پنجشنبه ۱۳ آذرساعت ۰۸:۳۵Dec 2020 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شعر آیینی»

شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۱:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
بیش از 40 روز از درگذشت جمیله سادات کراماتی، بانوی شعر آیینی مشهد، در پی ابتلا به سرطان می گذرد. اما در روز های گذشته موجی در اینستاگرام در دفاع از شعری از تنها مجموعه غزل او ماه را دوست دارم که شب هایت را که در سال 1388 منتشر شده بود، به راه افتاده است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۵:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سعید بیابانکی نویسنده و شاعر و روح الله رامندی ؛مسئول ستاد مردمی مبارزه با کرونا ، شنبه 8 آذر بعد از گفتگوی ویژه خبری، مهمان برنامه دست در دست از شبکه دو سیما می شوند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
صفت اول شاعر آیینی ایمان است بطوریکه شاعر آیینی باید با اخلاص و بر مبنای اعتقاد و باور قلبی برای اهل بیت شعر بگوید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
اولین رویداد ملی شعر آیینی سوگواره ایل به میزبانی استان برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل کانون فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری اولین رویداد ملی شعر آیینی به میزبانی استان خبر داد.
شهر بیست   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۲۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
شهر بیست/ کتاب شعر آیینی و عاشورایی شاهد شمشاد قدان به قلم نویسنده معاصر کشورمان حسین شیردل از سوی مرکز نشر هاجر به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی منتشر و روانه بازار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
"شعر آیینی" با ادبیات پاکستانی از اهل سنت و شیعیان به زودی از شبکه سحر پخش خواهد شد و امشب پرس تی وی میزبان دختر رهبر شیعیان نیجریه می شود.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
این کتاب دارای 37 غزل است که دارای محتوای احساسی و بیشتر عاشقانه است و چند مورد نیز شعر آیینی دارد. در اشعار او می توان بارقه هایی از انتقادات اجتماعی را به ویژه درباره آسیب هایی در حوزه ی زنان، مشاهده کرد. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۸:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
یک شاعر در نشست مجازی محرم امسال گفت: ورود شعر آیینی کودک به صحنه هیئت یکی از اتفاق بزرگ نوحه های امسال بود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۵۲    
نخستین جلسه از سلسله جلسات مجازی انجمن های شعر بانوان رضوی گوهرشاد کشور با موضوع بایدها و نبایدها در شعر آیینی - نقد شعر از رواق دعبل صحن جمهوری اسلامی حرم مطهر رضوی برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
شاعران شیعی انتظار را نه در نشستن و ایستایی، بلکه در برخاستن و پویایی معنا می کنند. شعر انتظار، شعر مردگی و بازدارندگی نیست، شعر زندگی و زایندگی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
رضا اسماعیلی در یادداشتی نوشت: امروز به شهادت بسیاری از پژوهشگران، در مجموعه اشعار شاعران معاصر به ندرت با توحیدیه های عمیق و فاخری روبرو می شویم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۱۰    
انجمن شعر رضوی، قدیمی ترین انجمن شعر ولایی کشور است. با قاسم شاهد، مسئول انجمن ادبی رضوی، در باره این انجمن گفتگو کردیم.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
یک شاعر حوزه مذهبی در رادیو گفت وگو بیان کرد: شعر آئینی دارای اصالت بوده و ریشه در موسیقی سنتی دارد و در نتیجه گرایشات امروزیِ شعر آئینی به سمت موسیقی جوان پسند با وجود جذابیت، فاقد همخوانی است.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۴۰    
یگانه آذری عضو انجمن ادبی چکاوک مرکز بن در استان چها رمحال وبختیاری در نخستین مهرواره شعر آیینی اشک ماه که فراخوان آن هم زمان با روزهای محرم، در مرداد 99 منتشر شده بود به عنوان یکی از 39برگزیده ی کشوری معرفی شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۵۲    
