پنجشنبه ۰۳ فروردینساعت ۲۳:۰۹Mar 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کتاب کودک»

ایبنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کلر ژوبرت، نویسنده کتاب کودک من و اژدها کوچولو درباره ارتباط غیرمستقیم محتوای این داستان با ماه مبارک رمضان گفت: داستان این قابلیت را دارد که در انتقال ارزش های اخلاقی و تقویت تفکر تحلیلی ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
دبیر کمیته فرهنگی، هنری و رزمایش کنگره شهدای لرستان با تشریح فعالیت های این کمیته، گفت: برگزاری 8 جشنواره با موضوعات متنوع هنری، چاپ 10 عنوان کتاب کودک و تهیه 1200 دسته کلید مزین به تمثال مبارک شهدای لرستان، از اهم فعالیت های این کمیته است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۹:۲۴    
در بسته زیر اخبار و محتوا های آموزشی پیرامون خورشت ماست غذای کدام شهر است؟ ، فیلم دعای تحویل سال دانش آموز دبیرستانی به سه زبان ، فیلمی از ضبط خوراکی های دانش آموزان توسط معلم در ازای نمره ، کی بود؟ کی بود؟ بلند بود قدش هزار و چند بود در بازار کتاب کودک ، ریشه مثلِ آب و روغن قاطی کرده ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اخبار مربوط به جوایز ادبی کتاب کودک و نوجوان در سال 1401 مطالبی هستند که در این گزارش سعی کردیم به اختصار به آنها بپردازیم.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
اخبار مربوط به درگذشت نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک و نوجوان در سال 1401 شمسی مطالبی هستند که در این گزارش سعی کردیم به اختصار به آنها بپردازیم.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
محمد آرا، مترجم کتاب کودک خرس، خرس است؛ مگر وقت هایی که خرس نیست درباره فضای آهنگین داستان گفت: نیوسن به موزون نویسی گرایش دارد و تا جایی که از من برمی آمد سعی کردم ریتم و آهنگ متن را به قلم نویسنده نزدیک کنم.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
لاله آتشی، مترجم کتاب کودک باغبان معتقد است: بااینکه لیدیا دخترکی کم سن وسال است، از مهارت مهرورزی و همدلی برخوردار است و تلاش می کند رابطه ای معنادار با محیط جدید و آدم های جدید زندگی اش برقرار کند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۱۷    
دومین ورکشاپ هنری "آشنایی با تکنیک های تصویرسازی کتاب کودک" در کانون استان چهارمحال وبختیاری" در مرکز شماره دو شهرکرد برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
امی شوارتز، نویسنده و تصویرگر کتاب های کودک و نوجوان در 68 سالگی درگذشت.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
برنامه کتاب فرهنگ امشب (سه شنبه 23اسفند ماه) در ادامه بررسی کتاب های کودک و نوجوان میزبان سمانه جلالی می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این برنامه که به بررسی کتاب کودک و نوجوان اختصاص دارد در گفتگوی تلفنی محمد رسول تبیک کارشناس مجری برنامه با سمانه جلالی درباره آثار منتشر شده وی در ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
یاشار هدایی، منتقد ادبی و عضو شورای کتاب کودک در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده است به معرفی سه کتاب با عنوان های مداد شمعی های نیلوفر و قُدقُدقُدا و کرم شب تاب و برف آب شد پرداخته است که هر سه از تازه های کتاب کودک هستند و به قلم رفیع افتخار و از سوی انتشارات محراب قلم منتشر شده اند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سیمین تاجدینی، مترجم کتاب کودک نلی گربه مستقل درباره قلم و دغدغه نویسنده این اثر گفت: قلم شیوا، گنجاندن طبیعت در داستان ها، نشان دادن ابعاد مختلف شخصیتی فرد و در نهایت معناگرا بودن داستان ها ویژگی های آثار ناتالی بابیت است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
لعیا ده پهلوانی شاعر و تصویرگر کتاب گنجشک سر به هوا گفت: مقصود از نوشتن کتاب کودک تنها توسعه دایره لغات و تقویت مهارت های سوادآموزی کودک نیست. اهداف کتاب کودک قطعا لیست بلند بالایی است ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۲۲:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
جایزه یادبود آسترید لیندگرن، لوری هالسه آندرسون نویسنده آمریکایی را به عنوان برنده خود در سال 2023 برگزید.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۷:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
گروه فرهنگی: لوری هالس اندرسون نویسنده آمریکایی، برنده جایزه یادبود آسترید لیندگرن ، گران ترین جایزه ادبیات کودک و نوجوان جهان شد.به گزارش ایسنا ، برنده جایزه ادبیات کودک و نوجوان آسترید لیندگرن در مراسمی دوگانه در نمایشگاه کتاب کودک بولونیا در ایتالیا و همچنین استکهلم سوئد اعلام شد و لوری هالس ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۴:۲۲    
