پنجشنبه ۰۳ خردادساعت ۱۹:۱۴May 2024 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گوزن زرد»

اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۴:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از ثبت تولد اولین گوساله متولدشده گوزن زرد ایرانی در پارک ملی دز با استفاده از دوربین تله ای خبر داد و گفت: پس از دو مرحله رهاسازی گوزن در سال های 1401 و 1402، تلاش سازمان برای به دنیا آمدن این گونه از گوزن به ثمر نشست .
پایگاه خبری 361   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
رییس پارک ملی دز گفت: تولد نخستین گوساله گوزن زرد ایرانی خارج از اسارت در این پارک توسط دوربین های تله ای به ثبت رسید که این مهم امیدها برای احیای این گونه جانوری منحصر به فرد در زیستگاه اصلی آن را زنده کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۰:۵۵   + ۲۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از ثبت تولد اولین گوساله متولدشده گوزن زرد ایرانی در پارک ملی دز با استفاده از دوربین تله ای خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۰۹:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، حسن اکبری معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی در حاشیه بازدید از تالاب هورالعظیم اظهار کرد: چهار گونه آهو وجود دارد که گونه آهوی شنی فقط در خوزستان پراکنش دارد. ...
خوزنیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۵:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا- معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به احیا یک گونه از آهوان که در خوزستان وجود دارد گفت: جمعیت کم آهوی شنی نگران کننده است از این رو با برنامه ریزی پیرامون احیای این گونه در سال جاری امیدواریم اتفاقات خوبی رقم بخورد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۷:۱۵    
همزمان با آغاز دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) کاروان خادمین مطهر رضوی با حضور در پارک ملی دریاچه ارومیه از سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی بازدید کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۸:۱۸    
مدیرکل دیوان محاسبات استان آذربایجان غربی از سایت احیا و تکثیر گوزن زرد ایرانی بازدید کرد.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان گفت: اولین گوزن زرد ایرانی در اردیبهشت ماه سال 1403 در مرکز تکثیر و احیای گوزن زرد ایرانی در مجموعه کشت و صنعت فجر صفا استان لرستان متولد شد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۱:۵۲    
به گزارش زیرنویس، علی سالاروند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: سال 1401 و 1402 در راستای حفظ و احیا گوزن زرد ایرانی و در خطر انقراض هشت رأس گوزن زرد ایرانی از دو سایت تکثیر و پرورش دشت ناز ساری و سایر مراکز تکثیر کشور به لرستان و دامنه های زاگرس که زیستگاه و خاستگاه [...]
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۰:۳۳    
به گزارش زیرنویس، مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از تولد نخستین گوزن زرد ایرانی در اردیبهشت ماه سال 1403 خبر داد. مهر در خبری نوشت: علی سالاروند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: سال 1401 و 1402 در راستای حفظ و احیا گوزن زرد ایرانی و در خطر انقراض هشت رأس گوزن زرد ایرانی از [...]
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۹:۰۳   + ۳۰ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از تولد نخستین گوزن زرد ایرانی در اردیبهشت ماه سال 1403 در مرکز تکثیر و احیا گوزن زرد ایرانی در مجموعه کشت و صنعت فجر صفا استان لرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۱۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/فارس نخستین نشست شورای حفاظت از اراضی ملی با حضور رئیس دادگستری و دادستان شهرستان ارسنجان و سایر اعضا امروز، 15 اردیبهشت در محل سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد ارسنجان برگزار شد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۰۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
