چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۷:۱۰Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آموزه های دینی»

شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۲:۱۸    
می توان در کمال سادگی و ساده زیستی در کنار هم عیدی با صفا و صمیمت داشت و به جای اینکه به مسائل ظاهری پرداخته شود می توان عید واقعی خود را به محتوا و پیاده کردن آموزه های دینی و سبک زندگی اسلامی ببریم.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۴۷    
مدیر مؤسسه قرآنی سدرةالمنتهی طی یادداشتی بر ضرورت امر بازنگری سریع در شیوه های آموزشی، استفاده از شیوه های نوین در آموزش علوم دین، اهتمام ویژه آموزش و پرورش و آموزش عالی، به آموزش آموزه های دینی تأکید کرد.
فرمانداری لنجان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۳۸    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان قرارگاه حجاب و عفاف با حضور حمیدرضا محمدی فشارکی فرماندار شهرستان لنجان ، کمال نوری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و دیگر اعضاء در فرمانداری لنجان برگزار شد ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۳:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور در اختتامیه سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم: می خواهند در دل مردم دنیا نسبت به ایران، هراس ایجاد کنند دلیل ایران هراسی دشمنان، توجه به دین و خواسته های مردمی در جمهوری اسلامی است ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۱:۰۵    
کشور ما ایران مهد آداب و رسوم و آیین های دیرینه ای است که هریک معنا و زیبایی های خود را دارد. در این میان از ترکیب آموزه های دینی با سنت های ملی، جلوه هایی جالب خلق شده است. بخشی از این آیین ها مربوط به ماه مبارک رمضان است که در آستانه این ماه الهی با برخی از آن ها آشنا می شوید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۱:۰۰    
امسال 30 هزار مبلغ با هدف بسط و گسترش آموزه های دینی در ماه مبارک رمضان به نقاط مختلف کشور اعزام می شوند.
ندای اصفهان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۴:۰۰    
براساس آموزه های دینی ما عمر به عنوان سرمایه غیرقابل بازگشت انسان محسوب شده و در روز قیامت از انسان در مورد اینکه عمر و جوانیش را در چه راهی صرف کرده، سؤال خواهد شد. امام رضا(ع) درباره ارزش سرمایه عمر به نقل از رسول اکرم (ص) می فرماید: نسبت به حفظ عمرت حریص تر باش تا مال و ثروتت...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
رشت- نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به نگرش مردم محوری مدیران در خدمت رسانی گفت: مدیریت در جامعه اسلامی باید بر پایه آموزه های دینی، تشریک مساعی، فروتنی و تواضع باشد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام محقی با بیان اینکه تربیت نیروی مسجدی و انقلابی دغدغه و ماهیت اصلی کانون های فرهنگی هنری مساجد است، گفت: کانون های مساجد این ظرفیت را دارند که آموزه های دینی را در کنار فعالیت های فرهنگی با زبان و ابزار هنر به نسل جدید منتقل کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
انجمن اسلامی فارغ التحصیلان آمریکا و کانادا با صدور پیامی درگذشت حسن غفوری فرد را تسلیت گفت.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه ترویج آموزه های دینی رسالت خطیری بر دوش حوزویان است، گفت: با استفاده از ظرفیت حوزه باید فرهنگ اسلامی انقلابی در جامعه نهادینه شود.
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
یوان کلارک از معمارانی که قرار است در تغییر این مکان به مرکز اجتماعات شیعیان کار کند، گفت: این طرح برای احترام به آموزه های دینی ایجاد شده است و یک دارایی برای کل جامعه به شمار می آید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- همزمان با پنجمین روز از هفته منابع طبیعی و با شعار منابع طبیعی، مردم و آموزه های دینی ، به منظور نهادینه سازی فرهنگ درختکاری، نهال رایگان در مصلی بزرگ گرگان توزیع شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۲:۵۵   + ۵۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه گفت: خارجه آمریکا و چند کشور مغرور اروپائی با کارنامه سیاه نقض حقوق بنیادین بشر و زنان در جوامع خود و دیگر نقاط جهان، نقض قوانین موضوعه و نیز آموزه های دینی و اخلاقی حقوق بشر و زنان، اصلا در جایگاهی نیستند که مدعی دیگران باشند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۲:۰۷    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: با اتکا به آموزه های دینی و تربیت معنوی فرزندان خود باید از سنین کودکی بتوانیم انسانهایی در تراز انقلاب تربیت کنیم
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۱۴    
فرماندار شهرستان مراوه تپه، گفت: آموزه های دینی و قرآنی الگو و سرمشق راه طلاب مدارس علوم دینی باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
در این خبر به مدل سازی مناسب نسلی برای فراگیری آموزه های دینی از کلام رهبر انقلاب گفته ایم.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۴۷    
فرماندار شهرستان گرگان گفت: در آموزه های دینی و قرآن کریم درآیه 11 سوره نحل به فواید درختان مثمر مانند خرما ، زیتون و انگور اشاره شده است و درختکاری ، به منزله احیای یک موجود زنده و تسیبح گوی خداوند ، امری مقدس است . ...
