چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۰۴:۱۴Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصرف گاز»

اقتصاد 24   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رهبر انقلاب فرمودند: ما اسراف می کنیم، آب و برق و نان و گاز را اسراف می کنیم. برخی کشور هایی که چند برابر ما جمعیت دارند مصرف گاز و بنزین آن ها از ما کمتر است. باید اسراف در نان و بنزین و انرژی را اصلاح کنیم. یکی از مشکلات ما این است که در خصوص تولیدات داخلی تعصب نداریم ...
پیام خاوران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۲۶    
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: 2 هزار دانش آموز و یک هزار و 800 معلم ابتدایی استان، در آموزش و استفاده از ظرفیت های فرهنگی با محوریت مصرف بهینه ایمن و پیشگیری از هدر رفت گاز طبیعی در سطح مدارس استان، مشارکت دارند.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۵:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
تامین انرژی در ایران طی زمستان سال جاری با چالش های متعددی مواجه شد. از کمبود و قطعی گاز گرفته تا صدور قبض های نجومی تحت عنوان تعرفه های جدید گاز. اما ماجرای این قبض ها چیست؟ ...
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۵:۱۹    
از ابتدای سال 1401 تعداد 1600 موتورخانه در استان کرمانشاه به صورت رایگان بهینه سازی شده است.
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۲:۱۶   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: 70 درصد تا سقف تعیین شده کاهش یافته و تعرفه ها از ابتدای سال 1402 بدون تخفیف محاسبه خواهند شد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۸:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از بازار؛ گروه آب و انرژی: بر اساس این تفاهم نامه که بیش از هر چیز به منظور کاهش آلودگی شهر اصفهان و صرفه جویی در مصرف گاز و آب مبادله شده، سالیانه 1.4 میلیون متر مکعب گاز صرفه جویی شده و مصرف آب هم تا 60 درصد کاهش می یابد. ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۰۴   + ۳۴ سایت دیگر  
مردم برای حفاظت از خانواده های خود علی رغم صرفه جویی مجبور به مصرف گاز شده اند و نه گاز را قاچاق کردند و نه از آن سوءاستفاده کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۲۷   + ۳۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه آنچه که در مصوبه دولت در بحث تعرفه ها و پلکان های قبوض گاز اجرا شد، تصویب هیات وزیران بود و مجلس نقشی در تعیین پله ها و تعرفه ها نداشت، گفت: افزایش تعرفه پله های میانی در مصرف انرژی با روح قانون و نیت قانونگذار مغایرت داشت.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
امروزه گاز طبیعی یکی از مهم ترین منابع انرژی تلقی می شود. اصلی ترین مساله پس از کاوش های فراوان در اکتشاف گاز و رسیدن به این منبع مهم انرژی نحوه انتقال و رسانیدن این انرژی به نقاط مختلف است. هم اکنون در اکثر مناطق سردسیر یا گرمسیر کشور خطوط انتقال و توزیع گاز طبیعی احداث شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولتمردان باید در زمینه قیمت قبوض گاز در مناطق سردسیر مراعات شرایط اقتصادی مردم را داشته باشد،گفت ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
عرضه گاز طبیعی روسیه به اروپا – که تا پیش از جنگ اخیر روسیه با اوکراین در حدود 35 درصد از کل مصرف گاز اروپا را تامین می کرد – اساس مناقشات ژئوپلیتیکی در طول دهه های پیشین بوده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۳:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر اجرای پروژه های ناحیه آهن سازی از اجرای موفقیت آمیز پروژه اصلاح کابین های اپراتوری ماشین های انباشت و برداشت ناحیه آهن سازی فولاد مبارکه هم زمان با محدودیت های ناشی از مصرف گاز و با رعایت کامل دستورالعمل های ایمنی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۵۳    
ایسنا/کردستان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کردستان بر نقش مؤثر فرهنگ سازی بر مدیریت انرژی گاز تاکید کرد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گزارش های واصله در خصوص قبوض گاز را بررسی خواهد کرد و اگر اشتباهی صورت گرفته باشد قطعا باید نسبت به اصلاح آن اقدام شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۵۴    
ایسنا/زنجان روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان گفت: طی 24 ساعت مصرف گاز در استان 8 میلیون 500 هزار مترمکعب بود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۶:۱۰    
امام جمعه ملایر با بیان اینکه چند ماهی است مبلغ قبوض گاز برای مردم سرسام آور شده است و بسیاری از خانواده ها از پرداخت آن عاجز هستند، گفت: بالا رفتن قیمت گاز باید از قبل به مردم اطلاع رسانی می شد بسیاری از مردم با توجه به سردی هوا مصرف گاز آنها بالا رفت و قبض های با هزینه بالایی دریافت کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۹:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
برپایی نمایشگاه های صنایع دستی، تغییر ساعت کاری موزه ها، تحلیل عملکرد پژوهشگاه میراث فرهنگی و اجرای طرح بهینه سازی مصرف گاز هتل ها ازجمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۶:۵۷    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، موضوع هدر رفت انرژی در واحدهای مسکونی یکی از مباحث جدی متولیان امر در فصل گرم و سرد سال است. تقاضا برای کاهش مصرف گاز در زمستان و برق در تابستان یکی از موضوعات بسیار مهمی است که در رسانه ها درباره آن صحبت می شود. ...
