چهارشنبه ۰۹ خردادساعت ۱۰:۰۶May 2024 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کتاب کودک»

مدیرکل نظارت بر انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دومین نشست گفت وگومحور کتابخانه مرجع کانون درباره اهمیت مخاطب شناسی در تولید کتاب کودک سخن گفت.
غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در یازدهمین روز از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی همچون نشست معرفی جهانی کتاب کودک ایرانی ، نشست محفل ادبی با محوریت شعر مقاومت، کارگاه آموزشی رسانه های اجتماعی، تولید محتوا و برندینگ ...
دومین نشست گفت وگومحور با عنوان اهمیت مخاطب شناسی در تولید کتاب کودک در کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۶:۳۷    
به مناسبت پنجم خردادماه، روز ملی حمایت از خانواده زندانیان، در این مطلب به معرفی دو کتاب کودک و نوجوان و فواید مطالعه در این موضوع برای درک بهتر شرایط پرداخته ایم.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۲۲:۰۸    
انجمن کتاب کودک و نوجوان استان قم در پیامی، شهادت آیت الله سیدابراهیم رئیسی و همراهان او در پی سانحه دلخراش سقوط بالگرد را تسلیت گفت.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۲۰:۳۵    
هیئت نظارت بر نشر کتاب کودک شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی، شهادت آیت الله سیدابراهیم رئیسی و همراهان او در پی سانحه دلخراش سقوط بالگرد را تسلیت گفت.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۷:۱۷    
جمعی از فعالان فرهنگی و ادبی حوزه کتاب کودک و نوجوان به شهادت رئیس جمهور خدمتگزار، آیت الله سیدابراهیم رئیسی و همراهان او واکنش نشان دادند.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
علی الله سلیمی، روزنامه نگار و نویسنده کتاب کودک و نوجوان در واکنش به شهادت آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشور و همراهان او، پیام تسلیتی خطاب به کودکان و نوجوانان ایرانی نوشت.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۲:۴۸    
انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان در پیامی، سانحه دلخراش سقوط بالگرد حامل رئیس جمهور و همراهان او را که منجر به شهادت سرنشینان شده است، تسلیت گفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۱:۵۸    
درشهرستان برخوار 12 بخش تخصصی کتاب کودک فعال است.
در نشست تغییر شاخصه های فروش کتاب کودک و نوجوان به معرفی مخاطبان کتاب و شیوه هایی که منجر به فروش بهتر کودک و نوجوان می شود، اشاره شد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۹:۰۷    
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور کودک و نوجوان گفت: باید ببینیم وقتی درباره بازار کتاب کودک صحبت می کنیم، منظورمان بازار اقتصادی است یا بازار فرهنگی؟
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۰۱    
میکائیل براتی، گرافیست و طراح کاراکتر مطرح کرد: به نظر من هر چه که تکنولوژی بیشتر پیش برود و ماشینی تر شود، بی روح تر نیز خواهد شد. در تصویرسازی های داخلی کتاب کودک در کشورهای غربی، تصویرسازی دستی اهمیت بسیار زیادی دارد.
همزمان با آخرین روز از برگزاری سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، غرفه نهاد با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی میزبان علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۹:۵۳    
هستی حسینی گفت: کتاب کودک صرفاً برای گروه سنی کودک نیست و اتفاقاً در خیلی از موارد، باعث می شود که ما نگاهی جدید به خودمان، دنیای اطراف مان و آدم های بیرون از دنیای خود داشته باشیم.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۹:۳۰    
یک پژوهشگر کتاب کودک و نوجوان در این مطلب، فهرستی از آثار کودک و نوجوان را که براساس موضوع آن ها طبقه بندی کرده، به مخاطبان ایبنا معرفی کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره انجمن ناشران کودک و نوجوان از تعامل ناشران خارجی و داخلی برای افزایش صادرات کتاب کودک و نوجوان در سال آینده خبرداد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۷:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
نشست خرده روایت های مادرانه با نگاهی به کتاب های خانه کتاب بازها ، پناهم باش ، فکرشم نکن و مادر پروازی با حضور معصومه امیرزاده، نویسنده کتاب خانه کتاب بازها ، فائضه غفارحدادی، نویسنده و منصوره مصطفی زاده، کارشناس کتاب کودک در کوشک کتاب برگزار شد.
سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۶:۱۵    
اعطای بیش از 40000 نشان رشد به کتاب کودک و نوجوان در ادوار گذشته عرضه 1000 عنوان کتاب توسط انتشارات مدرسه در نمایشگاه کتاب نیازهای مخاطب در این نمایشگاه برای تولید محتوا در سال های بعد سنجیده می شود یکی از کارکردهای اصلی نمایشگاه روبرو شدن مخاطب با ناشر است ...
یک نویسنده کتاب کودک گفت: کتاب تصویری و مصور باهم فرق دارند و باید این را لحاظ کنیم که هر کتابی که تصویر داشت، نمی توان به آن کتاب تصویری گفت.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۹:۲۱    
مدیر دفتر انتشارات به نشر گفت: مطالعه ام در زمینه کودک و نوجوان بسیار زیاد است و خواهش من این است که مسئولان انتشارات کودک حتی اگر کتاب کودک نمی خوانند، حداقل کتاب بخوانند؛ بعضی از بزرگوارانی که در صنعت نشر کتاب کودک فعال هستند درست مثل خیلی از سینماگران ما که اهل فیلم دیدن نیستند ...
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۵:۱۵    
تصویرساز کتاب کودک و نوجوان عنوان کرد: اخیراً در حال مطالعه رمان های وارکرفت هستم. این کتاب یک رمان خاص و فانتزی در 15 جلد از ریچارد ناک است.
سازمان بازرسی کل کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۳:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
آئین رونمایی از دو عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان در غرفه انتشارات سازمان بازرسی کل کشور در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۱:۱۲    
حامد عسکری، شاعر و نویسنده در گفت وگو با ایبنا از مطالعه کتاب کودک و نوجوان گفت و آخرین کتابی را که در این حوزه خوانده است معرفی کرد و از نگارش یک رمان نوجوان خبر داد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۲۰:۱۹    
نشست گفت وگو با اولین پدیدآورندگان کتاب کودک فلسطین در ایران با حضور صلاح الدین احمد لواسانی، نویسنده، شاعر و نقاش و محمدمسعود غفاری شریف، نماینده انتشارات انصاریان در غرفه ایبنا برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۲:۱۵    
یک نویسنده ادبیات کودک گفت: گاهی نویسندگان تفریط می کنند و به خاطر ترس از مستقیم گویی به قدری مطلب را پوشیده بیان می کنند که بچه ها پیام را نمی گیرند. این است که باید اعتدالی ایجاد کنیم تا هم پیام را برسانیم و هم شعاری نشود.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۹:۵۲    
نویسنده کتاب کودک و نوجوان تصریح کرد: برای این که نسل جدید ترغیب به کتابخوانی شود، باید کار رسانه ای قوی و تأثیرگذار در این باره انجام دهیم.
در نشست رونمایی از نشان و پوستر جشنواره ملی و بین المللی کتاب کودک و نوجوان بر راه اندازی جشنواره ای برای به رسمیت شناختن بیشتر ادبیات کودک و نوجوان به منظور پویایی و غنی سازی ادبیات تخصصی کشور تاکید شد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۷:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
علی الله سلیمی گفت: این کتاب، داستان یک کودک فلسطینی در همین جنگ غزه است که با خانواده خود از مناطق مرکزی غزه به سمت رفح می روند و درواقع آوارگی، آن ها را به آن سمت رفح و جنوب فلسطین گسیل می کند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۳:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار کتاب ایران اکونومیست ، آیین رونمایی از نشان جشنواره ملی و بین المللی کتاب کودک و نوجوان 25 اردیبهشت 1403 در سرای اهل قلم بخش کودک و نوجوان سی وپنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد ...
