شنبه ۱۱ تیرساعت ۰۰:۰۴Jul 2022 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «علوفه»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۰۷:۴۱    
منابع مردمی در بدخشان می گویند که صدها رأس مواشی بدلیل سرما و نبود علوفه در پامیر خرد و کلان این ولایت تلف شده اند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود - ایرنا - رییس اداره تعاون روستایی شاهرود گفت: 300 هکتار کشت ذرت علوفه ای در قالب کشاورزی قراردادی با اعتباری بالغ بر40 میلیارد ریال در این شهرستان انجام می شود.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۲:۵۸   + ۷۲ سایت دیگر  
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ ادامه داد: همچنین یک کامیون-خاور کشف شده است که بارش چمدان های خارجی بوده و در شهر های جنوبی بارگیری شده است، اما به دلیل اینکه بتواند از چشمان پلیس دور بماند روی چمدان ها را علوفه دام بار زده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: بر اساس برنامه ابلاغی 24 هزار هکتار کشت ذرت برای استان تعیین شده که تاکنون 30 درصد از برنامه ابلاغی محقق شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۰:۲۰    
سرپرست مدیریت زراعت جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری از افزایش سطح زیر کشت ذرت علوفه ای در استان خبرداد.
منطقه آزاد ماکو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۲۱:۳۲    
سازمان منطقه آزاد ماکو در نظر دارد به استناد بند 4 مصوبه 179 هیات مدیره سازمان نسبت به واگذاری هرس درختان، علوفه جات و برداشت میوه باغ کاخ موزه باغچه جوق از طریق مزایده بصورت اجاره به قیمت کارشناسی رسمی دادگستری، به افراد حقیقی و حقوقی حائز شرایط واگذار نماید. ...
دانا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
روح الله سعیدی گفت: کاشت ذرت علوفه ای در استان از اواخر فروردین ماه امسال آغاز و تا اواسط تیرماه ادامه خواهد داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
امسال تا کنون 4 هزار و 900 هکتار از زمین های زراعی چهارمحال و بختیاری به کشت ذرت علوفه ای اختصاص یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۲۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
نبود علوفه و تبعات ناشی از خشکسالی در امسال باعث وارد شدن فشار جدی به دامداران شهرستان ایذه شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مهاباد - ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی گفت: اکنون که دنیا دچار چالش غذایی شده، تولید کالاهای اساسی به ویژه گندم، دانه های روغنی و علوفه مهمترین اولویت جهاد کشاورزی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۶:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
امسال در بیش از هزار هکتار از زمین های کشورزی شهرستان کبودرآهنگ ذرت علوفه ای کاشته شده و پیش بینی می شود بیش از 70 هزار تن ذرت علوفه ای در این شهرستان برداشت شود.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۱:۵۴   + ۲۳ سایت دیگر  
نکنه قابل توجه در این گزارش, ضعف سازمان محیط زیست در تجهیز محیط بانان و کمبود دوربین های عکاسی است, به گونه ای که با وجود اهمیت منطقه توران به عنوان مهم ترین زیستگاه یوزپلنگ ایرانی در کشور به هر پاسگاه تنها یک دوربین عکاسی تعلق می گیرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۰:۰۴    
گرگان- حیدری، دبیر اتحادیه علوفه فروشان گرگان گفت: با اجرای طرح حذف ارزترجیحی و با افزایش قیمت ها، علوفه فروشان می توانند در بخش تامین سرمایه در گردش به دامداران کمک کنند.
کاهش دما و ادامه یافتن آن در دو شب گذشته باعث سرمازدگی و خسارت 20 تا 30 درصدی به برخی از محصولات کشاورزی در شهرستان فریدن شد. به گزارش روابط عمومی شهرستان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۲:۱۱    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز از تولید 15 تن علوفه دیم از مزارع کشاورزی این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۱:۲۲    
مدیر کل محیط زیست استان ایلام گفت: موسسه نظم طبیعت 10 تن علوفه به ارزش 85 میلیون تومان و خیرین استانی در تناژهای یک تن و دو تن برای تغذیه وحوش به منطقه حفاظت شده استان اهدا کرده اند.