لوری هالس اندرسون، نویسنده آمریکایی، برنده جایزه آسترید لیندگرن 2023 شد. هالس اندرسون در دو مراسم، یکی در نمایشگاه کتاب کودک بولونیا و دیگری در استکهلم، به عنوان برنده معرفی شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
جیمز نورکلیف، نویسنده 76 ساله کتاب کودک و نوجوان، برنده جایزه مارگارت ماهی سال 2023 شد. این جایزه هر سال به خاطر یک عمر دستاورد و کار برجسته در زمینه ادبیات کودکان در نیوزیلند اهدا می شود.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۴:۱۹    
یان فالکونر، نویسنده و تصویرگر کتاب که به خاطر مجموعه کتاب های کودک اولیویا شهرت داشت، در 63 سالگی درگذشت. فالکونر در سال 2001 برنده مدال کالدکوت شد و بیش از 30 جلد برای نشریه نیویورکر طراحی کرد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
میترا نوحی جهرمی، مترجم کتاب کودک من، تو و دریای بزرگ آبی درباره تأثیر دو روایت همزمان ولی متفاوت این داستان از نگاه مادر و کودک گفت: برای والدینی که گاهی فکر می کنند می توانند جلوی بچه هر حرفی را بزنند، جروبحث کنند یا اگر کودک شان صحنه ای را ببیند تحت تأثیر قرار نمی گیرد ...
لیزنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۱:۱۵    
کارگاه شناخت کتاب کودک به همت اداره کتابخانه های عمومی آران و بیدگل و با همکاری شهرداری شهرستان و حضور کتابداران،اعضای کتابخانه های عمومی، فعالین حوزه کودک،معلمان و مربیان برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
شصتمین دوره نمایشگاه کتاب کودک بولونیا با 100 غرفه کمتر از نمایشگاه سال 2019، با 1350 غرفه به مدت 4 روز در ماه مارس برگزار می شود.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
برنامه کتاب فرهنگ امشب (سه شنبه 9 اسفند ماه) در ادامه بررسی کتاب های کودک و نوجوان به سراغ آثار تربیتی این حوزه می رود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۱:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
ترجمه عربی 11 عنوان کتاب کودک از انتشارات آستان قدس رضوی (به نشر) در بیست وهفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط در غرفه جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۱:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
ترجمه عربی 11 عنوان کتاب کودک از انتشارات آستان قدس رضوی در بیست وهفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط در غرفه جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد اولین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان با عرضه 15 هزار عنوان کتاب در مجتمع آموزشی فرهنگی سما شهر یزد راه اندازی شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۴:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
کتاب تیک تاک به نویسندگی و تصویرگری مهشید راغمی از آثار جدید انتشارات کانون پرورش فکری در حالی در مرحله اول جشنواره بین المللی کتاب کودک جزیره نامی کره جنوبی انتخاب شد که نام شش تصویرگر ایرانی در میان منتخبان قرار گرفته است.
نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان با حضور بیش از 60 ناشر و همکاری اداره کل آموزش و پرورش، اداره کل کانون پرورش فکری، مجتمع آموزشی سما و انجمن ناشران کتاب برگزار شد.
کتاب تیک تاک به نویسندگی و تصویرگری مهشید راغمی از آثار جدید انتشارات کانون پرورش فکری در حالی در مرحله اول جشنواره بین المللی کتاب کودک جزیره نامی کره جنوبی انتخاب شد که نام شش تصویرگر ایرانی در میان منتخبان قرار گرفته است.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۸:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
گروه فرهنگی: پس از اینکه مشخص شد نسخه های انگلیسی کتاب های رولد دال در حال بازنویسی برای مخاطبان امروزی هستند، ناشران فرانسوی دال هرگونه تغییر در کتاب های ترجمه شده این نویسنده فقید بریتانیایی را رد کردند. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۰:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
برنامه کتاب فرهنگ امشب (سه شنبه 2 اسفند ماه) در ادامه بررسی کتاب های کودک و نوجوان به سراغ آثار استاد محمد حمزه زاده می رود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۴:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان یزد 6 تا 12 اسفند 1402 در مجتمع فرهنگی آموزشی سما یزد برگزار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۲:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
چاپ دوم کتاب"دفتر خاطرات یک عنکبوت" نوشته خانم "دورین کرونین" با ترجمه سمیرا کمالی در 40 صفحه وزیری توسط نشر نیستان منتشر و وارد بازار کتاب کودک و نوجوان شد.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۳:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
پایگاه اهدا و نذر کتاب فرهنگسرای اندیشه، 500 جلد کتاب کودک و نوجوان به روستای ترشیز چهارمحال و بختیاری ارسال کرد.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۲۳:۱۱    
