دوشنبه ۰۳ اردیبهشتساعت ۲۳:۱۰Apr 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شعر آیینی»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۲۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
کرج- عصر شعر آیینی وعده صادق عصر سه شنبه همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در کرج برگزار شد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۴:۴۸    
هر مقوله شعری که صبغه دینی داشته باشد و متأثر از آموزه های اسلامی باشد، در قلمرو شعر آیینی قرار می گیرد. به طور کلی تنها مسأله ای که شعر آیینی را از سایر انواع شعر مجزا می کند، قلمرو موضوعی آن است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۲۰:۵۱    
قم- پیشکسوت شعر آیینی کشور گفت: غزه موجب اتحاد مسلمین شده و همه مسلمانان از شیعه و سنی در یک صف واحد قرار گرفته و در دفاع از آرمان فلسطین در صحنه حضور دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۵:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبیف گفت: تقویت شعر آیینی در دستور کار ماست و محوریت شعر در استان ذیل چتر آیینی و پرداختن به مدح اهل بیت(ع) است.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۰۹:۲۷    
محمدعلی مجاهدی، پدر شعر آیینی ایران در دیدار شاعران با مقام معظم رهبری شعری خواند که به تعبیر معظم له یک سفر زیارتی از هند به قم کرده است.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۲:۰۲    
قم- یک شاعر و نویسنده با اشاره به جایگاه شعر آئینی و مقاومت گفت: شعر آیینی و مقاومت نیازمند مطالعه است و ما حق نداریم تاریخ و حقیقت را تحریف کنیم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۲:۳۲    
عبدالجبار کاکایی گفت: شعر آیینی یا مذهبی و ظرافت هایی که باید در سرودن آن رعایت شود، همیشه یکی از دغدغه های شاعرانی بوده است که کلام خود را وقف این حوزه کرده اند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۱:۲۵    
چهارمین جلسه انجمن شعر چشمه در 5 تیرماه 1402 در خانه تاریخی محسن زاده با حضور اعضا برگزار گردید.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۷:۴۲    
گلستان- کتاب پژوهشی سبک شناسی شعر آیینی معاصر به قلم بلقیس سبحانی و به همت انتشارات قلم صحرا بر روی پیشخوان کتاب فروشی ها قرار گرفت.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ شاهینی عنوان داشت: استان بوشهر پیشینه درخشان و بی بدلیل در حوزه شعر آیینی و ستایشگران مکتب قرآن و اهل بیت است که از آن جمله می توان به پیشگامی شادروان ناخدا عباس دریانورد در حوزه نوحه سرایی و نوحه خوانی اشاره کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۹:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
بوشهر- رییس حوزه هنری استان بوشهر گفت: استان بوشهر دارای پیشینه درخشان و بی بدیل در حوزه شعر آیینی است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۱:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
رضا اسماعیلی در نشست ادبی قبله اندوه ها با بیان آنکه ساحت شعر آیینی، ساحت هر چه می خواهد دل تنگت بگو نیست تصریح کرد: سیمای بزرگان دین در شعر آیینی باید دقیقا منطبق بر سیره عملی و سلوک ایمانی و قرآنی آن بزرگواران باشد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۲۳:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
شب شعر پروانه های علوی و جشن شصت سالگی انجمن ادبی محیط با حضور اساتید و شاعران آئینی کشور و تقدیر از سال ها مجاهدت استاد محمدعلی مجاهدی، پدر شعر آیینی کشور در قم برگزار شد.
شب شعر پروانه های علوی و جشن شصت سالگی انجمن ادبی محیط با حضور اساتید و شاعران آئینی کشور و تقدیر از سالها مجاهدت استاد محمد علی مجاهدی، پدر شعر آیینی کشور در قم برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
کارگاه آموزشی محتشم در راستای پیشرفت و پرورش علاقه مندان به سرایش شعر آیینی و ادبیات اهل بیتی با حضور اساتید مطرح در عرصه ادبیات و هنر فارسی در شیراز برگزار شد.
با مشارکت اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، شب شعر خاطره انگیز پروانه های علوی با حضور استاد محمدعلی مجاهدی (پروانه)، پدر شعر آیینی و اساتید و شاعران آئینی کشور در قم برگزار می شود.