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدل سازی مناسب نسلی برای فراگیری آموزه های دینی / لطیف مثل جشن تکلیف این گزارش و کلی مطالب دیگر را در شماره 6447 روزنامه جام جم بخوانید و برای مشاهده جلد دوم اینجا کلیک کنید.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۱:۰۱    
سردار یوسفعلی زاده گفت: باید با تأسی به ارزش های دفاع مقدس و مقاومت که برگرفته از آموزه های دینی است از فرهنگ این حماسه جاوید الگو بگیریم که ضامن سعادت دنیا و آخرت ما خواهد بود و اگر از فرهنگ مقاومت فاصله بگیریم پیامدی جز شقاوت به همراه نخواهد داشت.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۳:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست شهرداری مشهد گفت: در آموزه های دینی ما به کاشت درخت تاکید شده است و همچنین به جهت وجود آلاینده های که در شهر ها وجود دارد این امر ضرورت دارد. به فضای سبز و توسعه آن به عنوان کالای لوکس نگاه نمی کنیم بلکه امری ضروری است.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
جوانان اولویت اول تولیدات رسانه ملی / جام جم نقش الگویی حضرت علی اکبر (ع) در آموزه های دینی را بررسی می کند این گزارش و کلی مطالب دیگر را در شماره 6446 روزنامه جام جم بخوانید و برای مشاهده جلد دوم اینجا کلیک کنید.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۱:۰۳   + ۳۰ سایت دیگر  
جماران نوشت: بیانیه مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم تاکید کرده است: برخی شواهد این برداشت را تقویت می کنند، که جریانی افراطی با رعب آفرینی و ایجاد هراس در پی جلوگیری از تحصیل دختران و منصرف ساختن آنان از این کار باشد ...
فرمانداری نایین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
در این پیام آمده است : بسم الله الرحمن الرحیم جوانی به عنوان گوهری ارزشمند، همواره در آموزه های دینی و اسلامی و سیره پیامبر گرامی اسلام(ص) مورد تاکید بوده و نام گذاری میلاد با سعادت حضرت علی اکبر(ع) با عنوان روز جوان اقدامی است که روح متعالی جوانان را با الگویی تابناک پیوند زده و چارچوب رشد و ...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۶:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه پاوه گفت: طلاق یکی از عوامل افزایش ناهنجاری های اجتماعی در جامعه است و ضرورت دارد با اخلاق اسلامی و آموزه های دینی ازدواج و زندگی کنیم.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۴:۳۱    
محمود واعظی، رئیس دانشکده الهیات دانشگاه تهران گفت: بسیاری از نظریه پردازان آینده پژوه معتقدند که آینده متعلق به فرهنگ و معنویت است. البته معنویت به معنای عام یعنی از جنس فیزیک نباشد و صرفاً معنویتی نباشد که ما در آموزه های دینی داریم.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
یک پژوهشگر حوزه دین گفت: در تبلیغ دینی بیشتر به سمت آرمانگرایی و شعارزدگی رفته ایم و از تطبیق آموزه های دینی با زندگی روز غافل شدیم؛ همین امر موجب شده است، جریان های رقیب دینداری مقبولیت بیشتری داشته باشند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۴:۴۲    
در بسیاری از آموزه های دینی و اخلاقی توصیه شده است اگر کاری برای دیگری انجام می دهید منفعت شخصی خودتان را گنار بگذارید و خیر عمل را در نظر بگیرید.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۴:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران نوشت:مسعود حمیدی نژاد مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان صبح امروز سه شنبه 9 اسفند ماه 1401 در گردهمایی معاونین پرورشی و تربیت بدنی مناطق سراسر استان خوزستان که به مناسبت روز امور تربیتی برگزار شد با اشاره به اهمیت فعالیت های پرورشی در نظام آموزش و پرورش گفت ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۷    
تفاوت اساسی اقتصاد اسلامی با سایر مکاتب اقتصادی، در این است که اقتصاد اسلامی بر آموزه های دینی مبتنی است، در حالی که نظریه پردازان اقتصاد سرمایه داری حول محور های مطلوبیت، سود و رفاه مادی می چرخند، در نظریه اقتصاد سرمایه داری مبنای رفتار انسان در جایگاه مصرف کننده ...
مرصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۰۱    
مرصاد نیوز: امام جمعه هرسین گفت: بر اساس آموزه های دینی ما اول تزکیه مهم است و در ادامه موضوع تعلیم و آموزش اهمیت دارد که اگر این مهم و اولویت بندی صورت نگیرد حجاب اکبر به وجود می آید.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
تعمیق آموزه های دینی و مهدوی و دوری از شبهات و افزایش انس و الفت با فرهنگ مهدوی، مساله مهمی است که با استفاده از ظرفیت مسجد و اجرای سبک زندگی منتظرانه و مهدوی می توان جامعه را برای ظهور آماده کرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۳:۱۱    
کارگاه مهارت های زندگی و آموزه های دینی با حضور مدیر مؤسسه رسالت القرآن، مربیان قرآنی و مادران روزگذشته در مؤسسه رسالت القرآن گرگان برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
تفکر بنیادین نظام تعلیم و تربیت در تحقق حیات طیبه بنا شده، و در نتیجه جهت اصلی نظام تعلیم و تربیت نیز در هدایت دانش آموزان برای وصول به حیات طیبه قرار گرفته است ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه لرستان با بیان اینکه امام حسین(ع) بزرگ پاسدار ارزش های الهی برگرفته از آموزه های دینی و قرآنی است، گفت: مقام بندگی بالاتر از مقام خلیفه الهی است و به میزانی که بنده خدا باشیم عزیز هستیم.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
پیشوای سوم شیعیان امام حسین (ع) در روز سوم شعبان سال چهارم هجری قمری متولد شد، امامی که در راه عدالت گستری و ترویج آموزه های دینی با اهل بیت خود، مظهر عزت و آموزگار شهادت بود و حماسه بزرگ عاشورا و حدیث مقاومت را در قلب تاریخ آفرید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۲:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی گفت: سه نام منتخب پسران در یازده ماهه سال 1401 محمد، امیرعلی، علی است که این امر بیانگر رفتارهای فرهنگی مردم براساس آموزه های دینی است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۲:۰۰    
حجت الاسلام عزیزی در جلسه هماهنگی انعقاد تفاهم نامه همکاری بین کانون های فرهنگی و هنری مساجد همدان با آموزش و پرورش گفت: کانونهای فرهنگی هنری مساجد مکانی امن در تربیت جهادی نسل جوان و ترویج آموزه های دینی است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام عزیزی گفت: به مناسبت نیمه شعبان و 18 اسفند سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد ، همایش مهدی یاوران با حضور مدیران و اعضای کانون های مساجد همراه با خانواده هایشان برگزار می شود .
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۸:۴۵    
معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه دین پاسخگو تمام نیازهای بشر است، تاکید کرد: نقش آموزه های دینی و مهارت های اجتماعی باید در طرح های فرهنگی پررنگ تر شود.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۳:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
حوزه / مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: اگر خانواده که تشکیل دهنده خمیرمایه جامعه بشری است با آموزه های دینی پیش برود به طور قطع جامعه به سامان خواهد رسید.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۸:۱۱    
ویژه گفت: عید مبعث فرصتی در جهت ترویج اخلاق اسلامی و آموزه های دینی در جامعه بویژه در میان نسل جوان است
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۳:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
تولیت آستان قدس رضوی گفت: در تبعیت از فضیلت ها و آموزه های اخلاقی پیامبر اسلام دچار عقب ماندگی هایی هستیم و راه باقی مانده بسیار طولانی است و شاهد اجرای کمی از آموزه های دینی و بهره وری از آنها هستیم.
تیک   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۰۸:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
احمدحسین فلاحی نماینده همدان در مجلس یازدهم درباره حساسیت حاکمیت بر موضوع حجاب می گوید: یکی از نماد های جامعه اسلامی و یکی از واجبات الهی، حجاب است و ترک آن مثل بقیه واجبات جزو محرمات است ...
کرج رسا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
✍️ رضا قاسمپور ره آورد بیست و چند سال معلمی و تدریس با گچ و تخته، آسم و پلیپِ بینی و...انواع دردسرهاست. برای مراجعه به دکتر سراغ تعیین نوبت الکترونیکی ام به دلیل سرعت نازل اینترنت تلاشم بی نتیجه است.به منشی مطب زنگ می زنم می گوید: اگر وقت نگرفتی باید آنقدر بنشینی تا بین ِمریضی دکتر را ببینی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۲۲:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر ضرورت شناخت عمیق نسل جوان از آموزه های دینی و التزام عملی به آن ها در زندگی، به آنان یادآور شد: آینده روشن وقتی محقق می شود که گذشته روشنتان را بشناسید و نگذارید با جعل تاریخ، تحقیرتان کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۳:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
قم-رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: آموزش های دینی در علوم مرتبط با سلامت به جامعه جهت می دهد و آموزه های دینی باید به عنصر حیاتی جامعه اسلامی مبدل شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۰:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
گرگان- مفتی اعظم جمهوری قزاقستان گفت: روحانیون و بزرگان مذاهب اسلامی بر نشر آموزه های دینی مشترک متمرکز شوند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۲۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر موسسه رسالت القرآن گرگان از برگزاری کارگاه مهارت های زندگی و آموزه های دینی ویژه مربیان قرآنی معلمان و مربیان کودک و نوجوان و مادران علاقمند به تربیت دینی در موسسه رسالت القرآن گرگان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
تراز انقلاب اسلامی برخی مسئولان نالایق و ساختارهای ناهمگون نیست بلکه مسئولان و ساختارها باید تراز خود را انقلاب اسلامی قرار دهند و ساختارهای نظام را مبتنی بر آموزه های دینی و قرآنی شکل دهند.