مهرسا شاه محمدی متولد، 19؍01؍1394 در رشت به عنوان نویسنده و مولف کتاب کودک به عضویت صندوق اعتباری هنر در آمده است تا خردسال ترین نویسنده ایران نام بگیرد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۲:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
پگاه شرفی، مترجم کتاب کودک لوبنا و پیبل در مصاحبه با ایبنا ضمن بیان تجربه اولین ترجمه کتاب کودک خود، گفت: آنچه در این داستان بیش از هر چیز آموزنده است این است که انسان ها در شرایط بسیار سختی که حتی باورش برای خیلی ها می تواند غیرممکن باشد، می توانند مهربان باشند و با درک متقابل شرایط دیگران ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۰:۰۸    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، در پیامی فرا رسیدن روز جهانی اهدای کتاب کودک را تبریک گفت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۴:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
چاپ دوم کتاب"دفتر خاطرات یک مگس" نوشته خانم "دورین کرونین" با ترجمه سمیرا کمالی در 40 صفحه وزیری توسط نشر نیستان منتشر و وارد بازار کتاب کودک و نوجوان شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
بهار اشراق، مترجم کتاب کودک چرا؟ که به موضوع جنگ می پردازد درباره جنبه های مختلف درون مایه این اثر گفت: یکی از ویژگی های کتاب این است که امکان پرسش های بسیاری را فراهم می کند و حتی می شود بچه ها نمایش بازی کنند و پایان را به شکل های متفاوت یا موضوع را از دعوای سر یک گل به چیز دیگری تغییر دهند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۳:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
جایزه کتاب کودک واتر استون، نامزدهای نهایی خود در سال 2023 را در بخش کتاب های مصور، خوانندگان کوچک تر و خوانندگان بزرگ تر اعلام کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۰۱:۰۴    
به مناسبت بزرگداشت دهه مبارک فجر و برای تشویق و ترغیب کودکان به مطالعه کتاب و آشنا ساختن والدین با نقش کتاب در تربیت و پرورش فرزندان شان، نمایشگاه های کتاب کودک در قشم برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۳:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
یکی از ناشران حوزه کودک معتقد است حمایت ها از بخش خصوصی عموما تبدیل به شعار شده است و در مرحله عمل موانعی برسرراه تولیدکننده قرار می گیرد که او را دلسرد می کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی و جشن بزرگ به سوی فردای روشن از 6 اثر تازه نشر فریبرز لرستانی نویسنده کتاب کودک و نوجوان رونمایی شد. ...
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۰:۴۱    
با این که ساعت های پایانی نمایشگاه بود اما فروشنده ها همچنان پر انرژی مشغول تبلیغ و توضیح درباره کتاب ها بودند. قسمت سخت کار وقتی بود که گلوی پسرک در رنگ و نقاشی غرفه ای گیر می کرد یا دخترک با شکلات و بادکنک غرفه داری اغفال می شد و می ایستاد ...
فرهنگ سدید   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۹:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
نویسنده ی کتاب کودک و نوجوان با بیان اینکه ایران به دلایل سیاسی عضو کنوانسیون برن نشده، گفت: همین امر سبب شد که ترجمه خود به خود از نوعی رانت برخوردار شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بمنظور ترویج کتابخوانی نمایشگاه تازه های کتاب کودک و نوجوان در فیروزکوه گشایش یافت .
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۴:۱۲    
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی بیش از هزار جلد کتاب کودک و نوجوان را به کودکان زلزله زده خوی اهدا کرد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، همزمان با میلاد امام علی (ع) و به همت جمعی از خیرین و همکاری نشر مسجد مقدس جمکران و انتشارات ارمغان طوبی، 350 جلد کتاب کودک و نوجوان به ارزش 110 میلیون ریال به کتابخانه عمومی امام علی (ع) اهدا شد. ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۹:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس حوزه هنری استان زنجان گفت: کتاب های تصویرسازی لطف خورشید و فصل لبخند ویژه گروه کودک و نوجوان همزمان با دهه فجر رونمایی می شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۸:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
چاپ دوم کتاب دفتر خاطرت یک کرم به نویسندگی دورین کرونین و تصویرگری هری بلیس با ترجمه سمیرا کمالی در 40 صفحه وزیری از سوی نشر نیستان وارد بازار کتاب کودک شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
چاپ دوم کتاب " دفتر خاطرت یک کرم"به نویسندگی "دورین کرونین" و تصویرگری "هری بلیس" با ترجمه سمیرا کمالی در 40 صفحه وزیری از سوی نشر نیستان وارد بازار کتاب کودک شد.