پنجشنبه ۱۳ آذرساعت ۲۱:۴۰Dec 2020 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «محتشم کاشانی»

موج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر منطقه یک شهرداری قم از مراحل پایانی تملک بلوار محتشم کاشانی خبرداد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
کارگردان مستند ترکیب بند بیان کرد این مستند درباره تاریخ شکل گیری و خلق بند باز این چه شورش است سروده محتشم کاشانی است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، شعر آیینی همواره یکی از بخش های مهم و قابل توجه ادبیات فارسی در سوگ حسینی و ستایش حماسه سومین امام شیعیان بوده است؛ از دیرباز با سروده های محتشم کاشانی تا به امروز، شعر آیینی جایگاه مهمی داشته و بخش های نادیده ای از واقعه کربلا را ماندگار کرده است. ...
دولت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۳:۰۷   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیرکل هنرهای تجسمی از ارگان های سفارش دهنده آثار هنری و مجسمه های شهری خواست تا از مشورت یک شورای متخصص بهره بگیرند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هادی مظفری گفت: آثار یادمانی برای بزرگان، می تواند مثل ترجیع بند محتشم کاشانی برای حماسه کربلا ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۲۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - آیت الله سلیمانی گفت: اشعاری که در آن خلوص باشد در گرد و غبار تاریخ محو نمی شود، همانگونه که شعر محتشم کاشانی محو شدنی نیست.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۷    
اگر تاکنون گذرتان به کتابخانه و موزه ملی ملک افتاده باشد، حتما پرده بسیار زیبای قلم کار با نقش قیام مختار را دیده اید؛ پارچه نقاشی شده بزرگی که در میانه آن تمام افراد حاضر در قیام خونخواهانه مختار ثقفی از اولیا گرفته تا اشقیا با اسامی شان دیده می شوند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۸:۵۵    
سوگواره هنر در ساحت عاشورا با مجوز مرکز بهداشت در زادگاه محتشم کاشانی پدر مرثیه سرایی ایران برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مروری بر دوازده بند محتشم کاشانی مصادف با سیزدهم ماه محرم به صورت مجازی برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
شعر معروف محتشم کاشانی با دستخط رهبرمعظم انقلاب برای نخستین بار منتشر شد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۰۸:۵۵    
شرح منظوم حماسه کربلا به سبک شاهنامه ، فیض الدموع و هفت دیوان محتشم کاشانی آثاری هستند که به رویداد تاریخی کربلا و شهادت امام حسین پرداخته اند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۰۰:۲۵    
در عصر عاشورای استاد فرشچیان شاهد داستانی پردرد نیستیم، بلکه در این شاهکار هنری دردی پر داستان را مشاهده می کنیم. عصر عاشورا از روایت فراتر می رود و به حس می رسد و این کاری است که فقط و فقط بزرگترین هنرمندان از عهده ی آن برمی آیند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
صفحه اینستاگرامی رهبر انقلاب اسلامی، تصویری از شعر ماندگار محتشم کاشانی با دستخط ایشان را منتشر کرد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۱۳:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
تصویری از شعر معروف محتشم کاشانی با دستخط رهبر انقلاب منتشر شد.
برترین ها / آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۰۹:۲۱   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: یک شعر است ولی تاثیری بیش از یک شعر در فرهنگ شیعی و عزاداری ماه محرم داشته است؛ باز این چه شورش است که در خلق عالم است؟/ باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است؟ ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - کاشان شهر محتشم کاشانی که ترکیب بند معروف اش شهره جهانی دارد باز این چه شورش است که در خلق عالم است ؛ شهری نیست که بتواند از عزاداری محرم به این راحتی عبور کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۴:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
آثار محتشم کاشانی به عنوان پراقبال ترین اشعار عاشورایی بیش از 400 سال است که در مجالس عزای سید و سالار شهیدان خوانده می شود که این آثار در 44 نسخه در گنجینه حرم رضوی وجود دارد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۱۲:۴۴   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون اداره کل کتاب های خطی و نادر به نگهداری از 377 نسخه خطی با ارزش با موضوع حماسه عاشورا از جمله ترجیع بند محتشم کاشانی در کتابخانه ملی اشاره کرد.
