزان وابستگی با توجه به رشد جمعیت دوبرابر شود. ...
تهران پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
رشیدی گفت: تخصیص ارز برای واردات نهاده های دامی باعث ایجاد فساد در بازار دام و طیور شده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۶:۱۰    
نصف جهان: انحصار واردات نهاده دام در دست یک نفر خبری قدیمی و پرتکرار است که دود آن سال های سال به چشم مردم و تولیدکنندگان رفته است؛ ولی نکته عجیب ماجرا آنجاست که چرا نه دولت، نه مجلس و نه قوه قضاییه در همه این سال ها قدرت برخورد با این یک دلال را نداشته اند؟
رشت 20   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۲:۳۵    
به گزارش رشت20 و به نقل از تسنیم، موضوع واردات نهاده های دامی از سالهای متمادی گذشته همچنان به عنوان یک چالش مطرح است و در سالهای اخیر که بحث واردات نهاده با ارز 4200تومانی مطرح شده است، این مشکل بیش از پیش نمایان شده است. ...
نقدینه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۱:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
نقدینه -نایب رییس دوم کمیسیون صنایع مجلس گفت: مجلس در صدد گران کردن ارز کالاها یا نهاده های تولید نیست، بلکه می خواهد محل تخصیص این ارز را تغییر دهد. ...
اینتیتر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۰۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
اظهارات برخی فعالان صنعت دام و طیور نشان می دهد که یک واردکننده خاص با ترفندهایی انحصار خود در واردات نهاده های دامی را افزایش داده است. در ماه های گذشته و به رغم اختصاص ارز 4200 تومانی، بسیاری از تولیدکنندگان مرغ ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۰:۵۵   + ۱۵ سایت دیگر  
انحصار واردات نهاده دام در دست 1 نفر خبری قدیمی و پرتکرار است که دود آن سالهای سال به چشم مردم و تولیدکنندگان رفته است؛ ولی نکته عجیب ماجرا آنجاست که "چرا نه دولت، نه مجلس و نه قوه قضائیه در همه این سالها قدرت برخورد با این 1 دلال را نداشته اند؟".
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور گفت: نهاده های دامی هم موضوعی است که منتش بر سر دامداران و سودش در جیب افراد سودجو است. نهاده های دامی که با ارز 4200 تومانی وارد می شوند تنها 20 تا 30 درصد به دامداران و دام پروران اختصاص می یابد.
اصلاحات نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۶:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
اصلاحات نیوز؛ پرویز فروغی دبیر کانون مرغ داران گوشتی کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در این باره اظهار کرد: در حال حاضر واردات نهاده های دامی با ارز 4200 تومانی به نام ما ولی به کام عده ای دیگر است. ...
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۲:۱۵   + ۲۱ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: پرویز فروغی دبیر کانون مرغ داران گوشتی کشور در خصوص حذف ارز 4200 تومانی نهاده های دامی اظهار کرد: در حال حاضر واردات نهاده های دامی با ارز 4200 تومانی به نام ما ولی به کام عده ای دیگر است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۰۸:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی یک تولیدکننده فراورده های پروتئینی از کمیسیون کشاورزی مجلس خواست که موضوع واردات نهاده ها در اولویت برنامه ریزی این کمیسیون قرار گیرد تا دامداران کمتر با مشکلات تولید دست و پنجه نرم کنند.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۶:۴۶   + ۱۵ سایت دیگر  
سعید سلطانی سروستانی مدیر عامل اتحادیه دامداران گفت: علی رغم تخصیص ارز 4200 تومانی به واردات نهاده های دامی، اما متاسفانه این یارانه به دست تولیدکننده نرسید و التهاب های بسیار نامطلوبی در بازار رخ داد به طوری که قیمت کنجاله سویا به 18 هزار تومان و ذرت 4 هزار و 500 تومان در بازار سیاه رسید.
شبکه ایران کالا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۰:۳۳    
عضو هیئت مدیره سابق کانون مرغداران گوشتی تخصیص ارز ترجیحی به واردات نهاده دامی را علت اصلی التهاب بازار دانست.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
برنامه تحلیلی پایش امشب با دعوت از رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان، تاثیر حذف ارز 4200 تومانی درکاهش قیمت های محصولات پروتئینی را بررسی خواهد کرد. ...
رییس انجمن صنفی گاوداران گفت: با توجه به نرخ کنونی گوساله زنده، فروش گوشت گوساله با نرخ بالاتر از 100 هزار تومان گرانفروشی است.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۱:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
مردم نیوز :درباره کاهش واردات نهاده های دامی از جمله کنجاله سویا و جو طی 9 ماهه امسال و نگرانی هایی که در این حوزه شکل گرفته است، تصریح کرد: در حوزه تأمین ارز ما فقط در محصول جو نسبت به مدت مشابه سال گذشته عقب هستیم که وزارت جهاد کشاورزی این موضوع را پیگیری می کند تا حل شود. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۹:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اعضای این کمیسیون با رها سازی و کشت محصولات تراریخته در داخل کشور مخالف بوده و تا به امروز نیز محصولات تراریخته در داخل کشور کشت نشده است.
فودنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۲:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی تولید شیر خشک با اشاره به ممنوعیت صادرات شیرخشک از سال 97 ،گفت: ما موافق حذف ارز 4200 تومانی از واردات نهاده های دامی هستیم تا در ازای آن اجازه صادرات داشته باشیم.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۸:۱۵   + ۲۱ سایت دیگر  
بسته محصولات جایگزین علوفه در راستای تنوع بخشی و کاهش وابستگی به واردات نهاده ها از سوی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تدوین شد.