شنبه ۱۲ اسفندساعت ۱۹:۲۲Mar 2024 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «علوفه»

ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بافق ضمن اشاره به نزدیک شدن گونه های جانوری حیات وحش به مناطق پایین دست و روستاهای واقع در حاشیه زیستگاه ها به علت سرمای هوا، گفت: اداره محیط زیست برای مراقبت از این گونه ها نیازمند کمک مردم بومی است.
ایانا   ۶ ساعت پیش    
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد از کاهش بیش از 80 درصدی فرسایش خاک در اقلیم سردسیر پس از کاشت ارقام ماشک علوفه ای مراغه و گلشن خبر داد.
عصر ایران   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مردم غزه برای زنده ماندن از علوفه دام و برگ های آلوئه ورا تغذیه می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۲۲:۵۲    
خواف - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست خواف گفت: با توجه به بارش برف و بروز سرما و یخبندان یک تن علوفه اهدایی خیران پنجشنبه در عرصه های نگهداری حیات وحش شهرستان توزیع شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
محیط بانان شهرستان خوسف، با بارش برف در مناطق مختلف این شهرستان، برای حیات وحش علوفه و دان توزیع کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
مشهد- مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در شرایط برف و سرما برای حفظ و حمایت از حیات وحش با افزایش گشت های نظارت و پایش، چندین تُن علوفه و دانه برای حیات وحش و پرندگان توزیع شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۲:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
اصفهان- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردستان گفت: همزمان با بارش برف بیش از 2 تن علوفه برای تغذیه حیات وحش توسط محیط بانان در منطقه حفاظت شده کهیاز توزیع شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۲:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر محصولات علوفه ای و جالیزی وزارت جهاد گفت: طی چند روز آینده حجم زیادی گوجه فرنگی در سطح بازار عرضه می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
قم - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: در راستای تامین هر چه بهتر علوفه مورد نیاز دامداران استان، کشت گیاه تریتیکاله که از خانواده غلات است و سازگاری خوبی با آب و هوای قم دارد در این استان به 2 هزار هکتار افزایش می یابد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۱:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
رییس جهاد کشاورزی خوزستان گفت: خوزستان دارای پتانسیل تولید 2.5 میلیون تن علوفه از سطح مزارع استان است. مجید نبی پور عصر امروز سه شنبه در نشست وضعیت برداشت نیشکر و مصرف سرشاخه های سبز آن از مزارع خوزستان اظهار کرد: خوزستان دارای پتانسیل تولید 2 ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۲۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- موسسه آکسفام به عنوان یکی از بزرگ ترین سازمان های بین المللی امدادرسانی برای ریشه کن کردن فقر، گرسنگی و بی عدالتی، در گزارشی نسبت به وضعیت فاجعه بار و قحطی در نوار غزه در نتیجه تداوم جنایت رژیم صهیونیستی و محاصره این باریکه هشدار داد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۴:۵۱    
ما چادرنشین بودیم و کوچ نشین؛ مثلاً مدتی در مرتعی بودیم تا علوفه زمین تمام می شد. علوفه که تمام می شد چادر را جمع می کردند و می رفتند به مرتع دیگر؛ جایی که صحرایش دست نخورده باشد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۴:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
اهواز- خوزستان - رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به ظرفیت تولید 2.5 میلیون تن علوفه از سطح مزارع استان گفت: با توجه به نیاز خوراک دام، تولید گوشت و صنایع جانبی نیشکر، برداشت سرشاخه های سبز نیشکر به صورت جدی پیگیری می شود.
صمت   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۲۸    
اگر باشگاه سوارکاری دارید و اسب های بسیار زیادی را در آن نگهداری می کنید یا خودتان صاحب اسبی هستید و مراقبت از آن برایتان مهم است، تغذیه این حیوانات را جدی بگیرید ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۴:۳۳    
فرماندار خاش گفت: بارش های زمستانی در این موقع از سال سبب خوشحالی کشاورزان و دامداران شده، زیرا در شرایط دشوار خشکسالی های اخیر خواهان کوچ به مناطق آبادتر و برای تامین علوفه دام ها در سختی بودند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: سطح زیرکشت طرح جهش تولید در استان 370 هزار هکتار بوده که شامل نخود، گندم، جو، عدس، دانه های روغنی، گیاهان علوفه ای و دارویی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مسئول جهش تولید در دیمزار های شهرستان کازرون گفت: گیاه کینوا علوفه ای برای نخستین بار در روستای سیف آباد این شهرستان کشت شد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۶:۵۱    
پرویز رستمی روز چهارشنبه در در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هریک از بسته های یونجه توزیع شده به وزن 30 کیلوگرم هستند، افزود: علوفه های سرپای گندم های کشت شده در این منطقه هنوز برای حیات وحش قابل استفاده است. وی یادآورشد: درصورت نیاز در روزهای آینده علوفه بیشتری برای تعلیف حیوانات دشت سهرین [...]
