یکشنبه ۰۶ فروردینساعت ۰۷:۳۵Mar 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شعر آیینی»

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۴۴    
سیداعظم حسینی دکترا ادبیات عرفانی از دانشگاه شیراز نامی آشنا در عرصه شعر آیینی است و علاقمندان به حوزه ادبیات آیینی شعر ها وتالیف های وی را مطالعه کرده اند ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۱:۰۸    
تبسم رضازاده، شاعر ارومیه ای معتقد است: در سرودن برای مصائب حضرت رباب (س)؛ خانم شاعری که خودش مادر است و شاعری که حس مادرانه را با تمام وجودش درک کرده مطمئناً نگاهی متفاوت تر با یک شاعر مرد دارد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۱:۳۴    
پس از برگزاری موفق دو نشست شعری با محوریت شعر آیینی و شعر رضوی در استان های قم و یزد، نوبت به شهرستان های استان کرمان رسید.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۹:۵۴    
شرح غزلیات حافظ و شعرخوانی با حضور محمدعلی مجاهدی، پدر شعر آیینی کشور در قم برگزار می شود.
بزرگان شعر آیینی کشور در شب شعر جمال جانان چهارشنبه در مشهد گرد هم می آیند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۲۲:۰۷    
فرید استراتژیست ترین شاعر انقلاب در سه عرصه شعر انقلاب، شعر آیینی و شعر دفاع مقدس است و افق هایی را گشوده تا دیگران از همان راه مسیری را طی کنند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۵:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ به همت دبیرخانه بیست و هشتمین جشنواره شعر رضوی نشست تخصصی باید ها و نباید های شعر رضوی در سالن نمایش معاونت فضای مجازی، برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۰۹:۳۱   + ۸۵ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت شاعر شیرین سخن، حسین کریمی، شاعر مشهور شعر آیینی و اجتماعی اهل مراغه را تسلیت گفتند.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۸:۵۵    
تهران- مرحوم کریمی مراغه ای شاعر انقلابی کشورمان راه طنز را برای انتقاد رژیم شاهنشاهی برگزید چرا که بخوبی تشخیص داده بود که تنها از راه طنز و فکاهی می تواند دردها و آلام جامعه را مطرح کند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت شاعر شیرین سخن آقای میرزا حسین کریمی شاعر مشهور شعر آیینی و اجتماعی اهل مراغه را تسلیت گفتند.
دریایی در اختتامیه دومین همایش شعر منطقه ای مردمیدان گفت: شهر آیینی تنها یک روایت نیست بلکه یک فرهنگ و مکتب توحیدی، ولایی و اخلاقی است.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۴:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
نصر: پیکر میرزا حسین کریمی مراغه ای شاعر آیینی و طنز کشور امروز با حضور اهالی فرهنگ و ادبیات آذربایجان، مردم و مسئولان استانی تشییع و در مقبره الشعرای مراغه به خاک سپرده شد.استاد کریمی سراینده بیشتر شعر آیینی و طنز در کشور است و از وی 350 هزار بیت شعر در قالب 55 جلد کتاب چاپ و منتشر شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۲:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
پیکر شاعر نامی ایران و آذربایجان استاد کریمی مراغه ای در زادگاه خود تشییع و به خاک سپرده شد. این شاعر مردمی پس از طی یک دوره بیماری امروز چشم از جهان فروبست ...
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۲۰:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
استاد میرزاحسین کریمی مراغه ای دارای نشان درجه یک هنری است و گواهینامه هنری درجه یک شعر آیینی کشور طی سال 1399 به پاس 89 سال فعالیت شعری به وی اعطا شد.
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۵:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
استاد میرزاحسین کریمی مراغه ای دارای نشان درجه یک هنری است و گواهینامه هنری درجه یک شعر آیینی کشور طی سال 1399 به پاس 89 سال فعالیت شعری به وی اعطا شد.
نواندیش   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۳:۵۱   + ۴۲ سایت دیگر  
ایسنا: آذربایجان شرقی استاد کریمی مراغه ای شاعر سرشناس و برجسته آذربایجان و ایران پس از طی یک دوره بیماری امروز 20 بهمن ماه چشم از جهان فروبست. استاد میرزاحسین کریمی مراغه ای دارای نشان درجه یک هنری است و گواهینامه هنری درجه یک شعر آیینی کشور طی سال 1399 به پاس 89 سال فعالیت شعری به وی اعطا شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۰:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
شب شعر بزرگ انقلاب به همت محفل شعر آیینی و با مشارکت آستان مقدس امام زاده صالح(ع) در رواق مطهر این آستان برگزار شد و شاعرانی چون سعید حدادیان، عبدالرحیم سعیدی راد، سیده فاطمه موسوی و ... شعرخوانی کردند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
پدر شعر آیینی معاصر با بیان اینکه شاعران باید با صداقت و نیت پاک در مسیر شعر آیینی قدم بگذارند، گفت: ساحت شعر آیینی ساحت قدسی است و شعرا مراقب ورود به این عرصه باشند و بدانیم تا منیت خود را زیر پا نگذاریم امکان ندارد که بتوانیم کار کنیم و اثرگذار باشیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در آیین اختتامیه بیست و یکمین دوره جشنواره شعر غدیریه بناب گفت: با اهتمام اهالی شعر و ادب به یک دوران باشکوه در شعر آیینی نزدیک می شویم.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۸:۰۹    
به مناسبت چهل وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نشستی با حضور محمدرضا شرفی خبوشان، مدیرکل مرکز آفرینش های ادبی؛ تیمور آقامحمدی، دستیار ویژ مرکز و مسئول امور استان های آفرینش های ادبی و محمود حبیبی کسبی، مدیر دفتر شعر آیینی برگزار شد ...