در آستانه فرخنده زادروز امیرالمومنین، پسین گاه چهارشنبه 27 دی ماه 1402، سالن غزل تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، پذیرای آیین رونمایی، نقد و بررسی کتاب بحر رجز ، تازه ترین کتاب احد ده بزرگی، سراینده برجسته آیینی شیراز بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - ۱۲:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
نخستین کنگره روایت عاشورا با محوریت بزرگداشت حاج مجتبی زاد صادق پژوهشگر فقید شعر آیینی آذربایجان شرقی در تبریز برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
شاعر برجسته شعر آیینی با بیان اینکه باید از تمام ظرفیت های هنری قم استفاده شود، تصریح کرد: قم دارای ابعاد مختلف فرهنگی، هنری و مذهبی است که متأسفانه ابعاد فرهنگی و هنری تحت الشعاع بعد مذهبی قرارگرفته اند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۱۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- کارگاه نقد شعر آیینی جشنواره شعر منطقه ای سرباز وطن روز سه شنبه با حضور شعرای استان های یزد، کرمان، اصفهان، فارس و خراسان جنوبی در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهریز یزد برگزار شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۲۲:۲۰    
همزمان با ایام چهارمین سالگرد شهادت سید شهیدان مقاومت حاج قاسم سلیمانی و در بزرگداشت شهید مدافع حرم رضا رحیمی محفل شعر آیینی در مشهد برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۵ - ۱۲:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محمدمهدی عبداللهی شاعر و پژوهشگر شعر آیینی سروده جدیدش را به زائران شهید مزار سردار دلها و شهدای عزیز حادثه تروریستی کرمان تقدیم کرد.
ایثار   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۷:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
دوازدهمین محفل شعر آیینی إسراء در زنجان بمناسبت فرا رسیدن ولادت حضرت زهرا(س) و گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی برگزار شد
خوش اقبال معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: در نشست آیینه ها، بستری برای معرفی شاعران فارس فراهم شده است/ دکتر فاموری :شاعرانی مانند کمال غیاث زیر سایه بزرگانی چون سعدی و حافظ گمنام مانده اند ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ - ۰۸:۴۷    
زنجان- یک شاعر آئینی با تأکید بر پرهیز از تک محوری بودن شعر گفت: با این حال آن چیزی که به غنای شعر آیینی آسیب می زند؛ بحث غلو و اغراق در آن است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه - یکی از شاعران شعر آیینی ارومیه معتقد است تا زمانی که شاعران و نویسندگان در تامین نیازهای اولیه شغل و معیشت مشکل دارند نمی توان انتظار تولید آثار فاخر را با دغدغه راحت داشت.
به مناسبت ایام فاطمیه، محفل شعر آیینی کشتی پهلو گرفته با حضور جمعی از پیشکسوتان شعر و ادب آیینی به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مینودشت برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
در آستانه برگزاری جشنواره منطقه ای شعر سرباز وطن، کارگاه آموزشی شعر با عنوان باید و نباید های شعر آیینی در مهریز برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۲۶ - ۱۵:۵۰    
شب شعر آیینی زخم بهشت درشب شهادت حضرت فاطمه(س)درمشهدبرگزار شد.
حوزه هنری   ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - ۱۷:۱۲    
ناهید منصوری- خبرنگار، سرودن شعر، هنر کلامی است که از دیرباز مرسوم بوده و در طول تاریخ با موضوعات متعدد توانسته توجه مخاطبان زیادی از قشر عام و خاص جامعه را به خود جلب کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
با حضور تعدادی از شعرای آئینی تکاب محفل شعری بمناسبت ایام فاطمیه در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - ۱۳:۰۲    
کانون ادبی خانه فرهنگ میثاق، با خوانش اشعار آیینی در رثای ریحانه النبی(س) توسط شاعران، میزبان علاقه مندان ادبیات مذهبی است.
