سه شنبه ۱۲ اسفندساعت ۰۵:۵۳Mar 2021 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کتاب کودک»

ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
در رویداد نوآورانه کتاب و کودک که به همت مرکز نوآوری دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است، 60 اثر از سوی فعالان حوزه کتاب کودک ارسال شد که از این تعداد 15 اثر انتخاب شدند و در انتهای این رویداد که روز 31 فروردین ماه سال آینده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
آمارهای نشر حکایت از کاهش دو هزار عنوان در انتشار کتاب های کودک و نوجوان در بهمن ماه سال جاری در قیاس با بهمن سال گذشته دارد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۴۰    
برنامه های هیات خرید کتاب کودک و نوجوان سه شنبه 12 اسفند با حضور مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان تشریح می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۰:۱۱    
نوش آفرین انصاری دبیر شورای کتاب کودک معتقد است: کارگاه های نوشتن به زن ایرانی شهامت می دهد از عادت ننوشتن جدا شده تا بتواند از حقوق خود در جامعه دفاع کند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۷:۱۳    
اقتصاد ایران: شورای کتاب کودک در فراخوانی از مخاطبان خواست تا قصه های نوروزی شهر و دیارشان را با زبان و گویش بومی خود به صورت فایل صوتی یا تصویری برای شورا بفرستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
نشستی با موضوع ارائه گزارش هیئت خرید کتاب کودک و نوجوان برگزار می شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۸:۴۶    
پیام سفارت سوئد به مناسبت موفقیت کتاب کودک گرگ ماسه ای در ایران: ما بسیار خوشحالیم که مجموعه کتاب های کودکان بنام ”گرگ ماسه ای”، اثر خانم اوسا لیند، نویسنده سویٔدی، نامزد دریافت مدال طلای جشنواره “لاک پشت پرنده سازمان شهر کتاب شده است!
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۵۱    
عبدالعظیم کریمی در هفتمین همایش بحران و برون رفت؛ چالش های امروز کتاب کودک و نوجوان گفت: ناشران و نویسندگان حوزه کودک و نوجوان باید در تولید آثار مربوط به این قشر به گونه ای عمل کنند که آن ها در معرض سرزنش های منفی قرار نگیرند و آثار باید به گونه ای باشد که آن ها مواجهه هستی شناسانه با پدیده ها ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه کتاب کودک مهربانی های ریزه میزه که در قالب قصه گویی و روایت گونه در پنج جلد تولید شده، به صورت دیجیتال هم عرضه می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۰۵    
بیستمین جلد فرهنگنامه کودکان و نوجوانان به همت شورای کتاب کودک منتشر شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
آثار برگزیده و شایان تقدیر و چهارستاره فهرست های کتاب شناسی شورای کتاب کودک با مضمون عشق معرفی شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۵۷    
مدیرکل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان از تألیف 9 کتاب کودک برای کنگره شهدای زنجان خبر داد و گفت: همچنین آلبوم موسیقی نیز به همین مناسبت تولید می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۳:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
سومین شماره گاهنامه نقد کتاب کودک ، ویژه پاییز 1399 با یاد سیروس برزو، محمدحسن راستگو، اسماعیل سعادت و منوچهر سلیمی، چهار چهره تازه درگذشته ادبیات کودک و نوجوان منتشر شد.
سینما سینما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۲۱    
سررسید سال 1400 شورای کتاب کودک به زودی منتشر خواهد شد. به گزارش سینماسینما ، به نقل شورای کتاب کودک، این سررسید شامل مطالب متنوعی است. مقدمه، زندگینامه استاد ثریا قزل ایاغ به قلم یکتا بهروزی، سالشمار فعالیت های شورا و متن پیام و پوستر روز جهانی کتاب کودک، بخش های ابتدایی این سررسید هستند. ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
هفتمین همایش بحران و برون رفت؛ چالش های امروز کتاب کودک و نوجوان با موضوع همزیستی با کرونا و پیامدهای آن برای کودکان و نوجوانان سه شنبه 5 اسفند از سوی انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان به صورت مجازی برگزار می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۸:۱۵    
الیزابت آسِوِدو، پاتریک نس و روتا سپتیس در میان نامزدهای دریافت این جایزه معتبر کتاب کودک به چشم می خورند.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۳:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
فهرست نامزدهای اولیه مدال کارنگی با حضور سه برنده پیشین این جایزه معرفی شد. به گزارش گاردین، فهرست نامزدهای اولیه مدال کارنگی ، مهم ترین جایزه کتاب کودک و نوجوان بریتانیا با حضور الیزابت اسویدو ،
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۴:۳۵    
کتاب طلوع هنر به آثاری از اساتید وهنرمندانِ جوان کشور در رشته های نقاشی و خوشنویسی تا عکس و تصویرسازی کتاب کودک می پردازد .
