چهارشنبه ۰۲ تیرساعت ۰۶:۲۳Jun 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «علوفه»

تازه ترین ها   ۱ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، در حالی که طی ماه های اخیر، هشدارهای زیادی درباره کشتار دام های مولد به دلیل کمبود نهاده و علوفه شنیده می شود، دولت تاکنون اقدام مؤثری در این حوزه نداشته است ...
دنیای اقتصاد   ۵ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
خشکسالی های اخیر شرایط را بر دامداران سخت کرده چراکه برای تغذیه دام های خود با کمبود علوفه مواجه هستند. همین اتفاق باعث شده که آنها درخواست افزایش قیمت شیر خام را داشته باشند. این درخواست حالا در آستانه اجرایی شدن قرارگرفته است.
روزنامه شهروند   ۷ ساعت پیش    
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عشایری با بیان اینکه #خشکسالی شدید در سال جاری عشایر را با مشکل جدی تأمین علوفه برای دام ها مواجه کرده، اعلام کرد که امسال به دلیل خشکسالی، یک میلیون و 600 هزار تُن کسری تأمین علوفه مراتع وجود دارد ...
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
کمبود و گرانی علوفه و سایر نهاده های تولید، موجب درخواست دامداران برای افزایش نرخ مصوب شیر خام از 4 هزار و 500 تومان به 6 هزار و 500 تومان در نشست دوشنبه هفته آینده ستاد تنظیم بازار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: 75 درصد از مراتع استان در زمینه زیست محیطی نظیر تولید پوشش گیاهی و جلوگیری از فرسایش آبی و بادی خاک و 25 درصد به منظور تولید علوفه برای دام ها کاربرد دارد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن کشت فراسرزمینی ایران با بیان اینکه کشور روسیه در حال ساخت سیلوهای بزرگ برای صادرات گسترده محصولات خود به کشور ما است، اظهار کرد: وقتی نگاه ما در زمان خشکسالی به کشورهای همسایه برای تامین کالای اساسی باشد، آن ها ما را فرصتی برای سود می بینند ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۰۹:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عشایری با تاکید بر اینکه امسال یک میلیون و 600 هزار تن کسری تامین علوفه مراتع به دلیل خشکسالی بی سابقه داریم، گفت: برای جبران این کسری حداقل باید ماهانه 120 تا 130 هزارتن نهاده دامی برای تداوم تولید در اختیار عشایر قرار گیرد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۰۷:۳۸   + ۱۵ سایت دیگر  
همشهری: افزایش 49درصدی کشتار انواع دام سبک و سنگین مولد به دلیل مشکلات کمبود و گرانی علوفه و رشد عرضه، زمینه تثبیت یا سیر نزولی قیمت گوشت گوسفندی و گاوی در بازار مصرف را فراهم کرد. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۰۶:۴۰    
در حالی که مدت هاست قاچاق دام زنده رسانه ای شده و گفته می شود هنوز هم ادامه دارد، خبر قاچاق علوفه هم مطرح شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۴:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیر جهادکشاورزی شهرستان زنجان گفت: پیش بینی می شود از 6500 هکتار سطح زیر کشت محصول یونجه آبی و دیم در چین اول، 14 هزار تن علوفه تر برداشت شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۰:۴۷    
گرانی نهاده های دامی مدتی ست که دغدغه اصلی دامداران خراسان شمالی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۲۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهریز از کاشت و تولید علوفه برای حیات وحش با همت محیط بانان منطقه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرجهاد کشاورزی سربیشه از کاشت ذرت علوفه ای در 100 هکتار از اراضی این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۵:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: برای تامین علوفه مورد نیاز دامداران با توجه به خشکسالی موجود ، کشت فراسرزمینی باید عملیاتی شود.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۵:۱۴    
مرصاد نیوز: به دنبال وقوع خشکسالی عشایر استان کرمانشاه با مشکل تامین علوفه برای دام هایشان مواجه شده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
یک مقام مسئول گفت: در شرایط کنونی ازدیاد جمعیت دام از یک سو و هزینه بالای تولید ناشی از خشکسالی و کمبود علوفه دامداران را تحت فشار گذاشته است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی خسارت خشکسالی به حوزه های مختلف در بخش کشاورزی را به تفکیک اعلام کرد و گفت: تاکنون از 11 میلیون هکتار اراضی کشاورزی در 30 استان کشور، 43 درصد از خسارت 67هزار میلیارد تومانی مربوط به افت تولیدات بخش زراعی، 26درصد کاهش تولیدات باغی ...