جمیله سادات کراماتی همسایه امام رئوف بود و در روز هایی وداع ابدی اش رقم خورد که نام امام رضا (ع) با آن گره خورده و چه بسا همین سعادتی باشد که شاعر مشهدی اهل بیت (ع) از آن بهره مند شده است ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رضا اسماعیلی 1 انصاری نژاد یک شاعر آیینی است و جوهر شعر او دین و آیین است. ارزش های الهی و انسانی در شعر او موج می زند. اما شعر آیینی اش، به هیچ روی عامیانه و همه کس فهم و همه کس پسند نیست ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۵:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
در روز شهادت هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت، چند شعر آیینی برای عرض ادب به ساحت مقدس امام رضا (ع) تقدیم می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۰۷    
گروه استان ها ما ایرانیان در طول تاریخ ارادت خود به خاندان عصمت و طهارات(ع) را با شعر آیینی در تاریخ ماندگار کردیم عرصه ای که اگرچه این روزها بسیاری از سرآمدان ادب پارسی در آن فعالیت می کنند اما در استان فرهنگی و دینی همدان مغفول مانده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۸:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها-محفل شب شعر آیینی ذکر نبی به مناسبت رحلت پیامبر اکرم(ص) در دفتر نماینده ولی فقیه استان لرستان برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی شعر آیینی در جامعه اوج گرفت و ذوق جوانان در این هنر جلوه پیدا کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت شهادت امام حسن مجتبی، کریم اهل بیت(ع) چند شعر آیینی از سیدحمیدرضا برقعی، مجتبی شکریان، میلاد عرفان پور و سعید تاج محمدی تقدیم می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۸:۲۴    
عرض ارادت شاعران به درگاه منور امام حسن مجتبی علیه السلام در قالب چند شعر آیینی منتشر می شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
محدثی خراسانی معتقد است شاعر آیینی باید پیوندی میان واقعه ی تاریخی و رخدادهای اکنون زمانه و وضعیت امروز باشد. او می گوید: باید شاعر نقشی که واقعه ی تاریخی می تواند در تغییر هویت فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی واصلاح امور ما داشته باشد را ایجاد کند و در واقع راهبردی برای فرهنگ ما ترسیم کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
شعر رضوی که امروز به عنوان یکی از جریان های اصلی شعر آیینی محسوب شده و هر ساله آثار متعددی در این حال و هوا منتشر می شود، از پیشینه ای طولانی برخوردار است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۳۸    
شعر آیینی جلوه ویژه ای در ادبیات ما دارد و درخشش شاعران و ادیبان بسیاری در این زمینه توانسته است شعر آیینی را به عنوان نماد زیبایی در ادبیات بشناساند.
دو عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین درنخستین مهرواره شعر آیینی اشک ماه که فراخوان آن هم زمان با روزهای محرم، در مرداد 99 منتشر شده بود، برگزیده شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان گفت: اعضای کانون این استان در نخستین مهرواره شعر آیینی اشک ماه برگزیده شدند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۴۸    
اعضای کانون پرورش فکری خراسان رضوی در نخستین مهرواره شعر آیینی اشک ماه که فراخوان آن هم زمان با روزهای محرم، در مرداد 1399 منتشر شده بود، در بخش اعضای ارشد برگزیده شدند.
نخستین مهرواره شعر آیینی اشک ماه که فراخوان آن هم زمان با روزهای محرم، در مرداد 99 منتشر شده بود با معرفی برگزیدگان در دو بخش اعضای نوجوان و ارشد به کار خود پایان داد.
فهیمه جعفری عضو نوجوان کانون پرورش فکری شهربابک در نخستین مهرواره شعر آیینی اشک ماه برگزیده شد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۵۸    
نخستین مهرواره شعر آیینی اشک ماه با درخشش نوریه گیتی بین و ایلیا صفدری ، اعضای گیلانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به کارخود پایان داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۳۸    
نخستین مهرواره شعر آیینی اشک ماه با درخشش نوریه گیتی بین و ایلیا صفدری ، اعضای گیلانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به کارخود پایان داد.
نخستین مهرواره شعر آیینی اشک ماه که فراخوان آن هم زمان با روزهای محرم، در مرداد 99 منتشر شده بود با معرفی برگزیدگان در دو بخش اعضای نوجوان و ارشد به کار خود پایان داد و بر همین اساس دو عضو کانون پرورش فکری مازندران برگزیده نخستین مهرواره شعر آیینی اشک ماه شدند.