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۲۶    
کیفیت و درون مایه آثار ترجمه حوزه کودک که این روز ها قفسه کتاب فروشی ها را به تصرف خود درآورده، از خلا های نظارتی و بی انگیزگی ناشرانی حکایت می کنند که در شرایط کنونی آسیب های فرهنگی و اجتماعی فراوانی را به جا گذاشته است، نخستین شماره از این پرونده به بررسی دلایل افزایش ترجمه کتاب کودک اختصاص دارد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۸:۱۱    
کتاب خدا چیه؟ کیه؟ کو؟ از جمله کتاب کودک در موضوع خداشناسی کودکان هست. که در این کتاب شاعر و نویسنده به سوال های فلسفی کودکان درزمینه خداشناسی جواب های کودکانه با شعر و نثر داده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۶:۵۴    
کارگاه ترجمه کتاب کودک و نوجوان به همت انجمن علمی گروه فرانسه دانشگاه علامه طباطبایی و دکتر سپیده نواب زاده شفیعی عضو هیئت علمی گروه مترجمی فرانسه دانشگاه برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۲:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
معلم کتاب خوان قائم شهری و مبدع بوستان کتاب کودک گفت: به پیشنهاد مشتریانم در بوستان کتاب، سربطری های نوشیدنی ها را جمع آوری کرده و تاکنون برای 30 نفر از نیازمندان ویلچرتهیه و اهدا کردیم که این کار همچنان ادامه دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان از فعالیت دو هزار فرهنگی به عنوان تسهیل گر کتاب کودک در این استان خبر داد و گفت: این تسهیل گران مدیریت دو هزار تیم 10 نفره جام باشگاههای کتاب کودک در این استان را بر عهده دارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۴:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
شورای کتاب کودک فراخوانی را در زمینه قصه های نوروزی منتشر کرد.
همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از تصویرگری دو کتاب کودک و نوجوان "پلشتی که بچه مثبت شد" و "زرافه خوش شانس" در مرکز شماره 10 کانون استان اصفهان رونمایی شد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تعدادی از کتاب های پرفروش کودک و نوجوان در نمایشگاه مجازی کتاب تهران که می تواند نمودی از ذائقه و سلیقه مخاطبان این حوزه باشد، معرفی شدند.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۷:۲۳    
به مناسبت دهه فجر نمایشگاه کتاب مجازی کودک در منطقه عشایری صمصامی برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۵:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیر انتشارات طلایی با اشاره به دیدار سال گذشته ناشران و دست اندرکاران کتاب کودک با حضرت آیةالله خامنه ای، نامه ای با عنوان تأملی در تصویرسازی کتاب های دینی برای کودکان و نوجوانان و نقش تصویرسازی در تولید علم تقدیم ایشان کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۰:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
کتاب چرا ما خارج از شهر زندگی می کنیم؟ نوشته پتِر اشتام با ترجمه گیتا رسولی توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۲:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
در برنامه ریزی ملی نشر کتاب داستان کودک، نوعی عدم سازوارگی بین موضوع ها و درونمایه ها با توجه به تنوع مخاطبان کودک در سنین متفاوت کودکی، احساس می شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۹:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
ناصر نادری اعتماد ناشران به پدیدآورندگان نوچهره و سرمایه گذاری در زمینه تولید کتاب کودک را مایه خرسندی و امیدواری دانست.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۳:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مجموعه کتاب کودک 6جلدی قصه های واقعی از مردان واقعی با محوریت زندگی و خاطرات شهیدان ابراهیم هادی ، سلمان ایزدیار ، علی اکبر توتونچی ، غلامرضا رضاپور ، حاج شعبان نصیری و حسن بهمنی همزمان با ایام نمایشگاه مجازی کتاب تهران توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.