سازمان نظام پزشکی   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۲:۱۵    
شورای شهر اصفهان با نامگذاری تقاطع خیابان چهار باغ بالا و خیابان دکتر شریعتی به نام چهارراه پزشک و نامگذاری تقاطع خیابان حکیم نظامی و محتشم کاشانی به نام چهارراه پرستار موافقت نمود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۰۹:۴۰    
نصب سازه فلزی به جای سردیس محتشم کاشانی در ورودی خیابان محتشم شهر کاشان موجب گلایه شهروندخبرنگار ما شد.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۲۳:۴۰    
حجت الاسلام والمسلمین موسی بحرکاظمی کارشناس مذهبی زمان در گذر است، اما حادثه کربلا همواره جلوه ای روشن تر و طراوتی روح بخش تر می یابد. هر چه زمین و زمان کهنه تر می شود، حماسه کربلا متجلی تر نمایان شده و ظهور پیدا می کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۰:۴۶    
برگزیدگان دومین جایزه ادبی محتشم کاشانی معرفی شدند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان-نمکی در مراسم تجلیل از برگزیدگان نخستین دوره جایزه ادبی محتشم کاشانی بر ثبت جایزه ادبی محتشم در شورای فرهنگ عمومی به عنوان پرافتخارترین رخدادا ادبی کشور تأکید کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۵:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
دومین جایزه ادبی محتشم کاشانی با حضور نماینده ولی فقیه در کاشان و معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان گفت: بیش از 100 شاعر ازجمله شاگرد صباحی بیدگلی با 14 بند که حتی ماجرای سقیفه و امام علی(ع) را در آن آورد از ترکیب بند محتشم استقبال کردند؛ اما نتوانستند به جایگاه محتشم برسند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۳:۱۶    
آیین شعر خوانی و مرثیه سرایی در مقبره محتشم کاشانی برگزار شد.
رادیو فرهنگ   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
محتشم کاشانی با ترکیب بند خود روحی تازه در کالبد مرثیه سرایی دمید و جوششی در دل ها پدید آورد و از همان ابتدا تا به امروز پس از محتشم کاشانی شاعرانی در استقبال از ترکیب بند مشهور او برای این سوگ در قالب ترکیب بند شعر سروده اند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۰۸:۰۸    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیأت علمی دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد گفت: از کنش امام حسین(ع) گرفته تا ستمی که بر بازماندگان حادثه کربلا رفته، در اثر محتشم کاشانی با مواجهه عاطفی همراه است و دیده شدن این مواجهه توسط مخاطب شیعی باعث ماندگاری اثر می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۶:۵۶    
پویش مردمی هر خانه یک حسینیه در زادگاه محتشم کاشانی شاعر بلند آوازه عاشورایی و پدر مرثیه سرایی ایران برگزار می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۰:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
یکی از آهنگسازان و نوازندگان شناخته شده موسیقی کشورمان از تولید چند قطعه مرتبط با ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا بر اساس دوازده بند محتشم کاشانی با همراهی چند خواننده مطرح خبر داد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۱:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
شاید خیلی تا به حال این مصرع"باز این چه شورش است که در خلق عالم است" را دیده و شنیده باشید، متن کامل آن را می توانید در این خبر بخوانید.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۴:۴۳    
به مناسبت عید قربان، گوشت قربانی در بین نیازمندان مناطق محروم دروازه ری، دولتخانه، بلوار محتشم کاشانی و بلوار روحانی توزیع شد.
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۵:۴۰    
محتشم کاشانی شاعر مشهور ایرانی که در سده ده هجری در کاشان متولد شد، نام اصلی وی کمال الدین علی محتشم کاشانی بود و لقب شمس الشعرای کاشانی را داشت. او در تاریخ ربیع الاول سال 996هجری در شهر کاشان از دنیا رفت.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
پروانی با بیان اینکه اوج هنر بسیاری از هنرمندان در مناسبت های مذهبی بوده است، گفت: اوج شعر محتشم کاشانی در محرم بود و اذان خاص موذن زاده در ماه مبارک رمضان خلق شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۲:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
غلامرضا سازگار شاعر آئینی و مداح اهل بیت(ع) طی پیام ویدئویی در آستانه نیمه شعبان و میلاد امام زمان (عج)، شاعران آئینی کشور را به سرودن شعر درباره آن امام توصیه کرد.