برترین ها / دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۵:۵۷   + ۲۲ سایت دیگر  
ممکن است شما قیمت بنزین را به 12 هزار تومان برسانید و فضا ملتهب نشود، اما این سیاست اقتصاد مردم را نابود می کند. کارشناسان دلسوز کشور باید فریاد بزنند تا همه بدانند چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز خوزستان گفت: با شروع فصل گرما در اغلب مناطق خوزستان ، مصرف گاز بخش خانگی در روزهای اخیر 50درصد کاهش یافته است نادر قلی زری میدانی افزود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۹:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: طرح بهینه سازی مصرف گاز در هتلهای مجری کشور، باعث کاهش 20 درصدی مصرف گاز در این مراکز اقامتی شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مصرف گاز خانگی در سال 1420 با 211 درصد افزایش برابر با 1070.89 میلیون متر مکعب خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
چگینی گفت: برخی مشترکان مصارف بی رویه داشتند، اما تعداد کل چنین قبوضی کمتر از چهار درصد بوده که خارج از الگو مصرف کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۶:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری از اصلاح و بهینه سازی 101 موتورخانه واحدهای مسکونی و تجاری در استان به منظور صرفه جویی در مصرف گاز خبر داد.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۹:۵۴   + ۳۱ سایت دیگر  
مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به مبلغ بالای گازبها برای برخی مشترکان با توجه به مصوبه دولت و بر اساس تعرفه های جدید، گفت: با وجود اعمال تعرفه های جدید و سرمای کم سابقه زمستان سال جاری، تنها 2 ...
اقتصادگردان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۷:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
زمستانی که گذشت، به دلیل برودت شدید هوا روزهای سختی برای تامین گاز کشور پدید آورد؛ آن هم در شرایطی که مصرف گاز در کشور با الگوهای استاندارد جهانی و حتی کشورهای منطقه فاصله قابل توجهی دارد ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۱:۵۲   + ۳۹ سایت دیگر  
افزایش مصرف گاز دولت را وادار به اعمال رقم های واقعی تر برای مشترکان پرمصرف کرد، موضوعی که عمر کوتاهی داشت و بعد یک ماه از ابلاغ با تغییراتی مواجه شد، اما پرمصرف ها توجه داشته باشند که بخشودگی اعمال شده فقط تا انتهای اسفندماه ادامه دارد.
شانا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۶:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
رئیس موسسه مطالعات بین المللی انرژی گفت: ابزار قیمتی برای مدیریت مصرف با وجود کارآمدی در شرایط داخلی کشور افزون بر موانع اجتماعی با موانع ساختاری روبه رو هستند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت اجازه دادند تا سقف پنج درصد از منابع حاصل از کاهش مصرف گاز و برق ناشی از پخش برنامه های فرهنگ سازی توسط سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و سایر رسانه ها در قالب عقد قرارداد به این سازمان ها پرداخت کند.
نیروگاهیان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۸:۲۵    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، نیروگاه شهید رجایی قزوین با ظرفیت اسمی تولید مجموع 2042 مگاوات بعنوان یکی از بزرگترین نیروگاه های کشور ...