حوزه هنری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
نشست خبری اعلام برنامه های مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری، به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 10 بهمن ماه با حضور محمدرضا شرفی خبوشان مدیر کل مرکز آفرینش های ادبی، تیمور آقامحمدی، دستیار ویژ مرکز و مسئول امور استان های آفرینش های ادبی و محمود حبیبی کسبی ...
حوزه هنری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر دفتر شعر آیینی گفت: چهارمین دوره شب های شعر انقلاب با حضور بیش از 50 شاعر پیشکسوت و جوان از 11 بهمن ماه برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، محمود حبیبی کسبی، مدیر دفتر شعر آیینی در نشست خبری مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری که 10 بهمن ماه درسالن سلمان هراتی برگزار شد ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۲۳:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) با بیان اینکه ما نسبت به قم یک تعصب ولایی داریم، گفت: همانطور که رهبر نهضت ما در قم پرورش یافتند و حوزه علمیه و جایگاه های معنوی مانند مسجد مقدس جمکران در این شهر وجود دارد باید ادبیات فاخر ولایی و آیینی هم در این شهر رشد پیدا کند و شهر مقدس قم مرکز شعر ولایی و آیینی ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۷:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
نشست خبری اعلام برنامه های مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری، به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صبح امروز 10 بهمن ماه با حضور محمدرضا شرفی خبوشان مدیر کل مرکز آفرینش های ادبی، تیمور آقامحمدی دستیار ویژ مرکز و مسئول امور استان های آفرینش های ادبی و محمود حبیبی کسبی ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۵:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
طهماسبی با بیان اینکه شعرای جوان نباید به ظواهر مسائل مرتبط با اهل بیت(ع) بسنده کنند، گفت:آنها باید ظرایف شعر آیینی را بشناسند و اطلاعات تاریخی خود را افزایش دهند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
علیرضا معاف در چهارمین محفل استانی هفدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر در خرم آباد با بیان اینکه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شعر آیینی با رویکرد حماسی توجه ویژه دارد از برگزاری جشنواره شعر قرآنی خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۰:۰۶    
محفل شرح غزلیات حافظ و شعرخوانی عصر شعر با حضور محمدعلی مجاهدی(پروانه)، پدر شعر آیینی کشور به همت دبیرخانه دائمی شعر آیینی کشور در قم برگزار می شود.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
همه شاعران آیینی و دوستداران شعر آیینی ساکن منطقه19 به محفل هفتگی انجمن ادبی شعرای مهر دعوتند.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۶:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش سیاست روز همزمان با روز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و روز مادر، جدیدترین جلسه از سلسله شب های شعر آیینی حضور با عنوان شب شعر بانوان فاطمی قرار مادرانه به همت فرهنگسرای رسانه برگزار می شود. در این مراسم جمعی از بانوان شاعره کشور در مدح بانوی دو عالم شعرخوانی می کنند. ...
حوزه هنری   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۲:۰۷    
منتخب نخستین سوگواره ملی خورشید ضمیران اظهار کرد: در شعر آیینی باید به دنبال نگاه نو و بدیع بود. به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مریم محمدیان ، نفر منتخب سوگواره ملی خورشید ضمیران در حاشیه آیین اختتامیه این سوگواره با اشاره به اینکه شعر آیینی در هر قالبی از ادبیات فارسی قابلیت اجرا دارد ...