فرمانداری کاشان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۷:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
علی اکبر مرتضایی فرماندار ویژه شهرستان کاشان از تاسیسات و پست های انتقال برق شمال استان اصفهان بازدید کرد. فرماندار کاشان به همراه مدیر مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث فرمانداری، مدیر امور برق شهرستان، از تاسیسات انتقال برق و پست های فشار قوی فیض ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۱۰:۴۵    
در بین هواداران شیعه مطلع باز این چه شورش است... که "محتشم کاشانی" سروده است، از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
سلام نو   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۱:۰۲    
زندگینامه محتشم کاشانی کمال الدین علی محتشم کاشانی ملقب به شمس الشعرای کاشانی شاعر پارسی گوی قرن دهم هجری ایران می باشد. محتشم متولد 905 هجری قمری در کاشان و وفات وی در در سال 996 هجری قمری است. محتشم مهم ترین شاعر مرثیه سرای ایران ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ - ۱۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مهر نوشت: مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان با اشاره به ثبت ترجیع بندهای محتشم کاشانی در فهرست میراث ملی کشور گفت: با گردشگری ادبی می توان جاذبه های استان اصفهان را بیش از پیش به گردشگران معرفی کرد.
پایگاه خبری تحلیلی حرا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۲۱:۱۷    
کاشان- محتشم کاشانی شاعری است که مرثیه بی نظیر باز این چه شورش است را در سوگ شهادت سیدالشهدا سروده است و اشعار وی در تمامی عزاداریهای محرم جای دارد اما در دیار مادری خود تاحدودی غریب است.
روزنامه آذربایجان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۲:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست... اشک های مستندساز اسپانیایی وقتی از حس حضور در حرم امام حسین (علیه السلام) می گوید، گواه این شعر محتشم کاشانی است. مانولو اسپایلو از جنوب غربی اروپا راهی سفر شده تا به جمع عاشقان اباعبدالله (علیه السلام) در پیاده روی اربعین بپیوندد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۷:۰۱    
معاون اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان از اعلام ضرورت ثبت ملی خانه محتشم کاشانی به مالک آن و شهرداری کاشان و در شرف ثبت قرار گرفتن خانه این شاعر بلندآوزاه کاشانی و پدر مرثیه سرایی ایران خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
نصب کشتی مزین به اشعار زیبای محتشم کاشانی در میدان امام حسین کاشان جلوه خاصی را به این منطقه بخشیده است.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۹ - ۱۳:۲۳    
شفقنا – شیعه گراف/ حضرت امام حسین (ع): پوستر حسینه ییلر آغلار گویلر آغلار / بخشی از ترجیع بند بلند محتشم کاشانی رحمه الله علیه “باز این چه شورش است که درخلق عالم است” به زبان ترکی به معنای برای عزای حسین (ع) زمین و آسمان گریه میکنند انتهای پیام ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مرکز نسخ خطی کتابخانه آستان قدس رضوی گفت: پس از کتابخانه مجلس، دومین نسخه خطی کلیات محتشم کاشانی در گنجینه آستان قدس رضوی وجود دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۲۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
بیست و ششمین برنامه سه شنبه های فرهنگی آستان قدس رضوی در ایام ماه محرم و روز شعر و ادب فارسی، با رونمایی و معرفی از یکی قدیم ترین نسخه های خطی کلیات محتشم کاشانی، موجود در گنجینه رضوی برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
قائم مقام خردسرای فردوسی گفت: قیام عاشورا جهان شمول است و در دین و مذهب خلاصه نمی شود بلکه نماد تمام آزادی های بشری است. به گزارش ایسنا- منطقه خراسان ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست مرکز نسخ خطی آستان قدس رضوی گفت: مجموعه اشعار عاشورایی محتشم کاشانی کماکان تاثیرگذار است. به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی سوزنچی صبح امروز در آیین رونمایی یکی از قدیمی ترین نسخه های خطی کلیات محتشم کاشانی موجود در گنجینه رضوی که در موزه قرآن و هدایای رهبر معظم انقلاب برگزار شد ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۷:۱۸    
کارشناس مرکز نسخ خطی کتابخانه آستان قدس رضوی گفت: پس از کتاب خانه مجلس، دومین نسخه خطی کلیات محتشم کاشانی در گنجینه آستان قدس رضوی وجود دارد. به گزارش ایسنا- منطقه خراسان ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون موزه ها و ترویج میراث فرهنگی سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: در بیست و ششمین برنامه سه شنبه های فرهنگی آستان قدس رضوی یکی از قدیم ترین نسخه های خطی کلیات محتشم کاشانی موجود در گنجینه رضوی رونمایی خواهد شد.