شنبه ۰۱ اردیبهشتساعت ۱۳:۲۹Apr 2024 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصرف گاز»

ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
قم - ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز قم از کاهش 3.9 درصدی مصرف گاز طبیعی در این استان در سال گذشته نسبت به سال 1401 خبر داد.
شرکت فرودگاههای کشور   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره تسهیلات و تجهیزات فرودگاهی فرودگاه ارومیه گفت:در راستای برنامه های کاهش مصرف و هزینه های پرداخت بهای حامل های انرژی با اقدامات اساسی انجام شده در فرودگاه ارومیه الگوی مصرف انرژی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد در مصرف آب، 14 درصد در مصرف برق و 7 درصد در مصرف گاز کاهش داشته است. ...
متخصصان یک شرکت دانش بنیان که در زمینه تولید انواع تجهیزات مصرف آب و گاز فعالیت می کنند، موفق شده اند کیت های قرائت از راه دور مصرف گاز و آب را در داخل کشور بومی سازی کنند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۸:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان گفت: سال گذشته 3 میلیارد و 695 میلیون مترمکعب مصرف گاز استان بوده که از این میزان 70 درصد در بخش خانگی، صنعتی، تجاری و عمومی و 30 درصد هم سهم نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج بوده است.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۴:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی از مصرف یک میلیارد و 946 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در سال گذشته و افزایش مصرف گاز در استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۲:۰۹    
بجنورد-ایرنا- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان شمالی گفت: 100 میلیون متر مکعب گاز سی ان جی سال 1402 در استان توزیع شد که این رقم نسبت به سال ماقبل 9 درصد کاهش دارد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۴:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
تا پیش از این هزینه نصب هر کیلووات انرژی تجدیدپذیر 4000 دلار بوده که هم اینک به 500 دلار رسیده و قیمت تجهیزات ساخت این نیروگاه ها رو به کاهش است.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۰۹:۴۵   + ۲۴ سایت دیگر  
مشاور مدیرعامل توانیر با بیان اینکه می توانیم در قالب یک برنامه میان مدت نیمی از مصرف برق بخش خانگی کشور را از طریق انرژی خورشیدی تامین کنیم، افزود: در صورت تحقق این برنامه سالانه 18 میلیارد متر مکعب در مصرف گاز طبیعی در کشور صرفه جویی می شود.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۱:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کرمانشاه با اشاره به استقبال شهروندان به استفاده از سوخت پاک و ارزان سی.ان.جی، گفت: روزانه 800 هزار مترمکعب سوخت سی.ان.جی در این استان توسط خودروهای گازسوز و دوگانه سوز مصرف می شود.
منجیل خبر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۶:۴۱    
رشت – ایرنا – مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: این شرکت طی سال گذشته 6 میلیارد و 731 میلیون مترمکعب گاز به مشترکین خود در حوزه های مختلف اعم از خانگی، صنعتی و تجاری تحویل داده که نسبت به سال 1401 حدود سه درصد کاهش نشان می دهد. این پست 42 بار بازدید شده
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۴:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: مصرف گاز مشترکین استان در سال گذشته 43 میلیون متر مکعب نسبت به سال 1401 کاهش یافته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۰:۵۵    
مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: میزان مصرف گاز طبیعی نیروگاه سیکل ترکیبی تولید نیروی برق سنندج در 12 ماهه سال گذشته بیش از یک میلیارد مترمکعب بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 1.6 درصد افزایش را نشان می دهد.
کاشف اسرار   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۷:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
کاشف اسرار _ مدیر عامل شرکت گاز گیلان ، گفت : با وجود جذب حدود 43 هزار مشترک جدید در سال 1402، مصرف گاز خانگی در استان 9 درصد کاهش داشته است. عیسی جمال نیکویی ” با بیان این مطلب گفت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۵:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
سنندج_ مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: مدیریت مصرف گاز طبیعی نیازمند استفاده از سیاست های تشویقی و فرهنگی است.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۵:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی با بیان این مطلب که میزان مصرف گاز در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال 1401، 3.4 درصد رشد داشت، گفت: در همین مدت میزان گازسانی به بخش فولاد و سیمان استان هم 32.7 درصد بیشتر از سال قبل از آن بود.
مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان از افزایش 9 درصدی سوخت رسانی این منطقه در عرصه تأمین و توزیع فرآورده های نفتی در سطح استانی و ملی در سال1402 خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۶:۱۲    
رئیس انجمن مهندسی گاز ایران گفت: برخی افراد از قیمت های پایین گاز در کشور سوءاستفاده می کنند و به مصارف غیرضروری می پردازند. از کسانی که مصارف لاکچری و غیرضرور دارند، باید قیمت واقعی گاز اخذ شود. استفاده از تعرفه گذاری پلکانی در مدیریت مصرف گاز بسیار موثر خواهد بود.
شانا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۷:۰۴   + ۴۰ سایت دیگر  
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از مصرف 249 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در کشور در سال 1402 خبر داد و اعلام کرد این مقدار نسبت به سال پیش از آن (1401) 7 میلیارد مترمکعب افزایش یافته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
زنجان-سلیمانی نژاد،مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان،از افزایش ظرفیت مصرف گاز طبیعی استان زنجان در بخش صنعتی خبر داد و گفت: شرکت گاز استان همواره فرامین رهبری را سر لوحه برنامه های کلی خود قرار داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۰۹:۲۰   + ۲۲ سایت دیگر  
یک کارشناس انرژی گفت: در قالب طرح تعرفه گذاری پلکانی گاز خانگی ،خانوارهایی که بر مصرف گاز خود کنترلی ندارند باید هزینه این مصرف را به قیمت صادراتی و بین المللی پرداخت کنند.
صدا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۵:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
“اکنون روس ها به این نتیجه رسیده اند که مصرف گاز در دنیا افزایش می یابد و گرایش به مصرف LNG افزایش یافته است و آنها به تنهایی قادر به پاسخگویی به تقاضای جهانی نیستند، بنابراین جایی برای رقابت گاز [بین روسیه و ایران] باقی نمی ماند ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۰:۳۲    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از دولت_پاد، سالانه افزون بر 150 میلیارد مترمکعب گاز در مشعل های بالای چاه های نفت در جهان به مواد آلاینده تبدیل می شود که بر اساس آمارهای بانک جهانی این رقم معادل یک سوم مصرف گاز کل اروپاست ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
صنعت گاز در هر کشوری در کنار صنایع نفت و پتروشیمی، می تواند محرک اصلی اقتصاد آن کشور به شمار رود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۷:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: جلب مشارکت مردم و پویش صرفه جویی در مصرف گاز در زمستان پارسال منجر به صرفه جویی روزانه بیش از یک میلیون مترمکعب گاز در استان و اختصاص آن به بخش تولید شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۰:۳۴    
شرکت ملی گاز کشور از هم وطنان خواسته با توجه به ورود جبهه هوای سرد به کشور ، در مصرف گاز صرفه جویی کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۰۶:۰۵    
صنعت گاز در هر کشوری در کنار صنایع نفت و پتروشیمی، می تواند محرک اصلی اقتصاد آن کشور به شمار رود.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اکوایران: بررسی ها نشان می دهد طی 45 سال اخیر تولید گاز از 20 به 220 میلیون تن رسیده و حدودا 40 تا 60 درصد آن در طی این سال ها به مصرف بخش نهایی رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
جایگزینی بیش از 2 میلیون بخاری فرسوده با بخاری راندمان بالا در استان اصفهان موجب رفع ناترازی مصرف گاز در صنایع می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۵:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی از مازوت سوزی در نیروگاه شهید منتظری اصفهان در ایام شروع فصل بهار و به اتمام رسیدن پیک مصرف گاز انتقاد کرد و گفت: روزانه 8میلیون لیتر مازوت در این نیروگاه سوزانده می شود.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۵:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه اعلام کرد: مصرف گاز استان در 1402 نسبت به سال قبل 2 درصد افزایش داشته است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: جشنواره فرهنگ سازی استفاده درست گاز به ابتکار استان قزوین برای شش هزار دانش آموز مطقع ابتدایی به اجرا درآمد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۰:۴۳    
در تازه ترین اظهارنظر، غلامحسین حسن تاش، کارشناس ارشد حوزه انرژی و رئیس پیشین مؤسسه مطالعات بین المللی انرژی نیز هشدار داد: با رشد 5 درصدی مصرف گاز طبیعی و 2 درصدی فرآورده های نفتی در سال 1410 یعنی هشت سال دیگر، به ناترازی کامل انرژی می رسیم!
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۱:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت بحران کشور، در این جلسه با تاکید بر هماهنگی همه جانبه دستگاه های مسئول به ویژه وزارت صمت، وزارت نیرو و وزارت نفت در حوزه مدیریت مصرف گاز در شرایط اضطراری؛ گزارشی از میزان تولید و مصرف مربوط به بخش های مختلف از جمله صنایع، کارخانه ها ...