حوزه هنری   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۱:۳۷    
نماینده هیأت داوران نخستین سوگواره ملی خورشید ضمیران گفت: حضور این همه شاعر مستعد بعنوان مزیت ها و ظرفیت های شعر آیینی استان زنجان، می تواند نقشه تحول استانی حوزه هنری با چشم انداز زنجان پرچمدار هنر عاشورایی و روایتگری هنری و انقلابی از فرهنگ عاشورایی را محقق سازد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۹:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
رییس حوزه هنری زنجان در خصوص ضرورت و اهمیت برگزاری این سوگواره، گفت: با توجه به تدوین سند تحول حوزه هنری زنجان و سند زیست بوم استان که نوشتن آن بالغ بر 8 ماه به طول انجامید، سعی کردیم یکی از برنامه های اصلی خود را به رشد و ترویج شعر آیینی در استان اختصاص دهیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۰۹:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
زنجان- رئیس حوزه هنری استان زنجان گفت: با توجه به سند زیست بوم استان که در حوزه هنری موفق به تنظیم آن شده ایم، یکی از مزیت های اصلی زنجان شعر آیینی است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان رئیس حوزه هنری استان زنجان گفت: اولین دوره سوگواره ملی شعر آیینی خورشید ضمیران با محوریت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و ابعاد شخصیتی ایشان برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
یک پژوهشگر حوزه ادبیات گفت: پیشتر جشنواره شعر فجر بخشی مربوط به شعر آیینی داشت. به نظرم باید این جشنواره بخش شعر آیینی را احیا کند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۱:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
اختتامیه نخستین سوگواره ملی شعر آیینی خورشید ضمیران روز دوشنبه 19 دی ماه در سالن اجتماعات حسینیه اعظم زنجان برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۰:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی جامعة المصطفی(ص) با اشاره به اینکه باید از ظرفیت منبر و شعر آیینی استفاده کرد و محتوای مورد نیاز نسل جوان را به آنها ارائه کرد، گفت: عملکرد روحانیت و اهل علم، موجب جذب یا بالعکس، پراکنده شدن مردم از مسائل دینی می شود.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۰۹:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نخستین کنگره ملی شعر و نوحه زلال قریحه با حضور خانواده معزز شهدا؛ محمدعلی مجاهدی، پدر شعر آیینی کشور؛ سردار محمدرضا موحد ...
حوزه   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۰۸:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ آیین اختتامیه چهارمین سوگواره استانی "از عرشیان نینوا "با معرفی "چراغداران شعر آیینی" برگزار شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۰۶ - ۲۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
به مناسبت ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، محافل شعرخوانی آیینی در رثای دختر رسول اکرم (ص) و اسوه پاکدامنی و ولایتمداری برقرار شد و در آن اساتید شعر آیینی نسبت به اهمیت پرداختن به سیره حضرت فاطمه (س) در شعر و عمق پیدا کردن این شعر تأکید کردند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۱۱:۰۷    
شاعر و مدیحه سرای آیینی به درخشش استعدادهای جوان در شعر آیینی اشاره کرد و گفت: جوانان شاعر به شعر آیینی توجه ویژه داشته باشند.
حوزه هنری   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۲۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
سلسله محافل شعر آیینی آستان مهر در مناسبت های مذهبی با حضور شاعران و ستایش گران مطرح به مناسبت ایام سوگواری حضرت فاطمه(س) در سالن مهر حوزه هنری برگزار خواهد شد. محفل شعر آستان مهر مدت هاست که با حضور شاعران برجسته کشور در حوزه هنری برگزار شده و در مناسبت های مختلف مذهبی اجرا می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۹:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
سلسله محافل شعر آیینی آستان مهر با حضور شاعران و ستایش گران مطرح به مناسبت ایام سوگواری حضرت فاطمه(س) در سالن مهر حوزه هنری امروز برگزار شد.
حوزه هنری   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۲:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
محفل شعر فاطمی آستان مهر با حضور و شعرخوانی شاعران مطرح و نام آشنای کشور در حوزه هنری برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، محفل شعر آیینی آستان مهر به مناسبت ایام سوگواری حضرت فاطمه(س) در سالن مهر حوزه هنری برگزار خواهد شد ...
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۲۲:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، با تصمیم دبیرخانه کنگره ملی شعر زلال قریحه، مهلت ارسال آثار به این گنگره تا 10 دی ماه تمدید شد ...
حوزه هنری   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۲۰:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
به مناسبت ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه (س) محفل شعر فاطمی آستان مهر برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سلسله محافل شعر آیینی آستان مهر در مناسبت های مذهبی با حضور شاعران و ستایش گران مطرح به مناسبت ایام سوگواری حضرت فاطمه (س) در سالن مهر حوزه هنری برگزار خواهد شد. ...
جام جم   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۱۳:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
درباره سابقه و پیشینه شعر فاطمی اگر بخواهیم بنویسیم، باید گفت دستان مان خیلی پر نیست. حداقل به اندازه شعرهایی که برای پیامبر(ص)، حضرت علی(ع) و امام حسین(ع) سروده شده است، شعرهای مستقل برای حضرت زهرا(س) نداریم ...
محمدعلی مجاهدی، پدر شعر آیینی کشور در سومین نشست آسیب شناسی شعر آیینی، بر اهمیت شناخت و معرفت سیره فاطمی از طریق منابع دسته اول و معتبر اسلامی در سرودن شعر فاطمی تأکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۱۵:۵۲    
دبیر کانون شعر و ادب دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) گفت: دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین به عنوان میزبان سومین سومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی آسمان انتخاب شده که در بخش های شعر آزاد، شعر طنز و شعر آیینی و دفاع مقدس برگزار می شود.