دوشنبه ۲۹ شهریورساعت ۰۶:۰۰Sep 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «علوفه»

ایانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۴:۵۸    
مدیر جهاد کشاورزی سربیشه گفت: با توجه به اهمیت تامین علوفه مورد نیاز دامداران شهرستان با توجه به شرایط خشکسالی سال زراعی جاری طی کشت بهاره امسال 100 هکتار ذرت علوفه ای در شهرستان کشت شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۴:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از شروع عملیات برداشت ذرت علوفه ای از سطح 24 هزار هکتار از مزارع کشاورزی این استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۱:۳۱    
مدیر کشاورزی ملایر از اختصاص بیش از 750 هکتار اراضی از شهرستان به کشت ذرت علوفه ای با پیش بینی برداشت حدود 45 هزار تن محصول در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی چالدران گفت: امسال در حدود 9 هزار تُن ذرت علوفه ای از مزارع این شهرستان برداشت می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۷:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی تایباد در شرق خراسان رضوی گفت: برداشت ذرت علوفه ای از سطح 2 هزار و 200 هکتار کشتزارهای این محصول در این شهرستان آغاز شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۵:۱۶    
امسال خشکسالی و بارش های کم بلای جان مراتع شد و خبری از سرسبزی و علوفه تازه و کافی برای دام عشایر نبود.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۰۸    
سلامت نیوز : وزش باد شدید، صخره ای بودن منطقه، شیب تند، پوشش مرتعی غنی و وجود علوفه و درختان خشک، آتش جنگل های کوه نیر در بویراحمد را وارد روز چهارم کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۴۱    
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی گناباد گفت: خشکسالی بی سابقه در 50 سال اخیر، شرایط بحرانی بسیار سختی را به دامداران شهرستان گناباد تحمیل کرده به طوری که علوفه مراتع شهرستان در سال جاری حداکثر جوابگوی تامین نیاز 30 درصد دام موجود بوده است و سهمیه نهاده تخصیصی دولتی نیز تنها بخش کوچکی از نیاز دام ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- کاهش بارش باران در فصل زمستان گذشته تولید علوفه را در مراتع 50 درصد کاهش داد و در این راستا خشکسالی 70 میلیارد تومان به مراتع تحت پوشش عشایر استان بوشهر خسارت وارد کرد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۸:۳۵    
حسین نعمتی در گفت وگو با میزان، در خصوص اینکه چرا واردات یونجه زودتر صورت نگرفت تا از تلفات دام جلوگیری شود، گفت: قانونی در حفظ نباتات وزارت کشاورزی وجود دارد که هر کالای کشاورزی و علوفه ای بخواهد برای اولین بار از هر کشوری وارد شود یک سری دستورالعمل ها که خیلی زمان بر است را باید طی کند و ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۸:۲۵    
مدتی است که نی های نیزار های ازمیغان طبس خوراک دام های این منطقه شده تا کمبود علوفه دامداران را جبران کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
برداشت ذرت علوفه ای از 150هزار هکتار از مزارع چالدران آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۱:۰۳    
ذرت علوفه ای یکی از مواد مغذی برای مصرف در گاوداری ها است، اما نیاز آبی زیاد این محصول مشکلاتی ایجاد کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۰:۱۷    
گروه استان ها- وقوع خشکسالی و گرانی علوفه و نهاده های دامی، دامداران استان آذربایجان غربی را دچار مشکل کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۹:۳۷    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فاریاب گفت: 6 هزار هکتار از اراضی کشاورزی فاریاب به کشت ذرت دانه ای و علوفه ای اختصاص داده شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۰:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون رئیس سازمان و مدیر جهادکشاورزی شهرستان مرند از برداشت ذرت علوفه ای از سطح 280 هکتار از اراضی زیر کشت این محصول در این شهرستان خبر داد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۲:۳۶    
اتحادیه دامداران با مشارکت صندوق حمایت از توسعه دامپروری و تولیدات دامی کشور اقدام به ثبت سفارش واردات علوفه از روسیه کرده است. وی ادامه داد: علوفه ای که از روسیه ثبت سفارش کردیم یونجه است که هم اکنون منتظر صدور مجوز برای ورود آن هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۸:۰۱    
نی های نیزارهای ازمیغان طبس چند وقتی است که خوراک دام های این منطقه شده است تا کمبود علوفه دام را جبران کند.
