جمعه ۱۱ فروردینساعت ۱۵:۱۵Mar 2023 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گوزن زرد»

بازتاب ایلام   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
بازتاب/مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: پیشتر با هماهنگی های بعمل آمده با حضور تعدادی از عوامل سریال نون خ 4 در استان، ظرفیت های تنوع زیستی، مناطق تحت مدیریت و مرکز تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی در استان به عوامل سریال جهت تصویربرداری و پخش در تیتراژ ابتدایی و بخش هایی از این سریال معرفی شد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رکنا : مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان از راه اندازی گردشگری زیست محیطی با ایجاد سایت گوزن زرد در خرم آباد خبر داد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
دشت برم بزرگ ترین دشت بلوط ایران و زیستگاه گوزن زرد ایرانی است. دشت برم و جنگل بلوط در 20 کیلومتری شرق کازرون و در مسیر کازرون به شیراز واقع شده است. این منطقه جنگلی با ارتفاع متوسط از 1500 متر تا 2400 متر قسمتی از رشته کوه های زاگرس جنوب غربی بوده و یکی از بخش های متراکم جنگل های بلوط زاگرس را در ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۱۴    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: برخی از گونه ها که در طبیعت به طور کامل از بین رفته بودند به واسطه نگهداری و تکثیر در اسارت از انقراض دور شدند در کشور خودمان تجربه گوزن زرد نمونه شاخصی از این اقدام است.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۲:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
پناهگاه حیات وحش دشت ناز ساری با وجود بیش از 447 گونه گیاهی، در دل جنگل های هیرکانی و در قلب کوهستان بستری منحصر به فرد و استثنایی و پناهگاهی برای گونه های مختلف جانوری است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
جنگل های دز به مساحت 18 هزار هکتار در جنوب دزفول تنها جنگل های بازمانده نیمه گرمسیری ایران و زیستگاه اصلی گوزن زرد ایرانی است.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۸:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در تلاش هستیم با مشارکت مردم گونه های در خطر انقراض دیگر از جمله تمساح و گوزن زرد ایرانی را هم به طبیعت برگردانیم.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۷:۲۲    
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در سفر به شهرستان اندیمشک از پروژه تعاونی شهرک گلخانه ای گوزن زرد بازدید کرد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برای اولین بار دو گونه در خطر انقراض گوزن زرد ایرانی و تمساح با مشارکت بخش خصوصی به ترتیب در استان های لرستان و سیستان و بلوچستان تکثیر شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون سازمان حفاظت محیط زیست از مشارکت بخش خصوصی برای تکثیر گونه های جانوری در خطر انقراض، از جمله گوزن زرد ایرانی و تمساح پوزه کوتاه خبرداد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۲:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در یک سال گذشته 4 گونه شاخصِ گوزن زرد ایرانی، گورخر ایرانی، جبیر و آهو را با موفقت در طبیعت رهاسازی کردیم.
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۸:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
گوزن زرد ایرانی رئیس پارک ملی کرخه با اشاره به افزوده شدن جمعیت گوزن های زرد این منطقه، گفت: با توجه به اینکه چند گوزن ماده به جمعیت این گوزن ها افزوده شده، احتمالا تا بهار سال آینده حداقل سه گوساله متولد می شوند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۰۹:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
برای نخستین بار در کشور چهار گونه حیات وحش شامل گورخر، گوزن زرد و آهوی دشت مغان به طبیعت معرفی شدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۹:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام سرپرست محیط زیست ایلام گفت: موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی استان یک مکان علمی و آموزشی و فرهنگی بوده و به عنوان نمودی از محیط زیست استان بازدید از آن رایگان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
محیط زیست مازندران اعلام کرد همه شرایط انتقال این گوزن زرد ایرانی با رعایت شیوه نامه های استاندارد انجام شده بود.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرگزاری فارس از مازندران، 4راس گوزن زرد ایرانی 9 مرداد ماه امسال از پناهگاه حیات وحش دشت ناز میاندورود به مرکز فجرصفا در خرم آباد لرستان، در راستای حفظ و تکثیر این گونه در خطر انقراض زنده گیری و منتقل شد. پس از آن چهار رأس گوزن [...]