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۰۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: صدای جیرجیرک ها در میان علف های خشک همراه با هرم داغ خورشید و زمین ترک برداشته، چشمه ها و جوی هایی که تا دیروز زلالی و خنکای آب روانشان هر رهگذری را به وجد می آورد اکنون تصویر نازیبایی از خشکیدگی و بی آبی را پیش چشمانت نمایان می کند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- کاهش 50 درصدی بارندگی و چنبره خشکسالی بر حدود 60 درصد از پهنه خراسان شمالی عشایر را برای تامین علوفه دچار مشکل کرد به طوری که اکثر آنها به ناچار در حال حراج دام های مولد خود برای خرید علوفه شدند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۰۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- کاهش بارندگی و فقر مراتع و نبود علوفه عشایر را برای فروش دام در مضیقه قرار داده است و زمین بازی برای جولان دلالان را باز گذاشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۰۰:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
بحران خشکسالی و کمبود علوفه در کشور باعث شده دامداران با شرایط بسیار سختی مواجه شوند. به همین دلیل تولید شیر در کشور با مشکلات بیشتری نسبت به قبل انجام می شود ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۴:۱۵    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز گفت: کشت سورگوم علوفه ای در سطح 10 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان البرز آغاز شد.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی از وجود دو تا دو و نیم برابری دام مازاد در عرصه منابع طبیعی استان به منظور چرای دام خبر داد و گفت: این در حالی است که امسال به علت کم بارشی ها، تولید علوفه در مراتع استان تا 55 هزار تن کاهش یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۲:۵۰    
ذرت علوفه ای در 3 هزارو 800 هکتار از مزارع استان چهارمحال و بختیاری کشت شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد -ایرنا- مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز کشت ذرت علوفه ای در استان از ابتدای خردادماه، گفت: امسال ذرت علوفه ای در چهار هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کشت می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۰۹:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
اردبیل- ایرنا- آغاز ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن، تکمیل پایاب سد خداآفرین تا پایان سال، افزایش 2 برابری تولید شمش فولاد، از بین رفتن 40 درصد علوفه مراتع در نتیجه خشک سالی، احداث 14 زمین مینی فوتبال و افزایش تولید اسباب بازی از جمله عناوین مهم ترین رویدادهای خبری استان اردبیل در هفته گذشته بود.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۰۹:۲۴   + ۳۰ سایت دیگر  
افزایش هزینه های تولید، فشار ناشی از خشکسالی و مسائل مربوط به تامین خوراک دام و تورم موجود در بازار موجب شده تا بعضا دامداران حتی دام مولد و شیری خود را برای کشتار بفروشند و این زنگ خطری است که برای زنجیره تأمین محصولات پروتئینی در آینده ای نه چندان دور به صدا درآمده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۸ - ۱۰:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری از کاهش 40درصدی علوفه مراتع به دلیل خشکسالی خبر داد.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۳:۵۵    
خشکسالی شدید و فقر مراتع به همراه افزایش شدید قیمت علوفه موجب ناتوانی دامداران برای تامین خوراک دام، افزایش کشتار بره های ماده و دام های مولد و کاهش 5تا 10هزار تومانی قیمت گوشت گوسفندی در بازار خرده فروشی شده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از تهیه علوفه کافی و مرغوب برای حیات وحش استان به سبب خشکسالی امسال خبر داد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۳:۵۱    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از تامین سموم نباتات علوفه ای در سطح استان سمنان خبر داد مهندس افضلی با اعلام این مطلب افزودند: ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- فرماندار شهرستان بانه با اشاره به محدودیت زمین های کشاورزی و کاهش بارندگی های امسال در بانه گفت: یکی از مهمترین نیازهای دامداران علوفه است که به دلیل شرایط آبی امسال آنها با کمبود علوفه مواجه هستند.
