شنبه ۰۳ آبانساعت ۱۶:۴۱Oct 2020 24

جدیدترین‌های «کتاب کودک»

پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۳:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - فراخوان شرکت در کارگاه تصویرگری یونسکو آلبین برونسکی براتیسلاوا 2021 از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انجمن تصویرگران ایران و شورای کتاب کودک منتشر شد. ...
فراخوان شرکت در کارگاه تصویرگری یونسکو آلبین برونسکی براتیسلاوا 2021 از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انجمن تصویرگران ایران و شورای کتاب کودک منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
یک مدرس و مترجم زبان انگلیسی معتقد است برگزیدن کتاب و انتقال صحیح محتوا در بخش ترجمه کتاب کودک، باید مورد پردازش، واکاوی و بازنگری مجدد قرار گیرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ دبیر محتوایی اپلیکیشن قصه گوی شیما گفت: مباحث دینی در برخی تولیدات ادبی لقمه هایی خام، غیرقابل درک و هضم برای مخاطب هدف یعنی کودک و نوجوان و فاقد اعتبار و سندیت لازم بوده اند که با وجود اشکالات متعدد در همه ابعاد، چندین و چندبار به چاپ رسیده و بی هیچ نظارتی در بازار کتاب کودک منتشر می شوند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۳:۴۵    
کتاب کودک آزاری جنسی نوشته معصومه معرف وند، نازنین تدین نجف آبادی و غزاله مسعودی است. نویسندگان این کتاب تلاش کرده اند تا به رویکردها، تشخیص، پیشگیری و درمان قربانیان جنسی بپردازند. کودک آزاری جنسی پدیده ای پیچیده و دردناک است. بسیاری از موارد کودک آزاری جنسی در دنیا به دلایل مختلف گزارش نمی شوند ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۱۰    
مهناز مقدسی با اشاره به اهداف نخستین دورۀ آموزش نگارش و ویرایش کتاب کودک و نوجوان عنوان کرد که هدف از برگزاری این دوره آموزش و مهارت افزایی ویراستاران حوزه کودک و نوجوان است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۰۵    
معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان گفت: در استان زنجان نویسندگان خوبی در حوزه کودک فعالیت دارند، اما گاهی به دلیل نبود حمایت های لازم، نویسندگان از این حوزه تخصصی خارج می شوند و در حوزه بزرگسال نیز می نویسند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
نسخه ترجمه شده کتاب شستن دست به نویسندگی شهرام شفیعی در سایت آمازون قرار گرفت.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۸:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی به نشر حسین سعیدی افزود: در این مدت در مجموع در دو حوزه کودک و نوجوان بالغ بر 1067 عنوان کتاب با تیراژی بالغ 3 میلیون و 500 هزار نسخه تنها در چاپ اول منتشر شده است. ...
معرفی شش عنوان کتاب کودک و نوجوان در هفته ملی کودک توسط کانون استان تهران
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
در اغلب کشورها بار نشر کتاب کودک و نوجوان بر دوش ناشران بزرگ است که بخشی از کار را به کودک اختصاص داده اند. در ایران اما نشر کودک ویژگی های منحصر به فردی دارد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۴۷    
محمد رضا اربابی، معتقد است، نپیوستن ایران به قانون کپی رایت و تولید با هزینه پایین، بازار کتاب کودک را برای ناشران غیر حرفه ای پر سود کرده است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۰:۳۹    
دومین شعبه کتابفروشی شرق اهواز در خیابان حافظ افتتاح شده است؛ این شعبه ، اولین کتابفروشی در استان خوزستان است که به صورت اختصاصی کتاب کودک و نوجوان عرضه می کند. عکاس: بابک جاودانه
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
[شهروند] احمدرضا احمدی سکته مغزی کرد . این خبر که در صفحه رسمی اینستاگرام احمدرضا احمدی منتشر شد، جامعه ادبی را نگران کرد. احمدرضا احمدی همین چند ماه پیش گفته بود پنج کتاب کودک در دست ناشران مختلف دارد که تصویرگری آن ها انجام شده و مراحل پایانی چاپ را می گذرانند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۵:۱۱    
سیروس برزو در 67 سالگی درگذشت. یک نویسنده کتاب کودک و نوجوان، اما نه انجمن نویسندگان بیانیه داد و نه انجمن قلم و یا انجمن ناشران کتاب کودک و نوجوان.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری کردپرس، عمران خودآموز ادامه داد: هفته ملی کودک یک اتفاق بزرگ فرهنگی و اجتماعی است که در آن به حقوق کودکان در جنبه های مختلف توجه می شود اما تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله بسیاری داریم. ...