الف   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۲۰:۰۳    
در الف کتاب، کمتر به کتابهای کودکان پرداخته ایم. اما قرار شده، این خلاء را با مجموعه یادداشت هایی موضوع محور، درباره کتابهای برگزیده ی در همان موضوع، جبران کنیم ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- میکائلا گواد با کتاب ما نگهبانان آب به عنوان اولین سرخ پوست، مدال معتبر کالدکات برای بهترین تصویرگری کتاب کودک را از آن خود کرد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۳:۴۵    
کارگاه نوشتن و داستان نویسی، از سوی شورای کتاب کودک برای گروه سنی 9تا 14سال، برگزار می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۹:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
نامزدهای بخش کتاب کودک بیستمین دوره جایزه شهید غنی پور معرفی شدند. اختتامیه این دوره در اسفندماه برگزار می شود و به برگزیدگان نشان حبیب تقدیم خواهد شد.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مردم نیوز : نشر پیدایش در ادامه انتشار داستان در قالب ادبیات وحشت ، کتاب تا پایان این فصل تعطیل است از مری داونینگ هان را منتشر و روانه کتابفروشی ها کرد. ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۸:۱۵    
علی اکبر شیرکوند و مسئول انتشارات اداره فرهنگ و ارشاد شهر تهران در نشستی با هئیت مدیره انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان، پیرامون حوزه کتاب کودک و نوجوان به مسائل و دغدغه های یک تشکل غیردولتی با رویکرد فرهنگی پرداختند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۳:۴۰    
ششمین همایش بحران و برون رفت؛ چالش های امروز کتاب کودک و نوجوان با موضوع تأثیر و نقش محتوا بر رشد ذهنی کودک از سوی انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان سه شنبه هفت بهمن به صورت مجازی برگزار می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
در نمایشگاه مجازی کتاب تهران بیش از 900 ناشر از حدود 1700 ناشر شرکت کننده در بخش کتاب کودک هم ثبت نام کرده اند و این یعنی بیش از نیمی از کل ناشران.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
نیلوفر نیک بنیاد 15، 16سال قبل، مثل حالا کتاب کودک و نوجوان به وفور پیدا نمی شد. ناشرها تازه شروع کرده بودند به انتشار کتاب های تألیف یا ترجمه ی کودک و نوجوان. یکی از اسم هایی که روی خیلی از کتاب های ترجمه ای که تازه روانه ی بازار شده بودند به چشم می خورد، این بود: کیوان عبیدی آشتیانی ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۹:۲۵    
وبینار هم اندیشی ناشران ایران و ترکیه درحالی برگزار شد که یکی از ناشران ترکیه ای به پیشرو بودن کتاب کودک در ایران نسبت به ترکیه و غنا و درون مایه عالی کتاب های کودک ایران از نظر تصویر و تالیف اشاره کرد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۲:۲۰    
نشست نقش کتاب و بازی برای کودکان نابینا و کم بینا از سوی شورای کتاب کودک برگزار می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۱:۱۵    
دو نشست هم اندیشی درباره وضعیت ترجمه کتاب کودک و نوجوان با حضور ناشران ایرانی، ترک و عرب در نخستین روز نمایشگاه مجازی کتاب تهران برگزار می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۱:۱۰    
کارگاه آنلاین مشق شعر کودک از سوی شورای کتاب کودک برگزار می شود.
یک تصویرگر ایرانی به صورت مشترک از سوی کانون پرورش فکری، انجمن تصویرگران و شورای کتاب کودک برای شرکت در کارگاه آموزشی تصویرگران کشورهای در حال توسعه به دوسالانه ی تصویرگری براتیسلاوا(BIB) در کشور اسلواکی معرفی شده است.
شیرازه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۳:۵۱    
کارگاه آموزشی مجازی با عنوان تصویرگری در کتاب کودک و تآثیر آن در رشد ذهن و خلاقیت کودک به همت کتابخانه عمومی شهدای گمنام شهرستان زرقان در بستر اسکای روم برگزار شد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
دنیای کوچک من عنوان یک مجموعه داستان است که شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نخست وزیر امارات و حاکم دبی به دو زبان انگلیسی و عربی برای کودکان منتشر کرده است.
پانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۰۹:۱۸    
تهران (پانا) –- شیدا رنجبر، عضو شورای کتاب کودک معتقد است به دلیل نبود قانون کپی رایت ظاهرا راحت ترین کار در حوزه کودک و نوجوان در ایران ترجمه است. همچنین قدیرمحسنی ...