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: در ادامه روند اجرای طرح نظارت بر مصرف بهینه گاز در ادارات؛ کارشناسان این شرکت؛ 3 هزار و 144مورد مصرف گاز دستگاه اجرایی استان را پایش و راهنمایی لازم را ارائه کرده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان از اعمال تخفیف 70 درصدی به افزایش تعرفه مشترکان پر مصرف گاز خبر داد.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
سیستم گرمایشی 106 مدرسه مشتمل بر 1200 فضای آموزشی در سطح استان اصفهان طی سالجاری بهینه سازی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت گفت:اکنون مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به 440 میلیون متر مکعب رسیده که نسبت به هفته گذشته 100 میلیون متر مکعب کاهش یافته است.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
ایده تمرکززدایی از تولید فولاد در کشور و نقش آفرینی صنایع بزرگ در مناطق محروم، از رایج ترین الگوهای توسعه کشور بوده است. سیاست گذاران موتور محرکه تولید را در ایجاد صنایع و طرح های صنعتی در مناطق کم برخوردار می دانند.
ورزش 3   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
تصاویر عجیبی از لئون بیلی، ستاره استون ویلا، منتشر شده که او را در حال مصرف گاز خنده نشان می دهد.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی شرکت ملی گاز کشور گفت: اکنون مصرف گاز بخش خانگی و تجاری با کمی افزایش نسبت به اوایل هفته گذشته به 530 میلیون متر مکعب رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی با بیان اینکه مشترکان پله 13 از تخفیف 70 درصدی قبوض گاز مستثنی هستند، گفت: مشترکان پر مصرف گاز مشمول تخفیف 70 درصدی نمی شوند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، روسیه سه برابر ایران تولید گاز دارد، اما فقط 11 درصد کل تولید گاز را به مصرف گاز خانگی اختصاص می دهد؛ این رقم برای ایران حدود 53 درصد است ...
صبح قزوین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۸:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: محدویت مصارف گاز صنایع کاشی و سرامیک، آجر، شیشه و صنایع فلزی در استان قزوین لغو شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۶:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، آژانس بین المللی انرژی در گزارش سه ماهه خود اعلام کرد اگرچه تقاضای چین، یک عامل نامعلوم بزرگ مانده است اما تحت یک سناریوی خوش بینانه، اگر قیمت گاز طبیعی مایع (ال ان جی) کاهش بیشتری پیدا کند و اقتصاد این کشور توسعه سریع تری داشته باشد ...
آذرمغان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بازار؛ گروه آب و انرژی: گرمای هوا گاز رسانی به صنایع و نیروگاه را به حالت عادی بازگرداند. محمدرضا جولایی، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با اشاره به کاهش مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری، از افزایش گاز رسانی به نیروگاه ها و صنایع خبر داد و گفت: هم اکنون 150 میلیون متر [...]
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۰:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
شانا : نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اختصاص اعتباری تا سقف پنج درصد از منابع حاصل از کاهش مصرف گاز و برق ناشی از پخش برنامه های فرهنگ ساز ازسوی سازمان صدا و سیما و دیگر رسانه ها در قالب امضای قرارداد به این سازمان ها موافقت کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۷:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران گفت: با کاهش برودت سرما و سیر نزولی مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری ، تحویل گاز به بخش های نیروگاهی، صنایع عمده و پتروشیمی افزایش یافته است.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۷:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ایلام ؛ محمود کشاورز با اشاره به اینکه در بازدیدهای صورت گرفته از آغاز شروع فصل سرد سال تاکنون، 2 هزار و 832 مورد اخطار کاهش مصرف به دستگاه های اجرایی استان داده شده است، افزود: تاکنون 8 هزار و 830 مورد پایش مصرف گاز در سطح ادارات استان، مراکز آموزشی و فرهنگی، ورزشی ...
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۴۲   + ۲۲ سایت دیگر  
با توجه به کاهش برودت سرما و بهبود شرایط آب و هوایی، شاهد سیر نزولی مصرف گاز در بخش خانگی هستیم که این مهم موجب شد تا تحویل گاز به بخش های نیروگاهی، صنایع عمده و پتروشیمی را افزایش دهیم.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز ایلام گفت: از ابتدای شروع طرح پایش مصرف گاز ادارات تاکنون، گاز 68 اداره پر مصرف در اقصی نقاط استان بدلیل عدم رعایت الگوی مصرف، قطع شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۵۵   + ۱۹ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس با اختصاص اعتباری تا سقف 5 درصد از منابع حاصل از کاهش مصرف گاز و برق ناشی از پخش برنامه های فرهنگ ساز توسط سازمان صدا و سیما و سایر رسانه ها در قالب عقد قرارداد به این سازمان ها موافقت کردند.