میرملاس نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۵:۳۳    
علی سالاروند در گفت وگو با خبرنگار فارس در خصوص انتشار خبری مبنی بر تلف شدن یک رأس گوزن زرد در سایت تکثیر و پرورش مجتمع کشت و صنعت لرستان، عنوان کرد: آذر ماه امسال، چهار رأس گوزن زرد از دشت ناز ساری به سایت مورد نظر انتقال پیدا کرد که یک رأس از این چهار [...]
برترین ها / اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۷:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر بخش پستانداران دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: یکی از مشکلات ما در مسیر تکثیر گوزن زرد ایرانی مازاد جمعیت نرهاست چرا که بین نرها برای تولید مثل رقابت شکل می گیرد و موفقیت تولید مثل را پایین می آورد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۴:۱۲   + ۲۴ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان علت مرگ گوزن زرد در خرم آباد را اعلام کرد.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۰۷    
رکنا: یکی از گوزن های سایت پرورش گوزن زرد لرستان به دلیل ناسازگاری با شرایط زیست محیطی منطقه تلف شد؟!
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۴:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
مسئول روابط عمومی کشت وصنعت فجر صفای لرستان جزئیات تلف شدن یک راس گوزن زرد در خرم آباد را تشریح کرد.
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۳۰    
مدیر روابط عمومی محیط زیست لرستان از تلف شدن یکی از گوزن های زرد ایرانی در لرستان خبرداد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۱:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت از محیط زیست لرستان گفت: یکی از گوزن های مرکز احیا و پرورش گوزن زرد ایرانی در این استان تلف شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد- یکی از گوزن های مرکز احیا و پرورش گوزن زرد ایرانی در مجتمع کشت و صنعت لرستان تلف شد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۵:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
درسال جاری اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در3 مرحله 14 راس گوزن زرد (6 راس گوزن نر و 8 راس گوزن ماده) را زنده گیری نموده و به 2 مرکز در استان های آذربایجان غربی و لرستان انتقال داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۰:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
کارشناسان درمورداجرای پروژه به اصطلاح احیای گوزن زرد درلرستان هشدار داده انداما محیط زیست به کارخود برای انتقال این گونه ازدشت ناز ادامه می دهد؛مسئولان می گویند حاضرندبا مخالفان مناظره کنند!
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۶:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: چهار راس گوزن زرد ایرانی از پناهگاه حیات وحش دشت ناز میاندورود به مرکز فجر صفا در خرم آباد لرستان منتقل شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ - ۰۰:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
کارشناسان به پروژه احیای گوزن زرد در لرستان چراغ قرمز داده اند و معتقدند که این طرح پشتوانه زیست محیطی ندارد، پروژه ای که چالش های مختلفی دارد.
برترین ها / صراط نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۲۰:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
دریاچه ارومیه که از دریاچه های مهم ایران است دچار بی آبی شده است.
هانا خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۲۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با اشاره به وضعیت مطلوب حیات وحش ساکن در پارک ملی دریاچه ارومیه گفت: هم اکنون بیش از هزار و 400 راس گوزن زرد و قوچ و میش ارمنی در این پارک زیست می کنند.
برترین ها / نامه نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۱۳:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
گوزن زرد یکی از سه نوع گوزن ایران محسوب می شود که به شدت در معرض خطر انقراض است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۷:۰۷    
طبق اعلام معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست تنها 270 راس گوزن زرد در ایران باقی مانده است. حسن اکبری با اشاره به برنامه ریزی برای افزایش جمعیت گوزن زرد در سایت های تکثیر گفته که جست وجو برای یافتن مکان مناسب برای آن ها ادامه دارد ...