کازرون نما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش کازرون نما؛ مریم پور حسینی مسئول امور زراعت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت : از این میزان کشت 2 هزارو 400 هکتار به کاشت ذرت دانه ای و علوفه ای، 1450 هکتار به تولید کنجد، 100 هکتار به محصول لوبیا و 50 هکتار به کشت سبزی های برگی تخصیص یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۸:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا - گرچه قشر زحمت کش عشایر کهگیلویه و بویراحمد به ویژه در منطقه کاکان به روزهای سخت و سرد عادت دارند، اما این روزها کمبود علوفه برای دام هایشان ، نامناسبی راههای ارتباطی و دسترسی نداشتن به آب سالم برای شرب زندگی را بر آنان دشوار کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۸:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی نمین با اشاره به کمبود علوفه در سال جاری به دامداران این شهرستان توصیه کرد بخشی از نیاز علوفه دام های خود را از طریق بقایای مزارع سیب زمینی تامین کنند.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۷:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوار از آغاز برداشت ذرت علوفه ای در این شهرستان از سطح 5500 هکتار خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۷:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست جهاد کشاورزی گلپایگان گفت: امسال به دلیل خشکسالی و کاهش بارندگی برداشت محصول ذرت علوفه ای نسبت به سال زراعی گذشته حدود 12 درصد کاهش داشته است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، حسین فضلی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه توزیع علوفه بر اساس نیاز استان همدان انجام می شود، افزود: عرضه دام در نیمه اول سال با توجه به تامین علوفه افزایش داشت که در استان همدان نیز 90 درصد از دام کشتار شده برای مصرف توزیع و مابقی [...]
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۴۰    
ساری- تیموری، دبیر اولین کنگره بین المللی علوم دامی تامین نهاده و علوفه را چالش اساسی صنعت دامی در کشور یاد کرد و گفت: این درحالی است که در مازندران 300 نوع علوفه تولید می شود.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۱:۱۴    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر استان سمنان از تامین سموم نباتات علوفه ای در سطح استان سمنان خبر داد مهندس افضلی با اعلام این مطلب افزودند: ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اجرای 12 هزار طرح دامپروری توسط این نهاد در استان کرمان گفت: علوفه رایگان در اختیار مجریان این طرح ها قرار گرفته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۶:۵۸    
اصفهان- اصفهان با تولید 70 هزار تن گوشت قرمز در سال رتبه سوم کشوری محصولات دامی را به خود اختصاص داده است اما هنوز کمبود نهاده های دامی و علوفه یکی از مسائل مهم دامداران این استان است.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان فیروزآباد با اشاره به آغاز برداشت ذرت علوفه ای در این شهرستان گفت: پیش بینی می شود افزون بر 135 هزارتن از این محصول برداشت شود
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۲:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا- معاون توسعه و امور زیربنایی اداره کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: 300 نفر از عشایر این استان برای دریافت 150 میلیارد ریال تسهیلات خرید علوفه از ابتدای امسال تاکنون به بانک های عامل معرفی شده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۶:۲۰    
با هدف مبارزه اصولی و بهتر با آفات و بیماری ها در سال زراعی جاری 100 هکتار از مزارع ذرت علوفه ای شهرستان تایباد با پهباد سمپاشی شد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۵:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از آغاز برداشت ذرت علوفه ای از سطح 9 هزار و 277 هکتار از مزارع استان در سال جاری خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- مدیر امور عشایر استان بوشهر گفت: به خاطر خشکسالی، میزان تولید علوفه دام عشایر استان بوشهر 50 درصد کاهش یافت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۱:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: خشکسالی در سال آبی پارسال منجر به کاهش 50 درصدی تولید علوفه دام های این استان شد و حدود 66 میلیارد تومان به مراتع این استان خسارت وارد کرده است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۰:۲۶    
رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد با بیان اینکه برای نخستین بار زمین 12 هکتاری دریاس زیر کشت ذرت علوفه ای برده شد، گفت: چشم انداز ما درآمدزایی از این زمین است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم سراب در مجلس به بیان توضیحاتی درباره کشتار دام های آبستن در کشور به دلیل نبود علوفه پرداخت.