در مجموع و با وجود تلاش هایی که انجام شد جمعیت گوزن زرد اکنون حدود 300 رأس است، البته در مقطعی جمعیت این گونه به 700 رأس هم رسیده بود اما جمعیت خوبی از این گونه که در جزیره اشک دریاچه ارومیه وجود داشت، با بروز مشکلات دریاچه از دست رفت.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: نخستین نوزاد گوزن زرد ایرانی در سایت احیا و تکثیر مانشت و قلارنگ متولد شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۴:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: نخستین نوزاد گوزن زرد ایرانی بعد از یک سال وقفه در زادآوری این گونه جانوری، در سایت احیا و تکثیر مانشت و قلارنگ متولد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۱۶    
با تولد دومین گوساله گوزن زرد ایرانی در سال جدید جمعیت این گونه ارزشمند در پارک ملی دریاچه ارومیه به 13 راس افزایش یافته است .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۰۳   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت:اولین گوساله گوزن زرد ایرانی در پارک ملی کرخه متولد شده اند که نخستین تولد از این گونه در سال جدید است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۹:۳۷    
با پایش های به موقع زیست محیطی، جمعیت گوزن زرد ایرانی در ارسنجان افزایش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۹:۳۵   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: دومین گوساله گوزن زرد ایرانی در سال 1403 در سایت تکثیر و پرورش مجتمع رشکان پارک ملی دریاچه ارومیه متولد شد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۲۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
زهرا رفیعی-روزنامه نگار نیم قرن پیش تصور می شد گوزن زرد ایرانی در دامنه های زاگرس به طور کلی منقرض شده است. تلاش برای نجات این گونه از پرتگاه انقراض تا کنون جمعیت گوزن زرد را به بیش از 300رأس در کشور رسانده است. بخش عمده این تلاش ها بر عهده محیط بانان سازمان حفاظت محیط زیست است ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست خاتم یزد از تولد و مشاهده اولین گوساله گوزن زرد ایرانی در سایت تکثیر و پرورش جنگل باغ شادی شهرستان خاتم در سال جاری خبر داد.️
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۰۹:۳۵   + ۱۸ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: اولین گوساله گوزن زرد ایرانی در سال 1403 در سایت تکثیر و پرورش مجتمع رشکان پارک ملی دریاچه ارومیه متولد شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت که اولین گوساله گوزن زرد ایرانی در پناهگاه حیات وحش دشت ناز میان دورود در سال جدید متولد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۲:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
اولین گوساله گوزن زرد ایرانی در پناهگاه حیات وحش دشت ناز در سال 1403 متولد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۳:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست آذربایجان غربی گفت: به زودی گوزن زرد ایرانی در ارومیه زادآوری می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۲۲:۰۷    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست ارسنجان از شرایط خوب سایت تکثیر و پرورش این شهرستان و تولد دومین گوساله گوزن زرد ایرانی خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۲۲:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارسنجان از زایش وتولد دومین گوساله گوزن زرد درسایت تکثیر و پرورش این شهرستان خبر داد و گفت: افزایش ایمنی و امنیت و ایجاد محیطی مناسب برای تکثیر و زاد آوری گوزن زرد امسال شرایطی خوبی برای زیست این گونه کمیاب حیات وحش فراهم کرده است.
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۷:۱۳    
هنگامی که اولین صهیونیست ها در اروپا، هزار ها کیلومتر دورتر از فلسطین، به یاد این سرزمین و تاسیس کشوری یهودی در آن افتادند مقرر شد همه حیواناتی که در روایت های تورات (از اسرائیل باستان) نام برده شده به طبیعت کشور اشغالی اسرائیل اضافه شود تا از نظر محیط زیستی و جمیعت حیوانی نیز فلسطین یهودی به نظر ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۰:۴۲   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست ارسنجان گفت: نخستین گوساله گوزن زرد ایرانی در سایت 300 هکتاری تکثیر و پرورش ارسنجان متولد شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۰۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سازمان حفاظت محیط زیست در یک سال گذشته اقدامات ارزنده ای را در زمینه تنوع زیستی و حفاظت از گونه های جانوری انجام داده که افزایش 500 هزار هکتاری زیستگاه یوزپلنگ ، کنترل قاچاق حیات وحش ...