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۲۲:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
طبق اعلام معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست فقط 270 راس گوزن زرد در ایران باقی مانده است.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۰۹:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، گوزن زرد ایرانی با نام علمی Dama dama mesopotamica شناخته می شود و برخی از محققان آن را گونه ای مجزا به حساب می آورند. گوزن زرد ایرانی دارای ارزش های بوم شناختی، زیبایی شناختی، مطالعاتی و تحقیقاتی، ارزش های ژنتیکی و گردشگری است ...
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۰۷:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
گوزن زرد ایرانی گونه ای درخطر انقراض است تا چندسال گذشته بیش از 500 رأس در مراکز تکثیر وجود داشت اما اکنون به حدود 270 رأس کاهش یافته و مسئله مهم تراینکه ازاین تعداد فقط 70 رأس ماده و بقیه نر هستند که زنگ خطری برای بقای این گونه ارزشمند خواهد بود. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
گوزن ها حیواناتی چابک و دوست داشتنی هستند، این حیوانات در اکوسیستم های مختلف از جمله مناطق مرطوب ، جنگل هایی با درختانی برگ ریز( خزان) ، علفزارها، جنگل های بارانی، زمین های پست و مرتفع و کوه ها زندگی می کنند، گوزن ها از گونه های خیلی بزرگ تا خیلی کوچک را تشکیل می دهند ...
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۲۲:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت:وجود سایت تکثیر گوزن زرد ایرانی در ایلام از مهمترین ظرفیت های مهم این استان می باشد که امروز تعداد بسیار زیادی از این گونه ها به سایر زیستگاه های کشور منتقل شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۰۸:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
گوزن زرد ایرانی زیرگونه ای از گوزن است که در طول سال های گذشته در آستانه انقراض قرار داشت، اما تا کنون با تمهیدات انجام شده از خطر انقراض در ایران نجات پیدا کرده است ...
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۲۱:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
علی سالاروند مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان از افتتاح مرکز احیا و پرورش گوزن زرد ایرانی در این استان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: پرورش گوزن زرد مبتنی بر فرهنگ و شرایط منطقه لرستان است.
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نخستین و بزرگترین سایت خصوصی تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی در لرستان افتتاح شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۶:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
نخستین و بزرگ ترین سایت خصوصی تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در استان لرستان افتتاح شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۸:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل- معاون حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: 25 رأس از مارال های سایت فندقلوی نمین برای رهاسازی به سایر زیستگاه های کشور انتقال داده شد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
4 راس گوزن زرد ایرانی از پناهگاه حیات وحش دشت ناز میاندورود به مرکز فجرصفا در خرم آباد لرستان، در راستای حفظ و تکثیر این گونه در خطر انقراض زنده گیری و منتقل شد.
وقت صبح   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۱:۴۶    
گوزن ها به خاطر شاخ های مواج شان ممکن است در مکان های مختلف گیر کنند. به گزارش وقت صبح ، این گوزن بی نوا نیز که به یک زمین تمرین فوتبال آمده بود، در تور دروازه گیر کرد. یک مرد با دیدن او به باری اش شتافت و در نهایت موفق شد پس از تلاش فراوان گوزن را نجات دهد تا به زندگی روزمره اش بازگردد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۱:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: 4 راس گوزن زرد ایرانی از پناهگاه حیات وحش دشت ناز میاندورود به مرکز فجرصفا در خرم آباد لرستان، در راستای حفظ و تکثیر این گونه در خطر انقراض زنده گیری و منتقل شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۵:۰۶    
اهواز - ایرنا - معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: 20 راس گوزن زرد ایرانی از استان ایلام به خوزستان در چهار مرحله منتقل، و در منطقه حفاظت شده دز رها سازی شدند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۹:۲۱    
ایسنا: گوزن زرد ایرانی زیرگونه ای از گوزن زرد است که در آستانه انقراض قرار داشت اما با تمهیدات انجام شده از خطر انقراض در ایران نجات یافت. در یکی از تلاش های انجام شده برای نجات این گونه در حال انقراض ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۸:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
گوزن زرد ایرانی زیرگونه ای از گوزن زرد است که در آستانه انقراض قرار داشت اما با تمهیدات انجام شده از خطر انقراض در ایران نجات یافت.