گلستان ما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی گالیکش از کشت ذرت علوفه ای در سطح 110 هکتار از اراضی شهرستان گالیکش، خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۱:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس شعبه 119 دادگاه کیفری 2 ارومیه به جای صدور حکم حبس، متهمان را مکلف به پاکسازی منطقه پارک ملی دریاچه ارومیه و تهیه و پخش علوفه و گندم برای حیاط وحش با توجه به کمبود بارندگی محکوم کرد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهران گفت: 500 هکتار از مزارع این شهرستان به کاشت ذرت علوفه اختصاص داده شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضاء گفت: پیش بینی می شود 127 هزار و 440 تن ذرت علوفه ای از مزارع شهرستان برداشت و روانه دامداری ها شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۴:۴۶    
رئیس اداره امور عشایر شوشتر میزان تسهیلات بانکی خرید علوفه برای عشایر شهرستان را 580 میلیون تومان عنوان کرد.
سلام مرودشت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۳:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره بهبود تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز برداشت ذرت علوفه ای از 11 هزار و 960 هکتار مزارع ذرت در قطب تولید این محصول در استان فارس خبر داد.به گزارش سلام مرودشت، جلال نوجوان با اشاره به اینکه مرودشت بیشترین سطح زیر کشت ذرت علوفه ای در استان را داراست [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
جانشین فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین از تلف شدن 12 راس گوسفند پس از آشامیدن آب و خوردن علوفه آلوده اطراف چاه عمیق در روستای فرطان کهنه خبر داد.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۲:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس؛ عبدالمحمد امینی زاده در گفت وگو با ایرنا افزود: کم بارشی و خشکسالی کاهش 50 درصدی تولید علوفه مراتع استان بوشهر را به دنبال داشته است به نحوی که میزان تولید علوفه دام عشایر این استان از 28هزار و 800 تن در سال با کاهش 50 درصدی به 14هزار و 400 تن کاهش یافته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۱:۲۸    
ساری- 150 هزار هکتار از مزارع مازندران به زیرکشت محصولات پاییزه نظیر گندم، جو، کلزا، نباتات علوفه ای و سبزی و صیفی می رود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۸:۳۶    
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: علت اصلی گرانی علوفه و کنسانتره، تورم در مولفه های تولید و خشکسالی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۱:۴۲    
کاهش بارش و در نتیجه خشکسالی باعث شد تا سال 1400 به سالی پر دردسر و پر چالش برای دامداران تبدیل شده و کاهش علوفه و بی تدبیری در تامین نهاده از سوی مسؤولان موجب شود تا آنها کشتار دام های مولد را آخرین گزینه خود برای فرار از مشکلات در روز میز قرار دهند ...
تابناک اصفهان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۲۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
200 تن علوفه در شش ماهه نخست امسال، برای وحوش مناطق حفاظت شده استان اصفهان تامین شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۹:۴۳    
مدیر جهاد کشاورزی فریدن گفت: برداشت ذرت علوفه ای از سطح زیر کشت هزار و 300 هکتار از اراضی شهرستان فریدن آغاز شده که پیش بینی برداشت 90 هزار تن ذرت علوفه ای تا پایان فصل برداشت داریم.