سبلان ما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
موسی عباس پور در گفتگو با خبرنگار سبلان ما ، اظهار داشت: آتش سوزی در انبار علوفه واقع در روستای جلایر طی چند مرحله عملیات طاقت فرسا و مشترک توسط آتش نشانان شهرداری مشگین شهر و لاهرود مهار شد. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۹:۲۶    
در یک ماه گذشته به دلیل بروز خشکسالی و کمبود مرتع و گرانی نهاده های دامی، دام سبک روانه کشتارگاه ها شد، به طوری که در قصابی های سطح شهر وزن قطعات ران و سردست بیش 5/2 تا سه کیلو نیست ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۲:۰۵   + ۳۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ مهر نوشت: علی اصغر ملکی با بیان اینکه بازار گوشت گوسفندی دچار رکود است و شاهد کاهش قیمت ها هستیم، گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گوشت شیشک با کیفیت، برای عرضه به مشتری 125 تا 130 هزار تومان است. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۰:۱۳    
انبار علوفه واقع در شرق اصفهان طعمه حریقی گسترده شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۰:۰۱    
انبار علوفه یک مجتمع گاوداری در محدوده روستای حاجی آباد اصفهان دچار حریق شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۸:۵۰    
توسعه کشت گلخانه ای از سیاست های اصلی اقتصاد مقاومتی در حوزه کشاورزی است، در این وادی اما به خصوص مزیت کشت های هیدروپونیک بیشتر مد نظر قرار گرفته اند زیرا نیاز آبی را کاهش می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۶:۰۲    
بیرجند-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به توزیع 12 هزار تن علوفه در استان گفت: این میزان سه برابر مدت زمان مشابه سال گذشته بوده است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۴:۴۵    
مدیرکل دفتر محصولات علوفه ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سطح زیر کشت سبزی و صیفی در کشور نسبت به سال 91 پنج درصد کاهش داشته، اما تولید این محصولات به 28.8 میلیون تن در سال 99-98 رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۳:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: خشکسالی باعث شده که علوفه قابل برداشت در مراتع این استان نسبت به میانگین بلند مدت 40 درصد کاهش یابد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۱:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی از کاهش 40 درصدی تولید علوفه در عرصه های منابع طبیعی استان به علت وقوع خشکسالی طی امسال خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از کشت ذرت علوفه ای در شهرستان فارسان و توزیع کود مورد نیاز کشاورزان خبر داد. ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
نظری گفت: اعتبار 40 هزار میلیارد تومانی برای جبران خسارات خشکسالی در نظر گرفته شده اما عدد واقعی نیست و حجم خسارت ها بیش از این مقدار است.
رییس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران با بیان اینکه تعیین نرخ جدید شیر خام به بعد از انتخابات ریاست جمهوری موکول شد،گفت: دامداران به شدت در حال زیان هستند.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۱:۱۲   + ۲۸ سایت دیگر  
برآورد می شود با استمرار خشکسالی، تولید علوفه قابل برداشت مجاز از مراتع از 10.7 میلیون تن در شرایط نرمال و درازمدت به میزان 6.45 میلیون تن در سال جاری کاهش یابد. ...
ربیع   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۴:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از ایرنا، مهدی عباسپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: سالانه 500 تن جو بعنوان اصلی ترین خوراک دام در این شرکت تولید می شود که پیش بینی می شود امسال با وجود کم ، با برنامه ریزی مناسب نیاز دامداران برآورد می شود. ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم دامغان در مجلس در بازدی از واحد تولیدی نوین کشت دامغان خواستار حمایت از تکنولوژی تولید علوفه هیدروپونیک بمنظور حفظ مراتع کشور با جلوگیری و کم نمودن فشار چرای دام شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۴:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: خشکسالی و پیامدهای ناشی از آن تامین آب و علوفه حیات وحش این استان را با مشکل مواجه ساخته است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
عابدی گفت: 250 میلیارد ریال اعتبار ویژه در قالب تسهیلات برای خرید علوفه مورد نیاز عشایر خراسان جنوبی اختصاص یافت.