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۳:۱۶    
مدیر داخلی نشر برکه گفت: به نظر من خیلی مهم است افرادی که در یک انتشارات کتاب کودک فعال هستند، کتاب کودک بخوانند. این امر باعث می شود از رقبای خود باخبر باشند و حوزه های کاری یکدیگر را بشناسند.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۳:۰۷    
مراسم رونمایی از نشان جشنواره ملی و بین المللی کتاب کودک و نوجوان با حضور یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سی و پنجمین دوره نمایشگاه کتاب تهران واقع در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد. /عکاس:فاطمه عموزاد
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۱:۰۶    
نشست نقد و بررسی کتاب های تربیت جنسی برای کودکان زیر 7 سال با حضور زهرا محسنی فرد، مروج کتاب کودک در سرای اهل قلم کودک و نوجوان برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۸:۴۸    
کتاب قصه های تصویری کیمیای سعادت به روایت مژگان شیخی به خصوص جلد پنجم آن را که در این مطلب معرفی کرده ایم، از نمونه های مناسب و مثال زدنی کتاب کودک و نوجوان در زمینه رعایت زبان فارسی به شکلی درست است.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
قصه ی خوبان از زبان یک کَسای یمانی است؛ پارچه ای ابریشمین که قرار است بشود خوشبخت ترین عبای دنیا! مجید ملامحمدی حدیث کساء را در قالب قصه به قلم تحریر در آورده است.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
هرمزگان - دومین کتاب کودک هرمزگانی، با عنوان قصه های کاویان وارد بازار کتاب شد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۳:۱۱    
گیتی خامنه، گوینده کتاب های صوتی کودک در غرفه انتشارات مهرسا قصه ای کاش بینی من سبز بود را برای بچه های امروز و دیروز بلندخوانی کرد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۸:۲۱    
فهیمه شانه، ویراستار کتاب کودک و نوجوان در این مطلب فهرستی متنوع شامل 25 کتاب را به کودکان و نوجوانان برای خرید از نمایشگاه کتاب تهران 1403 پیشنهاد کرد.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۵:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
رونمایی از کتاب تخت آتا ویژه کودکان با حضور نویسنده این کتاب مهدیه پوراسمعیل و رحیم مخدومی مدیر مسئول مؤسسه رسول آفتاب در غرفه مجمع ناشران دفاع مقدس در سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب برگزار شد.
سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۵:۱۵    
ارائه پشتیبانی علمی و خدمات مشاوره ای به خانواده ها برگزاری نشست های تخصصی با ناشران کتاب کودک و نوجوان برگزاری نشست های علمی ترویجی دیدار وگفت وگو با ناشران و نویسندگان کتاب کودک اجرای برنامه عروسکی ...
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۳:۴۱    
خراسان جنوبی- محمود فاضلی مولف، گفت: نمایشگاه کتاب بهترین فرصت برای خرید کتاب کودک از ناشران معتبر و متخصص است.
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۲۱:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
آثاری که در سال های قبل با عنوانی دیگر یا توسط ناشری دیگر به چاپ رسیده یا به صورت گزیده آثار قبلی باشد، داوری نمی شود.
حسن روح الامین با بیان اینکه تصویرسازی، طراحی جلد کتاب و تصویرسازی کتاب کودک همگی ژانرهایی متفاوت در عرصه گرافیک هستند، گفت: کسی که نقاش و گرافیست است لزوما نمی تواند طراح و تصویرساز کتاب باشد و ما در کشورمان گرافیست متخصص جلد کتاب نداریم.
شعار سال   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
سال گذشته (1402)، رهبر معظم انقلاب ضمن بازدید سه ساعته از نمایشگاه کتاب، دو دغدغه عمده شامل چاره اندیشی درباره گرانی کتاب و اهتمام در تولید و تقویت نشر کتاب های مخصوص کودکان داشتند ...
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۱:۳۷    
کتاب داستان نویسی دسته جمعی به قلم کلر ژوبرت نویسنده نام آشنای ادبیات کودک و نوجوان است که در تازه ترین اثر خود، روایت زندگی پژوهشگر علوم قرآن و حدیث را به عنوان دومین کتاب کودک موسسه امام صدر منتشر کرد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۹:۰۰    
مسئول غرفه انتشارات کتاب جمکران گفت: ما در سال های قبل به آن صورت، اثری مستقیم با مسئله رژیم صهیونیستی و فلسطین و قدس نداشتیم؛ ولی در یکی دو سال اخیر و خصوصاً در سال گذشته (پس از طوفان الاقصی) ما هم به این مسئله ویژه ورود کردیم.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۶:۰۲    
پژوهشگر و کارشناس کتاب کودک و نوجوان گفت: پیشنهاد می کنم کسانی که در حیطه کودک و نوجوان کار می کنند، در چند حوزه مطالعه کنند؛ چراکه حوزه کتاب کودک یک محدوده کاملاً میان رشته ای است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۰:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
کتاب های همه ش مال جوجه باشه! ، کرمی که عقاب را نجات داد ، پرونده قتل مرموز یک (یا دو) خفاش جوان و مهمان سرزده راهی بازار کتاب کودک شده است.
کاوک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۰:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش کاوک نیوز به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، رضامراد صحرایی امروز 19 اردیبهشت 1403 و در نخستین روز آغاز نمایشگاه نوشت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این دوره از نمایشگاه کتاب با بیش از 1000 عنوان کتاب حضور خواهد داشت. ...
پانا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۷:۳۹    
تهران (پانا) - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می گوید اولین جشنواره ویژه کتاب کودک و نوجوان به زودی برگزار خواهد شد.