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۳:۳۷    
رجب نسب گفت: در این هفته نیز از روز دوشنبه برنامه توزیع 5 هزار جلد کتاب مورد استفاده کودک و نوجوان را در 100روستا گلستان آغاز خواهیم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۲۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان گفت: پایگاه اینترنتی فروش کتاب و محصولات فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از امروز همزمان با هفته ملی کودک به صورت رسمی راه اندازی شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۵:۱۶   + ۱۸ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان گفت: پایگاه اینترنتی فروش کتاب و محصولات فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از امروز همزمان با هفته ملی کودک به صورت رسمی راه اندازی شد.
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۳:۰۶    
کتابخانه فرهنگ سرای سرو مجموعه ای از کتاب های کودک و بازی های کودکانه را با هدف دسترسی کودکان و خانواده ها به کتاب های کودک در قالب پادکست در فضای مجازی منتشر می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
روشن ترین نشانه که برای کاهش شدید جایگاه ناشران دولتی می توان ذکر کرد، فهرست ناشرانی است که پیش تر در بازار کتاب کودک و نوجوان فعال بودند، اما حالا با این بازار خداحافظی کرده اند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۷:۱۷    
مرحوم مهدی آذریزدی را قریب به اتفاق با مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب می شناسند. وی با ترس از کم سوادی و عدم اعتماد کافی تصمیم گرفت که برای بچه ها کتاب داستان بنویسد. این بود که در سال 1335 جلد اول کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب را چاپ کرد و بعدها جایزه یونسکو را کسب کرد ...
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۹:۵۴    
فتح الله فروغی دهکردی مدیر مسئول انتشارات شورا و دبیر انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان در گفت وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛ ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
جعفری کتاب کودک را همچنان مورد توجه مردم ارزیابی و بیان کرد: برای مردم باید ذائقه سازی کرد وگرنه مردم همچنان در تنگنای اقتصادی هم کتاب کودک و نوجوان را از سید خرید خود حذف نکرده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
پویش ایران همدل این بار در طرح همبازی از خانواده های ایرانی و به خصوص سازندگان اسباب بازی و ناشران کتاب کودک دعوت می کند تا هدیه ای برای بچه های ایران تدارک ببینند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۷:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - 40 عنوان کتاب کودک و نوجوان با موضوع دفاع مقدس همزمان با چهلمین سالگرد جنگ تحمیلی در نمایشگاه اقتدار 40 در همایش تقدیر از فعالان رسانه ای حوزه دفاع مقدس رونمایی شد.
اولین پیک امید حضوری کانون استان در تعدادی از مدارس شهرستان هلیلان برگزار شد در این برنامه تعداد 500 جلد کتاب کودک ونوجوان به همراه تعدادی انیمیشن تولید کانون به بچه های هلیلانی اهدا شد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
ناشران و تصویرگران کتاب کودک و نوجوان برای شرکت در دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا 2021 تا 30 بهمن 1399 فرصت دارند دو عنوان کتاب (10 تصویر) را برای بررسی و انتخاب به موزه ملی هنر و ادبیات کودک کانون پرورش فکری تحویل دهند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۰:۲۰    
آمارها نشان می دهد چه آنها که می گویند صنعت نشر هیچ آسیبی ندیده و چه آنها که می گویند نشر کتاب کودک و نوجوان تعطیل شده است، هر دو اغراق می کنند و در اشتباه هستند.
