چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۱۸:۴۳Oct 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سینمای کودک»

موج   ۶ ساعت پیش    
تهیه کننده فیلم بچه گرگ های دره سیب برگزاری سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان را مانعی برای به حاشیه رفتن سینمای کودک دانست و بر توانایی بازیگران کودک فیلمش تاکید کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
شهاب حسینی می گوید فیلم های کودک همیشه در مضیقه مالی قرار دارند و همین موضوع کار را در بخش خصوصی سخت می کند و سم مهلک این سینماست.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
کارگردان سینمای کودک و نوجوان با اشاره به این که برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان در هفته گذشته، راضی کننده بود افزود: امیدوارم شرایط کرونایی از بین برود و باردیگر مخاطب کودک و نوجوان را در سالن سینما ملاقات کنم.
سینما پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
سینماپرس: رحیم بهبودی فر کارگردان سینما با پایان یافتن سی و سومین جشنواره فیلم های کودک و نوجوان گفت: جشنواره فیلم کودک الکن و بی اثر است و طی همه سال های برگزاری اش نتوانسته دستاور مثبتی داشته باشد اما نکته ای که بسیار عجیب و شوکه کننده است اینکه در این روزهای کرونایی مسئولان این رویداد با چه ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارگردان سینما عقیده دارد که باتوجه به مشکلات و محدودیت هایی که به واسطۀ شیوع ویروس کووید-19 رخ داده است، برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان اقدامی بسیار مفید و مؤثر بوده و باید چراغ آن را به خصوص درمورد سینمای کودک، همچنان روشن نگه داریم .
سینما خانه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۸:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
بسته مجموعه آثار ابراهیم فروزش و کامبوزیا پرتوی به مناسبت سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان رونمایی شد. به گزارش سینماخانه به نقل از ستاد اطلاع رسانی جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
بیژن بنفشه خواه بازیگر سینما و تلویزیون، به عللی که باعث ضعیف شدن سینمای کودک کشورمان شده اند، اشاره کرد.
علیرضا تابش در اختتامیه جشنواره سی و سوم گفت: از این پس، سینمای کودک و سامانه های نوین، فصل جدیدی از روابط متقابل را آغاز خواهند کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۲۶    
سینمای کودک و نوجوان ایران بخش مهمی از سینمای ایران است.
برترین ها / پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: شامگاه جمعه 2 آبان هشتادمین قسمت از برنامه سینمایی هفت روی آنتن شبکه سه سیما رفت. در هشتادمین قسمت از برنامه هفت شب گذشته دوم آبان وحید نیکخواه آزاد و غلامرضا رمضانی در مورد ظرفیت های فیلم های کودک در سینما صحبت کردند و محمدرضا کریمی صارمی به تشریح عملکرد یک ساله کانون پرورش فکری ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۴۰    
تهران (پانا) - بیژن بنفشه خواه می گوید بهتر است آموزش و پرورش بودجه ای در نظر بگیرد و از کسانی که در حوزه فیلمسازی تبحر دارند استفاده کند و فیلم کودک بسازد، سپس همین فیلم ها را برای دانش آموزان اکران کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
غلامحسین لطفی بازیگر سینما و تلویزیون گفت: مسئولان امر به سینمای کودک و نوجوان که می رسند، آن را مانند یک بچه شوخی می گیرند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شعاری که جشنواره به خود اختصاص داده افزوده شدن مخاطبان سینمای کودک را به دنبال خواهد داشت که فرصتی مهیاشده از طریق فضا و بستر جدید بود و به نظر می آید این تجربه جدید، گرچه در شرایط تهدیدگونه فراهم آمد، اما فضای فرصت ساز را برای هنر ایران پدید آورده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: بعد از انقلاب حدود 200 فیلم کودک و نوجوان تولید شده که نشان می دهد سینمای کودک و نوجوان ایران بخش مهمی از سینمای ایران بوده است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۰:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - آیین اختتامیه سی وسومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، عصر امروز دوم آبان ماه در پردیس موسیقی، تئاتر باغ کتاب با حضور حداقلی حاضران برگزار و به صورت آنلاین پخش شد. ...