همزمان با دهه فاطمیه و در آستانه سالروز شهادت حضرت زهرا (س) شب شعر آیینی زخم بهشت در تالار فردوسی فرهنگسرای جهاد دانشگاهی مشهد برگزار شد.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۹/۲۳ - ۱۴:۰۷    
به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) شب شعر آیینی زخم بهشت با حضور و شعرخوانی شاعران مطرح مشهد چهارشنبه 22 آذرماه در تالار فردوسی فرهنگسرای جهاد دانشگاهی برگزار شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ - ۲۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
در آستانه سالروز شهادت حضرت زهرا (س) شب شعر آیینی زخم بهشت با حضور جمعی از شاعران آیینی در مشهد برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ - ۱۲:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر فرهنگسرای جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) شب شعر آیینی زخم بهشت در فرهنگسرای جهاددانشگاهی خراسان رضوی برگزار می شود.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۶:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
عصر شعر به نام مادر به مناسبت ایام فاطمیه و گرامیداشت یاد و خاطره مادران و کودکان شهید غزه، دوشنبه 20 آذر در باغ کتاب تهران برگزار می شود.
رادیو ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
سیده زهرا صالحی تهیه کننده برنامه جام جم بیان کرد: جمعه 17 آذر، مروری بر زندگی و آثار استاد محمد علی مجاهدی خواهیم داشت. وی ادامه داد: برنامه سازان رادیو ایران در راستا با طرح هفته های ایرانی این هفته به استان قم سفر کرده اند، از همین رو برنامه جام جم نیز به معرفی شعرای این استان می پردازد. ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۰:۳۲    
عصر شعر آیینی مادر بی نشان به مناسبت ایام فاطمیه با همت انجمن ادبی حافظ در لنگرود برگزار شد .
علی فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، در حاشیه کارگاه گونه شناسی شعر آیینی و انقلاب اسلامی که با حضور علیرضا قزوه، شاعر برجسته معاصر، در بیرجند برگزار شد، از ام البنین جمالی پرستار و شاعر آیینی و دفاع مقدس استان تقدیر کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۰۹:۰۰    
کارگاه گونه شناسی شعر آیینی و انقلاب اسلامی با همکاری دانشگاه بیرجند و با حضور علیرضا قزوه، شاعر برجسته کشوری، در بیرجند برگزار گردید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ابن حسام خوسفی شاعر قرن نهم هجری با سرودن اشعاری آیینی و حماسی بر قله پر فراز این عرصه شعر و ادب ایران ایستاد و لقب فردوسی ثانی را از آن خود کرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۱۱:۱۸    
شاعر و منتقد ادبی در عرصه شعر آیینی و طنز و چهره ای شناخته شده در حوزه شعر و ادبیات محسوب می شود. سعید بیابانکی که بسیاری از چهارپاره هایش مورد توجه و تحسین منتقدان ادبی و شعرای معاصر قرار گرفته و جوایز متعددی نیز دریافت کرده معتقد است که زبان فارسی تاکنون به واسطه شعر قوام و دوام یافته است.
سومین نشست از سلسله نشست های شعر آیینی رضوی استان کرمان با عنوان "رواق رضوی" در شهرستان بافت برگزار شد و جمعی از شاعران انجمن ادبی "قلم" کرمان و شاعران شهر بافت به قرائت اشعار خود پرداختند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۵    
رباعیات، ترانه ها، مثنوی ها و دوبیتی هایی با مضمون ولادت هر یک از امامان بزرگوار شیعه اغلب در اعیاد مذهبی خوانده می شود و به سهم خود بیانگر عشق و اشتیاق ارادتمندان به خاندان مطهر پیامبر بزرگوار اسلام است.
اعضای انجمن شاعران نوجوان یاقوت مرکز شماره 3 شهرکرد طی نشست تخصصی فصل پاییز، ضمن نقد و بررسی آثارشان با مفاهیم شعر آیینی آشنا شدند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۷/۱۵ - ۱۳:۱۶    
سومین محفل ادبی صبح شعر " عهد حضور " در نخستین سالگرد عروج سید رضا مؤید خراسانی" پدر شعر آیینی استان، به یاد و خاطره چکامه گوی عشاق و نغمه سرای ولایت در مشهد برگزار شد .