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۳:۵۰    
مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: از ابتدای فصل سرما، مصرف گاز بیش از 11 هزار مرکز اداری و دولتی در استان پایش شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۰۹:۱۵    
شهرستان بردسکن در دو پویش مردمی سازی مدیریت مصرف گاز و سفیران ایمنی و صرفه جویی در مصرف گاز ، رتبه اول را در خراسان رضوی کسب کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
حدود 4 درصد از مشترکان ناحیه گاز سبزوار در پویش صرفه جویی 10 درصدی مصرف گاز مشارکت کردند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۶:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس حوزه سیاست گذاری اقتصادی: ذخیره سازی گاز نقشی محوری در ایجاد تعادل در مصرف گاز و تضمین رشد اقتصادی در صنایع ایران ایفا می کند. با سرمایه گذاری در زیرساخت های ذخیره سازی گاز، صنایع می توانند تأثیر نوسان عرضه گاز را کاهش و تولید را بدون وقفه حفظ کنند.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۴:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از خبرنگار مهر، درباره طرح تعرفه گذاری پلکانی گاز خانگی و میزان اثرگذاری این شیوه در کنترل مصرف گاز گفت: بحث انرژی در کشور متأسفانه از ابتدا دارای اهمیت شناخته نمی شد و به عنوان منابعی که هیچگاه به پایان نخواهد رسید به آنها نگاه می شد. ...
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۰۹:۵۶   + ۱۰۳ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآینده نیوز، جواد اوجی امروز (سه شنبه، هشتم اسفندماه) با تشریح وضع گازرسانی در کشور تصریح کرد: با توجه به موج بی سابقه سرمای فراگیر و پایدار در اسفندماه، مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری در روزهای اخیر با جهش و به صورت تصاعدی بالا رفته است و در صورت تداوم همین فشار مصرف ...
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۲۳:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآینده نیوز، جواد اوجی امروز (چهارشنبه، نهم اسفندماه) در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران به موج شدید سرما در کشور و افزایش مصرف گاز اشاره و اظهار کرد: ما هیچ زمانی در اسفندماه با این موج سرما و یخبندان روبه رو نبوده ایم. ...
شهر بورس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
محدودیت مصرف گاز شرکت پتروشیمی شیراز (شیراز) رفع شد و واحد ها در سرویس قرار گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۳:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز کشور گفت: باتوجه به موج بارندگی جدید در کشور پیش بینی میزان مصرف گاز به عدد 550 میلیون متر مکعب است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۲۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: با پیگیری های مجدانه نایب رئیس مجلس شورای اسلامی محدودیت مصرف گاز پتروشیمی کرمانشاه رفع شد و این واحد تولیدی با استفاده از خوراک گاز، تولید کود شیمیایی خود را بعد از 42 روز از سر گرفت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۰۸:۲۱    
ناترازی و کمبود گاز در کشور، اتفاقی است که در چند سال اخیر بیش از پیش خودنمایی می کند و اهمیت آن مشخص شده است. مصرف گاز در گلخانه ها یکی از مواردی است که شاید کمتر کسی در بحث ناترازی گاز به آن توجه کرده باشد. در صورتی که میزان و نحوه مصرف گاز در آن ها باید کنترل و مدیریت شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۵:۳۶    
نماینده ادوار مجلس توضیح داد: مکانیسم تشویق و تنبیه نیز از دیگر موضوعات مهم در حوزه استفاده از انرژی است. در این روش، کسانی که داخل الگو از انرژی استفاده می کنند، از یارانه و بخشودگی بهره می برند اما کسانی که مصارف بالا و غیرضرور دارند، مشمول هزینه های بالاتر می شوند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در مدت پیک سرمای زمستان امسال جریان گاز در 95 شهر و 2650 روستای خراسان رضوی پایدار بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: مصرف گاز در استان از مرز تعیین شده فراتر رفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۰:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/البرز سرپرست شرکت گاز البرز از پایش، 19 هزار و 674 پایش مصرف گاز به ویژه در ادارات و اماکن عمومی خبر داد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۰۰:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
وزرای انرژی اتحادیه اروپا در نشستی در بروکسل توافق کردند که طرح اضطراری گاز را که در پایان ماه جاری منقضی می شود، برای یک سال دیگر تمدید کنند.