سینما سینما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
سینماسینما ، محرم براتی در تاخت و تاز ویروس کرونا؛ کمتر کسی انتظار یا توقع برپایی جشنواره فیلم های سینمایی کودک و نوجوان را در سال جاری داشت. تصور غالب بر این گزاره استوار بود که بعد از کش و قوس های مرسوم این روزها و به دنبال طرح شعارهای حماسی درباره اهمیت والای سینمای کودک و برگزاری جلسات متعدد ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۷:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: برنامه سینمایی هفت همزمان با اختتامیه جشنواره فیلم کودک و نوجوان موضوع بررسی ظرفیت های فیلم های کودک در سینما را موضوع اصلی خود قرار داده است. هشتادمین قسمت از برنامه سینمایی هفت با اجرای محمدحسین لطیفی امشب جمعه دوم آبان ماه ساعت 23 و 30 دقیقه از شبکه سه سیما پخش خواهد شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۴:۳۴    
گروه استان ها- نویسنده و بازیگر سینما گفت: متولیان سینمای کودک باید به حفظ ارزش های دینی و ملی در این سینما توجه بیشتری داشته باشند و با صرف هزینه های بیشتر بهترین افراد را در این حوزه قرار دهند.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ارتقای سینمای کودک و نوجوان، نقش مهمی داشته و بزرگان بسیاری را پرورش داد و سینمای ایران را به دنیا شناساند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- تهیه کننده و کارگردان سینمای کودک گفت: رونق سینمای کودک نیازمند مدیران با دانش و متخصص در این حوزه است که باید به این مهم توجه ویژه کرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
علی رضا سبط احمدی با مهجور خواندن سینمای کودک، گفت: سینمای کودک و دفاع مقدس دو گونه فراموش شده سینمای کشورمان هستند اما سینمای کودک علاوه بر این، از معضل نبود متولی نیز رنج می برد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۹:۵۵    
گروه استان ها- نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سینمای کودک گفت: جشنواره یک ویترین است که ماحصل تولید سال پیش را در آن به نمایش می گذاریم اما باید انگشت اشاره ای باشد به سوی راهی که در سال بعد خواهیم رفت، الان بخش دوم به خوبی انجام نمی شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۸:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
متولی سینمای کودک و نوجوان فارابی است اما نه بنیاد و نه جشنواره کار جدی ای برای حمایت از اکران و تولید سینمای کودک نمی کنند و تنها باید رابطه داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۸:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
حسین قناعت کارگردان سینمای کودک و نوجوان که با دو فیلم سینمایی در سی وسومین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان حضور دارد از استمرار تعطیلی سینماها و شرایط اکران فیلم های انتقاد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۶:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
فریدون نجفی کارگردان بچه گرگ های دره سیب از اهمیت توجه به سینمای کودک گفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رامین ناصر نصیر به تحلیل و بررسی جایگاه سینمای کودک و جذب نیرو های متخصص در سینما پرداخت.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
در دوره ای که به دلیل کرونا، می شد تمام تمرکز را روی دو سالن محدود سینما و برنامه های تبلیغاتی تلویزیونی گذاشت، بازهم شاهد رخوت عمیقی در این دو بخش هستیم تا همان گزاره تاریخی عدم جذب مخاطب توسط جشنواره کودک، این بار قوی تر از همیشه مطرح شود که چطور جشنواره ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
کارگردان فیلم نارگیل با بیان اینکه سینمای کودک در حوزه سیاست گذاری به بی راهه رفته است، از لزوم تغییر نگرش در شیوه حمایت دولتی در این حوزه گفت.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۱:۲۱    
برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در پاییز هر سال، رونق بخش سینمای کودک و نوجوان بود که با حضور مخاطبان این ژانر، حال و هوای بانشاطی پیدا می کرد، ولی امسال سایه کرونا، تمام محافلی که بخشی از هویتشان وابسته به تجمعشان بود را از هم پاشید و برگزاری آن ها را منوط به مجازی شدنشان کرد.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
منتقد و کارگردان قزاقستانی، گفت: هیچ چیزی مهم تر از اهمیت فرهنگ از لحاظ صداقت و پاکی پیامِ هنری نیست و فهم این پیام، از دوران کودکی آغاز می شود. به گزارش ایرنا ...