بازتاب ایلام   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۲۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
بازتاب ایلام/مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: از سوی دوستداران محیط زیست یک تن علوفه برای تغذیه وحوش به منطقه حفاظت شده کولگ اهداء شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۲۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان آتش نشانی مهاباد گفت: آتش سوزی علوفه دپو شده در روستای چوملان این شهرستان با تلاش آتش نشانان پس از 3 ساعت مهار شد.
موج   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۱:۰۵    
روز انتقال یافته های تحقیقاتی تولید علوفه در گلخانه با حضور گلخانه داران و کشاورزان پیشرو استان یزد و با همکاری مرکز ملی تحقیقات شوری، مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی و مرکز جهادکشاورزی فهرج برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۵:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان ایرانی با هدف کمک به دامداران اقدام به طراحی و ساخت اتاق های کشت خوراک دام با بهره گیری از فناوری هیدروپونیک کرد، با استفاده از این دستاورد جدید علوفه دام به صورت روزانه برداشت می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
ایلام-مدیرکل محیط زیست استان ایلام با اشاره به اینکه خشکسالی چالش بزرگ محیط زیست ایلام است، گفت: آب و علوفه نیاز اصلی حیات وحش استان است.
هه وال موکریان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۷:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
سیامند بایزیدی در گفت وگو با خبرنگار هه وال موکریان ، گفت: عصر دیروز مرد میانسالی با هویت معلوم ساکن روستای زنده قول بخش خلیفان مهاباد حدودا 65 ساله به همراه نوه پسری شش ساله اش برای برداشت علوفه در مسیر رفتن به مزرعه بود که بر اثر واژگونی تراکتور جان خود را از دست داد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۹:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
سمنان- استاندار سمنان با اشاره به اجرای طرح دامدار کارت برای تامین علوفه مورد نیاز بهره برداران استان، گفت: تا کنون یک هزار و 315 مورد تسهیلات در این زمینه به دامداران پرداخت شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۸:۴۵    
وقوع خشکسالی و گرانی علوفه دام ، دامداران شهرستان ایذه را با مشکلات جدی مواجه کرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۴:۱۱    
گرگان- مدیرعامل اتحادیه دامداران گلستان موضوع قاچاق دام از گلستان را رد کرد و گفت: تاکنون موردی مبنی بر قاچاق دام از گلستان به استان های جنوبی و پس از آن به کشورهای عربی مشاهده نشده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۰۹:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان باخرز خراسان رضوی گفت: با هدف تامین قسمتی از علوفه دام این شهرستان، گیاه کینوا برای نخستین بار در مزارع مستعد این منطقه کشت شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نوشهر- کمبود و گرانی علوفه و خشکسالی مراتع سبب شده تا دامداران دل ماندن در روستاها و اشتغال در این حرفه را نداشته باشند و شمار دام هایشان روز به روز کمتر شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۲:۱۱    
کرج - ایرنا - رییس هیات سوارکاری البرز با اشاره به بالا رفتن نرخ علوفه و عدم حمایت از بخش خصوصی گفت: تشکیل انجمن صنفی یا تعاونی برای تامین علوفه و خوراک دام با نرخ یارانه ای از مهم ترین انتظارات و نیازهای باشگاه های سوارکاری این استان است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- سرپرست اداره امور عشایری شیروان گفت: از ابتدای امسال تاکنون، 500 تن انواع نهاده دامی در اختیار عشایر این شهرستان خراسان شمالی قرار گرفته است که کمک زیادی به کمبود علوفه دامداران می کند.
آنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۴:۴۱    
سیستم های کشت عمودی و طبقاتی هیدروپونیک ایروپونیک دستگاه تولید علوفه و سینی کشت علوفه هیدروپونیک و سبد هیدروپونیک و آموزش امروزه جزو نیاز های بازار های کشاورزی می باشند
موج   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی باخرز بیان کرد: بارش باران شدید چند روز گذشته در این شهرستان به 6 تن علوفه دام به ارزش 250 میلیون ریال در این شهرستان نیز خسارت وارد کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۸:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
ایلام-مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: چالش کمبود علوفه در مناطق حفاظت شده ایلام جدی است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۴:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رییس سازمان امور عشایری کشور گفت: با توجه به حذف ارز ترجیحی و هدفمندی یارانه های بخش کشاورزی و برای کمک به تامین علوفه مورد نیاز دام عشایر مبلغ 20 هزار میلیارد تومان در قالب دامدار کارت و بصورت تسهیلات با سود بسیار پایین به عشایر کشور اختصاص یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گنبدکاووس با تاکیدبر ضرورت مشارکت بیشتر جوامع محلی ساکن نواحی شمالی این شهرستان در اجرای طرح های احیای مراتع و جلوگیری از بیابان زدایی گفت: تغییر کشت و تبدیل اراضی زراعی از گندم و جو به مرتع و تولید علوفه یکی از راهکارها دراین خصوص است.
هه وال موکریان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، خالد خضری گفت: با توجه به افزایش درجه حرارت هوا در روز های اخیر، پوشش گیاهی مناسب و خشکیدگی علوفه ها در مراتع و جنگل ها احتمال وقوع آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی وجود دارد. ...
دانا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
وکیلی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، از پیشرفت استان یزد در زمینه خودکفایی علوفه دام و طیور خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر گلشهر گفت: گفت: شغل 70 درصد شهروندان گلشهر دامداری است، اما سایه سنگین کم آبی و خشکسالی بحث تأمین آب و علوفه و نهاده ها دامی را برای آنها حادتر می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بیش از80 درصد علوفه برای تامین خوراک دام در زمستان ذخیره و بقیه هم به شهرهای همجوار ارسال می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۲۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون اداره کل محیط زیست استان ایلام با اشاره به چالش خشکسالی و ضرورت حفاظت از حیات وحش گفت: کاهش 46 درصدی بارندگی ها موجب کاهش 56 درصدی علوفه در حیات وحش شده است .
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۸:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: با توجه به گزارش های سازمان های جهاد کشاورزی استان ها در خصوص وجود دام مازاد بازار و عدم امکان نگهداری و تغذیه آنها، به دلیل شرایط خشک سالی و گرانی علوفه طی مدت 10روز از تاریخ ارسال صورت جلسه، صادرات دام آزاد و از طریق تشکل های مرتبط عملیاتی شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۷:۴۰    
همدان - امسال 290 هزار هکتار از دیمزارهای استان همدان به طرح جهش تولید اختصاص یافته و محصولاتی چون گندم، جو، دانه های روغنی، نباتات علوفه ای و حبوبات در این طرح کشت می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرکرد در مجلس از دولت خواست تا برای حمایت از عشایر بسیج شود گفت: عشایر نیازمند سرمایه در گردش برای تامین علوفه دام خود هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
بیش از 6 منطقه حفاظت شده از 309 منطقه حفاظت شده در کشور در معرض کاهش جدی علوفه برای حیات وحش آن مناطق هستند که خطر جدی برای تلفات و کاهش زادآوری حیات وحش را دارد
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۰۸:۵۰    
کشت قراردادی ذرت علوفه ای در 2 هزار هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی آغاز شد تا دامداران خیال شان برای تأمین علوفه راحت شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۰۸:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی بیضا گفت: همزمان با آغاز فصل برداشت غلات پیش بینی می شود 60 هزار تن کاه و کلش گندم و جو در این شهرستان تولید شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان کوار از کشت ذرت علوفه ای شهرستان در سطح بیش از 5 هزار هکتار خبر داد.
عصر اترک   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
حسن وحید با اشاره به اینکه طی سال های اخیر خشکسالی استان را دربرگرفته است، گفت: براین اساس در سال گذشته در منطقه قشلاق و ییلاق بیش از 138 هزار و 923 تن کاهش تولید علوفه در استان خراسان شمالی رقم خورده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: خشکسالی تولید علوفه مرتعی در استان را 138 هزار تن کاهش داد که این وضعیت موجب فقر پوشش مرتعی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۲:۲۰    
امسال 200 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان سربیشه زیرکشت این محصول رفته تا اندکی خیال دامداران از تامین علوفه دامهایشان آسوده شود