دولت   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۷:۳۷    
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت :به مناسبت روز جهانی حیات وحش و در راستای حمایت و حفاظت مشارکتی از گوزن زرد ایرانی و ارتقای فرهنگی حفاظت از محیط زیست ،تفاهم نامه حمایت از گونه گوزن زرد ایرانی در سازمان حفاظت محیط زیست امضا شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۰۹:۳۰    
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از تولد 3 بچه گوزن زرد ایرانی در مجتمع رشکان پارک ملی دریاچه ارومیه طی سال جاری خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۳:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از افزایش 20 درصدی جمعیت حیات وحش استان و اجرای برنامه عمل ملی حفاظت از گونه های غاز پیشانی سفید کوچک، خرس قهوه ای، گوزن زرد ایرانی، پلنگ و میش مرغ خبرداد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه سه جانبه برای حفاظت مشارکتی از گونه های آهوی ایرانی، گوزن زرد و قرقاول در راستای حفاظت از گونه های در معرض انقراض به امضا رسید.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۲۳:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
گوزن زرد ایرانی در خطر انقراض قرار گرفته است. خال های سفید و بدن نارنجی متمایل به قرمز دارد و این رنگ ها فرق او با گوزن های دیگر است. زیستگاه اصلی او بیشتر جنگل های خوزستان بود و از بین رفتن زیستگاه و شکار زیاد در دهه های قبل جمعیت او را کم کرد. ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۲۰:۰۷    
فارس_ همایش استانی درخت، چتر مهربانی خدا به همراه رونمایی از کتاب های دانش آموزان نوشت استان فارس در کانون فرهنگی سمیه شیراز برگزار شد. دانش آموزان شیرازی با کتاب های الیسا و درخت بلوط ایرانی و گوزن زرد در جنگل های بلوط هنرمندانه از دغدغه های خود درباره حفاظت از منابع طبیعی گفتند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۰۹:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
چهارمین مرحله رهاسازی گوزن زرد ایرانی در زیستگاه های استان خوزستان انجام شد و در این مرحله 10 راس گوزن در زیستگاه دز رهاسازی شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۳:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به اجرای چهارمین مرحله رهاسازی گوزن زرد ایرانی در زیستگاه های استان از رهاسازی 10 راس گوزن در دز خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۲:۲۰   + ۲۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر مدیریت و حفاظت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به سرشماری بیش از یک میلیون و 500 گونه جانوری در مدت یک سال گفت: چهار گونه شاخص تکثیر شده در اسارت از جمله گوزن زرد ایرانی، آهو، جبیر و گور ایرانی را در زیستگاه های مستعد و طبیعی رها سازی کردیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۴:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: الان در مورد گوزن زرد ایرانی در بسیاری از استان ها ما سایت های تکثیر را داریم. در مورد گورخر نیز در بسیاری از استان ها تکثیر صورت گرفته و دو مورد نیز رهاسازی به طبیعت در پارک ملی کویر و در سه نقطه در استان یزد انجام شده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۹:۵۵    
برنامه تکثیر در اسارت یکی از راه های پیشنهادی سازمان IUCN است که برای گونه های به شدت در معرض انقراض استفاده می شود. در ایران برای گونه های زیادی این کار صورت گرفته ولی همه آنها منجر به معرفی گونه به زیستگاه طبیعی نشده است.
دولت   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
در حیات وحش استان یزد 24 گونه در معرض خطر انقراض شامل یوزپلنگ آسیایی، گورخر ایرانی، گوزن زرد ایرانی، پلنگ ایرانی و... زیست می کنند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۰۹:۴۵    
شرایطی که با بررسی آن ها جای شکر دارد که هنوز میش مرغی باقی مانده و نسلش منقرض نشده است؛ گونه ای که در سرشماری سال 1394 بیش از 20 قطعه از آن در سوتاو حمامیان زندگی می کردند و هنوز هم اعلام می شود که همین تعداد در این زیستگاه ساکن هستند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۲۱:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با سفر به شهرستان ارسنجان و افتتاح خانه محیط زیست در این شهرستان از جنگل خلیل بیگ وسایت تکثیر و پرورش گوزن زرد نیز بازدید کرد و اظهار داشت: همه تلاشها معطوف به آن است که محیط زیست به جایگاهی متعالی در کشور برسد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۲۲:۴۲   + ۱۶ سایت دیگر  
فارس_ رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارسنجان از سرشماری پاییزه گوزن زرد ایرانی در سایت تکثیر و پرورش جنگل خلیل بیگ ارسنجان خبر داد و گفت: با برنامه ریزی وهمکاری کارشناسان حیات وحش اعزامی از مرکز استان وتعدادی از دوستداران حیات وحش و محیط زیست شهرستان وحوش منطقه به صورت خطی وهم زمان مورد پایش و ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: تعداد 10 راس گوزن زرد ایرانی از سایت ها و زیستگاه های مختلف کشور به سایت نمین انتقال داده شد.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۳:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
گوزن زرد ایرانی که به گمان منقرض شده بودند، در سال های اخیر در جنگل های اطراف رودخانه دز و کرخه توانستند خود را با سازگاری در طبیعت وحشی از خطر انقراض نجات دهند.
رجا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۰:۱۲   + ۲۳ سایت دیگر  
در گذشته گمان می رفت گوزن زرد ایرانی به کلی منقرض شده است، اما در سال 1334 معلوم شد تعدادی از آن ها در جنگل های اطراف رودخانه دز و کرخه باقی مانده اند. این گونه منحصر به فرد با جثه ای کشیده و بلند و شاخ های زیبا در سال های اخیر توانسته است خود را با سازگاری ظریفی از خطر انقراض نجات دهد ...