سیری در ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۰:۰۱    
گذر گردشگری پارک آب و آتش اولین مجموعه گردشگری و نایت مارکت در تهران است.این مجموعه 4000 متری با یک طراحی خاص در ضلع غربی پارک آب و آتش واقع در بزرگراه حقانی قرار دارد ...
همزمان با هفته دفاع مقدس از 18 عنوان کتاب تالیف مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان رونمایی شد.
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۳:۳۱   + ۱۷ سایت دیگر  
پرونده 10 نفر از نویسندگان، تصویرگران و مروجان کتابخوانی حوزه کودک و نوجوان برای ارائه در رقابت ها و گردهمایی های جهانی با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تدوین می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
نخستین شماره گاهنامه نقد کتاب کودک و نوجوان خود، ویژه بهار 1399 منتشر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۱:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های استان گیلان با اشاره به تأمین هزینه 150 جلد کتاب کودک کتابخانه روستایی پونل توسط بانک کشورزی گیلان گفت: اهالی روستا و مناطق اطراف، از کتابخانه عمومی به عنوان پاتوق فرهنگی امن و مکانی مناسب برای تأملات ذهنی بهره می برند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
شورای کتاب کودک همزمان با روز جهانی صلح، کتاب هایی را در این زمینه معرفی کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۸:۴۷    
شهرکرد- ایرنا- پس از پایان هشت سال دفاع مقدس، برخی از رزمندگان اقدام به کارهای فرهنگی یا کارآفرینی کردند و برخی از این رزمندگان به چاپ و نشر کتاب پرداختند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۱:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مسئولان آمازون سرویس کتاب کودک جدید خود را با نام آمازون کیدز و کیدزپلاس راه اندازی کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۸:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
معاون اجرایی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: آنچه که نیاز امروز کودکان در الگوپذیری است، آشنایی آن ها با قهرمانان و اسطوره های ایثار و شهادت امروز و دیروز کشور است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۱:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان از رونمایی از 50 عنوان کتاب دفاع مقدس در استان در هفته دفاع مقدس خبر داد که شامل 21 کتاب صوتی و 18 عنوان کتاب کودک و نوجوان است.
زهرا افتخاری، مدیر کل کانون فارس از تجهیز کتابخانه های کانون فارس به بیش از 14167 کتاب تازه کودک و نوجوان خبر داد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۰:۲۱    
محمود برآبادی_نویسنده کتاب کودک چرا باید کتاب های تاریخی را خواند؟ آشنایی نسل جوان با گذشته سرزمین خود چه سودی برای آنان دارد؟ همانطور که هر فردی گذشته ای دارد که بدون این گذشته، هویت او قابل تعریف نیست، ملت ها هم گذشته ای دارند که به آن تاریخ می گوییم ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
اهواز(پانا)- بیوک ملکی شاعر نام آشنای حوزه شعر نوجوان کشور، میهمان هشتمین نشست مجازی انجمن شاعران نوجوان صبا اهواز می شود. مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در گفت و گو با پانا اعلام کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۶:۰۶    
مدیر مسئول انتشارات براق گفت:با توجه به شرایط اقتصادی جامعه ممکن است کتاب کودک و کتاب کمک آموزشی از سبد خرید خانوار حذف شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۱:۰۴    
ایسنا/خراسان رضوی یک تصویرگر کتاب کودگ گفت: نمی توان یک نسخه کلی در مورد مناسب یا نامناسب بودن کتاب کودک در ایران پیچید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
شورای کتاب کودک و سرویراستار فرهنگنامه کودکان و نوجوانان در پیام هایی درگذشت اسماعیل سعادت را تسلیت گفتند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۲:۴۱    
کتابخانه های مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان با بیش از 10هزارجلد کتاب کودک و نوجوان در قالب طرح تمیم (تامین محتوای یکپارچه مراکز کانون) تجهیز شدند.
تلنگر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
علی ثابت قدم گفت: فکر می کنم ما جزو کشورهایی باشیم که در حوزه چاپ کتاب های کودک و نوجوان رکورد دار باشیم و بعید می دانم کشوری وجود داشته باشد که میزان عناوین کتاب های کودک و نوجوانش بیشتر از ما باشد.