زینب چپردار عضو نوجوان مرکز شماره 3 کانون کرج و از اعضای انجمن شعر کانون استان البرز در جمع برگزیدگان نخستین مهرواره شعر آیینی اشک ماه قرار گرفت.
نخستین مهرواره شعر آیینی اشک ماه که فراخوان آن هم زمان با روزهای محرم، در مرداد 99 منتشر شده بود با معرفی برگزیدگان در دو بخش اعضای نوجوان و ارشد به کار خود پایان داد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۸:۰۱    
در میزگردی که در خبرگزاری ایبنا برگزار شد، شاعران برجسته کشورمان به آسیب شناسی شعر آیینی معاصر پرداختند. به مناسبت اربعین حسینی مشروح صحبت های ایشان را می خوانید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی یک شاعر آئینی در خصوص سرودن نوحه بیان کرد: امروز جهاد بزرگ شاعران نوحه نوشتن است چون آنچه که امروز بیشتر و فراتر از فضای هیات برای مخاطب جذابیت دارد، نوحه است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
اشعار رسیده به دبیرخانه سوگواره شعر آیینی بر آستان اشک داوری شدند و نفرات برگزیده به زودی اعلام خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
قدیمی ترین سروده ای که به ساحت مقدس اهل بیت تقدیم شده عمری بیش از هزار سال دارد. محمدرضا سنگری، پژوهشگر باسابقه عرصه شعر و ادبیات به این سؤال پاسخ داده است.
سبلانه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
شاهی از اساتید شعر آیینی استان اردبیل در همایش ملی اربعین به شعرخوان با موضوع اربعین پرداخت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رضا اسماعیلی می گوید: شعر آیینی ما که شامل اشعار هیئتی و تعزیه هم می شود، نیاز به خانه تکانی دارد و باید از خیلی از کلمات پاک سازی شود؛ کلمات نامتجانس و نامانوسی که هیچ تناسب مضمونی و معنایی با شعر آیینی ندارد و به صورتِ مظلوم آن چنگ می کشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی در گفتگوی زنده اینستاگرامی که شب گذشته توسط موسسه آفرینش های هنری و مرکز ارتباطات و رسانه های آستان قدس تحت عنوان انجمن های شعر رضوی موضوع مروری بر آثار فاخر آیینی و نقد ادبی با حضور محمدجواد غفورزاده و با شعرخوانی و نقد اشعار اعضای انجمن های شعر رضوی برگزار شد ...
شاعر ارجمند جناب آقای اصغر عظیمی مهر با سلام و احترام، قرار گرفتن آثار جنابعالی در ردیف برترین آثار سی و پنجمین "شب شعر عاشورا" به میزبانی شهر شیراز، موجب مباهات جامعه ادبیات استان گردید. بدین وسیله از تلاشهای ارزنده شما در راستای تعالی شعر آیینی و عاشورایی تقدیر به عمل می آید ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۲۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رضا اسماعیلی حتما شما هم در شعر دینی و آیینی روزگار ما گاهی با ابیاتی مثل ابیات زیر که در قالب زبان حال گویی و از زبان بزرگان دین- به خصوص حضرت فاطمه(س)، حضرت سجاد(ع)، امام موسی کاظم(ع)، و اهل بیت امام حسین(ع) بیان شده است، مواجه شده اید: *** آرزوی مرگ دارم، سیرم از این زندگی ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی اظهار کرد: کنگره شعر محرم زمینه ای را فراهم می کند که تولیدات حوزه شعر آیینی و عاشورایی گسترش یابد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۹:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- سی وپنجمین آیین شب شعر عاشورایی فارس که از آن به عنوان مستمرترین جلوه ادبیات آیینی کشور یاد می شود، با حضور چهره های شاخص شعر آیینی از سراسر ایران در حرم مطهر شاهچراغ (ع) آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۲:۰۲    
ارسال آثار به کنگره ملی شعر آیینی سوگواره ایل تا 17 مهر ادامه دارد.