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
اطلاعات نوشت: مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا در گزارشی تکان دهنده اعلام کرد به دلیل قحطی آرد، برخی مردم نوار غزه برای تهیه نان خود، ناچار به استفاده از علوفه حیوانات شده اند. سیندی مک کین گفت: برخی ساکنان غزه می گویند از همان هفته های اول جنگ تا کنون نتوانسته اند هیچ گونه آردی تهیه کنند ...
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۷:۰۱    
حوزه/ شهروند فلسطینی سخنان خبرنگار الجزیره را قطع کرده تا پیام خود را مبنی بر اینکه از شدت کمبود غذا، علوفه چهارپایان خوراک مردم شمال غزه شده است به گوش مردم جهان برساند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: با تلاش آتش نشانان حریق در قسمت انبار علوفه گاوداری در روستای محمودیان از توابع شهرستان آبیک مهار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی مازندران، قربانی محقق گیاهان علوفه ای بخش تحقیقات علوم زراعی و باغی مرکز در گردهمایی سالانه علوفه کشور که در 30 بهمن ماه برگزار شد حضور داشت. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۸:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
سهم اصفهان از خودکفایی ایران در زمینه غلات تولید 8 درصد بذر با انجام عملیات کشت در مساحت کوچک حدود 20 هکتاری در کبوترآباد و گلپایگان بوده است. سال جاری هم حدود 70 هکتار یعنی 3.5 برابر در سه ایستگاه کشت شده است که در صورت بارندگی مناسب می تواند سهم اصفهان را در تولید بذر اصلاح شده افزایش دهد.
رئیس موسسه تحقیقات اصلاح وتهیه نهال وبذر: : معرفی 6 رقم اصلاح شده ذرت و گیاهان علوفه ای به عرصه کشاورزی کشور به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر، محمد زمانیان، رئیس موسسه تحقیقات اصلاح وتهیه نهال وبذر ...
به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات اصلاح وتهیه نهال و بذر، گردهمایی سالیانه تحقیقات ذرت و گیاهان علوفه ای با هدف بررسی چالش ها و مسائل پیش روی تولید ذرت و گیاهان علوفه ای در سال گذشته و همچنین برنامه ریزی در خصوص معرفی رقم و کشت این محصولات زراعی با توجه به تنش ها و تغییرات اقلیمی کشور در موسسه ...
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۲۲:۳۳    
مدیرکل امور عشایر فارس گفت: خسارت های خشکسالی به عشایر استان در تامین آب، تامین علوفه و میزان علوفه تولیدی در مرتع، حدود 1000میلیارد تومان برآورد می شود.
ایانا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از برنامه ریزی برای بهره ور کردن دیمزارهای کم بازده در قالب طرح احیای پوشش گیاهی و تولید علوفه در 20 میلیون هکتار از مراتع کشور خبر داد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۱:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان در پی احتمال وقوع طوفان و رگبار شدید در جنوب استان با صدور این اطلاعیه اقدامات بهداشتی زیر را به دامداران ، مرغداران ، متصدیان سردخانه ها، کارخانه های عمل آوری و فرآوری آبزیان و مراکز عرضه فرآورده های خام دامی توصیه می کند: ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان ریگان رییس اداره دامپزشکی بیان کرد: بیماری آنتروتوکسمی عموما با تغییر جیره بروز پیدا می کند خصوصا برای دام هایی که در اواخر زمستان و بهار در چرای آزاد به علوفه تازه دسترسی پیدا می کنند احتمال بروز افزایش پیدا می کند
رکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: سرپرست معاونت عملیات این سازمان از حریق انبار علوفه گاوداری درروستای حسن آباد کلج از توابع بخش بشاریات شهرستان آبیک خبرداد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- منابع خبری و دولتی در نوار غزه از وضعیت انسانی فاجعه بار در شمال این نوار به دلیل کمبود شدید مواد غذایی و مرگ افراد بر اثر گرسنگی خبر می دهند. ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۲۳:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس ، تفاوت قیمت دام زنده به عواملی مانند نژاد و نوع دام، وزن، قیمت نهاده های دامی، مکان توزیع، فصول مختلف، و نوسانات ارز بستگی دارد. در بعضی فصول به دلیل کمبود علوفه و افزایش نرخ آن، قیمت ها افزایش می یابد. قیمت گوسفند زنده در تهران معمولا بر اساس قیمت گوشت قرمز [...]