روزنامه اصفهان امروز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۱۹    
اسماعیل براری کارگردان سینما گفت: کودکان و نوجوانان همزمان باز بزرگ شدن احتیاج دارند تا فیلم های مختص خودشان را ببیند. هر موجود زنده ای زیست خودش را می خواهد و باید برای این سینما هم یک چرخه زیست قائل شویم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۵۷    
اصفهان-ایرنا- یک کارگردان سینمای کودک گفت: آشنایی کودکان و نوجوان با ارزشهای دفاع مقدس در سینما ضروری است که می توان از ظرفیت های آن به خوبی استفاده کرد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
سینمای کودک ایران سالهاست که لاغر و رنجور زیر بار سنگین فیلم ها و انیمیشن های خوب جهان کمر خم کرده است. خوشمان بیاید یا نیاید این سینما که مهم ترین مخاطبان را دارد، خیلی وقت است که نفسی تازه نکرده و بوی مرگ می دهد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۲۲    
عباس جمشیدی فر گفت: ما نه تنها به سینمای کودک بی توجه هستیم بلکه از تئاتر کودک و دیگر مسائل این رده سنی هم غافل شده ایم.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۳۱    
تهران (پانا) - سینمای کودک و نوجوان، طی چهل سال اخیر فیلم های شاخص کم نداشته است. آثاری که یا نزد مخاطبان داخلی به جایگاه رسیده اند و یا در آن سوی مرزها، نام سینمای ایران را به اوج رسانده اند. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
بازیگر فیلم بعد از اتفاق گفت:در چند سال اخیر فیلمنامه های کودک چندان برای بازیگران جالب نیست و فیلم های کودک و نوجوان مخصوص آن ها ساخته نمی شوند. شاید یکی از دلایلی که بازیگران چهره را کمتر در این فیلم ها می بینیم، همین موضوع باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عبدالله بیچرانلو جامعه شناس گفت: رسانه ملی می تواند کمک کند و با تبلیغ فیلم ها، کودکان را به طرف فیلم و سینمای کودک سوق دهد. برای نمونه برنامه های مرتبط با جشنواره های مربوط به کودک و نوجوان را باید به صورت پررنگ و مداوم در تلویزیون ببینیم تا یک جریان سازی بزرگ صورت گیرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
به نظر ابراهیم فروزش سینمای کودک و نوجوان محملی برای ساخت آثار دینی است، اما نباید از فیلمساز توقع داشت که موضوعات ارزشی را به تنهایی رواج دهد.
سینما پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سینماپرس: زحل رضوی نویسنده، کارگردان و تهیه کننده حوزه انیمیشن همزمان با برگزاری سی و سومین جشنواره فیلم های کودک و نوجوان گفت: اوضاع سینمای کودک و نوجوان به هیچ عنوان مساعد نیست و متأسفانه برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان هم هرگز تأثیری بر رشد و اعتلای سینمای کودک و نوجوان نداشته و از این منظر ...
سینما جریان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۱۲   + ۱۷ سایت دیگر  
سینما جریان | سیدجواد هاشمی گفت: خوشحالم که قسمت اول تورنادو به اولین فیلم تاریخ سینمای کودک ونوجوان بدل شد که در پلتفرم ها دیده شد و بیش از 100 هزار نسخه قاچاق داشت.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۲۷   + ۲۹ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: امروز و همزمان با چهارمین روز جشنواره سی وسوم فیلم های کودکان و نوجوانان، علاوه بر اکران آنلاین فیلم های منتخب، دو فیلم سینمایی بچه گرگ های دره سیب و والدین امانتی روی پرده خواهند رفت. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۱:۴۹    
نشست خبری فیلم بعد از اتفاق، از آثار راه یافته به بخش مسابقه ملی جشنواره کودک، برگزار شد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - حسین قناعت معتقد است، فیلم سلفی با رستم با اینکه به اساطیر فرهنگی ایران باستان می پردازد اما به هیچ عنوان یک فیلم تاریخی نیست و قصه روز را روایت می کند. ...
علیرضا تابش دبیر جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان از دغدغه هایش برای سینمای کودک و نوجوان و شناخت نیازهای این گروه سنی گفت.
سینما پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
سینماپرس: سیدجواد هاشمی بازیگر و کارگردان سینما همزمان با برگزاری سی و سومین جشنواره فیلم های کودک و نوجوان گفت: وضعیت سینمای کودک و نوجوان یک فاجعه تمام عیار است؛ البته نه تنها سینمای کودک که متأسفانه کلیت سینما دچار آسیب و بیماری جدی شده و امیدی هم به بهبود آن نیست.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۰۶    
امیرحسین قهرایی، کارگردان سینما و تلویزیون، گفت: سودآوری در سینمای کودک و نوجوان قابل توجه نیست و سرمایه گذار به سود زیادی نمی رسد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۳۵    
کارگردان فیلم "بازیگوش ها" گفت: برخی از سازمان ها و مراکز از جمله آموزش و پرورش و صدا و سیما سال هاست با سینمای کودک قهر هستند و در جهت حمایت و پشتیبانی از این سینما اقدامی نکرده اند. به همین جهت سینمای کودک دست تنهاست و حامی و پشتیبان جدی که جریانی تحولی در این حوزه ایجاد کند ندارد.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۴    
گروه فرهنگ و هنر بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛ رسول حسنی؛ سی و سومین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان فرصتی است برای مرور آنچه سینمای ایران در طول یکی دو سال اخیر برای مخاطبان خود تدارک دیده است ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
یک کارگردان سینمای کودک گفت: برگزاری جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان بسیار مهم است، چرا که معمولاً سرمایه گذاران روی سینمای کودک سرمایه گذاری نمی کنند؛ بنابراین باید به نحوی از کسانی که سرمایه خود را در این حوزه قرار می دهند قدردانی شود.