کاروان ترویجی ویژه کشت محصولات پاییزی در ایستگاه تحقیقات گلدشت معاونت با هدف کشت دوم بعد از برداشت برنج برگزار شد. با توجه به تک کشت بودن زراعت برنج در اکثر مناطق برنج خیز حدوداً 6 ماه از سال بخش قابل توجهی از اراضی شالیزاری بهره برداری نمی شود از اینرو به منظور افزایش تولید و تأمین بخشی از نیاز ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۱:۴۰    
یزد - ایرنا - مسئول تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی ابرکوه یزد با اشاره به پایان برداشت ذرت علوفه ای در این شهرستان گفت: در سال زراعی جاری سه هزار تن ذرت علوفه ای از 60 هکتار زمین های زیرکشت برداشت شد که این میزان تولید نسبت به سال گذشته ، 10 درصد کاهش دارد.
رئیس موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال با بیان اینکه بذر های علوفه های دامی ایران جزو ممتازترین بذر های جهان هستند، از توفیق صنعتگران جوانی ایرانی در ساخت انبوه تجهیزات فناورانه برای سالم سازی بذر یونجه خبر داد و گفت: نمونه های خارجی این دستگاه پیش از این به کشور وارد می شد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۷:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران سایت الگویی تولید علوفه های دامی به منظور استقرار الگوی کشت مناسب در زمین های کشاورزی با حضور معاون امور زراعت وزیرجهاد کشاورزی رونمایی شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۲۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: افزایش 50 درصدی کشت گیاهان علوفه ای کم آب بر به میزان سه هزار و پانصد هکتار در سال زراعی 1403-1402در جهت کاهش مصرف آب و کمک به تامین علوفه مورد نیاز واحدهای دامی در استان محقق شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۰۹:۱۲    
شمیرانات - ایرنا - فرماندار شمیرانات گفت : در ایام دهه مبارک فجر امسال ، توسعه شبکه برق ، تحویل زمین انبار علوفه پس از 15 سال ،افتتاح جاده و روکش آسفالت،سیل بند و پروژه های آبخیزداری، افتتاح درمانگاه ، پل و دیدار با خانواده شهدا و جانبازان از مهمترین برنامه ها و اقدامات فرمانداری شمیرانات است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: علوفه مورد نیاز حیات وحش استان به ویژه آهوان دشت سهرین زنجان با توجه به برودت هوا و بارش برف در مناطق تحت حفاظت، تامین و توزیع شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
8 هزار تن علوفه سالیانه در ایستگاه ملی گاودشت بابل تولید می شود
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۵:۴۶    
با تشدید بحران غذایی در غزه و کمبود اقلام اساسی به علت تجاوزات رژیم صهیونسیتی، کودکان فلسطینی درحال جمع آوری علوفه های خشک شده بعنوان جایگزینی برای غلات مورد نیاز خود هستند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۵:۴۳    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از برداشت 400 تن محصول علوفه ای سورگوم از مزارع کشاورزی این استان در سال جاری خبر داد.
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
ساعت 24- با قحطی آرد، برخی از مردم نوار غزه اکنون برای تهیه نان خود ناچار به استفاده از علوفه حیوانات شده اند. برخی از اهالی می گویند از همان هفته های اول جنگ تا کنون نتوانسته اند هیچ گونه آردی تهیه کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۰۹:۵۲    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: هزار و 226 هکتار از اراضی استان زیرکشت چغندر علوفه ای است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۲:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
در ادنفیلد انگلیس، یک صاحبخانه از خواب بیدار شد و متوجه شد دوربین زنگ در خانه اش فیلمی از گله گوسفند گرفته است که در طول شب در باغ پشتی خانه او از طوفان پناه گرفته اند. در حالی که طوفان سراسر منطقه را فراگرفته بود، 12 گوسفند برای در امان ماندن از طوفان در این نقطه پناه گرفتند ...
اکونگار   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۰۹:۲۷    
به گفته برخی از فعالان صنعت کشاورزی در حال حاضر بخش اعظمی از دامداران برای تامین علوفه و خوراک دام از دارایی خود هزینه می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۲۲:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
نماینده جنبش حماس در بیروت گفت بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان شمال نوار غزه بر اثر گرسنگی در معرض خطر مرگ قرار دارند و به دلیل نبود آرد و غذا مجبور به آسیاب علوفه حیوانات هستند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۵:۰۶    
ساری- واحد خشک کن سنتی علوفه دامی با تلاش یکی از دامداران پیشرو در مازندران بهره برداری شد.
سینا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۱:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر امور غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی، تبادل دانش و اطلاعات با تولیدکنندگان پیشرو را در افزایش تولید و بهره وری بخش کشاورزی موثر دانست. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۲۰:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
خرم آباد - رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: برای کشت محصولات سیب زمینی، چغندرقند، ذرت علوفه ای و دانه ای در حاشیه رودخانه ها، ایستگاه های پمپاژ آب و ... محدودیتی وجود ندارد.